Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-29 18:41:44

LOGOUT.hu

A témaösszefoglalót kérésre töröltük.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) zoa válasza Balinov (#850) üzenetére


zoa
tag

valami vaio media direkt vagy vmi ilyesmi

Kedvenc szinem a szivarvany

(#852) Atlantis


Atlantis
veterán

Takarítva, már amennyire lehetett. :((( Mindenki fejezze be a személyeskedést és a felesleges agymenést, próbáljuk megőrizni, sőt mitöbb fokozni a topic szakmai jellegét.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#853) poiuyt válasza Balinov (#844) üzenetére


poiuyt
csendes tag

Minden a legnagyobb tutkeráj! A szaturáció volt 0-ra állítva az Nvidia panelen, feljebb vittem és megvannak a ragyogó szinek! Ez most olyan szőke nős, de nem volt még ilyen video kártyám és a video megjelenítő valamint a tuner szoftverében hiába állítottam ezeken nem változott semmi. Nem baj okosabb lettem. Csak azt nem értem miért van ez default értéken 0-ra állítva, holott az összes többi (kontraszt, fényerő stb.), normális értéken van... Nagyon köszönöm a segítséget! :C :R

(#854) Balinov válasza poiuyt (#853) üzenetére


Balinov
félisten

Királyság,minden jó,ha jó a vége! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#855) Fred10


Fred10
csendes tag

Sziaztok! Nagyon kezdő vagy ebben a témában azt szeretném megtudni hogy milyen kábelt kell vennem hogy kapcsolatot tudja létrehozni a Video és a Tv-tuner között??? :F :F :F

(#856) bzoley válasza Fred10 (#855) üzenetére


bzoley
veterán

A legegyszerűbb, ha sima coax kábellel összekötöd, de ha jobb minőséget szeretnél kapni, akkor hasonlítsd össze, hogy a két eszközön milyen csatlakozók vannak, és inkább azokhoz szerezz kábelt. Egy példa: ha mindkét eszközön van komponens be- illetve kimenet, akkor mindekettőn látsz piros, kék, zöld RCA csatlakozót. Ehhez három RCA-RCA kábel kell. Kompozit esetén sárga, plusz a hangnak fehér, és (jobb esetben) piros. Ehhez szintén három darab ugyanolyan kábel kell. Ha a vidaón scart kimenet van, a tuneren kompozit, akkor olyan kábel veszel, aminek az egyik vége ilyen, a másik olyan, vagy scart-scart plusz adapter. Szóval először nézd meg mik a lehetőségek.

(#857) ztahity


ztahity
csendes tag

Hello! Lenne egy olyan kérdésem, hogy milyen programmal tudok tv adást felvenni tvtuner kártyáva? A gyári szoftveremhez gyenge a gép ész szakad hang meg a kép mikor elindítom a felvételt. Valami olyan progi kéne ami szépen jóminőségben vesz fel de nincs nagy gép igénye, ha valaki tud ilyesmi programot, akkor kérem szóljon! Előre is köszi!

(#858) Balinov válasza ztahity (#857) üzenetére


Balinov
félisten

üdv,tudnál egy pontos konfigurációt adni,hogy milyen a gép,milyen a tuner(pontos típus),milyen oprendszer van,mi a cél formátuma (divx/xvid,vcd,svcd vagy dvd)annyiféleképp ellehet indulni,hogy csak na!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#859) ztahity válasza Balinov (#858) üzenetére


ztahity
csendes tag

Hello! A gép windows xp home oprendszerrel működik, proci: amd sempron 3000+, 512 Mb RAM, ati radeon X600 256 Mb videó kártya, 160 GB vinyó 7200-as, a tuner kártya Pinnacle PCTV 110i, a formátum végülis mind1 ha kitudom írni lemezre hogy asztali dvd-n letudjam játszani. Az viszont nem mind1, hogy a kép legyen jó minőségű pl: olyan dvd felbontásu, de lehet picit kissebb is. Ja és a hang jó lenne ha legalább olyan minőségü lenne mint ahogy jön az adás! Köszi a gyors választ!

(#860) Balinov válasza ztahity (#859) üzenetére


Balinov
félisten

A gép szvsz elég lesz,viszont dvd miőségről mondjál le,mivel hacsak nem digitális tv adást fogsz vhogy,nem éri el a dvd minőségét.
WinDVR programot próbáld ki,eléggé erőforrásigénytelen és tud direkt .VOB fájlokba rögzíteni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#861) ztahity válasza Balinov (#860) üzenetére


ztahity
csendes tag

Köszi a segítséget! Értessz a kártyákhoz amúgy? Lenne olyan problémám, hogy nemtudom miért, de a távirányító amit adtak hozzá nem működik. Illetve a táviráyító müxik csak a kártya nem reagál rá. Tegnap vettem ezt a kártyát és nem igazán értek hozzá. Lehet hogy csak bekell valamnit állítani vagy hibás és vigyem vissza?

(#862) mikk2000 válasza ztahity (#859) üzenetére


mikk2000
őstag

Végülis a kérésed nem extra, szeretnél tv műsort rögzíteni úgy, hogy a minőség kb azonos legyen azzal amit a tv-n látsz. Sajnos azonban ezt megoldani analóg forrásból csak bizonyos ismeretek és megfelelő hardver birtokában lehet. Komplett cikkeket lehetne írni válaszként.

A konfigodat nézve az 512MB ram tűnik fel, ez igencsak kevéske (bármire), ezenkívül 1 HDD-t említessz, márpedig ha jó minőséget akarsz akkor valamilyen mjpeg/lossless formátumba fogsz menteni amit a rendszervinyóval csak képkockaeséssel fogsz tudni megoldani.

Szerintem egyelőre játszogass el a kártyádhoz adott programmal, pl a felbontást tedd negyed PAL-ra azaz 352x288-ra. Ekkor nagy eséllyel a géped is bírni fogja a realtime azaz valósidejű tömörítést, és így a hang sem fog akadni. Az asztali dvd nem igazán pontos meghatározás, mivel az újabbak már mind tudnak divx/xvid-et is, ez esetben pedig nem muszáj mpeg2-őt erőltetni ami jóval nagyobb helyigényű, és végülis macerásabb.

Analóg tv adásoknál a fő probléma a zaj. Ugyanis a tömörítő program nem igazán fogja tudni megkülönböztetni a hasznos jeltől, tehát neki a zajt is el kell tudni tárolni mint részletet, csakhogy ez nagyon nagy sávszélességet igényelne ami nincs, így a végeredmény az lesz hogy a zaj szépen beleképlékenykedik a képbe.

Nagyon jó képminőséget tv adásból eléri röviden,
(ha a zaj és zavarok mértéke nem lép túl egy bizonyos szintet)
1. külön hdd rögzítésre
2. menteni aviba lossless kodekkel pl lagarith-al (kétmagot tud)
3. zajszűrni kiváló minőséget adó programmal pl fft3d/gpu-val
4. ha a felvétel váltottsoros volt akkor el kell dönteni maradjon-e úgy, ha nem mentesíteni
5. hagyományos dvd esetén mpeg2-be tömörítjük pl hcenc-el (ingyenes, kétmagot tud), majd valamilyen author programmal dvd formátumúvá alakítjuk.
Divx-es lejátszónál pl. xvid-be tömörítsük le "home" profillal, ha a méret pontos kell legyen akkor valamilyen programmal ami kétmenetet csinál pl auto gordian knot.

Pár év múlva ugyan digitális lesz a tv sugárzás, de akkor más problémák lesznek :)

(#863) mikk2000 válasza ztahity (#861) üzenetére


mikk2000
őstag

A kártyához jár egy infra vevő, aminek a csatlakozóját be kell dugni a tv kártya megfelelő aljzatába, és a vevőt olyan módon kell rögzíteni hogy a távirányító "lássa". A távirányítóba kell elem, ezenkívül fel kell legyen telepítve a megfelelő szoftver is, ami a TV kártya szoftverével illene hogy települjön.

(#864) ztahity válasza mikk2000 (#863) üzenetére


ztahity
csendes tag

Ez mind megvan és még sem jó!

(#865) #65675776 válasza mikk2000 (#862) üzenetére


#65675776
törölt tag

Video captere-höz nem kell sok RAM, az 512MiB sokszorosan elég hozza, sőt, még a 128MiB is.

(#866) ztahity


ztahity
csendes tag

Köszönöm a segítségeket! Sajna a távirányító akkor hibás és vihetem cserélni az egészet?

(#867) mikk2000 válasza ztahity (#866) üzenetére


mikk2000
őstag

Miért lenne pont a távirányító hibás? Szerintem annak az esélye a legkisebb.

Nézz meg mindent lépésenként újra. Távirányítóban jó irányban vannak-e az elemek, nem ugrottak-e ki eseteg, nyomkodd úgy a gombokat hogy közbe leszorítod az elemeket hogy azok biztosan érintkezzenek, nincs-e valamelyik elemszorító rugó gyárilag annyira benyomva hogy nem feszül az elemhez (vagy komplett hiányzik), tuti újak/jók-e az elemek, elemtesztelővel megnézni - multiméter annyira nem jó mert nem terhel, biztos jó helyre dugtad-e az infrát, fut-e a távirányítóhoz szükséges program, nem pedig véletlenül rutinosan kivetted az aut. indításból (ha rendszerindításkor indul és nem az alakalmazás indítja)... Feltételezem egyébként hogy a TV kártya saját távirányítója csak a saját TV alkalmazásával működik, gondolom azzal próbálod...
A távirányítóval akár 10 centire is rámutathatsz a vevőre, és akkor kevéssé zavarhat be más sugárzás.
Esetleg a szokásos móka, újabb driver, újabb TV alkalmazás...ha van belőlük.

A pinnacle site-ján is szétnézhetsz, faq általában mindenhol van.
[link]
Beírod a keresőmezőbe hogy "remote" és lőn. Rögtön az első találat is egy szép leírás. [link]
Nekem az tűnt fel hogy külön tesztelő program is van hozzá, kérdés hogy a te kártyád szoftverkollekciója tartalmazza-e.

Nem ismerem ezt a kártyatípust jó lenne ha olyan szólna hozzá akinek ilyen van. Persze ha új a cucc emiatt ne szaladj túl azon a 3 napon (ha van ilyen náluk), a bolt úgyis kipróbálja majd.

(#868) ztahity válasza mikk2000 (#867) üzenetére


ztahity
csendes tag

Kipróbáltam a távirányító biztos hogy jó, de a kártya akkor sem reagál rá! Nincs másik hely a kártyán tehát nem téveszthetem el a helyét! Úgy néztem meg hogy jó e hogy digitális kamerával nézve világít e a led, és világít tehát abban érintkezési hiba nem lehet. Kérdésem az lenne még, hogy leszedtem ezt a windvr 3-at, de nincs hang. Beállítottam a kódolást is PAL B (néztem a többivel is) meg mindent ahogy a pinaccle programban bevan állítva (ott jó) és semmi hang. Ha felhúzom a hangerő csúszkát akkor az vissza ugrik. Ez mitől lehet?

(#869) mikk2000 válasza ztahity (#868) üzenetére


mikk2000
őstag

Attól hogy villog a távirányító attól még lehet rossz, pl a jelek amiket sugároz azok nem megfelelőek. Szemmel elég nehéz azokat a jeleket érterlmezni.
Tesztelő program nincs hozzá ahogy a FAQ írta?
Ha a tv kártya hangkimenete eljut a hangkártyához valami madzaggal akkor be kell állítani bemenetnek a hangkártya azon bemenetét (aux/line in stb.) a használni kívánt TV programban.
Esetleg meg kell nézni nincs-e lenémítva az a bemenet, lehet hogy a TV kártya saját programja minden kilépéskor némít.

(#870) ztahity válasza mikk2000 (#869) üzenetére


ztahity
csendes tag

Van teszt program hozzá és azt írja hogy zöld lednek kell felvillannia, de semmi. A hang problémát megoldottam. Köszi! Szerintem holnap elviszem és kicseréltetem vagy ilyesmi.

(#871) bdfhz


bdfhz
aktív tag

Üdv!

699-ben volt szó arról a jelenségről, hogy a digitálissá lett felvétel alján vékony csík látható, legalább is akkor, ha számítógépen jelenítjük meg az állományt. A magyarázat is elhangzott.

Kérdésem: a gépen tárolt videóállományból tényleg csak célszoftverrel lehet eltávolítani, vagy egyszerűbb szerkesztők is (nevezetesen Pinnacle Studio 11) is elbánnak vele?

(Egy Studio MovieBox boldog tulajdonosa vagyok. A kézikönyv gyors átfutása után nem találtam erre utaló részt, de majd elmélyedek benne.)

(#872) mikk2000 válasza bdfhz (#871) üzenetére


mikk2000
őstag

Célszerűbb már rögtön felvételkor kitakarni a képernyő szélein látható zavarokat, mert utólag emiatt újratömöríteni minőség és időveszteség. Nem csak videónál, hanem tv forrásnál is létező jelenség ez.

(#873) bdfhz


bdfhz
aktív tag

Folytatva a témát:

1. Ha lemezre írom a felvételt és lejátszom egy asztali DVD-n, a kép szélein máskor megfigyelhető zavaró részek nem látszanak. Ez OK, de felvetődik a következő kérdés. Ha levágom, vagy ahogy mondtad, kitakarom a zavaró részeket (akár beolvasáskor, akár később), majd ezt a fájlt írom lemezre, akkor az asztali lejátszón nézve már a kép értékes részei vesznek el a széleken. Vagy nem így van?

2. Még nem tudom, a Pinnacle Studio alkalmas e a kép széleinek lecsippentésére. Nem csodálkoznék, ha ezt a funkciót nem tudná, majd kiderül. Még csak most ismerkedem a progival és egyáltalán a digizéssel.

Üdv!

(#874) mikk2000 válasza bdfhz (#873) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha nem látod a zavarokat a tv-n, akkor az azzal megegyező méretű letakarást sem fogod látni, főleg hogy a fekete az fekete, azaz nincs mit megjeleníteni - nincs mit látni. Próbálj ki egy extrém nagy kitakarást pl 100pixelt szélenként hogy lásd magad is.
Tőlem vághatod is (crop) a zavarokat, de akkor a DVD kötött felbontásigénye miatt újra kell méretezned a képet, ami minőségromlás (zaj, váltottsor szerkezet sérülése).

Tehát, ha pl 720x576-ban felveszel kitakarással a széleken akkor a fájlt nem kell átméretezned és küldheted a zajszűrőnek/váltottsormentesítőnek*/tömörítőnek, de ha vágsz, akkor a képméret megváltozik, tehát pl lesz belőle 710x566, amit vissza kell méretezned 720x576-ra ami elég felesleges képminőség romlást eredményez, ráadásul a váltottsor információ odaveszik. Avinál mindegy mekkora a felbontás, de a DVD-nél fix felbontási lehetőségek közül kell választani. Rajtad áll mit választassz.

*opcionális

(#875) bdfhz


bdfhz
aktív tag

Szóval kitakarás nem egyenlő levágás. Ha jól értem.

Hát, köszönöm a segítséget, nekiállok szórakozni. Először megnézem, mit tud a Studio (azt hiszem, ezen hamar túl leszek), aztán belekóstolok a VDubba. Már csak idő kellene mindehhez.

(#876) mikk2000 válasza bdfhz (#875) üzenetére


mikk2000
őstag

Kitakarás - fill, levágás - crop, ilyesmi neveken is fogod megtalálni ezt a funkciót.

(#877) Panhard


Panhard
tag

Hali!
Olyan szoftvert keresek, ami egy tv kártyára kötött kameráról beállított időközönként, pl: percenként készít egy felvételt (képet) Ezt mondjuk csinálja egy napon keresztül. A végén pedig ezekből a képekből lehet vele filmet készíteni. Úgy, hogy egy kép egy képkockának felel meg. A végeredmény pedig egy gyorsított film lesz. Gondolom tudjátok mire gondolok. Természetfilmeknél látni ilyet, amikor egy növényt vesznek fel, hogy hogyan nől.

(#878) bdfhz


bdfhz
aktív tag

VDub okosok, segítség!

Analóg anyag rögzítése közben nem működnek az általános videószűrők. Konkrétan a Fill (letakarás) szűrőt szeretném alkalmazni már beolvasás közben (mikk2000 javaslatára). Be lehet állítani, úgy tűnik, minden rendben, de a rögzített anyagon semmi különbség nem látható.

A Súgóban ezt lehet olvasni:

Note that compressed video formats are not supported at all — if the capture device outputs compressed data, no video filtering is possible at all.

De nekem Studio MovieBoxom van, amely tudtommal nem tömörít.

(#879) bdfhz


bdfhz
aktív tag

Látom, van egy "VirtualDubhoz segítséget kérek" topik. Bocs!

(#880) mikk2000 válasza bdfhz (#878) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem használom a VDUB-ot capture-re mivel frekire nem tud hangolni a tunerkártyámmal.
Azért megnéztem most, de nem voltam tőle elragadtatva. A fill semmit nem csinál, ha beikszelem az "enable rgb filtering"-et, akkor meg a fill fordítva működik :)

Ha a video preview, illetve a video/preview acc közül valamelyik be van kapcsolva, akor rögtön látod a szűrők hatását, ahogy az a súgójában le is van írva.

(#881) Lntos válasza mikk2000 (#880) üzenetére


Lntos
csendes tag

Üdv. Lenne egy, vagy több kérdésem. Szeretnék felvenni pár műsort a tv-ből. Ezért akarok venni 1 tv tuner kártyát. Kérdésem: melyik a legolcsóbb amivel fel tudok venni komplett filmeket tűrhető minőségben, és kb. mennyibe kerül, másra nem kell, nem akarok semmi mást csinálni vele, tv kimenetes a videokártyám.. Gagyi, de működő kártya is jó :D

www.f1teamhungary.extra.hu -Lntos- Celeron 2.66Ghz-512ddr-9600xt-Genius Twin Wheel F1-Logitech x530(f1 ligara kell csak..)-Playstation 2+games

(#882) Lntos válasza Lntos (#881) üzenetére


Lntos
csendes tag

Ja, és még egy kérdés, hány mb egy 1.5 órás felvett film?

www.f1teamhungary.extra.hu -Lntos- Celeron 2.66Ghz-512ddr-9600xt-Genius Twin Wheel F1-Logitech x530(f1 ligara kell csak..)-Playstation 2+games

(#883) mikk2000 válasza Lntos (#882) üzenetére


mikk2000
őstag

Az tőled függ, te döntöd el hogy milyen tömörítőt használsz és azt milyen beállításokkal.

Az előző kérdésedre; én nem tudok jó szívvel mit ajánlani, de a többiek simán, ha visszaolvasol akkor találsz tippeket.

(#884) Balinov válasza Lntos (#881) üzenetére


Balinov
félisten

üdv,fusd át a Milyen TV tunert c. topik utolsó pártíz hozzászólását. :K

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#885) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Sziasztok! Tudna valaki mondani egy olcsó, külső TBC készüléket? Esetleg az mk electronic copyman cucca az vmi hasonló lenne? Előre is köszi mindenkinek :R

(#886) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám a Pinnacle usb-s tv-tuneremmel. A kép sajnos nem valami szép, sőt egyenesen ronda. kép
A kép bal szélén még jó a kép, de a többin nagyon szemcsés. Próbáltam a ChrisTV-vel is, de ott meg nem volt hang, bár a kép egy kicsit jobb, de ott is van egy alapvető szemcsésség. Tudtok erre valami megoldást esetleg?
Bocsi ha nem ide tartozik, de nem nagyon kaptam rá választ.

(#887) Oibacsi válasza cselt (#886) üzenetére


Oibacsi
őstag

Honnan kapja a jelet? Rögtön az antennakábel és úgy behangolod? Tv jól veszi erről a kábelről? Van antennaerősítő?

(#888) #65675776 válasza cselt (#886) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vegyél egy másik tunert. A nálam járt Pinnacle USB-s tunerrel ugyan ez volt.

(#889) sortied


sortied
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ASUS MY CINEMA P7131 tvtuner karit és most az a gondom hogy nem talál csatornákat. :F
Cyberlink PowerCinema szoftvert adtak hozzá, ezzel is próbálkozom, de scannelésnél nincs eredmény.
Remélem tudtok segíteni!
Előre is köszi!

(#890) Balinov válasza sortied (#889) üzenetére


Balinov
félisten

PowerCinemát felejtsd el. Vagy ChrisTV vagy Dscaler-t ,K!TV-t vagy mivel Phillips chipes a Phillips SAA7xxx chipes tunerek PVR doenjét a Fly 2000TV-t

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#891) sortied válasza Balinov (#890) üzenetére


sortied
csendes tag

Fly 2000TVnél még hangot sem kapok sajnos.
Cinemanál legalább néha halottam egy-két csatorna hangját.
A többit még nem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#892) Balinov válasza sortied (#891) üzenetére


Balinov
félisten

ha külső átkötőkábellel megy a hang,akkor nézd meg,hogy jó bemenet van-e kiválasztva a keverőpulton.esetleg friss hang+tuner driver.ha van.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#893) mikk2000 válasza sortied (#889) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha egyáltalán nem talál csatornát, az érdekes. Ahhoz a szoftverhez nem volt szerencsém, de általában lényeges hogy helyesen legyen beállítva

1. a bejövő adat forrása (antenna, kábel)
2. a tv rendszer (nálunk PAL)
3. az ország kódja, ami antennánál nekem a lengyelek kódjával lesz megegyező, ami 48, persze lehet próbát tenni 36-al is. Kábelnél megint más azt meg nem mondom mi.

A következő lehetőség a frekvenciára való keresés, ami persze jóval tovább tart, de mindent megtalál, nem tudom az a szoftver tud-e olyat. A frekire való keresés előnye hogy akkor finomhangolni is lehet, ami nem lényegtelen, főleg ha a zavarok között nem találja meg az esetleg gyengébben adó csatornát, ekkor manuálisan kell ráhangolnod.

(#894) mikk2000 válasza sortied (#891) üzenetére


mikk2000
őstag

A hangot elég nehéz előcsalni sokszor legalábbis először találkozva egy programmal, néha elmebeteg helyen lehet beállítani, pl nekem az egyiknél a "crossbar" címszó alatt. :) Tehát nem rögtön feladni, de tény hogy érdemes több progit kipróbálni. Ha a csatornák szabványosan bejönnek szépen országkódra (ld előző hsz-em) akkor a virtualvcr szerintem verhetetlen, ha frekire kell hangolni, akkor meg az iuvcr-t javaslom, na itt van az emlegetett "crossbar", de legalább ki tudom vele választani a megfelelő hangtípust.

(#895) vancha2


vancha2
aktív tag

Üdv!

TV-tunerrel milyen formátumba érdemes felvenni? Nálam a lényeg a lehető legjobb minőség, és hogy később könnyen vágható legyen. A szoba jöhető formátumok: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 és WMV. (A tunerem: WinFast TV2000 XP FM)

(#896) Oibacsi válasza vancha2 (#895) üzenetére


Oibacsi
őstag

veszteségmentes vagy kis mértékben tömörítő kodekkel(mondjuk mjpeg) és utólag tömöríteni...sokkal szebb lesz
xvid-et javaslom

(#897) mikk2000 válasza vancha2 (#895) üzenetére


mikk2000
őstag

Ezek a tömörítők mind úgy működnek hogy blokkokban tárolnak, tehát kulcskocka és utána a változások majd megint. A szerkesztő programok viszont kulcskockánál vágnak, nagyítóval kell keresni olyat, amelyik nem. mpeg1 eleve kiesik ha jó minőséget akarsz, mpeg2 jó minőség-et ad de marha nagy a méretigénye legalábbis mpeg4-hez képest, mpeg4-ek közül szerintem az xvid ad szebb képet de annak a kodekjében nincs zajcsökkentő eleve mint a divx-ben, tehát azt külön kell megoldanod.

Ha azt akarod hogy a rögzített anyag könnyedén vágható legyen, akkor nem változás eltárolás alapú kodekre van szükséged, tehát pl valamilyen mjpeg-re (minden képkocka kulcskocka), vagy inkább veszteségmentesre.

#862 onnan hogy "Nagyon jó képminőséget tv adásból eléri röviden".

(#898) vancha2 válasza mikk2000 (#897) üzenetére


vancha2
aktív tag

Tehát akkor mentsek MPEG-2-be, és majd a vágás után mentsem xvid-be. Vágásra mit ajánlotok? A VirtulDubMod tud MPEG-2-őt vágni?
És akkor a végén Xvid-be és ne DivX-be mentsek? Mi a lényegi különbség a kettő között?

(#899) Oibacsi válasza vancha2 (#898) üzenetére


Oibacsi
őstag

nem, először mjpeg vagy veszteségmentes, utána xvid

(#900) vancha2 válasza Oibacsi (#899) üzenetére


vancha2
aktív tag

És az én tuneremmel lehet MJPEG-be menteni? (Az az igaszság, hogy most hallok először olyanról, hogy MJPEG :B )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.