Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) vargalex válasza kaciokos (#7150) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezek a ledek nincsenek definiálva a system config-ban, ezért az uci-n nem is lehet kiolvasni a megfelelő értéket, ezért nem is tud ledet kapcsolni.

Így a kérdéses sort erre cseréld (pl. a qss led esetén):

sysfs="tp-link:blue:qss"

Alex

(#7152) kaciokos válasza vargalex (#7151) üzenetére


kaciokos
őstag

Juhúúú, működik, köszi szépen. :R

Végülis a system LED lett a nyerő, mert időközben rájöttem, hogy a QSS LED amúgy sem ég... :)

(#7153) vargalex válasza kaciokos (#7152) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Örülök, hogy sikerült.

Alex

(#7154) bba


bba
tag

sziasztok!
gyorsa kérdés: milyen a wifi jelerőssége, stabilitása ennek a 3600-asnak, egy 1043ND v1.8-ashoz képest, tégla lakásban, a lakás két vége között? jobb vagy rosszabb a lefedettsége? :F

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#7155) suste válasza bba (#7154) üzenetére


suste
veterán

elvileg a 3 antenna miatt jobbnak kéne lennie a 1043-asnak, de a valóságban nagyon egyedi a wifi lefedettség minden wifis eszköznél (falak, egyéb wifis eszközök, kliensek, stb)
nálam pl volt 1043v1, és ezt váltotta a 3600, és nemhogy a 1043 volt a jobb, hanem a 3600
de valószínüleg ebbe beleszólt nagymértékben a DMA hiba is
és lehet hogy a 1043v2 meg jobb lenne a 3600-nál...

(#7156) kali válasza bba (#7154) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 3 antennás eszköznek akkor van előnye, ha van is olyan ellenoldali eszköz, ami kihasználja a 3*3:x mimo képességet, tehát szintén 3 antennás, és legalább 2t3r, 3t2r, netán 3t3r mimo képes, ellenkező esetben nem tud érvényesülni a 3 antenna jobbsága, és sajnos elég ritka a 3 antennás ellenoldal, notiknál nagyon elvétve, tabletek és mobilok esetén meg nincs is.
azt viszont figyelembe kell venni, hogy a tl-wdr3600 dual band képes, így ha van 5 GHz tudású ellenoldal, és az adott módban csatlakozik fel rá, akkor nem bírja majd olyan jól a távolságot és az akadályokat a kapcsolat, de ez nem az eszközök, hanem az 5 GHz sajátossága, minden eszköznél igaz, viszont cserébe jobb átviteli sebességgel bír, mint a 2.4 GHz, és ha telített utóbbi sáv, akkor az 5 GHz a menekülőút.

(#7157) bba válasza kali (#7156) üzenetére


bba
tag

hát 2 régebbi laptop (céges) két okos telefon és egy TV csatlakozna rajta Wifin.
ebből a TV tud 5Ghz-et, a többi nem és nem is 3MIMO-sak.
Ki tud egyáltalán szolgáni 4 eszközt? :F gondolom illendő lenne.
1 b-s mobil 1 g mobil egy n1es laptop és 1 g laptop van jelenelg,
ebből általában a b-s mobil nem tud csatlakozni, a g-s laptop is csak 11 alatti csatornákon működik, ha feljebb rakom, akkor már nem látja a hálózatot. :(

Vannak azért más szomszédos jelek is, de ami zavar, hogy a hálószoban a nappaliból már alig vagy egyáltalán nincs jel, pláne hátul az erkélyen kint.
Ott már a szomszádnak erősebb a wifi jele, mint a sajátom ,pedig fzikálisan közelepbb van az enyém ,de a ajtó a falak és szűk közlekedő gondolom bezavar a wifi jelbe.

Legalább annyit akarnék elérni, hogy a lakáson belül ne kelljen vadászni a jelre..

[ Szerkesztve ]

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#7158) kali válasza bba (#7157) üzenetére


kali
legenda

a 4 eszköz nem probléma, hiszen sokkal erősebb hardveresen a jelenlegi routerednél.
a b szabvány használata nyűgös, főként az épp használt csatorna miatt, de az meg nem mehet a g és az n szabványos kapcsolat rovására, mixed módban meg nehéz olyan csatornát találni, ami három szabvány alatt is megfelelő egyszerre.
magyar régióban hiába tud a router 13 csatornát, nagyon sok ellenoldali eszköz nem szereti/kezeli le a 11 feletti értékeket.
arra sajnos nincs garancia, hogy ahol jelenleg nincs megfelelő kapcsolat, ott bármilyen más routerrel lesz, hiszen ez nem csak a router függvénye, és ahogy írtad is, nem is mindig csak a távolság befolyásoló tényező.

(#7159) Centaurus


Centaurus
tag

Üdv!
Egy polyan problémám lenne hogy a router nem csatlakoztatja a vinyót.Esetleg valami ötletetek van hogy mi lehet a baj?

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#7160) sutszi


sutszi
veterán

Szeretném a routert berakni egy UPC-s csodamodem/router kombó mögé betenni és az lenne a kérdésem, hogy mit és hogyan kell beállítani.
A UPC-s modem/router-be jön a tv,telefon, net. Innen kábelen lenne rákötve a wdr3600-as. Szeretném ha mindkét eszköz továbbra is szórná wifi-n is a netet mert így elég nagy területet le lehet fedni. A nagy kérdés, hogyan lehet a modem/router-ből leosztani a netet kábelen a wdr3600-as számára?
A dhcp szerepét jobb szeretném a routerre bízni, de ha tudtok olyan indokot ami miatt ez nem jó ötlet akkor ne tartsátok vissza.

Ami még fontos lenne, hogy a korábban már beállított no-ip-s megoldással távolról is tudjam konfigurálni az eszközöket. Na de ha a szolgáltató eszköze után van kötve a router akkor az problémásnak tűnik...ráadásul ezt az eszközt is jó lenne elérni, de nem tudom van-e rá lehetőség egyáltalán.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7161) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok!
Megoldódott a vinyó gondom..Most az a bajom hogy nem működik a mini dlan..Esetleg valakinek valami ötlet?
A tutiság kedvéért leírná valaki hogy hogyan kell beállítani?Hátha elrontottam valamit.
Előre is köszi

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#7162) suste válasza sutszi (#7160) üzenetére


suste
veterán

szerintem a legjobb megoldás, ha átrakod switch-be a 3600-ast, a 1043-as topikban található vargalex leírás alapján
az egyikbe jönne az UPC routerből a kábel (tehát LAN-LAN összeköttetés lenne)
így lesz 5db LAN portod a 3600-on
3600 LAN interfészen átálítod az IP-t (pl: UPC:192.168.1.1 -> Tplink: 192.168.1.2) és beállítod a DNS-nek és átjárónak az UPC-t,
vagy teheted DHCP-re is a LAN-t, és aakkor kér magának egy IP-t
az UPC-ben megnyitod a megfelelő portot a 3600-on futó alkalmazásoknak (9091-tm, 21234-tm, 22-ssh, 21-ftp, 80-luci)
az UPC cucc lesz a DHCP kiszolgáló minden eszköznek, így minden eszköz látja a másikat, mehet mindegyiken a wifi (külön csatornára érdemes tenni őket, és akkor kevésbé zavarják egymást)
3600-on futó DLNA és SAMBA is minden gépen elérhető lesz, bárhova is csazlakozik (UPC kábel/wifi, Tplink kábel/wifi)

én ezt megcsináltam haveromnál több mint egy éve T-home-os Cisco-val, azóta is hibátlan

dyndns maradhat a Tplinken is, csak webes ellenőrzésre kapcsold

[ Szerkesztve ]

(#7163) Zoolesz válasza Centaurus (#7161) üzenetére


Zoolesz
csendes tag

Én az alábbi képen állítotam be a DLNA-t:

opkg update
opkg -dest kulso install minidlna luci-app-minidlna

opkg-link mount /mnt/loopdisk

nano /etc/config/minidlna
config minidlna config
option 'enabled' '1'
option port '8200'
option interface 'br-lan'
option friendly_name 'MiciDLNA Server'
option db_dir '/mnt/hdd/minidlna'
option log_dir '/mnt/hdd/minidlna'
option inotify '1'
option enable_tivo '0'
option strict_dlna '0'
option presentation_url ''
option notify_interval '600'
option serial '15774422'
option model_number '1'
option root_container '.'
list media_dir '/mnt/hdd/video'
option album_art_names 'Cover.jpg/cover.jpg/AlbumArtSmall.jpg/albumartsm

Gép és TV is tökéletesen látja.

(#7164) suste válasza Zoolesz (#7163) üzenetére


suste
veterán

option db_dir '/mnt/hdd/minidlna'
option log_dir '/mnt/hdd/minidlna'

ezek a beállítások függnek a mountolási ponttól, így nem biztos hogy neki is jók....de persze előfordulhat, hogy igen:)

[ Szerkesztve ]

(#7165) Zoolesz válasza suste (#7164) üzenetére


Zoolesz
csendes tag

Mint ahogy az alábbi sor is:

list media_dir '/mnt/hdd/video'

de úgy gondolom ezeket csak megtudja magának adni.

(#7166) suste válasza Zoolesz (#7165) üzenetére


suste
veterán

hát ez az!
összesen ezt a 3 sort kell beállítani:)
tehát ha valaki kérdezi, hogy mi a jó beállítás, akkor pont ez viheti be az erdőbe....ezért írtam csak.....

[ Szerkesztve ]

(#7167) sutszi válasza suste (#7162) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Ezt még emésztgetnem kell. Olyan kell amit a lehető legkevesebb külső beavatkozással tudok távolról megoldani.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7168) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Új netszolgáltatóm van (T-Home), és VDSL-en jön a netjük egy Speedport W724-es modem-router-en keresztül. Erre csatlakozik rá a WDR3600 (Vargalex 1.7-es Openwrt-vel), majd őrá a pc. Minden szép és jó, net is van a pc-n, a hálózati megosztás is működik, viszont a Transmission-t egy istenért sem tudom működésre bírni.

Ha a pc-ről indítok egy utorrent-et, ott tesztelve a port forward-ot, nyitottnak látja az adott portot, és mind letölteni, mind seed-elni lehet vele, de a Transmission meg sem mukkan, és szerinte a port is zárva van.

Természetesen, port forward be van állítva mind a két router-en, az WDR3600-on a Transmission-nél pipa a port átirányításnál.

Találkozott már valaki hasonlóval?

(#7169) Centaurus válasza suste (#7164) üzenetére


Centaurus
tag

Köszi a segítséget!
Jó lett a dolog..De ma reggelre megint szétesett a router...Van ötletetek hogy miért lehet ez?
Majdnem egy évig rendben ment minden..de most úgy befagy a router hogy még az ip cím beütése után sem hozza be a lucit.csak resett után tudom elérni és akkor meg megint mindent be kell állítanom rajta mindent.
talán újra kéne húzni az openwrt?vagy lehet hogy a vinyóm döglődik és az miatt szar be minden?

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#7170) suste válasza Centaurus (#7169) üzenetére


suste
veterán

Vagy túlterheled a tm-et, vagy elfáradt a táp vagy a vinyo haldoklik szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#7171) Centaurus válasza suste (#7170) üzenetére


Centaurus
tag

Akkor tesztelem..ha most jó lesz megint akkor nem érdekel a dolog.Amúgy van egy vinyós tippem...mármint a mobilrack amiben van a vinyó az elég no name...lehet hogy az haldoklik...jövő héten körbenézek veszek egy másikat.Amúgy két vinyóval hogy boldogul a router?Mert akkor lehet hogy a torrentes dolgaimat az egyik vinyórol fogom csinálni és a másik USBn meg lesznek az adataim..
Amúgy a vinyót megint nem csatolja a router...

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#7172) ubid


ubid
őstag

Sziasztok. Egy kis hiba történt a rendszerben, nem tudok rájönni miért, légyszi aki tud segítsen, vagy adjon tanácsot, mi lehet a baj, mit nezzek meg.

Az van, h internet elérhetőségem jelzés szintig van, tehát azt jelzi, hogy kapcsolódott. Belső hálót el tudom érni, pl a NAS-t.
Viszont egyetlen egy darab honlap sem jön be böngészőn keresztül, se a chormeal, se mozzilaval, sem pedig internet explorerrel.

Ami érdekes, hogy TOR browserrel meg igen.

Hol lehet a hiba ?

( még egy hónapja kb spotfulox telepítettem, de az egy hónapja volt és eddig semmi baj nem volt miatta )

Ja és csak ezen az egy gépen van ez a hiba

[ Szerkesztve ]

-.-

(#7173) Intruder2k5 válasza ubid (#7172) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez sem jön be?

http://173.194.39.151

[ Szerkesztve ]

(#7174) tusi74 válasza Intruder2k5 (#7173) üzenetére


tusi74
őstag

Nem Avast vírusirtód van? Ugyanis tegnap én is pont így jártam. Frissült az Avast, kérte az újraindítást, és újraindítás után nem jöttek be az oldalak, de a belső hálót elértem. Megoldás, teljes Avast újratelepítés volt.

(#7175) ubid válasza Intruder2k5 (#7173) üzenetére


ubid
őstag

De ez bejön!

tusi74: nem

[ Szerkesztve ]

-.-

(#7176) Intruder2k5 válasza ubid (#7175) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor állíts be DNS szervert ezen a gépen, mert valószínűleg nem kapja meg a címet!

(#7177) ubid válasza Intruder2k5 (#7176) üzenetére


ubid
őstag

Azt hogy tudom megtenni ?

-.-

(#7178) Intruder2k5 válasza ubid (#7177) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Windows?

Vezérlőpult -> Hálózati kapcsolatok -> Helyi kapcsolat tulajdonságai
(ha kábelen csatlakozol)

[ Szerkesztve ]

(#7179) ubid válasza Intruder2k5 (#7178) üzenetére


ubid
őstag

Egyébként ez egy céges laptop. bent a cégnél hálózatba van, kábelenc satlakozik, sose volt gond.
korábban is hoztam már haza a gépet hétvégére, akkor is wifin csatlakoztam, semmi baja nem volt sose.
csak tegnap kezdte el csinálni.

windows, igen, és wifin csatlakozok.

Milyen címre kell beállítani ?

SZERK: áá lehet az volt a baj, hogy volt beállítva DNS, mert valami volt beállítani, bár nemtom hogy került be oda, gondolom központból állították.

Most kiszedtem, így megy, majd ha bemegyek esetleg visszaállítom!

Köszönöm a segítséged!

[ Szerkesztve ]

-.-

(#7180) Intruder2k5 válasza ubid (#7179) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó az amit a képen látsz, azok a Google által üzemeltetett publikus DNS szerverek, bárki használhatja! Amennyiben Google fóbiás lennél, úgy használj OpenDNS-t!

208.67.222.222
208.67.220.220

De mindezt beállíthatod a routerben is, a LAN, vagy DHCP részben (firmware-től függ), ez esetben a router nem magát fogja hirdetni mint DHCP kiszolgáló, hanem közvetlenül megadja a klienseknek a szerver címeket, így azok direktben oda küldik majd a kéréseket! Ez azért is jobb, mert a routerről jelentős terhelést vesz le!

Igen akkor minden bizonnyal saját, céges DNS szerverek!

[ Szerkesztve ]

(#7181) sutszi válasza Intruder2k5 (#7180) üzenetére


sutszi
veterán

...ez esetben a router nem magát fogja hirdetni mint DHCP kiszolgáló, hanem közvetlenül megadja a klienseknek a szerver címeket, így azok direktben oda küldik majd a kéréseket! Ez azért is jobb, mert a routerről jelentős terhelést vesz le!

Nyilvánvalónak tűnhet a válasz, de azért megkérdezem. Ha helyi hálózaton csinálok egy mydomain.com címet ami a másik gépemre mutat, akkor ennek a feloldását azért továbbra is a router megoldja, és a kliensek nem a kinti szervereknél próbálkoznak először?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7182) Intruder2k5 válasza sutszi (#7181) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Normális esetben így kellene lennie, igen! Bár másik gépem jelenleg nem megy, de a routert ugyanúgy elérem a neve alapján, és én is OpenDNS-t használok!

[ Szerkesztve ]

(#7183) sutszi válasza Intruder2k5 (#7182) üzenetére


sutszi
veterán

Kösz. Akkor szerintem ezt én is be fogom állítani.
OpenDNS szerverek gondolom nem túl gyakran halnak le...?!

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7184) Intruder2k5 válasza sutszi (#7183) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én eddig még sosem tapasztaltam ilyet, ellenben a UPC szervereivel! Előtte Google DNS volt beállítva, azt is használtam 1-2 évet, azzal sem volt gond, csupán gondoltam, hogy megpróbálom az OpenDNS-t is, és most itt maradt, így néhány hónapja ez van!

(#7185) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Erre senkinek semmi ötlete? :-(

(#7186) vargalex válasza Intruder2k5 (#7182) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Alap esetben a router továbbra is saját magát fogja DNS szerverként hírdetni. Máskülönben természetesen a belső neveket sem oldaná fel, hiszen a kliensek nem is hozzá fordulnának!

Nálam a WAN interface-ra vannak beállítva a google DNS szerverek, de azok csak a router resolv.conf.auto file-jában jelennek meg, a kliensek továbbra is a router LAN IP-jét kapják DNS szerverként.

Persze LAN interface-on beállítva más lehet a helyzet. Hacsak nem hirdeted saját magadat is.

Alex

(#7187) Intruder2k5 válasza vargalex (#7186) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nekem LAN-ra van állítva az OpenDNS, a kliensek azt kapják meg közvetlenül, illetve 3. és 4. címként a UPC szervereit is, pont ahogy a lentebbi képen a routerben is látszik, de mégis működik a belső domain is! Elérem párom laptopját is, és a routert is a domain neve alapján!

Sajnos kliensről nem tudok most képet mutatni, mivel jelenleg nem vagyok otthon, majd esetleg este, de gondolom vagyunk úgy, hogy azért elhiszed nekem! :)

[ Szerkesztve ]

(#7188) vargalex válasza Intruder2k5 (#7187) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Akkor valószínűleg a PC lokális DNS cache-éből oldja fel. Mert az egészen biztos, hogy az OpenDNS nem fogja a belső neveket feloldani. De egy nslookup-al meg is nézhetnéd majd otthon. :)

Mondjuk az felettébb érdekes, hogy az OverView-ben a WAN-nál látszik az OpenDNS szerver. Igaz, a Static DNS beállítás számomra nem egyértelmű, hogy mire vonatkozik...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#7189) kaciokos válasza vargalex (#7188) üzenetére


kaciokos
őstag

Azt is számítsuk bele, hogyan működik a Windows névfeloldása:

1. Nem én vagyok-e?
2. Benne van-e a hosts file-ban?
3. DNS lekérdezés a beállított szerverről.
4. Broadcast a LAN-on, hátha jelentkezik az illető.

És persze amint egy lépés eredményt hoz, akkor a következő más nem játszódik le. Szóval LAN-on és subnet-en belül a 4-es lépés is csinálhat "névfeloldást" DNS szerver nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#7190) vargalex válasza kaciokos (#7189) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, ilyenre gondoltam én is. De nyilván így lassabb lesz a névfeloldás. :) Persze nem észrevehető a különbség.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#7191) Centaurus


Centaurus
tag

ÜDv mindenkinek!
Valamiért szétesett a routerem szóval újra kellett csinálnom a beállításaim,és azóta távolról nem érek el semmit pedig a DDNS beállítások jók.Esetleg valakinek valami Ötlet?

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#7192) Centaurus


Centaurus
tag

Bocsi még ez lemaradt azt mondja a transmission hogy host not found.
PEdig az is jól van beállítva...nem értem..(ha azt mondjátok hogy várjak míg ráfrissít a szolgáltatóm az nem jó mert már egy nap eltelt és semmi változás.Amúgy Changeip a szolgáltató)

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#7193) Intruder2k5 válasza vargalex (#7188) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, zavaros ez, tudom én is! Nyilván az OpenDNS nem oldhatja fel, ez egyértelmű, pedig látszólag mégis az oldja fel! Ezt néztem én már máskor is! Valami Windows anomália van... :)

DNS Cache-t nem használok, le van tiltva a szolgáltatás!

kaciokos, hogy fokozzam a dolgot, ki is kapcsoltam a keresett acer-notebook-ot, ezért is nem válaszolt a pingre, tehát ő tuti nem válaszolt a broadcast-ra se, viszont a routerben benne van az IP MAC Bind-ben a WOL miatt, így kizárásos alapon mégis a router lesz a "tettes", bár a mikéntjét én sem vágom most!

Gondolom egy wireshark eldöntené a kérdést, de arra most lusta vagyok! :)

[ Szerkesztve ]

(#7194) s.zsolt94


s.zsolt94
csendes tag

Sziasztok!

A mai nap jutottam hozzá, eme csodához.
Tudni kell, hogy digi netem van, tehát telo csatinál van bevezetve..
a probléma a következő: Megfelelően összekötöttem, egyenes kábel ki a fali csatiból, bele a kék wan/net portba. A gépet szintén összekötöttem vele. Várok és várok, de csak villognak a ledek , kivétel a power.. kb. ez megy 20 perce. Else érem se böngészőből, se cdről... Mit tudok csinálni vele?

Segítségeteket előre is köszi!:)

(#7195) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Ha egy ilyen wdr3600-as router mögé rakok egy gigabites routert (ami switchként üzemelne), akkor ott is megmarad a gigabites sávszél vagy pedig már kevesebb lesz?

szerk.: köszönöm a gyors választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#7196) kali válasza szjoci (#7195) üzenetére


kali
legenda

szia,

marad, amíg szűkebb keresztmetszet nem kerül a láncolatba; 100-as eszköz vagy kábel...stb.

(#7197) Celtis válasza Rocko66 (#7099) üzenetére


Celtis
veterán

Ma jött a levél a dyndns-től, hogy 30 nap múlva végleg megszűnik az ingyenes ddns szolgáltatás. Béke poraira.

(#7198) suste válasza Celtis (#7197) üzenetére


suste
veterán

na, már a 1043-nál is írták, de ott még nem akartam elhinni
de akkor ezek szerint már nem sokáig él:(
én levelet még nem kaptam egyébként.....
végülis van egy címem, amit még az IP kamerához adtak, csak ott a cím az fix, a dyndns-nél meg én választhattam, amit könnyebben megjegyeztem....

(#7199) vargalex válasza suste (#7198) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Váltsatok ipdns.hu-ra, tökéletesen megy. Ráadásul a fejlesztőt /üzemeltetőt is ismerem. :) Nincs kötelező login a weboldalra, stb.

Alex

(#7200) s.zsolt94


s.zsolt94
csendes tag

Sziasztok megint!

Megpróbálom akkor újra, kicsit részletesebben, hátha kapok választ, mert a mostani tervem az, hogy holnap cseréltetem...

Szóval az összekötés sikeres volt, Digis netem(PPPOE) van.
Bekapcsolom a routert 2 mp-enként felvillan minden, kivéve a power ledet, ami folyamatosan világít.
Kipróbáltam az összes lan portot, mindegyiknél ez van:
a Hálózati és megosztási központban látszik, hogy csatlakozni próbál, eljut azonosításig, majd max 1 másodpercen belül ledob, és átvált arra, hogy nincs vezetékes kapcsolat és ezt a végtelenig..

Természetesen a router ipjét nem érem el, sőt a tplinklogin.netet sem, sőt pingeltetni sem tudom.. A lemez is ledob, hogy ellenőrizzem a kapcsolatot, meg a modell számot...

Ami még fura: a HDD ledek mindig felvillannak 2mp-enként, olyan érzés, mintha a táp nem lenne jó, vagy az FW lenne sérült..

A segítséget köszönöm előre is, elnézést a "spamolásért" és a noob kérdésért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.