Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) cettlee


cettlee
őstag

üdv. chieftec 420W 4-5 éves tápom van, e4500 proci, 1 vinyo, 4 memcsimodul.

most cseréltem le a 8800gt-met gtx460-ra , elkezdett 3d-igényes alkalmazások közben valami ciripelni, a vga-ra gyanakodtam de jobban megfigyelve a tápbol jön a fura hang, váltakozo frekvencián nagy terhelés alatt. mi a teendő? proci 3gigára huzva..

(#7752) Jano156


Jano156
tag

sziasztok! nem rég vettem egy hx620 corsairt és terhelés következtében erőteljesen zizereg. erőteljesent azert írtam mert zavaróan hangos. az lenne a kérdésem h lehet vmit vele csinalni vagy siman gariztassam... ha tudom...
köszönöm a segítséget.

János

(#7753) iceman1988 válasza Jano156 (#7752) üzenetére


iceman1988
tag

Szétszedni nem érdemes mert akkor ugrik a gari. Szóval ha garis akkor vidd vissza és nézesd meg.

(#7754) 04ahgy válasza cettlee (#7751) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Gyenge a táp 12V-os ága, az még 5V-on erős. Együttes terhelés kell neki. Nálad +12V-on nagyon megszopkodja a VGA, 5V-on meg alig van terhelve. Ez a baj. Jó a táp, de nem ilyen modern gépbe. Egy újabb kapcsolástechnikájút és jobb hatásfokút érdemes beszerezned.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7755) cettlee válasza 04ahgy (#7754) üzenetére


cettlee
őstag

köszi a választ. esetleg nem lehet valamit tenni? hosszutávon káros eza zizergés?(bár nemmintha idegileg sokáig kibirnám)

3 füzér jön ki a tápbol, mindegyiken van ugye 3db 12+ os csati, csak 2 füzért használok, 2-2 csatit mindegyikröl a vga-hoz, és az egyikröl még a sata vinyohoz átalakitoval.

nem lehetne valahogy megvalositani az együttes terhelést?legalább 20k egy normáis táp és most nemfeltétlenül szeretnék erre költeni, csak ha nincs más megoldás.

köszönettel: balázs

(#7756) cettlee


cettlee
őstag

najo, ujabb fejlemény:

előbb grafikus teszt alatt spontán lekapcsolt a gépem, egyre erösebb a gyanum hogy kezd megnyekkenni a tápom.Ja és már 3 szor kaptam az elmult 2 napban egy oyan windows-os hibaüzit, hogy csináljak biztonsági mentést vagy a vinyo miatt adatvesztés történhet. lehet hogy érzi a windows hogy kevés kakaot kap a vinyo?

ha ehhez még azis hozzájön hogy gépinditáskor már egy ideje elég nehezen indulnak be a ventik.. néha kurblizni szoktam XD

[ Szerkesztve ]

(#7757) 04ahgy válasza cettlee (#7756) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem meghalni kezd. Ennyire nem szimmetrikus a terhelés. A géped ahogy fejleszted, egyre inkább 12V-ot kér, de a táp olyan konstrukció, hogy a 12V-ot csak akkor tudja rendesen tartani, ha az 5V is terhelve van. Azt meg épp egyre kevéssé terheled.

Nincs baja, csak nem mai csirke már. De ha nem fogod fel, amit írtam korábban is, egyszer megunja a nem kívánatos terhelést, és akkor tényleg rossz lesz.

HPC420-302 egyébként, ha jól sejtem...

Lehet mit tenni: megvárod, hogy tönkremenjen, vagy még előtte egy korszerűbbre lecseréled. Minőségi tápból továbbra is 400-450W-os elég. Mint ahogy ez is minőségi, mert még ezt is kibírja.

Az együttes terhelést meg hogy gondoltad? Magad írtad, mik mennek a VGA-ba. Láthatod, hogy az 5V-ra nem csatlakozik semmi. Csak alaplap és winyó. Azok meg maguktól nem kérnek többet.
Megteheted, hogy mesterségesen terheled az 5V-ot, de az meg a primerkörét terheli le a tápnak, valamint a főtrafót. Növeli a táp és a műterhelés melegedését, tovább rontja a hatásfokot és a villanyszámlát emeli. Nem vagy előrébb ott sem.

FSP400-60 vagy CX400 meg normális táp, és itt az aprón 10e körül / alatt kapod garival.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7758) cettlee válasza 04ahgy (#7757) üzenetére


cettlee
őstag

köszönöm a türelmedet:D bocs csak nem vágtam eztaz egyensuly dolgot, meg hogy melyik alkatrész milyen ágat eszik..

cx500at néztem, mert több évre tervezek, és 400 késöbb karcsu lehet, elvileg halk is.
Egy tesztben azt olvastam hogy a CX sorozatnak viszonylag gyenge a 12+ os ága.Ha jol értelmezem akkor a mostani tápommal is ez a baj.

még utoljára összefoglalnád nekem hogy melyik alkatrész miteszik?

(#7759) cettlee válasza 04ahgy (#7757) üzenetére


cettlee
őstag

2szerment2szerment

[ Szerkesztve ]

(#7760) venom123


venom123
tag

Nekem van egy LC Power LC6550 550watos tápom. Rákötöttem egy régi alaplapra, pöccre indult. Az én konfigomat viszont nem hajlandó meghajtani, amit jelenleg egy mezei 350 wattos Chieftec hajt. Áramot kap, mert az usb hub világít, de bekapcsolni már nem akar. :(
Valakinek van ötlete? (szétszedtem kondenzátor nem púpos:) )

"emlékszel még, mikor fiatalok voltunk és úgy hittük valami lesz majd belőlünk? emlékszel még, milyen fiatalok voltunk, látod mégis senkivé lettünk"

(#7761) 04ahgy válasza venom123 (#7760) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Rosszul kezdted a hozzászólást. Helyesen:

Nekem van egy LC Power LC6550, 550 watosnak hitt, ~280 wattos, tápnak látszó ipari hulladékom.

Ha a helyes közlést vesszük alapul, akkor máris leredukáltuk nullára a kérdések számát. Az ennyit tud. Kis gépekhez használható max.

Ha azt nézzük, hogy 6400+, HD4850 Toxic, induláskor jól megszopkodja a +12V sínt, akkor máris látható, hogy az a táp édeskevés neki. A 350W-os Chieftec többet ér.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7762) 04ahgy válasza cettlee (#7758) üzenetére


04ahgy
nagyúr

VGA: 12-15A 12V-on.
CPU: 6-10A 12V-on, attól függ, mennyire tuningolt, kevesebb is és több is lehet tuning függvényében.
Lap, HDD, ODD, ventik: összesen pár A 12V-on, és összesen pár A 5V-on.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7763) venom123


venom123
tag

értem :)

"emlékszel még, mikor fiatalok voltunk és úgy hittük valami lesz majd belőlünk? emlékszel még, milyen fiatalok voltunk, látod mégis senkivé lettünk"

(#7764) cettlee


cettlee
őstag

köszi a helpet, sok olvasgatás után corsair vx450et rendeltem, cx400at 13 alatt nem találtam sehol. ezt a mostanit meg félrerakom(lassan összejön egy uj konfig:D)

(#7765) 04ahgy válasza cettlee (#7764) üzenetére


04ahgy
nagyúr

VX450 az nagyon jó választás. Feszelt - tuningolt HD6870 és feszelt - tuningolt Phenom II X6 meg sem kottyan neki. Nézz az adatlapomra.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7766) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy ismerősömnek van egy 350es FSP tápja amit nem használ,letsztelte egy led-kijelzős táp-teszterrel és a -5V nem világított,kell az egyáltalán az alaplapnak? :R

(#7767) szakalistvan válasza szakalistvan (#7766) üzenetére


szakalistvan
senior tag

... Nemide...

[ Szerkesztve ]

(#7768) 04ahgy válasza szakalistvan (#7766) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Teljesen jól van az itt. -5V sok tápon már ki sincs vezetve. Sőt, elő sem állítja. Az ISA buszos hangkártyáknak (és egyéb ISA eszközöknek) volt rá szüksége, kb. max. a PIII-as korszakig.

Elfért a hsz itt, hiszen a teszter vonatkozásában végül is egy hibajelzésről beszélünk. Az más kérdés, hogy megállapítottuk, hogy nemhogy valami baja nincs a tápodnak, hanem semmi. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7769) jety91 válasza 04ahgy (#7768) üzenetére


jety91
őstag

Sziasztok!

Ismerősömnek bizonyos időközönként megfagy a gépe. Először tápegységre, alaplapra gyanakodtunk, de vadonatúj benne minden. Kipróbálták másnál és ott tökéletesen működött a gép. Bemérették nála az áram erősségét, és sajnos nagyon nagy az áramingadozás.

Kérdésem a következő:

Valami megoldást lehet erre találni, vagy panaszkodjon az áramszolgáltatónál?

(#7770) szakalistvan válasza jety91 (#7769) üzenetére


szakalistvan
senior tag

04ahgy : Köszönöm szépen,ismét gazdagabb lettem :R

Elvileg a tápoknak mindegy mekkora a feszültséggel üzemelnek, azt hiszem 250-110V-ig (váltó)
Zavarszűrésre szoktak bekötni elé szünetmentest úgy tudom.

(#7771) lujó55


lujó55
őstag

Sziasztok! Valami nem stimmel a táppal, vagy jó ez így és csak én nem értek hozzá:

Nem 12V körül kéne lennie? :U

(#7772) szakalistvan válasza lujó55 (#7771) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Nekem is ennyi Everest szerint. Ha 12 helyett 2,37V lenne ez a hsz meg sem született volna...
Multiméter ha van kéznél akkor megbizonyosodhatsz róla:)

(#7773) lujó55 válasza szakalistvan (#7772) üzenetére


lujó55
őstag

Világos, de akkor mi ez a szám? Everest téved? :U :F

(#7774) lsc válasza lujó55 (#7773) üzenetére


lsc
nagyúr

Miért ne tévedne, az everest nem mér csak közöl egy adatot, jelen esetben rosszat. Ahogy tanácsolták mérd le multiméterrel, akkor kapsz normális értéket.

Az élet kegyetlen .

(#7775) redaizoltan válasza lujó55 (#7773) üzenetére


redaizoltan
csendes tag

Soha ne bízz ilyen méréseknél az Everestben.Az csak a BIOS után mér ami nem pontos.Csinálj egy olyat,hogy multiméter,és mérj egyet kisterhelés alatt, meg egyet amikor jócskán terheled.Ha az érték a két szám között nem nagy akkor nincsen gond.

A számítógép nem az élet,csak az életünk egy része... http://mesterszerviz.hu

(#7776) tunde83 válasza redaizoltan (#7775) üzenetére


tunde83
csendes tag

De jó, hogy van egy progi amit diagnosztikára találtak ki és nem való arra.
Most néztem az enyémet, tényleg nem 12V, sőt még az 5V sem annyi. :O

[ Szerkesztve ]

nem, nem, én nem értek ahhoz!

(#7777) orbano válasza orbano (#7750) üzenetére


orbano
félisten

upp :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#7778) cettlee


cettlee
őstag

beraktam a zsiruj corsair vx450et, minden ok, viszont a +12V ra 12,7-12,8at ir. bios is és a progik is(mondjuk azok biosbol olvassák). elözö tápomnál ezaz érték 12,11 körül volt

(#7779) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdv!

Most mikor bekapcsoltam a gépet,a táp pukkant egy jó nagyot,le is vágta a biztosítékot.De a gép megy,látszólag semmi baja.Vajon szenvedett maradandó károsodást? Chieftec GPS-450AA-101A

(#7780) lujó55 válasza lsc (#7774) üzenetére


lujó55
őstag

Megtörtént. Valamivel több, mint 10V :U

(#7781) lujó55 válasza redaizoltan (#7775) üzenetére


lujó55
őstag

Az előbb hülyeséget mértem.
A valós helyzet ez: HDD és VGA nélkül 11,71V ha meg azok is rajta vannak 11,67V. De ez még mindig nem 12V :N

(#7782) cettlee


cettlee
őstag

mindjárt felrobbanok. megjött az uj tápom, ment a gép 2 orán keresztül, probáltam játékot is. utána biosba állitgattam picit, procifeszt is alapra. ilyenkor ugye leszokott állni a gép miután mentettem a bios-t, és ujraindul egyböl. namost leállt, várom h ujrainduljon, erre semmi. megse nyekken azota. nem reagál a power gombra, cmos-cleart is nyomtam már, ventik se mozdulnak. visszadugtam régi tápot, ezzel pöccre indult, megint rádugtam a corsairt, semmi. ezmiez?

köszi elöre is

(#7783) lujó55 válasza cettlee (#7782) üzenetére


lujó55
őstag

Húzd le a VGA-t, gombelem ki, BIOS short circuited, 10 másodperc múlva jumpert normal állásba, gombelem vissza, power on, gép bekapcs. Ha felpörög, power off, táp rá a VGA-ra. Ha nem, akkor más a baj, lehet, hogy nincs minden a helyére dugva.

(#7784) cettlee válasza lujó55 (#7783) üzenetére


cettlee
őstag

rendben mindjárt kiprobálom, gombelemes miben különbözik a sima jumperes bios resettöl?természetesen mindent jo helyre dugtam mert láma nem vagyok, és 2 orán keresztül tökéletesen müködött minden. 2db 4pines tápcsati megy az alaplaphoz, de éncsak egyiket dugtam be, gondolom az uj lapoknak van szükségük mindkettöre

(#7785) cettlee


cettlee
őstag

nemcsinál semmit. bár ezt nemértem hogy az elemes dolog miért segitett volna:D hogyha egyszer a régi táppal pöccre indult..

a 3 napos azonnali cseregarancia vajon hogy müködik? nov 1én rendeltem meg neten, ma hozta ki a postás..

(#7786) lujó55 válasza cettlee (#7785) üzenetére


lujó55
őstag

Ha neten rendeltél, tehát webshop vásárlás volt akkor 8 napos cseregaranciád van, ezt ne feledd! Ha boltban vásárolsz akkor 3 nap.
A gombelemes trükköt azért mondtam, mert nálam egy MSI lapban hiába dugtam át a jumpert a 2-3 tűkre, nem resetelte ki a BIOSt, de ha kikaptam a gombelemet a lapból egyből seggre ült. Egy próbát azért megért, nem? Amúgy még megnézhetted volna egy másik gépben mit csinál a táp. Nem hittem volna, hogy a túlhúzástól kinyírtad, mert nem egy gagyi noname cuccról van szó. :N

(#7787) cettlee válasza lujó55 (#7786) üzenetére


cettlee
őstag

mindjárt viszem haverhoz.

aza helyzet hogy 300*10 en volt 1,45 Von a proci memcsiknek +0,1V fsbnek +0,3V.

ilyen beállitások közepette cseréltem ki a tápot. semmi gond nemvolt, aztán beléptem biosba 2 ora használat után, visszaálliottam mindent alapra, feszkókat is, ezután történt a nyekk

(#7788) orbano válasza cettlee (#7785) üzenetére


orbano
félisten

úgy,hogy nem 3 napos, hanem 7 (vagy 8, ezt nem tudom pontosan). megfogod és visszaküldöd/viszed, hogy nem kell. semmit sem kell mondanod. de különben is a kézhezvétel számít, nem az, hogy mikor rendelted meg.

A vér nem válik VAZZE!™

(#7789) cettlee válasza orbano (#7788) üzenetére


cettlee
őstag

visszaviszem hogy nemkell?:D ugy tudom hogy ha felbontottam akkor ilyet már nem lehet.vásárlástol való elállás joga csak akkor ok ha sértetlen a cucc nem? de amugymeg kell ez nekem csak adjanak ujat. na 1 orán belül kiderül h tényleg van-e baja

(#7790) cettlee válasza cettlee (#7789) üzenetére


cettlee
őstag

tényleg van baja. haver gépénél se nyekken meg. érdekes. pedig amikor rádugtam a konekktoros tápcsatit, akkor hallottam vmi sercegő áramos hangot 1 pillanatra

(#7791) lujó55 válasza cettlee (#7790) üzenetére


lujó55
őstag

Teendő: szépen visszacsomagolod úgy, ahogy volt (zacsi, vagy doboz) mellé teszel mindent amit adtak, az utolsó kezelési utasítást is és besétálsz vele az üzletbe, vagy postán juttatod vissza a kereskedőnek, nem a futárnak. Ez utóbbi esetben érdemes egy kísérő emailt előre küldeni, hogy számítsanak rá és leírhatod, hogy mit tapasztaltál. Nem fognak cigánykodni, nem te vagy az első esetük. Olyanokkal nem kell foglalkozni, hogy vezetékszorító klipszet már lecsavartad, meg a zacsi perforálása megsérült, mert ez természetes, ha kipróbáltad, de azért nagyon ne legyen karcos és ne próbálgasd a csavarokat piszkálni. Sajnálom, hogy hibás cuccot kaptál. Én anno SD memóriakártyával jártam így, selejtes volt az egész sorozat, az ötödik darab volt jó, égett a pofám a MM-ban.

(#7792) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Üdv!

Tegnap mikor kikapcsoltam a gépemet és nyugovóra tértem, arra lettem figyelmes, hogy nem álltak le a ventik.
Tehát mikor lenyomná egy kattanó hanggal a vinyókat, akkor az a kattanó hang már kicsit halkabb lett, és forog tovább a táp/cpu/gpu ventik, illetve az egyik ház venti is. Csak egy 5mp-es gombnyomás segít rajta:S
Ez azt jelenti hogy meghalt a tápom? :O

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#7793) 04ahgy válasza lujó55 (#7781) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A +12V az ATX szabvány szerint +/- 5%-kal térhet el, tehát 11,4V ... 12,6V normális. Az eszközöket is ennek figyelembevételével történik.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7794) 04ahgy válasza tunde83 (#7776) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A programot ugyan diagnosztikára találtáák ki, de amit művel, az nem mérés, hanem indikáció. Ezt figyelembe kell venni. A mérendő rendszerrel önmagában (ez a számítógéped) ugyanis nem lehet mérést végezni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7795) 04ahgy válasza szakalistvan (#7770) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem mindegy. APFC esetén tud 90V ... 260V tartományt kikompenzálni a primer kapcsolókör. Ha nem ilyen tápja van, vagy gyors az ingás, akkor zavarszűrős elosztó vagy line-interaktív szünetmentes kell a táp elé. Panasz is mehet az áramszolgáltatóhoz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7796) 04ahgy válasza Zomb€€ (#7792) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez inkább OS vagy BIOS jellegű dolog. CMOS reset, BIOS frissítés, OS újratelepítés. nem kapja meg a lap a szükséges ACPI signalt, és ezért nem kapcsol le. Hosszan nyomva lekapcsol, tehát a táp maga képes a ki- és a bekapcsolásra.

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7797) Zomb€€ válasza 04ahgy (#7796) üzenetére


Zomb€€
őstag

Ez jó hír.
Tegnap teljesen új BIOSt frissítettem, új proc került a gépbe, lehet, hogy vmelyik beállítást nem szereti?
OS lehet akkor is, ha szépen kijelentkezik, és a képet is eldobja a monitortól? Utána még okozhat hibát?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#7798) Laci4 válasza 04ahgy (#7793) üzenetére


Laci4
senior tag

Nembeszélve a mai "piacon" lévő átlag multiméterek hibahatárairól :DDD Kevés embernél van otthon metex műszer pl. nálam sincs :B

(#7799) 04ahgy válasza Laci4 (#7798) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Átlag multiméter még mindig a jobb, mint az átlag BIOS. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7800) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Szétkaptam az egész gépet, majd újra összeraktam, de nem segített semmit. Továbbá az sem, hogy lehúzogattam az IDE csatlakozókat. :(
Az legalább kizárható - abból, hogy gombnyomásra lekapcsol - hogy a táp halt meg?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.