Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) ajani válasza wwenigma (#6899) üzenetére


ajani
aktív tag

Nekem gyári a ház...

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#6902) wwenigma válasza xigris (#6900) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

&ajani: Igen mert a probléma a router USB vezérlője és a kulső házban levő között van/lehet. Régebben volt ilyen és korántsem biztos hogy itt is ilyen hiba van, de előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6903) xigris válasza wwenigma (#6902) üzenetére


xigris
őstag

:R Megpróbálok kitalálni valamit

(#6904) tibi3650


tibi3650
tag

- Hogy tudom megoldani azt, hogy a router-re kötött HDD-t lecseréljem egy nagyobbra? Úgy hogy az adatok is átkerüljenek és működjön a torrent, a samba és a miniDLNA is?
A legegyszerűbb megoldás érdekelne :R
Vagy mindent elölről kell beállítanom :F

- Van értelme frissíteni pl. a Transmission-t? Ha igen a beállítások megmaradnak vagy újból kell állítani? A torrent-eket újra be kell töltenem?

- Illetve még azt kérdezném, hogy tudok FTP user-t létrehozni és hogy tudom megadni, hogy melyik user mit lásson? (Vargalex1.1.7)

[ Szerkesztve ]

(#6905) suste válasza tibi3650 (#6904) üzenetére


suste
veterán

szerintem a legegyszerűbb csere:
0: a konfigok a HDD-re legyenek irányítva (transmission, minidlna)
1: mostani helyzetről csinálsz mentést a luciban (rendszer/mentés), a biztonság kedvéért
2: rendszer/rendszerindítás -nál leállítod és letiltod a transmissiont és a minidlna-t
3: router kihúz, régi HDD lehúz, új HDD bedug, router bedug, ha vargalex fw-d van, akkor a 8081-en megformázod az új HDD-t, ami ugye fel iscsatolódik ahogy kell
(ha nincsen formázófelület, akkor a HDD-t megformázod a PC-n, és kézzel felcsatolod)
4: rádugod a régi HDD-t, majd kézzel felcsatolod csak az ext4-es partícióját egy másik pontba (nem "mnt", hanem pl "usb")
5: belépsz SSH-n és MC-ben átmásolod a régi HDD-ről az összes adatot az új HDD-re
(5.2: érdemes lehet screen-t telepíteni, amivel kikapcsolt laptoppal, a háttérben is megoldható a másolás)
6: ha végzett a másolással, akkor rendszer/rendszerindítás -nál engedélyezed (de nem indítod el!) a transmissiont és a minidlna-t, majd áramtalanítod a routert, régi HDD lehúz, majd indítod a router

újraindulás után mindennek vissza kell állnia a régi kerékvágásba

[ Szerkesztve ]

(#6906) Karima


Karima
őstag

DLNA-t a gyaári fw-vel is lehet? vagy csak a vargalex félével?

(#6907) Intruder2k5 válasza Karima (#6906) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#6908) tibi3650 válasza suste (#6905) üzenetére


tibi3650
tag

Köszönöm, ezt kipróbálom majd :))
Az SSH annyira nem megy nekem, Samba-n is át tudom másolni az adatokat? :F

[ Szerkesztve ]

(#6909) suste válasza tibi3650 (#6908) üzenetére


suste
veterán

SAMBA-n is másolhatod, de
1: így az az eszköz amiről indítod a másolást, annak végig mennie kell a másolás alatt
(több 100GB-nál azért nem kevés idő)
2: sokkal lassabb lesz az átviteli sebesség, így sokkal tovább fog tartani
(nekem HDD cserénél SSH-n MC-ben kb 20MB/s -sel stabilan másolt, és a teljes adatmennyiség és másolási idő aránya is ezt adta ki, míg SAMBA-n max 10MB/s lesz.....)

(#6910) _NCT


_NCT
őstag

Az normális ha elinditom egyszerre 8 letoltest az nagyon megfogna a routert? Tehát nincs korlát meg letoltesi sor meg semmi sem.ilyen 3.7-es load-ot produkalt.

(#6911) suste válasza _NCT (#6910) üzenetére


suste
veterán

ez most komoly kérdés?
ha van a pincédben egy régi pc olyan 500Mhzkörüli processzorral, meg 128MB ram-mal, akkor próbáld ki azzal is esetleg
de az is lehet, hogy ha újragondolod a kérdést:)
ez egy 15000ft-os router, nem egy normális NAS vagy egy mai PC
egyszerre 1 letöltés (letöltési sor=1, amitől még belepakolhatsz egyszerre akár 10-et is, de csak egyesével tölti le), 20/50 peer, és max 10-20Mbit/s, mert gondolom routerként is szeretnéd használni....

[ Szerkesztve ]

(#6912) McSzaby


McSzaby
őstag

DD-WRT-t használ valaki ezen a routeren? :) Mennyire korrekt a fw? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#6913) _NCT válasza suste (#6911) üzenetére


_NCT
őstag

Valószínű rég használtam már ilyen régi cuccot/gépet :) Nem gondoltam h 8 torrent így megárt neki. Mondjuk 2000-ben az első gépem is kb hasonló tulajdonságokkal bírt :)

(#6914) tibi3650 válasza suste (#6909) üzenetére


tibi3650
tag

Az idő annyira nem számít, Nekem ez így egyszerűbb :DD El is kezdtem a másolást :C azt mondja kb. 14 óra :)) Köszönöm :R remélem utána minden elindul úgy ahogy írtad :))

Az FTP user létrehozás, jelszó hozzárendelés és tárhely használat kijelölés hogy működik?
A user-re már megtaláltam, hogy szolgáltatások->vsftpd->Edit the /etc/vsftpd.users file... résznél kell beírni, de hogy adok jelszót hozzá :F és hol adom meg hogy mit láthat :F

(#6915) McSzaby


McSzaby
őstag

5 Ghz-n volt valakinek gondja?

Egy 20 gigás msolásnál teljesen bedől a Wifi... lemegy 200 kbps-re és cső. Csak a router restart segít. De ez csak 5 Ghz-n...

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#6916) kali válasza McSzaby (#6915) üzenetére


kali
legenda

20 gigabyte méretű állományt még nem toltam át rajta, de egyfolytában sokkal többet is - csak úgy több/sok állományból tevődött össze adott méret, illetve bőven felette -, és nem volt gond.
próbáld ki más/minden csatornán, hátha csak annyi a probléma, hogy nem az ideális van beállítva.
melyik/milyen firmware verzió van a routeren?
én a gyári utolsó alatt használom, arról tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#6917) Zirowe válasza _NCT (#6913) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Legutóbb betöltöttem vagy 70 torrentet, egyszerre csak 14et töltött, max sebesség 30mbit, utána maradt mind seedben.
Semmi baja nem volt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6918) McSzaby válasza kali (#6916) üzenetére


McSzaby
őstag

Openwrt alatt használom. Ez a baj, hogy utoljára jól ment a gyári fw-ről. Félek gáz van az adapteremmel, mert nagyon melegszik mikor másolok vele. Lehet nem a router a hibás.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#6919) kali válasza McSzaby (#6918) üzenetére


kali
legenda

az ellenoldal is egy hibalehetőség, de ha van lehetőséged másikkal kipróbálni, akkor gyorsan kiderül.

(#6920) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Sziasztok!
A gyári firmben, hogy a rudiba lehet a vpn-t beállítani?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6921) _NCT válasza Tutu7030 (#6920) üzenetére


_NCT
őstag

Security/Basic security -->VPN-es rész. Ennyi.

(#6922) tibi3650 válasza suste (#6909) üzenetére


tibi3650
tag

SAMBA-n hogy tudok olvasási engedélyt adni a régi HDD Transmission/torrents mappára?
Mindent átmásolt, el is indult mind a Transmission, mind a miniDLNA :DD csak a torrent file-okat nem másolta át engedély hiányában :((( Valami ötlet? :F

(#6923) Kicsirics77 válasza tibi3650 (#6922) üzenetére


Kicsirics77
veterán

samba-n sehogy ahhoz be kell lépned ssh-n és parancssorban megváltoztatni a könyvtár jogot
chmod parancs

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6924) Tutu7030 válasza _NCT (#6921) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ez oké, de semmi jelszó beállítás nincs?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6925) _NCT válasza Tutu7030 (#6924) üzenetére


_NCT
őstag

WAT? :F

Véletlen nem vpn szervert akarsz keresni gyári firm-ben?

(#6926) vargalex válasza Tutu7030 (#6924) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A gyári firmware-ban nincs VPN szerver, egyszerűen VPN "áteresztés" van.

Alex

(#6927) vargalex válasza tibi3650 (#6922) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A legegyszerűbb (bár nem biztonságos, de ha csak te használod, akkor mindegy), ha az /etc/samba/smb.conf.template file-ba (LuCI-ban a Szolgáltatások->Hálózati megosztások oldalon a Sablon szerkesztése fülön) beírod:

force user = root

és törlöd az

invalid users = root

sort. Majd újraindítod a Samba-t.

Alex

(#6928) Tutu7030 válasza vargalex (#6926) üzenetére


Tutu7030
veterán

Kicsit kevertem a szezont a fazonnal.:) :R

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6929) tibi3650 válasza vargalex (#6927) üzenetére


tibi3650
tag

Köszönöm :DD ez volt a legegyszerűbb megoldás :R
Gondolom ha a visszaalakítom a sorokat, akkor olyan mintha nem is nyúltam volna hozzá (biztonságosabb) :F
Nekem csak annyi volt a lényeg ebben, hogy a torrent file-okat kinyerjem a régi HDD-ről a továbbiakban nem hiszem hogy használnák olyan mappát amit nem lehet amúgy is :K

Illetve akkor tőled is megkérdezném:
"Az FTP user létrehozás, jelszó hozzárendelés és tárhely használat kijelölés hogy működik?
A user-re már megtaláltam, hogy szolgáltatások->vsftpd->Edit the /etc/vsftpd.users file... résznél kell beírni, de hogy adok jelszót hozzá :F és hol adom meg hogy mit láthat :F
"

(#6930) vargalex válasza tibi3650 (#6929) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, ha visszaírod, akkor minden úgy lesz, mint régen. Igazából a root-al történő használatnak annyi veszélye van, hogy olyan file-hoz is hozzáférsz (illetve törölheted is), amit nem feltétlenül kellene. Mondjuk a buildemben ez egyébként is a /mnt-re van korlátozva.

FTP-hez:

Először is létre kell hoznod egy operációs rendszer szintű felhasználót az adduser paranccsal (érdemes a home-ját is beállítani, mert ide fog beesni ftp-vel is). Azaz pl.:

adduser -h /mnt/ftpuser1 -s /bin/false -G users ftpuser1

Ebből:

-h: a home könyvtár (létre is hozza)
-s: a parancsértelmező. Azért állítjuk /bin/false-ra, hogy ssh-n ne tudjon bejelentkezni
-G: a default csoport. Azért raktam users-re, mert a samba és az ftp user is az, így könnyen megoldható (később), hogy egymás file-jait lássák.

a végén természetesen az user neve. A home lehet több usernél is azonos akár. A fenti parancs lefuttatásakor meg fogja kérdezni, hogy mi legyen a jelszava.

Ezután már hozzáadhatod a vsftpd.users file-hoz az így létrehozott felhasználót, így ő is tud majd ftp-zni (vsftpd újraindítás kell hozzá).

A hozzáféréseket egyébként filerendszer szinten oldhatod meg. Csoportokba szervezed a felhasználókat, csoportokhoz rendeled a könyvtárakat/file-okat, stb.

Alex

(#6931) Karima


Karima
őstag

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a routerre kötött pendriveról wifin minipc-n lejátszott filmeknél a hang és a kép el van csúszva egy kb fél másodperccel? Egyébként tök jól, akadásmentesen le tudok így wifin keresztül játszani még 1080p-s filmeket is, csak a hang csúszik egy kicsit.
Meg pl az is furcsa, hogy az 1080p-s filmbe beletekerve rögtön elindul a lejátszás, a kb 640-es filmnél pedig várakozik jópár mp-t, hogy a kívánt időponttól folytassa a lejátszást.
Ezeket esetleg a gyári fw openwrt-re való cseréje megoldaná?

(#6932) hudyfiu válasza Karima (#6931) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Másik videó lejátszó?

(#6933) Karima válasza hudyfiu (#6932) üzenetére


Karima
őstag

Azzal meg akad az 1080p-s film. MX playert feltettem, meg a codec packot is hozzá, azzal tökéletes. (leszámítva a fent leírtakat). Alacsony adatátviteli sebesség csinálhatja ezt? De akkor meg a filmnek is akadoznia kellene, nem? :F

(#6934) Tutu7030 válasza Karima (#6933) üzenetére


Tutu7030
veterán

Dice playert próbáltad?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6935) Karima válasza Tutu7030 (#6934) üzenetére


Karima
őstag

Azt nem. Az jobb?

(#6936) josipov


josipov
csendes tag

Sziasztok!
Decemberben vettem WDR3600-at, egyelőre egyszeri júzer használatra.
(egy szobában 2 notival és egy tepsifonnal)
Gyári fw (nem a legújabb, egyel előtti), későbbre terveztem csak Vargalex-félét, még nincs rá időm/szükségem.
2 hónapig hibátlanul üzemelt.
Egy hónapja azonban rendszeres, folyamatos magas ping "tüskék" (normál 14-20ms megemelkedik 30-80-ra, majd néha 20-30 másodpercekre 500 fölé), packetlossok és időnként teljes fagyások történnek, teljesen véletlenszerűen, használattól (net, meló, online játék, torrent) függetlenül.
Van amikor egy napig használható, van amikor 20percenként kéri a resetet.

- router nélkül modemre kötve hibátlan a net
- mindegyik géppel csinálja, néha anélkül is
- minden délután friss start, napi kb 6-8 órát üzemel
- HP 5520 wifis nyomtatót (7000 Ft appstore-bakis ;) használok néha, az is csak akkor van bekapcsolva ha használom, de olvastam olyat hogy meg tudta hülyíteni egy router beállításait csak azzal hogy rákapcsolódott. (no pics, did it happen?)

Van-e ötletetek, program error, júzer error vagy dobom vissza gariba?

Köszönöm hogy elolvastad, ha válaszolsz azt pedig külön! :R

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#6937) Tutu7030 válasza Karima (#6935) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem tudom, nem hasonlítottam össze a kettőt (nem mozizom a telefonon), de anno az lg 2x-re telepítettem.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6938) doberman válasza josipov (#6936) üzenetére


doberman
senior tag

első körben jó lenne körbenézni, hogy milyen wifi routerek dolgoznak a környéken pl ezzel. lehet, hogy beüzemeltek a szomszédodban egy másik routert ami zavarja a te kommunikációdat... ha ez van akkor egy csatorna váltás segíthet.

8lnu

(#6939) josipov válasza doberman (#6938) üzenetére


josipov
csendes tag

Köszönöm a választ!
Ezt el is felejtettem beleírni. Már megnéztem az első napon, azóta is folyamatosan csekkolom.
Elég sok van hatókörön belül, de mind 1, 6 és 11 csatornákon megy, míg az enyém egyedüliként 7+3-on van.
5 GHz-es rajtam kívül nincs másik, de azon is akadozik.
Jelerőm -54 dBm mindkét frekvencián, a többi hálózat -84 és alatta.

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#6940) doberman válasza josipov (#6939) üzenetére


doberman
senior tag

hmm, mindkét notin jelentkezik? egyszerre pingelve mindkét notiról egyszerre van ping késés?
(egyébként meg, ha van frissebb gyári fw akkor frissíteni kellene..) az a baj, hogy gyári fw esetén semmi eszköz nincs a kezedben, hogy megtudd mi lehet a gond - míg alternatív fw-nél van log file amiből ki lehetne hámozni valamit. igy csak legfeljebb frissítesz és ha jó lesz akkor örülsz, vagy visszaviszed a boltba és megpróbálod meggyőzni őket, hogy a router a hibás.

8lnu

(#6941) tibi3650 válasza vargalex (#6930) üzenetére


tibi3650
tag

Ez LuCI-ban nem kivitelezhető valahogy? Csak parancssorral? Mert ez most így elsőre nem tűnik számomra túl egyszerűnek :S Régebben próbálkoztam egy ubuntu server telepítésével és nem voltak túl jó tapasztalataim, így kerülöm ahogy csak lehet, akár 2-3x annyi időbe is kerüljön ;)

(#6942) vargalex válasza tibi3650 (#6941) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mivel interaktív parancsról van szó, így nem.

Alex

(#6943) tibi3650 válasza vargalex (#6942) üzenetére


tibi3650
tag

Sejtettem :((( Akkor majd hétvégén próbálkozok :)) Lehet lesz majd kérdésem :R

(#6944) _NCT


_NCT
őstag

Berakom ide is, hátha valaki hamarabb tud válaszolni.

arp táblát hogy tudom törölni? mi a pontos parancs?
arp -d <ip-cím> nem működik, sem az ip neigh flush dev br-lan.

[ Szerkesztve ]

(#6945) suste válasza _NCT (#6944) üzenetére


suste
veterán

reboot :))

(#6946) _NCT válasza suste (#6945) üzenetére


_NCT
őstag

Azon kívült gondoltam van valami elegánsabb megoldás. Tudom, ifconfig br-lan down :D Azzal meg sokra nem megyek....

(#6947) _NCT


_NCT
őstag

Amúgy valaki próbálkozik Ázsiai ip-ről felk*rni a routeremet.

Fri Mar 14 16:52:44 2014 authpriv.warn dropbear[7339]: Bad password attempt for 'root' from 116.10.191.206:2152
Fri Mar 14 16:52:45 2014 authpriv.warn dropbear[7339]: Bad password attempt for 'root' from 116.10.191.206:2152
Fri Mar 14 16:52:46 2014 authpriv.warn dropbear[7339]: Bad password attempt for 'root' from 116.10.191.206:2152
Fri Mar 14 16:52:47 2014 authpriv.warn dropbear[7339]: Bad password attempt for 'root' from 116.10.191.206:2152
Fri Mar 14 16:52:47 2014 authpriv.warn dropbear[7339]: Bad password attempt for 'root' from 116.10.191.206:2152
Fri Mar 14 16:52:48 2014 authpriv.info dropbear[7339]: Exit before auth (user 'root', 10 fails): Max auth tries reached - user 'root' from 116.10.191.206:2152
Fri Mar 14 16:52:49 2014 authpriv.info dropbear[7345]: Child connection from 116.10.191.206:3675

Valószínű robot, de érdekelne, hogy milyen védelmet tehetnék, ez ellen?

Allow root logins with password mellől már kivettem a pipát :D

[ Szerkesztve ]

(#6948) doberman válasza _NCT (#6946) üzenetére


doberman
senior tag

és ha network restart?

8lnu

(#6949) Intruder2k5 válasza _NCT (#6947) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem vargalex build? Abban tudtommal van brute force attack elleni védelem!

(#6950) _NCT válasza Intruder2k5 (#6949) üzenetére


_NCT
őstag

Nem, sima barrier breaker, vargalex firm nálam nem volt jó, saját firmware-t kellett kreálnom egy kis driver módosítással.

Azóta generáltam magamnak ssh kulcsot és kivettem a pipát a jelszavas authentikáció elől is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.