Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) AtHoS válasza Dumi86 (#1750) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A reklámblokkoló kijátszási módszereket nem ismerem, ha közük van sütikhez, akkor bizonyára ezt is megoldja speciális esetekben, de szerintem a süti szűrő listákat hagyd bekapcsolva, mert ez a szűrő eredetileg nem a süti elfogadó ablakokat tünteti el (ha egyáltalán van ilyen funkció is benne)

read-only mode on the forum

(#1752) Dumi86 válasza AtHoS (#1751) üzenetére


Dumi86
senior tag

Hát én nem vágom mit csinál ez komolyan :D Nem tudom mit kéne nézni,nem tüntet el semmit pluszba. Avagy nem nyitok meg olyan oldalakat amik ezt a kijátszási módszert használják? Azt se értem mi történik ha ilyen kijátszás van.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1753) AtHoS válasza Dumi86 (#1752) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor valószínű valóban nem jársz olyan oldalakon, ahol ez tenné a dolgát, de teszteléshez lesd meg a szűrő tartalmát [link] aztán ott van jó pár oldal, ahol működik ez a lista. Na azokon az oldalakon a szűrő ki-be kapcsolgatásával lehet kiderül mit is művel. No persze csak, ha nagyon kíváncsi vagy :)

read-only mode on the forum

(#1754) Fred23


Fred23
nagyúr

Kaptam értesítést az új droidos Vivaldiról, feltettem, és marad. Ez most meglepően jóra sikerült, beállítás után kábé olyan szinten f@szányos, mint a szerintem legjobb Samsung böngésző. Sehol egy reklám, felugró, és van kozmetikai szűrés is. Filterek beállítása a lehető legegyszerűbb, csak egy ujjmozdulat a hufilter, EasyList, stb.
Aki még nem próbálta, tegye fel bátran!

(#1755) aprokaroka87 válasza Fred23 (#1754) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én is nézegettem már korábban is.

most újra bele néztem és találkoztam egy érdekes dologgal, ami nem tudom hogy feature vagy bug, vagy én cseszek el valamit.

Van ugyebár a gyorshivó funkció mint olyan, ez idáig oké... viszont én szeretném valamilyen formában mappázni a gyorshivókat.

Úgy viszonylag egyszerű hogy fogok 2 gyosrhivót azt szépen egymásra húzom, és lesz is egy új mappa.

Eddig stimmel minden, viszont amikor szeretném átnevezni az új mappát, akkor nem történik semmi.

Probáltam már újra telepíteni, adatot törölni és akkor sem jó.

(#1756) Fred23 válasza aprokaroka87 (#1755) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem se megy, most nézem. Náluk a hiba, mert kitörölhetem és átnevezhetem a mappát, de nem menti el. Viszont feljebb lehet tenni, meg törölni is. Én kibírom az átnevezés nélkül, csinálok más néven egy mappát, aztán elrendezem, ahogy szeretném.
De azért ez tényleg egy bug, tuti javítják majd!


[ Szerkesztve ]

(#1757) aprokaroka87 válasza Fred23 (#1756) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sejtettem...
de köszönöm :)

(#1758) Ablakos válasza aprokaroka87 (#1757) üzenetére


Ablakos
őstag

3.8.2259.32 (Official Build) (64-bit)

Ebben működik az oldal sávon a szerkesztés. (ha most fontos a funkció)

(#1759) aprokaroka87 válasza Ablakos (#1758) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

értem, köszi.

(#1760) Dumi86


Dumi86
senior tag

Üdv. Tudja valaki,hogy pontosan mit csinál ha be illetve ki van kapcsolva beállítások-megjelenítés-nativ ablak használata? Azért érdekel,mert nagyon darabos és akadozó volt a böngészés minden lapnál. Nézegettem a beállításokat és néztem Vivaldi fórumon,hogy ez a beállítás alapból ki van kapcsolva(ezekszerint én valamikor bekapcsoltam). Most újra kikapcsoltam és most nem darabos az oldalak betöltése(jah és néztem feladatkezelőben hogy a procit is 100%ban terhelte). Jah és mellette az animáció használata pontot is kikapcsoltam(ezt nem tudom hogy alapból ki vagy be van-e kapcsolva).

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1761) Ablakos válasza Dumi86 (#1760) üzenetére


Ablakos
őstag

Semmi extrát, csak natív (önálló) ablakban jelenik meg a settings. Ez a default. Ha kikapcsolod, akkor is előjön a szakadozás, magas cpu terheltség?

(#1762) Sweet Lou 6 válasza Dumi86 (#1760) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem az animáció kikapcsolása miatt szűnt meg az akadozás.

sweetlou6.wordpress.com

(#1763) Dumi86 válasza Ablakos (#1761) üzenetére


Dumi86
senior tag

Kikapcsoltam a natív ablakot és az animációs részt. Így nincs szakadozás meg a CPU is csak addig magas amikor megnyitom a böngészőt(de gondolom ez normális indításkor).

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1764) Dumi86 válasza Sweet Lou 6 (#1762) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nem tudom már mihez kell ez az animációs dolog, sőt azt se tudom mit kellene nézni :) Akkor gondolom sokat nem veszt vele az ember. Egy időben kapcsoltam ki a natívot és az animációsat. Bezártam a böngészőt, sőt utána a gépet is ujrainditottam. Így most este nem volt akadozás. Előtte mondjuk mire rájöttem mi okozhat ilyet az nem volt egyszerű. Érdekes mert 3.7nél nem emlékszek ilyenre.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1765) Sweet Lou 6 válasza Dumi86 (#1764) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Vivaldi esetében a GUI-it is ugyanaz a Chromium folyamat rendereli, mint a weblapokat így bizonyos esetekben a felülethez tartozó animációk be tudják lassítani a weblap interakciókat (pl. görgetés).

sweetlou6.wordpress.com

(#1766) junior11 válasza Sweet Lou 6 (#1765) üzenetére


junior11
veterán

A 3.7-es verzió óta sokat javult a sebesség, de nekem még mindig picit gyorsabb, simábban működik az Edge és a Chrome, valamint kevesebb memóriát is kérnek. Te mit tapasztaltál az utóbbi időben?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1767) totron válasza Sweet Lou 6 (#1765) üzenetére


totron
addikt

A Vivaldinál ez jobban kibukik, nem ezt tapasztalod?

(#1766) junior11, irreálisan és pofátlanul sokat kér Vivaldi, el is engedtük egymást. :( Még ha ugyanolyan működés mellett kérne többet, de ahogy írod is: lassabb, nagyobb étvággyal. Ez így nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#1768) Sweet Lou 6 válasza junior11 (#1766) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

és totron #1767:
azt hiszem react native-ot használnak a felület esetében, ezért is tud belassulni. 3.7 tényleg sokat javult, de pl. a tabok drag n drop-ja meg emiatt sokat csorbult (legalábbis szerintem).
az a baj, hogy egyre inkább bloatware-esedik, meg 3.7 óta megváltozott tab drag n drop esetemben is kicsapta a biztosítékot...

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#1769) AtHoS válasza Ablakos (#1761) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az biztosan nem ezt befolyásolja, mivel a beállítások önálló ablakban való megjelenéséért a kettővel balra lévő Beállítások megnyitása egy lapon ki/be kapcsolása a felelős

Más

Nálam mondjuk nem jelentkezett akadozás, de ez bizonyára rendszer/hardverösszetevők függvénye is

A memória használatokat hogyan hasonlítgatjátok össze?
2800MB foglalást ír a feladatkezelő Vivaldira 76 lapfüllel az 1 aktív ablakban, de ezek jelentős része nem volt indítás után aktiválva

Sebességgel sincs gondom legalábbis új lapfül megnyitása és a gyorshívóról egy random oldal kiválasztása és betöltése figyelve az időre méretlenül volt 1-2 másodperc (megnéztem most több random oldallal is) viszont a proci órajelet odaveri rendesen közben, tehát ez is erősen konfig függő lesz

Az új verzióban alakítottak a könyvjelző rögzítési ablakon, de sajnos nem lehet beállítani, hogy a kiválasztott mappa legelejére vagy legvégére kerüljön az újonnan felvett könyvjelző. Automatán a legelejére kerül, ahonnan pakolhatom a végére

read-only mode on the forum

(#1770) Ablakos


Ablakos
őstag

A hardveres gyorsítás kikapcsolása jelent a lassuláson kívül egyéb tartalmi hátrányt?

Hetek óta küzdök a homályos betűkkel.

(#1771) repvez


repvez
addikt

érdeklödnék azzal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, hogy menynire erőforrásigényes a vivaldi?
Mert egy elég érdekes dologra lettem figyelmes, a mai napon feltettem az opera böngészőt, hogy leteszteljem a beépitett VPN rész.
És a mytelenor TV-n megnéztem a F1rs szabadedzést, a laptopom csendben volt végig és alapbol 1080P-ben futott a srteam.

Mikor végelett a közvetitésnek akkor visszatértem a vivaldira és pár perc böngészés után már süvitett a ventilátor a laptopban. meg ha YT videokat is nézek mégha nem is FHD felbontáson.
ÉS ezelüött ugyan igy szoktam nézni a közvetitést csak vibvaldi alatt és csak automatikus modban futott a stream általában 360P és 720p között váltogatva meg megakadva a lejátszást, ha manuálisan átettem , hogy csak 1080P-be játsza le akkor befagyott a stream.

Szóval érdekelne, hogy mit tud az opera amitül kevesebb erőforrásbol jóbban teljesit? vagy mi van elálitva a vivaldiba , hogy ezt teszi ?

(#1772) leviske válasza repvez (#1771) üzenetére


leviske
veterán

Úgy tudom, hogy az Opera kezelőfelülete C++ nyelven lett megírva, míg a Vivaldi egy electron szerű app, azaz a UI-t is webes nyelven/nyelveken írják meg. Ez biztos tud többlet processzorigényhez vezetni.

De javítsatok ki, ha tévedek.

(#1773) totron válasza repvez (#1771) üzenetére


totron
addikt

Nagyon erőforrás-igényes. Ott is hagytam a picsába emiatt. Kár érte.

(#1774) aprokaroka87 válasza repvez (#1771) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én sokáig telefonon opera browser-t használtam, tegnap viszont viszont véglegesen át tértem Vivaldi-ra.

Igaz, a gyoshivó mappák-al el szöszöltem vagy 2-3 órát :D

Azért váltottam, mert pl Opera esetén olyan mint ha max 30fps-re lenne korlátozva a böngésző scrollozás közben, de ez is mint ha weboldal függő lenne.

Igaz itt Vivaldi-ban is pár dolgot érdemes be állításra megfontolni.

A chrome://flags rész-ben.

(#1775) totron válasza aprokaroka87 (#1774) üzenetére


totron
addikt

A flags szintjén is mindenképpen érdemes kezelésbe venni a brózert, de még a legideálisabb setup sem menti fel a Vivaldi étvágyát. Tényleg kár, szerettem testre szabni.

(#1776) aprokaroka87 válasza totron (#1775) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én Android esetén nem tapasztalok igazán problémát.
Persze vannak tudás beli hiányosságok, meg fura dolgok.

Amit változtattam a chrome://flags rész-ben, az Android SurfaceControl, ezt disable-re állítottam, és sokat javult a scrolling " élmény "

(#1777) repvez válasza aprokaroka87 (#1774) üzenetére


repvez
addikt

én amiota megjelent azóta használom a vivaldit, csak ez az egy browsernek van fix kedvencek menuje a bal oldalon mint a régi IE-ben.
Egyedül ami nem jön be az , hogy tényleg csak pár oldal van megynitva és a YT megy alatta zenékkel és ugy süvit a ventilátor mintha valami benchmarkot futtatnék max beállitson.

meg azért azt tényleg hiányolom, ha az opera meg tudta csinálni, hogy van beápitett VPN akkor itt miért nincs.

pár hasznos beálitást azért mondhatnál amivel lehet javitani a dolgokat.
Nem vagyok egy nagymágs, hogy tudjam, hogy mik mit jelenntenek a beállitásokban vagy a flags részen, hogy ne csináljak gondot vele.

(#1778) AtHoS válasza repvez (#1777) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"csak pár oldal van megynitva és a YT megy alatta zenékkel és ugy süvit a ventilátor mintha valami benchmarkot futtatnék max beállitson"

Laptopról van szó?

Nálam asztali gépen nincs ilyen probléma, pedig 40+ oldal mindig alapból ott figyel. Igaz YT-t ritkán használok, de most ránéztem erre a háttérben zenelejátszásra és olyan szépen alapórajelen ketyeg a proci 35...40C magasságában most a gépelés közben is, mint mikor semmi nincs éppen használva a gépen.

HW gyorsítás be van kapcsolva Vivaldi-ban nálam

Opera-ban is van szerintem bal oldalon könyvjelző menü, ami kitűzhető

read-only mode on the forum

(#1779) repvez válasza AtHoS (#1778) üzenetére


repvez
addikt

igen egy gamernek nevezett lenovo legion y520as, intel I7 7700HQ, meg 1050TI társaságában. igaz, hogy sztem a böngészés alatt csak a cPU-ban használt HD630ast használja.

Az egy msik problémám, hogy nem igazán lehet azt kiválaztani, hogy mikor melyik GPU-t használja.
Az NV driverben nem jelenik meg a kijelző beálitás opcio, csak az intel driverében.

(#1780) Ablakos válasza repvez (#1779) üzenetére


Ablakos
őstag

Nálam AMD dedikált gpu van a laptopban. Abban kiválasztható (amd experience), melyik alkalmazás használja az AMD vagy a cpu gpu-ját. Szerintem az Nvidia is nyújt ilyen lehetőséget.

(#1781) Sweet Lou 6 válasza repvez (#1779) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nézd meg, hogy az animációk kikapcsolásával javul-e. Nekem régebbi intel alapú notin enyhén segített. Igazából a felülete miatt gpu igényesebb, ahol viszonylag nem gyenge vga van, ott ezt nem venni észre.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#1782) aprokaroka87 válasza repvez (#1777) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a beállítás elvileg csak droid függő.
Szóval pc esetén nem sok haszna van.

Valószínűleg benne sincs a listában.

(#1783) leviske válasza repvez (#1779) üzenetére


leviske
veterán

Hasonló specifikációjú laptopom van, csak ASUS és valószínűleg hangosabb venti. :DDD A HD630 nem egy rossz cucc böngészésre, nem vagyok róla meggyőződve, hogy a GeForce használata sokat segítene a venti zaj csökkentésében. Bár próba szerencse.

Intel driverből a legújabb van fenn, vagy a gyári?

(#1784) repvez válasza leviske (#1783) üzenetére


repvez
addikt

mindenből a legujjabb driver. mondjuk nem volt egyszerü, mert a lenovo, nem engedi a független gyári drivereket feltenni, csak a ygárilag lenovo által kiadottakat.
Ugyan ugy mint a toshiba.
Igy ha megszünik a gyári támogatás akkor hiába van a külön alkatrész gyártó által biztositva ujabb driver akkor azt nem engedi feltenni,mert ninncs a lenovo által hitelesitve.

A thosibánál pont igy vagyok azért nem tudok feltennni egy win10es VGA drivert hozzá, mert a gyártó még csak win7esig támogatta , igy ha win 10 et teszek fel akkor valamiért 5 perc a boot idő.

(#1785) Ablakos válasza repvez (#1784) üzenetére


Ablakos
őstag

Win10 -ben kikapcsolható a driver certifikáció, - ha úgy gondolod- hogy a vga drivered jobb, mint a hivatalos(régi).

(#1786) repvez


repvez
addikt

ok kösz, majd ránézek ha legközelebb sorra kerül.

Egy másik észrevétel. Másnak nincs olyan problémája, hogy bizonyos oldalakkra hibát ir ki az oldal a bejelentkezésre vivaldiban , de más böngészöben Operában meg simán be tudok jelentkezni ?
Az originn oldalra akartam bejelentkezni, de vivaldi alatt ha csak rákattintottam a sign in gombra azt dobta, hogy a bejelentkezés nem üzemel probálkozzak ujra.
Mig operában meg simán be tudtam jelentkezni
És ez nem egyszeri eset a napokban többször is probálkoztam de vivaldival egyszer sem sikerült.

És van még már hely is néha az OTP oldala sem használható és csak azért át kell mennem másik böngészöre . ez eléggé macera, hogy két három helyre kell a jelszavakat tárolni ésmegjegyezni, hogy mikor melyik böngészöbe van mentve vagy melyiket használjam hozzá.

Mondjuk külföldről használom , lehet ott kavar be neki valami, hogy az IP cim nem egyezik azzal amilyen nyelven akarom használni az oldalt .

(#1787) AtHoS válasza repvez (#1786) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Most, hogy említed az Origin-t megerősítem, nekem sem sikerült Vivaldi alól belépni, bár más böngészőben nem is próbáltam

OTP-t viszont cáfolom, most is sikeresen beléptem a https://www.otpbank.hu/portal/hu/OTPdirekt/Belepes címen (mondjuk Mo.-ról és nem külföldiából)

"eléggé macera, hogy két három helyre kell a jelszavakat tárolni"

Ajánlom figyelmedbe a Jelszókezelők topikot. Böngészőben csak amatőrök tárolnak jelszavakat, ha nem tudnád :DDD Ma már az okoseszközök korában ez nem divat ;]

read-only mode on the forum

(#1788) Sweet Lou 6 válasza repvez (#1786) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Az originn oldalra akartam bejelentkezni, de vivaldi alatt ha csak rákattintottam a sign in gombra azt dobta, hogy a bejelentkezés nem üzemel probálkozzak ujra.

Ez furcsa, nekem androidos Vivaldiban működik. Ráadásul useragent alapján Chrome-nak kellene érzékelnie.

sweetlou6.wordpress.com

(#1789) Sweet Lou 6 válasza Sweet Lou 6 (#1788) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Most kipróbáltam desktopon is, ott is megy gond nélkül.

Nem lehet, hogy valami ideiglenes szerver oldali gubanc volt?

sweetlou6.wordpress.com

(#1790) totron válasza Sweet Lou 6 (#1788) üzenetére


totron
addikt

Chromium. Azért hányadék számos honlap megjelenítése. Betűk élsimítása, frémek nagy fokú esetlensége-ügyetlensége. Nem tudom hogy bírjátok.

(#1791) Sweet Lou 6 válasza totron (#1790) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Tetszik - nem tetszik, sajnos ez lett a standard... Androidos firefoxon pl a mai napig nem megy a lelet letöltés az eeszt-n...

sweetlou6.wordpress.com

(#1792) totron válasza Sweet Lou 6 (#1791) üzenetére


totron
addikt

Nem, a standard a Chrome. Én Chromiumról beszélek. Más a kettő. Chrome alatt az általam említettek nincsenek vagyis nem problémák, élhetően jelenülnek meg. Amire te gondolsz, az is karcol egy kicsit, de azzal még tényleg az van, hogy az van, az a része mondjuk, hogy el van engedve. :)

(#1793) Sweet Lou 6 válasza totron (#1792) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Így értem már mire gondolsz. Ilyen téren talán az Edge az ami használható lehet. Illetve a Vivaldi mellett a másik olyan Chromium alapú böngésző, aminél nem egyből a Chrome-klón kifejezés jut eszembe.

sweetlou6.wordpress.com

(#1794) AtHoS válasza Sweet Lou 6 (#1789) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Harmadik féltől származó sütik letiltása okozza Vivaldi-nál azt, hogy "a bejelentkezés nem üzemel probálkozzak ujra" üzenet jelenik meg origin bejelentkezésének utolsó fázisánál.

Ami érdekes, hogy fiókellenőrzés rendben lezajlik (SMSben, emailben kapott kóddal), majd ezt követően dobja az előbbi üzenetet.

Próbaképpen előbbi üzenetet követően kikapcsoltam a Harmadik féltől származó sütik letiltását (átraktam arra, hogy: Harmadik felektől származó cookie-k letiltása Inkognitó módban), majd CTRL+F5 az origin fülön és lám be vagyok jelentkezve, semmi egyebet nem kellett hozzá tennem.

Ekkor visszaállítottam a "Harmadik féltől származó cookie-k letiltása"-t, majd ismét origin fülön CTRL+F5 -> ismét nem vagyok bejelentkezve

Ezt eljátszottam még vagy 2-3szor és következetesen mindig az előbbiek játszódtak le

Szóval origin ezeket a sütiket használja:

Hozzáadtam a kivételekhez a hiányzókat (accounts.ea.com és www.origin.com) és így a "Harmadik féltől származó cookie-k letiltása"-val is be vagyok jelentkezve.

Másik megoldás, ami talán elegánsabb: a korábban engedélyezett origin.com töröl a Webhelyek, amelyek mindig használhatnak cookie-kat részből és újra hozzáadni bepipálva a "Az ezen a webhelyen található, harmadik felektől származó cookie-k is" checkbox-ot

read-only mode on the forum

(#1795) vgyuri


vgyuri
őstag

Levelezőkliens került a Vivaldi böngészőbe. Emellett naptárral, bizalmas weblapfordítóval és hírolvasóval is bővült: link

(#1796) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv.

Lehet kezdeni valamit azzal, hogy a Vivaldi ne irjon naponta sok GB-ot just for fun az ssd-re?

(#1797) Phülöp válasza vgyuri (#1795) üzenetére


Phülöp
addikt

Már majdnem annyit tud, mint az Opera 12 éve...
:R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1798) AtHoS válasza Phülöp (#1797) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Maradjunk abban, hogy majdnem :DDD

A fő funkcióját biztos jól ellátja a Vivaldi mail, de sajnos nem lehet normálisan csoport címkézni benne, így egyelőre marad levelező kliensnek O12 nálam

read-only mode on the forum

(#1799) Phülöp válasza AtHoS (#1798) üzenetére


Phülöp
addikt

Csak a hírre reflektáltam anélkül, hogy kipróbáltam volna. A régi Operát visszasírom (chromium előtti időszak), mindent tudott, ami kellett. És jól.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1800) Sweet Lou 6 válasza AtHoS (#1798) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nálam is, nekem a drag n drop meg az exchange támogatás hiányzik.

sweetlou6.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.