Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) ajani válasza Intruder2k5 (#6199) üzenetére


ajani
aktív tag

Single File PHP Gallery TEST FILE 1.1.2
------------------------------
Your PHP Version is: 5.4.11. This is good.
GD version: bundled (2.0.34 compatible)
You have support for GIF images
You have support for JPG/JPEG images
You have support for PNG images
The function "read_exif_data" does not exists on server - EXIF information and Rotation is not possible.
Memory limit: 8M. Divide this number by 4 and you have the approximate maximum number of pixels per image the script will be able to create thumbs for.
Created file: (./sfpg_test_temp_file.txt)
Wrote (hello) to file (./sfpg_test_temp_file.txt). PHP have write access to current directory.
Deleted (./sfpg_test_temp_file.txt).
------------------------------

Lehet, hogy a memory limitet kell feljebb vinnem...

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#6202) ajani válasza ajani (#6201) üzenetére


ajani
aktív tag

Újraindítottam a php-t, leszakadt a vinyó :)
Újraindítottam a routert, minden fasza, csak nem jönnek elő a képek. Nincs hibaüzenet, csak fehér lap.

Lighttpd error log üres :)

[ Szerkesztve ]

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#6203) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

sziasztok
ftp user könyvtár jogosultságot hol tudok nézni illetve állítani,hogy a saját könyvtárából ne tudjon kilépni
jelenleg csak olvasni tudja de ki tud lépni belőle-->ezt szeretném megszüntetni. :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6204) _NCT


_NCT
őstag

Azt vettem észre, mióta routert betettem, picit néha belassul a net. Értem ezalatt, hogy stream-elt videót nézek, akkor pár másodpercekre mindig beakad, illetve speedtest mérés közben is hullámzik a sebességem (30/3-as UPC).. Ez miért lehet? Hogy lehet a sebességet "optimalizálni?"

Az utolsó képen látszik, mennyire "folyamatos" a mérés, felugrik 30-ra, onnan 20-ra le, majd ismét 25- 15-re le, majd ismét fel 30-ra. A végén meg kapok egy 10-es eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#6205) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, hogy tudnék jelerősítésre használni egy másik OpenWrt-s routert.
Adott egy WDR3600 aminek a SSID-je: Wi-Fi /1 ez van ebben a szobában, a nappaliban van a másik OpenWrt-s router LAN-LAN kábelal összekötve, milyen módba kell állítanom a wifi-t a nappalis routeren hogy erősítse a jelet?

(#6206) Intruder2k5 válasza ajani (#6201) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, nálam 16M a limit!

Meg a php5-mod-exif hiányzik még neki, azt fel lehetne telepíteni!

opkg update
opkg install php5-mod-exif

(#6207) cimp válasza hramon94 (#6205) üzenetére


cimp
senior tag

Mit értesz az alatt, hogy erősítse? A második routert a lan-on keresztül kötsd rá az elsőre, LAN oldalon a protokollt állítsd DHCP-re, így az elsőtól fog ip-t kapni, és ugyanabban a hálózatban lesz. A DHCP szolgáltatást viszont értelemszerűen kapcsold ki a második routeren. A wifi-t beállítod és működnie kell. Én mondjuk más ssid-et állítanék neki mint az elsőnek, mert csak a kavarodás lesz belőle.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#6208) Szabtom válasza Szabtom (#6192) üzenetére


Szabtom
senior tag

Folytatódik a kálváriám. :) Leszűkítettem a problémát erre az asztali gépre, a többi klienssel nem csinálja.
Jelenleg 5-10 percenként disconnect-deauth történik, kb. egy órája folyamatosan. A syslog tel van ezzel:
disconnected due to excessive missing ACKs
deauthenticated due to inactivity (timer DEAUTH/REMOVE)
Aztán visszakapcsolódik. Ami megváltozott a GPIO patch óta, hogy szép csendben és villámgyorsan helyreáll a kapcsolat, és csak azt veszem észre, hogy leesik a net sebesség 5KB-secre, aztán újra felgyorsul.

Szóval, mi lehet rossz a gépben? Ezt a TP-LINK adaptert használom:
WN781ND v1
Csak pusztán a specifikációk alapján, láttok valamit, ami a gondjaimat okozhatja? Ez egy régi 2010-es cucc, és elvileg tudja a b/g/n -t 2.4GHz-en. Elavult lenne?

Amit még nem próbáltam, az Edenyke megoldása. Csak nem tudom, hová kell beírni. :DDD Ez sajnos nem segített: 6170

uci set wireless.@wifi-iface[0].disassoc_low_ack=0
uci commit
wifi

(#6209) kali válasza Szabtom (#6208) üzenetére


kali
legenda

milyen oprendszer van a tl-wn781nd alatt?
az oprendszer által alapban adott illesztést kapta, vagy a gyártói utolsót?
az antenna mozgatását próbáltad, illetve nincs túl leárnyékolva a gépház által?
nem mai csirke a modul, csak 150-es lite-n, így nem is mimo képes, de attól még megfelelően kellene, hogy működjön, ha minden feltétel adott.

(#6210) Szabtom válasza kali (#6209) üzenetére


Szabtom
senior tag

Win7 64 bit. A legutolsó gyári illesztővel (7/14/2010). A kábeleket a gép hátánál félrehúzom az antennától, amennyire lehet. A géptől jobbra 6-7 méterre van a router, egy szekrény tetején. A gép mellett közvetlenül egy kanapé van, ami a routert eltakarja. Az leárnyékolhatja?

(#6211) Celtis válasza Szabtom (#6208) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem a wireless konfigfájlba kell beszúrni egy sort.
[link]

Ha nem tudod a routeren szerkeszteni a konfigot, akkor azt is megteheted, hogy csinálsz egy konfig mentést, a mentett konfigban módosítod a fájlt, lemented, majd rátöltöd a routerre.

(#6212) Szabtom válasza Celtis (#6211) üzenetére


Szabtom
senior tag

Ah, kösz! Letöltöttem a konfigot, Notepad++-szal beírtam a wireless file-ba ezt a sort, ahogy a linken mutatták:
option disassoc_low_ack 0
Luci konzolon fel lehet tölteni csak egy darab config file-t?
szerk.: Nem lehet. Akkor gondolom, be kell csomagolni, úgy, mint a letöltött backupot.

[ Szerkesztve ]

(#6213) kali válasza Szabtom (#6210) üzenetére


kali
legenda

bármi leárnyékolhatja, de ha lehetséges kipróbálni más helyzetben, akkor majd kiderül, hogy azzal van a hiba, vagy sem.

(#6214) Szabtom válasza kali (#6213) üzenetére


Szabtom
senior tag

Akkor folytatom a konfigurálási folyamatot: elhúztam a kanapét! :D

(#6215) _NCT válasza _NCT (#6204) üzenetére


_NCT
őstag

-nincs ötlet miért lassulhatott be a netem a router óta?

(#6216) kali válasza _NCT (#6215) üzenetére


kali
legenda

kábeles kapcsolat, vagy wifi?

(#6217) xigris


xigris
őstag

sziasztok! proxy szervert hogy lehetne megadni a routerban tud ilyet az openwrt? :R

(#6218) Kicsirics77 válasza xigris (#6217) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Elméletileg a tinyproxy erre való ha jól tévedek.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6219) xigris válasza Kicsirics77 (#6218) üzenetére


xigris
őstag

én is ezt találtam csak azt nem tudom tudok e benne proxy szervert és portot megadni mert a munkahelyen csak így menne.
Nem tiltani szeretnék

(#6220) Intruder2k5 válasza xigris (#6219) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Anno nekem is volt bent egy kis D-LINK DIR-100 routerem melóhelyen, ami nem is okosítható, és ahol szintén proxy van, és a router közbeiktatása ellenére is a kliensben volt megadva a proxy beállítás!

(#6221) xigris válasza Intruder2k5 (#6220) üzenetére


xigris
őstag

Igen így nálunk is megy ha a kliensben van megadva de sajna pl:a bada oprendszer nem támogatja vagyis csak számokat enged beírni a proxyhoz betűket nem.
ezért gondoltam mi lenne ha a routerben lenne megadva és a kliensnek már nem kell ezzel foglalkoznia.

(#6222) Zirowe válasza Zirowe (#6151) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Hoppa, most esett le, hogy bar az ip6 cuccok torlese utana visszaraktam a tuzfalat es net is van, a halozat fulrol eltunt teljesen a tuzfal resz luciban.
Nem is figyeltem oda, most vettem csak eszre, amikor akartam egy uj portot nyitni.
Ezt hogy kell visszaallitani?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6223) próbakocka válasza próbakocka (#6153) üzenetére


próbakocka
senior tag

oks, megtaláltam. AP módhoz WDS-t kellett csak bekapcsolni, ez alapján

mivel a kábelmodem oszt ip-t dhcp-vel mindennek, most perpillanat a wdr3600-nak nem tudom az IP-jét, illetve a NSA310-es cumó sem tud torrentet tolni kifelé. ötlet?

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#6224) _NCT válasza kali (#6216) üzenetére


_NCT
őstag

kábeles kapcsolat. Wifi-n és Lanon keresztül is nagyon gyászos sebességeket sikerül produkálnia, de a vicc az, hogy csak a letöltés szarakodik, feltöltés hozza a Max-ot...

(#6225) kali válasza _NCT (#6224) üzenetére


kali
legenda

- próba másik (utp) kábel használatával (a router előtti és utáni is lehet problémás)
- próba másik munkaállomással
- router beállításainak ellenőrzése; wan kapcsolati mód, tűzfal, sávszélesség korlátozó szekció, nat...stb.

milyen módon/eszköztől kapja a router a netet?
a sebesség mérés közbeni ingadozása router nélkül is előfordulhat, az nem feltétlenül az eszköz hibája.
én is sok helyen tapasztaltam már különböző szolgáltatós netek alatt is, hogy ingadozik a sebesség a mérési grafikon szerint, és ha routerrel és anélkül is többször rámérek, akkor mind a két módozatban lesznek jobb és rosszabb eredmények is.

[ Szerkesztve ]

(#6226) _NCT válasza kali (#6225) üzenetére


_NCT
őstag

UPC-s TC2700-as modemtől megy a net utp kábelen a routerhez, routerből meg lan gépbe és ennyi. Van egy 100Gb-os HDD csatlakoztatva router-hez, arról megy seed, mikor éppen úgy érzi a transmission, hogy jó formában van.

NAT nincs, tűzfalon elvileg nincs korlátozás, és sávszélességet sem korlátoztam semmivel még.

UPC modem Bridge módban van. Kábeleket már ellenőriztem, változatlan a dolog.

(#6227) _NCT válasza kali (#6225) üzenetére


_NCT
őstag

Router nélkül nem volt ilyesmi.

Igazából nem érdekelne a dolog, de egy az hogy rohadtul magas a ping-em, ilyen 100 feletti, illetve stream-elt videók is akadnak.... Szóval nem a méregetésre élvezkednék, hanem hogy a stream is menjen normálisan.

(#6228) kali válasza _NCT (#6227) üzenetére


kali
legenda

pedig akkor ott nagyon nem okés valami beállítás vagy ilyesmi...
próbáld ki hdd és torrentes...stb tehelés nélkül is, hátha szűkíthető a jelenség.

(#6229) sryman


sryman
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám volna.

Most váltottunk ADSL-ről kábelnetre így kaptunk egy router+modem kombót. Ez lett az elsődleges routerem és erre csatlakozik a Vargalex-es 1.1.7 firmwares WDR3600. Elsődleges router ip cím : 192.168.0.1 a WDR3600 pedig a 0.2 . A WDR3600-ra rá van akasztva egy 500 gigás merevlemez. Addig amíg nem vált a WDR3600 a másodlagos routerré probléma nélkül működött a Transmission, szépen ment a torrentezés elindítottam és hasított lefele a sok sok adat. De most mióta kábelnetem van, hiába indítom el a letöltést, nem működik. Egyszerűen annyit ír ki hogy 0kb/sec sebesség és semmit se tölt. Foggalmam sincs hogy miért. A HDD-t látja, el is érem. Az előző torrentek is ott vannak azokat is látja a Transmission. Nem értem, hogy mi lehet a probléma :( :( Valakinek valami ötlete?

(#6230) Celtis válasza sryman (#6229) üzenetére


Celtis
veterán

A WDR3600 LAN vagy WAN portját kötötted az új routerre?

Az lesz a baj, hogy két router nem fér meg egy csárdában. A 3600-as LAN portját kell az új routerre kötni, és a hálózta/interfész/LAN protokollt DHCP-re rakni statikus IP helyett. A DHCP szervert pedig tiltani kell, ha még ezután ott lenne. A WAN-t meg egyelőre letiltani.

(#6231) poli27 válasza Celtis (#6230) üzenetére


poli27
veterán

Nem kell dhcp re tenni a lant felesleges!Csak olyan tartományban legyen amit írt amit oszt az hgw.

sryman (#6229) a wan portot töröld ki az interfacekből, a tűzfal zónáktól is,ezáltal switcként megy nincs tűzfal és ami a hgw ből jön kábel azt az egyik lanba dugd.Sztem így menni fog!

[ Szerkesztve ]

(#6232) Celtis válasza poli27 (#6231) üzenetére


Celtis
veterán

Az IP-je most is jó. Viszont DHCP nélkül default GW és DNS-t is kellene konfigurálni. Szegény router nem találja az internetet.

(#6233) suste válasza Celtis (#6232) üzenetére


suste
veterán

pont ezt akartam én is írni
tehát jó a poli27 megoldás is, csak akkor nem elég az IP cím megadása, hanem az átjárónak és a DNS-nek meg kell adni a fő router IP-jét, és akkor így maradhat a fix cím (ez azért szimpibb most már nekem is, mert ha szétválasztjuk a 2 routert, akkor is könnyen elérhető a tplink,mivel van fix címe -igaz ilynekor meg a klienst kell fix címezni, mert a DHCP-t kikapcsolta)

következő lépcső lehet, hogy bentmarad a DHCP is a LAN-on, csak akkor meg fontos, hogy az 1. router elöbb induljon, mint a 2., ami egy esetleges áramszünetnél nem biztos hogy így fog történni.....

(megint jól körbejártuk a témát -vagy 100adszora:) )

[ Szerkesztve ]

(#6234) poli27 válasza Celtis (#6232) üzenetére


poli27
veterán

igen ezt elfelejtettem írni :)

(#6235) sryman válasza suste (#6233) üzenetére


sryman
csendes tag

Hali!

A WDR3600-as LAN portjába van bedugva a kábel.
Megcsináltam amit írtatok, DNS és GW 192.168.0.1 valamint tűzfalból töröltem a WAN-t és az Interfésznél is töröltem a WAN-t.
De sajnos még mindig nem akar működni :(

(#6236) suste válasza sryman (#6235) üzenetére


suste
veterán

mivel így a 3600-as switch, így az 1. routeren kell beállítani minden forwardot, ami kellhet a 3600-on (21, 22, 21234, 9091, 443)
ezeket megcsináltad?

(#6237) sryman válasza suste (#6236) üzenetére


sryman
csendes tag

Igen, azok megvannak

(#6238) Zirowe válasza Zirowe (#6222) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Megvan. :B

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6239) suste válasza sryman (#6237) üzenetére


suste
veterán

SSH: "etc/config/network" tartalma?

egyébként a 3600-ra csatlakozott gépeknek van net?

(#6240) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Próbálom lekapcsolni teljesen a ledeket.

etc/config/systemben ez szerepel:
config led 'led_usb1'
option name 'USB1'
option sysfs 'tp-link:green:usb1'
option trigger 'usbdev'
option dev '1-1.1'
option interval '50'

config led 'led_usb2'
option name 'USB2'
option sysfs 'tp-link:green:usb2'
option trigger 'usbdev'
option dev '1-1.2'
option interval '50'

config led 'led_wlan2g'
option name 'WLAN2G'
option sysfs 'tp-link:blue:wlan2g'
option trigger 'phy0tpt'

Ezt felcseréltem a neten található szöveggel, de semmi változás nem történt.
config led ‘led_usb’
option name ‘USB’
option sysfs ‘tp-link:green:3g’
option trigger ‘usbdev’
option dev ’1-1′
option interval ’50′

config led ‘led_wlan’
option sysfs ‘tp-link:green:wlan’
option default ’0′

config led ‘led_lan’
option sysfs ‘tp-link:green:lan’
option default ’0′

config led ‘led_wps’
option sysfs ‘tp-link:green:wps’
option default ’0′

Találtam még egy ilyet is, de még nem próbáltam.
for i in /sys/class/leds/* ; do echo 0 > "$i"/brightness ; done

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6241) suste válasza Zirowe (#6240) üzenetére


suste
veterán

próbáltál már játszani a "trigger"-ekkel?
simán luciban is átváltható többféle verzióra, valamelyik csak lekapcsolja:)
én a 710-esemen így kapcsoltam ki a folyamatosan világító ledet....

(#6242) vargalex válasza Zirowe (#6240) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A LAN ledeket nem fogod tudni (így) lekapcsolni, mert az a switch vezérli.

Alex

(#6243) vargalex válasza Celtis (#6179) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Azért nézd meg még egyszer a vételi jelerősségeket a GPIO20 állításával, esetleg nagyobb várakozási idővel. Nem hinném, hogy lenne hatása. A lényeg az, hogy a mérés alatt folyamatosan legyen forgalom (pl. ping-eled a routert az egyetlen csatlakoztatott wifi-s eszközről).

Alex

(#6244) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, akkor ha nem lehet mindet lekapcsolni, inkább hagyom. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6245) Celtis válasza vargalex (#6243) üzenetére


Celtis
veterán

Egyszer mértem, azt el is küldtem neked.

(#6246) vargalex válasza Celtis (#6245) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, küldtél. De ott is az látszik, hogy a 18-19-es GPIO high-re kapcsolásakor változik a jelerősség. Azért látszik úgy, hogy változik még a 20-as GPIO állításkor is, mert az a script az átlagos jelerősséget méri.
Nézd meg ezzel a scripttel. Ez az aktuális jelerősséget is logolja. És láthatod is, hogy természetesen az avg (átlagos) jelerősség változása nem olyan látványos, mint az aktuálisé.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6247) suste válasza Zirowe (#6244) üzenetére


suste
veterán

szigetelőszalag csodákra képes:)
nekem a pendrive-om van betekerve, mert kiégetné a szemem:)

(#6248) Zirowe válasza suste (#6247) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az van már az elejétől, de hátul a szellőzőn kiszűrődik a kék fény. :DDD

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6249) kaciokos


kaciokos
őstag

A router log-ot egyébként hol találom OpenWRT alatt? Vagy van belőle több is, mondjuk külön a tűzfalnak?

(#6250) trance89 válasza Zirowe (#6248) üzenetére


trance89
őstag

lecsavarozod a router fedelét és leragasztod az egész smd led sort, így korom sötét lesz a router belseje is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.