Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Zirowe válasza Plehboj (#6341) üzenetére


Zirowe
nagyúr

[link]

Most még olcsóbb is lett.
Ezt ajánlom ezen verzió helyett, mert míg az előbbi felnyitható és behelyezhető kialakítású, addig az utóbbi becsúsztatós, és általában az ide út alatt deformálódik+más az usb csatlakozása is.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6352) edeleny válasza gorba537 (#6347) üzenetére


edeleny
őstag

Ez engem is érdekelne, és az is hogy tudom csatlakoztatni, mert még nem jöttem rá!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6353) Intruder2k5 válasza edeleny (#6352) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szolgáltatások, hálózati megosztás menüben felveszed a lemez csatolási pontját, amit mondjuk konzolon a df parancs futtatásával találsz meg (sda és sdb eszközök), majd windows parancssorban kiadod a...

net use z: \\192.168.1.1\mnt\megosztas_neve

parancsokat minden megosztásra! Persze, ha mind az /mnt alá van csatolva, akkor egyben is felveheted!

(#6354) edeleny válasza Intruder2k5 (#6353) üzenetére


edeleny
őstag

A miniDLNA-nál a könyvtárhoz így jó?

media_dir=/mnt/sda

Illetve a miniDLNA-nál a 8200-as portot írja a hálózati megosztásoknál, amit te is linkeltél képet, pedig a 7700-t!

A df parancsra ez jön ki:
Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
rootfs 576 276 300 48% /
/dev/root 6656 6656 0 100% /rom
tmpfs 63372 952 62420 2% /tmp
tmpfs 512 0 512 0% /dev
/dev/mtdblock3 576 276 300 48% /overlay
overlayfs:/overlay 576 276 300 48% /

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6355) suste válasza edeleny (#6354) üzenetére


suste
veterán

ha elolvasnád amit írtam, akkor láthatnád, hogy kapásból az első lépést kihagytad a 3-ból....
(szerencsére minden topic-ba bemásolta a kérdését:W)

[ Szerkesztve ]

(#6356) Rick4 válasza kali (#6331) üzenetére


Rick4
félisten

Köszönöm a korrekt választ. Openwrt lesz, a mostani kék ledes 1.3-ason is az fut, pöpecül. Tudni esetleg, hogy mi alapján lehet beazonosítani azt a verziót, ami után hibátlan, előtte pedig nem?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6357) vargalex válasza Rick4 (#6356) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

r39392-től jól fog működni az alap build-el is.

De bármelyik OpenWrt verzióban megoldható a "javítás".

Alex

(#6358) suste válasza Rick4 (#6356) üzenetére


suste
veterán

nem sokkal a kérdésed után linkeltem az openwrt idevonatkozó oldalát
igaz nem neked, de azért egye fene te is megnézheted:))

(#6359) gorba537 válasza Intruder2k5 (#6353) üzenetére


gorba537
tag

most nem akarok hülyeséget kérdezni, bár azthiszem az lesz. De mit jelent a "dev", "mnt" rövidítés.

(#6360) suste válasza gorba537 (#6359) üzenetére


suste
veterán

dev - device
mnt - mount

(#6361) gorba537 válasza suste (#6360) üzenetére


gorba537
tag

és akkor egy eszköz csatolása az a \mnt\dev\sda1 paranccsal megy?

(#6362) gorba537 válasza Intruder2k5 (#6353) üzenetére


gorba537
tag

Hát nem jutottam előrébb. Ez így megfelelő?

(#6363) Intruder2k5 válasza gorba537 (#6362) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elviekben megfelelő, amennyiben az /mnt/dev/sda és /mnt/dev/sdb helyekre vannak csatolva a meghajtók!

(#6364) gorba537 válasza Intruder2k5 (#6363) üzenetére


gorba537
tag

és azt honnan tudom meg?

(#6365) Intruder2k5 válasza gorba537 (#6364) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mint fentebb írtam, a df -h paranccsal!

(#6366) gorba537 válasza gorba537 (#6364) üzenetére


gorba537
tag

No autodidakta módon csak rájöttem :D A df parancsra ez jött ki:

root@OpenWrt:~# df
Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
rootfs 576 240 336 42% /
/dev/root 6656 6656 0 100% /rom
tmpfs 63372 796 62576 1% /tmp
tmpfs 512 0 512 0% /dev
root 63368 124 63244 0% /tmp/root
overlayfs:/tmp/root 63368 124 63244 0% /tmp/root
/dev/mtdblock3 576 240 336 42% /overlay
overlayfs:/overlay 576 240 336 42% /

(#6367) Intruder2k5 válasza gorba537 (#6366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, itt bizony sehova nincsen csatolva semmilyen hdd! A h paraméter annyira nem fontos, csak a mértékegységet igazítja egy picit, hogy jobban érthető legyen!

[ Szerkesztve ]

(#6368) gorba537 válasza Intruder2k5 (#6365) üzenetére


gorba537
tag

Arra meg ez:
root@OpenWrt:~# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
rootfs 576.0K 240.0K 336.0K 42% /
/dev/root 6.5M 6.5M 0 100% /rom
tmpfs 61.9M 796.0K 61.1M 1% /tmp
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev
root 61.9M 124.0K 61.8M 0% /tmp/root
overlayfs:/tmp/root 61.9M 124.0K 61.8M 0% /tmp/root
/dev/mtdblock3 576.0K 240.0K 336.0K 42% /overlay
overlayfs:/overlay 576.0K 240.0K 336.0K 42% /

(#6369) gorba537 válasza Intruder2k5 (#6367) üzenetére


gorba537
tag

És hogyan kell csatolni? Bocsi, de tényleg ezekben a percekben tanulgatom ezt az egészet. Úgyhogy előre is köszönöm a segítségedet és a türelmedet!

(#6370) Intruder2k5 válasza gorba537 (#6369) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A baj az, hogy én nem tudok neked szájbarágós írást prezentálni, mert se openwrt-m, se tp-link-em nincsen (mármint ez utóbbi kettő nem baj)! De van egy ilyen oldal LuCI-ban, itt tudod megadni a Mount Points menü alatt! Kiválasztod az eszközt (dev/sda1, 2, 3, stb... /dev/sdb1, stb...) és mellette megadod a helyet (/mnt/dev/sda1, stb...)!

Példa NTFS-re!

[ Szerkesztve ]

(#6371) gorba537 válasza Intruder2k5 (#6370) üzenetére


gorba537
tag

Áháááá, nagyot segítettél :)

(#6372) Intruder2k5 válasza gorba537 (#6371) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sikerült előbbre jutni?

(#6373) suste válasza gorba537 (#6371) üzenetére


suste
veterán

látod, ezértnem jó beszórni a kérdésedet minden topicba, mert hiába válaszolnak neked az emberek, észre sem veszed....
már nagyon régen válaszoltam neked, de egy kicsit visszább it is megtalálod, hogy az általam leírt 3 teendőből pont a legelsőt hagytad ki :W

(#6374) Lajkó válasza Lajkó (#6339) üzenetére


Lajkó
őstag

Ennyire nagy hülyeséget kérdeztem? :U
Oltogatni ér, csak legyen benne némi útmutatás is! :R

(#6375) suste válasza Lajkó (#6374) üzenetére


suste
veterán

inkább az a baj, hogy túl kevés infót adsz meg (mint általában a legtöbb kérdezö:( )
-milyen minőségű filmet akarsz nézni közben? (HD, 720P,xvid?)
-kábellel vagy wifivel filmeznél?
-milyen feltöltés sebességet akarsz minimum elérni?
-milyen letöltési sebességet akarsz minimum?

az hogy mennyi torrentet tartasz bent seedben, az pont nem számít, egyszerre úgysem enged mindegyikre fel

(#6376) Rick4 válasza vargalex (#6357) üzenetére


Rick4
félisten

Köszi a választ. Ez az auto frissítés segít a problémán, tehát idővel frissül ez a rész is? Mi a tuti megoldás?

(#6358) suste: Keresem, olvasom, köszi!!

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6377) Lajkó válasza suste (#6375) üzenetére


Lajkó
őstag

Igazad van, elnézést kérek! :R

A filmek minősége FullHD, de akár 3D is.
Wifivel szeretnék filmezni (de ha ez nem lehetséges ezzel, de még egy WDR4900-al sem), akkor kábel lesz belőle.
80/20-as Digi kapcsolatom van, amiből szeretném mindkét irányba a maximumot kihasználni.

A torrentek száma nekem a feltöltési szorzóban számítana! Mondjuk azt meg kell jegyezzem, hogy jelenleg egy 1011px netbook-ot használok 32bites Win7 ult. alatt torrentezni, böngészésre, Wifi adhoc-nak, és még 19"os kijelzőn HD filmek lejátszására is. Növeltem a torrentek számát az átlag 5-ről 60-ra és érezhetően megfogta a gépet. Erősen processzorlimites lett!
No ebből indult ki a kérdésem, miszerint elég lehet e a wdr3600, vagy wdr4900-asban gondolkozzak? Vagy még az is kevéske ehhez a feladathoz, vagy mindkettő elég ha kábelen nézem majd a filmeket?

Megpróbáltam már kivesézni ezt a kérdést a Milyen routert vegyek topikban, de akkor szrintem nem sikerült kellőképpen! A pénzszűke meg szorongatja az asszony idegszálait, s vele az én golyóimat!!
Köszi! :)

(#6378) Tim72 válasza Lajkó (#6377) üzenetére


Tim72
tag

Ahol lehet használj kábelt. Wifi ugyanis mindkét eszköztől függ. Nekem laptoppal lejön az 50Mbps (ennyi a névlegesem), míg tableten már láttam 30Mbps-et is, de nálam 13Mbps a jellemző. Ugyanez egyébb eszközzel is előfordulhat (pl tv)

Kábelen a felmountolt hdd elérése is gyorsabb.

Torrenttel ês némi állítgatással egy pc-t is meg tudsz fogni.

Azt meg tudod csinálni, hogy egyszerre több van seed-ben, de egyszerre nem nyomod valóban mindet. Iletve adott aránynál automatikusan befejezheted a seed-et.
Gondold át, hogy naponta mennyi adatot töltesz le, milyen arányt akarsz elérni, és számold ki belőle a szükséges sávszélességet. Szerintem közel nem kell, hogy kihasználd a net-ed fel irányban 24 órában. Ha mégis, akkor szerintem nem ebben a struktúrában (és költségvetésben) kell gondolkozz, hisz ezeket a sebessegeket a rajta lévő usb-s kapcsolat már le fogja tudni.

(Mellékesen, ha al fel csatornádat teljesen kihasználod, akkor a lefelé lelassul, és ez igaz fordítva is)
Ha a 3600-ast kihajtod teljesítményben, szerintem a 4900at is ki fogod hajtani, hiába erősebb.

A kérdés, hogy a routeren +x% teljesítmeny, vagy a golyoid számítanak jobban.

[ Szerkesztve ]

(#6379) woodworm válasza Lajkó (#6377) üzenetére


woodworm
veterán

A routerrel torrentezve nem fogod tudni kihasználni a sávszélességed, hamarabb elfogy a kraft. A 250+ torrent menni fog, csak úgy kell beállítani, hogy a torrentenkénti és a max. szálak mennyisége ne fogja meg.

Ha a mag szabályrendszeréről van szó, ott sem követelmény, hogy a 250+ torrent aktív legyen, csak megosztva kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#6380) suste válasza woodworm (#6379) üzenetére


suste
veterán

így van, pont a mostani mag rendszer kedvez a routeres torrentnek, hiszen a bentartott időt is elszámolják, még ha 1KB adat sem megy fel az adott anyagból

viszont az el kell felejteni, hogy a router kihajtja a 80/20-as netet!
ha valaki HD filmnézésre rendezkedik be, akkor annak megfelelő cuccot kell összerakni, ami persze lényegesen nagyobb összegbe fog kerülni, mind beruházás terén (NAS), mind folyamatos költség terén (ELMÜ)

hihetetlen egyébként, hogy mostanában már mindenki meg van őrülve a FULL HD meg 3D cuccokért, de közben meg pénzt nem költene rá
ha valakinek nem tellik rá, akkor kérem kompromisszumot kell kötni, és xvid-et nézni (főleg 19 colos monitoron :Y), és akkor mindjárt elég lesz a router, abból is az olcsóbbik is.....
ha meg valakinek kell a FULLHD, akkor tessék belenyúlni a pénztárcába

(#6381) poli27 válasza suste (#6380) üzenetére


poli27
veterán

Igen ez nekem is zavarja a szemem sokszor.nekem se volt eleg egy router de meg egy nas sem,ezert van egy linuxos szerverem itthon.ezt nem fogja vissza a net meg a sok torrent.igaz kicsit tobbet fogyaszt mint egy nas,de amennyibe kerult a hasonlo tudasu nashoz kepest kis koltseg volt!

(#6382) Rick4 válasza Rick4 (#6376) üzenetére


Rick4
félisten

A zöld ledesbe beraktam ezt a patch-et, jó lett, bár van érdekesség is. Az openwrt felrakása után a saját, kék ledes 1.3-as routerem mentéséből visszaállítottam minden fontos beállítást az újabb, zöld ledes 1.4-esre, majd azt a pár különbözőt átállítottam, így nem kellett pepecselni semmivel. Ennek ellenére az újabbon megy a hálózati scannelés, tehát körbe tudok nézni, kik, milyen sávon sugároznak a környéken, és 4 db rádió van, míg a kék ledes 1.3-ason csak két rádió van, és nem megy a scan sem. Patchelés ezen változtathatott?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6383) suste válasza Rick4 (#6382) üzenetére


suste
veterán

az én hozzászólásaimat nem olvasod el?
linkeltem az openwrt oldalát, ott le van írva pontosan melyikhez kell a patch....

egyébként már az 1.3-ashoz is kell, hiába kék ledes....

[ Szerkesztve ]

(#6384) Rick4 válasza suste (#6383) üzenetére


Rick4
félisten

Olvasom, csak itt több dolog folyik egyszerre, mikor van pár percem, olvasok, meg hegesztem a routert. Picit lassabban megy így, de haladok. :-)) ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6385) Karima válasza suste (#6383) üzenetére


Karima
őstag

Hello! Én olvastam, amit linkeltél, és az lenne a kérdésem, hogy elképzelhető, hogy a v1-hez nem kell patch? Vagy csak olyan régi, hogy ahhoz már nem is csináltak?:)

Nekem ilyen a routerem:
Firmware Version:
3.13.31 Build 130320 Rel.55761n
Hardware Version:
WDR3600 v1 00000000

(#6386) Intruder2k5 válasza Karima (#6385) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A verziót nem a firmware-ben kell nézni, hanem a router alján, a címkén!

(#6387) Karima válasza Intruder2k5 (#6386) üzenetére


Karima
őstag

Köszi. Még azt néztem, hogy a tplink honlapján van egy frissebb firmware. Azt fel kell tenni, mielőtt az openwrt-t felteszem, vagy nem szükséges?

(#6388) Zirowe válasza suste (#6380) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért ezt így nem mondanám, én már írtam párszor, hogy hogyan és mire használom a routert, arra tökéletes.

Tv wifivel, mediaplayer lannal (itt a cucc procija a szűk keresztmetszet hálózati lejátszáskor)
1080p sima/3d mkv 16-18gb között megy rendesen
B25/50 hd hanggal megy rendesen

30/3as netet tökéletesen kiszolgál, nyilván ha nagyon nagy filmet nézek, akkor nem megy a letöltés, de a seed nem zavarja.

Terheletlenül 15MB/s-el írható, terhelés mellett 6-8MB/s.
Ezen értékeket figyelembe véve a legdurvább be50et is bőven ki tudja szolgálni.

Nyilván 250 torrent letöltése egyszerre irreális, de seedbe nem zavar annyit, ha nem olyan magas a feltöltés.

Én töltöttem már egyszerre 30-40en torrentet, de akkor persze nem próbáltam meg mellette nagy filmet nézni.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6389) Intruder2k5 válasza Karima (#6387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem szükséges!

(#6390) suste válasza Zirowe (#6388) üzenetére


suste
veterán

csak az nem mondható el, és nem garantálható, hogy nála is menni fog úgy mint nálad
nekem pl a mostani HDD-vel esélytelen lenne a 15MB/s (de még az 5MB/s se) a seed mellett (és csak 40K-s seedről beszélek, nem 20Mbitről!)
és a wifit is bármi megzavarhatja
nekem az is furcsa, hogy valakinek fontos a HD, de amikor nézegetni akarja, akkor meg babrálni kell a routert, hogy kikapcsoljam a transmission-t, hogy ne akadjon a film
akkor inkább vennék egy erősebb cuccot, az tuti

(#6391) Zirowe válasza suste (#6390) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nyilván, ahogy írtam a környezettől is függ.

De egy 3mbites seed mellett, úgy, hogy megy a minidlnán egy 720p-s sorozatrész (42perc/1.5gb) és közben tudok 6-8MB/s-el írni rá, az jónak számít.
Viszont ez meg extrém eset, mert ki az, aki egyszerre akar másolni, tölteni és filmet nézni?

Egyetlen gyenge pont, hogy csak 15MB/s az írás, ha vki sokat akarna mozgatni pc és router közt.

Mint írtam, nálam bem kell babrálni a transmissionnel film nézés közben, mert akkor általában csak seedelek, de ha nincs sok torrent és nem magas biztatás filmet nézek, akkor mehet nyugodtan a letöltés is közben.

De baromi egyszerű: lefekvés előtt beállítani a letöltéseket, azok a következő film nézésig lejönnek, utána meg úgyis csak seed van, amit tapasztalati úton be lehet állítani olyan feltöltési sebességre, hogy be zavarjon.

Amúgy meg a barrier breakeres fw-k mind ezt még kisebb terheléssel is képesek csinálni, a korábbi fw-khez képest.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6392) Tim72 válasza suste (#6390) üzenetére


Tim72
tag

Persze, garantálni semmit sem lehet.
Nálam 500kB/s-el megy jelenleg is felfele, kb 0.3-as load-dal. Ha jól emlekszem 5Mb/s-em van felfele. Tehat, elég jól kihasznalja.
Én azt tapasztaltam, hogy jobb ha a transmission-ben lekorlatozom kicsit, mithogy a szolgáltató húzza le, igy nem ingadozik.

Nálad szerintem van valami gond. Ha az ilyen esetektől eltekintünk, ha az ember gazdálkodik az erőforrásokkal, jól használható szerintem.

(#6393) Lajkó válasza Zirowe (#6391) üzenetére


Lajkó
őstag

Úgy látom Te átlátod némileg a dilemmámat, és tudod is, hogy a két lábbal a földön járó user mire akar használni egy routert, és kb. hogyan!
Természetesen nem áll szándékomban film streamelés közben letöltögetni, de feltölteni mindenképp (még ha nem is teljes sávszéllel...) Ahogyan nem akarok online fps-t sem játszani miközben megy bármilyen torrent, vagy akármi a háttérben!

Igen, magozok én is jelenleg top 20k-n belül, és szeretném ha ez így is maradna amikor a torrentet már a router szolgálja ki. Sőt! Szeretnék minimum top 10k-n belül mozogni!

suste: Ari vagy! :B
Attól, hogy jelenleg 19"-al gazdálkodom, még nem jelenti, hogy azon akarom nézni 1080p-ben a filmeket! Inkább a hálóban mondjuk 32"-on! (persze később az asztalihoz is lesz minimum 22")
Sajna egy ideje xvid-re kényszerülök, de nem mostanában őrültem meg az FullHD-ért, és nem is az a lényeg számomra, hanem a hangsáv amit tartalmaznak a masszívabb anyagok!! Pl. DTS! Hallottál már olyat? :U Lehet nem is.., de nem baj! ;]
Sokan semmibe nézik a hangminőséget, de azoknak csak annyit tudok mondani, hogy: -Fityisz az orrukra! :))

Szerk.: -Köszi mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#6394) Zirowe válasza Lajkó (#6393) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha a dts-t sokra tartod, akkor mit fogsz majd szolni a dts-hd/dolby truehd-hoz? :D
Csak azok a hangsavok tobbet tesznek ki meretben, mint a regi avik. ;]

Amugy az epenisz novelesen kivul mi ertelme tok 10kban lenni, ha a szabalyzatban is benne van, hogy a helyezes nem jelent semmit? :U

Amugy ha routeren toltok le, nekem tobbet is tud hozni sebessegben a kiirasok szerint (30mbit vs 35mbit) + nincs belassulva mellette a bongeszes, mint ha peldaul pc-n toltenek max sebessegen.

Mondom, ki kell tapasztalni, hogy a te savszelessegeden mi az optimalis le/fel sebesseg, ami nem zavar be a filmnezesi szokasaidba.

Tegnap neztem egy 13.6gb-s fhd filmet (robocop remastered dts-hd hanggal, kb 20mbit/s), mellette ment osszesen 1 torrent maxon lefele, es nem zavart be.
Nyilvan, ha egyszerre toltenek le 50darabot max sebesseggel, akkor az mar visszafogna a vinyot, aminek az irasi sebessege altalaban a szuk keresztmetszet (pc-n ugyanez a vinyo 35-40MB/s korul megy).

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6395) suste válasza Lajkó (#6393) üzenetére


suste
veterán

a 19" -t te adtad meg, nem én találtam ki
de egyébként a 32"-lal se vagdalóznék, hacsak nem 1M-ről nézed a fullhd-t (amit azért kétlek)
egyébként nincsen semmi baj, ha komoly igényeid vannak, csak akkor bele kell nyúni a zsebbe kicsit mélyebben

Edenyke-nél minden ideálisan működik, de ezt nem lehet biztosra venni.

én csak a csalódástól akartalak megkímélni
nekem is nagyon jó sebeséggel ment minden, amíg HDD-t nem cseréltem (és nem szar a HDD, mert PC-n hibátlan, csak a router nem szereti)
így bárki megszívhatja, és akkor máris ugrott a jó sebesség
a HDD csere megint csak nem egy olcsó mulatság.....

(#6396) Lajkó válasza Zirowe (#6394) üzenetére


Lajkó
őstag

Hogy mit fogok majd szólni a dts-hd/dolby truehd-hoz? Na az alá még jó sokáig nem lesz vasam! :N

Epenisz? :U Hmm, olyanom még úgysem volt! Lehet meg is unom hamar! :)
Meg ha meglesz a gamer vas, akkor úgy is visszább zuhanok a ranglétrán! A mostani Asus 1011px megint szűk keresztmetszet, mert nem tudok vele teljes sávszéllel letölteni(max 50Mbit, bár a feltöltést még visítva megeszi. Lehet érdemes lenne ezt a 1011px-et valami linux-al beállítani seed-szervernek(vagy akár nas-nak)? :F úgyse sokat eszik...

Jah, meg az alapkérdés: Megéri nekem a plusz tizest a 4900-as?

suste: A leterheltség miatt említettem meg a moncsi paramétereit, mivel ugye az is plusz teher egy ilyen gyengusz vasnak. :R

[ Szerkesztve ]

(#6397) edeleny


edeleny
őstag

Talán sikerült összelőnöm!

A transmisson néha meg van bolondulva!
Reggel óta tölt egy torrentet, amit le kellett volna szednie 1-2 óra alatt. Most azt írja, 3.05 Mb/s -el jön. Nekem idáig a gyakorlati sávszélesség ennek a fele volt!!! (ha tényleg ennyi lenne, akkor nem reggel 8 óta jönne a 10 giga)

Látom a vinyót is! Winfos, és TC alól is. VISZONT másolni csak 500 kb/s-el tud. A Router a géppel kábellel van összekötve!

A wifi továbbra is gyalázatos! Az antenna nélküli ZTE T-Online-os router majdnem hogy erősebb!!

DLNA: a kliensek a vinyón lévő filmekből mást és mást látnak! Pl: az egyik TV nem látja a gyerekek kedvenc meséjét, pedig a másik TV-n nézhető (avi)

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6398) Karima


Karima
őstag

Jól látom, hogy a legújabb openwrt erre a routerre az 1.1.7.-es? Legalábbis vargalex oldalán ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#6399) Intruder2k5 válasza Karima (#6398) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen jól! Nem csak erre, hanem mindegyikre az!

(#6400) suste válasza Intruder2k5 (#6399) üzenetére


suste
veterán

Én inkább úgy mondanám:
Vargalexből a legújabb az 1.1.7.
Openwrt-ból szinte 1-2 naponta van új!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.