Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29427) ubyegon2 válasza God Vazzeg (#29425) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

csak azért szólok itt hozzá, mert Mint felhasználónak válaszolok

Nekem sincs vele 3 éve bajom. Arra érdemes odafigyelni, hogy az új Cinnamon/Nemo páros szinte mindig bugos erősen, én várok pár hetet vele, mint ahogy a 18-at és a 18.1-et is egy hónap tolással tettem fel.

Ha viszont túlesett pár frissítésen, akkor már atomstabil. Ez a dolog szerintem nem disztró vagy DE függő, ezt tapasztaltam már KDE, XFCE de még Unity esetén is. Mostanában valahogy nem kapja meg az elégséges tesztelési időszakot semmi ezekben az asztali disztrókban.

Itt azért tettenérhető a Debian stabilitásra való törekvése, amikor a Mint Cinnamonja már 2.8 volt, a Jessie még csak a 2.2-nél járt és a testingben is csak a 2.6 volt.

Syl egyből feldobta a Cinnamont és a Nemot is, persze hogy úgy járt, ahogyan én szoktam. :)
Az is idiótaság lenne tőlem, ha én a 17.04 Unityjét a stabilitás hiányával támadnám, nem is teszem, ugyanolyan stabil az is, mint a többi a kezdeti gyors hibajavítások után.

A Nemo sz*r dologra csak annyit, hogy olvastam olyan Ubuntu felhasználótól nemrég, aki a Nautilust cserélte le Nemo-ra. :D

Milyen érdekes, hogy Mint alatt nagyon sz*r a Nemo, de az Ubuntun jó a default fájlkezelő helyett. (ez kizárja azt is, hogy gépfüggő lenne a dolog)

Most olvasom Syl ft hozzászólásait, meglepő, milyen vehemenciával fikázza az Ubuntu-t. Úgy látszik csak nekem nem lehet kritikus észrevételem. :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.