Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-29 18:41:44

LOGOUT.hu

A témaösszefoglalót kérésre töröltük.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) ISZOLE válasza mr_ricsi (#247) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Egészen biztos vagy benne, hogy nem kódoltad át? Ránéztem a program melleti leírásra a videohelpen és ott azt írja hogy mindenhol lejátszható mpeg-be konvertál. Az meg szerintem az mpeg1 és akkor átkonvertálja. (Csak a konvertálásnál lehet a bibi mert azt írtad a DVD még jó volt.)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#252) mr_ricsi válasza ISZOLE (#251) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Egészen biztos vagy benne, hogy nem kódoltad át? ''
1, Kb. 5 perc alatt végzett 1 lemeznyi vob-bal
2, A végeredmény mpg-re azt írja az editáló progi, hogy 720x576/25fps 45xxkbps (peak)VBR MPEG2 & AC3 384kbps.

(Ha valóban áttömörít, akkor ezt az algoritmust ki kellene valahogy bányászni a progiból... ;) )

''Csak a konvertálásnál lehet a bibi mert azt írtad a DVD még jó volt.''
Már rajta vagyok ezen a szálon is. Tegnap felfedeztem, hogy az editáló progi is kezeli a .vobokat. Összeraktam őket egy nagy 8 órás fájlba, és a hangot átkódoltam mpeg1 layerII-be.
De majd csak ma este lesz időm megnézni az eredményt.

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#253) _calogero válasza mr_ricsi (#252) üzenetére


_calogero
tag

Vagy keresni kell egy másik progit! ;)
Nem muszáj újrakódolnia, elég ha az fps-en változtat, ami pár másodperc az 5 perces folyamatból! Az eredeti átlag fps-e meg nyugodtan lehet 25, de nem biztos, hogy tényleg mindenhol 25!

(#254) RAM


RAM
őstag

Bedobnám ide is: [link]
Vélemény? :)

Csak tisztán

(#255) csuzi


csuzi
csendes tag

Sziasztok!
Kikérném a véleményeteket.
A hangelcsúszásos problémámra szerintetek megoldás lehet ha szkázi vinyóra digizem a vhs-t? A szkázit nem tudom hogyan írják, bocs.

(#256) ISZOLE válasza csuzi (#255) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Szerintem nem, mert nem a vinyó okozza.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#257) csuzi


csuzi
csendes tag

Feladom!
Akár mit csinálok csúszik a hang.
Pontosabban a kép, mivel a hang van előrébb és később, sokkal később érkezik a kép.
Tud valaki egy olcsó és jó külső digitelő cumót?
Igazat megvalva inkább bérelnék egyet, mivel 18db vhs-t kéne lemezre tennem. Ha ezeket felraktam csak porosodna a polcon, nem?
:O

[Szerkesztve]

(#258) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!

Szeretnék néhány kérdésben segítséget kérni, a Leadtek Winfast PVR 2000 típusú Tv tunerrel kapcsolatban.
2006.február 24-én lejár a kártya garanciája.

Jelenség:

I. MPEG-2 hardware codec használatával jelentkező probléma:
1. klikk, konfiguration: Captur Format Profil:
-MPEG-2 (hardware)→use frama rate nem állítható, most 25. Beírható más szám is de nem menthető.

2. klikk, Capture Profile Setting)→Capture resolution csak: 720x576 Pal vagy
352x288 Pal-ra állítható, de nem marad csak 720x576-on.

Az →MPEG-2 Bitrate Mode : Variabla bitrate-ra állítható, de nem marad meg. A
Konstant Bitrate-re nem módosítható.

II. DivX codec
1. klikk, konfiguration: Captur Format Profil
-DivX codec→ Capture resolution 17féle beállítást enged.

Kérdések a fentiekkel kapcsolatban:

Hogyan lehet frama rate-t állítani, lehet e?
Miért csak a 720x576 os beállítást lehet csak használni?
Miért nem marad meg a Konstant Bitrate?
A használati utasításban az szerepel, hogy az általam forszírozott beállítások elvégezhetőek. Másnál is megnéztem a fenti beállításokat, ott sem működött.
Lehet hogy valamit nem jól csinálok?
Gépem: Pentium 4 2,8
Ram 1024
Video k. Geforce FX 5500
Op.r. XP+PS2
Sürgős lenne a válasz! Üdv: Iref-h

(#259) mr_ricsi válasza iref-h (#258) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A Leadteknél nézted, hogy nincs-e letölthető javítás a szoftverhez?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#260) mr_ricsi válasza csuzi (#257) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Bár a #225-ben kérted, hogy csak a saját dolgommal foglalkozzak, de már nem bírom nézni a nyüglődésedet.
Töltsd le az iu_vcr progit. (Hogy kipróbálhasd, kell hozzá törés, de ebben nem segíthetek, mert az szintén a PH! alapelveibe ütközne.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#261) Csorbi válasza iref-h (#258) üzenetére


Csorbi
addikt

Szia!

A minap vettem egy ilyen kártyát, én a gyári drivert fel sem tettem hozzá ,csak ami a honlapon van újat, és tökéletesen működik!
A lényeg, hogy próbáld meg Te is a legfrissebbet, de úgy, hogy az előzőt leszeded, és csak azután rakod rá a másikat! Van is az oldalon ehhez egy segédprogi...

(#262) Csorbi


Csorbi
addikt

Viszont nekem olyan kérdésem elnne, hogy Panasonic NV-FJ612-es videóval valaki próbált-e már digizni. Ez egy 6 fejes NICAM HiFi sztereó videó, SCART kimenete van, de az istenért nem jön be kép a tuneren (Leadtek PVR2000) SCART-Svideo átalakítóval. Viszont ha a video helyett egy mezei dvd lejátszót kötök a scart-ra, akkor van kép a tuneren. Lehet hogy a video nem tud svideo jelet produkálni scart-on?

(#263) Csorbi


Csorbi
addikt

Ja, van egy 2 éves, 100%-ig új állapotú Pinnacle PCTV PRO-m eladó, dobozostul, mindennel amit hozzá kaptam. Piros színű a kártya. Nem érdekelne valakit?

(#264) csuzi válasza mr_ricsi (#260) üzenetére


csuzi
csendes tag

Lentebb írtam, hogy elnérésedet kérem.
Amit tényleg úgy gondoltam.
De akkor mégegyszer, ne haragudj, de teljesen sz napom volt.
A segítségedet köszönöm.
Egyébként ez a progi micsoda? :DD

(#265) ram34 válasza iref-h (#258) üzenetére


ram34
tag

Hi. Nálam ez a következőképpen működik. Esetleg megpróbálhatod te is. Bemész a beállító ablakba beállítod a szükséges paramétereket (bitráta, felbontás, Constans stb.)Az ablak pipa gombja továbbra is aktív marad, de nem sokáig.
A Capture Profile Config mellett van egy ADD gomb. Ráklikkelsz és medagsz valami találó nevet egy új profilhoz. Máris él a pipa és leokézva a listában látható lesz a te általad kreált profile. Szóval nekem így működik.
Remélem jó lesz neked is.

(#266) gelbelex válasza iref-h (#258) üzenetére


gelbelex
őstag

Nekem is PVR2000-em van, és én is azt tapasztaltam, hogy a hw-es felvétel egyes beállításai valóban ''furcsák'', de ez ráadásul függ a PVR-programtól is.

A hw-es SVCD-tömörítést (tv-hez elég lehet az is) próbáltam, de ez egyrészt nem mindegyik PVR-változatban volt kiválasztható v. kreálható új beállításként, másrészt nem volt egyértelmű ill. következetes a felbontás kiválasztása. :(((
(Pontosan már nem emlékszem, hogyan és melyik változatban...)

Pedig egy a Conexant CX23416 chip-leírásból (már nem tudom hol találtam) úgy tűnik ki, hogy általában támogatja az mpeg1 és mpeg2 tömörítést 720*576-os felbontásig, valamint támogat VBR-t, CBR-t is (15 Mbit/s-ig).

Sajnos lehetséges, hogy az egyébként egész problémamentesre csinált PVR-program nem ill. nem elég precízen használja ki a chip lehetőségeit. :(((

P.S.: Persze lehet, hogy tényleg csak arról van szó, amit ram34 ír, és megtalálod, és el is tudod menteni a kívánt beállítást.

[Szerkesztve]

(#267) Csorbi válasza Csorbi (#262) üzenetére


Csorbi
addikt

Na, a problémám felvetettem a Panasonic-nál is e-mail formájába, amelyre nagyon korrekten, nagyon gyorsan az alábbi választ írták:

Tisztelt Csorba úr!

Köszönjük, hogy kérdésével hozzánk fordult!

Az NV-FJ612 típus nem S-VHS készülék, ezért nem tud S-VHS jelet kiadni.

Kérem jelezze, ha bármi másban segíthetünk!

Üdvözlettel,
Panasonic

Kátai Csaba



Most akkor szerintetek mi a franccal digitalizáljak??? S-Video és Composite bemenet van a PVR2000-esen tudomásom szerint! De a Composite se látta a videó jelét! Dobhatom ki?

(#268) mr_ricsi válasza csuzi (#264) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Egyébként ez a progi micsoda?''
Ez az Ivan Uskov által kitalált felvevő progi, ami éppen a hangelcsúszást hivatott kivédeni.

(Amennyire visszaemlékszem a próbájára, tényleg nem csúszik a hang, de a progi beállítása ''pilótavizsgás.'')

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#269) csuzi válasza mr_ricsi (#268) üzenetére


csuzi
csendes tag

Akkor ezt passzolom. Belenéztem előbb és ha engem kérdezel, men az én súlysoportom. :(

(#270) bypet válasza mr_ricsi (#268) üzenetére


bypet
tag

Nekem azzal is sikerült elcsúszva felvennem :)

**

(#271) Hulot


Hulot
tag

Kérdezném, hogy mpeg2 fájlokat ti milyen programmal tömörítitek avi-vá (xvid, divx)? A variációkat tudakolnám, ami jót, gyorsan csinál. 2 menetes, crop-ot tudó legyen.

(#272) mr_ricsi válasza bypet (#270) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Nekem azzal is sikerült elcsúszva felvennem ''
Biztos nem sikerült jól a ''pilótavizsgás'' beállítás... :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#273) bypet válasza mr_ricsi (#272) üzenetére


bypet
tag

De vajon mit nem állítottam be jól?
[link]
[link]
ezek alapján ?

**

(#274) RAM válasza csuzi (#257) üzenetére


RAM
őstag

Nálam is ez van! :O
Bár nem tudom mit kellene próbálgatnom. :U
Pinnacle PCTV Pro

Tipp?

Csak tisztán

(#275) _calogero válasza mr_ricsi (#268) üzenetére


_calogero
tag

Többek között arra is jó, de ha nem jók a hardverkörülmények akkor bárhogy beállíthatod, akkor is csúszni fog!
Eddig asszem nem említettem, de én is az iu_vcr-t használom immáron már kb 3 éve! Szvsz ez a legtutibb szoftver digizéshez! :C

Egyébként nekem semmilyen beállítás nem segített a video bemenetes ASUS 8440 Deluxe kártyával digizett anyag, video és audio szinkronjának megtartásához! :(

(#276) _calogero


_calogero
tag

Pilótavizsga 1általán nem kell hozzá, elég meglesni a súgót, ami a lehetőségek részletes ismertetése mellett tartalmaz egy ''tippek digizéshez'' részt is ajánlott beállításokkal!

(#277) mr_ricsi válasza bypet (#273) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''De vajon mit nem állítottam be jól? ezek alapján ?''
Я не знаю. (Nem tudok se' oroszul, se' portugálul.) :)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#278) bypet válasza mr_ricsi (#277) üzenetére


bypet
tag

Ok, és akkor mit állítasz be a saját tapasztalataid alapján az options-menüben ?

**

(#279) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Cenarius:
1. odaadni vkinek aki ert hozza:- )))
2. ha nem akkor felkeszulni a hosszu es kimerito sz..... orakozasra:- )))
tehat vagy egy preogi nem volna baj ha fel len istalalva acucc... majd a digitalizlo proginak elmagyarazni hogy az altald hasznalni kivanc cucc a digit eszkoz... ha ez meg vna akkor mar csak ossze kel lhozni a kepet emg a hangot ez ebben az esetben elmeletileg nem gond... roviden ennyi ennel szabbaragosabban max az osszes eszkoz ismereten l;ehet... /ne ha ertenk hozza:- )))/

udv

neduddki

p.s. Robibaba jol kicsesztel velem: - ))) irommodot oszt az istenenk se ertettem hogy miert nem tudok beleirni mira latom hogy l;ezarva a totyik:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#280) chgergo válasza bypet (#278) üzenetére


chgergo
tag

Próbáld ki a PicVideo féle MJPEG-et. Gyorsabb, és jobb a Morgan félénél. Lehet, hogy a csúszást is megoldja.
Dr. Divx-el is nyomhatsz egy próbát, igaz azzal egyből divx avi keletkezik, meg túl ''felhasználó barát'' a kezelése, de nálam a legmakacsabb konfigokban is szinkronban tudott felvenni.

(#281) TomiBone


TomiBone
tag

Eljött az idő, hogy sajnos újra tunert/digitalizálót vegyek. Régi motoros vagyok, még anno PIII-667-emmel kezdtem meg egy PCTV pro-val. Elég sokat szenvedtem az audio-video aszinkronnal, de azért néhány családi felvételt bedigiztem..... de nem volt az igazi. Aztán jött egy másik Pinnacle termék. Életem egyik legrosszabb hw döntése volt (valami moviebox szaaaaar...). Kizárólag a hozzá adott Studioval (ill. későbbi verzióival) hajlandó működni, és ez is rendesen a-v aszinkronos... a progi is bugos mint állat, lassú meg nehézkes.

Úgyhogy eljött az idő, és most a pénzt sem sajnálom rá. Százezreim nyilván nincsenek rá, de úgy 50-60 ezret ráköltenék, hogy egy normális házi digitalizálóm legyen (tuneres). Régebben láttam valami spécit a neten, ami ennyi pénzért elég sok mindent tudott, de már sajnos nem tudom milyen gyártmány volt. És amiket meg nézek depo.hu -n meg itt-ott... igazából nem találtam rá arra, amilyenről álmodom.

Ebben kérem a segítségeteket, hogy javasoljatok kártyákat:
- mindegy, hogy usb-s vagy belső
- ne csak mpeg-be legyen hajlandó dolgozni, hanem aviba... (szar moviebox csak mpeg...az is aszinkronosan)
- digitalizáló+tuner egyben, ha lehet DV bemenet is legyen rajta a szokásos antenna, rca-kon kívül
- többféle digizőprogi (iuvcr stb.) barátságban legyen véle...

Nagyjából hirtelen ennyi, ennyiből úgyis már vágjátok, hogy mit is keresek.. (remélem :) THX!

(#282) csuzi


csuzi
csendes tag

Sziasztok.
Újabb gond.
PCTV Vision-al mpegbe felvettem, TMPGEnc-vel megvágtam.
Elősször felírtam Shrink-el,akabozott a kép, malyd Decrypterrel, annál is, később felírtam a TMPGEnc-vel, de a jelenség nem változott. A képem akadozik, főleg a végefelé. TDK RW-t használtam, samsung írót és panasonic asztalit.
Van ötlet?
Előre is köszi. :O

(#283) kukubenko válasza TomiBone (#281) üzenetére


kukubenko
csendes tag

Hali,

azt nem tudom mit vennék, de pinnacle 500-usb-t azt semmi esetre se! hozza uazt mint a moviebox szar :(

(#284) kukubenko válasza Csorbi (#267) üzenetére


kukubenko
csendes tag

Hello,

composite az nem véletlenül bemenet a videoón?
próbáld meg scart-composite átalakítóval

[Szerkesztve]

(#285) chgergo válasza TomiBone (#281) üzenetére


chgergo
tag

Nekem az a tapasztalatom a digi cuccokkal, hogy nem feltétlenül a drágább a jobb. És nem csak a kompatibilitás/flexibilitás terén, hanem az elért minőségben sem. Volt szerencsém pár 5-20k közötti TV tunerhez, és a legjobb minőséget egy 8eFt-os Philips SAA 7134-es cucc produkálta, mindamellett az egyik legjobb TV vevő program is imádja! Próbáltam Bt/Cx vackokat is, 878 ugye nem ellenfél, az új 23882 meg nem igazán nyerő PAL rendszeren. Minden esetre a 10 bites mintavételezés semmi látható előnyt nem adott.
A tunerekben viszont észrevehetően szemcsésebbek a silicium tuneres kártyák a normál rezgőkörös cuccoknál, ha nem akarsz plusz antennaerősítőt bevetni, akkor a ''régi'' típust keresd, Pl. Asus TVFM 7134 vagy mifene, próbáltam, király.
Sajna csak 10k, és nincs DV csati, de egy plusz DV kártya is csak 3-4k, ez így ''túl olcsó'' még.
Poénból esetleg vehetsz egy Fly Platinum 35-öt 4é-ért a Mistrálba`, letöltöd hozzá a Fly200TV-t, és meglátod, hogy egész coool. Teljesen jó a képe, stereo, hang nem csúszik, 2GHz-es procival már divx-be is korrektül felvesz, lehet, hogy nem akarsz majd többé 50e-ért tunert venni. :)

Ha ragaszkodsz a költekezéshez, akkor viszont az Ati Theater 550 pro -t ne hagyd ki a sorból. Kezdetben voltak driver problémák, de már majd egy éve a piacon van, csak kipolírozták ennyi idő alatt.

Az igazi viszont egy műholdvevő tuner, amit előfizetéssel is lehet használni, mert a TV adást felvenni nem digitalizálással kell, hanem 1xű stream copy-val, tehát veszteség nélkül lehet capture-ni. Nem 100%, hogy sehol sincs védelem, de free csatornákon nekem így ment.

(#286) TomiBone válasza chgergo (#285) üzenetére


TomiBone
tag

Hali, köszi a választ. Akar a fene költekezni, csak nem tudtam, hogy a drágább tényleg nem biztos, hogy (itt) jobb...Csak azért írtam, mert úgy kb. fél éve láttam egy tunerről leírást, és az totál full-extrás volt, csak a márkájára nem emlékszem, csak az 50 körüli árára...Az a Fly Platinum jónak tűnik, bár a Mistralnál nem látok ilyet, csak Hauppauge-t meg Terratec-eket.
Ilyen Ati Th. 550-est hol lehet venni itthon? Esetleg tapasztalatok egy ilyennel? A hivatalos honlapján (természetesen) istenítik.
Egyébként DV kártyám van külön, de gondoltam, ha már veszek, akkor olyan legyen, ami fullextrás :).
Naszal tanácstalan vagyok kicsit még mindig, depot hiába nézegetem, nincs olyan, ami igazán tetszene...

(#287) TomiBone


TomiBone
tag

[link] <- ezt nézegetem....

[link] <-- meg ezt, nem tudom, megy-e xp proval...

[Szerkesztve]

(#288) TomiBone


TomiBone
tag

[link] <-- meg ezt... :))

(#289) spiceworld


spiceworld
csendes tag

vhsről digitalizáskor ha a szalag pl gyűrött és ugrál a kép, akkor képest megállni a vétel, vagy ha folytatódik, akkor erősen kenődik és látszanak az interlace vonalak. A két fél kép nagyon elcsúszik. hogy lehet átvenni normálisan gyűrött szalagról videót? Nem az a baj, hogy rossz a kép, hanem, hogy nem veszi a képet, ''lefagy'' szinte.
Mit lehet tenni ez ügyben?

(#290) Tarzaan


Tarzaan
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne:

Milyen hardveres digitalizáló kártyát ajánlanátok? Olyan kéne, ami nem terheli a gépet és lehetőleg egyből MPEG2-be dolgozik, és jó minőséget produkál. Esetleg az is jó lenne, ha nem csak videóról dolgozna, hanem koaxos bemenete is lenne, hogy egyből tévéről tudjak felvenni. A jelenlegi gépemmel sajnos a Winfast PVR Tunnerkártyával nem igazán tudtam jó minőséget produkálni, szóval részben ezért szeretnék hardveres cuccot, minél előbb. Meg persze az sem mellékes, hogy ha egyből MPEG2-be veszek fel akkor nem kell annyit szórakozni az átkódolásokkal, mert a VSO Divx to DVD és az AutoGK is megbirkózik a formátummal és amúgy se mvagyok otthon a témában. Az sem baj, ha nem 99%-os minőség, csak 98. :D Végülis egy sima TV-m még a VCD is jónak néz ki. Árban 30-50eFt-re gondoltam. Google-al találtam egy kis listát is néhány kártyáról:

[link]

De nem tudom melyik lenne a legjobb. Gondolom a legdrágább (Pinnacle Studio 9 Moviebox DV külső). :((


Ami nagyon fontos, hogy csak 1400Mhz-s AMD procim és 512MB memóriám van, valamint általában csak 8-12 GB szabad helyem egy vinyón.


(#291) tomej válasza Tarzaan (#290) üzenetére


tomej
aktív tag

A Winfast PVR az egy progi, nem egy kártya :D
A HW-s digi kártyák ebben az árkategóriában nem feltétlenül fognak jobb minőségben digizni, hanem ''csak'' leveszik a proci válláról a munkát. azt viszont nem értem, hogy miről akarsz jobb minőségű felvételt csinálni. Én PVR2000-et használok, analóg TV adásból olyan felvételt csinál -megfelelő beállítások mellett-, hogy nem tudod megkülönböztetni élő adás, vagy felvétel -e. HW-s mpeg1-2 kóder van rajta, de ennek az analóg/digitális jelátalakításhoz kevés köze van. De miről akarsz rögzíteni?

(#292) Tarzaan válasza tomej (#291) üzenetére


Tarzaan
csendes tag

Szia! :)

Bocs, összekevertem Leadtek tunnerkátyám van, WinFast TV2000 XP Expert nevű. Egyébként a Forma-1-es futamokat szeretném felvenni, esetleg még más autó/motorversenyeket. + pár VHS-t szeretnék még digitalizálni. Filmet nem, mert nem érdekel a 12-es karika:)
Közvetlenül tévéből szeretném fölvenni, mert az csak jobb, mintha a VHS-re rögzített felvételről venném fel.

Egyébként azért gondolom, hogy a hardveresen kódoló cuccok nekem jobbak lennének, mert a procim sajna gyenge a feladathoz. :(

Ui: valaki nem tudna esetleg ide feltenni valamilyen kis részletet, amit hardveresen kódoló cuccal digitalizált/vett fel?


[Szerkesztve]

(#293) tomej válasza Tarzaan (#292) üzenetére


tomej
aktív tag

Akkor neked szerintem egy HW-s tuner kellene. Én szívesen raknék fel neked ide valamit, csak semmi tárhelyem nincs, mivel nics rá szükségem.

(#294) Tarzaan válasza tomej (#293) üzenetére


Tarzaan
csendes tag

Vannak ilyenn célra különböző fájlküldőoldalak, pl. ez is:


[link]

Ide például fel tudnád tölteni. Nem nagy dologra gondoltam, csak olyan 8-10MB-s kis részletre csak azért, hogy tudjam mire számítsak. Ha meg tudnád tenni, meköszönném!:)

[Szerkesztve]

(#295) Tarzaan válasza tomej (#293) üzenetére


Tarzaan
csendes tag

Ezekről* mi a véleményed?


[link]*


(#296) tomej válasza Tarzaan (#295) üzenetére


tomej
aktív tag

Holnapra próbálok feldobni vmit.
Régebben nézegettem és is a dazzle termékeit (mikor még önálló volt), de inkább egy HW-s tuner mellett döntöttem, így a minőségről nem tudok sajna mit mondani. Én azért még próbálkoznék a kártyáddal, azért csak lehet még finomítani a beállításokon.

(#297) csuzi


csuzi
csendes tag

Na!
Aszt hiszem teljesen leépültem idegileg.
Összegzem:
Megkaptam a PCTV kártyát, felraktam.
Felvettem tvből, jó volt.
Felvettem vhsről, csúszott a hang.
Felvettem a tvből, megvágtam az anyagot, kiírtam lemezre, akadozott a kép.
Letöltöttem codekeket, csúszott a hang, akadozott a kép.
Több fórumon javasoltak ezt-azt, progikat, codekeket, semmi.
Több helyen olvastam, hogy beállításokkal sokat lehet elérni.
De hogyan!!!!!!!!!!!!!!
Nem értek az egészhez.
Csak azt a k... F1 futamokat akarom felvenni a tvbóől, és kiírni dvd lemezre. Olyan nagy igény ez?!

Kérdés és egyben kérés is. Nincs valaki Kecskemét vonzáskörzetében aki rá tudna nézni a masinámra? :O :R

(#298) _calogero válasza TomiBone (#281) üzenetére


_calogero
tag

Én is uebben a helyzetben voltam kb 2 éve, és egy Canopus ADVC-110-est akartam venni (a marha nehezen és nem is 100%-osan gyógyítható csúszások miatt), csak közbejött valami, és elment az összespórolt pénz java! A maradék 9e Ft-omért rendeltem egy ASUS TV FM 7135-ös kártyát (hogy legyen már valami új cucc a gépben :) ), ami hatalmas nagy meglepetésemre semmilyen csúszást nem produkál még 8-10 órás megállás nélküli felvételkor sem!
Kiváló a kép és hangminőség, valamint teljesen kompatíbilis az Iu_VCR-el (én legalábbis azt használom már hosszú évek óta)
Én aviba digizek, majd ha minden vágás és egyéb kész akkor kódolom mpeg2-be, majd megy ki DVDre!

PS.: A 8-10 órás felvétel konkrétan a Live8 közvetítés volt, de gyűjtöm a videoklippeket, így éjszakára is ott szoktam hagyni a gépet!

MOD: A Canopus termékeket a Gaia forgalmazza itthon:[link]
a menüben: Videotechnika -> Canopus

[Szerkesztve]

(#299) _calogero válasza TomiBone (#281) üzenetére


_calogero
tag

Ha nem akarsz görcsölni akkor viszont egy DV bemenettel ellátott HDD-s asztali DVD felvevőt ajánlok!
Én viszont jobb szeretek minden kis apró beállítást magam felügyelni! :)

(#300) Tarzaan válasza tomej (#296) üzenetére


Tarzaan
csendes tag

Már több, mint egy éve megvan, ezalatt volt időm próbálkozni, de nem volt olyan az eredmény, hogy azt érdemes legyen archiválni. Ráadásul jelenleg nem is működik. MPEG2-ben, ami nem egy veszélyes tömörítésű formátum - is elég gyenge a minőség, mivel gyenge hozzá a proci. Kevésbé tömörített anyaghoz(MJPEG, stb.) meg nincs elég szabad hely a vinyón. + azt átkódolni rengeteg még idő lenne, valamint anynira a videókódolásban sem vagyok otthon.
Jelenleg AutoGK-val, VSO Divx to DVD-vel oldom meg a szükséges dolgokat, melyek elég ügyes és felhasználóbarát programok, és esetleg a hanggal tudok még variálni. De nem jelenleg nincs időm sokkal mkomoylabban elmélyedni a témban. Úgy tudom a HW-s cuccoknak az is nagy előnye, hogy amellyett hoyg egyből tudnak pl. jó minőségben MPEG2-be kódolni, még a kezelésük is egyszerű.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.