Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1215) MrChris válasza cigam (#1214) üzenetére


MrChris
nagyúr

CPU-ra mindenféle enkóder létezik és ízlés szerint paraméterezhető, persze ez program függő.
GPU videó kódolás kissé más, még nem is annyira kiforrott, amiről tudok és használható az a h264 és h265 GPU-ra írt változata. Nvidiára régebb óta, mint AMD-re. Ezek általában jóval gyorsabban dolgoznak, de kissé gyengébb képminőségűek, amit magasabb bitrátával lehet kompenzálni, de nem lesz olyan mint a cpu-s. Persze ez még sokaknak megfelelhet. Én gpu-val proxifájlok készítését csinálom. Valamint teljesen átálltam az ffmpeg open source, szabadon hozzáférhető programra. Ami a hátránya, hogy parancssoros, de ez az előnye is. Bármilyen felbontás, színmélység, chromasubsampling megadható neki, sokféle enkóder, a bitráta lehet cbr, vbr, crf, többmenetes. Frame rate is átírható vele. Felbontás konverziónál megadható az átméretezés eljárása. Parancssor segítségével jól használható csoportos konvertálásra.

Az audió kódolás mára jelentéktelen szinten terheli a cpu-t, lehet hogy van gpu-s enkóder, de ilyennel még nem találkoztam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.