Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) Kroni1 válasza vargalex (#6700) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

(#6702) tibi3650 válasza szasza0802 (#6698) üzenetére


tibi3650
tag

Fel tudtad már bárhogy is ébreszteni a gépet? Próbáltad már a hálózaton belülről?

(#6703) tibi3650


tibi3650
tag

Meg tudom azt oldani valahogy, hogy a WDR3600 Wi-Fi lefedettségét kibővítem agy Access Point-al? :))
Arra gondolok, hogy a router-t és az AP-t kábellel összekötöm, de az SSID mindkettőnél ugyan az legyen. :DD A csatlakoztatott eszköz meg váltogasson, annak függvényében hogy melyiktől kap erősebb jelet!
A router-en jelenleg Vargalex 1.1.7 van és switch-ként üzemel egy EPC3925 után (így ez is AP módban van). Az AP-on gyári firmware van. :R

(#6704) suste válasza tibi3650 (#6703) üzenetére


suste
veterán

miért erölteted az egyforma ssid-t?
mivel 2 külön AP-ről beszélünk, amik kábelen vannak összekötve, ezért sokkal jobb, ha 2 teljesen kölön SSID + eltérő csatornára teszed őket
így is váltogatni fog közöttük a kliens (mindegyikre fellépsz egyszer legalább), attól függően hogy melyiket éri el jobban, viszont nem fogják annyira zavarni egymást az eltérő csatorna miatt
SZERINTEM:)

(#6705) Zirowe válasza suste (#6704) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem csak az, hanem mondjuk például egy mobil hamarabb fog lemerülni, mert folyamatosan váltogatni fog a kettő között.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6706) suste válasza Zirowe (#6705) üzenetére


suste
veterán

ezt most nem értem, hogy mihez írtad
mindkét esetben több energiát igényel a váltás, de elég extrém eset, amikor sokat kell váltogatni (rohangál 2 távoli pont között, ami céges irodában 8 órában elképzelhető, otthon nem annyira)
azért nem fog váltani, mert az egyik 40% a másik meg 50%
csak ha nagyon leesik az egyiknek az elérése
ha valaki kiterjesztésben gondolkodik, akkor ez az energiatöbblet kikerülhetetlen:(
sőt a pillanatnyi szakadás is

(#6707) Celtis válasza tibi3650 (#6703) üzenetére


Celtis
veterán

Minden további nélkül bekonfigurálható, de én sem javaslom ezt a megoldást. A mobil szempontjából semmi különbség nem lesz, ha ugyanaz vagy más az SSID. Ugyanúgy két független access pontként kezeli őket.

Viszont két router azonos SSID-vel nálam elég fura dolgokat művelt. Dőltek össze, jött-ment a térerő. Csak az SSID módosításával stabilabb lett a rendszer (tehát nem egyéb konfig probléma). Hozzáteszem, hogy ez még a WDR3600 wifi probléma megoldása előtt volt.

(#6708) tibi3650 válasza suste (#6704) üzenetére


tibi3650
tag

Igen így már próbáltam, de nem nagyon akart váltogatni :W
Speedtest app-pal méregettem a net sebességét, rohangáltam, néztem itt-ott, ehhez-ahhoz közelebb, de nem igazán akart váltani.
30 megás net leeset 0,04 megáig és még akkor sem váltott át :Y pedig akkor épp a másik közelében voltam :(((
Lényegében majdnem csak akkor vált át mikor már a másik eszköztől olyan távol van, hogy meg is szakad a kapcsolat :O de így már élvezhetetlen a net sebessége :(((
Ez azért nem jó nekem mert mikor hazaérek az első eszközre felcsatlakozik (SSID: garázs), de ahol a legtöbb időt töltöm a házban, ott már a másikra kellene csatlakoznia (SSID: ház), de nem teszi, így lecsatlakozom aztán átcsatlakozom, aztán mikor visszamegyek a garázsba (itt kisebb összejöveteleket szoktam tartani, illetve itt szoktam dolgozni is, így sokat rohangálok ki-be) akkor megint lecsatlakozás és átcsatlakozás... :O
Ez így kicsit uncsi, így erre keresem a megoldást :R

[ Szerkesztve ]

(#6709) Celtis válasza tibi3650 (#6708) üzenetére


Celtis
veterán

Ez azért van,mert a wifi így működik.

A wifi azt jelenti, hogy vezeték nélküli és nem azt, hogy mobil. A szabvány nem támogatja azt a fajta mobilitást, mint pl. a mobilinternet. Különösen nem fog ez menni önálló AP-k esetén.

Esetleg lehet próbálkozni appokkal, amik mérik a térerőt és átkényszerítenek másik AP-ra, ha ott jobb a térerő, de jobb ha belenyugodsz, hogy sohasem fog ez zökkenőmentesen működni.

(#6710) Zirowe válasza suste (#6706) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Miért, szerinted nem zavar be egy telefon működésében, hogy két azonos nevű hálózatot érzékel különböző jelerősséggel?
Mert szerintem igen, növelve az akksifogyasztást a megnövekedett wifi aktivitás miatt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6711) Celtis válasza Zirowe (#6710) üzenetére


Celtis
veterán

A telefont egy cseppet sem zavarja. Miért is zavarná? Lóg egy adott AP-n, és akkor néz körül, ha arról leszakad.
Egy tisztességes vállalati wifi hálózatban akár jóval több AP-t is láthat egyszerre ugyanazzal az SSID-vel.

(#6712) tibi3650 válasza Celtis (#6709) üzenetére


tibi3650
tag

Értem, köszönöm :)
És ha repeater módban egymás után csatlakoztatnék pár AP-t, hogy elérjem a jó jelerősséget/sávszélességet? Akkor is arra az eszközre maradna csatlakozva a mobil amelyikre először csatlakozik? Vagy ez a fajta csatlakozás hogy működik?
A mobil appot ki fogom próbálni, jó ötletnek tünik :C Nekem ez is megoldás lenne :R

#6710 Edenyke: Nem nagyon zavarta, ha az egyik megszakadt csatlakozott a másikra :)) Akksi fogyasztásban sem vettem észre kiugró értékeket mikor így használtam a hálózatot. :B

[ Szerkesztve ]

(#6713) Zirowe válasza Celtis (#6711) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Akkor úgy látszik rosszul tudtam. :F

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6714) Tim72 válasza tibi3650 (#6708) üzenetére


Tim72
tag

Talán állítható milyen jelszintnél keresgéljen mási hálozatot, talan iwconfig..?

(#6715) suste válasza Tim72 (#6714) üzenetére


suste
veterán

Androidnál van olyan opció, hogy ne csatlakozzon gyengéhez.
Ezt kéne kipróbálni, hogy mit tart gyengének....

(#6716) tibi3650 válasza suste (#6715) üzenetére


tibi3650
tag

Én nem találok ilyen opciót :( Galaxy S4 - Android 4.3 :F

#6714 Tim72: Android eszközzel van problémám, itt nem lehet ilyet állítani :((( vagy van - vagy nincs :DD

(#6717) kali válasza tibi3650 (#6716) üzenetére


kali
legenda

szia,

wifi -> speciális beállítások -> automatikus hálózatválasztás.
amennyiben ez kipipálva, úgy ha szerinte gyenge a wifi, akkor átkapcsol mobilinternetre.
érdemes nem kipipálni, mert egyrészt bőven használható még a wifi, amikor ő már jobbnak tartja a mobilinternetet, és a biztonság kedvéért átkapcsol arra, másrészt sokan okolják emiatt a telefont/routert, hogy eldobálja a wifi kapcsolatot, pedig csak úgy van beállítva adott opció!

(#6718) suste válasza kali (#6717) üzenetére


suste
veterán

nálam:
android 4.1.1: wifi/speciális/rossz minőségű kapcsolat

nekem nem dobja el ha legalább 2-es a jelerősség

(#6719) Celtis válasza tibi3650 (#6712) üzenetére


Celtis
veterán

Egy vezetéknélküli wifi repeater talán segít a hatótávolságon, de ennek megvan az ára. Ha jól tudom a mobil szempontjából az ilyen repeater ugyanazon AP-ként látszik, tehát ez ténylegesen az eredeti router wifi hatótávját terjeszti ki.Viszont a csomagok ismétlése a sávszélességet felezi. Talán nem is lehet/érdemes több repeatert is telepíteni egy AP-hez.

(#6720) tibi3650 válasza kali (#6717) üzenetére


tibi3650
tag

Szia,

két Wi-Fi jel között kéne váltani ha gyengül a jel, nem mobilhálóra, meg ha ez be van kapcsolva, akkor tényleg dobálja a Wi-Fi jelet :(

#6718 suste: 4.3 alatt ilyen nincs :O

marad az app-os hálózat kényszerítés, amit #6709 Celtis ajánlott :R
kipróbáltam és egyenlőre működik :C

#6719 Celtis: lehet majd ezt is kipróbálom hogy működik (mert kíváncsi vagyok :DD ), de egyenlőre az app-os megoldásod tökéletes számomra :R

[ Szerkesztve ]

(#6721) Rick4 válasza tibi3650 (#6708) üzenetére


Rick4
félisten

Ez sok paramétertől függ, én tuti úgy csinálnám, hogy szimplán a házban lévő routerbe lenne dugva a garázs routere, abban kikapcsolnám a dhcp szervert, mindkettőt külön, és nem terhelt csatornára tenném, onnantól jónak kellene lennie. Nem kell semmiféle AP meg ilyenek, ezek nem működnek olyan jól, mintha csak simán a router van összedugva a másik routerrel.

De mint írtam, minden attól függ, hogy melyik eszköz hogy sugároz, van olyan eset, mikor a ház routerét érdemes direkt gyengíteni, hogy egyrészt odabent ne tolja ezerrel, másrészt egyes eszközök elhelyezkedésüknél fogva közelebb lesznek a másik routerhez, tehát logikus is, hogy oda kapcsolódjanak. Ritkán van olyan, hogy pont ott, ahol sokat tartózkodsz, egyenlő erősséggel sugároz a két eszközöd, ezért vacillál a teló, melyikre csatlakozzon...

Ja, és a dhcp szerver kikapcsolás miatt a ház és a garázs routerére is csatlakozhat a teló, mindig ugyanazt a belső ip-t kapja, ugyanúgy látja a hálóra kötött eszközöket, és ugyanúgy látja a telót a többi eszköz. Nem utolsó szempont, 2-3 routerrel korrekten le lehet fedni wifivel egy nagyobb házat, valamint 3 db routernél minden közbülső routerben marad 3 db szabad lan csati, az utolsóban meg négy, tehát nem kell komoly switch, mégis van összesen 10 portod meg 3 wifi jeled.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6722) tibi3650 válasza Rick4 (#6721) üzenetére


tibi3650
tag

Igen most is így van összeállítva a hálózatom :))
Van az EPC3925 ez osztja az IP-t, illetve innen mennek a Set top box-ok, Wi-Fi kikapcsolva, mert nem elég a ház lefedéséhez. Ebbe van belekötve egy switch és onnan megy a :
- WDR3600-ba (switch ként) ami szórja a Wi-Fi-t a házban (ebbe PC + TV),
- WA901ND AP-be ami a garázsba szórja a jeleit,
- plusz még pár PC-be.

Így mindenki lát mindent, mindenki kapcsolódik mindenkivel. A problémám csak annyi volt, hogy nem váltott addig Wi-Fi kapcsolatot ameddig az előző nem kapcsolt szét. De ez egy telóra telepített app-al megoldódott :C

(#6723) szasza0802 válasza tibi3650 (#6702) üzenetére


szasza0802
tag

Hát valahogy sehogy sem megy. Nem tudom miket kéne beállítani még....

(#6724) tibi3650 válasza szasza0802 (#6723) üzenetére


tibi3650
tag

Milyen alaplapod van? Biosban megtaláltad a power on opciót? Windowsban a hálókártya adatlapján a speciális és az energiagazdálkodás fülön is engedélyezted? Routerben fixáltál IP-t?
Vagy írd le szép sorba miket állítottál ;) és akkor meglátjuk mi maradt ki :K

[ Szerkesztve ]

(#6725) Rick4 válasza tibi3650 (#6722) üzenetére


Rick4
félisten

Az EP3925-ös Cisco-ra azt mondják a szerelők, nem egészséges kikapcsolni a wifit, a firmware nem szeret hibamentesen működni, ha ki van kapcsolva a wifi. Amúgy nekem is volt ilyen, én elégedett voltam vele, mindjárt egy eszköz wifi részét helyettesítette is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6726) tibi3650 válasza Rick4 (#6725) üzenetére


tibi3650
tag

Szerencsére nekem hibamentesen teszi a dolgát évek óta, Wi-Fi nélkül is ;)

(#6727) szasza0802 válasza tibi3650 (#6724) üzenetére


szasza0802
tag

Asus FM2 A55-m alaplapom van és három opciót lehetett választani az ébresztésre és ha jól sejtem akkor a PCI-t választottam (talán integrált lan kártya....)
A hálókártyán a magic paketnél nincs pipa a felébresztésénél van.
A routernél nem tudom hogy fixáljak IP-t...hova mit hogyan kell beírni :U

(#6728) tibi3650 válasza szasza0802 (#6727) üzenetére


tibi3650
tag

Igen a PCI-os kell a BIOS-ban. Magic packet is engedélyezd.
Routeren elöször a DHCP->Address Reservation menűben fixáld az IP címet, majd utána az IP & MAC binding menűben párosítsd az IP-hez a géped MAC címét!
Ha nem megy, holnap készítek egy képes leírást ;)

(#6729) szasza0802 válasza tibi3650 (#6728) üzenetére


szasza0802
tag

Ez eddig is így volt.

(#6730) szasza0802 válasza szasza0802 (#6729) üzenetére


szasza0802
tag

annyit vettem még észre, hogy a LAN MAC address meg a MAC Clone-nál teljesen más MAC címek vannak és nem lehete azonos a kettő (mert kipróbáltam, ha mindennek azonos a MAC címe akkor autómatikusan másikat ad neki reboot után)

(#6731) Kroni1


Kroni1
veterán

Mitől lehet az, hogy nem tudom unmountolni a HDD-t?! A 8081-en próbálom, de mindig ezt irja ki:

umount in progress ..
umounting partition /dev/sda2 umount: can't umount /mnt: Device or resource busy
umount done.
umount failed. Drive busy???
Mount information for drive /dev/sda:

Akkor is ez van, ha a szolgáltatásokat kikapcsolom, sőt akkor is ha a hd-idle már leállította a HDD-t.. :F

(#6732) tibi3650 válasza szasza0802 (#6730) üzenetére


tibi3650
tag

Nem is kell, hogy egyforma MAC címek legyenek!

Készítettem pár képet, így állítsd be! Portszámot, illetve IP címet szabadon választhatsz

[ Szerkesztve ]

(#6733) blacee


blacee
csendes tag

Sziasztok!

WDR3600-am van Vargalex v1.1.7 fut rajta. A wifi-n (egyelőre) 2,4GHz-es rádiót használom csak, és azt vettem észre, hogy az adóteljesítményt hiába állítom max.-ra (27dBm 501mW) akkor is csak 21dBm az aktuális adóteljesítmény holott a legördülő listában elfogadja a 27dBm-et.

Korábbi wifi-vel kapcsolatos bejegyzések között találtam Alextől egy tippet miszerint a /etc/rc.local fájlt kiegészítettem a következő sorokkal:

echo 18 > /sys/class/gpio/export
echo high > /sys/class/gpio/gpio18/direction
echo 19 > /sys/class/gpio/export
echo high > /sys/class/gpio/gpio19/direction

de ezután is változatlan a helyzet. Normális ez, hogy nem tudom a max. teljesítményt kihozni a rádióból?

blacee

(#6734) Celtis válasza blacee (#6733) üzenetére


Celtis
veterán

Igen ez ilyen. Az ország beállítástól is függ, hogy mit enged beállítani. Kanada a legjobb, de ott is max 21dBm amit el tudsz érni.

(#6735) Zirowe válasza Celtis (#6734) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem igaz.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6736) xigris


xigris
őstag

Sziasztok érdeklődnék lehet e feltenni valami letöltésvezérlőt kb mint a dataget :R

(#6737) Celtis válasza Zirowe (#6735) üzenetére


Celtis
veterán

Ez a konfigot mutatja. Igen a 27-et be lehet állítani, csak nem annyival megy.

[ Szerkesztve ]

(#6738) Zirowe válasza Celtis (#6737) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pedig igen. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6739) blacee válasza Celtis (#6734) üzenetére


blacee
csendes tag

Szia!

Kösz a tippet. Kipróbáltam Kanadát és és megy 27 dBm-en. :DD

blacee

(#6740) blacee válasza Zirowe (#6735) üzenetére


blacee
csendes tag

Szia!

Kipróbáltam Kanadát és és megy 27 dBm-en! Megnéztem SSH-n is az iwconfig-gal és 27dBm. Hurrá! (de hogy a valóságban ez tényleg 501mW, azt nem tudom...)

Köszi

[ Szerkesztve ]

blacee

(#6741) Celtis válasza blacee (#6740) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem 21. Volt is róla szó, hogy HW-esen le van korlátozva.

[ Szerkesztve ]

(#6742) suste válasza blacee (#6740) üzenetére


suste
veterán

nem sokat ér, ha csak a számokat nézegeted
megnézted, hogy van-e különbség a wifi valós ereje/sebessége között?
mert gondolom ez lenne a lényeg....

(#6743) Zirowe válasza Celtis (#6741) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, volt róla szó pár héttel ezelőtt, és akkor is meg lett állapítva, hogy tökéletesen működik.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6744) szasza0802 válasza tibi3650 (#6732) üzenetére


szasza0802
tag

Köszi a segítséget, mindent úgy állítottam be ahogy írtad (már korábban is), azonban sem a teamwiever sem a WOL (androidos) nem kelti fel a gépet..... kezdek türelmetlen lenni (és lassan feladom....) :(((

(#6745) tibi3650 válasza szasza0802 (#6744) üzenetére


tibi3650
tag

Még azt tudod kipróbálni, hogy a gép kikapcsolása után egyből megpróbálod indítani. Nekem is Asus alaplapom van és nekem a kikapcsolás után 3 perc elteltével már nem lehetett ébreszteni, már nem is tudom miket állítgattam át ahhoz hogy bármikor felébreszthető legyen :F valami energiatakarékos beállítás kikapcsolta teljesen a hálókártyát és hiába küldtem ébresztést, nem történt semmi.

Hálózaton belülről, IP cím megadással sem kelti fel a WoL?

[ Szerkesztve ]

(#6746) blacee válasza Celtis (#6741) üzenetére


blacee
csendes tag

Érdekességképpen nézd meg ezt!
Kanadát választottam az országnál, azóta 27 dBm, de az országnak mégis US-t ír. Nem tudom mennyire lehet ezek után hinni ezeknek az adatoknak....

blacee

(#6747) blacee válasza suste (#6742) üzenetére


blacee
csendes tag

Hát valóban... igaz, hogy 27dBm, de nem vettem észre javulást jelerősségben. A lakás bizonyos pontjain mérve ugyanaz, mint előtte. :(

blacee

(#6748) doberman válasza suste (#6742) üzenetére


doberman
senior tag

nálam:

ugyan az inSSIDer semmilyen változást nem mutatott, sőt hagy írjak valamit.
2 db 3600 üzemel itthon, az egyik mint router hw 1.1 kék ledes. ha ebben kanadát választom 27 dbm -nél leáll a wifi.... ugyan minden azt jelzi, hogy van él csak épp az éterből eltűnik...

az újabb 3600 az kábelen csatlakozik az elsőhöz, switch-ként konfigurálva, 1.4-es zöld ledes. Alex-féle wifi gyógy script-el patch-elve.... -mellesleg hatásosan- itt kanadát választva, 27dbm beállít és megy...

8lnu

(#6749) suste válasza doberman (#6748) üzenetére


suste
veterán

szerintem nyugodtan kapcsolgathatod 21 és 27 között, mert semmi nem fog változni
21 alatt mérhető a gyengülés, a többit remélem ebből ki lehet következtetni:)

(#6750) Celtis válasza blacee (#6746) üzenetére


Celtis
veterán

Nálam is Kanada volt és 21 fölé nem ment. Átállítottam Bolíviára és felugrott 27dBm-re nekem is. Vannak kétségeim, hogy egy restart után hány dB-vel indul újra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.