Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#47301) jackbacsi87 válasza Kendek (#47300) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Ja, már megtaláltam, köszi a tippet!
1248 bad sector, aztán 1percel később már 1268. Ezt mondjuk nem teljesen értem, hogy nő ilyen gyorsan.

(#47302) hcl válasza jackbacsi87 (#47301) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kuka a winyó, úgy :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#47303) mrskatejoe


mrskatejoe
aktív tag

Sziasztok

Egy kis segítséget kérnék.
Szóval nem vagyok "nagy " Linuxos " 1-2 hete van fent a gépemen windows helyett a Linux mint 12 Lisa.
Ismerkedünk egymással...lehet az a gond, hogy windows -ban gondolkodom még .
Szóval szeretnék megosztani a gépen ( laptop ) egy "mappát " amit wifin elérek a telefonomról .
A windows -al könnyű volt a dolog , de Linux alatt nem tudom mit is kéne csinálnom.

Köszi

u.i.: Azért írtam ide mert a Lisa alapja ubuntu, no meg ha valaki " szájbarágósan leírná " nagyon megköszönném. ;)

[ Szerkesztve ]

ZTE-Skate; SkaTe_v2 by kelzsoca; T-Mobile Hu

(#47304) hcl válasza mrskatejoe (#47303) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

/etc/Smb.conf -ot szerkeszd, elég egyszerű.

Ha megkeresed a Logout-on a Linuxos cikkemet, abban van GUI-s megoldás is, igaz, KDE-re, de Gnome-ra is van SMB GUI.

Mutogatni való hater díszpinty

(#47305) mrskatejoe válasza hcl (#47304) üzenetére


mrskatejoe
aktív tag

akkor samba mindenképpen kell ? ( igen kezdő vagyok ) A terminál parancsokat is csak most tanulgatom :B

"Ha megkeresed a Logout-on a Linuxos cikkemet, abban van GUI-s megoldás is, igaz, KDE-re, de Gnome-ra is van SMB GUI."

ha belinkelnéd az igen jó lenne :DDD

ZTE-Skate; SkaTe_v2 by kelzsoca; T-Mobile Hu

(#47306) hcl válasza mrskatejoe (#47305) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Samba mindenképp, de miért furcsa ez? Windózon is kell egy fileszerver szolgáltatás... :D
Link Vége felé van :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#47307) mrskatejoe válasza hcl (#47306) üzenetére


mrskatejoe
aktív tag

Köszi olvasgatom mindjárt.

Az a helyzet, hogy egyszerű volt a dolgom win7 alatt. Mint írtam wifin értem el telefonról a "megosztott mappát "
Win7 alatt csak ennyi volt a dolgom . Létrehoztam egy " mappát ". Beléptem a hálózatokba, "Hálózati és megosztási központ" majd "Speciális megosztási beállítások" menüpont. Azután már csak be kellett állítani " Különböző Hálózati profilok megosztási beállítását.
Ezután jobb klikk és a megosztani kívánt mappára és hozzá adtam az otthoni csoportokhoz, majd spec megosztás és kész volt . Innentől a mappa meg volt osztva (otthoni csoportnak )

valami ilyet gondoltam, hogy linuxon létre lehet hozni. A wifit használva a mappában lévő médiát ( zene film ) tudtam telefonról hallgatni , nézni. Esetleg onnan tudtam alkalmazást telepíteni.

Amit ajánlottál még nem olvastam el, lehet ugyan ez ?

[ Szerkesztve ]

ZTE-Skate; SkaTe_v2 by kelzsoca; T-Mobile Hu

(#47308) mrskatejoe válasza hcl (#47306) üzenetére


mrskatejoe
aktív tag

hcl

Köszi :K

u.i.: minden elismerésem a cikk nagyon jó :C

[ Szerkesztve ]

ZTE-Skate; SkaTe_v2 by kelzsoca; T-Mobile Hu

(#47309) fradi81 válasza Kendek (#47297) üzenetére


fradi81
veterán

Hát nem megy, na mindegy még nem jelent meg az LTS, addig ráérnek.

moto g72, Ninebot d28e

(#47310) hcl válasza mrskatejoe (#47307) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen.
Nekem a múltkor a munkahelyemen kellett volna Win7 alatt megosztani egy mappát.

Eljátszottam, amit írtál, user nem érte el.
Everyone full control a mappára, nem éri el. Felveszem a gépemre adminnak, nem éri el. Akármit csinálok, nem éri el.
Win7 Enterprise, domaines környezetben....

(Mindeközben kipróbáltam egy másik gépról az elérést, egy random kiválasztott restricted userrel, az elérte...!)

NA ezek után inkább gépelek 5 sort a smb.conf -ba, mert Linuxon legalább működik a M$ hálózati protokollja...

Mutogatni való hater díszpinty

(#47311) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Magyarúl Ubuntu Androidra : [link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47312) mrskatejoe válasza hcl (#47310) üzenetére


mrskatejoe
aktív tag

Szia

furcsa jószág ez a windows rendszer az biztos. Megosztottam win7 egy mappát a fentiek alapján. A családban 4 gép van plusz 3 androidos telefon. Egy xp rendszer kivételével ( 3 xp-s gép van ) minden látta a mappát csak az az egy nem :F , pedig a beállítások egyeztek. Újra kellett rakni az xp-t és akkor ment gond nélkül. :F :F

Tüzetesen átolvastam az írásodat, és ismételten azt kell, hogy mondjam szuper jó ! Több írást is elolvastam de ez nagyon tetszett :R

A szamba nálam grafikus felületen jelenik meg. Kicsit még olvasgatok utána és megcsinálom ;)

ZTE-Skate; SkaTe_v2 by kelzsoca; T-Mobile Hu

(#47313) hcl válasza mrskatejoe (#47312) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egyébként winnyóz alatt leginkább a névfeloldás nem szokott menni, ha az XP keresőjével a megosztó gép IP-jére keresel, akkor általában működik.
Aztán felvenni parancsikonra, vagy hálózati meghajtónak, és onnantól általában nincs gond.

Ez az anomália amúgy rendben van még egy sima munkacsoportos esetben, mert az ugye elég ad hoc jellegű.

Na de domain környezet esetén, amire ezeket a cuccokat fejleszti a M$?!

Mutogatni való hater díszpinty

(#47314) mrskatejoe válasza hcl (#47313) üzenetére


mrskatejoe
aktív tag

Elkészült a megosztás , pöpec :R
Köszi még 1 szer.

ZTE-Skate; SkaTe_v2 by kelzsoca; T-Mobile Hu

(#47315) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

kubuntuval jöhetek ide?

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#47316) God Vazzeg válasza SektorFlop (#47315) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Persze, van itt még Mint is :D

(#47317) ViZion válasza SektorFlop (#47315) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, KDE usereket máglyára vetjük, majd a hamvaikat a belelőjük egy fekete lyukba, amit utána felrobbantunk. Amúgy már Fedora+Gnome Shell a fő rendszerem, de ez más. :D
Kérdezzél, ja. Csak KDE user itt sztem nem sok van, azért ott sok minden más.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47318) SektorFlop válasza ViZion (#47317) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

átáltam ubuntu linuxra, azt mondták inkább azt... kezdő user vagyok szóval lenne majd bombázás, ha nem baj :))

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#47319) hcl válasza SektorFlop (#47318) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, szerintem a KDE job kezdőknek, de ha neked lila Unity kell, hát hajrá :) Megszokás kérdése.

Mutogatni való hater díszpinty

(#47320) SektorFlop válasza hcl (#47319) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

hogy tudom megoldani hogy lássam a fájlaimat?

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#47321) ViZion válasza hcl (#47319) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem meg a Lubuntu jobb kezdésnek :P ... alap Ubuntu teljesen jó.

SektorFlop: KDE-ről van HCL-nek cikkje a logouton, Ubuntuhoz van sok okosság a neten, de itt is kérdezhetsz. Csak konkrétan kérdezz, mert erre a válasz: nézd meg a mappádban.
Ha mondjuk másik meghajtón van, akkor a fájlkezelővel odamész, mappa megnyit, belenéz... pont mint más oprendszeren. Konkrét kérdésre tudunk csak válaszolni. Nehéz néha leírni valóban, de ez a módja... :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47322) SektorFlop válasza ViZion (#47321) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

ezt most tényleg megérdemeltem:D :)

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#47323) SektorFlop válasza SektorFlop (#47322) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

de még egy utolsó kérdés, mert tényleg nem értem... tálcára lerakom pl a böngészőt, baloldalt van egy kis sáv ott rábökök az ikonjára de nem azt hozza be amit a tálcára dobtam le... nem egyszerű. tényleg nem úszom meg az olvasást.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#47324) ViZion válasza SektorFlop (#47323) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, akkor KDE, ugye? Mert akkor fogalmam sincs. Gnome ilyet nem csinálna :) (ezért majd kapok :D)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47325) SektorFlop válasza ViZion (#47324) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

nem KDE!

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#47326) #16820480 válasza SektorFlop (#47325) üzenetére


#16820480
törölt tag

most akkor mit is raktál fel pontosan? Ubuntu / Kubuntu / Lubuntu / Xubuntu ...? a Kubuntu jön alapból KDE felülettel, de ott ilyen nem nagyon van, amit leírtál, hogy baloldali sáv.
egyébként a fájljaiddal, ha windows-ról jössz, lehet olyan probléma, hogy ntfs partíción vannak, és ezt nem csatolja alapból a rendszer.

(#47327) hcl válasza #16820480 (#47326) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Írta, hogy sima Ubuntuja van :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#47328) Thusor


Thusor
őstag

Ubuntu 11.10 alatt a skype 2.2 beta verziót hogy lehet rávenni arra, hogy amikor bezárom a skypeot tegye ki jobb felső sorba...valamint ne tűnjön el a tálcáról, mert a háttérben megmarad csak nem látszik?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#47329) MacCaine válasza Thusor (#47328) üzenetére


MacCaine
őstag

Nem bezárod, hanem csak lekicsinyíted? :F

(#47330) #16820480 válasza Thusor (#47328) üzenetére


#16820480
törölt tag

fel kell venni a fehérlistára, hogy mutassa a notification area ikont. [link]
vagy felveszed a messaging menube. [link]

(#47331) hcl válasza Thusor (#47328) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amit Sheratan mondott, de lehet, hogy a Skype beállításai között is meg lehet oldani ezt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#47332) leslieke válasza hcl (#47331) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Skype beállításai között nincs ilyen, vagy nagyon eldugták, mert nem találtam meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47333) hcl válasza leslieke (#47332) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor nem van. (Ezért tettem offba.) A Pidginnek pl. vannak ilyenjei :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#47334) Thusor válasza MacCaine (#47329) üzenetére


Thusor
őstag

Ha lekicsinyítem ottmarad az unity tálcáján...de ha bezárom, akkor a memóriában marad és ténylegesen nem zárja be, mert amikor újra elindítom a skypeot akkor kiírja, hogy már egy példánya fut.

Elvégeztem azt is amit írtatok, hogy adjam hozzá a fehérlistára, valamint feltettem ezt a skype-wrappert is, de semmi változás. Most már akkor is eltűnik a skype ha csak lecsukom. A skype-wrapper feltelepítése után hiába kerestem rá erre a programra nem találtam sehol sem, nem tudom így elindítani. Van valami tipp, hogy hogyan tudnám elindítani?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#47335) leslieke válasza Thusor (#47334) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt találtam megoldást a problémára: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47336) God Vazzeg válasza Thusor (#47334) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Próbáld meg ezt: [link]

(#47337) Thusor válasza God Vazzeg (#47336) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszát. Végül sikerült a dconf Editorral beállítanom.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#47338) Kendek válasza Thusor (#47337) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amúgy az sni-qt nevű csomagot kell telepíteni ahhoz, hogy indikátor ikont csináljon belőle.

<-ƘƘ->

(#47339) Thusor válasza Kendek (#47338) üzenetére


Thusor
őstag

Telepítve volt. Azzal kezdtem, hogy ellenőriztem a Szoftverközpontban.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#47340) Kendek válasza Thusor (#47339) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha 64 bites a rendszered, akkor a :i386-os változat is kell, mert a Skype 32 bites. Ezt a Szoftverközpont nem biztos, hogy listázza.

<-ƘƘ->

(#47341) #16820480 válasza Kendek (#47340) üzenetére


#16820480
törölt tag

vagy még rosszabb: két azonos nevű csomag szerepel a listában, és sehonnan nem lehet kitalálni, hoy melyik az i386 és melyik az x64. azt hiszem a muon csinál ilyet.

(#47342) Thusor válasza Kendek (#47340) üzenetére


Thusor
őstag

Synaptic-ban megnéztem i386 verzió is fel van telepítve.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#47343) Kendek válasza Thusor (#47342) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor nem tudom, hogy miért nem működik, nekem a partner tárolóból telepített Skype-val tökéletesen jó. Na de mindegy, sima értesítési ikonként is jó ha megjelenik.

<-ƘƘ->

(#47344) Thusor válasza Kendek (#47343) üzenetére


Thusor
őstag

Most már működik az ikonja. dconf Editorral whitelistre be kellett állítanom a Skypeot.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#47345) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Unity beállítgatásokhoz találtam ezt, hátha kell valakinek: [link] ; [link]

[ Szerkesztve ]

(#47346) Thusor


Thusor
őstag

Ubuntu 11.10 alá van valami olyan progi, mint Windows esetében a CCleaner, ami kipucolja a nem szükséges fileokat?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#47347) hcl válasza Thusor (#47346) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

sudo apt-get autoremove

:)

Mutogatni való hater díszpinty

(#47348) leslieke válasza Thusor (#47346) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Terminálba beírva ezekkel a parancsokkal tudsz törölni:

sudo apt-get clean
Csomagok telepítésekor minden letöltött .deb fájl a /var/cache/apt/archives/ könyvtárba kerül, és itt is marad, hogy egy esetleges újratelepítésnél ne kelljen újra beszerezni. Egy idő után ezek elég sok helyet foglalhatnak, így a clean paranccsal törölhetjük őket. Ha mégis újratelepítünk valamit, akkor a csomagkezelő letölti a szükséges fájlokat, és visszakerülnek az említett mappába.

sudo apt-get autoclean
Az autoclean parancs hasonló a clean-hez, a különbség annyi, hogy csak a régebbi verziójú fájlokat törli, a legfrissebbeket meghagyja.

sudo apt-get autoremove
Az olyan feltelepített csomagokat törli, amelyek már nem szükségesek semmihez, csak feleslegesen foglalják a helyet

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47349) Thusor válasza leslieke (#47348) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Ezeket a parancsokat megjegyzem :).

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#47350) ViZion válasza Thusor (#47349) üzenetére


ViZion
félisten

Assz'em Ubuntu Tweak-ben is van. Egy klikkre gyorsítótár, letöltött csomagok, régi kernelek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.