Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Popes


Popes
őstag

Érdekes hogy a stabil verziókkal van probléma, SOHA nem használtam a stabil verziót és teljesen meg vagyok elégedve. A fejlesztői verziókban ha valami probléma van, legtöbbször pár órán belül jön is a frissítés. Leghosszabb idő 2 nap volt hogy javítsanak valami hibát. Van hogy eltűnik egy-egy beállítás amit már megszoktam és zavar ha nincs ott, és nem úgy működik, viszont általában pár napon belül visszakaptam. :D
Nekem úgy tűnik hogy a "kísérleti"verziókban lévő hibákra gyorsabban reagálnak.(mondjuk lehet csak azért mert a blogon több a visszajelzés a közösség részéről)

Deus ex machina

(#452) #27441408 válasza Popes (#451) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem a stabil is teljesen probléma mentes. :)

(#453) karldergroße


karldergroße
senior tag

EGy probléma: a google maps utcaképe nem működik. Másnak se?

(#454) Melack válasza karldergroße (#453) üzenetére


Melack
veterán

Nekem a 64bites stabilon igen Windows 10 alatt. Melyik platformon és melyik verziót használod?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#455) Popes válasza karldergroße (#453) üzenetére


Popes
őstag

1.7.715.3 (64bit) win10 alatt hibátlan.

Deus ex machina

(#456) Melack válasza Popes (#455) üzenetére


Melack
veterán

Ebben az a fura, hogy az én telepítettem is 64bites, mégis csak 1.6.x-es, és nem talál frissítést.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#457) Popes válasza Melack (#456) üzenetére


Popes
őstag

Azért mert én nem használok stabil verziót, az a Snapshot verziószáma. :)

Deus ex machina

(#458) karldergroße válasza Melack (#454) üzenetére


karldergroße
senior tag

Ugyanazon...

(#459) karldergroße válasza Melack (#454) üzenetére


karldergroße
senior tag

Így néz ki.

(#460) Melack válasza karldergroße (#459) üzenetére


Melack
veterán

Feltettem gépre, igaz, 32-bites 1.6.689.40 (Stable channel) (32-bit), de megy gond nélkül. Friss installálás.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#461) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
A bővítmények között szerepel a Norton Identity Safe nevű bővítmény. De az állapotsoron nem látható sehol sem, illetve beállítani sem tudom. Másnál is így van. A gépet az ESS védi.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#462) Popes válasza karldergroße (#459) üzenetére


Popes
őstag

Sütik, gyorsítótár, stb.. törlést próbáltad?

Deus ex machina

(#463) karldergroße válasza Popes (#462) üzenetére


karldergroße
senior tag

Köszi. "Magától" megjavult, ki- és visszakapcsoltam a gépet... :)
Egyébként nagyon meg vagyok elégedve a böngészővel, az egyetlen böngésző, amely jobb oldalra engedi rendezni a füleket kis képek formájában (a régi operában is imádtam), mert a 16:9-es képernyő túl széles, oldalt bőven van hely. (Nekem a start-menü pl. a bal oldalon van, így a képernyő magasabb, viszont optimális szélességű. És a vivaldi fülei sem foglalnak fölül helyet.
Egyetlen hibája van a böngészőnek: a jelszavakat nem lehet benne megnézni, (mint pl. a Chrome-ban.)

(#464) Popes válasza karldergroße (#463) üzenetére


Popes
őstag

Jelszavakat én személy szerint nem bízom egyetlen böngészőre sem, a LastPass sokkal kényelmesebb és minden böngészőben használható.

Deus ex machina

(#465) Melack válasza karldergroße (#463) üzenetére


Melack
veterán

vivaldi://chrome/settings/passwords

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#466) repvez


repvez
addikt

valaki nem tud segitséget vagy tanácsot , hogy mi lehet a gond ha a router admin fdelületére nem tudok csatlakozni a böngészőbol, de van hogy néhány oldalnál is azt irja, hogy nem érhető el az oldal és, hogy nem kap választ, pedig az oldal jó

van valami olyan beállitás ami gyári beálitásra vissza állitja mvagy megjavitja magát, de a jelszavakat és beállitások megmaradnak?

(#467) Winnie The P válasza repvez (#466) üzenetére


Winnie The P
őstag

Az Internet Explorer-ből próbáld, onnan sikerülnie kell.

Más:
[Erre] senki?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#468) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Új böngészőt keresek, mert gondjaim akadtak a Google Chromal, most éppen a Vivaldival ismerkedek.

A kérdésem az lenne hogy a Chrome játékok alatt rendszeres FPS esést okozott csak azzal hogy fel volt telepítve, és most kicsit aggaszt hogy a bővítmények a google áruházból telepíthetőek, ez csak kényelmi döntés a fejlesztők részéről, vagy több köze is van a Chromehoz a Vivaldinak?

[ Szerkesztve ]

(#469) Sub-ZeRo válasza Mustármag (#468) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A vivaldi is chrome alapra épül, szóval nem sokban térnek el egymástól. Ott a firefox, waterfox, safari ha linuxot használsz vagy a maxthon is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#470) Mustármag válasza Sub-ZeRo (#469) üzenetére


Mustármag
őstag

Szerintem maradok a vivaldinál, nem tapasztaltam a FPSdrop-ot mint chrome v. comod dragon mellett.

A firefox-ot meg megutáltam néhány éve amikor nem volt hajlandó félóránál tovább normálisan üzemelni...

(#471) #27441408 válasza Mustármag (#470) üzenetére


#27441408
törölt tag

Mostmár teljesen jó böngésző lett, 2-3 hónapja már nálam is 1-es számú böngésző lett,semmi gond nincs vele.

(#472) Lathronos válasza #27441408 (#471) üzenetére


Lathronos
őstag

Ha windows-on használjuk, azt is tedd hozzá. Linuxon még van hová fejlődnie.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#473) Melack


Melack
veterán

Feltettem a bétát/fejlesztői változatot, de a num 9 num 0 nagyítás-kicsinyítés itt sem működik. Más találkozott már ezzel a buggal? Win10 Vivaldi 1.7.x

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#474) Popes válasza Melack (#473) üzenetére


Popes
őstag

Azt a funkciót nem is láttam még működni, nálam a CTR és a + - billentyűkkel megy a nagyítás, kicsinyítés.

Szerk.

Közbe rájöttem hogy engedélyezni kell az egygombos billentyűparancsot.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#475) Melack válasza Popes (#474) üzenetére


Melack
veterán

Nah, ezt megnézem este otthon. A fura, hogy ha ez így van, akkor ez default ilyen, vagy vmikor alapból nem tették be és úgy maradt? Mindegy, működjön. Köszönöm!

Illetve: van egy online sorozatos oldal. Mostanában kezdte a stabil is meg a fejlesztői is, hogy cca 35 perc filmezés után a stream képe megakad, hang megy, tölt, majd teljesen összeomlik. Másnak ilyen?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#476) #27441408 válasza Melack (#473) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem erre megteszi alul a csuszka :)

(#477) Melack válasza #27441408 (#476) üzenetére


Melack
veterán

Este nem szeretek még az egérrel is bajlódni. Nekem ez így nagyon kényelmes.

És végre működik :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#478) Popes válasza #27441408 (#476) üzenetére


Popes
őstag

Nálam meg nincs csuszka. :B

Deus ex machina

(#479) #27441408 válasza Popes (#478) üzenetére


#27441408
törölt tag

Kinek mi a kényelmes, no és persze 1 weboldalnál elég 1szer megadni a zoom értéket. :)

(#480) Melack válasza #27441408 (#479) üzenetére


Melack
veterán

Nálam itt a másik para: elfelejti. Ma direkt lekapcsoltam a gépet, kíváncsi vagyok, emlékszik e.

Másik hiba: feljön a frissítés ablaka, letölti, bezárja a Vivaldit, de nem tud frissíteni, mert a böngésző fut. Folyamatot nem látok, ergo a frissítés maga a futó Vivaldi folyamat?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#481) #27441408 válasza Melack (#480) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem win-en működik rendesen a stabil. zoom-ot pl megjegyzi elég 1 oldalt 1szer beállítani,ha nem jó az általánosba betett érték.

(#482) Popes válasza Melack (#480) üzenetére


Popes
őstag

Nálam most frissített hiba nélkül.

Deus ex machina

(#483) Melack válasza Popes (#482) üzenetére


Melack
veterán

Nekem most sem,és a nagyítást sem menti el.

Noob kérdés: lapok háttérben való megnyitása hol állítható be?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#484) Popes válasza Melack (#483) üzenetére


Popes
őstag

Nem tudom pontosan mire gondolsz, viszont linket, vagy könyvjelzősávba mentett cuccokat az egér görgővel klikkelve háttérben nyitja meg.

Esetleg beállítasz neki egy bill-t.

Deus ex machina

(#485) bernel


bernel
tag

A google keresési javaslatok az address bar-ból még mindig nem működnek? Nekem ez az egyetlen dolog, ami hiányzik a vivaldiból, hogy ha elkezdek ott gépelni valamit (pl. hogyan kell ...), akkor mutassa a google javaslatokat gépelés közben a dropdown dobozban.

Tudom, hogy más keresővel megy, de én google-val szeretném.

(#486) #27441408 válasza bernel (#485) üzenetére


#27441408
törölt tag

Beállításokban szét néztél? Nem lehet bekapcsolni?

(#487) bernel válasza #27441408 (#486) üzenetére


bernel
tag

Be lehet kapcsolni, és akkor ha az address bar-ba írok egy keresést, akkor a google-val megkeresi enter után, de keresési javaslatok nem jelennek még gépelés közben a dropdown-ban, mint amikor másik keresőt állítok be.

(#488) bernel


bernel
tag

Javítás: megnéztem a suggest url-t, és az valami miatt üres volt a google esetében. Beírtam oda, hogy https://www.google.com/complete/search?client=chrome&q=%s és így most működik.

Nem tudom,miért tűnt el a suggest url, de így most jó. Szuper.

[ Szerkesztve ]

(#489) Melack válasza bernel (#488) üzenetére


Melack
veterán

Képpel együtt beraknád ide,hogy majd az összefoglalóba be tudjam tenni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#490) bernel válasza Melack (#489) üzenetére


bernel
tag

Íme, bár lehet, hogy csak nálam volt elállítva valami.

(#491) Melack válasza bernel (#490) üzenetére


Melack
veterán

Nem hinném, most néztem meg a céges gépen futót, ott csak ez van: https://www.google.com/search?q=%s
Ergó ez az alap beállítása. Köszi a képet meg az infót!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#492) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

(#493) Melack válasza Sz_Imre (#492) üzenetére


Melack
veterán

Az a change log nem is olyan hosszú :D Én most a Snapshot 64-bites változatát használom, meglepően fürge, és kb 2 naponta jön ki rá frissítés.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#494) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok !

Hol lehet beállítani, hogy MINDEN oldal, ismétlem minden oldal 130 %-os nagyításban jelenjen meg. Régebben, a 160 %-ost használtam, de most közelebb raktam a monitort, így a 160 % nagy, meg teljesen megváltoztatja a nézetet. Mivel mindig csak frissítek, gondolom valamiért bent ragadt egy-két oldalnál ez a beállítás.

A másik; az oldalsáv megjelenítése, miért minden oldalnál megmarad, miért nem csak az adott oldalnál látszik. Jó, tudom, nem ide kellene ezt írnom, de angolból nagyon gyenge vagyok, sőt...

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#495) Phülöp válasza poirot (#494) üzenetére


Phülöp
addikt

zoom: vivaldi://settings/appearance/
Ott pedig az User Interface Zoom kell neked

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#496) poirot válasza Phülöp (#495) üzenetére


poirot
senior tag

Hiába van állítva 130 %-ra ez a menüpont, mondom, hogy egyes oldalakat következetesen 160%-on hoz be.

(#497) Phülöp válasza poirot (#496) üzenetére


Phülöp
addikt

Félreérthetően fogalmaztál: azt olvastam ki a kommentedből, hogy azt szeretnéd beállítani, nem pedig azt, hogy az van beállítva, és mégse jó.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#498) SharpSA válasza Melack (#493) üzenetére


SharpSA
veterán

Hol található ez a Snapshot?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#499) Melack válasza SharpSA (#498) üzenetére


Melack
veterán

A linkelt 1.7 oldalán jobb oldalt fent van snapshot linkje is, az fekete ikonos.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#500) SharpSA válasza Melack (#499) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.