Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) vargalex válasza kaciokos (#6249) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Alapesetben van kernel log (ssh-n a dmesg parancs kimenete), illetve system log (ssh-n a logread parancs kimenete).

Alex

(#6252) Zirowe válasza trance89 (#6250) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szetszedessel nem ugrik a gari?
Mert annyira nem fontos.
Illetve ha egybol a ledet ragasztom le, az nem veszelyes?
Tul melegszik a led meg ilyenek..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6253) Intruder2k5 válasza Zirowe (#6252) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Dehogynem, természetesen ugrik!

(#6254) doberman válasza Zirowe (#6252) üzenetére


doberman
senior tag

szia.
egyik ismerősöm sötétkék vagy fekete szeszes filctollal festette le a led-ablakokat... csak egy tűszúrásnyi helyet hagyott, az is csak bizonyos szögből látszik... érdekes nekem hátul nem jön ki fény... (kék ledes és a másik szobában van.. tény, hogy éjjel sejtelmes kék fényben úszik a szoba, de legalább nem kell holdfény lámpa)
;]

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#6255) Zirowe válasza doberman (#6254) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem hatul, hanem felul, az elso ilyen disz csik/borda hatso oldalan vannak szellozo lyukacskak. :)

Intruder2k5: akkor marad igy, ugyse az en szobamban van. ;]

Egyebkent most, hogy mar minden be van love a routeren es minden mukodik tokeletesen, tv sem szakad le, kezdem unni magam. :D
Mit lehetne meg rajta tweakelni?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6256) Celtis válasza Zirowe (#6252) üzenetére


Celtis
veterán

Ha nincs rajta zárómatrica, akkor miért ugrana? Egyébként a szétszedés sem garanciavesztő. Az eladónak kell bizonyítania, ha a beavatkozás miatt ment tönkre a termék. A LED-ek leragasztása nem ilyen.

(#6257) sryman válasza suste (#6239) üzenetére


sryman
csendes tag

Szia!
A tartalom :

config interface 'loopback'
option ifname 'lo'
option proto 'static'
option ipaddr '127.0.0.1'
option netmask '255.0.0.0'

config interface 'lan'
option ifname 'eth0.1'
option type 'bridge'
option proto 'static'
option ipaddr '192.168.0.2'
option netmask '192.168.0.1'
option gateway '192.168.0.1'

config switch
option name 'eth0'
option reset '1'
option enable_vlan '1'

config switch_vlan
option device 'eth0'
option vlan '1'
option ports '0t 2 3 4 5'

config switch_vlan
option device 'eth0'
option vlan '2'
option ports '0t 1'

Igen, van net, arra csatlakozva netezek

(#6258) suste válasza sryman (#6257) üzenetére


suste
veterán

na így meg van a baj:

option netmask '192.168.0.1'

ne a netmask legyen a router,hanem a DNS és az átjáró!!!!

option netmask '255.255.255.0' legyen!!!

helyesen:

config interface 'lan'
option ifname 'eth0.1'
option type 'bridge'
option proto 'static'
option ipaddr '192.168.0.2'
option dns '192.168.0.1'
option gateway '192.168.0.1'
option netmask '255.255.255.0'

[ Szerkesztve ]

(#6259) Amador


Amador
újonc

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Vettem egy wdr3600 routert, felraktam rá vargalex féle firmware-t. Sikerült is bekonfigurálnom, 500 gigás vinyót ráraktam, transmission beállítottam, ftp is pörög, nyomtatómat is kezeli. Weben is tudom konfigurálni, minden szép és rózsaszín.

Csakhogy a munkahelyemről is szeretném elérni a fájlaimat, esetleg a torrent felületét, de ott a IT az összes portot lezárta. Gyakorlatilag a http, https, ftp ami nyitva van. A portok nyitása esélytelen, ez az út nem járható.

Mi módon tudnám elérni a routeremet a céges hálóról? Sajnos nem vagyok penge linuxból, nem tudom azt se pl, hogyan lehet a vsftpd portjait átkonfigurálni. Tehát egy nagyon szájbarágós leírás kellene... :((

(#6260) Intruder2k5 válasza Amador (#6259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egyetlen elérhető port elég, ahova beállítod az SSH-t, és onnantól tunnelen bármit elérsz!

(#6261) trance89 válasza Celtis (#6256) üzenetére


trance89
őstag

ott a pont, hacsak nem darálod szét rajta a csavarokat a csavarhúzóval(ami egy műanyag ház esetén csaknem kizárt) akkor még egy avatott szem sem mondja meg hogy az adott cucc szét volt szedve
túlmelegedésről pedig annyit hogy ezek apró, gyenge smd ledek, nem olyanok mint amilyen a telefonodban is van, max langyosak
viszont a ledek is lefesthetők akár színes filctollal így sokkal gyengébben fognak villogni, garanciáztatás esetén pedig bármilyen alkoholtartalmú löttyel egy törléssel eltüntethető

(#6262) sryman válasza suste (#6258) üzenetére


sryman
csendes tag

Szia!

Átírtam, előzőleg amikor írtam át akkor elnéztem.
De sajnos most se működik.
Továbbra is kiírja hogy:
XXXXXXXXXXXXXXX
Downloading from 0 of 0 peers - ↓ 0 kB/s ↑ 0 kB/s
0 B of 412.8 MB (0.00%) - remaining time unknown

De semmi sem történik :(

(#6263) suste válasza sryman (#6262) üzenetére


suste
veterán

router restart volt?

(#6264) szabipasi


szabipasi
csendes tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni!
Kifogástalanul működött eddig Vargalex fw-s 3600-om,de egy pár hete nem lehet ftp-n elérni! pedig nem változtattam semmit!
Mi lett vele? Pls

Szabipasi

(#6265) vargalex válasza szabipasi (#6264) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Fut a vsftpd? LAN-ról eléred? Van hibaüzenet, vagy nem is jut el az authentikációig?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6266) kaciokos válasza vargalex (#6251) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi szépen, este ránézek. :)

(#6267) szabipasi válasza vargalex (#6265) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Fut és LAN-ról elérem!
Sokáig vár és "Kapcsolathívási hiba" felíratott tesz ki a TC!

A 4300-as fórumban láttam hasonlót 2129-es hozzászólás,de nem találtam a megoldást!

[ Szerkesztve ]

(#6268) vargalex válasza szabipasi (#6267) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Kívülről ugye a 2221-es porton próbálod? A router LAN IP-jét nem módosítottad?

Alex

(#6269) szabipasi válasza vargalex (#6268) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Nem változtattam semmit! 2221-es porton próbálom persze, winscp-vel is próbáltam a 2222-es porton de ott sem érem el!

[ Szerkesztve ]

(#6270) vargalex válasza szabipasi (#6269) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nincs előtte másik router (vagy szolgáltatói modem+router kombó)?

Alex

(#6271) szabipasi válasza vargalex (#6270) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Nincs, sima kábelmodem van !

(#6272) vargalex válasza szabipasi (#6271) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Akkor a /etc/config/network, a /etc/config/firewall, a /etc/firewall.user és a /etc/vsftpd.conf tartalmát másold ide, vagy tedd fel valami elérhető helyre.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6273) szabipasi válasza vargalex (#6272) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Ha privátban adok hozzáférést úgy is jó?
(Csak este tudom bemásolni!)

[ Szerkesztve ]

(#6274) joker.001


joker.001
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban a dologban, hogy hogyan tudok törölni a routerre kötött hdd-ről?
Nem használt mappákat illetve file-okat. Mindig azt írja ki, hogy szüntessem meg az írásvédettséget és hogy nincs megfelelő jogosultságom. Próbáltam közvetlen a hdd-ről is és total commanderrel is......ugyanaz a végeredmény.....és vargalex 1.1.7 a fw.

Köszönöm

(#6275) edeleny válasza joker.001 (#6274) üzenetére


edeleny
őstag

Sziasztok!

Megjött a masina!

Gyakorlatilag össze tudtam állítani, jó minden!

DE

A rádugott laptopvinyót simán felismerte, szépen megosztja! TV, Médiaplayer látja, használja!
Viszont
TC-vel FTP-n nem tudok csatlakozni, nem tudom mit kell beállítani!

Nem tudom, a torrentet, hogyan kell rárakni!

A wifi-je egyenlőre nem acélos! Az antenna nélküli ZTE modem hatótávját alig haladja meg.
Igaz ugyan azt a csatornát használják,majd letiltom a ZTE-t.

A WF az ami rajta volt eredetileg egyenlőre.
3.13.31 Build 130320 Rel.55761n

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6276) Zirowe válasza joker.001 (#6274) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Írd be ssh-n ezt: chmod -R 777 /mnt

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6277) kali válasza edeleny (#6275) üzenetére


kali
legenda

szia,

van újabb firmware verzió, kezdésnek érdemes frissíteni!

[ Szerkesztve ]

(#6278) joker.001 válasza Zirowe (#6276) üzenetére


joker.001
csendes tag

Köszi a segítséget, valóban működik :)

(#6279) edeleny válasza kali (#6277) üzenetére


edeleny
őstag

Megtörtént a frissítés, a wifi nem lett jobb.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6280) suste válasza edeleny (#6275) üzenetére


suste
veterán

"Nem tudom, a torrentet, hogyan kell rárakni!"

gyári fw-re sehogy

itt legtöbben openwrt-s fw-t használunk erre, abból is a vargalex vagy a poli27 verziót
de mivel neked új a készüléked, ezért valószínüleg az alján a hw verzió nagyobb, mint 1.2, így még egy + patch-et is alkalmazni kell az openwrt-n, hogy jó legyen a wifi...

(#6281) kali válasza edeleny (#6279) üzenetére


kali
legenda

nem is amiatt írtam, az inkább beállítások, ellenoldalak és környezeti tényezők kérdése.

(#6282) edeleny válasza suste (#6280) üzenetére


edeleny
őstag

Ez iszonyat kínai nekem!

Elnézést, de kérhetném ezt szájbarágósan!
Végképp nem értek a wifi-hez!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6283) suste válasza edeleny (#6282) üzenetére


suste
veterán

kezd az olvasást a vargalex bloggal (magyar nyelvű:)) )

(#6284) vargalex válasza szabipasi (#6273) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Meg is van. Törölted az egyéni tűzfalszabályok tartalmát (/etc/firewall.user), így nem továbbította a szükséges portokat (a brute force támadás elleni védelem miatt van egyéni szabályban). Pótoltam, így már elérhető kívülről SSH-n és ftp-n is.

Alex

(#6285) edeleny válasza suste (#6283) üzenetére


edeleny
őstag

Köszönöm, ez hasznos információ.
Azt viszont nem találtam, hogy a patch-ot hogyan kell feltenni, és honnan lehet leszedni?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6286) szabipasi válasza vargalex (#6284) üzenetére


szabipasi
csendes tag

Hálás köszönetem MESTER!!! :C

(#6287) vargalex válasza edeleny (#6285) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ahogy itt írtam, egyszerűen ennyit kell csinálni:

Egyszerűen a /etc/rc.local-ba (LuCI-ban a Rendszer->Rendszerindítás oldalon a Helyi indítóscript-be) az exit 0 sor elé tegyük be a következőt:

echo 18 > /sys/class/gpio/export
echo high > /sys/class/gpio/gpio18/direction
echo 19 > /sys/class/gpio/export
echo high > /sys/class/gpio/gpio19/direction

Nyilván, ha valaki nem szeret SSH-zni, akkor a LuCI-s verzió egyszerűbb. Természetesen a módosítás után kell egy router restart is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6288) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Routeren ki lehet kapcsolni a ledek villogását teljesen? Olyan helyre került most a nappaliban ahol pont szem elott van es kicsit zavaró. Éjszaka olyan mint egy ufó cockpitje :D

(#6289) edeleny válasza vargalex (#6287) üzenetére


edeleny
őstag

Köszönöm mester! :R

Pihennem kell, mert éjszakás vagyok, de holnap neki látok!

A torrentet hogy lehet feltenni?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6290) Magnat


Magnat
veterán

Sziasztok,

erre vki esetleg?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6291) joker.001


joker.001
csendes tag

Sziasztok!
Ismét gondom akadt a külső hhd-n lévő file-okkal.......már megint több példányban jelenik meg a tv-n ugyan az a file. Nem tudom mi lehet az oka, és hogyan lehetne javítani...már próbáltam törölni mindent, visszaállítani a minidlna-t, router-t újraindítani, hdd le- illetve visszacsatolás, adatbázis file törlés...stb...de ugyanaz az eredmény. Ha esetleg van valakinek ötlete azt szívesen fogadnám.

Köszönöm.

(#6292) edeleny válasza vargalex (#6287) üzenetére


edeleny
őstag

felraktam a firmware-det! Megcsináltam amit írtál, elindítottam a Wifi-t.
Viszont nincs internet!! Se wifi-n se kábelen!!

A másik géppel tudtam csatlakozni a wifi-re mind két gép látja egymást, de valamiért nincs netkapcsolat!
(most úgy vagyok, hogy vissza dugtam az UTP kábelt, a ZTE ruoterbe)

Valamit biztosan elbaxtam, vagy nem állítottam be mert amikor először beüztemeltem automatán volt net!

Torrent?
A miniDLNA-t elindítottam, de hogy kell betallózni a vinyót?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6293) vargalex válasza edeleny (#6292) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Próbáld meg, hogy áramtalanítod a modemet és a routert is. Majd elindítod a modemet, ha online állapotba állt, akkor a routert is.

Alex

(#6294) edeleny válasza vargalex (#6293) üzenetére


edeleny
őstag

Megtettem, nem jó!

HA a router be van dugva, akkor a win7 hibajavítása DNS kiszolgáló nem válaszol hibát hoz!

Ami érdekes, a firmvare felrakása után egyből elszállt minden.Aztán sikerült helyrehozni.
Elsőre is olyan érzésem volt, hogy a két router összeakadt! Vagy legalább is a TP-Link belepiszkált az előtte lévő ZTE-ba!

Most legutóbb hiába dugtam vissza a netkábelt a ZTE-be, nem volt net, pár hibakeresés után sem. Most úgy tudok írni, hogy szétválasztottam a két routert, kihúztam a kábelt!
A ZTE-nak elvileg ez az IP-je:http://192.168.1.254/

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6295) vargalex válasza edeleny (#6294) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Akkor ez a gond. A TP-Link LAN interface-jának IP-jét tedd át másik hálózatba (pl. 192.168.2.1). Ezt megteheted LuCI-ban a Hálózat->Interfészek->LAN oldalon.

Alex

(#6296) edeleny válasza vargalex (#6295) üzenetére


edeleny
őstag

Ez az!!!! :)
Mondtam, hogy teljesen amatőr vagyok, ez volt a gond!

Megy a wifi is, csak titkosítani kellene!

Most már a TP-Linkről írok!

Fut a MiniDLNA, megpróbálom megosztani a tartalmat.
Torrent? Meg van! Küzdök vele!

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6297) Rick4


Rick4
félisten

Srácok!
Van egy kék ledes 1.3-as verziós wdr-3600-as routerem, ill van egy zöld ledes 1.4 verziós routerem. Van-e különbség a kettő között érdemben, ami miatt egyik sokkal jobb, mint a másik?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6298) edeleny válasza edeleny (#6296) üzenetére


edeleny
őstag

Ne haragudjatok, hogy teljesen ilyen láma vagyok!

Fut a Mini DLNA, TV látja!
Hogy tudom neki megmutatni, hogy a teljes vinyót olvassa be?

Illetve Torrent, (Transmisson), hogyan lehet letöltési mappát megadni, illetve torrent file-t letölteni elindítani?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6299) kaciokos válasza edeleny (#6298) üzenetére


kaciokos
őstag

Mindkét beállítást el tudod végezni a Luci felületen. Torrent file-t a Transmission web-es felületén (link szintén Luci-n a Transmission beállításai között), vagy egy PC-re telepített vezérlő progival, pl. ezzel tudsz hozzáadni.

[ Szerkesztve ]

(#6300) edeleny válasza kaciokos (#6299) üzenetére


edeleny
őstag

Nekem mindkettő teljesen kínai, de lehet hogy ógörög!

A Luci-ban vagyok és mit csináljak?
Még véletlenül sem találok olyat, hogy USB1, vagy hogy HDD, vagy bármit ami arra utalna, hogy az lehet a vinyóm!

Letöltöttem ezt a progit, de ő egy távoli host-hoz akar csatlakozni, mit kell megadni neki?

Annyira amatőr vagyok ebben, hogy ti azt nem tudjátok elképzelni!!
Esetleg lenne egy leírás valahol?

A másik. FTP-kell ahhoz, hogy TC-vel lássam a vinyót? (így tudnék ugye leszedni róla dolgokat a gépre)
Ehhez is mit kell beállítanom?

Higgyétek el tényleg baromira amatőr vagyok! :W

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.