Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) Dadan01 válasza vargalex (#7848) üzenetére


Dadan01
senior tag

Hi

Arra van esély, hogy újabb minidlna-t fordítasz és teszel elérhetővé a csomagban?

(#7852) tzol


tzol
tag

Mit kell beállítanom, hogy az openwrt-n futó ftp serverem a hálózaton kívülről is látható legyen? Belső hálóról el tudom érni, de mobilnetről már nem. Valami miatt nem sikerült se googlin se itt értelmesen rákeresnem a problémára.

LuCI-ban Traffic Rules alatt ez van alapból beállítva:
ftp_WAN
Any TCP
From any host in wan
To IP 192.168.1.1 at port 21 on this device
Accept input

Ez nekem jónak tűnik...

(#7853) poli27 válasza tzol (#7852) üzenetére


poli27
veterán

2221 porton próbálod?

(#7854) tzol válasza poli27 (#7853) üzenetére


tzol
tag

Most már igen. :) És működik is! Köszönöm!
Viszont nem értem a Firewall - Traffic Rules oldalt a LuCI-ban. Abból nekem az jött le, hogy minden WAN felől 21-es porton jövő kérést a 192.168.1.1-nek, azaz a routernek továbbít.

(#7855) suste válasza Dadan01 (#7851) üzenetére


suste
veterán

Szerintemmax az új fw-hez lesz.
De egyébként miért kellene újabb, mi baj van a 25-össel?.
Arra mondjuk én is kiváncsi lennék, hogy openwrt-nél miért állt meg itt, mikor tomatóban továbbbviszik, ahogy fejlödik?
Intruder2k5 esetleg tudsz valamit mondani az újabb mivel jobb?

(#7856) suste válasza tzol (#7854) üzenetére


suste
veterán

A megoldás az egyéni szabályoknál van!

(#7857) Dadan01 válasza suste (#7855) üzenetére


Dadan01
senior tag

A gondom csupán annyi, hogy a videók mellé rakott külső felirat (srt) nem jelenik meg. A TV egy samu 48h6400, a legújabb elérhető fw-vel, így nincs más lehetőségem, mint szerver oldalon változtatni vmit a feliratok reményében.
A csomagban a 24-es van, felraknám a 25öst de nemtom hogyan...

[ Szerkesztve ]

(#7858) suste válasza Dadan01 (#7857) üzenetére


suste
veterán

A 23as nem tudta a feliratot, 24essel mennie kéne már.
Nekem is samu van és 24-gyel már ment, igaz most már 25 van fent.
Vargalex vagy poli27 repoból is felfrissítheted, ha nincs más +ban fent, akkor talán elfér még a flashben....

(#7859) Dadan01 válasza suste (#7858) üzenetére


Dadan01
senior tag

Vargalex van fent, de nekem csak a 24-est ajánlja fel. Ötlet?

(#7860) suste válasza Dadan01 (#7859) üzenetére


suste
veterán

1.1.7-Ben csak a 24-es van?
Akkor írd át a repo helyet a poi27 besaba-sra.
Telefonról vagyok....keresd meg google-val..
De a trunk is jó, mivel nem kernel függő...

[ Szerkesztve ]

(#7861) tzol válasza suste (#7856) üzenetére


tzol
tag

Azt láttam, hogy ott van "bruteforce protection", csak az nem esett le, hogy ez egy szinttel feljebb van és ez teszi át a 21-es portra a 2221-en bejövő csomagokat.
Lassan értelmet nyer minden. Már csak az élet értelmét kell kitalálnom :)

(#7862) Dadan01 válasza suste (#7860) üzenetére


Dadan01
senior tag

Köszi a segítséget, felment a másik repóból a 25, persze vmi függőség nem stimmel:
root@OpenWrt:~# minidlna
minidlna: can't load library 'libavformat.so.54'

(#7863) suste válasza Dadan01 (#7862) üzenetére


suste
veterán

Emlékszem volt valami váltás, át kell másolni az idézett fájlt másik mappába....majd vargalex vagy más megmondja melyikbe.

(#7864) Dadan01 válasza suste (#7863) üzenetére


Dadan01
senior tag

Ahogy kihámoztam, kellene neki egy frissebb libffmpeg-mini, amit fel is tettem volna, de már nem fér a flashbe.
A vinyót gondolom overlaybe kellett volna formázni, s akkor lenne helyem, ez perpill nem opció. Leszedtem a 25-óst, majd visszatettem a 24es minidlnat. De sajnos a luci felületről eltűnt a services alól a beállító felület, ezt hogyan tudnám visszavarázsolni?

(#7865) suste válasza Dadan01 (#7864) üzenetére


suste
veterán

Lehet érdemesebb lenne feldobnod a poli27 fw-t -ha már nekiáltál az állitgatásnak.
Vargalex alapján készült, csak frisebb csomag.

(#7866) Dadan01 válasza suste (#7865) üzenetére


Dadan01
senior tag

Az rámegy simán a vargalex-re? Téglát nem szeretnék csinálni :)

(#7867) Intruder2k5 válasza Dadan01 (#7866) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen rámegy, de ha fent van, akkor nem árt egy factory alapbeállítást nyomni, mert a poli féle fw jóval újabb, és nem is 100%-ban ugyanaz, így a konfigokban lehetnek eltérések!

(#7868) Dadan01 válasza Intruder2k5 (#7867) üzenetére


Dadan01
senior tag

Akkor nyomok egy resetet, majd a luci felületen betallózva mehet a poli27? Ugye van abban is luci?
Illetve formázni fogja-e a vinyót vagy majd nekem kell kézzel?

(#7869) Intruder2k5 válasza Dadan01 (#7868) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van sysupgrade mehet rá! MInden ugyanaz mint vargalex buildben, csak - ha jól tudom - nincs benne ntfs támogatás és ushare, illetőleg egy évvel újabbak az összetevői!

(#7870) Dadan01 válasza Intruder2k5 (#7869) üzenetére


Dadan01
senior tag

Közben megvolt a frissítés, ment minden szépen.. egyet kivéve: most sincs felirat ha mellérakom az azonos nevű srt-t, ez pedig nem lenne hátrány a sok sorozat miatt. *Sad face*

(#7871) Intruder2k5 válasza Dadan01 (#7870) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre én nem tudok mit mondani, nincs ilyen routerem, nem használok OpenWrt-t, de még DLNA-t sem, csak a firmware cserével kapcsolatos kérdésedre válaszoltam...

(#7872) Dadan01 válasza Intruder2k5 (#7871) üzenetére


Dadan01
senior tag

Értem én, köszönöm a segítséget, csak hogy a történet teljes legyen, azért írtam be az eredményt.

(#7873) suste válasza Dadan01 (#7872) üzenetére


suste
veterán

Én meg csak azt tudom mondani neked, hogy nálam már a 24essel is ment (ezt már irtam is), szóval én a helyedben a tv beállításokban néznék körül, meg a felirat nevekben, meg esetlegaz sem mindegy, hogy mikor került a film mellé a felirat.
Próbáld ki tablettel vagy telefonnal is a filmlejátszást!!!

(#7874) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

WDR3600 gyári szoftverrel lekapcsolja a HDD-ket, ha nincs semmilyen művelet rajtuk X ideje?

(#7875) Dadan01 válasza suste (#7873) üzenetére


Dadan01
senior tag

Androidra nem találtam olyan lejátszót még, ami közvetlenül játszana le dlna-n keresztül. VLC és MPCHC sem akarja észrevenni a szervert. Lehet h holnap átugrom a cuccal egy haverhoz, ott majd megnézem a 40F5300-al van e felirat v sem.

(#7876) hudyfiu válasza Dadan01 (#7875) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Bsplayer samba-t is tudja. Èvek óta így használom pedig minden este megy valami. Nem kell a dlna sem szerencsère.

(#7877) suste válasza hudyfiu (#7876) üzenetére


suste
veterán

SAMBA-t mindegyik androidos tudja, de a TV-k sajna nem, és ez miatt keresünk tesztelhetőt.....

(#7878) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok!
Hamarosan én is egy ilyen router tulajdonosa leszek.
A tervek szerint vargalex build fog rá felmenni.

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e mód a winyó hőmérsékletének a lekérdezésére, illetve valamilyen formában a rögzíteni akár egy txt file-ba amibe pl. percenként beleír valami gy hőmérséklet értéket.

A másik, számomra nem derült ki a leírásokból egyértelműen.
Én bizonyos időnként SFTP-zni szeretnék egy távoli helyről a routerre kötött winyóra és nem default SFTP porton keresztül, lehetőleg olyan módon, ha megszakad a letöltés akkor a használt progi tudja folytatni a letöltést.
Ezek közül valamelyik esetleg mindkettő megoldható?

(#7879) suste válasza Dadan01 (#7875) üzenetére


suste
veterán

nálam az Imediashare + MXplayer páros lejátszik DLNA-n
Imediashare látja a szervert, és amikor kiválasztod a filmet, akkor felajánlja az MXplayer-t lejátszóként
az érdekes az egészben az, hogy amiket próbáltam feliratosként eddig, azoknál nem tette rá a feliratot az MXplayer, viszont ha TC-ben LAN pluginnal (vagyis SAMBA-n) választom ki a filmet, akkor szépen mellé teszi
vagyis nem az MXplayer a hibás, hanem az Imediashare
a B és C sorozatú SAMU tv viszont továbbra is szépen mellé teszi a feliratot DLNA-n
félek tőle, hogy ez megint valami félresikerült fejlesztés lesz a SAMU-nál (az ilyenek miatt nem frissítek semmin semmit, ha működnek a dolgok amiket használok....)

[ Szerkesztve ]

(#7880) hudyfiu válasza suste (#7877) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Èn az androidis rèszère írtam nem a tv-re. Samba-val nekem nem nagyon ment a többi lejátszó bár több mint 1 ève tesztelgettem utoljára. Bsplayer tudta sztem leghamarabb normálisan lejátszani. Ezèrt használom ezt ès valahogy itt maradtam.

[ Szerkesztve ]

(#7881) Dadan01 válasza suste (#7879) üzenetére


Dadan01
senior tag

Most elővettem a laptopom, azon gyári win8 van, a mediaplayer látja szépen a dlna szervert, de felirat akkor sincs, ha a fejem tetejére állok. Bsplayer dettó, kép van, szöveg nincs :P Kipróbálom még a serviio-t, utána tűzre dobom az egész berendezést ha akkor se megy :D

(#7882) suste válasza Dadan01 (#7881) üzenetére


suste
veterán

most még kipróbáltam azt is,. hogy Imediashare-rel tableten betallóztam DLNA-n a filmet, majd nem a tableten indítottam el, hanem a felajánlott tv-re küldtem, és a tv-n így is megjelent a felirat
ha Imediashare-rel a tabletet választom lejátszóként, akkor nincs felirat :F

valamit jól csináltak a B-C tévék szoftverében:)

hudyfiu:
értettem, csak nem ez volt a kérdés, mert ez csak egy mellékág, hogy kipróbálhassa, hogy a miniDLNA jól teszi a dolgát, és nem az a hibás a feliratnélküliségben
így tökmindegy hogy SAMBA-n megy-e vagy sem:)

(#7883) hudyfiu válasza suste (#7882) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Akkor csak nem követtem a történetet, bocsi

(#7884) Zirowe válasza hudyfiu (#7880) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én androidon azt szoktam, hogy es file explorerrel megnyitom a routeren lévő vinyót, rábökök a filmre, aztán felajánlja, hogy melyik lejátszót szeretném használni (bs, dice vagy mx), utána pedig rendesen, feliratostól lejátssza sambán.

Mivel ez megy rendesen, dlna-t nem is nagyon erőltettem androidon, azt csak a tv-vel használom, és szidom a gyártókat, hogy miért nem implementálták a sambát.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7885) hudyfiu válasza Zirowe (#7884) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Ismerősöknek akik tv-vel filmeznek dlna-n már szinte mindenkit átállítottam valamilyen androidos kis kütyüre.
Nem vagyok már hajlandó szívni az ilyenek miatt.
Ismerem sajnos a problémát.
Hogy mindenkinek egyszerűbb legyen az élete inkább rábeszéltem őket valamire.

Telefonnal általában sorozatokat nézek és be van állítva bsplayer-en kezdőmappaként a sorozatos mappám és amit indítok onnan játssza sorban a többit, nekem ez a legkényelmesebb.

(#7886) suste válasza Dadan01 (#7881) üzenetére


suste
veterán

serviio-t nem értem hogy teszteled
az csak szerver, nem? gondolom azt szeretnéd, hogy a router legyen a kiszolgáló
vagy PC-n serviio-val is megfelelne, ha arról látná a tv a feliratokat?

családban van egy 842-es tplink is, azon is minidlna fut, és a hálózatban lévő WDTV Play szintén nem hajlandó lejátszani a feliratokat DLNA-n, szóval tuti Nálad is a TV (mint lejáétszó) a hibás
estleg egy reklamációt megérhet a SAMSUNG felé, akár azt is beírhatod, hogy régebbi típusok tudták....

(#7887) Dadan01 válasza suste (#7886) üzenetére


Dadan01
senior tag

Na most értem vissza a tesztelésből: a cimbi 40F5300-as samsungja hibátlanul vitte a feliratokat.
Mivel még a pc-s serviio-val sincs felirat, a samsung tehetne egy szívességet és rendbevághatná az idei széria szoftverét. Sajna ez van, de írok mindjárt a supportnak.

hudyfiu
Én az egy távirányító mind felett elvet vallom, ezért tartózkodom minden külső eszköz használatától.

[ Szerkesztve ]

(#7888) suste válasza Dadan01 (#7887) üzenetére


suste
veterán

sejtettem hogy ez lesz
remélem SAMU-ék korrektek lesznek és megoldják hamar
szerintem nem túl sokan használják ki a TV-k DLNA-ját (sokan azt se tudják hogy van ilyen a készülékükben), így lehet hogy kevesen reklamálnak ez miatt:(

"Én az egy távirányító mind felett elvet vallom"

egyetértek, sőt engem kifejezetten zavarnak a + eszközök/adattárolók (médialejátszó/htpc, NAS, cd/dvd/bd lemezek, stb)
főleg ha már olyan tv-t vesz az ember, ami tudja ezt a funkciót...

[ Szerkesztve ]

(#7889) hudyfiu válasza Dadan01 (#7887) üzenetére


hudyfiu
senior tag

1 baj van ezzel és a tv-vel való lejátszással.
Általában 2-3 év után már nem mindet játszik le egy tv és ez még a jobbik eset.
Az okos tv az egyik legnagyobb parasztvakítás.
Cserélje az ember évente ha mindent akar vele csinálni mert ugye frissítést már nem csinálnak rá amint kijött az új sorozat.
Ha mégis csinálnak akkor sem fog tudni mindent.
Egy 5k-s lejátszó többet tud lejátszani (pendrive) mint egy 2 éves középkategóriás tv.
Inkább 2 évente vegyen egy kis lejátszót az ember és jobban jár mint egy okostv-vel.
Mi legalábbis ezt szoktuk ajánlani az embereknek ha keresnek nálunk ilyeneket.

Lassan jönnek az androidos rendszerrel megtámogatott tv-k.
Annak talán már lesz értelme.
Bár az óriási fejlődés miatt egy ilyen rendszer is 3-4 év múlva gyenge lesz de azért mégis jobban lehet kókányolni.

(#7890) Dadan01 válasza hudyfiu (#7889) üzenetére


Dadan01
senior tag

Én azért az 5k-s kínai vackokat nem venném egy kalap alá egy külső hálozati lejátszóval, de lehet csak nem ástam bele magam kellően a témába. De maradjunk a smart kérdésnél. Ha szabványosan van kódolva egy videó, akkor az 2-3 év múlva is szabványos lesz, ergó nem lesz gond a lejátszással. C szériás tv.m volt eddig, de egy kezemen meg tudom számolni hány videót nem játszott le az elmúlt 3 évben, azok is kivétel nélkül jóskapista-majd-én-átkódolom "release" volt, amik szerencsére mára kb teljesen kihaltak a nagyobb torrent oldalakról. Egyébkén nem smart-ot veszel, és adnak mellé egy böhöm kijelzőt, hanem fordítva. Én nagyon jól elvoltam eddig smart nélkül, de most hogy van, két nyomás és nézem a youtube csatornáimon a friss videókat (monjduk itt ki is merül nálam az okosság). Ami a fő gond, és ez nem smart probléma, az az, hogy a dlna szabvány szerinti felirat valahogy nem jelenik meg a tévén.
Ha pedig olyan helyen laknék, ahol kellene még egy set top box is, a külső lejátszó meg az erősítő mellé, tuti hogy fognám mind a négy távkapcsolót és olyan messze dobnám, amennyire csak tudnám. Pl a tavalyi samsung hangprojektor se tudja az anynet-et, ami sztem rossz vicc, vagy csak elírták a tulajdonságok között. Agyrém na.

(#7891) kaciokos válasza Dadan01 (#7890) üzenetére


kaciokos
őstag

"Ha szabványosan van kódolva egy videó, akkor az 2-3 év múlva is szabványos lesz, ergó nem lesz gond a lejátszással."

Ja, csak 2-3 év múlva már új szabványok lesznek, amikkel egy nem frissíthető lejátszó már nem tud sajna mit kezdeni. :(

(#7892) Zirowe válasza suste (#7888) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Lg led topicban pont az ellenkezőjét látom, a kérdések több, mint fele a dlna-val kapcsolatos.
Viszont az emberek nagy része, érthetetlenül, a pc-ről streamelik dlna-val a filmeket, aminél értelmetlenebb dolgot én még nem láttam (főleg, mert akkor ennyi erővel hdmi-vel is összeköthetnék a tv-vel a gépüket, és akkor lenne rendes 24p és hangsáv váltás).

Androidos stickek meg minőségi filmnézésre alkalmatlanok, hiszen se 24p, se rendes 5.1/7.1 hangkiküldésük nincs, rendes mozizáshoz egy 15-20k-s mp kell minimum, ha az ember nem elégszik meg a tv beépített lejátszójával.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7893) Dadan01 válasza kaciokos (#7891) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nagyon erős túlzás hogy 2-3 évente jön ki új kódolás, van az ennek a duplája is inkább.

(#7894) suste válasza Zirowe (#7892) üzenetére


suste
veterán

ok, én csak örülök, ha sokan tudják, hogy mit vesznek:) -környezetemben nem ezt tapasztalom:(
annak idején amikor a B-s Samut vettem, még szó sem volt sehol a DLNA-ról (itt sem, a DLNA topicot is én nyitottam), én is a médialejátszási képessége miatt vettem az okosabb 650-es szériát
a PC-DLNA-TV dolgot én sem értem miért eröltetik, én is csak kipróbáltam az elején,aztán gyorsan rájöttem, hogy akkor inkább rádugom a HDD-t vagy a laptopot a tv-re (persze akinek másik szobában van a PC, annak azért jól jön a DLNA így is)
csak késöbb amikor jött a router+HDD+transmission+minDLNA, akkor tértem át DLNA-ra, mivel ennek így már sokkal több az előnye, mint a hátránya

az még igazán értelmetlen, amikor a winmediaplayerrel transzkódolják is a filmeket (leszedi a 8GB-os 720P-t, hogy megnézze 1,5GB-os divx minőségben:)) )

kaciokos:
B-s sorozatú SAMU-m nem mai darab (4-5éves), és köszöni szépen mindent lejátszik, ami normális release

[ Szerkesztve ]

(#7895) Zirowe válasza suste (#7894) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondjuk ezért szemezek az új lg szériával, mert ezek már tudják a hevc szabványt, ám úgy gondolom, hogy ez még túl korai kiadás lenne, és a későbbi "jobbításokkal" már nem lenne kompatibilis, olcsóbb csak a mediaplayert cserélni, de az is ráér még bőven.

Én először, még a smartos korszak előtt, simán a gépet kötöttem rá a tv-re, majd külön erre a célra vettem egy asrock 330 ion gépet, ezt egy android stick váltotta pár napig, most meg egy egreat r6s van, ami gyakorlatilag a hevc-et leszámítva mindenre jó.

Viszont a smart korszakban annyira ellustultam, hogy az r6s-t már alig kapcsolom be, majdnem csak dlna-ról nézem a filmeket, a tv pedig az általam beszerzett filmek 99%-át képes megfelelően megjeleníteni (jó, tudom, ilyenkor nincs 24p, túlélem), az r6s-nek meg maradnak az olyan ínyencségek, mint az iso és a hd hangsávok (bár a hd hangsávval rendelkező filmeket a tv is lejátssza, de csak a core hangot adja ki).

Egyszerűen pazarlásnak érzem azt, hogy filmnézés alatt menjen a pc (ugyanígy voltam ezzel a letöltések esetén is, amikor éjszakákon át ment a gép), esetleg még az erőforrás kajáló dlna programok még transzkódolással jól le is terheljék, mikor a router ezt ki tudja váltani.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7896) sanzi89 válasza suste (#7894) üzenetére


sanzi89
addikt

D szériás Samsung TV-vel meg egy hétig szívtam, hogy menjen a DLNA a routerrel. Fentebb megtalálható a kálváriám, mai napig nincs megoldás. Mennie kellene hiba nélkül, de mégse megy.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7897) suste válasza sanzi89 (#7896) üzenetére


suste
veterán

emlékszem, de most pont az volt a téma, hogy azért nem jó a TV, mint lejátszó, mert hamar kiöregszik, vagyis valaki szerint nem fog lejátszani semmit, mert változnak a szabványok 2-3 évente....

a tied talán koravén:)) (?)

(#7898) sanzi89


sanzi89
addikt

Hogyan tudnék frissíteni a vargalex firmware moduljait? Például a ffmpeg-t vagy a minidlna-t. OpenWRT-re elvileg van újabb verzió, de nem tudom miként tudnám telepíteni.

Valamint lehet-e kezdeni valamit a WiFi-jéve? Annyira szar, hogy nincs is rá szó. a másik szobában már szakadozik a hálózat. Channel tiszta, max 27dbm-re van állítva.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7899) doberman válasza sanzi89 (#7898) üzenetére


doberman
senior tag

az Alex féle "wifi patch-ot" megpróbáltad már?

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#7900) sanzi89 válasza doberman (#7899) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem, nem tudtam róla. Esetleg egy linket tudnál adni?
Egyébként ma reggel meg 5 percenként szakadt a Wifi. :W

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.