Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Ablakos válasza betyarr (#1550) üzenetére


Ablakos
őstag

Az androidban már megy, az asztalin csak saját képet tehetsz be. (remélem csak egyelőre) Igen, mókolni kell és nem is szinkronizálja, amit saját képként beküzdünk. :(

[ Szerkesztve ]

(#1552) Ablakos válasza 1egaly (#1549) üzenetére


Ablakos
őstag

Nekem csak a középső gombbal lehet folder/több linket nyitni. ctrl+bal nem megy. :( Nem is találtam hol lehet ezt változtatni. (egyébként nálam mindegyik a könyvjelzőmenüben beállított sorrendben nyílik.)

(#1553) betyarr


betyarr
veterán

találtam egy bugot: egy oldalon fel vannak sorolva az országok,felette az országok kezdőbetűi kattintható linkekkel.hiába kattintok a vivaldi nem csinál semmit [link] :(

(#1554) Dumi86 válasza betyarr (#1553) üzenetére


Dumi86
senior tag

Ez szerintem nem Vivaldi bug. Nekem se Edge-n se Explorerben nem lehet rákattintani a linkekre(nekem csak sima szövegnek tűnik inkább).

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1555) Ablakos válasza betyarr (#1553) üzenetére


Ablakos
őstag

A betűk linkek és működik is.

(#1556) betyarr válasza Dumi86 (#1554) üzenetére


betyarr
veterán

nálam edgen és chromeon működik,vivaldiban nem :(

Ablakos: akkor nálam lehet valami gebasz :F

(#1557) safranyek válasza betyarr (#1556) üzenetére


safranyek
tag

Nem nálad van a gebasz , nekem se Vivaldin se Firefoxon se Chromeon nem működik .

(#1558) betyarr válasza safranyek (#1557) üzenetére


betyarr
veterán

akkor ez egyre érdekesebb...

(#1559) Sweet Lou 6 válasza Ablakos (#1555) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nálam is működik (legújabb snapshot).

sweetlou6.wordpress.com

(#1560) betyarr


betyarr
veterán

pfff,megint kipróbáltam (századjára) és már működik :Y

(#1561) poirot válasza betyarr (#1553) üzenetére


poirot
senior tag

Nálam is müködik. Az Edge-n is.

Vivaldi3.5.2088.7 (Hivatalos verzió) (64 bites)

A Microsoft Edge naprakész.
Verzió: 86.0.622.58 (Hivatalos build) (64 bites)

(#1562) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,

a hordozható vivadit hogy lehet tényleg hordozhatóvá tenni?

elhoztam a vinyómat amiről használom egy másik gépbe, de nagy ledöbbenésemre:
• egy darab kiegészítő nincs benne, mind eltűnt
• egy darab lementett jelszó nincs benne

ezeket mégis a C:\ meghajtón tárolja? (nálam a saját gépemen a programok többség portable és a Z:\ meghajtóról fut) vagy ez most hogyan van? A portable firefoxot ha msik gépen futtattam, az mindig ugyanaz volt. meg minden más portable program amit használok. Ez akkor most... :F

A beágyazott twitteres/ instagramos hivatkozásokat nem jeleníti meg, ebbe beletörődtem (azóta se találtam olyat, hogy megmutassam), de hogy a google transater miért nem megy rajta.. érthetetlen. Ha le akarok fordítani egy weboldalt át kell másolnom egy másik böngészőbe.
Ami viszont valóan varázslatos, hogy ezen a másik gépen viszont működig a google transalate. :W

Tehát ugyanaz a vivaldi ugyanaz a vincseszter egy másik gépen teljesen másképp működik? biztos, hogy nem valahova az app datába menti a beállításait?????

Hm...? :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1563) Wolfskin válasza Wolfskin (#1562) üzenetére


Wolfskin
őstag

megnéztem, a Vivaldi 1\User Data\Default\Extensions\ könyvtárban nincs semmi. nem it kellene lenni a kiterjesztéseknek? üres. lehet, hogy amikor kivettem a vinyót a gépből, kipotyogtak? a táskámban megnéztem, ott nem estek ki. :F

vagy az is lehet, hogy amikor ebben az új gépben elindítottam egyszerűen lenullázta magát a vivadi, és kitörölt minden személyre szabott dolgot?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1564) AtHoS válasza Wolfskin (#1563) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nézd meg az elindított Vivaldi névjegyét. Abban az ablakban írja a User profil mappájának útvonalát.

Ha portable (álá hordozható) volt valóban az eredeti gépen a Vivaldi, akkor az új gépen is annak kellene lennie és a saját mappájában lévő általad is írt \User Data\Default\ útvonalon tárolja a beállításait.

Ha viszont az eredeti gépen csak máshová lett telepítve (és nem a default felkínált helyre), akkor attól még nem lesz portable a telepítés.

Jó helyen nézed, ott kellene lennie pl. a kiegészítőknek. Nálam ott is vannak

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1565) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Preparing standalone/portable installation with setup file

Szóval a Vivaldi Application mappájában jelen lévő stp.viv szöveges fájl jelöli ki, hogy önálló telepítésű, tehát portable a használt Vivaldi

read-only mode on the forum

(#1566) Wolfskin válasza AtHoS (#1564) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, köszi, megnéztem
stp.viv --> // Vivaldi Standalone

vivaldi://about/
Profil elérési útja Z:\_ PROGRAMOK - USB\WEB\Vivaldi 1\User Data\Default

ez volt az eredeti gépben az elérési útja, a Z meghajtóról fut minden, így újratelepítéskor csak bemásolom a start menü classic tartalmát és mind program linkje ott is van

ezt a hdd-t kivettem, és betettem egy másik gépbe, az egyéb adatok miatt. ezen a gépen értelemszerűen más betűjelet kapott, mondjuk F:\
elindítottam a Vivaldit, gondolom kereste a bővítményeket egy Z:\... meghatón, de nem talált ilyet...
lehetséges, hogy első ijedtében kitörölte a Default\Extensions mappa tartalmát? :Y mert ez mappa most konkrétan üres. nincsenek bővítmények. :F azóta átírtam itt is Z-meghajtóra a betűjelét, de már késő...

a gond ezzel az, hogy ez nem egy másolat, az eredeti verziót próbáltam futtatni egy másik gépen, más betűjelű meghajtón. van ugyan egy biztonsági mentésem, pár hetes, de ki tudja, azóta mi minden változott... kezdhetem bogarászni :W

sok portable böngészőt használtam (opera, avant, orca, firefox), de így még sose jártam. bármely kopi mindig ugyanazt hozta.

a szinkronizálást kipróbáltam, de ez ugyanaz a fajta szinkronizálás, amit anni a nokia telefonoknál megutáltam:mindent összemixel mindennel:
ha van 3 példányod, az egyiken 01-10, a másikon 11-20, a harmadikon 21-30 nevű oldal van megnyitva, akkor ha belekapcsolod a szinkronizálást, mindegyiken 01-30 minden megjelenik :D :D Nem tudok elképzelni olyan élethelyzetet, amelyben valaki ezt szándékosan akarja (ha pl az egyikben bennmaradnak felesleges kedvencek, azt az összesen elterjeszti. hiába gyomlásod ki, a másikról visszaszinkronizálja :D

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1567) betyarr


betyarr
veterán

azért valami bugszerűséget mégiscsak találtam: a gyorshívóra otthon kipakoltam a routerem (helyi ip),ami ha máshol (pl. munkahelyi gépen) szinkronizálódik és mivel nem leli a helyi ip-n a weboldalt ezért bezáródik a vivaldi.

(#1568) Ablakos válasza betyarr (#1567) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha több lap van nyitva a munkahelyi gépen és ekkor nyitod a nem létező címet, akkor is összeomlik?

(#1569) betyarr válasza Ablakos (#1568) üzenetére


betyarr
veterán

ha csak egyedül a gyorshívó van megnyitva,akkor is bezárul.elkezdi leszinkronizálni a pillanatképet és akkor.

(#1570) ben-ga


ben-ga
tag

Mit használtok a Facebook-on a sok "neked javasoltak" reklámok ellen?

(#1571) Wolfskin válasza ben-ga (#1570) üzenetére


Wolfskin
őstag

nálam 4 reklámblokkoló van (adguard, ublock origin, abp és adblock)
plusz ghostery
cookik rendszeres törlése
nem beszélsz ha a közelbe van a telefonod :N
eleve telefonról törölsz minden messenger és face appot, max böngészőből nézed
pc-n a face külön böngészőben fut a google, gmail és egyéb tartalmaktól

kb ennyi :DDD

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1572) htc07 válasza Wolfskin (#1571) üzenetére


htc07
addikt

nem beszélsz ha a közelbe van a telefonod

biztos viccesen néz ki, amikor telefonálni szoktál rajta. ;]

egyébként a 4 reklámblokkolód 4x csinálja ugyanazt, és 4x annyi időbe telik.

(#1573) Wolfskin


Wolfskin
őstag

kamera + jelbeszéd? :D
közben tanulom a navajo nyelvet, az az amiknak is bejött. csak senki nem ért meg... :(

egyébként úgy értetem, hogy telefonálás =/= beszélgetés.
persze ha az ember elefántcsonttoronyban él, akkor ez óhatatlanul kiegyenlítődik... ./

reklámblokkolókhoz annyira nem értek, szimpatikus volt mind a négy, gondoltam kipróbálom, aztán úgy maradt.egyébként lehet benne valami, mostanában pár ezred másodperccel tényleg lassabban olvasok végig egy-egy weboldalt... :F :D

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1574) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,
tettem egy próbát a vivaldi "portable"-val.

A biztonsági mentést felmásoltam a gép winchesterére és elindítottam.

... \User Data\Default\Extensions\ mappából
--> KITÖRLI AZ ÖSSZES BŐVÍTMÉNYT!!!! :W

visszamásoltam, újraindítottam

--> ÚJRA KITÖRLI :F

Azt gondolom, a bővítményeket csak azon a gépen tudja kezelni, amelyiken rá lettek telepítve. Ez most tűnt föl csak...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1575) Wolfskin


Wolfskin
őstag

megerősítve:

a B-gépen (ritkán használt) futtatott vivaldiba volt 10 bővítmény, az A gépen használatban mondjuk 20.

1 betettem az A gépből a hdd-t a B gépbe, elindítottam, törölte a bővítményeket
2 visszamásoltam a bővítményeket, újraindítva újra törölte
3 a B gépen lévő vivaldiba bemásoltam az A gép bővítményeit (20), elindítva vissazállította az eredeti állapotot (10)

nekem nagyon úgy tűnik, hogy a bővítmények nem a portable vivaldi részei, hanem gépfüggők... :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1576) Ablakos


Ablakos
őstag

A lorum ipse bővítmény működik valakinek?

(#1577) Wolfskin válasza Wolfskin (#1575) üzenetére


Wolfskin
őstag

Végre hazaértem, visszatettem az "A" gépbe az eredeti winchester, remélve, itt is helyreálltja a bővítményeket, de nem. azok elvesztek. Kellett nekem másik gépben elindítani,

Megfigyeléseim:
1. a Vivaldi tehát olyannyira nem portable, hogy egy másik gépben használva kitörli az összes bővítményt és jelszót, erre jobb ha figyeltek!

2. ugyanakkor egy adott gépen futó példányba belemásolva egy másik példány bővítményeit, azokat induláskor kitörli és helyreállítja az eredeti állapotot. ez mondjuk nem nagy tragédia, a gyakorlatban ritka, de az előbbi, az elég durva bug (fícsör)

úgyhogy csak óvatosan a hordozással, mert nem alkalmas rá...!!!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1578) htc07 válasza Wolfskin (#1577) üzenetére


htc07
addikt

Ha felhőbe szinkronizálsz, akkor viszi a bővítményeket is, ahol csak bejelentkezel.

[ Szerkesztve ]

(#1579) Wolfskin válasza htc07 (#1578) üzenetére


Wolfskin
őstag

tudom, köszi, kipróbáltam a szinkronizálást, vitt mindent :W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1580) poirot


poirot
senior tag

A Vivaldi-m mostanában csontig lefagy.
Eddig hetente egyszer-kétszer, az utóbbi hetekben, naponta egyszer-kétszer. Újraindítva a gépet működött. A lefagyást úgy gondoljátok, ha még időben észrevettem és kiléptem, majd újraindítottam a Vivaldit, minden működött. Ha nem vettem észre, akkor minden totál lefagyott, csak az újraindítás segített. Most edge-ből írok, miközben másolom át egy mentett disk-ről az user data könyvtárat, hátha jó lesz.

(#1581) AtHoS válasza poirot (#1580) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hardware gyorsítás kikapcsolása esetleg helyrerakhatja. Vga driver szokott ilyesmi gondot okozni

read-only mode on the forum

(#1582) htc07 válasza poirot (#1580) üzenetére


htc07
addikt

Érdekes, nálam androidon csinálja ugyanezt. Ha ablakot váltok meg vissza, akkor megjavul. :F

(#1583) poirot válasza AtHoS (#1581) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm, kikapcsoltam, most árgus szemekkel figyelem.

(#1584) poirot válasza AtHoS (#1581) üzenetére


poirot
senior tag

Eddig minden működik ahogy kell, kopp-kopp.

(#1585) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Mit tudok tenni azért, hogy a Vivaldi NE arra a nyelvre állítsa alapvetően a weboldalakat, amire a rendszerem van állítva, hanem egy általam beállított másik értékre? Firefox esetében erre ismerek opciót, de Vivaldiban nem találom.

A helyzet külföldi oldalakon nem zavaró, de egyes magyar oldalak, amiknek van angol verziója, ugyancsak angolul jelennek meg, ami már tud bosszantó lenni.

(#1586) Sweet Lou 6 válasza leviske (#1585) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

keress rá az 'Accept Languages'-re elvileg ott lehet állítani.

sweetlou6.wordpress.com

(#1587) leviske válasza Sweet Lou 6 (#1586) üzenetére


leviske
veterán

Köszönöm! :R Akkor ezt még a chromium flagekkel kell intézni.

(#1588) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

újratelepítettem a gépem és elindítottam egy másik HDD-rő, amin a programok vannak, ugyanazt a vivaldit, amit addig használtam
meglepődve tapasztaltam:

• nulla bővítmény, az összeset törölte, volt vagy 20-30, mint beállítgatva, szűrőlisták, stb, mindent lenullázott

• nulla jelszavak, mondjuk ehhez már hozzászoktam használat közben, hogy a jelszavakat teljesen véletlenszerűen jegyzi meg, illetve törli, tehát ebben teljesen megbízhatatlan

a bővítmény dolog meglepett, azt mát tapasztaltam, hogy ugyanazt a Vivaldiit másik gépen nem lehet futtatni, mert nulláz mindent, de hogy saját helyén se...

következtetés:
szinte biztos, hogy valahol a c-meghajtón menti a beállításokat, ergo semennyire nem portable, a vivaldi csak annyit tudott megoldani, hogy a program egyes részei futnak hordozható módban, de a teljes funkcionalitást sajnos nem. és hiába csináltam az extensions könyvárakról biztonsági másolatot, visszamásolva ugyanúgy törli azokat (valamilyen rejtett beállítások szerint). de hogy ezeket hova menti...? :F ilyet még egy portable programnál se tapasztaltam, őszintén megvallva elég gagyi.
maradt a Vivaldi egyetlen előnye, a több sorba rendezett tabok, de ezen felül sajnos nincs elvárható színvonalon :(

úgyhogy, csak óvatosan, használjátok, még érhetnek meglepetések..

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1589) poirot válasza Wolfskin (#1588) üzenetére


poirot
senior tag

Felhőbe szinkronizáltál az újra telepítés előtt?

[ Szerkesztve ]

(#1590) Sweet Lou 6 válasza Wolfskin (#1588) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Oda menti a profilt és az ahhoz tartozó beállításokat, ahova az összes többi Chromium alapú böngésző:
C:\Users\<felhasználóneved>\AppData\Local\Vivaldi\User Data

nekem ezt kimásolva és másik gépen beillesztve megmarad minden beállítás (kivéve a jelszavak)

sweetlou6.wordpress.com

(#1591) Ablakos válasza Wolfskin (#1588) üzenetére


Ablakos
őstag

A szinkronizálás megelőzi a hasonló küzdelmet.

(#1592) Wolfskin válasza Sweet Lou 6 (#1590) üzenetére


Wolfskin
őstag

Hát, köszi, bár ez egy kicsit későn jött, korábban már beleszaladtam ebbe (#1577) , hogy másik gépen nullázza magát a "'portable" vivaldi. akkor is végignéztem a c-n mindent, és most is megnéztem, de nekem ott nincs semmi erre utaló nyom.
úgyhogy ezt nem venném 100% megoldásnak

a szinkronizálást kipróbáltam, aztán gyorsan le is álltam vele, szeretem én eldönteni, minek hol a helye, a szinkronizálás mindet betesz egy nagy kalapba. ha törlök valamit, a zt vissza szinkronizálja, ha egyik gépen van 1-50 megnyitott ablak, a másikon 51-100, akkor minden gépen 1-100 lesz. ez a "mindenhova mindent" elv, ami szinkronizálás lényege, nekem nem jön be. már a nokián se engedtem semmit szinkronizálni, sokkal jobban szerettem magam eldönteni mi hova tartozik és offline biztonsági másolatot készíteni bármiről. akkor az történik, amit én szeretnék, nem az, amire x millió user 75%-a azt mondta, hogy "tőlük mehet"... úgyhogy alapból elvetek minden szinkronizálást, meg felhőt, meg amikor majd megcsinálják helyettem, higgyem el jó lesz, másoknak is jó volt úgy.

de most egy próbát megér, hátha visszahoz valamit, nem a nulláról kell kezdenem.

de továbbra is nyitott a kérdés, hova rejti a beállításokat, ha az ...AppData\Local\Vivaldi\User Data alatt nekem semmi sincs

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1593) poirot válasza Wolfskin (#1592) üzenetére


poirot
senior tag

Szerintem mivel újra telepítetted a gépet, lehetséges, hogy az oldwindows mappába rakta? Ezer éve nem telepítettem az op.rendszert, lehet, hogy már nincs is ilyen. Keress rá a Vivaldi névre, mondjuk Total commanderrel, az Appdata könyvtár rejtett alapból.

(#1594) Wolfskin


Wolfskin
őstag

közben megtaláltam a biztonsági mentést
Extensions , Extension State, Extension Rules
könyvtárakról, de azt visszamásolva indítás után rögtön törli őket. :F

elindítottam sandboxben, de a saját könyvtárán kívül csak egy helyre ír a C-n
AppData\Local\D3DSCache\3d06ac1f9c0dc3b könyvtárba, és ide egy *.val, *.lock és *.idx fájlt. de

persze ilyen alkönnytárból sokat csinál, mint a 3d06ac1f9c0dc3b\
45a5e5b635b28e7a\
643ef9f3b699fd42\
d1045fa42060dcaf\ néven is, mindegyikben 3 fájl. törölni nem lehet, legalábbis mindet nem

a végén csak rákényszerülök a felhősítésre, legfeljebb csinálok minden gépnek saját fiókot. hátha megúszom a nagy olvasztótégelyt :D

@ Poirot: azt megtettem, még régen, de semmit nem találtam a c-n. se chrome, se vivaldi, semmilyen néven.
és nem csinált old windowst, mert formáztam a ssd-t, tiszta telepítés volt

de most kipróbáltam sandboxban, elidnult és nem is írt a c-re, csak egy helyen

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1595) poirot válasza Wolfskin (#1594) üzenetére


poirot
senior tag

A külön fiók jó ötlet, de akkor viszont mindegyik gépen "fel kell építeni" annak a gépnek megfelelő beállításokat, de hát Te tudod.

(#1596) Sweet Lou 6 válasza Wolfskin (#1592) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

de továbbra is nyitott a kérdés, hova rejti a beállításokat, ha az ...AppData\Local\Vivaldi\User Data alatt nekem semmi sincs

Azt az előző Windows telepítés alatt kellett volna lementened biztonsági mentésként. Az új telepítésnél üres profilnál üres a mappa is.

Szinkronizációt tényleg kipróbálhatnád, mivel titkosított, adathalászattól sem kell félni.

sweetlou6.wordpress.com

(#1597) Ablakos válasza Sweet Lou 6 (#1596) üzenetére


Ablakos
őstag

Ráadásul nem is kell all-in menteni mindent. Pl. A jelszokezelest nekem más alkalmazás intezi.

(#1598) poirot válasza Sweet Lou 6 (#1596) üzenetére


poirot
senior tag

Itt kell keresni;

c:\Users\a számítógép neve\AppData\Local\Vivaldi\

De ha a súgóban a névjegyre kattintasz, a parancssornál kiírja az elérési utat.

[ Szerkesztve ]

(#1599) Wolfskin válasza Sweet Lou 6 (#1596) üzenetére


Wolfskin
őstag

már használom egy napja, és indítottam 10-20 alkalommal, szóval ennyi idő alatt igazán menthetett volna valamit, ha akart volna.
de ahogy sandboxban elindítva megmutatta, a c meghajtón csak a fent nevezett mappákban történt változás

de amikor múltkor megszívatott egy másik gépen, akkor végigkerestem az egész c meghajtót, de semmi erre utalót nem találtam.

pedig biztos, hogy ott van valami rejtett dolog, mert
• az ebből kivett HDD-t másik gépben futtatva törölte a bővítményeket,
• de ebbe a gépbe visszatéve a hdd-t és visszaállítva biztonsági mentésből az "extension" mappát, újra megjelenítette őket és futottak.
• most ugyanezen a gépen is megváltozott a c meghajtó (win), most már nem tudom helyreállítani a biztonsági mentésből sem, mert hiba másolom be, indításkor törli (annak a "rejtett beállításnak" megfelelően)

tehát a c-bn van valami a bővítményekkel kapcsolatos "lista" és akármilyennel indul, annak megfelelően szelektálja és törli ami nincs a listán :F

ez idáig tény (tapasztalat)

most újra rákerestem a c:\Users\a számítógép neve\AppData egésze alatt a "vivaldi" szóra és pár linken kívül amit én tettem a start menübe semmi nincs.
megnéztem a súgóban, mind a 3 elérési út
• Parancssor
• Végrehajtható fájl útvonala
• Profil elérési útja
a z:\ meghajtón kezdődik és a vivaldi saját alkönyvtáraiba mutat

egyelőre beletettem az esetet a misztikus ügyek mappájába, meglátjuk...

--------------------------------------------------------------------------

az egykori szinkronizálásból valóban helyreállított egy akkor állapotnak megfelelő rendszert, az akkori bővítményekkel. ezek egy rése már nem kell, helyette jött pár új, szerencsére részletes leírást is csináltam róluk, sejtettem, hogy nem bízhatók a Vivaldiban és csak kimásolni a könyvtárat nem lesz elég

kérdésem: hogyan lehet egyoldalúan szinkronizálni, csak fölfelé, csak biztonsági mentést csinálni? ha kitörlök egy bővítményt, mert nem válik be, helyette felteszek egy másikat, törlök egy könyvjelzőt mert már nem aktuális, akkor azt ne visszaszinkronizálja a felhőből, hanem ott is törölje ki. mindig az aktuális, utolsó használt állapot a jó állapot, ezt szeretném konzerválni. ez megoldható? vagy ilyenkor mindig nyissak egy új mail fiókkal egy új vivaldi fiókot?

pontosabban, ha A gépről (mondjuk fő gép) -- > felhőbe szinkronizálok --> onnan B-gépre (másod gép), akkor A gép állapotának megfelelően rögzítsen a felhőben (töröljön/tegyen hozzá), majd ha B gépre szinkronizálok, ott csak lefelé menjen ugyanez, tehát a B gépről is töröljön,/tegyen hozzá felhőnek, végső soron az A gépnek megfelelő állapot szerint.
Tehát mindig, mindenhol az alap verziónak megfelelő állapot rögzüljön (A gép).
és ha itt hiba történik, adatvesztés, akkor egy opcióként vissza tudjam állítani a felhőből

tehát csak egy irányban, irányítottan, nem a mindenhonnan mindent mindenhova másolok el érvényesüljön

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1600) poirot válasza Wolfskin (#1599) üzenetére


poirot
senior tag

A felvetésedre én is kiváncsi lennék, mármint a felhőbe való biztonsági mentésre. A szinkronizáció nem mindig megfelelő sok esetben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.