Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#48251) hcl válasza Fooler89 (#48250) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem használom azt a progit, az Nvidia panelen belövöm, hogy több monitor, és csók :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#48252) (Bundás) válasza hcl (#48251) üzenetére


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy másodlagos HDD-k IDE/SATA portra való csatlakozás esetén két NTFS partíció mellett nem tudom, csak a "D" meghajtót olvasni, a "C"-re krixkrax-os hibát dob ki a rendszer, meg szöveget hogy már csatlakozva van.
Ugyanakkor ha USB porton keresztül csatlakoztatom a fenti HDD-ket akkor mindkét partíció tökéletesen olvasható.

Köszi

(#48253) hcl válasza (Bundás) (#48252) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

mtab -ba mit r, hogyan csatolja fel? :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#48254) haris


haris
őstag

Sziasztok, segítséget kérek, a hozzáértőktől.
A gépemen Ubuntu 1104 fut Unity felülettel szeptember óta.
Gondoltam kipróbálom, milyen a "Klasszikus" felület, ezért a Compi-config-ot elindítva ott az (azt hiszem) "Egyéb beállítások, de lehet hogy csak beállítások gombra kattintva volt egy opció, hogy Unity vagy Klasszikus.
Ezt átállítotam klasszikusra, majd OK-ztam.
(gondoltam, visszakapcsolom, ha mégsem tetszik, de mivel oly sokan szidják a Unity-t, gondoltam hátha nyerek valamit, és jobb lesz mint volt. Nem lett, sőt +szivattam magam :W )

Na azt sikerült elérnem, hogy most van egy üres asztalom, sem felső panelem, sem oldalpanelem (indítópanel?) nincsen, csak a tök üres asztalom. A Super gomb megnyomására sem jön fel semmi, az egér bármelyik képernyő szélre, sarkokba vitelére sem.
Mit kéne tennem?
Előre is köszönök minden segítséget.

(#48255) ViZion válasza haris (#48254) üzenetére


ViZion
félisten

alt+F2 compiz --replace
esetleg elindítani a ccsm -et, és átállítani. De lehet, h nem jó, nem vok gép előtt.
Unity-2D letöltésével lesz Gnome 2 szerű panelos, ezt bejelentkezéskor lehet választani.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48256) haris válasza haris (#48254) üzenetére


haris
őstag

Hohoho....
Ezt találtam az ubuntu.hu-n

"A munkaterület-váltó a Super+s, a fájlböngésző a Super+f, az alkalmazásböngésző a Super+a, a Kuka a Super+t billentyűk lenyomásával érhető el."

Sajnos nincs most előttem a gép, mert a munkahelyemen vagyok, de ha jól sejtem, a Super+a megnyomása után remélhetőleg el tudom indítani a Compiz Config-ot, és vissza tudom állítani amit elk@libráltam.

Este jelentkezem, hogy mire mentem. És köszi mindenkinek, akik már fogalmazzák a hozzászólásukat, hogy mit hova gépeljek, honnan kerítsek terminált, és egyebek.
Lehet még szükség lesz rá...

SZERK:
ViZion... Köszi. Este megpróbálom.
Nem tudom kell -e nekem ez a klasszikus felület, de hát próbálkozom, hátha úgy még jobb lesz. Állítgattam már eddig is dolgokat, amik nem olyanok lettek, mint vártam, bár ilyen csúnyán most haraptam be először. Kétségbeejtő érzés, amikor ott látod magad előtt az asztalt, de semmi nincs meg. Este még egy nyamvadt böngészőt sem tudtam elővarázsolni.

[ Szerkesztve ]

(#48257) (Bundás) válasza hcl (#48253) üzenetére


(Bundás)
addikt

Lemezkezelőben nem tudta felcsatlakoztatni az első partíciót, mivel azt írta már csatlakoztatva van. Valahogy érdekesen is nézet ki a partíciós display, volt egy ntfs és a második rubika még két részre volt osztva.
Újrapartícionáltam a HDD-t rendesen XP telepítővel, úgy már felismerte gond nélkül.

(#48258) ViZion válasza (Bundás) (#48257) üzenetére


ViZion
félisten

XP telepítővel partícionálni... jajj :O ...csak remélem, h nem SSD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48259) hcl válasza (Bundás) (#48257) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha már csatlakoztatva van, akkor az már csatlakoztatva van.
Ilyenkor egy mount, vagy akár egy df is segthet, hogy legalább azt megtudd, mi van csatolva.

Mutogatni való hater díszpinty

(#48260) (Bundás) válasza ViZion (#48258) üzenetére


(Bundás)
addikt

Régi PATA HDD-re kellett XP-t rakni, csak lementettem az adatokat előtte Ubuntu-s gépről. :P

hcl: majd legközelebb meglesem jobban, máskor is fordult már elő ilyesmi

(#48261) haris válasza haris (#48256) üzenetére


haris
őstag

Hát nem jó.
Nem reagál semmire. Az egyetlen a Super+s ami amunkaterületváltó, a többire nem csinál semmit. Alt +F2 sem reagál :(

(#48262) ViZion válasza haris (#48261) üzenetére


ViZion
félisten

Indítsd helyreállítási módban, és tálvolítsd el a ccsm -et
sudo apt-get remove ccsm
Hátha...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48263) haris válasza ViZion (#48262) üzenetére


haris
őstag

Hehe..
Bárcsak tudnám, azt hogy kell :N
Majd megtanulom egyszer, de most ennyi elég volt, nem találok fogódzót rajta.
Mivel még épp csak ismerkedek a linux-szal, így azt hiszem inkább újrarakom a rendszert, amúgy is kacsingatok a KDE felé, akkor most felteszek egy olyat, aztán meglátom melyik lesz a nekem való.

(#48264) ViZion válasza haris (#48263) üzenetére


ViZion
félisten

OK. Ha KDE, akkor Kubuntu, Chakra, openSUSE amiket mindenképp próbálj ki!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48265) Brutforsz válasza haris (#48263) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ha még nem gyaktad le a szisztémát, akkor Ctrl+Alt+T-re elvileg kapsz egy terminált, abban a ccsm parancs kiadásával tudod elindítani a Compiz beállításkezelőjét.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#48266) haris válasza Brutforsz (#48265) üzenetére


haris
őstag

Áááá, isten malmai lassan őrölnek.
Gondoltam mielőtt gyalulok, live rendszeren megnézem melyik tetszik, legjobban, aztán döntök. Eddig a chakra volt benne, épp most léptem ki, mert ez valahogy nem áll kézre.
Ráadásul a live rendszer azzal állt fel, hogy feljött egy ablak, miszerint a KDE blabla összeomlott. Még el sem indult :F

A Kubuntu 1204betat régebben próbáltam, az akkor tetszett, megnézem azt is
OpenSuse-t is próbáltam kb karácsonytájt, az nagyon nem tetszett.

Szóval köszönöm a tippet, megpróbálom, aztán meglátjuk.

SZERK:
Működik :DD
Akkor asszem a KDE még várhat :B

Még egy kérdésem lenne:
visszaállítottam a Profilt unity-re. Most hogy OK-zom le. Nincs meg a gomb?
(Bocs a bénázásért, még nagyon kezdő vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#48267) haris


haris
őstag

Mondom láma vagyok. Épp ki nem verte a szemem.
Megoldottam. Működik megint minden a régi.
Köszönöm.

(#48268) ViZion válasza haris (#48266) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs OK compizban. Amit akarsz az van :)
Sok progiban nincs alkalmaz, vagy OK, egyszerűen beállítod, kilépsz, ennyi. Megszokod majd :K

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48269) haris


haris
őstag

Amíg live -ként futott a chakra, a telepmérő kiírta, hogy 45% hátralévő idő 2:10 perc.
Meg is rökönyödtem, mert az ubuntu ilyenkor még majd 3 órát megy.
Most az ubuntu 1104 miután magára talált, megnéztem 25% 2óra05 perc (és általában jól mondja)
Ennyivel többet enne a KDE, vagy a live rendszer miatt volt?

Azon gondolkodom, mivel úgyis lementettem mindent erről a HDD-ről, hogy ha gyalulni kell, ne legyen gond, hogy csinálok egy összehasonlítást. Felrakok egy win7-et, egy Ubuntu-t, egy chakrát (vagyKubuntut) a HDD-re, és csinálok pár tesztet, melyik mikor mennyit kér enni.
De ez nem ígéret, csak ötlet. 1/2éves a fiam, nem biztos, hogy a nejem is támogatja ez ügyben. :U

Alszom rá egyet.

(#48270) haris válasza ViZion (#48268) üzenetére


haris
őstag

Már úgy értem, hogy a kis piros x-el a sarokban nem mertem bezárni, és végül meg is lett a "Bezár" (tényleg így hívják) gomb.
De akkor akár simán ki is x-elhettem volna.
Hát igen, ezen jártasságom nem valami penge.

(#48271) ViZion válasza haris (#48269) üzenetére


ViZion
félisten

:R Szerintem ilyesminek sokan örülnének. Ha van fogyasztásmérőd, akkor akku nélkül is lehetne tesztelni, h konnektorból mennyit vesz fel netezéskor, filmnézéskor, ilyesmi.
Ha van egy üres partíciód, akkor azon cserélgetheted a linuxokat, és a windows -ha ez a fő rendszered- megmarad, csak telepítéskor a linuxot cseréltesd le, ennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48272) pazzo


pazzo
tag

Üdvözletem!

Ubuntu 11.10-em van. Valamit jól eltolhattam, mert mikor jelszót kér egy-egy program telepítésnél, azt mondja, hibás a jelszó. :W

Már végigcsináltam a recovery módot: root shell/ passwd felhasználó/ új jelszó kétszer, de mindig azt írja:
hitelesítő tokenkezelési hiba
password unchanged

Ilyen esetben mi a teendő?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#48273) Kendek válasza pazzo (#48272) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Újracsatoltattad írhatóba a partíció(ka)t?
Ha más nem akkor Live-ról átírható a jelszó, vagy hasonló módszerrel (chroot), vagy kézi megoldással.

<-ƘƘ->

(#48274) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Az miért lehet, hogy eddig a /home/windows mappába csatoltam az ntfs particiómat, és most hogy átírtam az fstab-ot és a /home/god/windows mappába csatoltatom vele, megjelenik az asztalon új csatolmányként.. Érdekes :U

(#48275) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Valami jó adat visszaállító program létezik Ubuntu alá ami FAT és NTFS partíciókról képes visszahozni mappákat, lát régi könyvtárszerkezeteket stb?

Köszi

(#48276) hcl válasza (Bundás) (#48275) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem tudok ilyet :)
Hiren's Boot, Getdataback :)

@God Vazzeg : Az asztalon...? Akkor nem abba a mappába csatolod, ami az asztal? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#48277) God Vazzeg válasza hcl (#48276) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem! Csak úgy van beállítva hogy az új csatolmányok itt jelenjenek meg, mert így praktikus nekem. De eddig nem jelent meg, csak most hogy átírtam a csatolási helyet :F

(#48278) fradi81 válasza God Vazzeg (#48274) üzenetére


fradi81
veterán

Lehet nem hoztad létre a /home/god/windows mappát.

moto g72, Ninebot d28e

(#48279) God Vazzeg válasza fradi81 (#48278) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Létrehoztam, csatolódik is bele :K tweak-ben meg lehet adni hogy a csatolt particiók jelenjenek meg az asztalon is csatoláskor, ez gyak. egy link csak :)

(#48280) Atapi válasza (Bundás) (#48275) üzenetére


Atapi
senior tag

TestDisk, de a használhatósága azért többnyire elmarad a fizetős alkalmazásokkal szemben. egy próbát mindenesetre megérhet.

(#48281) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Haller már egy ideje winfos mellöző vagyok és most jutottam el arra a pontra, hogy már a fontos softverek miatt sem akarom bekapcsolni. Úgyhogy kérdés:
AutoCad wine-al probálta már valaki? futhat?
Illetve Mentor Graphicx Pads? Az elöbbi nem is annyira fontos, ha tudtok hasonszörű jó softvert ajánlani helyette.
Illetve már pár napja bújom a netet de még nem tudtam a dupla monitor megoldást megcsinálni xrandr , grandr -al egyaránt nem ezt írja ki : User set screen size to big than maximal.
Laptop monitor 1680*1050 külső monitor pedig 1920*1080 (ha lehajtom a fedelet ezt normálisan mükődésre tudom bírni de extendedben nem)
Maga a laptop : MSI GT735 HD3850-es radeon felraktam az AMD honlapjáról a catalyst hozzá. A rendszer Xubu 11.04-es. x86-64-es verzio Mivel (AMD Ultra Turion zm-82-es van a laptopban).
Ja és ha tud valaki ajánljon már valami everest szerű progit a hőmérséklet órajel adatok miatt.
Haller

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#48282) nazar


nazar
csendes tag

Sziasztok!

Van egy régi Amilo Li 1705-ös laptopom és ma feltettem rá a 10.04-es ubuntut, alap gnome kezelőfelülettel. Eddig nem állítottam rajta, semmit (elsősorban azért mert nem értek hozzá) csak a frissítéseket rakta fel magának.
Olyan gondjaim vannak, hogy a "monitort" nem ismeri fel. Amikor a gépet bekapcsolom elcsúszva, nagyon idióta felbontásban kezd el betölteni, majd helyreáll. A rendszertesztben semelyik vga-hoz, vagy monitorhoz kapcsolódó tesztre nem reagál. Amikor kikapcsolom becsíkozódik a kép majd leáll. Amikor bekapcsolom akkor a hangkártya dolgozik, meg a zene stb.. de amikor a fülest bedugom akkor az nem szól, ha ilyenkor belelépek a hang beállításokba akkor meg lenémít mindent és csak akkor jön vissza a hang ha újra bejelentkezek, vagy újraindítom a gépet.
A normál vizuális efektusokat próbáltam bekapcsolni - bejelentkezést követő első próbálkozáskor próbál illesztőprogramot keresni majd egy-két villanés és kevés gondolkodás után közli, hogy az asztali efektusok bekapcsolása meghiúsult, pedig már gyengébb grafikus vezérlővel is sikerült bekapcsolni (igaz, hogy borzasztó lassú lesz a gép de az most nem lényeg) integrált via chrome9 van benne meg 768mb (vagyis xp alatt ennyit ír, nem tudom, hogy menyit eszik meg a vga belőle, vagy ennyit hagy meg) ram :W :F

Hogyan lehet ezeket a problémákat kiküszöbölni, vagy legalább egy részét?

[ Szerkesztve ]

(#48283) pazzo válasza Kendek (#48273) üzenetére


pazzo
tag

Köszönöm a segítséget. Remélem a Live jó lesz. :)

(#48284) haris válasza ViZion (#48271) üzenetére


haris
őstag

"......, és a windows -ha ez a fő rendszered- megmarad, ....." :Y

Megőrültél? Csak a microsoft oldalról leszedett .iso-t tenném fel 30 napig, aztán megy a lecsóba.
Ez egy netbook, nem játszom rajta, még ha bírná akkor sem. Akkor meg minek az Ablak 7?
Tökéletes nekem az Ubuntu (Kubuntu vagy bármi) netre, youtube-ra, a gyereknek fészbúkolni meg az y8 is megy - illetve gondolom menne, mert eddig még nem engedtem neki ezeket a flashjátékokat.

Fogyasztásmérőm van... Csak az a fránya idő, abból van túl kevés.

(#48285) v.attis


v.attis
őstag

Az miért van, hogy néha észvesztően sípol a laptopom néhány másodpercíg, de csak indításkor?

(#48286) hcl válasza vodkaboy22 (#48281) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

2002-es Autocad működik, újabban az 1.2 Wine-al nem mentek, de 1.3-mal már van esély.
Különben meg :)

@v.attis : Oprendszer betöltés közben, vagy előtte?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#48287) ViZion válasza haris (#48284) üzenetére


ViZion
félisten

Jajj bocsánat! Csak a cssaládi béke érdekében mertem javasolni, nehogy bajba kerülj miattunk :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48288) MacCaine válasza nazar (#48282) üzenetére


MacCaine
őstag

Tudomásom szerint a via chipekhez nem nagyon volt jó driver, amióta meg megszűnt ( :F ) a gyártás, már nem is törekszik rá senki, hogy legyen. Szóval vagy széttúrod a netet megoldás után (és nem biztos, hogy sikerrel jársz), vagy laptopot cserélsz. :(

(#48289) ViZion válasza MacCaine (#48288) üzenetére


ViZion
félisten

Az VIA? Ehh...
Van Via linux portal, de nekem VX900-ast sem sikerült rendesen beüzemelni, pedig ahhoz van minden -elvileg.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48290) MacCaine válasza ViZion (#48289) üzenetére


MacCaine
őstag

Igen, írja a hsz. végén, hogy via chrome9 chipes.

(#48291) hcl válasza MacCaine (#48290) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azzal mindig cumi van :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#48292) MacCaine válasza hcl (#48291) üzenetére


MacCaine
őstag

Én tudom, mostmár nazar is.

(#48293) nazar


nazar
csendes tag

Jól van. :) Minden esetre Köszönöm a segítséget :R
Nézelődök, hátha lesz megoldás de a laptop csere is szükségeltetik már.
"Csodálatos" masinák ezek az amilo gépek, január óta ez a második jobb híján, de mindjárt szét ütöm :W mire vége lett az ebéd utáni sziesztának, elkezdett ennek is vibrálni a képe és a fényereje :))

(#48294) MacCaine válasza nazar (#48293) üzenetére


MacCaine
őstag

Vagy használod windows-al.

Nem én írtam! :DDD

(#48295) nazar válasza MacCaine (#48294) üzenetére


nazar
csendes tag

van az is de a szalaghibán nem segít :W :)

(#48296) hcl válasza nazar (#48295) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szalag?
Nem mondod, hogy szalagkábeles a kijelzője? :S
(Már régóta szinte csak normál kábelköteges van...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#48297) nazar


nazar
csendes tag

:)) tudja a bánat, csak mondtam valamit a lényeg, hogy tönkrement, pedig még az asztalról se vettem le :N

amúgy igazad van nem szalagkábeles

[ Szerkesztve ]

(#48298) hcl válasza nazar (#48297) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az jó... Mondjuk környéken 1-2 Fujitsut már feltámasztottam, ezek egyedi esetek, mert bírják. A márka többi laptopja trágyadomb.
De pl. a monitorjaik jók :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#48299) jochen


jochen
csendes tag

Szép jó estét. Egyszerű kérdésem volna.a amikor telepitéskor vagy friisitéskor megjelnik egy szürke háttér, benne egy angol nyelvű szöveg, alul < yes< szöveggel, hogy tudok továbblépni? Valamikor tudtam a billentyűkombinációt, de régen volt. Kösz, előre is.

A mértéktartás abból áll,hogyha valamiből elegem van, abbahagyom.

(#48300) Kendek válasza jochen (#48299) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gondolom Tab és Enter.

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.