Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-29 18:41:44

LOGOUT.hu

A témaösszefoglalót kérésre töröltük.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) ddruid


ddruid
csendes tag

Haya!

Nekem is e téren van gondom, talán ti tudtok segíteni. Digitalizáláshoz keresek valami jó cuccost, amivel lehetőleg nem fogok szívni a minősége miatt. Nem csak pár felvételről lenne szó, hanem hosszú távú, változatos forrásról történő behúzásról. Tehát nem árt az RCA, S-VHS, DV bemenet, de a kimenet sem. Na meg persze a hardveres tömörítés. Van is ilyen cucc, de akkor még TV-ről nem volt szó. Pedig időnként szükség lenne néhány adást is felvenni. Vagy legyen külön kari a kettő? Mi a javaslatotok?

(#52) tomej válasza Dilikutya (#50) üzenetére


tomej
aktív tag

Ez kizárólag próbálgatás kérdése no meg persze idő - gondolom szoftveresen kódol a kártyád. Ki kell tapasztalni, hogy mik a konfigod határai (felbontás, bitráta, amikor még nem dobálja a képkockákat és nem csúszik el a hang). Ugyanis ilyenkor a procid végzi el a kódolást a kártya helyett, így a konfigtól függ minden. Nagyon magasra ne tedd a mércét, mert a VHS-nek a feblontása jóval alacsonyabb a DVD-nél, így egy optimális beállítás után már nem javul a képminőség, csak a fájl mérete nő. Állíts be konstans bitrátát (CBR) kb. 3000-4000 kb/s-t vegyél fel 1 percet, és szorozd meg a fájl méretét 120-al. és kb. kijön a végleges méret. Egyébként egy DVD-re optimálisan bedigizett VHS-ből 2 óra bőven ráfér, sőt...

(#53) ISZOLE válasza ddruid (#51) üzenetére


ISZOLE
senior tag

A TV adás fölvétele már nem gond ha megvan a digitalizáló kütyüd, egyszerűen kösd rá a TV vagy a videomagnó kompozit (meg persze a hang) kimenetére. Kábelnek a kompozit átvitelére használj koax antennakábelt a végén a megfelelő (pl. RCA) dugókkal, a hanghoz meg hangfrekis árnyékolt madzagot.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#54) tomej válasza ddruid (#51) üzenetére


tomej
aktív tag

Olyan kariról még nem hallottam, hogy ez mind egyben meglenne. Én inkább úgy csinálnám, hogy vennék egy hauppauge PVR350-t (HW-s digi, A/V in-out stb.) vagy egy Leadtek PVR 2000-t (HW-s digi, A/V in.....) plusz egy Pyro DV 1394, vagy hasonló 1394-es kártyát. A Leadteknek van DV-s tunere, de azon nincs HW-s digi.

[Szerkesztve]

(#55) andree


andree
csendes tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy az HI-8 kameráról digizett anyag, amikor DVD-re kiírta, számítógépen színes volt, TV-n meg fekete-fehér????
A köv módon csináltam:
1.) kamerát svhs dróttal belekötöttem a tuner kártyámba
2.) huffyuv -ban olvastam be
3.) az állományt avisynth-el/virtualdub-bal deinterlace-eletem, vágtam, és továbbra is huffyuv-ba mentettem
4.) Tmpgenc-cel csináltam belőle PAL mpeg2-t
5.) Ifoedittel megcsináltam a fájlokat a DVD-nek
6.) az egészet kiírtam Nero-val DVD-re

Hol ronthattam el???:F

Ja, és aránylag új TV-m van, tud NTSC/PAL módot, meg mindent.

[Szerkesztve]

(#56) mr_ricsi válasza andree (#55) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A TMPGenccel készült mpeg2 még színes?

''3.) az állományt avisynth-el/virtualdub-bal deinterlace-eletem''

Ennek mi értelme van, ha végül DVD-re írod, és TV-n nézed?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#57) andree válasza mr_ricsi (#56) üzenetére


andree
csendes tag

Megoldódott a dolog, a TV-nek az az AV kimenete volt elállítva amelyik a DVD lejátszóhoz van kötve. Akkor állítódott el, amikor a kamerát először a TV-hez próbáltuk belőni. Hogy szakszerűen fogalmazzak, az egyik helyett a másik módba volt kapcsolva :) (nem nagyon értek hozzá, talán PAL helyett NTSC volt).

>>>''3.) az állományt avisynth-el/virtualdub-bal deinterlace-eletem''
>>>Ennek mi értelme van, ha végül DVD-re írod, és TV-n nézed?
Mivel nem csak TV-n, hanem esetleg számítógépen is nézni akarja, akinek csinálom. Így jó mind a kettőn (legalábbis nekem úgy tűnik - 100Hz-es tévé+progressive scan-es DVD lejátszó).

Most megpróbáltam iuvcr-rel felvenni (eddig christv-t használtam), és úgy tűnik, mintha rákeverte volna mindkét csatornára a mono hangot. De ezt már olyan késő éjjel csináltam, lehet hogy csak álmodtam :)

(#58) R2


R2
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném: van egy Kworld TV-tuner kártyám. Ha fel akarom telepíteni akkor az illesztő program felrakása közben újra indul a gép. Mikor betölti az XP-t újra akkor eltűnik az összes optikai-meghajtóm!!!

Az eszközkezelőben meg valami olyasmit ír ki, hogy nem tudja a megfelelő illesztőprogramot betölteni(Kód: 39) a dvd olvasóhoz.

Lécci ha valaki tudna segíteni az mentsen meg!

Kösszi

(#59) superboci


superboci
csendes tag

Sziasztok!

Utóbbi pár hónapban kezdtem L digizni.
Sajnos még nem vágom a témát annyira, egyenlőre csak próbálkozgatok.
Igaz eddig nem sok sikerrel.
Amit használok az egy Leadtek Winfast TV 2000 Expert tuner.
DVD minőségben szeretnék felvenni, de valszeg kevés neki a gépkonfigom.
A gond az hogy amit felveszek és utána visszajátszom olyan mintha gyorsított felvétel lenne. ''Közepes'' bitrátával veszek, viszont legjobb minőségben.
Esetleg még kodek/tömörítési hibára gondolok.
Szerintetek?
Valami javaslat, illetve tudtok e valami jó tunert, ami hardveresen tud digizni (a jelenlegi nekem szoftveresen tud), mert akkor nem ''enné'' meg a procim.
Előre is köszi....:U

''...irány a szatyma nagyker, virítsd a munkátát, szevaszke'!.''

(#60) tomej válasza superboci (#59) üzenetére


tomej
aktív tag

1.8G környékén ált. nem ''eszi meg'' szerintem a kodekkel variálj valamit, de a tuti az biztos a hardveres mpeg2.

(#61) Ambro válasza tomej (#60) üzenetére


Ambro
tag

Az asztali DVD-írók árai rázuhantak a PC-s kütyükre... ...és ez a folyamat egyre csak tart...:U

(#62) wassermann


wassermann
addikt

Hát igen, de van egy másik dolog is:
a PC egy univerzális ''bármire használhatom'' cucc, minden hátrányával (vírus, konfigurálás, állítgatás...).
Egy hardveres cucc viszont adja a videóhoz mérhető, jóval egyszerűbb kezelhetőséget, ami még az idősebbek elé sem állít lekűzdhetetlen akadályt.

(#63) Ambro válasza wassermann (#62) üzenetére


Ambro
tag

Sőt, mivel az asztali DVD-író által készített lemezt néhány perc alatt be lehet grebbelni a PC winyójára, a két dolog nem testesít meg antagonisztikus ellentéteket.:))

(#64) mr_ricsi válasza superboci (#59) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Valami javaslat,''
Nem kell kártyát cserélned, hanem ''szerezd meg'' a PicVideo MJPEG kodek teljes verzióját.
Ehhez elég a géped, és képkockapontosan ki tudod majd vágni a reklámokat.
Hátránya, hogy a vágás után egy másik körben át kell majd tömöríteni -az igényeid szerinti- DVD-MPEG, vagy DivX formátumba.

Ha viszont azonnal akarsz MPEG2-t, akkor pl. a Hauppauge DVR-250-est nézd meg.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#65) rlph


rlph
tag

Hi!

Lenne egy problémám.
Van egy tv-tunerem egy philips, és nem akarja az összes csatornát befogni,amit tv-n
be lehet. Sztem a szoftverrel lehet a baj. Tudnátok nekem javasolni egy jó progit?
Vagy ha más a probléma akkor segítsetek.

Köszi

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#66) wassermann


wassermann
addikt

- Könnyebben tudna talán valaki segíteni, ha megadnád a kártya típusát!

(#67) rlph válasza wassermann (#66) üzenetére


rlph
tag

talán fly videó, de nem biztos.

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#68) mr_ricsi válasza rlph (#67) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Talán a ChrisTV jó lesz neked, de nem biztos. :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#69) Lexus sc


Lexus sc
tag

Sziasztok! Nem rég vettem egy Mercury Tv tuner kártyát és a fájdalomnak se tudom beállítani rajta a tiszta képet a Tv-ről.Pl.: van egy hangyás képem az rtl-ről de sehogysem bírom kitisztítani, hiába a finomhangolás, semmi!!! Ebben kérnék segítséget minden hozzáértő embertől! Köszi
KIRÁLY:F

(#70) Ambro válasza rlph (#65) üzenetére


Ambro
tag

Például ezt is kipróbálhatod. Egy hónapig full módon működik:

http://www.iulabs.com/iuvcr/index.shtml

(#71) Ambro válasza Lexus sc (#69) üzenetére


Ambro
tag

Az adókat több helyen is be lehet fogni... ...illetve próbálhatsz másik programot is hozzá. Például azt is, amit az imént ajánlottam másnak.

(#72) Lexus sc válasza Ambro (#71) üzenetére


Lexus sc
tag

Köszi a tippet! Remélem beválik:)

(#73) Lexus sc válasza Ambro (#71) üzenetére


Lexus sc
tag

Ja és még valami: mire gondolsz az alatt, hogy az adókat több helyen is be lehet fogni???

(#74) mr_ricsi válasza Lexus sc (#69) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a fájdalomnak se tudom beállítani rajta a tiszta képet a Tv-ről.''

KábelTv van nálatok, vagy antennáról használnád?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#75) mr_ricsi válasza Lexus sc (#73) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ja és még valami: mire gondolsz az alatt, hogy az adókat több helyen is be lehet fogni???''

Arra, hogy ugyanaz az adó jöhet pl. a 9-es csatornán is meg a 32-esen is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#76) rlph


rlph
tag

Mostmár mükszik rendesen a chris tv-vel.
A távirányítóm viszont nem működik. A chris tv az oka?

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#77) Fauszt válasza rlph (#76) üzenetére


Fauszt
senior tag

nem tom miért csak valószínűsíteni tudod, hogy milyen tunered van, de akkor én is csak azt tudom mondani, hogy a fly 2000 tv-t kipróbálhatod, mert az nagy valószínűséggel képes kezelni a távirányítódat, én is ezt használom a lifeview flyvideo 2000-es tuneremhez, hasonló a christv-hez, de ez kezeli a távirányítómat is, sőt programozható is az RC valamilyen szinten.

szerk: egyébként igen, a christv az oka.

[Szerkesztve]

(#78) rlph válasza Fauszt (#77) üzenetére


rlph
tag

köszike!

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#79) mr_ricsi válasza rlph (#76) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A távirányítóm viszont nem működik. A chris tv az oka?''
Ez nézőpont kérdése.
A chrisTv egy általános TV-progi, a TVkártyáknak pedig egyedi a távirányító kezelése.

Ha pontosan tudnád a kártyád típusát, akkor lehet, hogy tudnánk olyat, amivel működne a távirányító is.
Azért nézd meg ezeket:
Bővebben: link
Bővebben: link

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#80) rlph válasza mr_ricsi (#79) üzenetére


rlph
tag

ok megnézem őket


:R:R:R

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#81) Fauszt válasza rlph (#80) üzenetére


Fauszt
senior tag

nálam a mr_ricsi által ajánlottak egyike sem kezelte a távirányítót, szóval, ha olyan a tunered, mint az enyém, akkor fölösleges próbálkoznod ezekkel, de miért is beszélünk ennyit feltételes módban, nem igaz, hogy nem tudod megmondani milyen a tunered, ha ezt tudnád, megkímélhetnéd magad és a windows-od fölösleges telepítgetésektől...

(#82) rlph válasza Fauszt (#81) üzenetére


rlph
tag

Philips 713x video capture

talán most dscaler-rel jó lesz

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#83) Fauszt válasza rlph (#82) üzenetére


Fauszt
senior tag

Én ilyen tunert nem ismerek, viszont chippet annál inkább. Az enyémen is 7130-as philips chip van. Ennek tudatában viszont csak olyan programot tudnánk ajánlani, ami támogatja a tunered, de a távirányítót nem biztos! Esetleg a távirányítód típusát nem tudod?

szerk: az én távirányítóm a dscaler sem támogatta.

[Szerkesztve]

(#84) mr_ricsi válasza rlph (#82) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A TVkártyád típusát a win nem fogja elárulni. Vagy nézd meg a dobozát, a hozzá adott doksikat, a számlát, vagy a géped belsejében a tvkártyád matricáját.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#85) quby33


quby33
csendes tag

Sziasztok!

DV-ről próbáltam digizni, de sem a Win Movie Maker-rel sem az Ulead Video Studio 8-cal nem tudok 25fps-nél nagyobbat beállítani!!!
Gyorsan mozgó sportfelvételek miatt kellene!!!

Van vmi beállítási lehetőség /amifelett átsiklottam/, vagy vmilyen progi ami képes erre!?!?!?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Sky is the limit! #33

(#86) mr_ricsi válasza quby33 (#85) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''DV-ről próbáltam digizni''
Ez pontosan mit is jelent? (Hiszen a ''DV'' formátum már digitális, arról nincs értelme ''digizni''.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#87) tomej válasza quby33 (#85) üzenetére


tomej
aktív tag

és 25 fps pal rögzített anyagból hogy akarsz akár 26-ot kiszedni?

(#88) bitfarkas válasza quby33 (#85) üzenetére


bitfarkas
őstag

Guby33, nem arról van szó esetleg, hogy lassított felvételt szeretnél a már kész DV anyagból készíteni? Azaz duplázni vagy triplázni a frémeket?

[Szerkesztve]

(#89) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Sziasztok!

Jó lenne, ha segítenétek 1 nagy problémában. Most vettem használtan 1 flyvideo 2000-et, de sehogysem tudok képet kicsikarni belőle. A kábelt teszteltem tv-n nincs baja.. Driverem normális nincs hozzá (nincs CD), de próbáltam 1 csomót netről leszedni, de egy se működött. Legtöbb nem is rak fel drivert, ami igen, az meg nem indul el, hanem hibát ír ki.. Most az eszközkezelőben 1 múltimédiás-vezérlőt és 1 multimédiás-audóvezérlőt lát! Kérlek segítsetek!

---

(#90) tomej válasza _t0Mi_ (#89) üzenetére


tomej
aktív tag

Nézd meg ezt: Bővebben: link

(#91) mro


mro
csendes tag

sziasztok

engem usb2 pvr es tuner tapasztalatok erdekelnenek

pl haupage v. avermedia v. asd

melyik jobb miert meg ezek :)

ill. mennyire maradnak el a pci os deszkaktol? ha egyaltalan elmaradnak

koszi

(#92) tomej válasza mro (#91) üzenetére


tomej
aktív tag

menj át a ''Milyen tunert?'' tipicba

(#93) mro


mro
csendes tag

off

ott sem tul segitokeszek az emberek...
de mit varjon az ember egy ... forumtol
bocs
by

(#94) tomej válasza mro (#93) üzenetére


tomej
aktív tag

Nem a ''segítőkész''-ség hiánya miatt, egyszerűen az emberek nem nagyon vesznek USB-s tunert, mert sokkal drágább, mint a PCI-s. ennek oka a technikai kialakításban keresendő. Nekem USB1.0-om volt, de nem voltam elégedett vele (hauppauge). Ez a tipus most br. 17k és hangsúlyozom: alapmodellről van szó.
Abban az esetben érdemes USB-ben gondolkodni, ha nincs semmi más lehetőséged. Hátránya tehát a magasabb ára. Előny viszont a mobilitás, valamint -ezt csak hallottam-, hogy nem szedi össze a gépházban terjengő elektromos szmogot. Én a helyedben inkább PCI-s kártyában gondolkodnék azért, mert hasonló árban Mpeg HW-s kártyát tudsz venni, már ha érdekel a korrekt videó rögzítés analóg jelforrásból. Sajnos csak ennyit tudtam, de ha van kérdésed nyugodtan kérdezz, ha tudok válaszolok:)

(#95) chgergo válasza _t0Mi_ (#89) üzenetére


chgergo
tag

Itt megtalálod a Flyvideo kártyádhoz (és minden Philips SAA 713x alapúhoz) a PROGRAMOT. Elájulsz, olyan korrekt. Van hackelt driver is, szedd le, használd.

http://www.auzol.narod.ru
vagy
http://members.home.nl/fly2000/index_e.html

Fájlcserélővel találsz kulcsot is, ha kell.

Digizés terén meg eloszlatnék pár tévhitet.
Elég régen nyomom már a dolgot, anno 300@450 cerkával 64MB RAM-mal 4GB-os 5400rpm-es winyóval vettem föl ecccerű mezei bt848+SB16 cuccal full PAL felbontásban (704x576) családi videókat mjpeg-be, igaz csak 16 biten.
Ezek után aki rinyál, hogy a 2.8GHz-es P4 512MB RAM-mal nem elég, meg 7200rpm-es winyó helyett a 10e-es Raptort kell venni, azt legszívesebben képen vágnám.
Alapvetően ez a duma a szerintem a hozzá nem értés legfőbb ismérve.

Na szóval, VHS vagy TV felvételnél, ha a minőség számít, akkor videót csakis mjpeg, lehetőleg PicVideo féle 19-es minőséggel, 720x576 DVD-hez, 768x576 későbbi átméretezéshez, audiót 48kHz 16bit stereo PCM-be. Ezt hiszik sokan tömörítetlen formátumnak, de ez már csak kb az 1/5 méretben. Így isl 1 óra úgy 15GB, de még gyakorlatilag 99%-os a felvétel minősége, és van értelme hozzá nyúlni az anyaghoz.
Pl.
1. VirtualDub-bal ki lehet vágni a fölösleges részeket (TV adásból reklám, házi videdóból a véletlenül felvett részeket, ki/be kapcsolásnál levő kamera billegéseket, egyéb fölösleges dolgokat)
2. Szín, fehéregyensúly, világosság, kontraszt javítható, házi videónál a kézremegés drasztikusan tovább csökkenthető (a kamérákban levő saját csökkentőnél 100x jobban!)
3. Zajszűréssel javíható a képminőség és a tömöríthetőség.
4. kisebb méretű mpeg4 formátumhoz profi deinterlace és átméretező szűrők, nem valami hitvány kiismerhetetlen, paraméterezhetetlen beépített eljárás.
5. DVD csináláshoz is kiismerhető beállítások, INTERLACED mód megőrzése!!!
6. Valódi kétmenetes VBR tömörítés, amivel pontosan a kívánt méretre hozható a megszerkesztett, feldolgozott anyag. Itt bukik meg az összes hardveres felvevő, mert azoknak előre kell megmondani, hánypercet akarsz 1 lemezre rögzíteni!
Az Mpeg2-be felvett anyag így már nem igazám javítható, max vágható a GOP-ok közötti frame-ek újratömörítésével. Bármi más akció csak újratömörítéssel végezhető el, gondolom fölösleges említeni, hogy a maximális minőség elérésének nem ez a módja. :)

Ja, és mjpeg-be egy 5e Ft-os tuner is ugyanúg vesz föl, megszűrve és gondosan tömörítve meg simán jobb is lesz, mint amit valami 8x drágább automatizált, kiismerhetetlen felvevő kütyü csinál.

Még egy rendkívül fontos dolog, a képméret.
A PAL szabvány 576 sort ír elő a digitális cuccoknál, 288 páros és páratlan sort, amik 1/50 sec időközönként tövetkeznek. Ettől lesz szép síma, folytonos a mozgás a TV-n, és ugyanettől ''szőrös'' a monitoron. Ezt deinterlace szűrővel ki lehet irtani, de így már csak 25 kép/mp információ lesz a videóban, és bizony mondom látványosan darabosabb lesz a megjelenő mozgás. Ez csak azért nem zavaró, mert a TV adások jelentős része, főleg a mozifimek TV-s változatai már eleve nem váltott sorosak, ezért sajnos már megszokott ennyi ''darabosság''. El kell dönteni tehát, hogy milyen célra készül a felvétel. Közepes file-mérethez érdemes deinterlace-eni a képet, így jobb a tömöríthetőség, ennél is kisebb mérethez átméretezés is javasolt 640x480 vagy 512x384 méretre, főleg ha monitoron vagy TV kimeneten akarja valaki nézni az eredményt. Ekkor a kép szélein levő fekete sávok és zavar jelek az átméretezés előtt gond nélkül kivághatók.

A max minőséghez viszon semmi féle manipuláció nem javasolt. Ez leginkább DVD játékoshoz DVD minőségű felvétel esetén van így, de a korrektebb PC-s lejátszó programok is képesek utólag elbánni a váltottsoros mód csíkozásával. A fő gond az analóg jeleknél a kép széleinmegjelenő fekete sávokkal, zavarokkal van, amiből nem vághatunk csak úgy le vízszintes irányban, mert akkor sérülne a páros és páratlan sorok helyzete a képernyőn, így végeredményben szétesne a mozgás. Függőlegesen is vigyázni kell, mondjuk 720-ból pontosan16 pixelt kell levenni, hogy a szintén szabályos 704-et kapjuk, minimális képtorzulással (ennyi torzulás a TV-ben is simán van), de Pl. 768-ból 48-at levágni, hogy 720 legyen, már durva beavatkozás. Egyes kártyák tudnak bármely 4-el osztható vízszintes méretben rögzíteni (pl. az 5-6e Ft-os Fly kártyák :) ) érdemes lehet kísérletezni velük. Függőleges irányban viszont az 576 vagy 288-tól való eltérés jobb esetben nem engedélyezett, rosszabb esetben (az NTSC miatt) 240 vagy 480 is beállítható, még rosszabb esetben szintén 4-el osztható értékek is működnek. Ezeket a szoftver CSAKIS valami aljasság útján tudja rögzíteni, vagy extrapolálja a 288 páros (vagy páratlan) sorok felhasználásával a képet, tehát hasznos adatok vesznek el, míg a képméret hasznontalanul nagy lesz, vagy összekutyulja a páros és páratlan sorokat, így a finom mozgás nem állítható helyre, és korrekt deinterlace sem végezhető el. Az egyetlen megoldás teljesen sötét csíkkal kitakarni a képből a zavarjelet, lehetőleg 8-al osztható vastagságú csíkkal, ez segíti a későbbi tömörítést. TV-n ez nem fog látszódni, mert a látható képméret pont ezek miatt a zavarok miatt kisebb a készüléken, viszont a tömöríthetőség és a PC-s visszanézhetőség sokkal korrektebb lesz, mintha csak legyintettünk volna erre a jelenségre.
Tudtommal az asztali felvevők és a hardveres digitalizálók magasról tesznek erre a problémára (legalábbis a hobby szintű 100e alattiak), úgyhogy ez mégegy érv ezek ellen.
További döfés lehet, ha kiderül, hogy kedvenc asztali DVD játékosunk el tud bánni nem szabványos DVD formátumokkal (nem DivX-el). Azon túl, hogy egyéb méreteket jól tud lejátszani, pl. 512x384, még olyan kretén beállításokkal is tudhat boldogulni, mint 640x288 vagy 480x512, 480x288. Ez nem csak szélesvásznú videókhoz lehet praktikus, hanem anamorfikus módon rögzített felvételekhez. Ez azt jelenti, hogy pl. 720x288-at 4:3-ban tud visszaadni a lejátszó, tehát 720x576-ban. Ilyen pl. az SVCD, ami 480x576, mégis korrekt 4:3-ban köszön vissza a TV-n. Esetenként ez jól jöhet, ócska VHS-hez elég a 288 sor, vízszintesen viszont valamivel szebb képet kaponk 480-on, mint a szabvány szerinti 352-őn.
Nade, ha még az is kiderül, hogy játékosunk nem ragaszkodik annyira fixen a szabvány mpeg2 GOP struktúrához, amire azért jópár példát láttam már, akkor királyság van.
A 3-as Tmpeg népszerűsít egy un. XDVD formátumot, ami mpeg2 alapú, de jobb a tömörítése! Nekem eddig 4 játékosból 3 megette ezt a formátumot, kb. kétszer annyi videó fér el 1 lemezen változatlan minőségben. Asztali felvevő ilyet tutira nem vesz fel, és a hardveres PC-s cuccok is csak max ha kellően elterjed hogy kiadjnak hozzá driver frissítést.

Szóval a helyzet egyszerű, a ''jó minőséghez drága hardveres cucc kell'' duma enyhén szólva nem igaz. Milliós cuccal persze nem kell összehasonlítani egy párezer forintos tuner kártya minőségét, de egy 60e-es cucc nem feltétlenül csinál jobb felvétlt. Biztosan kényelmesebb, a real-time mpeg2 felvevéssel is gyorsabban jut az ember DVD-hez, de itt meg is áll az összes előny. TV ripnél elfogadhatatlan az 1-2 film / 1 DVD méret, utólagos divx kódolás meg sokkal rosszabb mpeg2-ből, mint mjpeg-ból. Átmenetileg ugyan több hely kell, de egy 160-200GB-os winyó ára összemérhető egy TV tuner árával. :)
Ha meg csak videót kiváltani, 1x megnézni és letörölni akarja valaki a TV adásokat, akkor egy 2GHz körüli Celeron vagy Athlon már képes nagyon jól divx-be dolgozni (tanácsos fix 4-es 5-ös kvanálással, nem pedig fix bitrátával felvenni!)
Én mondom, megfelelő odafigyeléssel profi módon lehet digizni olcsóbb cuccal is.
Akit mélyebben érdekel a dolog, az index-en remek fórumok vannak ilyen témakörben.

(#96) gelbelex válasza chgergo (#95) üzenetére


gelbelex
őstag

Tanulságos volt. Thanx!!
:R

(#97) 7321


7321
csendes tag



Sziasztok!
Sikerült végre Divx-et konvertálnom a Power Directorival,de sokkal rosszabb lett a minőség mint régen volt. Én előtte tudtam Divix-et és ennél jobb volt.
Mostani beállitásaim:

DivX medium quality
Multipass 1
Standard sebesség
Encoding bitrate: 500
Video size: 640x480
Frame rate: 30.000
Kártya : ASUS
Ezzel a beállitással mpeg-2 ből csináltam DivXet. A film tv-ből felvett, 47 perces. Mpeg2ben 1.8 giga volt szép minőségben. 685 mega lett Divixben de szar minőség
Lehet hogy valamit rosszul állítottam be? Vagy a PowerDirectori nem a legjobb progi? Tudnátok ajánlani jobbat ami free letőlthető a netről?
Célom: minél kissebb méret és jobb minőség elérése.
Ha lehet mailben irjatok mert nem mindig vagyok net közelben de a leveleket megkapom mobilra is. Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket. Kellemes ünnepeket mindenkinek. Sziasztok

vmarci@vivamail.hu

(#98) kovasz válasza chgergo (#95) üzenetére


kovasz
senior tag

en bt48-asssal kezdtem 200-as p1-el. 320x288-ban tudott felvenni mjpeg-be 30fps-el. a kepminoseg egesz jo volt... a minap vettem egy saa7134 alapu kartyat igaz nem volt draga valami 6k de egy turo az egesz. a digizett kep eletlen, rossz szinu. pedig 720x576-ba grabelek. a karyta eleg gany, a tv is nagyon homaly rajta...

most egy pvr-350-re fenem a fogam. allitolag az szupi kis kartya, jo minosegu, hw mpeg enc/dekodere van rajta tv kimenettel amire eleg ramasolni az mpeg1/2-t es nyomja is de yuv2-es bemeneten tud framebuffer-t is.

(#99) kovasz válasza chgergo (#95) üzenetére


kovasz
senior tag

egy regi r128 alapi allin wonder katytaval p3@600-on gond nelkul csinaltam full pal mpeg2-t sw-bol. a minosege olyan jo volt, hogy nem nagyon lehetett megkulonboztetni a tv-tol a konzerv anyagot. sajna cak agp1-es igy nem tudom mar hasznalni...

(#100) tomej válasza chgergo (#95) üzenetére


tomej
aktív tag

Hát, jól beleástad magad a témába az biztos. De azért lenne egy-két megjegyzésem. Ha visszaolvasgatsz akár ebben, akár másik topikban, ahol a HW vs. SW tunerekről van szó nem igazán találsz olyan hozzászólást, hogy a drágább, HW-s jobb minőségű felvételt eredményez, hanem inkább olyat, hogy nem olyan macerás felvételt készíteni vele. De olyat találsz szép számmal, hogy ilyen, meg olyan problémám van pl.: a képdobálással. stb. Én is eltöltöttem napokat a gép mellett, mikor nem volt még elérhető áron a DVD technológia, de bejöttek egyéb tömörítési algoritmusok és egy film elfért egy CD-n. DE! Amikor 60 HUF-ért beszerezhető a DVD+/-R, minek tennék fel két filmet egy lemezre? Minek DIVX/XVID ezzek? Mert akkor ráfér egy DVD-re 21db film? Nekem sajnos nincs időm szöszölni ennyit ezekkel a dolgokkal (bár ha lenne sem ezzel foglalkoznék). Persze igazad van neked is, de te is csak egy alternatívát vetsz fel a témával kapcsolatban: lehet így is. De ne tartom valószínűnek, hogy túl sok mindent csinálsz a gépeddel, miközben épp a kedvec filmedet rögzíted. Egyszóval: Szerintem ezzel szerintem csak annyit mondtál el, hogy Japánba el lehet jutni trabantal, de mercédesszel is.:)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.