Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Cyrin válasza poirot (#1200) üzenetére


Cyrin
addikt

nálam működik

(#1202) Ablakos


Ablakos
őstag

Nem értem ezt a build számozást. A stabil előbb jár, mint a snapshot?

(#1203) Dumi86 válasza Ablakos (#1202) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szerintem szimplán lemaradtak az oldal frissitésével :R
Perpill úgy tudom nincs semmi új Snapshot(se béta,se rc).

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1204) AtHoS válasza Ablakos (#1202) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mikor a snap stabilba kerül előszokott ferdülni, hogy nincs még egy ideig új snap verzió

read-only mode on the forum

(#1205) Ablakos válasza AtHoS (#1204) üzenetére


Ablakos
őstag

Ezek szerint az utolsó RC2 = stabil verzióval, mégha a build különböző?

(#1206) Dumi86


Dumi86
senior tag

Üdv. Nálatok jó a szinkronizálás? Nálam bejelentkezik a nevemmel, de szinkronizációs szerver hibát ír(inicialiázás ujrainditása) . Igy meg ugye semmi adatomat nem tud szinkronizálni. Friss telepités, stabil vivaldi.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1207) Dumi86 válasza Dumi86 (#1206) üzenetére


Dumi86
senior tag

Most ránéztem mobilon(Vivaldi béta), ott is ugyanúgy kiirja a szinkronizációs hibát. Akkor legalább nem nálam van a hiba :) Remélem megoldodik hamarosan ez a hiba.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1208) AtHoS válasza Dumi86 (#1207) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Most éppen azt írja nálam, hogy letöltés és feltöltés sikeres volt

read-only mode on the forum

(#1209) Dumi86 válasza AtHoS (#1208) üzenetére


Dumi86
senior tag

Ki és bejelentkezés után is? Nálam mobilon most sem jó. Ugyanúgy szinkronizációs hiba. Pedig újra telepítettem a Vivaldi bétát. Ez igy szuper lesz hogy hol jó hol nem a szinkronizálás...

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1210) Sweet Lou 6 válasza Dumi86 (#1209) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

szokott időnként köhögni sajnos, bár mostanában egyre ritkábban veszem észre.

sweetlou6.wordpress.com

(#1211) Dumi86 válasza Sweet Lou 6 (#1210) üzenetére


Dumi86
senior tag

Hát most csináltam új jelszót. Több helyen írták hogy megoldás lehet. Sajnos ez sem segített, a hiba ugyanaz.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1212) Dumi86 válasza Sweet Lou 6 (#1210) üzenetére


Dumi86
senior tag

Lehetséges valahogy kimenteni a szinkron adatokat?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1213) Sweet Lou 6 válasza Dumi86 (#1212) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Itt nézelődj: vivaldi://sync

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#1214) Dumi86 válasza Sweet Lou 6 (#1213) üzenetére


Dumi86
senior tag

Mobilon úgy néz ki megjavult. Amúgy szerver hibát irt itt ahogy néztem. Remélem akkor gépen is jó lesz.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1215) AtHoS válasza Dumi86 (#1209) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem jelentkeztem ki, csak ránéztem menüben és ott azt jelezte amit beírtam. Pénteken leszek legkorábban asztali gépnél, akkor tudok esetleg ránézni a ki-be jelentkezésre

read-only mode on the forum

(#1216) poirot


poirot
senior tag

Egy-két napja frissült a Vivaldi2.12.1843.5 (Hivatalos verzió) (64 bites)

Egy érdekes hibát vettem észre:
Nekem a hirkereso.hu a kezdő lapom, mikor indítom a Vivaldit. Bejön a lap a legutolsó kilépésemkor megjelenő hírekkel, amit mindig frissítettem, és jó is lett. Eddig. Most nem hajlandó frissülni, csak ha a További friss hirekre kattintok, utána már minden rendben.

A másik amire még nem találtam gyógyírt; pl. a HVG lapján olvasom a kommenteket, jó sok van esetleg sokáig tart, és egyszer csak frissül az oldal kidob a cikkre, a kommenteket bezárja, kezdhetem megkeresni, hogy hol tartottam. Erre valami hatékony megoldás létezik, vagy a HVG-nél van a hiba?

(#1217) poirot válasza poirot (#1216) üzenetére


poirot
senior tag

Egy új frissítés korrigálta a Hirkeresős hibát.

(#1218) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

az, hogy a vivalid folyton összeomlik egy fícsör? és ha igen ki lehet kapcsolni? amúgy nem is az zavar, hogy ilyenkor minden elvész, hanem hogy sokszor a gépet is lerántja. Vivaldi mellett úgyis át kell szoknom, hogy több szavas válaszokat már word-ban írok meg, és ide csak bekopizom, illet ki is amit el akarok olvasni, mert mielőtt végigérek úgyis összeomlik.
na mindegy, ha ez fícsör, akkor jó, mert nagyon tudja. akkor örülök neki. először csak az oldal omlik össze, bejön egy kis madárkás ikon, újratöltve megint, aztán többé nem áll föl az oldal. ekkor ha nem lövöm ki gyorsan, akkor lerántja a gépet. de ha a photoshopot használom és elfelejtettem kilőni, akkor is.

de lehet én használom szakszerűtlenül, általában több oldal is meg van nyitva, nem csak egy. mint a régi szép időkben, amikor még az explorer volt, meg a netscape navigator, de nyomokban sem ismerték a több ablakos böngészést. tiszta rerto feeleing. :DD

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1219) Dumi86 válasza Wolfskin (#1218) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szia. Én szerintem nálad nem a Vivaldival van a gond. Hónapok óta használom fagyás és egyéb hibák nélkül. Ilyet meg hogy valamelyik oldal ne töltsön be előidézni se tudtam még(kivéve ha adott oldalnál karbantartás van). Esélyes hogy valami driver kavarhat be nálad. Amúgy mik a gép paraméterei? Driverek frissek? Milyen win10 van fenn, melyik verzió? Pontosan melyik oldalaknál jön elő a hiba?

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1220) Wolfskin válasza Dumi86 (#1219) üzenetére


Wolfskin
őstag

win10 pro 1903 16GB ram, fx 8350

leginkább arra érzékeny ha fut a firefox is. vagy a photoshop. és sok lap van nyitva,. ált max 70-80, afölött áttekinthetetlen. amióta nincs olyan böngésző amit tud több sorba rendezni tabokat 2-3 böngészőt használok egyszerre. az opera megszűnése óta óta nem könnyű netezni :(

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1221) AtHoS válasza Wolfskin (#1220) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valami háttérprogram pl. antivírus is okozhat ilyen állapotot, ill. Hardveres gyorsítás. Nálam is hasonló számú fül van használatban, de ilyen eset eddig még nem fordult elő. Mondjuk gépben lévő RAM mennyisége, de inkább virtuális memória kézi korlátozása is befolyásolhat.

Amúgy több ablak használatát is próbáltad már? Ha már több böngészőt is használsz egyszerre a sok fül miatt. Bár ilyen omlások mellet nem biztos, hogy érdemes kipróbálnod.

Egyébként ha OS is omlik, akkor kapcsold ki az automata újraindítást, hátha a kiírt hibaüzenetből lehet következtetni mi is okozza. Valószínű driver lesz, hw gyorsítás bekapcsolt állapota esetén a VGA driver

read-only mode on the forum

(#1222) Wolfskin válasza AtHoS (#1221) üzenetére


Wolfskin
őstag

ha jól emlékszem a virtuális memória teljesen kivan kapcsolva. az ssd miatt.
antivir a Comodo CIS
a ram 16GB

de más gépen is csinálja. először elfeketedik a képernyő, aztán ha szerencsém, van később visszajön, de sokszor csak korlátozásokkal (pl egyik monitor nem megy már), de sokszor nem is jön vissza, csak power off után.

as vga drivert még átnézem, köszi!
Quadro K2200 van a gépben

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1223) Sweet Lou 6 válasza Wolfskin (#1222) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ha jól emlékszem a virtuális memória teljesen kivan kapcsolva. az ssd miatt.

ez pl. okozhat ilyet, valami minimális virtuális memória mindenképp szükséges a programok megfelelő működéséhez. simán beállíthatod automatára, ugyanennyi ramom van a desktop gépben és nem csinál a windows hatalmas virtuális memóriát.

sweetlou6.wordpress.com

(#1224) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, a kiegészítőknél azt a nagy hosszú listát nem lehet valahogy eltüntetni, ami a Chrome áruházból lévő bővítményeket javasolja, folyton ott van?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1225) AtHoS válasza junior11 (#1224) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam így néz ki a bővítmény oldal (CTRL+SHIFT+E). Hol is kellene látni azt a listát amiről írtál?

read-only mode on the forum

(#1226) junior11 válasza AtHoS (#1225) üzenetére


junior11
veterán

"Install Chrome extension in Vivaldi" - erre gondoltam, ez fixen mindig ott van, nem lehet eltávolítani?
A bővítmények ikonját nem lehet valahogy kirakni a bal oldalsó listára, mint az Operában? Ott ez jobban meg van oldva, konfigurálhatóbb, több mindent kezel.
Amúgy látom, használod az Adguard VPN béta verzióját, hogy szuperál?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1227) AtHoS válasza junior11 (#1226) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jahogy a bővítmények telepítéséhez arcba dobott részt nevezted listának :DDD Én meg javaslati listát kerestem :B

Ha jobban megnézed, akkor nincs bekapcsolva 3 bővítmény, köztük az Adguard VPN sem ;) szóval fogalmam nincs hogyan szuperál. Kellett egyszer VPN-t használnom, akkor próbáltam, de amire kellett volna arra nem volt megoldás.

read-only mode on the forum

(#1228) totron


totron
addikt

Jelen állás szerint sokkal plasztikusabb az Opera böngésző, szemben a Vivaldival. Ez lehetne fordítva is. Ti hogy látjátok? Lassúságban hol áll a többihez képest? Mert lassabb, lassú betöltésben.:(

(#1229) karldergroße válasza totron (#1228) üzenetére


karldergroße
senior tag

Plasztikusabb? Egy hogy érted? Nekem az szól a Vivaldi mellett, hogy még mindig ez az a böngésző, amely a legtöbbet tudja abból, amit a RÉGI opera tudott, főleg testreszabhatóságban. Nekem például fontos, hogy a lapfüleket kis képernyő formájában a jobb oldalra tudjam rendezni. A széles monitorok persze nagyon szuperek, de az egyik nagy hátrányuk, hogy böngészés közben a két oldalon marad egy-egy széles üres sáv. Én ezeket szeretem kihasználni. Vagyis a Windows-tálca van a bal oldalon, a böngészett lapok "kis ablakai" pedig a jobb oldalon. Így is elég széles a képernyő a weboldalaknak. Így a lap tetején és alján marad hely magának a böngészőnek, nincsenek ott a lapfülek illetve a Windows-tálca.

[ Szerkesztve ]

(#1230) junior11 válasza totron (#1228) üzenetére


junior11
veterán

Nálam lassabb, mint az új Edge és a Chrome. Az Opera néha kicsit gyorsabb tőle vagy hasonló sebességet produkált. Ugyanaz a chromium verzió, nagyjából egyforma beállítások és bővítmények mellett.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1231) totron válasza junior11 (#1230) üzenetére


totron
addikt

Ugyanezek a tapasztalatok itt is. Nehéz így szeretni ezt a dögöt, de a hajdani Opera-szellemiség nagy fogvatartó erő.
Következetesen szabotálja a facebookos hanghívásokat, úgy 2 perc után. Egészen pontosan elnémul a másik fél. Más böngészőben megy flottul.

[ Szerkesztve ]

(#1232) junior11 válasza totron (#1231) üzenetére


junior11
veterán

Régen én is sokáig használtam az Operát, szerettem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1233) Ablakos


Ablakos
őstag

Letöltés befejezésekor feldob a vivaldi egy kicsi üzenet ablakot. Lehet ennek az időtartamát változtatni?

(#1234) #12901120 válasza Ablakos (#1233) üzenetére


#12901120
törölt tag

A jobb alsó sarokban a tálca felett felbukkanó értesítésre gondolsz? Azt nem lehet időzíteni, csak kikapcsolni a Gépházban.

(#1235) Ablakos


Ablakos
őstag

Igen, szinte el sem tudom olvasni, olyan gyorsan leszedi. Ja, ez nem is a vivaldi, hanem átadja a windowsnak? Valami hasonlóról van szó?

(#1236) #12901120 válasza Ablakos (#1235) üzenetére


#12901120
törölt tag

Így van, de a Vivaldin belül az oldalsávban is meg tudod nézni a letöltéseket.

(#1237) poirot


poirot
senior tag

Az újabb verziókat nem merem felrakni, mert olyan lefagyások jönnek, hogy félelmetes.

Jelenleg ez van fent;

2.11.1811.28 (Hivatalos verzió) (64 bites)

(#1238) Dumi86 válasza poirot (#1237) üzenetére


Dumi86
senior tag

Bővebben? Mi történt nálad? Milyen lefagyások? Ez így sokat nem mond. Részletezhetnéd mi a gond.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1239) poirot válasza Dumi86 (#1238) üzenetére


poirot
senior tag

Igen, hogyne.

Egyszer csak megfagyott, de úgy, hogy bezárni sem tudtam, úgy kellett frissítenem a hirkereso.hu a kezdőlapom, hogy be kellett mennem a részletekbe, majd vissza. Az egész rendszer lefagyott, ha olyan lapra léptem, ami nem "tetszett" a Vivaldi-nak, ebben az esetben vagy újraindítás, vagy felhasználóváltás segített, és gyorsan kilőttem azt a lapot, ami, lefagyasztotta.

(#1240) #12901120 válasza poirot (#1237) üzenetére


#12901120
törölt tag

Nálam nem fagyás van, csak simán a GUI laggos, darabos. Kezdhetnének már ezzel is valamit... A többi böngésző teljesen jó ilyen szempontból.

(#1241) AtHoS válasza poirot (#1239) üzenetére


AtHoS
nagyúr

HW gyorsítás hogyan áll nálad? Lehet az okozza a problémát, ugye közvetve a VGA driver-en keresztül

read-only mode on the forum

(#1242) totron válasza #12901120 (#1240) üzenetére


totron
addikt

Felemás az egész. Javán szocializálódott scriptkölök írnak egy homlokegyenest más filozófiai előddel megáldott terméket, amit ugyanannak reklámoznak: folytatólagos megvalósítása az operai értékeknek. Az lehet, hogy a sebességre már ez nem vonatkozik, csak a varianciára és a sokszerűségre. Érthetetlen mértékben lomha a GUI maga is és a leglassabbak között van a betöltésben is. Mást várok el. Vagy már elfelejtette mindenki, miből is építkezünk? Elvileg.

Fagyásnál meg: vivaldi://flags - search: GPU. Ezeket kapcsolgasd.

(#1243) junior11 válasza totron (#1242) üzenetére


junior11
veterán

Tényleg még mindig néha lassabb, mint a konkurencia, és a GUI is darabosabb, nem olyan folyamatos. Bár nálam nem elsődleges böngésző, csak figyelemmel kísérem, hogyan fejlődnek.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1244) totron válasza junior11 (#1243) üzenetére


totron
addikt

Nálam is ezen a sorson van. Elsődlegesnek már nem használom az eszetlen prociigénye miatt. Az bosszant csak, hogy így járt az user, meg ígyjárás lesz így ennek a terméknek, elvilegfolytatmánynak is így. Kár.

(#1245) junior11 válasza totron (#1244) üzenetére


junior11
veterán

Mire lett végül a főböngésző helyette?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1246) poirot válasza AtHoS (#1241) üzenetére


poirot
senior tag

HW gyorsítás

Ezt hol kell megnézni?

(#1247) totron válasza junior11 (#1245) üzenetére


totron
addikt

Most pont dilemmában vagyok, mert alapvetően Firefox, az a legkevésbé lomha lokálisan (GUI-ilag) és legegyenletesebb, legprocikímélőbb a scrollozás (csak smootch scrollban utazom). Nagy tabhalmozó vagyok, fene a pofámat. Időről időre tisztító erdőtűz jelleggel sikerül nullázni az egészet, pedig nem cél nélkül való a későbbre elrakás: ha új ablakot - tehát nem fület - nyitsz firefoxban és erről elfeledkezel, s bezárod az eredeti, sokfüles példányt, hát búcsút is intettél a gyűjteményednek.

A Chrome viszont érezhetően gyorsabban betölt, streamek, videochatek egyenletesebbek, HBOGO-t csak Chrome alatt tudok értékelhetően nézni, plasztikusabbak a weboldalképek is (egy weboldal egésze, ha ránézel, kicsit távolabbról). Cserébe a scroll egy katasztrófa, még külön erre letöltött addonnal is, pedig papíron az jól konfigolható. Darabos, hektikus, kiszámolhatatlan, a szöveg követhetetlen, rosszabb, mint egy smooth mentes szövegráncigálás, az legalább konstans - szóval minden, ami nem kell.

Vannak még ilyen apróságok, amik a gyakorlatot tekintve nem is azok, például legutolsó bezárt fül visszavonása vagy fülsávon való némítása egy adott, nem aktív fülön belül történő nemkívánatos hangfolyamnak, kedvencekké tevés esetén külön leokézásának elhagyása - ezeket a Chrome nem tudja, alapból legalábbis. Vannak még esztétikai szubjektív tényezők is, a Chrome lekerekített formavilága kevésbé jön be, na meg ott az adatgyűjtésük is.

Mindenes: Firefox
Streames-videós: Chrome
Facebookos: Vivaldi
TVGO-s (telekom csodawebapp): Edge. Az Edge is lassú, mint a tetű. Mondjuk a gépem is régi, egyre inkább szűk keresztmetszetté válok, egyre kevésbé tudom megítélni így mi kóser és mi nem. Ugyanakkor bizonyos vetületű rezdülések jobban orcán csapnak, amik a modern erőforrással bíró user számára meg rejtve maradnak.
totron másik szíve csücske a SeaMonkey, őt nem nagyon használom. Hobbiböngészőnek esetleg ajánlható, inkább nosztalgia. Klasszik Netscape skinnel.

(#1248) AtHoS válasza poirot (#1246) üzenetére


AtHoS
nagyúr

vivaldi://settings - alul Speciálisra kattints, majd scrollozz az aljára

de megnézheted azt a részt is amit totron írt [link] :

"Fagyásnál meg: vivaldi://flags - search: GPU. Ezeket kapcsolgasd."

read-only mode on the forum

(#1249) Dumi86


Dumi86
senior tag

Én sajnos nem tudok rosszat mondani a Vivaldirol :) Egy dolog volt vele ami azóta helyre állt, a szinkronizálás :) Nem cserélném másra. Végre egy böngésző ami úgy működik ahogy kell. Fizetett reklámot olvashattatok :DDD

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1250) Ablakos


Ablakos
őstag

Valamikor (jujj de régen volt) a Netscape Navigátor pénzt kért. Én azóta sem értem, hogy miért fejlesztenek ingyenes böngészőt? Mi ebben a bolt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.