Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#48801) aag válasza aag (#48769) üzenetére


aag
őstag

Most például azon ügyködöm, hogy ha az egér kurzorját ráhúzom a wifi kijelzésre, akkor kiírja a pillanatnyi térerőt. Sajnos nem teszi.

Megőrülök már ettől a problémától. Segítsetek please! (XFCE 12.04)

(#48802) #92942848 válasza aag (#48801) üzenetére


#92942848
törölt tag

távgyógyitok neked jó?

érzed már,hogy melegszik?

most komolyan ennyi infóbol nem tudok segiteni. :DDD

(#48803) aag válasza #92942848 (#48802) üzenetére


aag
őstag

Mitmonnyakmég rólla? :B

(#48804) leslieke válasza MacCaine (#48799) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jut eszembe, nem küldenéd el a fájlokat nekem? Úgy ki tudnám cserélni az újabbakat a régire.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48805) MacCaine válasza leslieke (#48804) üzenetére


MacCaine
őstag

Melyikeket? :)

(#48806) aag


aag
őstag

Bost meg még a bet.hu grafikonjai. A JRE. Tökre elfelejtettem a megoldást. Please! :R

(#48807) leslieke válasza MacCaine (#48805) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyiket se. :)) Megtaláltam a megoldást: a /usr/lib/adobe-flashplugin könyvtárban lévő fájlt át kellett másolni ezekbe is, és működik a flash: /usr/lib/firefox/plugins, /usr/lib/opera/plugins, /usr/lib/mozilla/plugins, /usr/lib/xulrunner-addons/plugins

Öröm és boldogság! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48808) RBJ


RBJ
addikt

Csókolom. Most jöttem haza a héten. A kubi fel fogja ajánlani az új 12.04 t vagy valahol direktbe frissítsek? Vagy jobb teljesen újragyalúlni a rendszert vagy ha ráfrissítek a régire elég lesz? tapasztalatok?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48809) MacCaine válasza leslieke (#48807) üzenetére


MacCaine
őstag

:C

Király, akkor én is frissítem. :) :R

(#48810) #92942848 válasza RBJ (#48808) üzenetére


#92942848
törölt tag

backup » upgrade.

megy simán mint az ágyba*arás

(#48811) RBJ válasza #92942848 (#48810) üzenetére


RBJ
addikt

tojnék én csak sajna nem nagyon vagyok itthon mostanában így hanyagolnom kell a linit. :O
pl [link] ez alapján nem megyen. hiába irom be a moun-updater semmi.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48812) aag válasza #92942848 (#48810) üzenetére


aag
őstag

Esetleg a bet.hu görbére ha kattintanál. :K

(#48813) RBJ válasza RBJ (#48811) üzenetére


RBJ
addikt

érdekes az alt-f2 komboba ha direktbe bepötyögtem a parancsot semmi. de ha csak bemásoltam akkor ment? tipp? :DDD nem jelenik meg semmi. csak update és kész. ;]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48814) RBJ válasza RBJ (#48813) üzenetére


RBJ
addikt

sudo do-release-upgrade -f kde -d
na ez alapján elindult. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48815) Nagytalp válasza Brutforsz (#48797) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Köszi, meglesem! :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#48816) RBJ


RBJ
addikt

az hol tudom megnézni,hogy konkrétan milyen verziójú linux ot használok info stb. csak kíváncsiság.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48817) MacCaine válasza RBJ (#48816) üzenetére


MacCaine
őstag

uname -a

(#48818) RBJ válasza MacCaine (#48817) üzenetére


RBJ
addikt

na megtörtént a frissitéses upgrade. eddig semmi gond. mindig full tiszta installt csináltam eddig csak most nincs kedvem újrakalapálni a dolgaimat.
olyanra gondoltam ami hozza, hogy precise pangolint használok. ;]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48819) Brutforsz válasza RBJ (#48818) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A legegyszerűbben talán a gnome-system-monitor (a.k.a. Rendszerfigyelő) Rendszer lapján lehet megtekinteni.

KDE-ben nem tudom...

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#48820) buktagt540


buktagt540
senior tag

A 3.2.0-24 és 23as kernel csak nálam szarakodik?(nem észleli a bedugott ethernet kábelt,chromeot nem nyitja meg,nem áll le rendesen..)
Most 3.0.0-17est használok itt megy minden hibátlanul.

(#48821) T_Stark


T_Stark
őstag

Ezt az új Ubit már nem lehet feltenni Win mellé wubi-val ahogy az előzőeket?
Gondoltam kipróbálom, de nem ajánlja fel csak azt hogy próbáljam ki live CD-ként...
Az előző 2 vagy 3 verziót is wubi-val tettem fel, most ezt miért nem lehet?

(#48822) Thusor válasza buktagt540 (#48820) üzenetére


Thusor
őstag

Nekem teljesen rendben van az új kernel. Chromium rendesen megy. Rendesen leáll a rendszer. Ethernet kábel is működik.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#48823) #16820480 válasza God Vazzeg (#48792) üzenetére


#16820480
törölt tag

KDE alatt esetleg lesd meg a Krusader-t, mint fájlkezelőt, de amúgy a Dolphin is tud két ablakos nézetet, ha akarod (F3). illetve érdemes úgy általában Qt-s programokat használni, sokkal jobban integrálódnak a rendszerbe általában, például az értesítések közé teszik magukat, nem pedig pop-up magánakcióznak, meg használják a kwalletmanager-t, stb.
scomagkezelésre szerintem az apper-t érdemes használni, nagyságrendekkel jobb a muon-nál! és Qt-s ez is, szemben a synaptic-kal. a qapt nálam ment eddig, nem volt gondom vele, de vannak dolgok, amit nem enged telepíteni (kernelt például), bár ilyenkor nem is lehet rákattintani az install gombra.

(#48796): a jelszóra azért kérdezget rá elvileg, mert nem tudja használni a kwalletmanager-t. ezért mondom, hogy Qt-s cuccokat érdemes.
képnézegetőnek az Okular nem jó? én amúgy a gwenview-t használom, bár az nagyobb egy kicsit...

aag: az a kis izé a plasma desktop menüje, ha eltűntetnéd, akkor nem lenne plasma desktop, nem lennének widgetek/plasmoidok, stb. de tényleg ennyire zavar egy átlátszó fülön egy felirat a sarokban, ami ráadásul az asztalhoz van rögzítve?

(#48824) aag válasza #16820480 (#48823) üzenetére


aag
őstag

Tudom mi az. Menüben lenne e helye, nem az orrom előtt. Zavar. Megmondom neked kerek-perec, a Kubuntut használnám leginkább (mert sok KDE-s progit használok), de emiatt a légypiszok miatt döntöttem másképpen.

Más: Megint nem tudom beszabályozni azt a qujva JRE-t. Próbáld ki légyszíves, hogy nálad megy-e: bet.hu, majd katt a grafikonra.

(#48825) RBJ válasza aag (#48824) üzenetére


RBJ
addikt

MI a gond a kubival? nekem megyen a grafikon rendesen. :P

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48826) #16820480 válasza aag (#48824) üzenetére


#16820480
törölt tag

az maga a menü, nem a menüben van a helye. egyébként ne makarlak meggyőzni, de érdekes, hogy egy ilyen apróság miatt, ami igazából a használatot nem befolyásolja, mert semmit nem csinál, hacsak nem kattintasz rá, inkább szenvedsz másik rendszerekkel, ahol adott esetben hasznos/fontos funkciók hiányonak, és mérgelődsz, hogy így szar meg úgy nem lehet megcsinálni.

megnétem most a bet.hu-t, nem megy, illetve átküld a java.com-ra, hogy szedjem le a plugint, csak az az oldal meg olyan tetű lassú, hogy nem volt türelmem kivárni, hogy leszedje. nem használok javát amúgy sem...
viszont nagy vonalakban azt kell csináld, hogy letörlöd teljesen az icedtea csomagot a gépről, és felteszed a hivatalos oracle verziót.

(#48827) aag válasza RBJ (#48825) üzenetére


aag
őstag

melyik böngéstővel? Én a 12-es Firefoxot használom. Azzal nem megy. Azt írja, hogy a JRE-t telepítsem. Közben persze telepítve van.

(Egyébként most a XFCE-felületet használom, nem a KDE-t.)

(#48828) aag válasza #16820480 (#48826) üzenetére


aag
őstag

Öregember vagyok már, vannak rigolyáim. Ha valami légypiszok bosszant, letörlöm. De ezt nem tudom onnan eltüntetni. Így jártam. Nem használom emiatt.

Ezt a JRE-dolgot már kétszer megszenvedtem. Mindkétszer Kendek segített kézzel (Teamviewerrel). Úgytűnik most sem tudom egyedül megcsinálni. Mivel nekem ez fontos, muszáj túl lennem valahogy rajta.

(#48829) RBJ válasza aag (#48827) üzenetére


RBJ
addikt

12 böngésző. semmit nem csináltam. tegnap felupgradeltem a kubit és kész.
sudo add-apt-repository ppa:ferramroberto/java
sudo apt-get update
sudo apt-get install sun-java6-jre sun-java6-plugin

én ezt szoktam használni de ha jol tudom az open jdk le van szedve.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48830) aag válasza RBJ (#48829) üzenetére


aag
őstag

És biztos, hogy tudod miről van szó. Mert nekem ez gyanús. Kattints rá a görbére a bal egérgombbal. Ki kell jönnie e részletes, függőlegesen két részből álló jávás-görbének külön ablakban. Nálad ez történik?

Egyébként ez a ferramroberto-módszer a múltkor sem segített. Mostmár annyi minden van fenn, hogy lehet már amiatt nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#48831) RBJ válasza aag (#48830) üzenetére


RBJ
addikt

[L:/dl/upc/2012-04/28/101231_nccyysirt4bx7dkt_betasztal.png](IMG:/dl/upc/2012-04/28/101231_nccyysirt4bx7dkt_betasztal.thumb.png)[L:/dl/upc/2012-04/28/101231_nccyysirt4bx7dkt_betasztal.png](IMG:/dl/upc/2012-04/28/101231_nccyysirt4bx7dkt_betasztal.thumb.png)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]Tessék

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48832) aag válasza RBJ (#48831) üzenetére


aag
őstag

Na-szóval, fussunk neki mégegyszer. Új telepítéssel felraktad a Kubuntu 12.04-et és minden további telepítés nélkül így működik neked? :F :F :F

(#48833) RBJ válasza aag (#48832) üzenetére


RBJ
addikt

szerintem eddig is működött a régi 11.10 en.
csak felfrissítetttem a kubit nem újratelepítettem.
szerintem csak a friss rendszerre tedd fel a fenti módszerrel ne csinálj semmit az open jdk val. nekem úgy szokott menni. anno én is szívtam a java val.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48834) aag válasza RBJ (#48833) üzenetére


aag
őstag

az más. akkor még akárhogy is lehetett...

(#48835) Pano


Pano
addikt

(#48836) aag válasza RBJ (#48833) üzenetére


aag
őstag

Újra kipróbáltam pendrávról futtatva a kubuntut. Dehogy tudja az alapból a JRE-t! És ugyanúgy nem írja ki a wifi-kapcsolat térerejét. És a tálcára rakni valamit egy rémálom. És-és... Szóval ez a Kubuntu nekem nagyon nemtetszik. Továbbra is aztmondom, hogy a MATE lenne az egyedül üdvözítő grafikus felület. De csak az. A többi felület és azok függőségei nem kellenének. Még nem tudom hogyan fogok szert tenni egy ilyen rendszerre, de nagyon örülnék neki az biztos. Talán ha megjön a 12.04-es minimal-CD és azt felrakom grafikus felület nélkül, majd rábűvészkedem a MATE-t és annak függőségeit, akkor elérem ezt az állapotot. Vajon csak nekem van ilyen igényem? :F

(#48837) aag válasza Pano (#48835) üzenetére


aag
őstag

OK, persze, de eddig sem ez volt a gond, hanem a nem-kellő dolgok lepusztítása. Arra meg nem látok semmiféle ilyen automata-módszert.

(#48838) Kendek válasza aag (#48836) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

32 bites
64 bites

<-ƘƘ->

(#48839) aag válasza Kendek (#48838) üzenetére


aag
őstag

:R

(#48840) RBJ válasza aag (#48836) üzenetére


RBJ
addikt

senki nem mondta, hogy tudja alapból a jre t.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48841) leslieke


leslieke
Jómunkásember

10.04-ről lehet egyből 12.04-re ugrani vagy végig kell lépcsőzni a köztes verziókon?

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48842) #16820480 válasza leslieke (#48841) üzenetére


#16820480
törölt tag

LTS-ről LTS-re lehet elvile ugrani.

(#48843) aag válasza leslieke (#48841) üzenetére


aag
őstag

Szerintem lehet, de nincs túl sok értelme. Mivel a 10.04-nél a GNOME2-t lecseréli GNOME3-ra, elveszik minden beállításod és még a winyó is tele lesz haszontalan anyaggal. Szóval szerintem jobb ha az ember üres petícióra rakja az új disztrót.

(#48844) leslieke válasza #16820480 (#48842) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Valóban lehet. :K Meg is találtam a megoldást.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48845) leslieke válasza aag (#48843) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez esetben nincs értelme az upgrade-nek. Akkor feldobom majd tisztán és már a 64bites verziót.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48846) VIPowER


VIPowER
senior tag

Ha ezt felteszem Windows mellé másik partícióra, akkor indító menüm lesz hogy a Windows-t is indíthassam?

(#48847) aag válasza VIPowER (#48846) üzenetére


aag
őstag

:K

(#48848) #16820480 válasza aag (#48843) üzenetére


#16820480
törölt tag

*partícióra

egyébként szerintem csak a gnome2 specifikus beállítások vesznek el (mint például apanel, stb), a programoké megmarad.

(#48849) VIPowER válasza aag (#48847) üzenetére


VIPowER
senior tag

Köszönöm.

(#48850) leslieke válasza #16820480 (#48848) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Na,most összezavarodtam. Az ubuntu.com-on csak a frissítés menetéről találtam infót, de erre nincs utalás, hogy bizonyos beállítások elveszhetnek. Nem mintha szanaszét lenne állítgatva a rendszer.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.