Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) repvez válasza AtHoS (#1293) üzenetére


repvez
addikt

Teszteltem pár napig, de még mindig eltünik az oldalsáv.. rendszerint ha a bal alsó sarokban lévő gombbal elöhoztam akkor addig ott maradt amig ujra oda nem kattintottam, most valamikor csak eltünik, még nem tünt fel , hogy mikor mi okozza.

(#1302) AtHoS válasza repvez (#1301) üzenetére


AtHoS
nagyúr

ctrl+kattintással tudod váltani vagy a beállításokban, hogy ne lebegő legyen. Próbáld ki a hagyományos (oldal eltolós) megoldást

read-only mode on the forum

(#1303) Ablakos


Ablakos
őstag

Eddig nem foglalkoztam ezzel, de mégis megkérdezem. Mit jelent, mire való a szinkronizált lapok gomb, funkció?

(#1304) repvez válasza AtHoS (#1302) üzenetére


repvez
addikt

probáltam mindenhogyan, de akkor is becsukodik a kedvencsek menü.
Bárhogy nyitom meg, vagy a kis nyillal oldalt vagy a gombbal bal alul, vagy CTRL+kattintással, de elöbb utobb azt veszem észre, hogy már nincs ott

Egy másik kérdésem.
Bekapcsoltam a dark modot a flags oldalon. arra van valami megoldás, hogy ne csak inverz szineket használjon ilyenkor hanem olyan szineket ami kontrasztosabb a feketével vagy az oldal más szioneivel?
Néha elégé nehezen lehet olvasni igy .
Vagy ere majd rá lesznek kényszeritve az oldal üzemeltetöi ha jobban elterjed ez a funkcio?

(#1305) AtHoS válasza repvez (#1304) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Érdekes, nálam ha nyitva hagyom, akkor nyitva marad, nem tűnik el.
Így néz ki a beállítás:

A CTRL+kattintás átállítja a működési módot azzal nem jó nyitogatni

Én a DARK módot csak a Vivaldi felületére a beállítások között kapcsoltam be. Ez nem erőlteti a weboldalak megjelenítését sötétre, csak a GUI lesz sötét (weboldalak a fejlesztő általi megjelenítésben "pompázik")

szvsz. amit Te bekapcsoltál oda a weboldalak "támogatása" / "felkészítése" is szükséges. A "rákényszerítés" nem gondolnám, hogy jó szó ehhez, inkább az lesz majd a jövőben, hogy a weboldal tulajdonosok felismerik, hogy szükséges ennek a támogatása és módosítani fogják az oldalt / forráskódot, hogy ezt az igényt is ki tudják szolgálni.

Ablakos

Hol található az említett "szinkronizált lapok gomb"? Desktop vagy mobil verzió? Ezeken belül hol, mert Desktopon nem találkoztam még ezzel, mobilon meg nem esett a "képembe" :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1306) AtHoS válasza AtHoS (#1305) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tegnap ahogy írtam a hozzászólást kinyitottam az oldalsávot és azóta úgy használom a Vivaldi-t: egyszer sem zárta be, sőt Vivaldi-ból kilépést követően új indításnál is nyitott állapotban hozza be.

Mondjuk én nem alapértelmezett helyre telepítettem (sok egyéb programmal egyetemben), hanem D partíció főkönyvtárából nyílik a mappája, ráadásul önálló telepítésként működik, emiatt a mappáján belül van a User Data könyvtár is - elkerülve ezzel a windows rendszervédelmi kényszer funkcióit és egyéb speciális helyzetben sokkal kényelmesebb helyzetet teremtve (pl. win friss telepítése esetén, stb...)

read-only mode on the forum

(#1307) repvez válasza AtHoS (#1305) üzenetére


repvez
addikt

egyelöre, hogy lekopogjam, nálam is marad. a mellékelt képen az oldalsáv beállitás résznél az oldalsáv kapcsoló megjelenitése nálam be volt pipálva.

most kiszedtem, remélem most már jó lesz.

A dark modos kényszeritést, meg belsö kényszerre gondoltam, hogy az oldalak üzemeltetöi ha nem akarnak látogatókat veszteni amiatt, hogy olvashatatlan az oldaluk sötét modban akkor talán lépni fognak .

(#1308) Wolfskin válasza Ablakos (#1289) üzenetére


Wolfskin
őstag

"vannak innovatív böngészők"
Valóban egy böngészőt meg kell ismerni, elfogadni vagy kihajítani. Sokáig erőlködtem több évnyi firefox után, hogy ugyanúgy működjön a V. Rosszul gondoltam.

igen, sok év Opera után, mikor megszűnt, a firefoxot lehetett hasonlóképp testre szabni, kb 80%-ban megközelítette az operát volt még az avant browser, de brutál instabil

aztán leálltak az összes olyan kiegészítő fejlesztéssel, ami ezt lehetővé tette, az új firefox pontosan annyira semmit nem tud, mint bármelyik másik.

én megelégednék bármely böngészővel, amiben több sorba lehet rendezni a tabokat és jobbklik+ görgetővel lehet tabot váltani és stabil, nem omlik össze ha sok oldal van megnyitva se.

ezt a fejlesztést azért nem értem, mert szembe megy a trendekkel: minél intenzívebben a géphez láncolmi az embereket. így viszont kinek van kedve netezni? mondjuk más oldalról épp irányba van: lehető legkevésbé hatékonyan, a lehető legkevesebb információhoz juttatni a usert amire kiválóan megfelelnek. meg arra is tökéletes, hogy ha kéthavonta gyökerestől átalakítják, akkor kéthavonta kell sok időt töltened vele, hogy újratanuld, megismerd, próbáld újra testre szabni. és voile, egy újabb tamagocsit csempésztek az életünkbe. ja, ha lennének összeesküvés elméletek, ez egy lehetne közülük :DDD

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1309) Ablakos válasza Wolfskin (#1308) üzenetére


Ablakos
őstag

A tab nélküli görgős váltás megy ha az egér a tab soron van, de gondolom az nem felel meg.
(Nekem a 20 sor is sok, olyankor szelektálok.)
Azt láttam a fórumban, hogy nem is nagy css kódolás több sorossá tenni a füleket. Hátha rászánják magukat...

(#1310) Wolfskin válasza Ablakos (#1309) üzenetére


Wolfskin
őstag

a jpb klikk + görgős váltást minden helyzetben tudja a vivaldi, mint az opera, bárhol van az egér. ez az egy dolog, amit tud. csak pillanatok alatt úgy besűrűsödik a tab sor, hogy semmit se találni benne,tehát intetnzív böngészésre alkalmatlan. pedig elég gyors meg stabil is.

elvileg az aktuális firefoxhoz van lehetőség több sorba tenni, de nem tudtam még megcsinálni, mert angolul van.
már nincs türelmem napokig netezni, beleásni magam
tab mix plus kiegészítő sajnos csak az 52. kiadsáig volt kompatibilis, most meg már valahol 70-nél tart a firefox. jó volt, mer lehetett állítani a tabok szélességét, magasságát is... akár a megboldogult operában. sőt a színeit is a classic theme restorerrel. de már egyik se kompatibilis, a régi firefox meg az élettel nem kompatibilis, kiegészítők nagy része nem jó már rá és olyan lassú lesz egy idő után, hogy a gépelt szöveg 10 másodperc múlva jelenik meg a képernyőn.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1311) AtHoS válasza Wolfskin (#1310) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt próbáltad már? [VivaldiHooks]

Van benne egy multiline-tabs.css amiz bekapcsolva indításhoz talán megvalósították amit szeretnél [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1312) Ablakos válasza Wolfskin (#1310) üzenetére


Ablakos
őstag

A jobb egér+görgetés csak a tab listát hozza fel (horizont vagy vertical). Lehet közvetlenül görgetni a füleken, mint a tab soron állva?

[ Szerkesztve ]

(#1313) Wolfskin válasza Ablakos (#1312) üzenetére


Wolfskin
őstag

nálam igen. szerintem ez beállítás kérdése

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1314) Wolfskin válasza AtHoS (#1311) üzenetére


Wolfskin
őstag

fú, ebben tudnál segíteni...? :R

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1315) 1egaly válasza Ablakos (#1312) üzenetére


1egaly
aktív tag

Az Alt+görgetésre is működik!

(#1316) Ablakos válasza 1egaly (#1315) üzenetére


Ablakos
őstag

Ja, megvan. A lapbejárót kell kikapcsolni és akkor a lapokat közvetlenül tekeri.

(#1317) AtHoS válasza Wolfskin (#1314) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hol akadtál el?

- VivaldiHooks oldalon a Clone or Download zöld gombra katt és Download ZIP. Ekkor letölti a cuccot egy zip csomagban.
- ezt kibontod elérhető helyre (lehetőleg nem rendszergazda jogosultságot igénylő helyre) létrejön majd egy VivaldiHooks-master mappa
- előbbi mappában kellene elindítanod egy parancssort (ha prg files-ba van telepítve a Vivaldi, akkor rendszergazdai parancssort) -> parancssorban a VivaldiHooks-master mappa legyen az aktív
- parancssorban ilyen formán kell beütnöd: installhooks.bat "C:\nálad lévő elérési út\Vivaldi\Application"

természetesen a c:\nálad lévő elérési út -hoz helyettesítsd be a Vivaldi mappa valós elérési útját
- ha ezzel megvagy ütsz egy entert és ilyen visszajelzést kellene látnod utána:

(nálam a képen látható d:\Vivaldi64-fresh_Hooks\Application útvonal mutatott a Vivaldi Application nevű almappájára)

- ezt követően elindítod a Vivaldi-t és a Beállítások - Általános (legfelső) menüpontjában a Hooks alatt tudod kikapcsolni azokat az extrákat, amire nincs szükséged

read-only mode on the forum

(#1318) AtHoS válasza AtHoS (#1317) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ami még talán érdekes lehet, hogy az \Application\3.0.1874.38\resources\vivaldi\hooks\ útvonalra kerülnek az extra fájlok

3.0.1874.38 helyére értelem szerűen az aktuális verziót kell behelyettesíteni

Ebben a mappában lesz a multiline-tabs.css ami több sorba rendezi a TAB-okat. Ezen fájl 36. sorában width: 220px !important; a 220 helyére írj neked megfelelő pixelmennyiségű szélességet, mert a TAB-ok szélessége FIX lesz és hamar elfogy a hely vízszintesen

Ja és a multiline-tabs.css szerkesztése előtt talán nem árt bezárni a Vivaldi-t

szerk.

Mondjuk frissítés után szvsz. újra el kell majd játszani ugyanezt, tehát a módosított multiline-tabs.css fájlról készíts mentést, így egyszerűen csak felülírod majd az új verzióra telepítést követően

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1319) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Ha Twitchen azonos framerate mellett a Firefox nem hagy ki képkockákat, a Vivaldi esetében viszont ez konstans emelkedik, arra mi a magyarázat? A Fx kisebb frekvenciával kér le adatokat? Vagy a Vivaldi esetében codec gond? (Linux-ról van szó amúgy)

(#1320) Sweet Lou 6 válasza leviske (#1319) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

másik Chromium alapú böngészővel mi a helyzet? ha ott is van frame drop, akkor chromium/codec gond, ha csak Vivaldi-nál jelentkezik, akkor Vivaldi sepcifikus bug.

sweetlou6.wordpress.com

(#1321) leviske válasza Sweet Lou 6 (#1320) üzenetére


leviske
veterán

Chrome esetében ugyancsak növekszik az eldobott képek száma, de jelentősen lassabban (10s alatt a chrome elenged 40 képkockát, a vivaldi meg 74-et).

(#1322) Sweet Lou 6 válasza leviske (#1321) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

még arra tudok gondolni, hogy a Vivaldi UI-át is a chromium rendereli, ezért a gpu-n nagyobb lehet a terhelés a többi chromium böngészőhöz képest. de ez mindössze egy hipotézis, simán lehet, hogy csak kevésbé van optimalizálva ugyanarra a codec-re.

sweetlou6.wordpress.com

(#1323) repvez


repvez
addikt

nem tudom , hogy ugyan ezzel a problémával függ e össze, de nálam is azt vettem észre, hogy a YZ videoknál csűszik a kép és a hang. valamikor belassul a kép, de a hang marad normális.
4k-nál hatványozottabban érvényesül. kikapcsolt hardweres decodolásnál meg föleg akad minden.

(#1324) Wolfskin válasza AtHoS (#1317) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, köszi a segítséget, csak most jutottam hozzá, hogy kipróbáljam.,
sajnos elakadtam az elején

letöltöttem, kicsomagoltam
megnéztem szerkesztővel a bat fájlt, abban nincs elérési útvonal, amit fülül lehetne írni, ha simán lefuttatom, nem találja a vivaldit

viszont ezt a mondatot nem tudom értelmezni:
előbbi mappában kellene elindítanod egy parancssort (ha prg files-ba van telepítve a Vivaldi, akkor rendszergazdai parancssort) -> parancssorban a VivaldiHooks-master mappa legyen az aktív

hogyan lehet mappában elindítani parancssort? én csak start menüből tudom (start/kellékek/windows rendszer) . ebben tudnál segíteni?
ha elindítom a parancssort, alapból ezt írja ki: C:\WINDOWS\system32>
ha utána írom az elérési útvonalat, az hibaüzenet. szóval... semmi... :F

szerintem itt akadtam el, nekem ez már le volt töltve régebben, de akárhova bemásolom a vivaldiba és ott futtatom, sehogy nem működött a bat file. "can't find installation path"

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1325) AtHoS válasza Wolfskin (#1324) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hja, megfogtad a kilincset, de nem tudod, hogy le kell nyomni? ;]

Pedig direkt tettem be a parancssorról egy képet. Ahová kibontottad a letöltött ZIP fájlt, arra a mappára mutasson a parancssor, tehát a villogó kurzor előtt ezt lásd: akármilyenmeghajtóbetűjel:\valamilyenútvonal\VivaldiHooks-master>

Az akármilyenmeghajtóbetűjel és a valamilyenútvonal egyénileg helyettesítendő azzal, ahol található nálad a VivaldiHooks-master mappa

A berakott parancssori képen láthatod, hogy nálam a D:\\Vivaldi64-fresh_Hooks-setup mappába került

Parancssorban így tudsz belépni a kérdéses mappába:

cd "D:\\Vivaldi64-fresh_Hooks-setup\VivaldiHooks-master"

Amúgy beírtam azt is, hogy ezen az útvonalon aktív parancssorba ezt kell beírnod:
installhooks.bat "C:\nálad lévő elérési út\Vivaldi\Application"

ahol a c:\nálad lévő elérési út\ helyére a Vivaldi mappájának szülőkönyvtárát helyettesítsd be. pl. ha prgfiles-ba van telepítve a Vivaldi, akkor c:\Program Files kerüljön. A " jeleket ne hagyd le az útvonal elejéről és végéről

Az útvonalakat egyénileg kell szerkesztened, mivel rajtad múlik a Vivaldi hova lett telepítve ill. a VivaldiHooks-master zip fájlt hová bontottad ki

read-only mode on the forum

(#1326) Wolfskin válasza AtHoS (#1325) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem tudom, lehet, hogy nem ugyanarról a parancssorról beszélünk?
nekem más van a fejlécben
a z:\ után van egy > jel, de hiába írom be ugyanazt, semmi nem történik

ezek az elérési utak
z:\vivaldi3\VivaldiHooks-master\installhooks.bat
z:\vivaldi3\Vivaldi\Application\3.0.1874.38\resources\vivaldi\

a Z: gyökérben csináltam egy vivaldi3 mappát, és ott van a Vivaldi és a VivaldiHooks-master mappa is egymás mellett

próbáltam ezt s egyben bemásolni:

vivaldi3\VivaldiHooks-master\installhooks.bat "z:\vivaldi3\Vivaldi\Application"
Destination directory: z:\vivaldi3\Vivaldi\Application\3.0.1874.38\resources\vivaldi

de semmi

update: ott akad el, hogy a parancssorban nem tudok a mappára mutatni :F

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1327) AtHoS válasza Wolfskin (#1326) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A megnyitott parancssorba ezt írd be, minden sor végén üss Entert:

z:
cd vivaldi3\VivaldiHooks-master\
installhooks.bat "z:\vivaldi3\Vivaldi\Application"

#1328

Van nálam is > jel, az mutatja, hogy hol a parancssori útvonal vége, mivel ezt követően kezdődik a parancsok beírása

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1328) Wolfskin válasza AtHoS (#1325) üzenetére


Wolfskin
őstag

arra a mappára mutasson a parancssor,
ez a baj, hogy nem mutat arra
akármit írok oda, visszaugrik a z:\>
de én gyanítom, hogy valamit a parancsssorral nem csinálok jól. ez a > jel nálad nincs, nálam meg ott van

--------------------

update:

annyit haladtam, hogy a z:\ után már nincs >
tehát a mappára már rá tud mutatni cd vivaldi3\VivaldiHooks-master\

de utána semmi sem történik, visszaugrik mindig ugyanoda

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1329) Wolfskin válasza AtHoS (#1327) üzenetére


Wolfskin
őstag

a 2. sorig ok, a 3.-t nem hajlandó, ha csak simán bemásolom és enter visszaugrik a mappára, ha el teszem hogy cd akkor meg azt írja ki, h a szintaxis nem megfelelő :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1330) AtHoS válasza Wolfskin (#1329) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Most már pedig jól csináltad, de valamiért nem indul el a batch script. Van egy kis dolgom, utána ránézek a kézi telepítésre, mert úgy emlékszem azt is írták a github oldalon. 15-20 perc és jövök, de akkor már privátban, ne szemeteljük tovább a topikot, szóval figyeld majd az oldal tetején lévő levél ikont :)

read-only mode on the forum

(#1331) Wolfskin válasza AtHoS (#1330) üzenetére


Wolfskin
őstag

ok, köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1332) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, könyvjelzőt hogyan tudok importálni vivaldiba?
• könyvjelzők
• jelszavak

eddig egy portable firefoxot használtam
a könyvjelzők/import alatt ki lehetett választani a firefoxot, mint forrást, de nem lehetett elérési utat megadni, csak egy üres profile mappát talált az ...AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\ alatt.
ide átmásoltam másoltam a portable könyvtárából a profilt, de akkor sem importálta

addig addig próbálkoztam, míg bedurcizott, és a legördülő listából eltűnt a firefox a választható források közül
tehát már csak egyéb böngészőket ajánl föl. megnyitottam egy másik vivaldit, ott is. valahol központilag letiltotta a firefoxot...? :(

át tudom tenni az adataimat?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1333) AtHoS válasza Wolfskin (#1332) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Portable FF-ből csak könyvjelzőket tudod átszedni
- FF-ben könyvjelzők mentése HTML fájlként és importálásnál a HTML- fájlból részt választod ki

Jelszavakhoz trükközni kell:
- FF normál telepítése, majd a portable profil bemásolása a normál telepített FF profil mappájába, onnan tudod importálni a könyvjelzőket és jelszavakat is Vivaldiba, majd uninstall a telepített FF-re és törlöd a profil mappáját

read-only mode on the forum

(#1334) Wolfskin válasza AtHoS (#1333) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi, ezt a html-t kipróbálom, köszi.
a másikat próbáltam trükközni, oda másolta a profile mappát, ahol kereste, de egyszer csak eltűnt a választható böngészők közül a ff. és a többi vivaldin is, mindegyiken, a régieken is. :F
azt írta ki az importra, hogy kész, tartott 1,5 mp-ig, de persze nem csinált semmit
ezt ne igazán értem

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1335) AtHoS válasza Wolfskin (#1334) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Importálni dedikáltan csak normál módon telepített böngészőkből tud. Nálam nincs telepítve FF így nincs is a választható listában, tehát muszáj a leírt "trükkhöz" folyamodni

ha van telepítve FF, akkor így nézne ki az import ablak:

read-only mode on the forum

(#1336) Wolfskin válasza AtHoS (#1335) üzenetére


Wolfskin
őstag

nálam se volt telepítve a ff, mégis felajánlotta eleinte
és itt kereste:
c:\Users\ASUS\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\6i8a90yv.default\

ide másoltam a rendes profile könyvtárat
úgy tett mintha importálná, zöld pipa mindenütt, de semmi
aztán abbahagyta, eltűnt a listából
érdekes, az opera esetében ad keresési lehetőséget, hogy megkeresd mappát, de ff-nál nem, fixen itt kereste
kipróbálom holnap telepítettel

köszi!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1337) Wolfskin válasza Wolfskin (#1336) üzenetére


Wolfskin
őstag

definitíven kijelenthetem, a vivaldi NEM TUDJA importálni a jelszavakat. A következő 3 hétben napi 8 árát még rááldozok, de utána szerintem elengedem és bepötyögöm az összes weboldalt és jelszót egyesével.
hát igen, egy böngészőváltás azért egy jó egyhavi intenzív teammunkát jelent, ezt tudtam előre, ezért is igyekeztem kerülni eddig. remélem, ha év végére zökkenőmentesen fut a vivaldi, és aztán pár évig fejlesztik még. életem aktív idejének 10%-nál többet nem akarok böngésző konfigurálással tölteni, ez tudatos döntés :DDD

kipróbáltam több verzió firefoxit, fel le installálgattam őket, de kb senki senkivel nem kompatibilis.
azt gondolom, a legújabb vivaldiban ez a jelszó importálás csak egy látványelem, lefut, pipa, és semmi.
de végül is a fő funkcióját, amiért létrehozták, kitölti, órák óta (és ebből még napok, és hetek is lesznek) foglalkozom vele. és ha végére értem, nem fejlesztik tovább, jöhet egy következő böngésző.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1338) Sweet Lou 6 válasza Wolfskin (#1337) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

tegyél fel egy Bitwarden kiegészítőt, az be tudja olvasni a jelszavakat és a többi böngészőhöz is elérhető. azzal kb percek alatt megvan a böngésző váltás.

sweetlou6.wordpress.com

(#1339) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Mondjuk a Vivaldi mentségére szóljon, hogy a többi böngésző még ennyire se kezeli a témát. Próbáltam, FF, IE, Chrome alá behúzni, hátha azokból ki tudja olvasni, de semmi. Sőt ez az egyetlen, amelyik legalább kilistáz egy csomó böngészőt. A többi azt feltételezi, hogy a user vastag szemüveget, kantáros rövidnadrágot és fehér térdzoknit hord, a win kép- és faxnézegetőt használja és az IE-el böngészik.
És életében először próbál ki egy portable böngészőt. Most. Az adott cég termékét. Ugyanis az importálást kizárólag ilyen userekre készítették fel. Nagymamákra, aki néha megnézik a menetrendet. Meg mikor van nyitva patika. Tiszta 80-as évek. Az IT szektor meg a piackutatás... :W

De megnézve a vivaldi jelszó kezelését, talán jobb is, hogy nem olvassa be. Az összes mentett jelszót listázza, és ha valaki ismeri a win belépési kódját, meg is mutatja. Nem magamról beszélek, de ez a diszkréciótól nagyon távol áll. Már az is elég, ha látja valakinek a párja/főnöke/kollégája hogy milyen oldalakra van regisztrálva és milyen felhasználónéven, milyen mail fiókokat használt, minden nyilvános. Ezek után nem is biztos, hogy be is kell lépnie lépnie, ennyi bőven elég... :Y :C Ez azért elég laza így. A ff ezt jobban csinálta, ott volt egy, a böngészőhöz tartozó (!) mesterjelszó, és csak azzal listázta ki a jelszavakat, és csak csak újra megadva mutatta meg a jelszót. Sőt, az adott oldalon is, az újraindulás után legalább egyszer meg kellett adni, az automatikus jelszó kitöltéshez. Viszont cserébe minden mást meg sz@rul csinált. (bár mondjuk a ff a mesterjelszó beállítása nélkül ha jól emlékszem alapból mutatja a jelszavakat is. Emlékszem, mikor egyszer egy kollégáénak megmutattam ezt a lehetőséget, majdnem infarktust kapott. Tehát ha valaki nem képzett, vagy nem bogarássza végig a beállításokat, mondjuk a felhasználók 99%-a, akkor nagyot szívhat vele)

Úgyhogy lehet, marad a ff a regisztrálós, belépős böngésző, a többire meg a Vivaldi. Eddig is egy csomó féle böngészőt használtam, egyszerűbb elindítani egy másikat, mint mindig átállítgatni. Mert arra meg nagyon jó a Vivaldi, gyors, stabil., és ahogy a tabokat kezeli, egy álom! Nem hitem volna, hogy az Opera 12-nt egyszer túllép valaki :C :C :C

@Sweet Lou 6 ezt nem ismerem, de rákeresek, megnézem, köszi!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1340) junior11 válasza Wolfskin (#1339) üzenetére


junior11
veterán

Az össze chromium alapú böngésző kéri a jelszavak megtekintéséhez Windows alatt a belépési jelszót, nem csak a Vivaldi ilyen, FF-nál van még mesterjelszó (ami alapból nincs aktiválva, ha a felhasználó nem állítja be a 76-os verziótól szintén a Windows belépési jelszavára támaszkodik).
Viszont a szakik szerint biztonságosabb a jelszavakat tárolni egy megbízható jelszókezelőben (pl. a fent említett Bitwarden, KeePass stb.).

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1341) Wolfskin válasza junior11 (#1340) üzenetére


Wolfskin
őstag

Keepasst régóta használok, de van olyan, amelyik beépül böngészőbe? Azért kényelmesebb, ha alapból be tud lépni, ha akarom. (egyszer átmásoltam ff jelszavakat, mindenféle, fórumok, webshopokkal együtt vagy 50...)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1342) junior11 válasza Wolfskin (#1341) üzenetére


junior11
veterán

Vannak hozzá állítólag pluginok, én nem használom, viszont pl. a KeePassXC-nek van saját bővítménye, amit már elég jól kikupáltak.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1343) Ablakos válasza Wolfskin (#1341) üzenetére


Ablakos
őstag

LastPass is figyelemre méltó. Ingyenes verzió szinte mindent tud, ami átlag használónak kell. Kétfaktoros azonosítás, bármilyen, bármennyi eszköz használat. Tökéletesen kezeli a chrom plugin Vivaldi alatt is. Felhő használat.
(A hardverkulcs támogatás csak fizetőssel megy, de az ugyis más kategória.)

[ Szerkesztve ]

(#1344) AtHoS válasza Wolfskin (#1341) üzenetére


AtHoS
nagyúr

50 körüli belépési adat? Te nem netezel? :DDD Én O12 megszűnése óta jelszókezelőt használok, most ránéztem és 300+ belépési adat. Ezen felül bankkártya adatok, címadatok, egyéb szöveges infók (program aktiváló kódok, account visszaállító jelszavak, meg egy rakat infót el tudok benne menteni és telefonos APPja is van, ami ma már szintén nagy előny)

Amúgy jelszókezelők nagy előnye, hogy úgy váltogatod vele a böngészőket ahogy "akarod", nem zavarnak be a jelszavak ill. pl. ph! lapcsoportnál jelszó változtatás esetén nem kell minden egyes oldalnál megváltoztatni, mivel össze lehet rendelni őket, így egyiknél átírod és a többinél már az új jelszót fogja használni. No meg family sharing a kijelölt fiókadatokra, akár csak egyetlen belépéshez stb... szóval tudnak nyújtani kényelmi funkciókat.

Tehát +1 a jelszókezelőkre

Könyvjelző kezelőnek is Linkman-t használtam (ugye az új Opera-ban nem volt könyvjelző funkció az elején), de Vivaldi-ra térve újra rászoktam a böngészős könyvjelzőkre :B

read-only mode on the forum

(#1345) Wolfskin válasza AtHoS (#1344) üzenetére


Wolfskin
őstag

na jó, 50 körüli a publikus, a többi 250 randi regisztrációk, meg kajmánszigeteki bankszámlák, azt nem hagyom benne :D
amúgy megnéztem,a ff is kilistázza bárkinek az össze regisztrációt, nem jobb az se semmivel
de legalább egy jó alkalom volt rendbe raktam a jelszavakat a keepassban...

a könyvjelzőket szerencsére sikerült áthoznom. lassan kezd alakulni, remélem mással nem akadok el (ennyire), és a karácsonyi ünnepekre teljes fényében pompázik az új böngészőm. lehet, ezért is lett a neve Vivaldi..? a 4 évszak miatt? ennyi időbe telik testre szabni...? :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1346) htc07 válasza Wolfskin (#1337) üzenetére


htc07
addikt

Pár napos hozzászólás már, de nekem a google felhőbe mentett, külön jelszóval titkosított jelszavaim csuklóból áthozta chrome-ból pár hónapja, minden mással.

Gyakorlatilag két perc volt átállni. (+ a testreszabás)

[ Szerkesztve ]

(#1347) Wolfskin válasza htc07 (#1346) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, köszi. bár a felhővel úgy vagyok, mint az egyszeri ember a hideg vízben zuhanyzással.
- igaz, hogy akik hideg vízben zuhanyoznak, tovább élnek?
- igaz. viszont hideg vízben zuhanyoznak!

szóval igaz, hogy 2 perc... na de felhőben vannak az adataid! :D én úgy vagyok vele, mint a google docs-al is, ameddig lehet, vagy nem lesz kötelező kerülöm. én az offlineban jobban bízok. inkább kipróbálom a jelszó kezelőket, amik akár be is épülnek. de köszi a tippet!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1348) Ablakos válasza Wolfskin (#1347) üzenetére


Ablakos
őstag

A néhány százmillió google accountnak (business is) megfelel, neked nem biztonságos. Sok szerencsét az első adatvesztésig.

[ Szerkesztve ]

(#1349) Phülöp válasza Ablakos (#1348) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerencsére vannak alternatívák.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1350) Wolfskin válasza Ablakos (#1348) üzenetére


Wolfskin
őstag

egy szóval se mondtam, hogy nem biztonságos. biztosan az.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.