Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) Karima válasza suste (#6550) üzenetére


Karima
őstag

Kösz. Ezt majd csak este tudom kipróbálni. Mondjuk, nem dől össze a világ, ha nem sikerül, mert a lakásban a belső hálózaton látják az eszközök az ftp tartalmát, szóval ebbe bele tudom tenni a megosztani kívánt zenéket/filmeket, stb, kintről meg használok pl dropboxot, csak idegesít, hogy miért nem tudja a router ezt az alapfunkciót.

(#6552) Karima válasza suste (#6550) üzenetére


Karima
őstag

Annál, hogy egy eszköz nem úgy működik, ahogy kellene, már csak azt utálom jobban, ha egyszercsak hipp-hopp magától megjavul! :) Napok óta – gyakorlatilag mióta megvettem – nem sikerült az ftpre kintről csatlakoznom, most egy kollégámnak akartam screenshotot csinálni a hibaüzenetről, erre nem tökéletesen működik ez a sz@r!!?? Tc-ből, bármelyik böngészőből simán el tudom most érni az ftp-t, úgy, hogy a beállításokon nem változtattam semmit. :)
(Magától frissíthet ez a router fw-t? Gyárit.)

(#6553) kali válasza Karima (#6552) üzenetére


kali
legenda

nem frissül automatikusan a firmware, de akkor nem is a router oldalán volt probléma a beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#6554) Karima válasza kali (#6553) üzenetére


Karima
őstag

Hát akkor passz. Nem állítottam se a routeren, se pl total commanderben vagy win-ben semmit az előzőekhez képest.

(#6555) Kicsirics77 válasza Karima (#6554) üzenetére


Kicsirics77
veterán

lehet mostanra frissített a no-ip rendesen

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6556) Karima válasza Kicsirics77 (#6555) üzenetére


Karima
őstag

Lehet, bár anno a wan ip-címmel is próbáltam direktben, azzal sem ment. Ez már úgy látszik örök rejtély marad :)

(#6557) Kroni1


Kroni1
veterán

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy a gyári FW-t hogy lehet visszarakni a WDR3600-as routerre?! Jelenleg a vargalex féle FW van fent, ami tökéletes is, de eladnám, mert kaptam egy másikat, és mivel még 4 év garis ezért szeretném gyári állapotba tenni.

Ha valakit érdekelne dobjon egy PÜ-t..

(#6558) Intruder2k5 válasza Kroni1 (#6557) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Simán felteheted webes felületen mint más frissítést, de csak olyat, aminek a nevében eredetileg sincs benne a boot szó! Tehát átnevezés nem játszik!

Mi lett helyette?

[ Szerkesztve ]

(#6559) Kroni1 válasza Intruder2k5 (#6558) üzenetére


Kroni1
veterán

A UPC féle TC7200-as meg egy WD My Cloud 2TB NAS lett ami kiváltotta. Nincs belső vinyó a gépemben csak egy SSD az OS-nek, és a roterre kötött külső 1TB HDD. Azon volt minden cuccom, de a fájlműveletek sebessége kicsit lassú volt, csakis ezért váltottam le..

(#6560) Karima válasza Kroni1 (#6559) üzenetére


Karima
őstag

A NAS meg pl egy ilyen routerre + küső hdd kombó között működési elvben mi a különbség? Vagy miért jobb a NAS?

(#6561) Kicsirics77 válasza Karima (#6560) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a router+hdd kombó samba másolással 11-12mb/s
a nas azért ennél jóval többet tud sebességben
egyébként meg a nas kezeli az ntfs fájl rendszer normáslisan a router meg csak az ext+swap particiót szereti
tömören ennyi a különbség

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6562) Kroni1 válasza Karima (#6560) üzenetére


Kroni1
veterán

Annyi, hogy mig egy NAS-nál akár 40-50MB/s vagy akár 90-100MB/s tempóval is képes vagy másolni, egy routerre kötött HDD-nél olyan 5-10MB/s a fájlműveletek sebessége, ez routertől is függ, de kb. ennyire lehet számítani.

Szerk: megelőztél.. :)

[ Szerkesztve ]

(#6563) Kicsirics77 válasza Kroni1 (#6562) üzenetére


Kicsirics77
veterán

milyen NAS-t vettél,és mennyibe fájt,jöhet priviben ne offoljunk(most látom WD)
hdd az lenne bele Nekem is 2x1TB

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6564) Karima


Karima
őstag

Köszöntem az infokat! :)

Más: Tudtok olyan androidos alkalmazást, ami úgy kezeli a router ftp-jét, mintha pl DropBox lenne? Azaz pl csinálok egy fotót mobillal, és akkor ugyanúgy, ahogy felajánlja a megosztási lehetőségek között, hogy feltölthetem dropboxra, vagy facebookra, vagy twitterre, hozzáadná ennek az alkalmazásnak is az ikonját, hogy közvetlen ftpre is feltölthetem egy gombnyomással. (remélem érthető volt:))

[ Szerkesztve ]

(#6565) Kroni1 válasza Kicsirics77 (#6563) üzenetére


Kroni1
veterán

Én egy WD MyCloud 2TB-ot vettem, 40k volt a benne lévő HDD-vel együtt, akárhogy is néztem az én céljaimnak megfelelőbbet nem találtam ebben az árban. Asszem a ZYXel 310-est néztem korábban de egy 2TB HDD-vel együtt az kb ugyanennyi lett volna, és ha jól rémlik lassabban is másol mint ez, szóval ezért döntöttem a WD mellett, egyenlőre tetszik is nagyon.

(#6566) Kicsirics77 válasza Kroni1 (#6565) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Karima: ES file explorer

Közben utánna olvastam,elég zsír kis cucc,de gondolom erre a 3600-as routerre kötve is hozná azokat a másolási értékeket amiket mondtál,bocs ha láma de nem volt dolgom még NAS+router kombóval

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6567) Kroni1 válasza Kicsirics77 (#6566) üzenetére


Kroni1
veterán

Persze, csak mivel nekem UPC-től amit kaptam az modem+router egybe készülék, igy nincs értelme mégegy plusz routert beiktatni, az a UPC eszköz is elég minden célomra, és a NAS közvetlenül arról megy..

(#6568) Kicsirics77 válasza Kroni1 (#6567) üzenetére


Kicsirics77
veterán

értem
gyakorlatilag akkor egy home server csak fényévekkel nagyobb sebességgel,kezd letisztulni a dolog már

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6569) Karima válasza Kroni1 (#6562) üzenetére


Karima
őstag

Közben utánagondoltam, ennek a sebességkülönbségnek igazából a helyi hálózatnál van jelentősége, ott érezhető, hisz ha cloudként használjuk, ott a legtöbb esetben a szolgáltatók által nyújtott feltöltési sebesség messze a router+hdd kombo másolási sebessége alatt van, nem? De még a letöltési sebesség se nagyon éri el - sok esetben - az általad írt 5-10 megás írási sebességet. Vagy rosszul gondolom?

(#6570) Kroni1 válasza Karima (#6569) üzenetére


Kroni1
veterán

Már értem mit kérdezel: Ha cloudként akarod használni akkor persze, nem is kell több. Sőt, akinek mondjuk csak a filmek, zenék vannak a külsőn és arra kell h menjen a torrent meg a lejátszás, annak tökéletes. De nekem mivel nincs belső vinyóm, csak egy külső és ezen tárolok mindent (játék, zene, film, progi, stb) néha lassú. pl. filmeket nehezen kezdi beolvasni, pendrivre másolás is sokáig tart, nagyobb fényképeket lassabban lapozza, FLAC zene akad ha más műveletet is csinálok.. Szóval ezért váltottam nas-ra.

[ Szerkesztve ]

(#6571) Karima válasza Kroni1 (#6570) üzenetére


Karima
őstag

Áhh, értem! Köszi a felvilágosítást!
"Ha cloudként akarod használni akkor persze, nem is kell több. Sőt, akinek mondjuk csak a filmek, zenék vannak a külsőn és arra kell h menjen a torrent meg a lejátszás, annak tökéletes." - na én pont ez az alfaj vagyok :)
(sőt, most próbaképp csak egy 8gigás pendrive van a routeren, majd lassan teszek rá egy külső hdd-t is.)
Kösz még1x!

(#6572) kaciokos válasza Karima (#6571) üzenetére


kaciokos
őstag

Arra figyelj, hogy a pendrive-ok nemigen szeretik, ha torrent megy rájuk, a sok apró írási művelet miatt néha elhaláloznak.

(#6573) Karima válasza kaciokos (#6572) üzenetére


Karima
őstag

Köszi. Ez a pendrive most csak tesztként van bent, hogy lássam, hogy kikapcsolt számítógépnél, a routerre dugott háttértárral miket tudok csinálni. Más rádugnivalóm hirtelen nem volt :) A torrentet nem is irányítottam át erre, az még a belső hdd-n megy. Valójában olyan nagyon sokat nem is torrentezek, max ha eszembe jut valami film vagy zene, akkor azt leszedem a piratebayről, de nem vagyok egy hardcore torrentező. Ezt a routert sem torrentre vettem, csak azért, mert nem volt eddig wifi a lakásban, és már régóta be akartam wifiztetni, mert olyan eszközeim meg vannak (tel, tablet), amik előszeretettel használnák a wifit, illetve hogy az androidos minipc-re (ami a tvre van kötve), meg a többi eszközre meg tudjam osztani úgy a tartalmakat, hogy ne menjen éjjel nappal a nagy asztali gép, és ne kelljen kábelezni sem.
De ha már megvettem ezt a routert, akkor szeretném kihasználni a lehetőségeit (pl nas szerű működés, ftp, felhő).

(#6574) Tim72 válasza Karima (#6573) üzenetére


Tim72
tag

Vargalex fw-hez kęrek segítséget. Be lehet állitani, hogy ne g+n, hanem csak n menjen 2.4 gHz-n?

(#6575) trance89 válasza Tim72 (#6574) üzenetére


trance89
őstag

van b, g, és g+n, csak n nincs. úgyis ha a hálózati eszköz amivel csatlakozol támogatja az n szabványt azzal fog csatlakozni

(#6576) Zirowe válasza Tim72 (#6574) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Probaltam en is vmi hasonlo megoldast keresni par honapja, mert nekem sincs g-s eszkozom, csak n-es, de eddig meg nem talaltam semmit rola.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6577) Karima válasza Tim72 (#6574) üzenetére


Karima
őstag

Szerintem nem tőlem akartad kérdezni, én gyakorlatilag 7 napja kerültem olyan router közelébe, amit magam kontrollálok :) OpenWRT még csak a közelében sem volt a routeremnek :) De a gyári fw-n azokat lehet beállítani, amiket fent írtak.

(#6578) Tim72 válasza trance89 (#6575) üzenetére


Tim72
tag

Szabvány szinten nincs csak n, vagy a fw-ben?

Masik forumban mintha csak n-re allitottak volna routereket.

Azért köszönöm a válaszokat.

(#6579) Tim72 válasza Karima (#6577) üzenetére


Tim72
tag

Igen, mellé böktem. :K

(#6580) kali válasza Tim72 (#6578) üzenetére


kali
legenda

gyári firmware alatt van 11n only is.

(#6581) trance89 válasza kali (#6580) üzenetére


trance89
őstag


gyáriban van csak n, viszont azt nem írtátok hogy mégis mire lenne jó amikor a g+n is valójában ugyanaz?

(#6582) Karima válasza trance89 (#6581) üzenetére


Karima
őstag

Tim72 kifejezetten csak n-et keresett. Azt gondolom senki sem tudja, h miért, kali csak a megoldást szállította :)

[ Szerkesztve ]

(#6583) kali válasza trance89 (#6581) üzenetére


kali
legenda

pont azt írtam, hogy a gyári alatt van.
nem teljesen azonos az n és a g+n mixed mód, némileg visszafog az n teljesítményéből a mixed mód, ez akár sebességben is kimutatható, de nem vészesen nagy eltérésről van szó.

(#6584) Kroni1


Kroni1
veterán

Nem tud valaki arról valamit, hogy a Twonky-val az mkv filmek alatt a feliratok miért nem jelennek meg LG TV-n?! Egyszerűen nem értem, USB-n játsza, minidlna-n egy másik eszköz játsza, de a Twonky-val nincs felirat.. :F :F

[ Szerkesztve ]

(#6585) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

Erre tud valaki megoldást?

Steve

(#6586) tibi3650


tibi3650
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Vargalex 1.1.7 alatt hogy tudok port továbbítást eszközölni?
A lényeg hogy a 7777-es portot szeretném a 192.168.1.250-es IP-re továbbítani, ahol fut egy kamera rögzítő program a PC-n. Az alábbi képeken láthatóakat már beállítottam de semmi, nem érem el. :((( Hozzátartozik, hogy egy T-s EPC3925 mögé van kötve a router DMZ-ben, lehet ez a gond? :Y De pl. a Transmission-t (ami ugye alapból be volt állítva) simán elérem bárhonnan, akár hálózaton kívülről, akár belülről. :W

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6587) Celtis válasza tibi3650 (#6586) üzenetére


Celtis
veterán

Csak a második képen lévő port továbbítás szabályra van szükséged. Az viszont helyes.
Az első képen lévő tűzfal szabály rossz és felesleges, ezért töröld.

A kamera rendszereden nyitva van a port? Elfogad kapcsolatot a LAN-on kívül eső IP címekről?

[ Szerkesztve ]

(#6588) tibi3650 válasza Celtis (#6587) üzenetére


tibi3650
tag

Köszönöm a segítséget!
Töröltem az első képen levő forgalmi szabályt, így csak a második képen levő továbbítás maradt. De így se működik :W A kamera rendszer eddig működött a router nélkül, csak a Cisco router-modemmel amin persze ugyanúgy átirányítottam a 7777-es portot a gépre. A plusz router-t csak most raktam a hálózatba torrent letöltésre, illetve DLNA megosztásra. Ezek működnek is megfelelően. ;)
Illetve most már kipróbáltam ugyanezen a gépen a 39-es porton egy wake on lan-t és felébreszti a gépet. Nem tudom ennek van-e valami köze hozzá. :( Kipróbáltam, hogy a kamera software-t átállítom a 39-es portra hátha, de nem. :W

Nem tudom valahogy a gépen tesztelni az adott portot hogy nyitva van-e?

Várom a további ötleteket :))

[ Szerkesztve ]

(#6589) Celtis válasza tibi3650 (#6588) üzenetére


Celtis
veterán

(#6590) tibi3650 válasza Celtis (#6589) üzenetére


tibi3650
tag

Ez az oldal szerint zárva van a port. :((( Próbáltam 21, 22, 23, 25, 53, 110, 1433, 6112 ezek mind zárva vannak. :O Viszont a 443, 9091, 21234 nyitva van. :C Jah és a 39-est is zártnak írja.
Így valami ötlet?

(#6591) suste válasza tibi3650 (#6590) üzenetére


suste
veterán

a 3 nyitottnak jelzett port az mind magán a routeren futó szolgáltatáshoz kapcsolódik, ezért is csak forgalmi szabály van rájuk beállítva
szóval valahol itt lesz a kutya elásva
egyébként a beállításaid jók, mert a LAN-on csücsülő gépre a portfrorward fülön kell beállítani a továbbítást

én tuti máshogy közelíteném meg az egész helyzetet:
a tplinket switch üzemmódba állítanám (így kiiktatva a tűzfalát) és nen tenném DMZ-be, és az elötte lévő routeren állítanék be minden továbbítást
ismerősnél is így csináltam meg, és minden jól működik....

(#6592) tibi3650 válasza suste (#6591) üzenetére


tibi3650
tag

Igen, mintha nem tudná továbbítani a portokat. :W Ezért is próbálkoztam forgalmi szabályt is létrehozni, mielőtt ide írtam, hátha megoldja. :(( Próbálkozom már pár napja, rengeteget olvastam itt-ott fórumokon, így már kicsit bele is kavarodtam. :))
Ez egy jó megoldás lenne, :R de ezzel egy számomra fontos funkciót veszítenék el a wake on lan-t.
Többek között ez döntött abban, hogy router vagy NAS legyen az új rendszertag, a kiválasztott feladatra. :B
A Cisco-ban nem lehet az IP-t a MAC címhez rendelni, így nem tudja megtalálni a kiválasztott gépet. :W
Esetleg valami más ötlet, amiben megmarad router-ként?

[ Szerkesztve ]

(#6593) suste válasza tibi3650 (#6592) üzenetére


suste
veterán

ez melyik cisco?
én havernál a cisco-ban minden gépet MAC szerint kötöttem IP-khez
ez szerintem minden routerben alap dolog

(#6594) szasza0802


szasza0802
tag

Sziasztok.

Korábban olvastam a topikot és már akkor gondolkodtam rajta, hogy FW-t kéne cserélni vargalex-re.
Az igazság az, hogy távoli elérést szeretnék a pc-hez, olyat ami Wake on lan-os és ha jól tudom a gyári FW-t ezt nem tartalmazza.
A kérdésem annyi lene, hogy ugyanúgy tudom e telepíteni a vargalex-et, mintha frissíteném a fw-t (tehát a router menüjéből) vagy valahogy máshogy kell? Esetleg mire figyeljek.

Még annyit hozzátennék, hogy a no-ip-n is regisztrálva vagyok és már elfejetettem, hogy ezt hogyan kell beállítani a routeren (mit hova kell írni).
Tud segíteni valaki?

Köszi.

(#6595) tibi3650 válasza suste (#6593) üzenetére


tibi3650
tag

EPC3925. Lehet párosítani a címeket, csak bidding funkció hiányzik :( erre többen is panaszkodnak, csak akkor érzékeli a MAC címet ha megy is a gép, ha nem akkor nem :(

(#6596) Intruder2k5 válasza tibi3650 (#6592) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Épp ma segítettem távolról, telefonon konfigolni egy cisco epc3925-öt, és egy asus rt-n16-ot, mert eddig sima modem volt üzemben, de mivel az megadta magát, cserélték, és sajnos már 3925-ös hgw-re! Lényeg a lényeg, hogy mi is dmz-t állítottunk be, és tökéletesen működik, ergo azzal nem lehet baj! Az online port teszterek csak azokat a portokat mutatják nyitottnak, amik mögött szolgáltatás is fut, ami válaszol a bejövő kérésre! A gépeden minden bizonnyal ezért látszik zártnak ez a sok port, és látszanak nyitottnak azok, amikhez kapcsolódóan a routeren fut szerver szolgáltatás! Ha indítasz mondjuk egy utorrent-et a 1433-mas porton, és úgy tesztelsz, hogy az közben el van indítva (nem kell torrentet futtatni közben, csak a program legyen elindítva), akkor már nyitottnak fogja jelezni a teszt!

(#6597) tibi3650 válasza szasza0802 (#6594) üzenetére


tibi3650
tag

A gyárival is lehet wake on lan-t használni, csak az IP & MAC bidding menűben össze kell párosítani a gépet. Majd egy portot forward-olni az IP címre.
A DDNS menűpont alatt tudod beállítani a NO-IP címet.

(#6598) tibi3650 válasza Intruder2k5 (#6596) üzenetére


tibi3650
tag

Amikor teszteltem futott a háttérben a kamera software, így akkor használatban volt.

Akkor már tényleg tanácstalan vagyok :(

Az ASUS routeren dhcp vagy static ip-t állítottatok be a WAN olalon? Ennek lehet köze hozzá?

Nálam Cisco 192.168.0.1

tp-link wan 192.168.0.2 static (ez van dmz-ben)
dns1 84.2.44.1
dns2 84.2.46.1

tp-link lan 192.168.1.1

[ Szerkesztve ]

(#6599) Intruder2k5 válasza tibi3650 (#6598) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így teljesen jó! Ment DHCP-vel is, de, hogy később véletlenül se állítódjon el az ASUS WAN címe, így lett téve statikusra!

(#6600) suste válasza tibi3650 (#6598) üzenetére


suste
veterán

ha nem lenne jó a tplink wan beállítás, akkor az a 3 működő port sem menne....
egyébként fontos, hogy ha static-ot használsz a wan-nál, akkor az átjárót és a DNS-t is meg kell adni (1. router LAN IP)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.