Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) poirot válasza Wolverine (#1700) üzenetére


poirot
senior tag

Uninstall - install esetleg?

(#1702) Wolverine válasza poirot (#1701) üzenetére


Wolverine
félisten

Túl régi az utolsó munkamenetmentésem, nem akarnám elveszteni... (felhőbe nem mentek)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1703) poirot válasza Wolverine (#1702) üzenetére


poirot
senior tag

Én régen úgy szoktam csinálni, mikor még nem volt vivaldi felhő, hogy az alábbi linken az User Data könyvtárat elmentettem máshová, és fel az új majd visszaraktam az új alá az egész könyvtárat.
c:\Users\sajátgép\AppData\Local\Vivaldi\

De olyant is csináltam, hogy volt egy tükör vinyóm, onnan elég volt csak az vivaldi.exe-vel felülírni a fenti linken lévő exe-t.

A legegyszerűbb volna menteni valahová az egészet, és akkor lehet próbálkozni.

(#1704) Wolverine válasza Wolfskin (#1686) üzenetére


Wolverine
félisten

Tudom, hogy nem írtál ide 2 hete, de csendben jegyezném meg, hogy nálam sosem felejtette el a Vivaldi az utolsó mentés helyét. Valamelyik kiegészítőd valsz. automatikusan törli ezeket az adatokat, úgyhogy azoknak a beállításaiban kell kutatnod.

Ebből tényleg újratelepítés lesz, mást nem tudok kitalálni. Van máshol is UserData mentés, vagy csak az AppData/Localban?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1705) poirot válasza Wolverine (#1704) üzenetére


poirot
senior tag

Van még a vivaldihoz kapcsolódó, de az nálam üres mappa.

c:\Users\sajátgép\AppData\Roaming\Vivaldi\User Data\

(#1706) Wolverine válasza poirot (#1705) üzenetére


Wolverine
félisten

Lefuttattam a sima telepítőt, még csak le sem töröltem előtte a régi telepítést, és ennyi már elég is volt ahhoz, hogy elinduljon normálisan... :F Így persze nehéz lesz kideríteni, mi volt a baja.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1707) junior11 válasza Wolverine (#1700) üzenetére


junior11
veterán

Nálam ugyanez volt ma a hiba, nem indult el, de a feladatkezelőben jelen volt, lehet a 3.7-ben vmi bug is akár. Az oldalak betöltése tényleg gyorsabb, mint volt, de maga a böngésző továbbra is baromi lassan nyilik meg...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1708) poirot válasza Wolverine (#1706) üzenetére


poirot
senior tag

De gondolom az a lényeg, hogy minden adatod meg van.Esetleg egy mentés akár a felhőbe, akár az User Data könyvtárat?

(#1709) Ablakos válasza junior11 (#1707) üzenetére


Ablakos
őstag

Sok fül nyílik azonnali frissítéssel?

(#1710) junior11 válasza Ablakos (#1709) üzenetére


junior11
veterán

A böngésző mindig üresen indul. Nem ezt használom elsődleges, főböngészőnek, hanem az Edge-t, ott szinte azonnal történik minden.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1711) Ablakos


Ablakos
őstag

A páromat a lakat fehér színe zavarja az address bar-on . :O A hibás cert piros, de a biztonságosnak tartott web lap fehér lakatot kap. Lehet ez valahol változtatni? (Zöld lenne az álom szín.)

[ Szerkesztve ]

(#1712) htc07 válasza Ablakos (#1711) üzenetére


htc07
addikt

Persze:

1. Engedélyezni kell az egyedi CSS használatát:
vivaldi://experiments oldalt nyisd meg a böngészőben, és engedélyezd az egyedi CSS használatát (2. opció)

2. Csinálsz egy mappát valahol a CSS fájlnak

3. Csinálsz a mappában egy custom.css fájlt, és beleírod ezt:

.SiteInfoButton.secure {
  fill: #00ff00;
}

4. Vivaldi beállításokban a megjelenésnél lesz egy új rész az egyedi CSS-nek: beállítod a mappát, amit csináltál a fájloknak

5. Vivaldi újraindítás után kész is van.

Ezek után nyilván elég a CSS fájlt babrálni, ha mást is szeretnél

Itt van még pár releváns kódrész, amikkel lehet babrálni, hogy más legyen a színe (ezek az alap értékek, amiket találtam): [link]

[ Szerkesztve ]

(#1713) AtHoS válasza htc07 (#1712) üzenetére


AtHoS
nagyúr

hmm...érdekes ez az experiments oldal. Van levelező kliens a Vivaldi-ban? :)

Ezt várom már, hogy megjelenjen. Már elég régen említették, hogy szeretnék integrálni.
Rá is lesek, mi-hogy-merre vele

read-only mode on the forum

(#1714) Ablakos válasza htc07 (#1712) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszönöm, jó lett. Még egy kis hover -is beletoltam.

Nem értem miért fehér alapból, pedig a zöld lakat beszédesebb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1715) AtHoS válasza AtHoS (#1713) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Asszem egyelőre felejtős a levelező kliens részemről. Gyorsban ami megütötte a szemem és fontos lenne számomra:

- nem lehet egyéni mappát létrehozni, ezáltal almappázni sem a leveleket
- sajnos alcímkézés sem működik, így (az előző pont miatt) a levelek csoportosítása is problémás
- az érkezett levelek listában nincs látható jelölés csatolmányra (csak, ha kiválasztásra kerül látható, hogy csatolmányt is tartalmaz)

Ettől komolyabban nem folytam bele, mert már ezek miatt sem fogok egyelőre M2-ről váltani.

Remélem azért ezekre lesz valamiféle megoldás a későbbiekben

read-only mode on the forum

(#1716) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,
tudtok valakit ajánlani, aki bele tud nyúlni olyan szinten a Vivaldiba, hogy a tabulátorok jobb klikkes menüjéből kiveszei a

----------------------------------------------------------------
BALRA LÉVŐ LAPOK BEZÁRÁSA
----------------------------------------------------------------

menüpontot?
És ha már ott van kitörölheti a TÖBBI LAP BEZÁRÁSA pontot is. Lehet cég is.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1717) Ablakos válasza Wolfskin (#1716) üzenetére


Ablakos
őstag

Ehhez szerintem nem kell semmilyen extra.

A Vivaldi súgójában le van írva mihez lehet hozzányúlni.
https://vivaldi.com/blog/customize-menus-in-vivaldi-browser/#Customize_context_menus_the_minimalist

Settings > Appearance > Menu > Menu customization

(Ha nagyon összegányolódott, akkor Reset Default Menu)

[ Szerkesztve ]

(#1718) Wolverine válasza junior11 (#1707) üzenetére


Wolverine
félisten

Lehet, mert ma megint így jártam: Vivaldi elindítva, a futó folyamatok között megjelenik, a CPU használata marad nulla, és percekig nem történik semmi. Kilőttem, lefuttattam a telepítőt és amikor végzett, akkor azonnal indult a böngésző.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1719) junior11 válasza Wolverine (#1718) üzenetére


junior11
veterán

Egyértelműen vmi hiba, mert nálam is ez van továbbra is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1720) vlaci79


vlaci79
senior tag

Hali,
Vivaldi időnként nem jön vissza teljes képernyős módból, kezelőfelület kikapcsolása bekapcsolása se működik
https://www.tarrmobiltv.hu használata során.
csak Alt+F4 segít.

(#1721) AtHoS válasza vlaci79 (#1720) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tesztre vagy huszonakárhányszor átdobtam teljes képernyőre meg vissza (F11) a linkelt oldalt megnyitva és pikk-pakk megoldotta. Persze bejelentkezve nem voltam az oldalra...

Nálad az "időnként" amúgy mit is jelent?

read-only mode on the forum

(#1722) vlaci79 válasza AtHoS (#1721) üzenetére


vlaci79
senior tag

Köszi, bármelyik csatorna nézés közben gond van, 2-3 váltás után. próbáltam direkt előhozni 30 váltás se volt gond.
Változó mikor jön össze. próbálok képernyő mentős videót csinálni.

(#1723) AtHoS válasza vlaci79 (#1722) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor lehet a stream ami bekavarhat, ott pedig GPU hardveres gyorsítás, VGA driver, ami talán ilyesmit okozhat

read-only mode on the forum

(#1724) vlaci79 válasza AtHoS (#1723) üzenetére


vlaci79
senior tag

Végre meg tudom ismételni bármikor videó.
F11, majd a videó teljes méretre állítása után tűnik el az ablak fejléce. (10. másodpercnél kezdődik a hiba bemutatása) nem lehet visszaváltani teljes képernyős módról.
a többi lap is teljes képernyős módban ragad ami mellette meg van nyitva.

(#1725) vlaci79 válasza vlaci79 (#1724) üzenetére


vlaci79
senior tag

Youtube esetén is működik a hiba.
Oldal megtekintése során F11 majd videó teljes képernyőre állítása.
Böngésző teljes képernyős módban ragad.

(#1726) AtHoS válasza vlaci79 (#1725) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Megerősítem, YT-n én is tudtam produkálni és biztosan videohoz kötődik, mert a képfrissítés is fix 120Hz-ről Freesync-esre változik közben

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1727) Ablakos


Ablakos
őstag

Egy standard kijelölt szövegre jobb kattintással a számomra legfontosabb menüpont a search for...a kijelölt szövegrész
Ha a kijelölt szöveg html link akkor már nem ez a menü jön fel és nincs is benne a keresés a szövegre. Lehetne ezt befolyásolni? (pl. ctrl gomb)

(#1728) poirot válasza Ablakos (#1727) üzenetére


poirot
senior tag

Ezt még egyszer? F3 -al szoktam keresni egy lapon belül.

(#1729) Ablakos válasza poirot (#1728) üzenetére


Ablakos
őstag

Félreérted. Egy lapon lévő szövegrészletre akarok pl google keresővel találatot kapni. Kijelölöm a szövegrészt, jobb egér és keresés a... menüponttal máris jön a találat. Linkelt szövegre viszont nem.

[ Szerkesztve ]

(#1730) AtHoS válasza Ablakos (#1727) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam

read-only mode on the forum

(#1731) Ablakos válasza AtHoS (#1730) üzenetére


Ablakos
őstag

Nekem is meg vannak. :B Nem tudom miért nem jött fel eddig a kereső menüpont.
Sorry.

(#1732) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Véletlen megint áttettem a winchestert egy másik gépbe, amiről a portable Vivaldi, és hussss... az összes bővítményt kitörölte... :DDD :DDD :DDD

Gondoltam visszateszem az eredetibe, biztosan, a C:/ meghatón tárolja, de neeeem. Egyszerűen felismeri, hogy és új hardver környezet, és így reagál rá.. delete :D :DD

Úgyhogy csak óvatosan a hordozással...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1733) Wolfskin válasza Wolfskin (#1732) üzenetére


Wolfskin
őstag

ja, és biztos, ami biztos, a tárolt jelszavakat is kitörölte... :D :D :D

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1734) Ablakos


Ablakos
őstag

Speeddial thumbnail frissítésre van valamilyen bevált lehetőség? (a lap aktuális képet szeretném látni mindig)

(#1735) repvez válasza Ablakos (#1734) üzenetére


repvez
addikt

rákattintasz a képére és frissités és mindig az aktuális képet teszi be.

Nekem inkább pont az ellenkezője kellene, hogy hogy lehetne a speed dialra kirakni az oldal logoját anélkül, hogy nekem kellene letölteni és méretre vágni és beilleszteni a csempébe.
PL a Prohardver oldalnak azt a kör alaku ikonját , vagy a FB logot stb..

(#1736) Ablakos válasza repvez (#1735) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem hiszem el, hogy megint a lényeget hagytam ki a kérdésemből. :W
Az automata szó maradt ki. A speeddial csoporton belül F5-re lefrissít, de magától nem tudja. Ez lett volna a kérdésem.

(#1737) Ablakos


Ablakos
őstag

Gyanítom, hogy nem a vivaldi a ludas, de azért megkérdezem... Ez a homályosság a beviteli mezőkön kattintva (többször) jön elő. Esetleg másnál is előfordul ilyen?

(#1738) AtHoS válasza Ablakos (#1737) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A képeden szinte minden szöveg homályos. Ez miért van?

Ránéztem az oldalra, de nem tapasztaltam sehol homályosságot...mondjuk nálam Vega64 a videokártya és Vivaldi-ban a hardveres gyorsítás nálam engedélyezve van

read-only mode on the forum

(#1739) poirot válasza Ablakos (#1737) üzenetére


poirot
senior tag

Nálam nincs a hardveres gyorsítás bekapcsolva, de semmi ilyen homályosság nem látható.

(#1740) Ablakos válasza AtHoS (#1738) üzenetére


Ablakos
őstag

Ezt kérdezem én is. Kikapcsoltam a hardveres gyorsítást, de ugyanúgy elhomályosodnak a betűk, mint a linkelt képemen.

Persze veziókat váltogatni nincs türelmem. A legfrissebb snapshot felmegy. Pont.
Fene egye meg, mindig egy darabig remekül müködik minden, aztán ilyen hülyeséggel bosszant a V.

(#1741) AtHoS válasza Ablakos (#1740) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam 3.7.2218.58 (Stable channel) (64 bites) verzió van használatban, tehát stabil ág legfrissebbje és nem snapshot. Lehet snapshotban szúrtak el valamit

read-only mode on the forum

(#1742) poirot válasza AtHoS (#1741) üzenetére


poirot
senior tag

Vivaldi 3.8.2259.16 (Hivatalos verzió) (64 bites) Nálam ez van.

(#1743) AtHoS válasza poirot (#1742) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor az Snapshot lesz [link]

read-only mode on the forum

(#1744) Ablakos


Ablakos
őstag

Ha egy domain-hez tartozó oldal már a könyvjelző között létezik, akkor ugyanez a domain másik oldala már nem tehető a könyvjelzők közé?

Létező bookmark: https://www.ef.co.hu/angol-nyelvi-feladatok/angol-nyelvtan/nevmasok/

Erre már hiába nyomkodom a ctrl+D-t : https://www.ef.co.hu/angol-nyelvi-feladatok/angol-nyelvtan/szamnevek-az-angol-nyelvben/

(Nekem ez eddig nem tünt fel, de lehet hogy ez így jó.)

(#1745) AtHoS válasza Ablakos (#1744) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Bebaszna, ha így működne :DDD a linkelt két oldalt is simán lehet könyvjelzőzni egymás mellé

Ez éppen a SpeedDialra rakva az ellenőrzéshez, hogy gyorsban tudjam törölni utána

read-only mode on the forum

(#1746) Dumi86


Dumi86
senior tag

Üdv. Lett egy ilyen list az új 3.8ban: [link] Ez micsoda magyarul? Gondolom nem ilyen cookie blokkoló mert az már volt amúgy is (easylist és i dont care).

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1747) AtHoS válasza Dumi86 (#1746) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Beépítetten tartalmazza a v3.8 az I don't care about cookies és a EasyList Cookie List listákat, nem kell külön hozzáadogatni. De csak akkor működik, ha egyáltalán be lett kapcsolva a beépített reklámblokkoló rész a Vivaldiban illetve engedélyezve lett mindkét Süti-figyelmeztetések eltávolítása (EasyList Cookie List és I don't care about cookies)

Ezek egyébként arra hivatottak, hogy a süti elfogadó ablakokat/felugrókat eltüntessék az oldalak betöltésekor

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1748) Dumi86 válasza AtHoS (#1747) üzenetére


Dumi86
senior tag

Ezt mind értem is. Mondjuk ettől még mindig nem tudom mi ez a "ABP anti-circumvention filter list"? :) Mit csinál? Nálam ezek vannak bekapcsolva a beépített blokkolóban: Easyprivacy,Easylist,Magyar(hufilter),Süti figyelmeztetések eltávolítása(Easylist Cookie List). Na ezek mellé kell ez az új vagy mégis mi ez?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1749) AtHoS válasza Dumi86 (#1748) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jahogy téged ez a konkrét lista érdekel. Ez egy kiegészítő lista, ami sehol máshol nem található meg és célja a weboldalak újfajta reklámszűrő kijátszásának megakadályozása.

read-only mode on the forum

(#1750) Dumi86 válasza AtHoS (#1749) üzenetére


Dumi86
senior tag

Na csak megértjük egymást :) Együtt megy ez az Easylist Cookie filterrel ? Vagy félreértem és nem kimondottan a cookiek blokkolása a cél ezzel?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.