Hirdetés
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- lezso6: Miért is jó, ha dohányzol?! Megéri rászokni!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sh4d0w: Én és a számítógép
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 7 – Még egy megosztó – de gyors – étel: resztelt máj
-
LOGOUT
Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció
Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
spammer
veterán
OFF-ba teszem, mert ez már nem kifejezetten ubuntus téma.
Rangerbe már készül a kétpaneles mód, githubról húzva talán már működik is, de konfigban be kell állítani. Jelenleg nincs 2 panel (csak oszlopok), de vannak tabok, és gyors gombok, amikkel rohadt gyorsan lehet ugrálni bárhová. Én pl. rangerből töltök fel imgur-ra (scripten keresztül) is, rangerből vadászok feliratot filmhez (szintén scripten keresztül), bármilyen shell parancs meghívható, láncba fűzhető stb. Egy csomó minden beállítható a konfigjában, persze az időt rá kell szánni, ha valaki nem tud/akar ezzel foglalkozni, akkor nem lesz nyerő (akkor jobb az mc). Vim felhasználók szintén előnyben, főleg nekik készült.
Lokális zenéket MOC-cal hallgatok, de mint írtam, sok zeném nincs lokálisan, ezért a Spotify-t tolom, de azt is megoldottam, hogy ne sokat kelljen a döglassú GUI-n kattintgatni, a zenei listámat is gyorsmenüvel intézem.
Akár konzolból (TTY) is tudok albumot váltani, listázni stb., persze maga a Spotify kliens az X alatt fut. Aki előfizet prémiumra, az tudja teljesen konzolból is tolni a Spotify-t, mindenféle GUI nélkül, ami nem kicsit megváltás, mert röhejesen lomha és sokat zabál a GUI-s kliensük.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- BESZÁMÍTÁS! Asus A620M R5 7600X 32GB DDR5 1TB SSD RTX 3080 10GB Zalman M4 A-Data 750W
- PlayStation Network (PSN) ajándékkártyák, feltöltőkártyák áron alul!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- Xiaomi 11T 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest