Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Intruder2k5 válasza suste (#6400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így van, de nem feltételeztem, hogy csupasz openwrt-t akar rátenni! Egyrészt mert aki nem ért hozzá, az sokra úgyse menne egy natúr openwrt-vel, főleg a luci nélküli verzióval, másrészt aki meg jártasabb az openwrt tájékán, az szerintem tesz fel ilyen kérdést, mert nyilván tudja, hogy merre keresse a trunkot!

(#6402) Karima válasza Intruder2k5 (#6401) üzenetére


Karima
őstag

Tökéletesen igazad van :) Nem vagyok egy vérprofi, sőt igazából jó lenne nekem a gyári is, mert eddig semmi problémát nem tapasztaltam vele, kivéve azt az apróságot, hogy kintről nem lehet elérni az ftp-t.

(#6403) Intruder2k5 válasza Karima (#6402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem jobban a hardver verziótól függően jobban járnál egy Gargoyle fw-vel, vagy pedig ha újabb vasad van, akkor a suste verzióval, mert a WiFi hiba javítására csak abban van esély!

(#6404) vargalex válasza Intruder2k5 (#6403) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt nem teljesen értem. A wifi hiba minden firmware verzióban javítható.

Alex

(#6405) edeleny válasza Intruder2k5 (#6403) üzenetére


edeleny
őstag

Ez a wifi hiba mit takar?
Nekem a szomszéd szobába alig van jel!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6406) Intruder2k5 válasza vargalex (#6404) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

De egy hozzá nem értő élete mennyivel egyszerűbb, ha már olyan fw-t kap, amiben ez javítva van, és nem kell itt keresgélnie fél délelőttöt, hogy mit kell beírni, és hova!

(#6407) Intruder2k5 válasza edeleny (#6405) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát bakker, másról se szól az egész topik egy(?) hónapja! :)

Milyen fw-t használsz? Mert gyári alatt nem szabadna jelentkeznie, csak régebbi OpenWrt-vel!

[ Szerkesztve ]

(#6408) Intruder2k5 válasza vargalex (#6404) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy lehet a javítás nincs is benne még, csak a poli27 buildben? Ezt most nem is tudom pontosan...

(#6409) vargalex válasza Intruder2k5 (#6408) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem még csak a trunk Openwrt-ben van. Ha jól tudom, poli27 és suste buildje is korábbi, mint a changeset.

Alex

(#6410) suste válasza Intruder2k5 (#6408) üzenetére


suste
veterán

szerintem még egyikben sem:)
legalábbis az enyémben még nem

(#6411) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor elnézést, tévedtem, azt hittem már fordítottatok azóta! :)

(#6412) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Az miért van, hogy vezetéken nem kap a gépem router-től DHCP címet egyáltalán? Wifi-s eszközök kapnak, még virtuális gép is, de az asztali gépem egyszerűen nem kap, csak ha manuálisan állítom be az alapértelmezett átjárót stb, akkor.

(#6413) suste válasza _NCT (#6412) üzenetére


suste
veterán

szerintem elállítgattál valamit a hálózat/kapcsoló -nál
tegyél be ide egy képet róla

(#6414) _NCT válasza suste (#6413) üzenetére


_NCT
őstag

Nem hiszem, de már a csöcsöm kivan ezzel a router-el....

Szóval ennyit látok jelenleg pc-re csatlakoztatott router-el. Ha csak a router van rádugva a gépre, akkor is csak ennyit látok... Gyári FW van fent, DHCP engedélyezve (dinamikus) LAN-on.

(#6415) Intruder2k5 válasza _NCT (#6414) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A port led-je világít, amibe be van dugva?
Másik kábellel próbáltad?

(#6416) _NCT válasza Intruder2k5 (#6415) üzenetére


_NCT
őstag

Mind1ik porton végigpróbálva, LED világít, több kábellel is ez van. Zsír új CAT6 kábel szal....

Holnap elviszem a céghez, megnézem ott a gépen, ha rossz, visszaviszem a f@szba garanciáztatni....

[ Szerkesztve ]

(#6417) Intruder2k5 válasza _NCT (#6416) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És csak ez az egy kliens? Vagy másik sem megy? Ha van több is...
A Windows érzékeli, amikor bedugod a kábelt? Ír ki valamit?

Lehet, hogy tényleg egy sz@rt kaptál!

(#6418) _NCT válasza Intruder2k5 (#6417) üzenetére


_NCT
őstag

Windows érzékeli persze, ahogy a képen látható...Elkezd tekerni a hálózat ikonnál, majd kiírja ezt az érvénytelen ip címet...

Wifi-n megy a DHCP, de LAN-on nem.

(#6419) Intruder2k5 válasza _NCT (#6418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DHCP szolgáltatás egy darab fut, tehát a baj nem azzal van, hanem minden bizonnyal akkor halott a router portja, switch része! Ha beállítasz fix ip címet a gépen, akkor sem éred el a netet, vagy az admin felületet?

[ Szerkesztve ]

(#6420) _NCT válasza Intruder2k5 (#6419) üzenetére


_NCT
őstag

Dehogynem. Pont ez a lényeg, hogy fix ip-ről elérek mindent. Most is erről netezek.

(#6421) Intruder2k5 válasza _NCT (#6420) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem! Hát, akkor nagyjából ennyi...

Gondolom alap dolog, de RESET-et próbáltad? FW frissítés?

[ Szerkesztve ]

(#6422) _NCT válasza Intruder2k5 (#6421) üzenetére


_NCT
őstag

Volt mind2ő, most a legújabb boot-os van a tplink oldaláról.

Holnap kipróbálom egy gépen, ha nem működik dhcp, visszaviszem boltba....

(#6423) Karima


Karima
őstag

Akkor most melyik openwrt-t szedjem le? :) 1.4-es a router.

(#6424) suste válasza _NCT (#6414) üzenetére


suste
veterán

azt hittem openwrt van fent, és a luci/hálózat/kapcsolóra gondoltam
mert ha ott elállítgatod, akkor lehet nem megy rendesen a lan port

(#6425) _NCT válasza suste (#6424) üzenetére


_NCT
őstag

Sajna openwrt alatt nem megy jól a letöltés, csomagvesztések stb, korábbi mizéria...

Kíváncsi leszek holnap menni fog-e az elérés egy másik pc-ről.

(#6426) edeleny


edeleny
őstag

Tl-3600-as router. 360 gigás NTFS vinyó. Router-TV között LAN kábel.

10 gigás 3D-s film a mozgásoknál kegyetlenül szaggat!
Ez normális?

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6427) suste válasza edeleny (#6426) üzenetére


suste
veterán

openwrt alatt ntfs-sel simán előfordulhat

(#6428) vargalex válasza _NCT (#6422) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Én azt tippelem, hogy a gépen lesz gond.

Alex

(#6429) _NCT válasza vargalex (#6428) üzenetére


_NCT
őstag

Holnap kiderül. Még az is lehet, hogy az alaplapi csoda Realtek hálózati vezérlő lesz a ludas.....

(#6430) McSzaby


McSzaby
őstag

Szeva!

Valaki tud pontos adatokat az USB kezeléséről a routernek openwrt alatt? Mekkora másolási sebesség érhető el hálózaton? BD50 streamelésére képes lenne USB-ről?

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#6431) doberman válasza _NCT (#6429) üzenetére


doberman
senior tag

szia!
próbálj meg egy live linux-ról bebootolni, akkor kapsz-e ip címet.. egy próbát megérne..

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#6432) Celtis válasza _NCT (#6429) üzenetére


Celtis
veterán

Túl fura dolgok történnek nálad. Én inkább a gépedben keresném a hibák forrását.

Itt van egy [link] ahol windows 7 DHCP probléma megoldást írnak le, de szerintem nem ez a gond, hiszen alapvetően a routeren futó DHCP kompatibilis win7-tel, hisz naponta tapasztaljuk.

(#6433) edeleny válasza Intruder2k5 (#6419) üzenetére


edeleny
őstag

Mivel nem rég bogoztunk hasonló problémát!

Hány modem/routered van?
Nem lehet hogy valahol egyezik az IP cím??

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6434) szeva000 válasza edeleny (#6426) üzenetére


szeva000
addikt

nálam is az ntfs volt a ludas usb-s hdd-nél...mióta ext4-ben megy,stabilan 15MB/s-al megy az adatátvitel.

(#6435) Intruder2k5 válasza edeleny (#6433) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt most kinek írtad?

Ha nekem, akkor felesleges volt, mert semmi problémám nincs jelenleg! :)

Ha pedig az én hsz-em címzettjének, akkor a gond az, hogy az Ő gépe egyáltalán nem kap IP-t, ergo nehezen lehetne IP cím ütközés! :)

(#6436) _NCT


_NCT
őstag

News!!!4!

Kipróbáltam most céges gépen és valószínű nem a router-el lesz baj, ugyanis itt kb 10-15 másodperc alatt kapott IP címet LAN-on keresztül a PC. Ráadásul kábelt is direkt otthonról hoztam, hogy kiderüljön, az-e a rossz, vagy a gépem, vagy a router.

Nem tudom Asrock lapok mennyire számítanak jónak... De lehetséges, hogy a hálókártyám (integrált) nem szereti mostanában a dolgokat. Linux alól is megnézem majd, lesz-e baja a router-el, ha igen, hálókártya csere, vagyis majd újat kell vennem...

(#6437) Tim72 válasza McSzaby (#6430) üzenetére


Tim72
tag

Ha ez segít esetleg.
Nekem mc-vel "ruteren belül" a külső hdd ext4-el , a hdd-ről ugyanarra a hdd-re 10MB/sec a másolási sebesség, nagyméretü file esetén.

Olvass viszza, bannak viszonylag jó hálózati elérési eredmények, de nem emlékszem a pontos adatra.

(#6438) McSzaby válasza Tim72 (#6437) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem tlaáltam nagyon 17 mbps-nél jobb adatokat másoknál sem, szóval ez halott ügy, továbbra is használom a kis DIY nasomat. :)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#6439) BukZso válasza BukZso (#5999) üzenetére


BukZso
csendes tag

Sziasztok!

Megvásároltam egy WDR3600-as routert, vargalex FW-t telepítettem rá, működik az eredeti elképzeléseim szerint, néhány kivételtől eltekintve.
Külső HDD-t csatlakoztattam hozzá, amelyre a Transmission segítségével torrent töltök, illetve a miniDLNA-t használom arra, hogy az LG tv-n megtekinthetőek legyenek a média tartalmak (a felíratokat is kiválóan kezeli).

Az alábbi porblémák azonban meglehetősen megkeserítik a router használatát:
1. Körülbelül 5-10 percenként ledobja a Wi-Fit a rendszer, és minden 3. alkalommal a routert is újra kell indítani. Sem a 2.4, sem az 5 GHz-es hálózathoz nem enged ilyenkor csatlakozni (hitelesítési hiba). Van ötletek, tapasztalatotok, hogy mi okozhatja az ismétlődő lefagyásokat?
2. A miniDLNA minden újraindítás után újra indexeli a médiákat, ami meglehetősen időigényes. Van mód arra, hogy a már indexelt tartalmat ne olvassa be újra?
3. A miniDLNA logja tele van az alábbi bejegyzéssel:
"[2014/02/16 10:36:01] upnphttp.c:1048: warn: HTTP Connection closed unexpectedly"

A segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
Halsziv

(#6440) trance89 válasza BukZso (#6439) üzenetére


trance89
őstag

hónapok óta csak a wifi problémától zeng a topic, vissza kellett volna olvasni pár hsz-t, kb hetente több alkalommal linkelve van: [link]

(#6441) Intruder2k5 válasza BukZso (#6439) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A miniDLNA adatbázis helyét állítsd át a HDD-re, akkor nem fog non-stop újra indexelni!

(#6442) Celtis válasza _NCT (#6436) üzenetére


Celtis
veterán

Inkább a windowsban lesz a gond.
Guglizz rá. Tegnap én is betettem egy linket egy lehetséges megoldásról.

Ha megvan a megoldás érdemes újabb próbát tenni a vargalex fw-rel is. Hátha megszűnik a csomagvesztés is.

(#6443) _NCT válasza Celtis (#6442) üzenetére


_NCT
őstag

Múltkor Kubuntu alatt is volt bőven csomagvesztésem, valami 30%, tehát nem hiszem h vindózos gond lesz. De ma teszek ismét egy Linux-os próbát is.

De ez a Wake-On-Lan simán lehet amúgy, főleg hogy ARP Binding-nál a MAC címem hozzárendeltem a 192.168.0.100-as ip-hez.... Mert ugye enélkül nehéz netről kelteni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#6444) Celtis válasza _NCT (#6443) üzenetére


Celtis
veterán

Lehet, habár én nem a wake-on LAN megoldásra gondoltam, hanem a registry módosításra.

(#6445) BukZso válasza trance89 (#6440) üzenetére


BukZso
csendes tag

Kösz az infót, kipróbáltam a leírtakat, módosítottam a rendszerindítást, de nem segített.

Nem Wi-Fi hatótávolság problémám van, hanem az, hogy lefagy, illetve ledobál a Wi-Fi hálózatról rendkívül gyakran. Most már kb. percenként megy el a Wi-Fi, van bárkinek ötlete?

(#6446) BukZso válasza Intruder2k5 (#6441) üzenetére


BukZso
csendes tag

Szia!
Köszönöm, ez segített!

(#6447) _NCT válasza Celtis (#6444) üzenetére


_NCT
őstag

Na linux alatt vagyok es most tokeletesen mukodik dhcp router felol. Szal a windows a sz/r.

(#6448) _NCT válasza _NCT (#6447) üzenetére


_NCT
őstag

Sajna ettől még Poli fw-je ugyanúgy nem jó, még mindig rohadt lassú a letöltésem, sok a csomagvesztés.... Jövőhéten elviszem valakihez, megnézzük nála hogy muzsikál, hogy kiderüljön a gépemben van-e a hiba vagy sem.

A DHCP-s probléma úgy néz ki windows-os, nem a kütyü hibája

(#6449) Celtis válasza _NCT (#6448) üzenetére


Celtis
veterán

Kizártnak tartom, hogy hibás legyen a router.
Próbáltad a LAN IP címet ugyanarra állítani, mint a gyári FW esetén (192.168.0.1)?
MTU beállításokat ellenőrizted (ADSL esetén 1492)?
Igaz az utóbbi a ping vesztést nem magyarázza.

(#6450) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani valami ingyenes VPN szolgáltatást ? ami normális sebességű.

valamint olyan eszközt, amivel lehet logolni a routeren keresztül menő forgalmat.

IP - milyen oldalt nézett.

Köszi

[ Szerkesztve ]

-.-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.