Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-29 18:41:44

LOGOUT.hu

A témaösszefoglalót kérésre töröltük.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Hoosie válasza Hoosie (#450) üzenetére


Hoosie
csendes tag

UP :R

(#452) Cicero


Cicero
őstag

Ha egy szélesvásznú képernyős laptophoz hozzákötök egy USB-s TV kártyát, akkor a kép két oldalán fekete csikot fogok látni ha nézem a TV-t, vagy pedig a kép tetejéből és aljából fog levágni, ha egyik sem akkor hogy oldják meg? Kösz

(#453) Fauszt válasza Cicero (#452) üzenetére


Fauszt
senior tag

alaphelyzetben a 4:3-as PAL tv adás miatt a kép két oldalán kell lennie a fekete csíknak, de csak szoftver kérdése az egész, hogy hogyan állítod majd be...

(#454) chgergo válasza #65675776 (#449) üzenetére


chgergo
tag

Nyugodt lehetsz, átlagembernek is feltűnik a romlás. Kikockázni sem kell, csak egyszerre kell látni mindkettőt. A precizitásban sincs teljesen igazad, megfelelő sávszélességgel archíválásra is jó az mpeg4.
A gyorsaság/minőség meg állítható a codek-ben, és ennek ellenére a leglassabb beállítással is elmarad a 6-os minősége az 5.0.2 vagy XVID minőségétől. Az, hogy a normál beállításnál ''sakkoznak'' kicsit, és beáldoznak valamennyi minőséget a gyorsaség érdekében, még elmegy, de ez így teljes mértékben elfogadhatatlan.

(#455) helloleo


helloleo
csendes tag

Hello!

Szeretném eladni a tv-tuneremet. A típusa: Hauppauge WinTV PVR-350. Hardveres MPEG2-es rögzítésre képes. Rövid ismertető ezen az oldalon: http://www.iit.uni-miskolc.hu/~erdei3/
Kb. egy éves, tökéletes állapotban van, szuperül működik. Laptopra cserélés miatt eladó.

(#456) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

ma megvettem az lg GSA-5169D külső irómat.
a gondom vele, hogy a szoftvertelepités közben megáll,hogy frissitsem a drivert sp2-re.
De az van a gépen könyörgöm!! ilyenkor mit lehetne tenni?
(tovább megy a telepitő),de se kép se hang mikor rákötöm a kamerámat(compositon keresztül).

most felrakom újra az sp2őt.mást nem tudok csinálni.. :O

(#457) khron


khron
tag

Sziasztok 1024*768-ba rögzitettem, mert alatta csak 640*480-at ajánlott fel a powerdirector.Picvideo mjpeg codec-et használtam 19-en.A kérdésem, hogy ezután mit érdemes tenni? Nem baj, hogy nagy lett a felbontás, mert mikor dvd-re kiírtam AdobeElements-el, hullámos lett a kép a TV-n? Ez az interlaced miatt van, mert nagyobb felbontásban, vettem fel?Gyors kamera mozgás ideje alatt jön ki.
Segítsetek!

WANTED: minden ami - SEGA -

(#458) khron


khron
tag

:U

WANTED: minden ami - SEGA -

(#459) wassermann válasza khron (#457) üzenetére


wassermann
addikt

A hazánkban sugárzott PAL TV-adás 576 aktív képsorból áll, ezért 720*576 (DVD) vagy 768*576 (PC) felbontás használatos. Ennél nagyobb felesleges és nem okoz jobb minőséget!

(#460) khron válasza wassermann (#459) üzenetére


khron
tag

Ok ezt értem, de hogyan konvertáljam tovább, hogy ne legyen hullámos?

WANTED: minden ami - SEGA -

(#461) wassermann válasza khron (#460) üzenetére


wassermann
addikt

Hát, ha ezt elolvasod, akkor megtanulhatsz mindent a digitalizálás rejtelmeiről:

[link]

(#462) khron válasza wassermann (#461) üzenetére


khron
tag

Köszi, de olvastam már azt is, de akkor se tudom, mi okozhatja a hullámosodást a mozgásoknál.Van 4 órányi felvett anyagom, és nem akarom újra elkezdeni, mert máshogy nem is tudom rögzíteni.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#463) bakker11


bakker11
csendes tag

Hali! Véleményt kérnék, laptoppal szeretnék felvenni a TV-ből egy PCMCI-os TV kártyával de a felvétel kicsit szaggat.Az érdekelne mi lehet a gyenge pont : 32Mb videókari; 1700MHz-es Intel Pentium proci; 512Mb RAM; 80GB 5400-as vinyó. A TV kártya tip: AwerMedia. Az ötleteket várom, akár priv-ben is. Köszönöm!
E-Mail: hg7juq@freemail.hu http://hg7juq.uw.hu

(#464) CortezX válasza bakker11 (#463) üzenetére


CortezX
aktív tag

Hy! Én gyenge pontként talán a procit mondanám persze ez sok mindentől függ. Első kérdés az lenne hogy milyen felbontásban és milyen progival veszel fel?

(#465) bakker11


bakker11
csendes tag


Szia! Kösz hogy reagálsz... Ezt a laptopot 2400-as procival lehet max hajtani, szerinted az elég lenne? A TV kártyához kapott progival veszek fel.

(#466) bakker11


bakker11
csendes tag


A felvétel adatai: MPEG2; 720x480/720x576; 6000 BitRate.

(#467) CortezX válasza bakker11 (#465) üzenetére


CortezX
aktív tag

Hát arra hogy elég lenne-e arra a pontos válasz az, hogy minél nagyobb annál jobb. :)
Az én régi 1200-es P3-as gépemmel is digitalizáltam ezelőtt 2éve (amibe csak 256 ram volt) szaggatásmentesen persze közepes minőségbe. Én is a gyári progit használtam. Próbáld meg először kisebb felbontásban vagy más programmal és azután döntsd el hogy szerinted kell-e nagyobb proci.

(#468) bakker11 válasza CortezX (#467) üzenetére


bakker11
csendes tag


Próbáltam szerényebb beállításokat is pld. 640x480; 2000; 4000; 5000 BitRate,
de nem értem el jó eredményt. Egyébbként a kisebb felbontásból is lehet később jó
DVD-t készíteni? Tudsz progit ajánlani? A jó DVD alatt a teljes képernyő méretet értem nem a minőséget, régi CHAPLIN filmeket gyűjtök, oda nem kell a minőség csak hogy TV-n nézhető legyen.

(#469) wassermann válasza bakker11 (#463) üzenetére


wassermann
addikt

Ha felvétel közben kikapcsolod a megjelenítést a felvevő progiban, akkor elég lesz a proci teljesítmény! Jártam korábban hasonló géppel így. A felvételi paramétereket pedig hagyd 720*576-on mert az a DVD formátuma!

(#470) bakker11 válasza wassermann (#469) üzenetére


bakker11
csendes tag


Köszi, megpróbálom kikapcsolni a megjelenítést, ha a TV-ből veszek fel akkor a TV-n tudom a műsort kontrolálni. Ha videóról digitalizálok akkor a TV-re is ki kell tenni a videó jelet és azon nézni gondolom és utána Ulead-dal megvágni, igaz?

(#471) CortezX válasza bakker11 (#468) üzenetére


CortezX
aktív tag

Lehet, például a régi videóimból amiket még anno ~420*350 vagy hasonló felbontásaban vettem fel abból is tudtam egész jó minőségű dvd-t készíteni. Persze az a legjobb ha rögtön 720*576-ba tudod feldigitalizálni. Progi sok van erre pl.: ImTOO Avi to DVD converter, vagy a Nero Vision. Én az utóbbival csináltam DVD-t a nyaralásokról, rendezvényekről és egész jól sikerültek. ;) Tusz vele akár vágni, fejezeteket, címeket létrehozni, menüt/menüket szerkeszteni tetszés szerint. Minőségtől függően akár 2-3 vagy több rövidebb film is lehet egy lemezen.

(#472) bakker11 válasza wassermann (#469) üzenetére


bakker11
csendes tag


Nem lehet kikapcsolni felvételnél a megjelenítést csak le lehet tenni a télcára, ez is elég szerinted?

(#473) CortezX válasza bakker11 (#470) üzenetére


CortezX
aktív tag

Igen meg lehet oldani azt is hogy közben TV-n lásd mit veszel át, ha arra is rákötöd a videóból a kimenő jelet. Az Ulead Video Studio-val pedig elég profin lehet videókat szerkeszteni.

mod: nem kell letenned tálcára, inkább állítsd magasabbra a prioritást ha engedi a progid és akkor a többi alkalmazástól vesz el a processzoridőt és memóriát.

[Szerkesztve]

(#474) Dashes


Dashes
őstag

VHS felvételeket szeretnék digitalizálni. A gépem 2.8 P4 D , 512MB ram. Az a kérdésem hogy digitalizálót vegyek, tv tunert , olyat ami hardveresen tud kódolni?
Az ár legyen 15e.

(#475) CortezX válasza Dashes (#474) üzenetére


CortezX
aktív tag

15e-ért én vennék egy jobb minőségű TV tunert amiben van hardweres tömörítés.

(#476) Dashes válasza CortezX (#475) üzenetére


Dashes
őstag

Azokkal milyen minőségben tudok felvenni? Mondanál típusokat amik beváltak?( hardwereseket)

(#477) bakker11


bakker11
csendes tag


Köszönöm a válaszokat! Próbálgatom. Sziasztok!

(#478) Dashes válasza CortezX (#475) üzenetére


Dashes
őstag

Utána néztem igaz hogy 15e -nél több , de a Leadtek PVR 2000 vagy a Hauppauge PVR 150 a jobb?
A nem hardweres támogatottságot élvező kártyák roszabb képen produkálnak ( mondjuk a gépem esetén vagy ajánlatos inkább hardwereseket venni?)

[Szerkesztve]

(#479) CortezX válasza Dashes (#476) üzenetére


CortezX
aktív tag

Nekem ami nagyon jól bevált az az Asus 7135. Már régóta ezt használom és nagyon jó kártya. Hardweresen tudja az Mpeg2 tömörítést akár 720*576-os felbontásban, támogatja a digitális szabványokat és az FM rádiót is.

mod: szerintem jobban jársz azzal ami tud hardweresen konvertálni mert nem terheli annyira a géped

[Szerkesztve]

(#480) Dashes válasza CortezX (#479) üzenetére


Dashes
őstag

Hát nem tudom , azt általam említettekben jobban megbízok, de azért köszönöm szépen a segítséget!( milyen árba van az Asus?)

(#481) wassermann válasza Dashes (#480) üzenetére


wassermann
addikt

Most olvasom feljebb, hogy főleg VHS digitalizáláshoz kell... akkor ne TV-kártyát vegyél, hanem digitalizáló ketyerét, mert gondod lehet a régi szalagokkal, ha nincs benne saját időalapkorrekció!!!!

A géped egyébként elég lenne nem hardveres kártyához is mert a határ kb 1,8...2GHz.

[Szerkesztve]

(#482) Dashes válasza wassermann (#481) üzenetére


Dashes
őstag

Az időalapkorrekció mit jelent?Tudnál ajánlani kártyákat ?

(#483) khron válasza khron (#457) üzenetére


khron
tag

Hali!
Nekem valaki help!

WANTED: minden ami - SEGA -

(#484) wassermann válasza Dashes (#482) üzenetére


wassermann
addikt

Megpróbálom a legegyszerübben leírni:
A hagyomnányos videoszalagon van egy szinkron jel, ami főleg a régi szalagoknál ingadozhat. Ez az egyszerű TV-kártyának gondokat okoz, ami a felvett anyagban tört-képként / képdobásként / hangelcsúszásként jelentkezhet.
A sugárzott TV-műsorok rögzítésekor ez az ok sosem jelentkezik, mert onnan minden pontosan időzítve érkezik...

(#485) Dashes válasza wassermann (#484) üzenetére


Dashes
őstag

ok, köszönöm, tudnál ajánlani kártyákat? 20e alatt lehetőleg.

(#486) wassermann válasza Dashes (#485) üzenetére


wassermann
addikt

Passz, ezt neked kell megtalálnod, mertr nekem nincs videomagnóm és kereskedő sem vagyok...

(#487) Meny


Meny
csendes tag

Sziasztok, hát nem tudom mennyire vág támába de máshova nemtudtam irni :)
Nekem a TV tunerekről kellene valami kis leírás, mükődési elv, chip-tipusok, stb... (bármi ami multimédiával és tv tunerekkel kapcsolatos)
Már próbáltam minden keresőben, de sehol nem bukkantam használhatóra, lehet elsiklottam felette :/
Nagyon sokat segitene ha e témakören tudnátok linkekkel szolgálni, lehetőleg magyar nyelven :)

Előre is köszi.

Meny

(#488) wassermann válasza Meny (#487) üzenetére


wassermann
addikt

Nagyon röviden, hogyan is működik:

vevőegység (ez teljesen hasonló ahhoz ami a TV-kben van) > PCI illesztő áramkör > illesztő szoftver (hogy szabványos felület legyen a Windows felé) > hozzáadott rögzítő szoftver (nem feltétlenül a legjobb)

(#489) Dashes


Dashes
őstag

Tudnátok ajánlani megbízható digitalizáló kártyát ( hardveres kódolás) 15e környékén?

(#490) khron válasza Dashes (#489) üzenetére


khron
tag

Azt felejtsd el, hogy 15-ért kapsz dig. kártyát.Olyan 50-60-ért már kaphatsz.
TV tuner-t esetleg, de ahhoz is még dobj egy 5-et, ha hardvereset akarsz.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#491) Dashes válasza khron (#490) üzenetére


Dashes
őstag

OK, megnéztem a felhozatalt... gyűjtök rá

(#492) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

sziasztok!

Lenne pár kérdésem:

adott egy panasonic vz15-ös vhs-c kamera és egy lg 5169D (külső dvdrw+digitalizáló egyben). Már sikerült összekötönöm őket megy minden,csak nem tudom,hogy milyen programot lehetne használni(perpill a movie makert használgatom,de nagyon kevés lehetőség van benne ill. a feldigizett anyagot valamiért az asztali lejátszóm nem játsza le).
milyen programot ajánlatok egy kezdő usernek? amivel relative jó minőséget lehet elérni és még le is játsza a lejátszó:) próbáltam adobe studio 8-at de azzal még annyira sem ment.
:R

(#493) Bernardo20 válasza Bernardo20 (#492) üzenetére


Bernardo20
senior tag

van olya program amivel végre lehet hajtani zajszűréseket etc? tudom,hogy rossz alapanyagből nem lehet varázsolni,de azért finomítani vhogy biztos lehet:) :C

(#494) wassermann válasza Bernardo20 (#493) üzenetére


wassermann
addikt

A film vagdosásához, a villódzó szélek feketére festéséhez, zajszűréshez stb. a VirtualDub a legjobb ingyenes cucc, de tudni kell hozzá angolul.
Oktató dolognak ezt olvasdd végig: [link]

(#495) Bernardo20 válasza wassermann (#494) üzenetére


Bernardo20
senior tag

köszi! az angol nem gond,de azért jól fog jönni a link(igaz,kicsit hosszú):D

(#496) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Üdv,

van egy FlyVideo3000-es tv-tunerem, ami az alap driver+lejátszó/felvevő szoftverével folyamatosan lefagy. Ezért már közel egy éve nem is így használom, hanem egy xp találta driverrel, és dscaler-el. Tökéletesen működik, csak sajnos felvenni nem tudok a dscaler-ből kifolyólag. Tudnátok mondani olyan ingyenes programokat, amik a felvételt is támogatják, mert sajnos a saját gyártója csak a driverrel együtt telepíthető kezelőprogramot adott ki hozzá.

köszi

(#497) bostongeorge


bostongeorge
tag

[kép]

Pinnacle PCTV Pro TV kártya Pécsen eladó
Dobozzal, minden tartozékkal együtt, 1hét próbagarival.
Csere nem játszik, mert kp-ra van szükségem.
Ajánlatokat várok privátban, vagy ide a fórumba: [link]

Tulajdonságok:
- Sztereó TV-, FM-rádio tuner, Real Time MPEG I-II rögzítés TV-adásból, vagy külső videoforrásból.
- Kiváló minőségű, német gyártmányú sztereó TV (NICAM-CCIR 2xFM), FM rádió-tuner
- Real Time szoftveres MPEG I-II, DV rögzítés VCD, SVCD, DVD formátumok támogatásával
- Rögzítés közbeni visszajátszás a Time Shift üzemmód alkalmazásával
- Rádióadások rögzítése sztereóban MPEG-Audio vagy Microsoft Audio (WMA) formátumban

Szoftverek:
- PCTV Vision PC-s TV-vevő program, digiális videomagnó és Time Shift funkcióval
- PCTV Radio PC-s rádió-vevő és rögzítő program
- Webtext az Internet és a Teletext kombinációja,
- Pinnacle TREX multimédiás file-konvertáló,
- Pinnacle Studio 7 videoszerkesztő program (próbaváltozat),

Tartalom:
- PCTV Pro PCI TV-, FM-tuner kártya
- Infravörös távírányító 2 db elemmel Teletext funkcióvall
- Hangkábel (a hangkártyával való összeköttetéshez)

Csatlakozók:
- TV-antenna bemenet
- FM-rádió antenna bemenet
- S-video bemenet
- Composit video-bemenet
- 3,5 mm-es hangkimenet

Rendszerkövetelmények:
- Pentium II 450 Mhz vagy Celeron 600 MHz ill. nagyobb processzor,
- min. 128 MB RAM,
- Directx 8 vagy nagyobb kompatíbilitású grafikus-, és hangkártya

msn: bostongeorge@freemail.hu

(#498) chgergo válasza DrGonzo22 (#496) üzenetére


chgergo
tag

A LifeView kártyákhoz A program: Fly2000TV!!!

http://www.auzol.narod.ru/
http://members.home.nl/fly2000/index_e.html

Elsőre talán kicsit bonyolultnak tűnhet, de érdemes használni.
Van különféle Philips SAA713x chipes kártyákhoz optimalizált driver is az oldalon.
Ha ezekkel is lefagy, akkor máshol kell keresni a problémát...

(#499) chgergo válasza Dashes (#491) üzenetére


chgergo
tag

SZVSZ egy elég nagy winyóval tök fölösleges HW-es mpeg2-be tömörkélő kártyát használni, sokkal jobb inkább mjpeg-be felvenni. Úgy 4-5x nagyobb lesz ugyan a felvétel, de elegendő egy 5e Ft-os TV tuner is a mutatványhoz (pl. Pinnacle PCTV). +16e Ft egy 250GB-os HDD ami nem csak videozáshoz jó. Így a végső mpeg2 kódolás előtt még a megfelelő korrekciók is jobb minőségben végezhetők el. Igaz számolni kell a lassú kódolással, de megfelelő codec és a valós 2 menetes kódolás HW kártyákat megszégyenítő eredményt produkál...

(#500) RDS


RDS
csendes tag

Sziasztok!

Elolvastam a hozzászólásokat és lenne néhány kérdésem.
Szeretnék TV adásokat rögzíteni. (Kimondottan a video kiváltását szeretném elérni.)

A PC-m viszont gyenge, (Cel. 1Ghz) és bővíteni nem szeretném, tehát (ha jól gondolom) olyan eszközre van szükségem, ami hardveresen kódol valami használható kimeneti formátumot.

Kérdéseim:

- Olyan kimeneti formátumra van szükségem, amivel -DVD-re írva- írva elboldogul az asztali DVD lejátszó (ha ez nem megoldható átkódolás nélkül, akkor legalább a PC-vel lejátszható legyen (ez gondolom nem probléma).
- A gyenge gép miatt a szoftveres kódolások/átkódolások nem használhatóak, van valami megoldás arra, hogy ennek ellenére reklámokat kivegyem az anyagból?
- Tudnátok javasolni néhány kártyát ami megfelelő lehet?

Köszönettel:
RDS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.