Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Fred23


Fred23
nagyúr

Kaptam értesítést, hogy frissült a Vivaldi Beta for Android, fel is tettem szépen. Bővítmények még mindig sehol. :(

(#1152) htc07 válasza AtHoS (#1150) üzenetére


htc07
addikt

köszi kipróbálom, de ez így elég gáz :N

(#1153) AtHoS válasza htc07 (#1152) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha segített, akkor VGA oldalon kell drivercsereberélni és megtalálni melyikkel lesz jó

read-only mode on the forum

(#1154) repvez válasza Cyrin (#1148) üzenetére


repvez
addikt

csak vidd oda az egeret a fülek és a miniatűrök alá és huzd feljebb az ablak tetejét és el fog tűnni .
Nekem is valamelyik nap csak úgy megjelentek maguktól.

(#1155) Cyrin válasza repvez (#1154) üzenetére


Cyrin
addikt

nem értem, bocsi :U

Ezt szeretném eltüntetni:

[ Szerkesztve ]

(#1156) Ablakos válasza Cyrin (#1155) üzenetére


Ablakos
őstag

Az elválasztó vonalat nem lehet lehúzni a könyvjelző sáv legaljára? Mert azáltal eltűnik.

[ Szerkesztve ]

(#1157) Cyrin válasza Ablakos (#1156) üzenetére


Cyrin
addikt

pontosan ez a gond, nem lehet, ez a maximum... de lehet hogy ez egy bug, mert mintha régebben le lehetett volna, vagy legalábbis ennél lejjebb. De most ez a max.

(#1158) AtHoS válasza Cyrin (#1155) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szvsz. teljesen másra válaszolt és nem a problémádra

read-only mode on the forum

(#1159) repvez válasza Cyrin (#1155) üzenetére


repvez
addikt

ja hogy ezt akarod eltüntetni,?
Hát nálam is ott van ,de az elválasztó vonalat az egérrel megfogva ugyan ugy lehet méretezni, igaz, nem lehet eltüntetni, de kb a kijelzó 1/5-öd részére össe lehet huzni a többi részen meg bőven van hely a kedvenceknek.
vagy ha nagyon sok van akkor rendezd öket mappákba és csak azokat a mappákat nyisd ki ami szügségesek.
Engem ez a részletező ablak egyáltalán nem zavar, sőt, ha akanám, ott át tudnám irni az oldlalhoz tartózo dolgokat, vagy kis megjegyzést, hogy miért is mentettem el.

Ami enegm zavart az a felső részen a megnyitott oldalfüleg alatt megjelenő miniatürök voltak.

(#1160) Cyrin válasza repvez (#1159) üzenetére


Cyrin
addikt

Nekem az a hely is kell :)

sok-sok könyvjelzőm van réges-régen még az opera időszakban megszoktam, mappákba rendezve, de bizonyos mappák ki vannak nyitva. nekem kell a hely...

(#1161) repvez válasza Cyrin (#1160) üzenetére


repvez
addikt

nekem kb 2000 oldal van a kedvencekben, kb amióta netezem azóta gyúlik, úgyhogy nekem is elég sok van , de még nem éreztem , hogy nem lenne elég hely ott baloldalt nekem.pedig én sem sürün rendezem öket , csak bedobom öda és ha kell valami legörgetem ahol megtalálom vagy beirom a keresőbe és felhozza
Egyébként pont emiatt váltottam vivaldira és nem chromra, mert csak itt tudom fixen rögzíteni a kedvenceket ugy mint regen az explorerben.
Semelyik másik böngésző nem tudja ez még pluginnel sem.

(#1162) Cyrin válasza repvez (#1161) üzenetére


Cyrin
addikt

én is szinte a kezdetektől gyűjtöm, csak én szoktam szelektálni is. néha végigmegyek, és kiszórom ami már nem érdekes, vagy nem él.
úgyhogy alig vártam én is hogy visszatérhessek chrome-ról, ráadásul most megtaláltam, hogy egy kattintással működjön a könyvjelző, mint anno az operában.

(#1163) Cyrin válasza Cyrin (#1155) üzenetére


Cyrin
addikt

duplán kattintottam az elválasztó vonalon, és és eltűnt! pontosabban lement legalulra, és csak az elválasztó vonal látszik lent, amit fel lehet húzni.

(#1164) htc07 válasza AtHoS (#1150) üzenetére


htc07
addikt

kikapcsoltam, de még mindig szokott olyan lenni, hogy reggeli indításnál pár perc után bezár minden ablakot. :W

ez így nagyon jó, egy levelet nem lehet megírni gmailben.

és nem a hardver a bottleneck, az tuti.

logokat hogy tudok szedni?

[ Szerkesztve ]

(#1165) Ablakos válasza htc07 (#1164) üzenetére


Ablakos
őstag

Teljes ujratelepítése a böngészőnek esetleg?

(#1166) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Szeretném használni a Chrome -ban meglévő Speeddial - EverSync -t, de amikor az EverSync -be be szeretnék jelentkezni, akkor nem enged be és állandóan visszadob a bejelentkező ablakhoz. Van valakinek ötlete, hogy ez miért lehet?

(#1167) Cyrin


Cyrin
addikt

Most hogy megszüntették a vivaldiként való böngészőazonosítást sz új verzióban, a HBOGO is működik...

(#1168) Ablakos


Ablakos
őstag

A search bar navigáció (az ajánlott link listára) linux alatt meglepő módon a le/fel nyilakkal működik. :K Windows alatt ugye másnak sem működik csak tab/shift+tab-ra, ha egyáltalán használja valaki? (Nehogy lukra fussak)

(#1169) AtHoS válasza Ablakos (#1168) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én win alatt Vivaldizom, mondjuk a search bar alapból ki van kapcsolva (bőven elég a címsorbóli keresés), de a címsornál gépelve a felkínált lehetőségek között a le/fel nyilakkal tudok lépkedni

read-only mode on the forum

(#1170) Ablakos válasza AtHoS (#1169) üzenetére


Ablakos
őstag

Értettem. Tehát a search bart nem használod. Akkor hátha valaki más ismerős arra felé.

(#1171) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Életem legsz@rabb böngészője ez a vivaldi. Ha megnyitok mellette egy photoshopot vagy másik böngészőt, szinte biztos, hog 5 percen belül lerántja a gépet. Fekete kijelző, majd lemegy sleepnbbe, de ez egy örök álom, csak a power off segít. egyetlen erénye, hogy tudja a jobb klikk+görgetővel való tab váltást. Ennyi. Kuka.
Vagy erre van valami más megoldás...? (16GB ram, 8 magos cpu, azért egy böngészőt bírnia kéne)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1172) Sweet Lou 6 válasza Wolfskin (#1171) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ott valami más gond lesz, nekem egy két magos intel core i5 dell laptopon 8GB memóriával sem lassabb mint egy chrome, asztalin meg pláne nem. milyen oldalak vannak megnyitva benne mikor belassul? 64 bites verzió?

sweetlou6.wordpress.com

(#1173) Wolfskin válasza Sweet Lou 6 (#1172) üzenetére


Wolfskin
őstag

2.3.1440.61 (Stable channel) (64 bites)
portable módban fut, nem lassul le, csak lelövi a gépet. vagyis lemegy sleepbe, minden forog, de nem jön vissza többé
ha photoshop előtt elfelejtek kilépni belőle, mindig ezt csinálja. most 75 oldal van megnyitva, de efölött már lehetetlen beazonosítani az oldakat (mivel sajnos dinamikus tabok vannak és csak 1 sorban)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1174) Dumi86 válasza Wolfskin (#1173) üzenetére


Dumi86
senior tag

Tényleg ilyen régi verziót használsz vagy csak elírtad? :Y Ez a jelenlegi stabil verzió: 2.10.1745.23 Ezzel még szándékosan se lehet előidézni ezt a hibát ami nálad van. Erősen ajánlott lenne frissitened. Nem is értettem soha miért használnak az emberek böngészőből régebbi kiadást.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1175) Wolfskin válasza Dumi86 (#1174) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ezt használom, nem írtam el. Nem foglalkozok vele, általában nem szeretek semmit frissíteni, mert nem szeretem, ha valamit megszoktam, egyre butább verziókat kelljen használnom. Anno az Opera, amíg meg nem szüntették, az volt mondjuk 99%-os funkcionalitásban, utána a Firefoxot lehetett olyan 85%-ig feltuningolni, de már stabilitásban sem érte el az operát, és azt is csak a 52 verzióig, akkor változtattak rajta és abbahagyták egy csomó szükséges kiegészítő fejlesztését. Épp most szabtam testre az 52.8-at, az eddigi 50-es helyett, azt fogok inkább használni napi szinten. (Az aktuális verzó 71-es). Nagyon sok böngészőt próbáltam már k, tényleg egyre silányabbak, butábbak.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1176) Sweet Lou 6 válasza Wolfskin (#1175) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

1. az a baj ez régebbi verziójú chromiumot (v72) is használ, ami idővel az újabb szabványokat egyáltalán nem fogja támogatni, ezért az oldalakat amiket megnyitsz vagy nem fogja rendesen megjeleníteni vagy anomáliákat (akár teljesítménybelieket) fog produkálni.
2. folyamatosan javítják a hibákat a fejlesztők, ismert hibák is okozhatnak hasonlót sajnos.

én azt javaslom, hogy próbáld ki a legfrissebb verziót, azzal is ugyanúgy viselkedik-e a géped, ha nem, akkor valószínűleg valamilyen ismert bug lehet.

sweetlou6.wordpress.com

(#1177) Sweet Lou 6 válasza Sweet Lou 6 (#1176) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

+1 a biztonsági résekről nem is beszélve, mivel már nem karbantartott ágú verzióról van szó...

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#1178) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Bakker, most már értem milyen esetekre szokták mondani, hogy: "tátott szájjal szalad a f@szerdőben"

Ehh, hogy itt nincs elrejtésre lehetőség :B

read-only mode on the forum

(#1179) Wolfskin


Wolfskin
őstag

1. sajnos a vivaldi nem tudja frissíteni magát, a frissítések keresése halott

2. letöltöttem az újat, lehet, hogy stabilabb, de továbbra sem tudja több sorba rendezni a tabokat --> napi használtra alkalmatlan
majd jó lesz levelezni, meg bankolni, mert friss

3. nem kezdem el újra testre szabni, úgyse nyitok meg ezen semmit

4. netezni marad a firefox 52.8.0 majd használom homokozóban, hogy ne legyen bajom tőle ;]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1180) poirot válasza Wolfskin (#1179) üzenetére


poirot
senior tag

Tegyél úgy, ha nem tetszik. Van akinek bejön, van akinek nem. Isten áldjon!

(#1181) Dumi86 válasza poirot (#1180) üzenetére


Dumi86
senior tag

Én sok évnyi Opera használat(kb 10 év minimum) tértem át Vivaldira és érdekes egyszer nem raktam vissza az Operát azóta sem :R Dehát kinek mi jön be. Nekem pont annyi testreszabhatóság van Vivaldiban amit az Operából hiányoltam. Ja és a szinkronizálás(ami Operában telefon és gép között hol így szinkronizált hol úgy) tökéletes Vivaldinál. Ez meg hogy "napi használatra alkalmatlan"borzasztó túlzás :W Egy biztos böngészőből semmiképp nem szabad régi verziókat használni a mai online világban :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1182) poirot válasza Dumi86 (#1181) üzenetére


poirot
senior tag

Szintén Opera a végsőkig, a legújabbakat nem is használtam. A Vivaldira azért tértem át végül, mert amit használtam már nem felelt meg az igényeimnek, meg át tudta "húzni" az összes elmentett linkemet, jelszavakkal együtt. Ami a file kezelésnél a Total Commander, böngészésben a Vivaldi. (Apró hibái, hiányosságai vannak, de remélem ezek javíthatók).

(#1183) Wolfskin válasza poirot (#1182) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen, majdnem jó, de van egy alapvető hibája, hogy nem tudja több sorba rendezni a tabokat. ez kizárja a mindennapi használhatóságot. ilyen nagymamás stílusban, hogy megnyitom a böngészőt, bepötyögöm az oldalt, megnézem a busz indulást aztán becsukom a böngészőt ok, biztos stabil...

de nekem 50-100+ oldal általában nyitva van, és az összetöpörödött (dinamikus) tabok lehetetlenné teszik a tájékozódást (mint régen a memóriajáték, ha emlékeztél hol vetted fel az adott figurát, akkor nagy valószínűséggel megtaláltad a párját. de ha játék közben folyton összekeverték volna akkor, az egész átment volna szerencsejátékba)

a tcm-hez hasonlítani.. hát, az Opera az volt, ez egy kiszínezett intéző. a tabok görgetését okosan átvette az operából (jobb klikk+görgetésre tab váltás), de semmi mást. de az, hogy ma NINCS olyan up to date böngésző, ami több sorba tudná rendezni a tabulátorokat egyszerűen szürreális.... :W (n jó, az avant browser, de az borzasztó bugos, instabil).

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1184) Cyrin válasza Wolfskin (#1183) üzenetére


Cyrin
addikt

erre van a könyvjelző, nem kell bepötyögni semmit, és nem is kell nyitvatartani 100 fület.
a régi 12-es operában ez jól működött, a chrome leszoktat a könyvjelzőkről, botrányos (na oda kell a több nyitott lap), a vivaldiban megint nagyon jó a könyvjelző rendszer.

(#1185) AtHoS válasza Cyrin (#1184) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam is 70+ számú füllel nyit induláskor a Vivaldi (csak mert így nekem kényelmesebb :B ) és ehhez jönnek még hozzá aktuális böngészgetés során megnyitott lapok, melyek legtöbbje ideiglenesen van csak nyitva, de néha azért hozzácsapódik pár darab az előbbi 70+ -hoz egy időre, aztán ugye ezek cserélődnek, attól függően mihez kapcsolódva maradtak megnyitva.

Nálam mondjuk WQHD a monitor, így 2560-as felbontásnál 30 képpont környékén vannak a fülek szélességei, ezért az oldal ikonok egyértelműen beazonosíthatóak, ami segíti a keresést közöttük, ill. ha a fülek fölé viszem a kurzort, akkor a felugró bélyegkép+oldalcím segít az azonos címről megnyitott oldalak között válogatni anélkül, hogy kattintani kellene akármelyikre is (én mondjuk ilyen jobbklikk görgős fassagokat nem használok - no meg semmi gesztusvezérlést - , így ez a része nem kavar nálam, van fix 6 egérgomb, programozhatóak, amit kellett beállítottam, ezekkel elvagyok)
No meg ugye van csoportba is "szűkítve" néhány oldal, ami szintén helytakarékos, itt 11 oldal bélyegképe kifér egymás mellé anélkül, hogy csökkenne a méretük (bár nincs ennyi lap csoportosítva nálam)
Mikor tudom, hogy adott munkamenetben csak böngészőből kilépésig kell majd jó pár oldal (mondjuk mikor cucc(ok) vásárlása előtt utánaolvasgatok, válogatok, keresem a megfelelő webshopot, stb...), azokkal új ablakban tevékenykedem, így egy kattintással lehet zárni őket, ill. ha mégis kellene belőle későbbre 1-2 fül, két kattintással át lehet rakni az alap ablakba.

Aztán, hogy ezt lehetne másképpen is kezelni...bizonyára igen. Egyelőre nem kívánok eme berögződésemen változtatni :B mindamellett nem omlik a böngésző/OS mehet mellette bármilyen grafikus program, játék, másik böngésző, videolejátszás monitorra vagy TV-re, küldhetem alvó módba is a gépet mellette nem kell kilépkedni Vivaldi-ból, pikk-pakk indul ébresztéskor a gép - igaz lapozófájl kezelést is alapértelmezéskén a w10 végzi automatán, amit sokan szeretnek felülbírálni, amikor meg hiba jelentkezik pislognak, hogy mi okozza.

Mondjuk vannak könyvjelzőzött oldalak is, igen, de erre nem térnék ki részletesen, mert Opera 12 megszűnésekor - ugye az első blink alapú Opera-ban nem is volt könyvjelző, csak gyorshívó jó darabig, így problémás volt számomra a böngésző váltás - is megkaptam, minek 8k+ oldal könyvjelzőzve :DDD

read-only mode on the forum

(#1186) junior11 válasza Dumi86 (#1181) üzenetére


junior11
veterán

Egy biztos böngészőből semmiképp nem szabad régi verziókat használni a mai online világban

+1

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1187) utas666 válasza Cyrin (#1184) üzenetére


utas666
tag

Könyvjelzőnél elvesznek az adott tab előzményei, session tud alternatíva lenni, kijelölöd a kérdésese tabokat és lemented, hátránya, hogy aztán jól elfelejtkezel róluk. Ez utóbbi könyvjelzővel is áll, ha valami félbehagyott dologra vissza akarsz térni a közeljövőben azt gyakran inkább nyiott tabként érdemes tárolni.

(#1188) utas666


utas666
tag

Arra van már valami megoldás hogyha sok fájlt akarok megnyitni drag&drop egyszerre, nyiljon meg egy csomó tab, mint régi Operában. A Save as Shortcut kiegészítőt használom és van egy adag .url .html fájlom amik mint könyvjelzők oldalakt nyitnak meg, csak lepakolva a könyvtárfába az egyéb dolgok mellé linkként. Ezeket alapból csak egyesével tudom megnyitni, ha többet rántok be akkor is csak a legelső nyilik meg. Régi Opera ilyenkor feldobott egy dialogot hogy biztos hogy meg akarok-e nyitni egyszerre 20+ fület, aztán ha igen, akkor nekiállt dolgozni.

Edit: Save as Shortcut mellett használtam/nám úgy is hogy a címsor ikonját kihuztam asztalra/mappába és csinált belőle egy .url fájlt, de gyakran hibás a parsolás amikor például kettőspont van a címben és olyankor a fájl névbe nem a tile-t hanem az url egy részét írja be, ami gyakran okoz azonos nevű fájlokat és felülírást, ezért használok erre is inkább kiegészítőt, ami azért is jobb, mert egyszerre több tabot is le tud menteni akár agregálva egy html fájlba vagy egyesével sok kicsi fájlba is.

[ Szerkesztve ]

(#1189) Ablakos


Ablakos
őstag

Melyik kiegészítővel (vagy anélkül :F ) lehet letölteni .js fájlokat? Van néhány cím, amire a tartalmat mutatja a böngésző.

pl. https://malsup.github.io/jquery.cycle.all.js
https://raw.githubusercontent.com/briancherne/jquery-hoverIntent/master/jquery.hoverIntent.js

[ Szerkesztve ]

(#1190) htc07 válasza Ablakos (#1189) üzenetére


htc07
addikt

fájl > mentés másként? :DDD

(#1191) Ablakos válasza htc07 (#1190) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen, jó lesz :K Oldal mentése másként nem tünt fel.

[ Szerkesztve ]

(#1192) Dumi86


Dumi86
senior tag

Sziasztok. Nálatok hogy szuperál a szinkronizáció ma? Nálam azon kívül hogy belép a fiókommal nem csinál semmit. Nálam van valami vagy másnál is?
Legrosszabb esetben is 2-3perc alatt szinkronizálni szokott, most 18perc és semmi.

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1193) Dumi86 válasza Dumi86 (#1192) üzenetére


Dumi86
senior tag

Hát nagy duzzogva szinkronizált azért. Valami a szinkron szerverrel lehet. Ki-be jelrntkeztem kétszer háromszor, bezártam a böngészőt aztán csak szinkronizált. :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1194) Sweet Lou 6 válasza Dumi86 (#1193) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

az elmúlt hetekben többször is volt, hogy akadozott a szinkronizálás, sajnos a szerverekkel van valami.

sweetlou6.wordpress.com

(#1195) Dumi86 válasza Sweet Lou 6 (#1194) üzenetére


Dumi86
senior tag

Eddig nekem fel se tűnt. Avagy nálam pont jó volt mindig :) Remélem nem minden napos dolog lesz ez,mert megszerettem a Vivaldit.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1196) Cyrin


Cyrin
addikt

Alkalmaznom kellett a mai frissítés után:
HTML5 Proprietary Media On Linux

(#1197) repvez


repvez
addikt

az uj 2.11esben a kép a képben funkcio tetszik, hogy a videokat ki lehet tenni kis ablakba mikozben mást is lehet nézni olvasni közbe .

(#1198) Cyrin válasza repvez (#1197) üzenetére


Cyrin
addikt

a munkában nagy hasznát fogom venni :D

(#1199) 1egaly válasza repvez (#1197) üzenetére


1egaly
aktív tag

Megerősítem,nagyon jó funkció két meccs(mondjuk kosár)is követhető egy időben!! :C
Az is dicsérhető,hogy átméretezhető a kis abalak!! :)

(#1200) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Mostanában nem tudok a Vivaldin belépni a Mega-ra. Edge-nél minden további nélkül megy.

Vivaldi2.11.1811.28 (Hivatalos verzió) (64 bites)
Ellenőrzés9f0eae3026b2b6e59215e8533f27ef7969d4fbceOSWindows 10 OS Version 1909 (Build 18363.657)
JavaScriptV8 8.0.426.16Flash32.0.0.255

Az alábbi hiba üzenetet kapom:


Mi lehet a gond? Köszönöm a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.