Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11651) építész válasza RidDiCh (#11650) üzenetére


építész
aktív tag

Szia!

Szerintem először nézz szét a bios setupban és csak próbaképpen kapcsolj ki pár energia spórolós okosságot. Lehet, hogy drasztikusan lemegy a gép fogyasztása pár wattra, amikor nem csinálsz semmit, amikor meg beindul a fogyasztás nyilván zörren egyet.

bye

(#11652) RidDiCh válasza építész (#11651) üzenetére


RidDiCh
tag

Köszönöm a választ, hazamegyek és szétnézek benne.

(#11653) agressiv válasza RidDiCh (#11650) üzenetére


agressiv
addikt

Annyira kevés áramot igényel ilyenkor a gép, hogy hallható tartományban dolgozik a processzor tápellátó áramköre. Szokványos jelenség és a processzor tuningjával, vagy a processzor spórolásának kikapcsolásával megszüntethető, illetve csak a macskák hallják. :D

Hát még a borz.....

(#11654) adax01


adax01
tag

Ma hív az egyik ismerősöm hogy nézzek meg egy cheftec-400 AA 101 A tápot én kérdeztem tőle hogy mi a baja neki erre ő csak annyit mondott hogy büdös.
Szerintetek mi történt ezzel?





A tekercs belesülve a ventilátorba a kondik meg pupulva.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#11655) 04ahgy válasza adax01 (#11654) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A kimeneti közös toroid fojtó agyon melegedett valamiért, kiforrasztotta magát, és finom melegen beleesett, majd beleolvadt a ventilátorba.

Ismidnek milyen gépe volt alatta?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11656) adax01 válasza 04ahgy (#11655) üzenetére


adax01
tag

Nem az övé a gép ő csak pc boltos én javítom neki a cuccokat tápokat meg ilyeneket.
Ezt szerintem túlterhelték egy kicsit de a ventije is beállt egy kicsit már előtte.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#11657) 04ahgy válasza adax01 (#11656) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát, álló ventivel nem csodálkozom a fényképen látottakon. Újabb tanulságos fejezet, mennyire nem egyszerű aktív tápból a kapcsoló és egyenirányító félvezetők hűtőbordájának megnövelésével passzívot csinálni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11658) mr_ricsi válasza adax01 (#11656) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Még a gyári venti van benne, vagy már "szakszerűen" kicserélték egy silent típusra? Illetve nem egy alsótápos házban volt esetleg?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11659) építész válasza mr_ricsi (#11658) üzenetére


építész
aktív tag

Alsó táp esetén mi a rizikó faktor?

bye

(#11660) adax01 válasza mr_ricsi (#11658) üzenetére


adax01
tag

A gyári eredeti ventije volt a chieftec tápnak.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#11661) mr_ricsi válasza építész (#11659) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Alsó táp esetén mi a rizikó faktor?"
A por, ami eltömi alul a rácsot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11662) 04ahgy válasza mr_ricsi (#11661) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A melegtől felpörög a táp ventilátora, de nem hallja hangosnak, mert a por a zajt is szigeteli. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11663) mr_ricsi válasza 04ahgy (#11662) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A gépben a tápén kívül volt még 8 db venti. Ebből a zajból egyet kihallani?

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11664) építész válasza mr_ricsi (#11661) üzenetére


építész
aktív tag

Elég durva, akkor ezt lakásban padlóra állítva használni veszélyes.Talán egy klimatizált pormentes gépterem polcán rendszeres karbantartás mellett használható, vagy függesztve.

bye

(#11665) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Van itt valakinek Corsair AX 650 -es tápja ?? :F :F

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#11666) mr_ricsi válasza építész (#11664) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nekem más gondom is van ezzel a megoldással.
A venti a levegőt akkora területen szívja be, amekkora a venti átmérőjű kör területe mínusz a motor területe. A gép alatt a levegő egy venti kerületű és a gép lábának megfelelő magasságú hengerpalást felületén áramlik oda.

Például 12cm-es venti, 3cm-es a motor a közepén, 1 cm-es lábak.
Számoljunk csak:
(12^2-3^2)*pi/4= 106 cm2
12*pi*1= 38 cm2

3 cm magas lábakon kellene állni a háznak, hogy ne legyen fojtás a beáramló levegőn. Ilyen magas házat viszont én még sosem láttam.
És a sok port is emiatt gyűjti, mert a felgyorsuló levegőnek lecsökken a nyomása, és felszív, amit csak tud.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11667) 04ahgy válasza mr_ricsi (#11666) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hmmm. Így még nem láttam levezetve, de csak egyetérteni tudok a levezetéssel. :R

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11668) építész válasza mr_ricsi (#11666) üzenetére


építész
aktív tag

Ha megfodítanánk a tápban a ventillátort, vagyis hátul szívna és a doboz alján fújna, akkor a por kérdést ki lehetne lőni. Kicsit nőne is a légszállítás, mert fújni könnyebb a ventillátornak, mint szívni. Viszont a légáramlás nem hűtené a sarkokat, így azért sülne meg a szekunder köri tekercs, ami most kipottyant.
Szívhatna a dobozból is a táp, de akkor meg beleeseik egy csavar és az okoz zárlatot. Nem jó ez sehogyse ott lent.

bye

(#11669) agressiv válasza építész (#11668) üzenetére


agressiv
addikt

Semmit sem érne, mert nem kapnának levegőt azok az alkatrészek amik igényelnék. Nem véletlenül vannak a tápokban úgy a ventilátorok, hogy rá a nyákra a levegőt.

Hát még a borz.....

(#11670) Diablo18


Diablo18
senior tag

Sziasztok következő a kérdésem

itt ph n vettem 1 corsair 430 as tápot ez a builder v2 v mi

azt vettem észre

hogy közelről halkan de sípol

ez nagy gond?:S
v sem

sajnos nem garis de úgytűnik nem is nagyon volt használva
még a szaga is új és a fóliát a corsair felíratról is én szedtem le

ez gyári hiba v selejt árú? v mi

[ Szerkesztve ]

(#11671) építész válasza Diablo18 (#11670) üzenetére


építész
aktív tag

Mikor sípol, készenlétben? Gondolom ha be van kapcsolva, akkor a ventilátortól már nem hallod a sípolást. Ha azt szeretnéd, hogy hosszú életű legyen a tápegységed, készenlétben sokáig ne járasd a géped, kapcsold ki a kapcsolójával hátul, vagy kapcsolós elosztóval.

Próbáld egy picit leterhelni, hátha attól olyan magas frekvenciára áll át, amit már nem hallasz, legfeljebb a házi állatok.

[ Szerkesztve ]

bye

(#11672) Diablo18


Diablo18
senior tag

készenlétben sosem szokott lenni
sem kikapcsolva

de mi lehet a probléma forrása?:S

(#11673) Reloop DJ válasza Diablo18 (#11672) üzenetére


Reloop DJ
csendes tag

Hali!
Van egy Chieftec GPS-450AA 101A tápom és a venti benne eléggé oda van:D Adtam neki WD-40-et de nem hatott mit ajánlatok? :D

!Honda Power!

(#11674) Diablo18 válasza Reloop DJ (#11673) üzenetére


Diablo18
senior tag

hát olaj inkább
speckó gép olaj
v pl varrógépbe való
de nem az a mezőgazdász gépekbe valóra gondolok:D

am meg ha minden kötél szakad venti csere

de az én tápomal mi vaN???
trafó sípol v mi van benne vagy nem tudom mi ad ki olyan hangot
bár rég volt 1 fsp tápom ami még hangosabb volt de az is bírta nem halt meg

szóval nem tudom féljek e bár jobb félni mint megijedni :S

(#11675) Diablo18 válasza építész (#11664) üzenetére


Diablo18
senior tag

jajj nem kell úgy megijedni 1 alsó tápos rendszertől néha alá kell nézni és ha porosodni látszik ki kell fújni
meg a tápot sem árt át fújni néha ennyi :R

(#11676) Boogie33 válasza építész (#11671) üzenetére


Boogie33
senior tag

Miért mi baja lesz ha készenlétben van ? :F

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#11677) agressiv válasza Boogie33 (#11676) üzenetére


agressiv
addikt

Egyrészt feleslegesen megy, másrészt a táp készenléti köre gyorsabban öregszik, ha mindíg be van dugva a gép.

Hát még a borz.....

(#11678) Boogie33 válasza agressiv (#11677) üzenetére


Boogie33
senior tag

De míí megy feleslegesen ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#11679) agressiv válasza Boogie33 (#11678) üzenetére


agressiv
addikt

A táp készenléti köre bakker. Ha egy lekapcsolt TV, számítógép, hifi és így tovább készenlétben üldögél az felesleges... Minek?

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#11680) Boogie33 válasza agressiv (#11679) üzenetére


Boogie33
senior tag

De a táp készenléti köre csak akkor "megy" ha gép készenlétbe van, ha kikapcsolod teljesen akkor nem megy, tehát tök mindegy hogy be van-e dugva a kábel vagy nincs. :K

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#11681) agressiv válasza Boogie33 (#11680) üzenetére


agressiv
addikt

Ha a 220-at kapcsolod akkor igen, de nagyon ritka az ilyen.

Szerintem félreértés van, mert készenmlét alatt nem a windows készenlétet értjük...

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#11682) Boogie33 válasza agressiv (#11681) üzenetére


Boogie33
senior tag

Én úgy értem hogy a pc-n leállítás , alias off.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#11683) agressiv válasza Boogie33 (#11682) üzenetére


agressiv
addikt

Ha a PC-t leállítod akkor még megy a táp készenléti áramköre ami 5V-ot szolgáltat az alaplapnak. Ha nem húzod ki, vagy kapcsolod le a hátulján a főkapcsolót, akkor folyamatosan megy a táp készenléti köre 0-24-ben.

Hát még a borz.....

(#11684) Boogie33 válasza agressiv (#11683) üzenetére


Boogie33
senior tag

Na , erre kíváncsi vagyok megyek szétkapok egy tápot és megnézem . :F

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#11685) építész válasza Diablo18 (#11672) üzenetére


építész
aktív tag

Olyan nincs, hogy soha nincs készenlétben egy ATX gép. Ha megnyomod bekapcsoló gombot és bekapcsol a géped, akkor előtte készenlétben volt.
AT gépeket még 230 voltos kapcsolóval kapcsoltad be, mert az AT táp nem adott készenléti 5 voltot. Minden ATX és ATX12V tápnak van egy 5Vstb kimenete, ami 1- 2A-el terhelhető. Ez éjjel nappal megy, ha nem veszed el a 230V-ot a táptól. Ez zümmög, melegszik, öregszik és idővel tönkre is megy. Olyan mint egy időzített bomba, vagy óra ami, számolja visszafele az hátralevő hónapokat. Általában primitív egy áramkör, ami direkt nincs túlmértezve (kivételek azért lehetnek). Ha nincs leterhelve alcsonyabb frekin fülyül, amit hallhatsz, ha túl van hajtva a vasmag , akkor meg azért zizeg. Ha szórnak benne az alkatrészek értékei, akkor meg azért sántít.

Gyanítom, hogy a probléma a gyártók profit érdekeltségben van. Ha jó tápokat gyártanának és nem változtatnák a szabványokat, akkor 20-30 évig nem kéne másikat venned és akkor becsukhatnák a gyárakat.

bye

(#11686) építész válasza Boogie33 (#11684) üzenetére


építész
aktív tag

Nem kell szétkapnod a tápot. Elég ha rámérsz a szürke vezetékre (5Vstb) és a zöldre (PON) úgy, hogy a feketére teszed a multimeter negatív pontját.

bye

(#11687) építész válasza Boogie33 (#11684) üzenetére


építész
aktív tag

A számítógépedet a LAN -on és az interneten keresztül akár Újzéllandról is be lehet kapcsolni, ha a biosban beállítod. A készenléti +5V ott van a gépedben, világítanaak ledek, megy a LAN, egér, USB -s cuccok, arról megy a bekapcsoló áramkör is ami bekapcsolja a tápot, vagyis a földre lehúzza a zöld vezetéket.

bye

(#11688) építész válasza építész (#11686) üzenetére


építész
aktív tag

Nem szürke, hanem lila a készenli 5V

bye

(#11689) Diablo18


Diablo18
senior tag

az én gépem sosincs készenlétben mert mindig megy mindig be van kapcsolva
ez a táp akkor max gyári hibás
mert vettem új szaga volt 1
2 1 porszem nem volt benne értsd úgy gyári nem takarított(a csavaron a matrica is ép)
3 még a fóliát is én kaptam le a rács feliratról
szóval akkor ez max gyári hibás vagy össze zártak benne valamit

mert ez még nem üzemelt ezelőtt 24 órát az tuti

itt ph n vettem 1 tagtól

lehet ilyen le esett kamionról feeling mert új táp de doboz gari 0 :)

de hát minthogy nem készenlétizek hanem élesben tolom így még sokáig bírni fogja akkor:D

mert egyébként biosban ki írt feszek stb rendben vannak

[ Szerkesztve ]

(#11690) agressiv válasza Diablo18 (#11689) üzenetére


agressiv
addikt

Amikor be van kapcsolva a gép, akkor is megy a készenléti kör. :DD

Amúgy sípolás azért is lehet, mert alacsony a terhelés rajta. Most nálam is ez játszik, mert I7 és gtx460 mellett jó volt, viszont a mostani annyira keveset zabál, hogy nincs megterhelve a 12V rendesen és a feszültség is túl magas rajta.

Celeron G530-ról és egy 700W.os FSP-ről van szó. :DD Olyan elmeőrültség is eszembe jutott már, hogy rakok rá valami műterhelést. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#11691) Diablo18 válasza agressiv (#11690) üzenetére


Diablo18
senior tag

ez 1 430 as táp

de fene tudja amilyen keveset fogyasztanak ezek az alkatrészek

de nem is érdekel igazából ha gondja lesz cserélem

annyira azért jó táp szerintem a corsair ha megdöglik nem visz magával semmit

(#11692) építész válasza Diablo18 (#11689) üzenetére


építész
aktív tag

Mivel egy tápegységben két táp van egy kis teljesítményű készenléti és egy nagy teljesítményű "fő" táp, így a kettő közül bármelyik sípolhat, vagyis először el kéne dönteni, hogy melyik teszi. Ezt úgy éred el, ha a start/leállítás gombbal windowsból ( Linuxnál is van valami hasonló) leállítod, de ettől készenlétbe megy a tápegység és meghallgatod, hogy akkor is cicereg-e?
Ha akkor nem cicereg, kizárásos alapon a "fő" táp trafója vagy szűrőtekercsei teszik. Próbáld valami proci teszttel leterhelni, hogy halkul-e? Ha nem halkul hanem hangosodik, akkor inkább vissza kéne adnod annak akitől vetted. A venti hangjának azért zavaróbbnak kéne lennie, mint a trafó zizegése vagy sipolása.
Ha a készenléti kör cicereg, akkor azt az USB csatikba duggatott kütyükkel tudod legkönnyebben leterhelni.

[ Szerkesztve ]

bye

(#11693) építész válasza Diablo18 (#11689) üzenetére


építész
aktív tag

"mert egyébként biosban ki írt feszek stb rendben vannak"
Abszolut értékek keveset számítanak, mert helyből pontatlan ez a fajta mérés. Próbáld terhelni és nézd, hogy változnak-e (Everest, Adia 64) ? Vagy egy Molex csatin kényelmesen meg lehet mérni multiméterrel a 12 és az 5 voltot.

[ Szerkesztve ]

bye

(#11694) agressiv válasza építész (#11692) üzenetére


agressiv
addikt

Nem kell vele foglalkozni, ha zavaró, cserélni kell. Én most cseréltem a 700-as FSP-t 250-es HEN-re és minden zaj megszűnt. A venitlátort cseréltem egy nagyon halkra így már csak a vinyónak van hangja.

Hát még a borz.....

(#11695) építész válasza agressiv (#11694) üzenetére


építész
aktív tag

Én 7 éve nem veszek magamnak semmilyen új tápot, hanem ráncbaszedem, amiket kidobnak/hozzám vágnak vagy bontásból megmarad. Nekem még a 450W-os Mercury, 400 wattos MSIndustrial, őslelet 400 W-os DTK, Micase, Power Man és hasonló no-namek is viszik az AtI Radeon HD4850 -ast és az E5200-at 3,0 - 3,5Ghz-en. Újabb cuccok meg egyre kevesebbet zabálnak, akkor minek nagyobb táp? Pár tartalék táp is mindig van a szekrény tetején.
Majd ha a kVAh-t méri az ELMŰ kWh helyett kiszámolom, hogy megéri-e modern aktív PFC-ést venni és szopni vele.

[ Szerkesztve ]

bye

(#11696) mr_ricsi válasza építész (#11671) üzenetére


mr_ricsi
veterán

építész és agressiv:
"kapcsold ki a kapcsolójával hátul"
A hátsó kapcsolót lehetőleg ne ajánlgassátok napi használatra, mert az gyakran még márkás tápokban is csak egy szar kínai kapcsoló, száz kapcsolásra tervezett élettartammal.
Rendszeres használatnál nagyon gyorsan beégnek, és kontakthibásak lesznek, és ez visz hibát a rendszerbe.
Ezek a kapcsolók a mi számunkra készülnek: hardverbővítéskor, hibakereséskor gyorsan lehet áramtalanítani a gépet.

A felhasználók vegyenek olcsó kapcsolós elosztót akcióban. És azzal még a perifériákat is áramtalanítani tudják.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11697) Hoby


Hoby
tag

Sziasztok. Olyan problémám lenne hogy, kb 15-20 percenként lekapcsol ( mintha letolnám a főkapcsot.) a gépem bármit is csinálok rajta ( terhelem/nem terhelem) Ez a probléma ma jelentkezett délután, 4x hagytam hogy ezt csinálja aztán átköltöztem laposra. Tápra gyanakszom, de még nem szedtem szét hogy körülnézzek benne.Kb 5-6 éves Chieftec 400W-os tápom van.
Ha táp gond lenne akkor mostanában milyen tápot mondanátok cserére max 500W-ig?
Előre is köszönöm.

(#11698) agressiv válasza mr_ricsi (#11696) üzenetére


agressiv
addikt

Soha nem ment még tönkre ilyen kapcsolóm és az lenne a legkissebb probléma.

Amúgy én kihúzom.. :DD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#11699) moha21 válasza agressiv (#11698) üzenetére


moha21
addikt

+1

Sosem találkoztam még olyan táppal,ahol a 230-as kapcsolóval probléma lett volna.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11700) stm_


stm_
tag

Hello!

Itt is megkérdezném:

Egy pc tápegység kikapcsolva, pontosabban készenléti állapotban, ha a 12V-os ágon feszültség mérhető azt mire kellene vélni??

Tehát, standby módban az:

5V-os ágon (molex csatin mérve) 0V.
12V-os ágon közvetlen a kikapcsolás után 0,08-0,09V ami percről perce nő
35-40 perc után eljut 0,23V-ig.

Adataimnál lévő masina az alany.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.