Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-29 18:41:44

LOGOUT.hu

A témaösszefoglalót kérésre töröltük.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Balinov válasza vancha2 (#900) üzenetére


Balinov
félisten

persze,ha van fenn egy vfw Mjpeg kodec akkor simán.Még a gyári PVR2-jével is.Létrehozol egy új profilt,kiválasztod benne a kodeket,felbontást,bitrate-t,stb. aztán rec.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#902) vancha2 válasza Balinov (#901) üzenetére


vancha2
aktív tag

Köszi leszedtem ezt: [link]
Asszem majd holnap kipróbálom... :))

[ Szerkesztve ]

(#903) Balinov válasza vancha2 (#902) üzenetére


Balinov
félisten

nincs mit,esetleg próbáld ki a PicVideo Mjpeg kodekjét úgy 18-as minőséggel már jó lesz

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#904) #65675776 válasza Balinov (#901) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PVR(2) megy DS codec-kel is, a VfW a VDubMod miatt lehet lényeges.

(#905) Balinov válasza #65675776 (#904) üzenetére


Balinov
félisten

tényleg?ezt nem tudtam.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#906) sortied


sortied
csendes tag

hello!

K!TV-ben amikor csatornát keresek, mit válasszak a Video Standard beállításnál? PAL-B vagy PAL-G ??
Freq. formatot Cable-ra állítottam, Country-t pedig Hungary-ra.
Ha valami nem jó csesszetek le nyugodtan! ;)

(#907) Balinov válasza sortied (#906) üzenetére


Balinov
félisten

azt hiszem,hogy PAL-B a helyes pal módozat itthon. Ha viszont nem lenne ok a csatorna találati arány,minőség,hangnorma,stb.akkor próbáld meg Germany vagy Croatia beállítással.Az többnyier be szokott jönni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#908) SZULTA


SZULTA
tag

hello!
abba szeretném a segítségeteket kérni h van egy terratec cinergy 600-asom és a köv kezö a problema...
qvga modba megy rendesen de amikor 640x480 as vga felbontásba rakom akkor akad nem tom miért pedig a régi windowsomon ment rendesen...a vga drivereket probálgattam és sok külömbség van ! a legujjabbal akad mint atom de pl: amit kaptam hozzá azzal nem...asus 7800gt-m van vmi otlet? mien drivert rakjak föl hátha ... vagy valami javaslat? az alap terratec programmal haxnálom !
köxi
üdv SZULTA

(#909) SZULTA válasza SZULTA (#908) üzenetére


SZULTA
tag

(az eredetivel annyira nem mint a legujjabbal de azzal is akad elég jol)

(#910) Balinov válasza SZULTA (#909) üzenetére


Balinov
félisten

#890-es hszemben linkelem a Fly 2000TV-t.használd azzal.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#911) sortied válasza Balinov (#907) üzenetére


sortied
csendes tag

na visszatértem és sajnos nem jártam sikerrel. :F
amikor keresi a csatornákat akkor írja hogy xy mennyiségű meg hogy Synchronize, de a végén semmi sem történik. A listában felül nem lesz semmi.
Valami ötlet?

(#912) Balinov válasza sortied (#911) üzenetére


Balinov
félisten

:W megáll az eszem.
Esetleg próbáld ki innét a firmware-t leszedni és feltenni.Itt,ha a firmware frissítő aszongya,hogy nincs szükséged frissítésre,akkor nem kell felrakni.
Esetleg előtte friss driver+app kombó?

elnézést: a fw update-t csak a 7131 Dual változathoz írják.Akkor marad a driver+app frissítés

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#913) cselt válasza Oibacsi (#887) üzenetére


cselt
senior tag

Kábelről jön a jel. Rendes TV-n kipróbáltam azon tökéletes a kép. Úgyhogy biztos valami szoftveres vagy hardveres gond van.

(#914) Oibacsi válasza cselt (#913) üzenetére


Oibacsi
őstag

ezek a cuccok sokkal érzékenyebbek a jelre mint a tv...próbálkozz egy antennaerősítővel

(#915) mikk2000


mikk2000
őstag

Kábelre az is jellemző hogy túlvezérlik. Első körben valami csillapítótaggal próbálkoznék inkább :) De mégis legeslegelőször pontosan azt a dugót dugnám a tunerbe, ami magába a tv-be megy. Csatlakozások előtt mindennemű eszközt ki kell kapcsolni azt remélem tudod, és ha nincs füldhurok-leválasztód, akkor bármelyik csatlakoztatott eszközöd tönkremehet, lehet már tönkre is ment.

(#916) Peetry


Peetry
senior tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy pár VHS-t kéne bedigizni amihez adott egy videólejátszó és egy winfast tv2000 xp expert tuner!
Tekintve hogy kicsit hanyag voltam és elfelejtettem kábelt szerezni hozzá, így gondoltam a TV coaxával összekötöm szépen a video-out és a tuner antennabemenetét. Viszont akármit csináltam, nem bírtam behangolni a tuneren a videót. PAL B/D hun, antenna/cable mindent próbáltam, de az istennek sem megy. Szóval ha valaki csinálta már ezzel a karival, vagy akár más karival is talán segít, hogy hogyan próbálkozzak? Mit állítsak a videón? Forogjon-e a kazi, vagy test signált küldjek? TV vagy AV-re állítsam? Előre is köszi!

(#917) vancha2


vancha2
aktív tag

Üdv!

Két kérdésem lenne:
1. Leadtek WinFast TV2000XP Global tunerrel szeretnék videót digitalizálni Hi8 és hagyományos VHS kazettáról. A kazettákra NTFS kódolású kamerákkal vettek fel (Sony CD-TRV81 és Panasonic PV-330D). A tunerhez RCA kábellel kapcsolom őket. A kép tökéletes, viszont a gépen nincs hangja a videónak. Mi a hiba? Ha a SetTopBox-ból kijövő RCA-t vagy az analóg TV-t kötöm rá, akkor van hangja a videónak, ha a kamerákat kötöm rá, akkor nincs.

2. Korábban azt ajánlottátok, hogy M-JPEG kodekkel rögzítsem a videót. Beállítottam egy új profilban, de amikor rögzíteni akarok, egy hibaüzenet azt írja, hogy nem lehet. Az előre megadott formátumokba lehet rögzíteni. Ennek mi az oka? Ja, és milyen audió kodeket ajánlotok?

Elnézést, ha egyszerre túl sokat kérdeztem. Egyelőre annak is örülnék ha az első probléma megoldódna.

(#918) #65675776 válasza vancha2 (#917) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mi lenne az az NTFS kódolású kamera? Nem NTSC?

És mind a három RCA vezetéket rákötötted a tunerre?

(#919) vancha2 válasza #65675776 (#918) üzenetére


vancha2
aktív tag

Uhh, tényleg, nem NTFS, hanem NTSC. Nem tudom miért írtam el... :B

A Hi8-as kazettánál mindent a megfelelő helyre kötöttem (már csak a szín miatt is nehéz lenne eltéveszteni). A VHS kazettánál viszont csak egy videó és egy audió kimenet van (gondolom azért mert nem sztereóban rögzített) így az egyik audió bemenetre nem kötöttem semmit.

Ja, és felmerül még egy probléma: :O A tunert eddig csak Windows XP-n próbáltam. Most vettem észre, hogy ha benne van a kártya a gépben, akkor semmilyen hang nincs Linuxon (UHU-Linux 2.0). Valaki tapasztalata már ezt, vagy ezzel inkább a Linux topicban kérdezősködjek?

(#920) mikk2000 válasza vancha2 (#919) üzenetére


mikk2000
őstag

Azért lényeges az hogy NTSC, mert akkor a felvételi opcióknál is azt kell majd beállítanod.
Ennek oka az fps /felbontás eltérés. Persze NTSC-t nem tudó tv-n az anyag fekete-fehérben lesz látható.
A linken amit adtál azt írják a kártyádnál hogy
1 MiniDIN9-pin connector for video and audio input
Tehát elvileg tud audiót fogadni maga a kártya is (...), ha ezt a saját programjával nem tudod megtenni akkor gond van (hardveres), nézegesd meg jobban a program beállításait; biztos hogy van megadási lehetősége annak hogy honnan jön a hang felvételre, illetve legalább egyszer olvasd végig a manuált, mert biztos szóba kerül ez. Nem baj ha nem értessz mindent, vannak képek. Ha nincs meg a manuál semmi gond mert letölthető arról a linkről amit adtál. Bekötni gondolom jól kötötted be a hangot mivel a tv-n szólt, piros/fekete, piros/fehér stb szokott lenni a hang.
Ha mást nem is, de a hangot kötheted a hangkártya vonali bemenetére is közvetlenül (line in), annál biztos hogy lesz hang, és szerintem a tv kártya programjánál ki is tudod választatni hangbemenetnek, azaz rögzíteni is tudod.
Linuxosokat kérdezz :)
Mjpeg arra jó, hogy a rögzített anyagot mindenféle hókusz-pókusz nélkül frame pontosan meg tudod vágni (csak I framek). Minőség szempontjából nem garantál semmit, jobb valamilyen veszteségmentes, mjpegnél a minőség olyan lesz amilyen tömörítési erősséget beállítassz neki, jó minőség esetén nagyon nagy helyigénye lesz, és külön vinyót igényel majd, mert bár mondjuk 10MB/s nem olyan nagy átviteli sebesség, de ha elindítassz egy programot akkor a fej elkezd pozicionálni és hát... :)
Ha tud aviba menteni a kártya, akkor a felhasználható kodekek között ott lesz az általad feltelepített mjpeg kodek is (mint pl. az xvid/divx ami fenn van neked). Ha trialt raksz fel akkor vagy vízjelet tesz rá vagy idólimites lesz.
Szerintem olvasd el a tv kártyád manuálját.
Egyébként a "gyári" kezelőprogramok nem feltétlenül jók, lehet hogy más programmal fogsz tudni majd megfelelő minőségben rögzíteni.
Az ilyen videóról való tv-kártyás rögzítés amúgy sem egyszerű feladat (nekem mondjuk még az életben nem volt ár szükségem de rengeteg panaszt hallottam ezzel kapcsolatban), de majd azok segítenek akik azt állítják hogy nem gond, és itt vannak jó páran. Átadom a szót másnak, mégiscsak előszilveszter van vagy mifene, hol az a jófajta rizling? :)

[ Szerkesztve ]

(#921) #65675776 válasza mikk2000 (#920) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PVR(2) jó. Nem kell beállítani kulön hangbemenetet S-Video vagy CVBS esetén. Viszont biztosabb megoldás, ha a hangvezérlőbe viszi az audiojelet egyből az ember. Ekkor már tényleg be kell állítani az Audio vezérlése és Felvétel vezérlése pontokat Line-in-re.

(#922) vancha2


vancha2
aktív tag

Nah, sikerült megoldani a hangot! :C

Akkor most a PVR2-t vagy valami mást használjak rögzítéshez? Az M-JPEG kodek ott van a listában, kiválasztom, de amikor a felvétel gombra kattintok, pár másodperc után kijön egy hibaüzenet, és nem rögzít semmit. A tömörítetlen AVI-nál romlik a minősége? Szerintem azt utána lehet VirtualDubMod-al vágni.
A hangot milyen kodekkel rögzítsem, hogy a legjobb minőségű legyen? (gondolom nem MP3-ba ;) )

(#923) #65675776 válasza vancha2 (#922) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tömörítetlen avi-nál jobb minőséget nem ad semmi. Csak baromi sok helyet igényel. Hangot lehetőleg PCM-be. Használhatod nyugodtan a PVR2-t.

Kérdés melyik MJPEG codec-ről van szó. A Win-ben van alapból egy, azt nem lehet semmilyen szinten sem konfigurálni (MJPEG Compressor). Ha eg ykicsit komolyabb kell, akkor PICVideo-t szerezz, azt lehet konfigurálni is.

(#924) vancha2 válasza #65675776 (#923) üzenetére


vancha2
aktív tag

Oké köszi :))

(#925) mikk2000 válasza vancha2 (#922) üzenetére


mikk2000
őstag

Elárulatnád hogy hogyan sikerült hangot csinálnod, illetve miben hibáztál, mert így lesz kerek a történet, vagy feleslegesen koptattuk a szánkat hukk?

(#926) vancha2 válasza mikk2000 (#925) üzenetére


vancha2
aktív tag

Igazából pontosan én sem értem hogy miért lett hang.
A tunerhez adott füzet szerint vagy a gépen belül kell az alaplapba dugni, vagy az újabbaknál (mint az egyém is) már a tunerből jön ki a hang, amit a hangkártya line-in jack aljzatába kell visszadugni. Így, hogy összedugtam mind a kettőt, most már van hangja. Lehet, hogy az alaplapom kavart be (alaplapi hangkártyám van).
A lényeg hogy működik... :DD

[ Szerkesztve ]

(#927) mikk2000 válasza vancha2 (#926) üzenetére


mikk2000
őstag

Ezek szerint ki se próbáltad még a tunert mint tunert? Feltételezhettem hogy a tuner hangja hallható ha tv adásokat tudtál nézni/hallgatni :) Az enyémen is kábellel kell eljuttatni a hangot a hangkártyához, különben tényleg nincsen hang.

(#928) vancha2 válasza mikk2000 (#927) üzenetére


vancha2
aktív tag

De már kipróbáltam, mint tunert, bedugtam kábeltévére is és ott volt hang. Ezért is nem értettem, hogy miért csak akkor nincs hang, ha a két kamerát dugom rá. Na mindegy...

(#929) mikk2000 válasza vancha2 (#928) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem mindegy, mert ha nem tudod pontosan hogy oldottál meg valamit, akkor legközelebb megint belefuthatsz :) De a java még csak most jön...

(#930) tru3


tru3
csendes tag

Hello
Van egy LG-32LC51 LCD TV-m és holnap fogok venni egy Leadtek PVR3000 Deluxe TV Tunert, de előtte tudnom kéne h milyen kábellel kell összekötni őket, mert külön kéne vennem majd egy 10m hosszúságút, és eddig 2 embertől 2 különböző választ kaptam.
Előre is köszi a segítséget!

(#931) bzoley válasza tru3 (#930) üzenetére


bzoley
veterán

Mire gondolsz pontosan? Nem kell összekötni semmit, bedugod az antennát, és annyi.

(#932) tru3 válasza bzoley (#931) üzenetére


tru3
csendes tag

Ja...Ok... Én azt hittem eddig h a TV-ből jön a jel, vagyis mondták :\
Szal akkor az antenna kábelét kell csak szétosztanom (1 a TV-be, 1 a Tunerbe) ?

(#933) bzoley válasza tru3 (#932) üzenetére


bzoley
veterán

Pontosan, elosztó, kábel, csatlakozók, vagy előre szerelt dolgok.

(#934) tru3


tru3
csendes tag

Okok. Kösz

(#935) kollac


kollac
csendes tag

Sziasztok,

Van egy ATI 9200 Radeon néven bejelentkező philips tuneres videokártyám! A gondom vele az, hogy nem tudok kipréselni belőle egy szikra hangot sem! Sajnos hiányzik a kártya eredeti telepítő lemeze! A TV-t a "Chris TV lite" programmal sikerült behoznom! Ja és egy apróság! XP-n kisérletezek!
Van valakinek ötlete? Minden megoldás érdekel! :-)

(#936) _ak_


_ak_
addikt

Át lettem irányítva, h itt ki tudtok okosítani. ^^ Van egy ilyenünk, amivel VHS kaziról szeretnénk gépre átmásolni pár filmet. Videoból sacrt kimenetet át tudtuk alakítani olyan izéé :B szal fehér kábel amin a kábel tv is jön :DDD , de minőségileg igen gyenge megoldás. Azon a sticken viszont van még "bőven" csatlakozó, csak éppen nem tudjuk, h mit lehetne még kipróbálni... Ha szó esett már erről részletesebben is, akkor az is jó, h ha megmondjátok, h kb, hány oldallal azelött esett szó róla ^^

Let's begin, de gozaimasu!

(#937) vancha2 válasza _ak_ (#936) üzenetére


vancha2
aktív tag

"szal fehér kábel amin a kábel tv is jön" - Hát ez jó! :DD
Gondolom a koaxiális kábelre gondolsz.
Ha jól láttam, akkor van rajta S-Video és kompozit (RCA) bemenet is. Vegyél valamilyen SCART átalakítót. SCART-ot dugod a videómagnóba, a másik végét meg a Pro Stick-be.
Szerintem mindegy, hogy milyet veszel. Ha S-Videón akarod átküldeni akkor pl. ilyet: [link], ha RCA-n akkor ezt ajánlom: [link]. Ha az RCA-s megoldást választod, akkor a te esetedben a lényeg, hogy legyen a kábelek közt Audio Out Left és Right, illetve Video Out.

Remélem tudtam segíteni. :))

(#938) _ak_ válasza vancha2 (#937) üzenetére


_ak_
addikt

Másik topikban pedig, pont a coaxon "röhögtek".. én már nem merek mondani semmit! :D vagy lehet, h csak az a para, h nem coaxial-t írtam? na mind1 :) A kérdés, h melyik lenne jobb minőségű vagy mind1? Azért THX! :R

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#939) vancha2 válasza _ak_ (#938) üzenetére


vancha2
aktív tag

Hát, pedig a hivatalos neve koaxiális kábel. Én inkább az RCA, vagy az S-Video kábelt ajánlom, a koax kábel már elég régi. Hátránya a kábel vesztesége, és, hogy nagy frekvencia miatt növekedik a skin hatás.
RCA kábellel szerintem jobb minőséget érhetsz el...

(#940) _ak_ válasza vancha2 (#939) üzenetére


_ak_
addikt

thx még1szer! :) :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#941) immi77


immi77
tag

Feladatot kaptam, amelyhez a segítségeteket szeretném kérni.
Adott egy VHS kamera: Panasonic NV-RX67
Delikvens erről szeretné a felvett videóit számítógépre vinni, majd ott azokat szerkeszteni, és a végén gondolom valamilyen digitális formában (feltételezem DVD) tárolni, és mindezt kis költségvetéssel. Egyedül a számítógép, illetve a kamera adott.

A számítógép lényeges adatai:

MSI G31M alaplap
Intel Dual Core E2140
1GB Kingmax Mars DDR2-800
ASUS DVD-író

Milyen eszközt javasoltok, amivel mindezt meg lehet tenni (a hardver része fehér folt számomra, a capture, encode, alapvető DVD-authoring az talán menni fog.)
Van elfekvőben egy Leadtek TV2000xp global tunerem, nem tudom, hogy ezzel menne-e a dolog, vagy problémás (értem hangelcsúszás, képminőség, stb.).

Segítségeteket előre is köszönöm!

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#942) Balinov válasza immi77 (#941) üzenetére


Balinov
félisten

üdv,ha a panán van firewire,akkor érdemes leenne egy pci-s 2-3k-s fw kártyát beszerezni és azon áttölteni a nyers videóanyagot további vágásra,effektezésre,authoringra.ha nincs akkor marad a tuner.szvsz.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#943) immi77 válasza Balinov (#942) üzenetére


immi77
tag

Sajnos még nem tudom, milyen kimenetek vannak rajta, pénteken jut el hozzám a kamera, neten meg nem találtam hozzá kézikönyvet. :(

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#944) Balinov válasza immi77 (#943) üzenetére


Balinov
félisten

akkor már 2en vagyunk.Sajna addig,míg nem tudjuk/tudod 100%-ra,hogy milyen kimenetek vannak,addig billentyűzetkoptatás bármit tanácsolni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#945) kollac


kollac
csendes tag

Köszönöm a lelkes hozzászólásokat a 935-ös témához! :(( Azért ha valaki szív vele, akkor a megoldás, - és ez komoly - a videókártya audió bemenetét össze kellett kötni az audiókártya bemenetével! A videókártyán szitázási hiba van! :Y

[ Szerkesztve ]

(#946) #65675776 válasza kollac (#945) üzenetére


#65675776
törölt tag

És mi az a szitázási hiba? Csak nem az van odaírva, hogy AUDIO OUT (a képek alapján igen)? Mert ha igen, akkor nincs semmi hiba a kártyán. Az tényleg kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#947) don pardon


don pardon
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nagy gonddal fordulok felétek :) . Lenne egy pinnacle usb 500-as külső digitalizáló eszközöm, és nem tudok vele sehogyse képet varázsolni a számítóggépbe. Egy régi VHS-es kameráról szeretnék digitalizálni, de semmilyen program nem fogja a jelet. Sajnos arra a következtetésre jutottam, hogy a gépemmel van a baj, mert kipróbáltam máshol ( egy régi p3as gépen) és ott remekül működött. Nincs ötletetek arra, hogy a konfigomon miért nem megy?
Eszközelőben minden pipa, a driver itt is fennvan, kábelek ugyanazok, szóval egyszerűen fogalmam sincs.

Bocsánat hogy tv tuneres topikba írok, de ez is digitalizálás végülis :)

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#948) wassermann válasza don pardon (#947) üzenetére


wassermann
addikt

A Windows beépített Moviemaker-ét próbáltad, tud vele rögzíteni?

(#949) Dubmaster


Dubmaster
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Egy kis segítség kellene! Van egy MSI TV Anywhere tv tunerem. A hang csúszik a képhez képest.
Mi lenne a teendőm, hogyan lehet szinkronizálni?

PLZ SEGÍTSETEK!

Üdv: Dub

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#950) don pardon válasza wassermann (#948) üzenetére


don pardon
aktív tag

Az volt az első program amit használtam, volt még a virtual dub, pinnacle studio 9/10, és a vegas, mindegyik sikertelen próbálkozás volt :W

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.