Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-29 18:41:44

LOGOUT.hu

A témaösszefoglalót kérésre töröltük.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Balinov válasza bzoley (#750) üzenetére


Balinov
félisten

bocsánatáért esedezem.Már ki is javítottam a könyvjelzők között.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#752) Zenebohoc válasza bzoley (#750) üzenetére


Zenebohoc
tag

Balinov és Bzoley!
Köszönöm a tanácsokat.
Felhajtom a kártyát és majd referálok (, vagy továbbkérdezek)

Kösz

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#753) Zozzant válasza Zenebohoc (#752) üzenetére


Zozzant
addikt

bocs hogy növeltem a kétkedők táborát, emelett azért tanácsot is adtam, bár neked ez nem jött le, viszont lehet hogy jobb lenne ha átgondolnád hogy volt az az xviddel, kisebb méretben jönnél ki mint majd most az mpeg2-vel...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#754) Crashingear


Crashingear
csendes tag

Helo!

Valaki hozzáértő emberkét keresek, aki tudna nekem ajánlani valamit. Szeretnék egy külső tv tunert. Mindenképpen külső kéne és hibrid darabban gondolkozom, tulajdonképpen szóba sem jöhet más.
Szóval a lényeg, hogy külső, hibrid és szép képe legyen, legyen jó a szoftver ellátottsága, az ára reális legyen, és még sorolhatnám persze. Magyarul amit mindenki szeretne, reális áron a lehető legjobbat a kategóriában.
Örülnék, ha valaki tudna segíteni, esetleg linkeket beszúrni egyes termékekhez vagy valamit, előre is köszi!!!

Anett

(#755) apez válasza Crashingear (#754) üzenetére


apez
csendes tag

Én egy ilyennel rendelkezem: [link]. Még Vista-val gondok vannak (Media Center valamiért nem kezeli) de Xp (sima és MCE) alatt tökéletesen működött/működik.

Sok sikert! Jó nézelődést! ;)

Bla bla bla

(#756) frankie! válasza Crashingear (#754) üzenetére


frankie!
őstag

Ez engem is érdekelne! Az igaz, hogy a külsőknek jobb valamivel a minősége? Mind a hang mind a képminőség fontos.
A másik, mert erre is használnám: lehetőleg az analóg koax bemenet és az A/D konverter is lehetőleg tűrhető legyen a kategórián belül (gondolom részben a TV-ben ''jóképűek'' teljesítik ezt:)).
Van valakinek tuti tippje, aki már többet is kipróbált?

(#757) zizou


zizou
tag

Sziasztok!

Már feltettem ezt a kérdést egy másik topokban, de hátha itt kapok rá választ...:)
A következő a szitu: van egy régi laptop (Toshiba Tecra 9100 - PIV 1.7GHz, 256Mb RAM, de lesz még több is), amit a DigiTV adások rögzítésére szeretnék használni. Namármost a Digitévé hiába digi, a beltéri nem ad digitális jelet :(
Így marad valami digitalizáló eszköz, de mivel ez nótabúk, PCI-os nem lehet. Marad az USB, de az meg csak 1.1-es, tehát lehet, hogy vennem kellene egy PCMCIA-s USB2-es cuccot (az olyan 6000 pénz), valamint egy USB-s digieszközt.
Vagy van még i.Link (=FireWire) is a gépen, esetleg arra lehetne akasztani valami digikütyüt, de gyanítom, hogy egy ilyen eszköz nem kicsit ritka...

Mit tudtok ajánlani? Elég az 1.1-es USB? Milyen USB-s eszközt érdemes venni erre a célra? Létezik-e firewire eszköz ilyesmire?

Köszi,
Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#758) Balinov válasza zizou (#757) üzenetére


Balinov
félisten

üdv,én a picimacis usb 2.0 adpatert kilőném,egy hibaforrással kevesebb! egy picimaci tunert nézzél.avermedia ,leadtek ,hauppage, Pinnancle gyártók istállójából.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#759) zizou válasza Balinov (#758) üzenetére


zizou
tag

Helló,
Igazság szerint tuner nem igazán kéne, mivel a tunálást :) a beltéri elvégzi, inkább a hardveres mpeg tömcsi ami fontos.
Nameg túlzottan sok lóvét nem is szeretnék rá szánni és újonnan meg 25-30 környékén vannak az ilyen cuccok.
Most asszem a vaterán láttam egyet 17e-es villámáron...

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#760) frankie! válasza frankie! (#756) üzenetére


frankie!
őstag

:F

(#761) frankie! válasza Balinov (#758) üzenetére


frankie!
őstag

TAlán az USB-nek lehetnek előnyei is!

(#762) HolyDay


HolyDay
tag

Sziasztok! Movieboxot szeretnék venni. Pinnacle boxait nézegettem főleg. Tudnátok ajánlani, leírni tapasztalataitokat? A lényeg a minőségen lenne nem az áron. Köszönöm előre is!

(#763) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Szalagos kameráról szeretném a videóimat felmásolni számítógépre. Ehhez Microsoft Movie Makert használok, sikerült is összekötnöm a gépet a kamerával, csináltam is pár fájlt, amiknek nagyon szép a képe, de a hanggal problémák vannak. Sok fájlon egyszerűen nincs, amelyiken van, azon pedig olyan halk, hogy teljesen élvezhetetlen. A kérdésem az lenne, hogy mi lehet a hiba oka? A programon belül nem találtam semmi olyan beállítást, amivel a kimenő fájl hangerejét változtatni lehetne, se olyat, hogy valamiféle kodekben lehetne turkálni. Van esetleg valami, ami felett elsiklottam volna? Mégis kodeket kell telepíteni hozzá? :U

Let the Zone take me if I am.

(#764) mikk2000 válasza kutga (#763) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha a hangot külön csatlakoztatod a hangkártya bemenetére, akkor az ahhoz tartozó (felvételi) hangerőgombokat állítsd be.

(#765) vinetti


vinetti
csendes tag

Sziasztok! Nekem Leadtek 2000XP expert tv kártyám van winfast Pr2-sel. Szeretném ha valaki tudna adni tippet arról, hogy mely beállitásokkal lehet legoptimálisabban átvenni Vhs-t dvd-re. Előre is köszi

(#766) bzoley válasza vinetti (#765) üzenetére


bzoley
veterán

Használd a Directburn-t.

(#767) vinetti válasza bzoley (#766) üzenetére


vinetti
csendes tag

KÖSZI A SEGITSÉGET, DE MIT LEHET HASZNÁLNI ABBAN AZ ESETBEN HA A VHS FELVÉTEL ROSSZ? vALAMIT EDITÁLÁSRA MIT TUDSZ AJÁNLANI?

(#768) bzoley válasza vinetti (#767) üzenetére


bzoley
veterán

Előszöris ajánlanám, hogy KACSOLD KI A CAPS LOCK-ot.
Ha a forrás minősége rossz, az csak még rosszabb lesz, nem tudom, érdemes-e foglalkozni vele. Vagy bele kell törődni, hogy olyan. Nem nagyon ismerek egyszerűen használható szerkesztőt, a Vegas-t meg nem feltétlenül ajánlanám.

(#769) wassermann válasza vinetti (#767) üzenetére


wassermann
addikt

Ha rossz minőségű a forrás akkor csak nagyon sok vacakolással lehet javítani. Pár irányelv (beírok néhány Virtualdub szűrőt hátha ismered):

1. minél kisebb (gyengébb) tömörítéssel betölteni a PC-be. Óriási fájl lesz.
2. két félképre szedni és mindent a félképeken csinálni
3. Deshaker (2pass), Smartsmoother, DNR (ezek akár több napig elvacakolhatnak)
4. Félképeket összefésülni, villodzó vagy fekete széleket befeketíteni (Fill)
5. Valamilyen DVD készítő progival az eredményt megetetni.

Megjegyzés:
a fenti folyamat javít a videó élvezhetőségén, de hosszú anyagnál nem biztos, hogy megéri az akár több napos tortúra.

(#770) frankie! válasza wassermann (#769) üzenetére


frankie!
őstag

Akkor talán érdemes próbált csinálni egy rövidebb darabbal, negyogy pocsékba menjen az a sok idő.

(#771) frankie!


frankie!
őstag

Engem az érdekelne, mivel érdemes a digitalizálást csinálni, hogy a lehető legjobb eredményt kapjuk? A hangtechnikában az USB eszközök vannak egyre inkább terjedőben a kisebb jitter miatt, mind az AD mind a DA konverzióban. Igaz ez a videotechnikára is?

(#772) #65675776 válasza frankie! (#771) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az USB a nem garantát sávszél miatt felejthető AV-ben. Erre ott van az IEEE1394.

Magának a busznak semmi köze az AD és DA konverzióhoz, csak és kizárólag az adatuk utaztatásához. Ott meg nem jitter lesz, legfeljebb késleltetés.

(#773) wassermann válasza #65675776 (#772) üzenetére


wassermann
addikt

Az USB2.0 normál TV-nél, videónál (720*576*25i) bőven elég. Semmi lemaradása a 1394 mögött. Nézddd csak a sok-sok ma kapható USB-s Tv-tunert. Ugyanaz az adatmennyiség mint egy video forrásnál.

Manapság az, hogy hogyan (PCI, FIREWIRE, USB ) megy be valami a PC-be már nem igazán szól bele semmibe. Egyébként a cuccok nem is telpülnek, ha valami nem menne sávszélesség korlátok miatt.

(#774) frankie! válasza wassermann (#773) üzenetére


frankie!
őstag

Ugye a 2.0 480 kbps-t tud, az általad írt alap TV adásnak mennyi kell? Amúgy valahol tényleg írtak olyat, hogy jobban ajánlják az AGP-s tunereket, mint a PCI-t, mert még annak se (!) elég a sávszélessége a normál TV adás tömörítetlen elmentéséhez. :F

(#775) frankie! válasza #65675776 (#772) üzenetére


frankie!
őstag

Én úgy tudom, pont azért van jelentősége, mert adatcsomagokkal dolgozik, és nem adatfolyammal, (és pl. hangkártyánálnál érezhetően "simább, pontosabb a hang" mint PCI eszköznél) Lehet hogy a képnél más a helyzet. De az biztos, hogy elektromágneses stb. zavaroknak külön dobozban kevésbé van kitéve, és még ha külön tápja van, az se hátrány.

(#776) wassermann válasza frankie! (#774) üzenetére


wassermann
addikt

... hogy jobban ajánlják az AGP-s tunereket, mint a PCI-t, mert még annak se (!) elég ...
- Valamit keversz, mert az AGP a kimeneti oldalon a videokártyáknál használatos csatoló felület, melynek sebessége tényleg kritikus lehet egy nagyobb, pl 1600*1200*85Hz-es monitor esetén.
De mi normál videónál csak 720*576*25-ről beszélünk ami 24bit-es szinleképezést feltételezve 30 Mbyte/s.

Az USB 2.0 sebességei : 1.5Mbps ("Low Speed"), 12Mbps ("Full Speed"), 480Mbps ("High Speed"). A jelenleg forgalomba kerülő cuccok, már mind 480Mbps-esek, ami átszámolva 60Mbyte/s így lötyögve elfér benne a tömörítetlen analóg videó.

[ Szerkesztve ]

(#777) vinetti válasza wassermann (#769) üzenetére


vinetti
csendes tag

Ezek szerint a Virtualdub-bal mindent megtudok oldani? Meg még kikérném a véleményed arról, hogy melyik a jobb a Virtualdub vagy az Adobe Premier? Köszi

(#778) frankie! válasza wassermann (#776) üzenetére


frankie!
őstag

A rögzítére gondoltam, felvételkor kevesellették a PCI busz áteresztőképességét, és ezért ajánlották az akkori jóval "gyorsabb" felületű AGP-s All-in-wonder kártyákat. persze most már iylen sincs...

(#779) mikk2000 válasza wassermann (#776) üzenetére


mikk2000
őstag

Az USB 2.0 sebességei : ... 480Mbps ("High Speed")

Ez csak elmélet, a gyakorlatban nem így van. Ha itt a ph-n nézegetsz alaplapteszteket, ott mindig megmérik az USB sebességét is, és még sose jött ki 60, de még 50MB/s sem. Én úgy láttam tipikusan 20-35MB/s a valós sebessége alaplaptól, pontosabban az USB-t tartalmazó/megvalósító chipsettől függően. Pl. [link]

Ennek fényében már nem biztos hogy elég az USB2 sávszélessége...

(#780) #65675776 válasza wassermann (#773) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egészen addig, amíg valami más USB-s eszközt rá nem csatolsz a vezérlőre (és addig sem bőven). Pl egy USB-s vinyót. Ekkor eléggé szűkössé válik a 480Mbps. Az IEEE1394 viszont mindenképpen biztosítja a 400Mbps-t az adott portnak. (USB esetén mindig a vezérlő teljes sávszélességét adják meg, IEEE1394 esetén a portonként dedikáltat, azaz egy sima vezérlő teljes sávszélessége 1200Mbps, egy IEEE1394b-é már 2400Mbps.) Nagyon erős túlzás azt állítani, hogy az USB nincs lemaradva. Emellett az USB vezérlők processzorterhelése jóval magasabb, mint az IEEE1394-eké. Ez meg is nyilvánul elég rendesen, sokszor emiatt akadozik az adatátvitel, pl tunerek esetén. Nem véletlen, hogy a kicsit is komolyabb AV felhasználási területekre a mai napig nem képes betörni az USB.

USB-s tunerekről meg inkább ne beszéljünk jelenleg van nálam egy, meglehetősen hulladék a képminősége, ilyen szart még egyetlen belső tunernél sem láttam (ennyit az árnyékoltabb vevőegységről frankie!). Emellett 4Mbps AV bitrate felett már nem tud elég adatot átpréselni a buszon, folyamatos a framedrop. Pedig ekkor is csak a gépen zajlik a tömörítés, szóval az USB sávszélessége szempontjából elméletileg nincs változás. Csak egyszerűen a vezérlő nem kap elég processzoridőt (pedig a teljes procterhelés ilyenkor ~60%), így nem tud folyamatosan adatot atvinni. Ez egyelőre nem általánosítás, valószínűleg holnap egy másikat is lesz lehetőségem kipróbálni, majd utána lesz általános véleményem.

A video jelfolyam gyakorlatilag sosem RGB színtérben utazik, hanem valamilyen YUV-ban (ahogy a broadcast is). Az meg maximum 12 bites, nem 24. RGB24-ben az USB már nagyon szűk keresztmetszet lenne. Simán kiterhelné a buszkeresztmetszet felét, és a legkisebb szél is összerogyasztaná.

frankie!: A PCI sem stream-et visz át.

[ Szerkesztve ]

(#781) #65675776 válasza mikk2000 (#779) üzenetére


#65675776
törölt tag

Abban a 480-ban ugyanis minden benne van, még a vezérlőadatok is. Az USB meg nem éppen egy hatékony buszarchitektúra ebből a szempontból sem.

(#782) bzoley válasza #65675776 (#780) üzenetére


bzoley
veterán

Pont jónak részletezted a tuner "extráit", neki is volt egy ilyen tunere (ha jól emlékszem) :)
Feltéve, hogy wassermann-nak szólt.

[ Szerkesztve ]

(#783) #65675776 válasza bzoley (#782) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link] Itt legalábbis ezt találtam.

Egyébként frankie! erősködött múltkor, hogy egy USB-s mindenképpen jobb minőséget ad.

(#784) bzoley válasza #65675776 (#783) üzenetére


bzoley
veterán

Remélem nem haragszik meg érte:
"Nekem korábban egy Terratec USB Hybrid XS volt, ami teljesen hasonló cucc."
Innen

Én is kezdek kínácsi lenni arra a Volar-ra. Azt most nagyon istenítik. Talán el tudná feledtetni az usb-s tuner gyűlöletemet.

[ Szerkesztve ]

(#785) frankie! válasza #65675776 (#783) üzenetére


frankie!
őstag

Én úgy tudom...-ezzel kezdtem :) nekem még egyikkel sem volt dolgom, csak érdeklődtem...
De kösz a hasznos infókat!

(#791) wassermann válasza #65675776 (#780) üzenetére


wassermann
addikt

daa-raa:
- amíg valami más USB-s eszközt rá nem csatolsz a vezérlőre
- USB-s tunerekről meg inkább ne beszéljünk ... .. hulladék a képminősége
- meg maximum 12 bites, nem 24
:R :R :R

Na jól elszaladt a topik, mire újra benéztem...
1. én tisztában vagyok ezzel és bizony ilyen esetben 1-et dugok csak rá pont ezért
2. Hát a Terratec-emtől gyorsan megváltam én is, de már vannak sokkal jobbak
3. nem akartam komolyabban magyarázni, igazán csak lustaságból írtam 3*8bit-et

[ Szerkesztve ]

(#796) Sonny C.


Sonny C.
tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni a következőben:
Van egy Hauppauge PVR-350-es Tv-tuner kártyám, ami hardveresen tud felvenni MPEG-2-be, én azonban DV-ben szeretném rögzíteni az adásokat illetve a bedigizendő VHS kazettákat. A Chris TV PVR 5.10-es próbaverziójával kísérletezem, azonban nem jön össze sehogysem, a felvett kép olyan mintha "szétcsúszna" [link]
Ez attól van mert hardveres MPEG-2-es a kártya, pl. a Virtualdub nem is látja, a capture avi pont alatt,a device fülnél, mindig a "..cannot connect to the desired capture driver.." hibaüzit dob.
Vagy esetleg valami szoftveres probléma van ( a meghajtó programokat többször is feltettem, alőtte teljesen lepucoltam a régi drivereket).
Ha valakinek van valami ötlete, legyen szíves segítsen!
Köszönöm!

(#797) bypet


bypet
tag

Sziasztok.

Tudnátok képet adni a most használható videó szerkesztésről? Úgy egy-két éve kiestem a témából.
Szerkesztésre Premiere ? Vagy van jobb? Hanyas verziónál tart? Van már benne profi deinterlace és szűrő? Vagy még mindig virtualdub?
Kimenetnek Xvid? Kétmenetesben ?
Üdv

**

(#798) wassermann válasza Sonny C. (#796) üzenetére


wassermann
addikt

Valamilyen beállítási hiba lehet. Ha semmiképp nem megy, próbálj meg az MPEG2 formátumnál maradni, de válaszdd a beállítható legmagasabb "bitrate"-t.

(#799) wassermann válasza bypet (#797) üzenetére


wassermann
addikt

Virtualdub még mindig az egyik legjobb ingyenes. Ha jártas vagy benne, megfelelő kodekkel akár H264-es filmet is gyárthatsz vele így egy CD-re felfér eredeti méretben egy film ( 720x576x25i).

(#800) mikk2000 válasza #65675776 (#781) üzenetére


mikk2000
őstag

Abban a 480-ban ugyanis minden benne van, még a vezérlőadatok is. Az USB meg nem éppen egy hatékony buszarchitektúra ebből a szempontból sem.

Általában ha egy eszköznek (átviteli szabványnak) megadják a sebességét, akkor a felhasználható sebességet lenne illendő megadni, az hogy ő belül még milyen és mennyi vezérlő+crc jelet szállít az legyen az ő magánügye. Ha mégis úgy lenne ahogy írod akkor ez egy ugyanolyan jellegű becsapás mint a HDD-k kapacitásánál az 1024 helyett az SI váltószám használata. Nade ott sem az van azért hogy az ember vesz egy 500GB-os vinyót és csupán 250GB adat van rajta... hanem az 500-ason 460-470 körül. Tehát másról lesz itt szó.

1. Az általam linkelt teszten (amihez nem férhet kétség mivel ph!-s ügye) látszik hogy kb 30MB/s az az átviteli sebesség, amivel HDD-t kezelni tudja az USB2, ami íráskor még kevesebb. A 480Mbit leosztva 60MB/s-re jön ki. Olyan adatfolyam azonban a világon nincsen ami ugyanannyi vezérlőjelet használ fel mint amennyi adatot áthajt, magyarul 30MB/s adat mellé 30MB/s vezérlőjel, ügye ez azért teljesen nyilvánvaló :). Még ha nagyon kicsi, teszem azt 256byte-os adatcsomagokat küldözget az USB, és ehhez jár mondjuk 10(!) byte vezérlőjel, az is csak 25-öd része a jelfolyamnak, azaz 60MB/s-re levetítve csupán 2,4MB/s-el kellene csökkentenie a sebességet. Mivel az eSata értékből látszik hogy a max 50MB/s körül van, ez azt jelenti hogy 60-2,4 azaz észre sem szabadna vennünk! Egyébként illene valamilyen CRC-t is tartalmaznia az adatfolyamnak, de ha még ez is leszámolódik a "tiszta" sebességből, akkor is mint tudjuk a CRC-k nem túlságosan nagy méretűek, tehát nem oszt nem szoroz.

2. A PH-n szintén, újabb, pontosabban P35-ös chipset tesztjénél szintén tesztelték az USB2 sebességet, ahol jóval magasabb átviteli értékek jöttek ki. Ez nyilvánvalóan bizonyítja azt, hogy nem holmi vezérlőjel/crc okozta a 60MB/s 30MB/s-re történő degradálódását, hiszen az átviteli szabványt nyilván nem változtathatja meg a P35 USB2-es megvalósítása, tehát ugyanannyi vezérőjelet és egyebeket kell tartalmazzon mint a korábbiak - különben nem lenne USB2 kompatibilis.
Tehát két eset lehetséges. Vagy a chipset közelít a szabvány sebességhez, vagy a tesztben használt USB2-es HDD vezérlője lett jobb, hogy melyik az most itt lényegtelen csupán mutatja azt, hogy igenis tud az USB2 jóval 30MB/s fölött is forgalmazni (még ha az írási seb továbbra is gyenge), azaz a fenti megállapításod hogy azért 30MB/s az átviteli sebesség mivel abból lejönnek a vezérlőadatok újfent nem igaz. Gondolom a tesztben üres HDD-re másoltak, mivel egy HDD csak a legelején tudja a legnagyobb sebességet, de az eSata átvitelnél látszik is, hogy az kb 50MB/s.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.