Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-29 18:41:44

LOGOUT.hu

A témaösszefoglalót kérésre töröltük.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) kriiiiisz


kriiiiisz
csendes tag

Sziasztok nem tudom hogy volt-e már téma de szeretnék egy kis segitséget kérni.
Most vásároltam egy TerraTec Cinergy HT PCI hibrid TV/rádió-tuner és digitalizálót és kisebb nehézségekbe ütköztem a beéllításnál.
Mindent feltettem a cdről csak nem tudok vele tv adást kerestetni.
Tud valaki segiteni?

(#952) kingabo


kingabo
őstag

Asus tv tunerhez milyen tv-néző progit ajánlatok? Amit adtak hozzá az elég béna. :((

(#953) Balinov válasza kingabo (#952) üzenetére


Balinov
félisten

típus? Ha MyCinema 71xx vagy valami hasonló akkor a FlyTV2000-et,amde érdemes megpróbáltni a K!TV-t is.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#954) Balinov válasza kingabo (#952) üzenetére


Balinov
félisten

típus? Ha MyCinema 71xx vagy valami hasonló akkor a FlyTV2000-et,amde érdemes megpróbáltni a K!TV-t is,vagy a ChrisTV-ből valami free változatot.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#955) kingabo válasza Balinov (#953) üzenetére


kingabo
őstag

Elvileg 7134 a tipusa. Végülis bármi jó ami wdm-en keresztül tudja kezelni a tunert.
Köszi a progikat meglesem őket!

(#956) Balinov válasza kingabo (#955) üzenetére


Balinov
félisten

nincs mit,szívesen. Phillips 713x-as chipes TErratec Cinergy TV200PCI tunerem még szerette a intervideo WinDVR-t is. chip hasonló,mint a tiéden,egy próbát megér a trial kipróbálása.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#957) kingabo válasza Balinov (#956) üzenetére


kingabo
őstag

Pont azt tesztelem most! :D Olyat be tudok valahogy állítani, hogy a csatornák sorrendját én adjam meg? Most a szolgáltató által "beállított" sorrendben jönnek a csatornák.

(#958) Balinov válasza kingabo (#957) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem biztos,az az igazság,most Leadtek TV2000 Globalom van,ahoz meg szuper gyári PVR program van,abban oda rakok olyan csatit,amilyet csak akarok.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#959) kingabo válasza Balinov (#958) üzenetére


kingabo
őstag

Értem, köszi.

(#960) old gray


old gray
addikt

Hi

Adott:analóg CCD szenzoros megfigyelő kamera, digiző kártya, sz.gép (amire rögzít).

A probléma: olyan szoftverre lenne szükségem, ami:

1. csak akkor rögzíti a kamera képét, amikor mozgás észlelhető, azaz a képkockákban bekövetkező változás mértékétől függően vagy rögzít vagy sem. És lehetőleg az érzékenység is állítható legyen, ha pl. pár falevél lehullik a fákról az ne legyen a felvételen.
2. időzítés: a gép 24/7 megy. A szoftver tudjon időzíteni, azaz a rögzíteni kívánt időszak elején automatikusan induljon el, és az időszak végén álljon le.

Kérdés: Melyik szoftver(ek) képes(ek) a probléma megoldására

Fontos lenne. Előre is thx! :R

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#961) kingabo válasza old gray (#960) üzenetére


kingabo
őstag

Nekem az asus adott a tv tuneremhez ilyen progit, de az sztem a Te kariddal nem fog működni. :( Nem lehet, hogy Neked is adtak és ott van a cd-n?

(#962) old gray válasza kingabo (#961) üzenetére


old gray
addikt

IVC-100. Ezt a kártya van a gépben, szoftvert adtak hozzá, de csak a legalapvetőbb funkciókkal rendelkezik. Sem időzítés, semmi.... :(

Viszont szabványos chip van rajta, így más szoftvernek is fel kell ismernie szerintem.

Mi a tuneredhez adott progi pontos neve? Egy próbát lehet megér... :U

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#963) wassermann válasza old gray (#962) üzenetére


wassermann
addikt

Nem esküszöm meg rá, de mintha az iuVCR-ben a filterek között lenne ilyesmi. Keress rá és tölts le egy próbaverziót, hátha megy a kártyáddal!

(#964) old gray válasza wassermann (#963) üzenetére


old gray
addikt

Köszi, délután megnézem van-e v.mi trial, amennyiben megfelelőnek bizonyul természetesen megvesszük, melóba kell. :K

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#965) kingabo válasza old gray (#962) üzenetére


kingabo
őstag

Elvileg asus videosecurity...

(#966) Mik^


Mik^
tag

Sziasztok,

Egyik idősebb kollégám gombák tanulmányozásával, oktatásával foglalkozik, két mikroszkóp is rá van dugva a gépére. A közelmúltban a Windows 98-at lecseréltük nála Windows XP-re. Sajnos bejött a frissítés előtti tipp, miszerint a nem mai drab Genius capture card-ot az XP nem támogatja. Olyan PCI-os vagy USB-s eszközt keresek aminek legalább 2 videó bemenete van, és könnyen, egyszerűen lehet vele állóképeket rögzíteni Windows-on valamint nem túl drága. Egyik jelölt a Leadtek WinFast VC100 XP. Esetleg ha fórumozó társaim között van valaki aki szintén foglalkozik mikroszkópos felvételek készítésével, szívesen venném ha megosztaná velem, hogy milyen eszközt használ erre a célra. Persze mások is hozzászólhatnak. :)

Köszönettel:

Mik

(#967) Balinov válasza Mik^ (#966) üzenetére


Balinov
félisten

Üdv,
az a VC100 az nem csak VCD felbontásig (352*288) tud rögzíteni? A 2 bemenetet nem szimultán akarja használni vagy én nem értettem jól? Esetleg ha a Genius c.card típusát be tudnád írni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#968) Mik^ válasza Balinov (#967) üzenetére


Mik^
tag

A VC100-nak nem találtam meg a rögzítési képességeit... Ebből a szempontból elég *** a Leadtek oldala.
Nem szimultán akarja használni.
Genius Video Wonder (Zoran chip)

(#969) Mik^ válasza Mik^ (#968) üzenetére


Mik^
tag

Motion video capture near real-time @ 640*480
Neki viszont csak állókép kell.

(#970) Balinov válasza Mik^ (#969) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem a vc100-as,ha realtime 640x480-at tud mozgóképben,legalább ekkora felbontást tud still image-ba is. Nemtom miért emlékeztem vcd felbontásra,valszeg ennek a típusnak az őselődje tudott ennyit. A genius video wonder -t meg nem találom, sima vagy v2 vagy v3? tv tuner ez?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#971) Mik^ válasza Balinov (#970) üzenetére


Mik^
tag

Ahogy írtam, sima:
Genius Video Wonder
nem 2, nem 3. Win2000 az utolsó driver ami letölthető hozzá a Geniustól. Nem tuner, capture card-nak van írva.

[ Szerkesztve ]

(#972) Balinov válasza Mik^ (#971) üzenetére


Balinov
félisten

ha van win2k driver akkor azt elvileg rá lehet erőszakolni xp-re is,legalábbis többnyire.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#973) Mik^ válasza Balinov (#972) üzenetére


Mik^
tag

Sajnos nem megy. Felmegy a driver, de ismeretlen eszköz marad, és programja sem jól működik... Jövőhéten egy USB-s TVtunerrel kipróbálom. Köszi.

(#974) Balinov válasza Mik^ (#973) üzenetére


Balinov
félisten

kár,sajnos egyéb tippem nincs.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#975) #65675776 válasza Balinov (#970) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért emlékezhetsz rá, mert a legtöbben a Ramiris oldaláról veszik a Leadtek tunerek/digitalizálók adatait, Ők meg jó sokáig faszságokat írtak ebből a szempontból.

Egyébként mint a Leadtek tunerek, a VC100 is képes 768x576-ig felvenni, minden telepített DS codec-et használni, plusz ott van a beépített MPEG2 codec is. Lévén ugyan azt a PVR(2)-t használja. Egyébként meg BT878A van rajta.

(#976) Balinov válasza #65675776 (#975) üzenetére


Balinov
félisten

Hmm..lehet nálad a pont daa-raa..ugyanis vagy 6-7 év távlatából emlékszem erre a vcd only felbontásra.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#977) #65675776 válasza Balinov (#976) üzenetére


#65675776
törölt tag

A depo-n az Expert és a Deluxe esetén még mindig vannak érdekes adatok...

(#978) Balinov válasza #65675776 (#977) üzenetére


Balinov
félisten

:DD :DD depós termékinfókról már rég leszoktam.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#979) Mik^ válasza #65675776 (#975) üzenetére


Mik^
tag

BT878A van rajta? Ez jó hír, köszi! Remélem a beszállítónk tud szerezni... :)

(#980) Balinov válasza Mik^ (#979) üzenetére


Balinov
félisten

rögzítő sw-nek próbálj ki egy IuVCR-t

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#981) rittzo


rittzo
tag

Sziasztok!
Kaptam egy ADStech nevü USBAV-704P tipusúkülső usb-s TV tuner kártyát. A hozzá adott progi nagyon béna. Tudtok esetleg ajánlani hozzá valami normálisat?

(#982) Balinov válasza rittzo (#981) üzenetére


Balinov
félisten

ezeket nézd végig,hátha

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#983) vanpeta777 válasza Balinov (#982) üzenetére


vanpeta777
csendes tag

HI! van egy dazzle dvc-170es usb digitalizálóm! AMit eddig nemigazán használtam!
Most megkértek, hogy vhs-c kazikról másoljak fel dvd-re!
AMi megy is csakhát 720x480ba csinálja, ami kiválló, de ha kiírom dvdre a tvben a felbontás nagysága nagyobb lesz és hát a minőség igencsak romlik!

Van valami program amivel lehet állítani a minőségen, vagy felbontáson, vagy valamivel lehet javítani a helyzeten?

Előre is thx a választ!

(#984) Balinov válasza vanpeta777 (#983) üzenetére


Balinov
félisten

a PAL szabványú dvd maximális felbontása 720x576 képpont 25képkocka/perc esetén.Nem értem,miért csinálja meg ettől eltérő felbontásban.Nem NTSC-re van állítva a dazzle szoftverében?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#985) vanpeta777 válasza Balinov (#984) üzenetére


vanpeta777
csendes tag

Aha! most állítottam rajta, most úgy lesz cisnálva!
Bár sokat ez se javít minőségbe nem?
Nincs valami amivel lehet finomítani a képen?

(#986) erga


erga
csendes tag

Uraim, lenne egy érdekes problémám videódigitalizálás témában, amit ugyan már többen felvetettek az elmúlt évek során, de kimondottan helyes válasz még nem érkezett rá. A következőről van szó.

Van egy analóg, 8mm-es kamerám, mely Video8 formátumban rögzít. Ezt szeretném digitalizálni, az eszköz pedig egy Hauppauge WinTV Go tunerkártya. A hardware-infrastruktúrát egyelőre nem szeretném megváltoztatni, tehát ebből kellene élni. :-)

A kamerának kompozit kimenete van, a tunerkártyának pedig RF bemenete, egyiket a másikba egy videómagnó segítségével alakítom át: a kompozit jel bemegy a videóba, és kijön belőle az antennajel, ami bemegy a tunerkártyába. Minden király, az elvárt (de persze alacsony) minőségben megfelelően dolgozik a kártya. Mivel néhány perces videókat digizek csak be, ez így elég. És akkor most jön a probléma: bizonyos kazetták (kamerakazetták) esetén a digitalizált felvétel erősen szaggat, az előírt 25 fps helyett csak olyan 10-12-vel megy. Nem minden kazettával csinálja ezt, de amelyikkel igen, azzal a teljes hosszán. A szaggatás akkor is jelentkezik, ha egyáltalán nem is történik felvétel, egyszerűen csak view módban nézem, hogy mit játszik le a kamera. Ha magát a kamerát állítom felvételre, akkor soha nem jelentkezik a probléma, szép, folyamatos a videó, tehát mindenképp a szalaggal kell, hogy legyen valami. De ez sem ilyen egyértelmű, mert egyrészt nem minden kazettánál csinálja, másrészt ha a videóval átveszem VHS-re, akkor utána VHS-kaziról digizve is szaggat, tehát olyan, mintha magán a szalagon lenne valami hiba, amit felvesz a VHS-magnó is. Külön érdekessége a dolognak, hogy ez a fajta szaggatás TV-n egyáltalán nem jelentkezik, ott tökéletesen folyamatos a kép akkor is, amikor a számítógépen szaggat. A dolog szoftvertől független, és számítógéptől is: más, szintén erős számítógépbe téve ezt a kártyát, ugyanúgy szaggat, ha az adott, "szaggatós" kazettákat játssza le a kamera. TV-adás soha nem szaggat, és live kamera mód sem, tehát nem azzal lesz a gond, hogy a kamera hibása teszi ki a jelet, meg ugye ha TV-re van kötve, mindig folyamatos, szaggatós szalagok esetén is.

Szerintetek mi lehet a dolog mögött műszakilag? Megdolást nyújthatna egy rendes digitalizáló kártya? (mert ugye ez csak tunerkártya)

Köszi szépen!

(#987) #65675776 válasza vanpeta777 (#985) üzenetére


#65675776
törölt tag

A VHS az VHS, akármelyik fajtája is. Soha meg sem fogja közelíteni a DVD minőségét.

(#988) Zsebröfi


Zsebröfi
tag

Sziasztok!
Biztos felvetődött már a kérdés a fórumban, de engedjétek meg, hogy feltegyem.
Szóval videókaziról szeretnék digizni. Ehhez van egy cinergy 400 TV tunerem és egy scart-svideo kábelem. A kábelt még arra vetem, hogy TV-re kinyomjam a filmeket.
Összekötöm a videoval, felvételre a kártya saját szoftverét használom, beállítom, hogy s-video bemenetről vegyen és elindítom a kazit. Nagy feketeség az eredmény, semmi kép.
Vajon mi lehet a baj? Az lehet, hogy a kábel csak arra jó, hogy kinyomjan a képet, másik irányra nem? Vagy ez hülyeség?
Help pls! :)
Üdv.

Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj, nincs ki észrevegye fájdalmad, ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod......de próbálj meg csak egyszer szellenteni.

(#989) erga válasza Zsebröfi (#988) üzenetére


erga
csendes tag

Valószínűleg azért nem megy, mert a kártya az S-Video bemeneten várja a jelet (azt írtad, így állítottad be), míg a videó a Scarton teszi ki. :-)

A szoftverben az S-Video-t állítsd át Composite-ra, vagy ilyesmire. Persze ha eleve így volt, és csak rosszul írtad, hogy S-video, akkor lehet, hogy a kábel végén a Scart-csatlakozóban nincs meg minden tű, tehát csak az egyik irányú jeláramlásra alkalmas. Ekkor vegyél egy megfelelő kábelt, aminek egyik vége Scart, a másikon pedig van olyan RCA-csati, hogy Audio out és Video out.

(#990) Zsebröfi válasza erga (#989) üzenetére


Zsebröfi
tag

A kábel egyik vége scart, a másik s-video. Tehát persze, hogy svideora állítom, mert hogy arra van kötve :) Egyébként amikor össze volt dugva természetesen kipróbáltam mindegyikre átállítani, de sehol semmi.
Akkor valószínüleg az lesz, hogy egyirányú a kábel.

Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj, nincs ki észrevegye fájdalmad, ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod......de próbálj meg csak egyszer szellenteni.

(#991) wassermann válasza Zsebröfi (#990) üzenetére


wassermann
addikt

Jól sejted, SCART-kábelben van négy féle:
ki, be, átkapcsolós és teljes (ennél a túlvégen minden duplán van, természetesen jelölve mi, melyik irányhoz használatos)

(#992) Zsebröfi válasza wassermann (#991) üzenetére


Zsebröfi
tag

Köszi! Akkor elindulok beszerző körútra :) Bár amilyen bal..asz eladókkal találkozik az ember először jobb, ha én utánanézek a dolognak és akkor már csak rá kell mutatni a kábelre, hogy olyan kell :)
Köszönöm a válaszokat!
Üdv!

Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj, nincs ki észrevegye fájdalmad, ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod......de próbálj meg csak egyszer szellenteni.

(#993) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Videokameráról szeretnék felvételeket digitalizálni egy WinFast TV2000 XP tunerral.
Az lenne a kérdésem, hogy melyik programot ajánljátok a rögzítésre..?? :U
És milyen beállításokkal rögzítem?
köszi előre is :)

(#994) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Progit már találtam...már csak abban kéne segítség, hogy a hangot hol tudom átvinni... :F

(#995) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sikerült a hangot is átvinni.... ;)

(#996) mz/007


mz/007
csendes tag

Ki Mit Tud?

Van egy külső Dazzle Video Creator., Saját vágóprogijával -Pinnacle Studio Quickstart -szerkesztett anyag kiírása végén hiba üzenetként számítási hibát jelez.
Hol a gyenge pont.

(#997) Balinov válasza mz/007 (#996) üzenetére


Balinov
félisten

PS Quickstart? Canopus Let's edit 2-t próbáld ki vagy esetleg az ingyenes Pinnacle VideoSpin-t

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#998) ronaldo


ronaldo
őstag

Sziasztok,

lenne egy(pár) elég láma kérdésem. A HD-hez nem nagyon értek... Ha valakinek HD csatornákra is van előfizetése, akkor az milyen kábelen jön? Illetve ha jön akkor (pl. t-kábelnél is) van hozzá egy kis dobozka (set-up-box vagy mi) és azon keresztül. Namost annak milyen kimenete van? Vagyis milyen tunerre lehet rákötni? Illetve hogy zajlik a felvétel? Mert épp most olvastam, hogy a T-nél ugyanazon a boxon keresztül jönnek a sima csatornák és a HD felbontásúak.

Mert pl. nálunk a kábeltv-n van x millió analóg csatorna, illetve elkezdték 2 éve a digitális adást is nyomni. Ez annyit jelentett, hogy egy motorola gyártmányú dobozon "keresztül kellett vinni" a történetet és úgy rákötni a tv-re. Így ha bekapcsoltam a saját távirányítójával a digivevőt akkor léptette az adásokat. De ha az be van kapcsolva akkor az analóg adásokat nem tudom nézni, csak ha kikapcsolom (vagy pedig a tv távirányítójával váltok csatornát mert akkor átvált az analóg adásokra).

Egyelőre esetemben sem tudom, hogy például ha rádugom a tunerre a kábelt, akkor hogy hozom elő a digitális adásokat? Csak úgy, ha bekapcsolom a motorolás vevőt? De akkor meg a többi adást nem látom... :U

Ide kapcsolódik még egy eddig meg nem értett dolog... a HDMI kimenet mire való tulajdonképp. Annyi világos, hogy a High-Def. tartalmakkal van kapcsolatban és a 24 éves videoton tv-n nincs.

(#999) mz/007 válasza Balinov (#997) üzenetére


mz/007
csendes tag

Köszi! Megprópálom valahonnan felhajtani!

(#1000) djtamas


djtamas
csendes tag

sziasztok!nekem van egy WinFast TV2000 XP Global tv kártyám és egy két adásnál nincs hang pl.: minimax,discovery....Tudna nekem valaki segíteni a probléma megoldásában? :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.