Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) Zoolesz válasza vilmos.nagy (#7699) üzenetére


Zoolesz
csendes tag

Hali!

Én kezdetekben még ezt a Leírás-t használtam
azóta már sajátot írtam, mert sajnos elég sokban van hiba.

Igen mindent a csomagkezelővel tudsz majd felrakni, majd ha mér lesz Luci akkor akár Lucin belül is tudsz majd csomagokat kezelni

NTFS-t nem biztos hogy olyan jó ötlet az igaz, hogy hurcolni lehet de iszonyatosan leterheli a routert ha dolgozol vele.

HDD-t tényleg nem egészséges csak úgy lehúzni főleg hogy ha sok cuccod van fent fele lehet onnét fut, a leírásban amit adtál van ez a rész nano /etc/init.d/merevlemez és ha így csinálod akkor utána a merevlemez START/STOP/RESTART parancsokkal tudod vezérelni.

[ Szerkesztve ]

(#7702) vilmos.nagy válasza Zoolesz (#7701) üzenetére


vilmos.nagy
tag

Köszönöm!

Merevlemezt hogy érdemes akkor? Ext, s ha cipelnem valahova akkor Windowsos driver?

(#7703) kaciokos válasza vilmos.nagy (#7699) üzenetére


kaciokos
őstag

És még egy kérdésem lenne:
Egy apró kérdésem van így elsőre: ha a fentebb leírtak szerint rakok a saját routeremre egy külső HDD-t, arra ntfs fájlrendszert, azon pedig virtuálisan egy ext3(4?)-at; az ntfs-re minden adatot, az extre pedig programokat tervezek rakni. Szóval ha szeretném a HDD-t „kihúzni”, s cipelni magammal, akkor azt hogyan tudom megtenni? Gondolom annyira nem egészséges, ha csak „lerántom” a routerről.

Ha a vinyón programok is lesznek, akkor csak úgy egészséges lehúzni, ha előtte kikapcsolod a routert, és csak akkor kapcsolod vissza, amikor már visszadugtad. Ha már mindenképp le akarod húzigálni a vinyót, én a helyedben inkább egy pendrive-ot is beledugnék, arra tenném az extroot, és a vinyón csak adat maradna. Persze így is le kellene állítani pár szolgáltatást, ami az adatokat használja (torrent, dlna, ...), és unmountolni a vinyót, mielőtt lehúzod, de legalább nem kell lekapcsolni a routert. Vargalex-nek van ez utóbbira egy jó kis script-je.

(#7704) Zirowe válasza Stefi_dzsi (#7696) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Amikor nekem csinált ilyet, akkor elvileg csak reboot után érvényesítette az 5ghz ki/bekapcsolására vonatkozó változásokat.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7705) Zoolesz válasza vilmos.nagy (#7702) üzenetére


Zoolesz
csendes tag

Jó kérdés neked kell igazán eldöntened, te tudod hogy sokat cipeled és sok helyre akkor ntfs vagy kevés helyre esetleg kevésszer akkor valami drivert ami látja és nincs gond.

(#7706) Plehboj


Plehboj
tag

DLNA témában tudna valaki segíteni ? Vargalex-es firm van a routeremen, és szeretném a média
file-jaimat távolról (nem LAN-on, hanem internet-en) elérni. Az elérés alatt azt értem, hogy pl okostelefonon
szeretnék lejátszani egy filmet, ami nem a telefonon van, hanem a routerre dugott wincsin.
A DLNA/Samba megosztás helyi hálózaton remekül működik, de interneten keresztül erre van valami bejáratott egyszerű megoldás pl vargalex repo-ban van hozzá külön telepíthető csomag ?
OpenVPN telepítése megoldás lehet erre vagy van ennél egyszerűbb valami... ?

(#7707) morist válasza Plehboj (#7706) üzenetére


morist
csendes tag

Helló!
Ha távolról el tudod érni a routert ftp-n, akkor pl. XBMC-n forrásként megadva az ftp szervered címét, képes lejátszani a médiákat (filmek, zene, képek).

(#7708) poli27 válasza vilmos.nagy (#7699) üzenetére


poli27
veterán

Felejtsd el az ntfs-t linuxos filerendszer kell hozzá különben szart sem fogsz vele érni olyan lassú lesz!Telnettel udsz belépni ott jelszo aztán sssh val is be tudsz már lépni, letöltöd a luci és van webes felületed!

(#7709) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv, épp most brickeltem a dobozt, open wrtről szerettem volna a gyári fw re visszaváltani, de nem jött össze.
Most csak villog a drága a mtd -r write /tmp/fw.bin firmware parancs után lefutott az update, és azt írta cant erase the firmware... Van e esélyem életet lehetni belé, van e működő Jtag?

(#7710) Intruder2k5 válasza GIJoe (#7709) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia, jtag nincs, soros kábel van...

[ Szerkesztve ]

(#7711) Stefi_dzsi válasza Zirowe (#7704) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Mindenféle kombinációkban próbáltam már ki-/bekapcsolgatni és újraindítani a routert, sajnos egyik sem hozott eredményt. (Már az időzítésst is töröltem.) A 2,4GHz megy az 5GHz bekapcsolhatatlan. :(

(#7712) wwenigma válasza GIJoe (#7709) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Veszel nokia CA-42 kábelt és némi brennolás meg vágás után soros porton tudod éleszteni. Vagy Pesten Vargalex, Miskolcon én segithetek. Egyéb helyekrol/emberekrol nem tudok.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7713) GIJoe válasza wwenigma (#7712) üzenetére


GIJoe
addikt

:R találtam a fiókban egy ilyet, jó lesz, most már csak egy vágott gyári fw-t kell hogy kuncsorogjak

(#7714) wwenigma válasza GIJoe (#7713) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Elméletileg a gyári 2013/1/29 és 2013/3/20 nem bootos, meg kell nézni a méretét. :)

mod: mégegyszer - elméletileg. Valaki erositsen meg. :B

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7715) Intruder2k5 válasza wwenigma (#7714) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TP-LINK oldalon nincs olyan verzió, aminek a nevében kicsomagolás után nincs benne a boot szó?

(#7716) wwenigma válasza Intruder2k5 (#7715) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

De, a fenti kettő olyan, csak a legutolsó boot-os.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7717) Intruder2k5 válasza wwenigma (#7716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A fenti kettő? Nem a lenti kettő?

TL-WDR3600_V1_130909 boot-os, kilőve!
TL-WDR3600_V1_130320 nem boot-os, megfelelő! A mérete 8126464 byte!
TL-WDR3600_V1_130129 nem boot-os, megfelelő! A mérete 8126464 byte!

[ Szerkesztve ]

(#7718) wwenigma válasza Intruder2k5 (#7717) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az a fenti ketto amit irtam. :DDD

Lényeg hogy azok akkor jók.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7719) GIJoe válasza wwenigma (#7718) üzenetére


GIJoe
addikt

:W kellett nekem a legfrissebbet feltenni, pedig mindig ezt szajkózom hogy nem a legfrissebb mindenből :B

(#7720) Dadan01


Dadan01
senior tag

Minidlna problémám van:
Az első hdd amit rádugtam a routerre nem vált be, illetve a külső ház nem viselkedett rendesen.
Nagyjából 15 percig ment szépen a torrent is és a minidlna-n keresztül a lejátszás, de onanntól
kezdve leállt a hdd és fel sem éledt. Most szereztem egy másik házat, ugyanaz a vinyó, ftp megy, de a minidlna nem éled. Próbáltam újraindítani a szolgáltatást, megváltoztattam a nevét is (az változik), de telnettel ha kényzerítenék egy frissítést ezt kapom. Ez azért is gond, mert az a videó már rég nincs a vinyón, amit megosztásban mutat.

root@OpenWrt:~# minidlna -R
[2014/06/01 22:58:49] getifaddr.c:69: error: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
[2014/06/01 22:58:49] getifaddr.c:69: error: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): No such device
[2014/06/01 22:58:49] minidlna.c:754: No IP address automatically detected!
[2014/06/01 22:58:49] minidlna.c:779: error: Usage:
minidlna [-d] [-v] [-f config_file]
[-a listening_ip] [-p port]
[-s serial] [-m model_number]
[-t notify_interval] [-P pid_filename]
[-w url] [-R] [-V] [-h]

pls hlep :)

(#7721) Intruder2k5 válasza Dadan01 (#7720) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Töröld le a meglévő adatbázist...

(#7722) Dadan01 válasza Intruder2k5 (#7721) üzenetére


Dadan01
senior tag

És azt hogyan?

(#7723) Intruder2k5 válasza Dadan01 (#7722) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint, mit hogyan? Akár Windows-ból, megosztáson keresztül, akár PuTTY-ból mc-t indítva! A miniDLNA konfig oldalán ott kell legyen az adatbázis elérési útvonala! És ha még nem tetted volna meg, akkor állítsd át a HDD-re, mert alapból azt hiszem a /var alatt van!

[ Szerkesztve ]

(#7724) Dadan01 válasza Intruder2k5 (#7723) üzenetére


Dadan01
senior tag

/var/run/minidlna-t írja mint database dirt, putty/mc-vel behatolva az adott könyvtár üres

(#7725) Intruder2k5 válasza Dadan01 (#7724) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Írd át /mnt/minidlna/files.db útvonalra!

(#7726) sanzi89


sanzi89
addikt

Nem teljesen témába vágó kérdés, de mégis ide kapcsolódik. A WRD3600-hoz otthonra, meg egy WRD4300-hoz a melóhelyre vennék WiFi kártyát egy Acer E1-531-es notiba a gyári Broadcom BCM4313gn helyett. Ki milyen miniPCI-E kártyát javasol, amivel a lehető legnagyobb sávszél kihasználható és Dual-Band kompatibilis? Illetve hogyan kell elképzelni ezt, hogy 300Mbps 2.4GHz-en és 300 Mbps 5GHz-en? Vagy egyik, vagy a másik, esetleg szimultán működik mindkét kapcsolat, és duplázódik az elvi sávszél?
Egy Intel® Centrino® Advanced-N 6205 megfelelne eBay-ről?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7727) ampulla válasza sanzi89 (#7726) üzenetére


ampulla
aktív tag

Ha a hálózati kártya MIMO képes, akkor ki tudja használni a dual-band-et.

[ Szerkesztve ]

(#7728) kali válasza sanzi89 (#7726) üzenetére


kali
legenda

létezik szimultán dual band kapcsolat, a tl-wdr3600 és a tl-wdr4300 tudja, már csak olyan ellenoldali wifi modul kell, ami szintén képes rá.
a 6205 korrekt típus, bár csak 300-as, de a tl-wdr3600 is annyi mind a két sávon, amennyiben találnál olyan wifi modult, ami 5 GHz esetén 3*3 mimo képest, azt is csak a tl-wdr4300 lenne képes kiszolgálni, 2.4 GHz sávon meg ott is marad a 2*2 mimo.

ampulla; ilyen szempontból nem lehet adott következtetést levonni, a csak 2.4 GHz képes modul is lehet mimo képes, nem csak a 2.4 és 5 GHz képes, de nem szimultán dual band, és a 2.4 és 5 GHz képes szimultán dual band tudású.

[ Szerkesztve ]

(#7729) sanzi89 válasza kali (#7728) üzenetére


sanzi89
addikt

Hát, hazudnék ha azt mondanám, hogy maradéktalanul értem amit írsz. :D
Egyáltalán fog-e működni az 5GHz a notebook-ba épített régi antennával? Illetve a notebookban csak 2 darab antenna csatlakozó van, így gondolom a 3*3 mimo kiesik, és csak a 2*2 mimo marad, vagyis ebben az esetben a legoptimálisabb esetben is 300+300Mbps az elméleti max sebesség? Valamint hiába kutatok, ilyen kártyát nem találok sehol, csak 300Mbps-es max sebességeset.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7730) kali válasza sanzi89 (#7729) üzenetére


kali
legenda

működik, de ha csak két antenna van kiépítve, akkor olyan modult is kell venni, mert amin három antennás csati van, annál probléma az üresen hagyott - fordított esetben megoldhatóbb lenne.
nekem is 6205 van az egyik notimban, 2.4 GHz sávon is 300-as, és 5 GHz esetén is 300-as, mindkét esetben 2*2 mimo képes - de ezt a 300 adja is -, 2 antennás, így passzol a tl-wdr3600 routeremhez.
routereknél szokás az n600, n750, n900 kiírás, már ha szimultán dual band képes típusról van szó.

(#7731) suste válasza sanzi89 (#7729) üzenetére


suste
veterán

még én sem láttam ilyen kártyát
ráadásul szerintem ezt az oprendszereknek is támogatnia kellene.....talán majd a win9:)

ezért is állati nagy parasztkábítás ez a 600/750Mbit-es dolog...

(#7732) Intruder2k5 válasza suste (#7731) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router részéről megvalósulhatnak ezek a sebességek, de nem egy kliens felé!

(#7733) sanzi89 válasza kali (#7730) üzenetére


sanzi89
addikt

Értem. Tehát akkor értelmes keretek között miniPCI-e-es csatlakozóval a 300Mbps sávszél jelenleg az elméleti maximum? És ezt a sávszélességet választhatom vagy 2,4GHz-en vagy 5GHz-en?

@Intruder2k5
Ezek szerint jelenleg még úgy lehet értelmesen kihasználni a marketing max sávszélt, ha két routert kötök össsze WiFi-n keresztül? Router-kliens kommunikációnál a fenti 300Mbps a max? Most ugye ne vegyük az USB-s és asztali gépbe rakható modulokat.

Mert ha így van ahogy mondjátok megveszem 2.5k-ért az Intel 6205 kártyát és megoldva a probléma.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7734) kali válasza suste (#7731) üzenetére


kali
legenda

pedig a router részéről működik a szimultán dual band, tehát nem vakítás az, csak ugye ellenoldal is szimultán dual ban tudású kell(ene).
oprendszer terén nem kell a win 9-re sem várni ennek kapcsán.
halkan jegyzem meg, hogy már az iphone 5s telefonom is tudja, hogy azonos időben/párhuzamosan felcsatlakozik a routerem által szórt 2.4 és az 5 GHz sávra is! :)

sanzi89; nem, csak a 2 antennás, 300-as n szabványos kapcsolat esetén annyi a korlát, létezik 3 antennás és 3*3:3 mimo képes router és ellenoldal is, ahol már 450-es kapcsolat adott 2.4 és 5 GHz esetén is.
ac szabvány esetén meg jóval 450 felett is megy a sebesség, a többszöröse is lehet, de az már más téma.

[ Szerkesztve ]

(#7735) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#7733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem feltétlen kell két router, elegendő egy router, és két-három kliens a router max sávszélének kihasználásához! Ha sebességet akarsz, használj UTP kábelt, remek eredményeket lehet elérni rajta! Vagy vegyél AC-s routert, AC-s klienssel, ott nem lehetetlen a ~400Mbps átviteli sebesség se!

kali, ez ugyancsak lehetséges, de ettől még mondjuk egy egy szálas letöltés nem fog a két sáv összeadott sebességével menni!

[ Szerkesztve ]

(#7736) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#7735) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem akarom túlizgulni a dolgot, 90%-ban lanon megy a kommunikáció, csak a gyári max 72Mbps-es kártyát gondoltam, hogy lecserélem és utána akartam érdeklődni, hogy ilyen routerekhez milyen kártyát érdemes venni ebbe a laptopba, de akkor a válasz az Intel 6205 lett.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7737) kali válasza Intruder2k5 (#7735) üzenetére


kali
legenda

nem próbáltam, csupán kíváncsiságból állítottam be először a routeren 2.4 és 5 GHz sávra is azonosan mindent (ssid, jelszó...stb), és a telefon párhuzamosan felcsatlakozik mind a kettőre.

(#7738) Dadan01


Dadan01
senior tag

Hogyan tudom frissíteni a minidlna-t? Az opkg által felajánlott (1.0.24-1) verziónál van újabb, pl 1.1.2, én ezt szeretném felrakni.

(#7739) suste válasza Dadan01 (#7738) üzenetére


suste
veterán

openwrt-n ez a legújabb:
minidlna_1.0.25-1_ar71xx.ipk
ha újabbat akarsz, akkor magadnak kell forgatnod

(#7740) sanzi89


sanzi89
addikt

Beállítottam a routeren a miniDLNA-t a rákötött 1TB-os HDD-re. Egy teszt 720p-s mkv aminek 3950kbps-os a bitrátája meg-meg akad néha egy Samsung TV-n. Mellette semmi se futott, se torrent, se semmi, a terhelés 0.7-0.9 között mozog. Ezt nem kellene elbírnia a routernek?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7741) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#7740) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TV kábelen csatlakozik a routerre?

(#7742) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#7741) üzenetére


sanzi89
addikt

Igen, tesztelt, gigabitet bíró Cat5e kábelen.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7743) sanzi89 válasza sanzi89 (#7742) üzenetére


sanzi89
addikt

Ugyanazt a fájlt USB-s HDD-ről lejátssza a TV hiba nélkül, a TV-n használt kábelt géppel összekötve gigabites a kapcsolat, és 9-10MB/sec-cel tudok másolni róla FTP-n keresztül. Egy sima avi fájlt egyébként gond nélkül lejátszott.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7744) suste válasza sanzi89 (#7743) üzenetére


suste
veterán

1: szerintem a TV-ben csak 100Mbites lankártya van, így nem érdekes a gigabites kábel
2: de a 3-4MB/s-nek a 100ason is lazán át kell mennie (nálam is 100-on csatlakozik luci szerint, és simán átmennek a 720P-k)
3: ha ext4 a fájlrendszer akkor tuti bírnia kéne, és ha mégis szaggat (az FTP-s tesztet is figyelembevéve) inább a tv lesz a hibás
próbáltad már laptop-router-tv kapcsolásban a laptopon futó médiaserverrel esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#7745) sanzi89 válasza suste (#7744) üzenetére


sanzi89
addikt

Azt próbálom, de valahogy Win7 alatt eddig nem sikerült megoldani, hogy listázza a TV az mkv fájlt. A gyári sample vmw megjelenik és megy is hiba nélkül.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7746) suste válasza sanzi89 (#7745) üzenetére


suste
veterán

serviio-t nem próbáltad?

(#7747) sanzi89 válasza suste (#7746) üzenetére


sanzi89
addikt

Pont most raktam fel, még WiFi-re kötve a notebook-ot is hibátlan az mkv fájl a TV-n DLNA-n keresztül. Szóval csak a router a ludas, egy átlagos 720-as mkv-t nem bír el önmagában... :(((
Nagyon nem akarja megkedveltetni magát a TP-Link velem.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7748) Dadan01 válasza suste (#7739) üzenetére


Dadan01
senior tag

Értem, a fordítást inkább kihagynám. Ezt a csomagot milyen paranccsal tudnám feltenni?

(#7749) Zirowe válasza sanzi89 (#7747) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A router bőven többet is bír, másik eszközben vagy a setupban van a hiba.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7750) sanzi89 válasza Zirowe (#7749) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak az a gond, hogy már minden eszközt leteszteltem külön-külön, és minden rendben van - merevlemez, kábel, fájl, tv -. A beállításban lehet gond, csak jó kérdés, hogy mit lehet ezen elrontani... várom az ötleteket.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.