Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Neoka


Neoka
aktív tag

Nekem is volna kérdésem.

Szeretném az FTP-t úgy beállítani, hogy ftp/x user csak az x könyvtárat lássa y user meg csak az ftp/y könyvtárat. Én meg mindent. :)

Odáig eljutottam, hogy adduser -rel kell hozzáadnom a felhasználókat.. de itt el is akadtam.

Hol, hová és milyen formátumban kell beírnom?
Külön jelszavakat is szeretnék beállítani nekik. Ezzel is gondom van.

Valaki aki éppen ráér és el tudnád mondani, írni, hogy hogyan is kell ezt csinálni?

Ha egyszer megcsinálom már utána tuti menni fog. :)

köszönöm

(#5052) Zirowe válasza Neoka (#5050) üzenetére


Zirowe
nagyúr

És hogy csináltad?

Én kitöröltem a sorokat, amik nem kellenek, majd a lucin a minidlnara kattintva ezt az üzenetet kapom:
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute cbi dispatcher target for entry '/admin/services/minidlna'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/cbi.lua:334: Unable to read UCI data: minidlna
stack traceback:
: in function 'assert'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5053) Zirowe válasza Zirowe (#5052) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Újraindítás, leállítás, de ezek után is elérhetetlen a minidlna fül.

Most így néz ki a file:

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5054) suste válasza Zirowe (#5053) üzenetére


suste
veterán

minek a végére az a két '
töröld ki az egyiket, lehet az zavar be

(#5055) Zirowe válasza suste (#5054) üzenetére


Zirowe
nagyúr

És tényleg.
Gondolom törléskor csúszhatott oda.

Köszi a segítséget. :):R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5056) Neoka válasza Zirowe (#5052) üzenetére


Neoka
aktív tag

látom közben kaptál segítséget. :)

(#5057) ZooLee válasza suste (#4840) üzenetére


ZooLee
őstag

Sziasztok,

Kicsit visszatérnék egy múlt heti témára: WDS kontra repeater.
Köszönöm a segítséget és az ötleteket, kipróbáltam mindkettőt. A WDS-nél vargalex-nek igaza lett (naná :) ), így sikerült összehozni a WDS-t.
Namost, a másik, suste kolléga javaslatára megnéztem a repeater módot is (egyébként máshol is belefutottam a keresgélés közben) azt is sikerült összehozni. Kicsit furcsállom viszont, hogy elméletileg a WDS és a repeater mód nem ugyanaz, mégis a két fenti beállítást gyakorlatilag ugyanúgy kellett megcsinálni. Most akkor miben is különbözik tulajdonképpen a WDS és a Repeater? Most nekem úgy tűnik, hogy a WDS egy butított Repeater mód, nem?

Más: Sajnos megint csalódtam kicsit a TP-Linkben (először ugye akkor, mikor kiderült, hogy mennyivel gyengébb a 3600-os wifije, mint a 1043-é) most pedig a 1043-ban halálozott el a WAN port. :( Most van nálam egy MikroTik RB kipróbálásra (OK, tudom, nagyon nem egy kategória a kettő, árban sem) na, annak van wifije rendesen, kicsit elmélyedek benne, de lehet hogy TP-Link/OpenWRT-t lecserélem. Mármint routerként, de valószínűleg a 3600-ast megtartom, és az lesz a letöltő gép helyett, mert az is haldoklik...

Z.

(#5058) McSzaby


McSzaby
őstag

Nos, a wifi problémát kipipáltam. Kijön a 300 mbps és 12-16 mega között másolok 5 Ghz-n.

Hogy csináltam? Egyszerű. Megvettem az adaptert, amit ehhez a routerhez ajánlanak... TL-WDN3200-s külső, USB adapter. Azért ez annyira nem tetszik, de legalább így olyan mintha kábelen dolgoznék.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#5059) wwenigma válasza McSzaby (#5058) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azaz most máshol van az antennad aminek más a nyeresége is? :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5060) McSzaby válasza wwenigma (#5059) üzenetére


McSzaby
őstag

Próbáltam már másik külső adapterrel is, azon se nagyon jött ki. Mondjuk jobb volt sokkal, de nem ilyen eredmény. Ezzel azt kapom, amit elvártam a wifi szabványtól ilyen árban. :) Kár, hogy külső...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#5061) joker.001 válasza Darko (#5041) üzenetére


joker.001
csendes tag

Sajnálom, hogy nem sikerül....most éppen nincs több ötletem, de ha valami lesz akkor megírom, hátha fog neked is segíteni. Lehet elég lett volna egy újraindítás a "rendszerindítás" résznél a reset helyett.

(#5062) Darko válasza joker.001 (#5061) üzenetére


Darko
senior tag

Ok, ezt is köszi :)!

Ma vettem egy 500 GB-os usb-s hdd-t, megformáztam a vargalex beépített lemezkezelőjével, csatoltam a "csatolási pontok"-nál, a struktúra így néz ki:

Valaki lát valami nem helyénvalót?

Eléggé tanácstalan vagyok már :(

Előzmény
másik

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#5063) Kicsirics77 válasza Darko (#5062) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ez igy teljesen jó,mi a gondod vele?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5064) Darko válasza Kicsirics77 (#5063) üzenetére


Darko
senior tag

Én is úgy gondolom, DE nem tudok ftp-vel belépni az usb-s vinyóra. Fut rajta a transmission, és szeretnék total commanderrel belépni és nem megy. Lehet az FTP és a router belépési jelszava egy és ugyanaz? Vagy netán a fájlok, könyvtárak jogosultságával van a probléma, hogy nem tudok belépni?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#5065) Lacics25 válasza Darko (#5064) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Szia!
Csupán a saját tapasztalataimmal tudok segíteni. A jelszavak lehetnek azonosak, ezzel nincs baj.
Total Commanderben eléred a meghajtót? Ha igen, a FTP beállításoknál lesz a baj.
próbáld meg a kiszolgáló nevét így megadni: 192.168.1.1:21
A jogok megadásából éppen én kaptam gyorstalpalót az elmúlt hét végén. Visszaolvasva megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#5066) Darko válasza Lacics25 (#5065) üzenetére


Darko
senior tag

Szia, köszi!

Épp most sikerült belépnem, DE csak az ftp usernévvel, csináltam magamnak egy másikat, na azzal nem sikerül sehogy sem! Napokig próbálkoztam belépni és most meg nem tudnám mondani, hogy most miért engedett belépni. Nem baj, elleszek vele most így ahogy van.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#5067) joker.001


joker.001
csendes tag

Sziasztok!

Ismét egy kérdéssel jöttem.
Hogyan tudom hálózati meghajtóként csatlakoztatni a routeren lévő HDD-t?
"Hibakód: 0x80070043....A hálózatnév nem található" - szöveg jön elő, hiába beírom az elérési utat.
Ha valakinek van ötlete azt szívesen fogadnám.

Előre is köszönöm.

(#5068) Intruder2k5 válasza joker.001 (#5067) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Total Commanderrel betallózod, majd Hálózat menü, és Hálózati kapcsolat!

(#5069) suste válasza joker.001 (#5067) üzenetére


suste
veterán

az ilyen kérdéseknél jó lenne minden esetben odaírni, hogy melyik FW van a routeren, úgy könyebb lenne segíteni
(hiába írtad le nem olyan régen, sokan járnak erre...)
teljesen más elérési út kell(het)......

(#5070) joker.001


joker.001
csendes tag

Rendben, köszönöm a segítséget és elnézést. Természetesen vargalex 1.1.7 fw-ről van szó.
Illetve lenne még egy kérdésem: sajnos volt egy áramszünet és a Transmission-ból eltüntek a torrent fájlok, és újból mindet le kellet töltenem és visszaraknom. Van-e mód arra, ha esetleg legközelebb előfordul ilyen eset, hogy megmaradjanak benne letöltött dolgok?

(#5071) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok! A héten akarok új routert venni magamnak mivel az előző meghalt és ezt néztem én is magamnak vagy egy 4900ast. 10k a különbség a 2 között és szeretném kérdezni, hogy melyiket ajánljátok nekem ha otthoni használatra lesz (2 lan gép, 1 wifis notebook, 1 mobil, 1 tablet és egy ps4 fog csatlakozni) és nem akarnám a közeljövőben lecserélni ugyh hajlandó volnék kifizetni azt a 10k pluszt. De ha azt mondjátok, h teljesen felesleges a 4900 akkor már holnap délelőtt elmennék a 3600ért mivel azt tudnék helyben vásárolni (Miskolcon lakok). Előre is köszi a segítséget!

(#5072) suste válasza joker.001 (#5070) üzenetére


suste
veterán

1: hálózati meghajtó csatolás: TC-ben hálózat/hálózati kapcsolat, betüjel kiválaszt, elérési út: "\\192.168.1.1\mnt"
feltéve hogy nem állítottad el a Luciban a SAMBA részen
2:torrent fájlok csak akkor tünhetnek el, ha nem a HDD-re irányítottad a luciban a transmission felületen a beállításokban (Beállítási fájl könyvtára), hanem a routerre
ha jól beállítod, akkor egy restart után megy minden tovább ahogy volt

(#5073) joker.001 válasza suste (#5072) üzenetére


joker.001
csendes tag

Köszi!

Sikerült csatlakoztatni, ahogy írtad, viszont a "beállítási fájl könyvtára" erre van beállítva-->/mnt/transmission, ha jól emlékszem ez az alapbeállítás is mert itt nem változtattam semmit. Akkor gondolom ez így jól is van. Viszont áramszünet után nem volt restart.........talán ezért volt üres a Transmission.

(#5074) joker.001


joker.001
csendes tag

Ismét akadt egy kis probléma.......
Nem tudok belépni a Luci-ba........ezt az üzenetet írja ki:

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute function dispatcher target for entry '/'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/sauth.lua:87: Session data invalid!
stack traceback:
: in function 'assert'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>

Tudtok erre valamit mondani?

(#5075) suste válasza joker.001 (#5073) üzenetére


suste
veterán

igen a TM beállítás akkor jó
elvileg kell lennie az /mnt/transmission-ben egy "Resume" mappának, abban gyűlnek a betöltött torrentek, innen kéne visszaraknia az elindulás után

maga az áramszünet okozott restartot gondolom, elvileg nem kell mégegyszer, ha csak valamiért nem hülyül meg a rendszer a ki/be kapcsolgatástól (áramszünetnél sokszor előfordul, hogy többször elmegy/visszajön)

luciba belépés:
vagy újraindítod az egész routert
vagy SSH-n újraindítod az uhttpd-t

[ Szerkesztve ]

(#5076) Lacics25 válasza Darko (#5066) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Szia!
Felhasználó hozzáadása:
ssh-n adduser parancsot beírva kilistázza a lehetőségeket
választassz, én ezt tettem: adduser -h komám/mappanév
létrehozza a felhasználót, és azonnal kéri a jelszót, ismét jelszó.
Felhasználó kész.
Ami nagyon fontos, lehet ezt hagyod ki: A hozzáadott felhasználót beírod LUCI-n az szolgáltatások/fsftpd fülön!

(#5077) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom hol induljak el és mi lehet a probléma. VPN-en belül szeretnék céges gépet elérni, viszont routeren keresztül amikor el is érem az adott gépet max.1-2 percen belül meg is szakítja a kapcsolatot és kb.5-10perc múlva tudok csak visszajelentkezni. Ha a router-t kihagyom és közvetlen kapcsolódok akkor semmi probléma folyamatos a kapcsolat.

Előre is köszönöm a segítséget.

szerk.:természetesen a topic címében szereplő routerem van, ami még fontos gyári firmware-el

[ Szerkesztve ]

(#5078) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok!

Na beszereztem ma egy 3600as routert és a kérdésem a következő lenne. Érdemes letölteni a gyártó honlapjáról a legújabb firmware-t? Erre gondolok: TL-WDR3600_V1_130909. És ha leszedtem ezt akkor az easy setup assistantot is érdemes lenne frissíteni? Erre: TL-WDR3600_V1_Easy Setup Assistant. Mivel a honlapon úgy van feltüntetve, hogy ez a setup a legfrissebb firmware-el lesz jó gondolná az ember, hogy ezt kell letölteni de a firmware maga az újabb (2013.09.09), szóval később lett kiadva mint a maga a software (2013.04.16). Úgyhogy nem tudom ilyenkor mi a teendő.

Előre is köszi a segítséget!

(#5079) VeryByte válasza bozsozso (#5077) üzenetére


VeryByte
őstag

Az 5-10 perc az a VPN visszajelentkezésednek vagy a gép hozzáférhetőségének az ideje? Gondodom VP pass-through be van kapcsolva a router-ben (ha nem lenne, szerintem ennyi sem menne).
Mi a belső háló IP tartománya? Nem ugyanaz véletlenül mint az otthonid tartománya?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#5080) bozsozso válasza VeryByte (#5079) üzenetére


bozsozso
őstag

Mi a belső háló IP tartománya? Nem ugyanaz véletlenül mint az otthonid tartománya?

Az a baj a hálózatokban nem nagyon vagyok jártas. A kérdés az lenne, hogy az otthoni és a céges belső hálója megegyezik-e? A céges gépre, gépekre fix IP címek vannak VPN-en belül. Viszont a belső IP-k nem ugyanabban a tartományban vannak.

(#5081) nylon111


nylon111
csendes tag

Sziasztok!

Minap vettem egy 360-as routert mert a jó öreg edimax megadta magát 9 év után.
Pont a felénél járok a fórum olvasásának (2500 hsz) de azt hiszem abba is hagyom mert teljesen kinai nekem....Ami meg érdekelne arról nem esett szó....
Ez lenne az:
Firmware Version:
3.13.26 Build 130129 Rel.59449n
Hardware Version:
WDR3600 v1 00000000

Nos...4 gépet kellene hogy kiszolgáljon, meg egy LG tv-t, ehelyett egynél tartok két napja, úgyhogy gondoltam kérdezek inkább....
Alapból egy gép csatlakozik kábelen, azzal nincs is gond, gyors mindt állat. A másik kettő asztali + egy laptopnál az a gond hogy megtalálálják ugyan a hálózatot, csatlakoznak is rá, kiirja hogy internetelérés stb, viszont ahogy ráklikk. a böngészőre megjelenik a wifi ikonnál a tálcán a felkiálltójel hogy nincs csatlakozás.
Otthon csoportnál is ugyan az a helyzet a gépek közt.. Nagy nehezen bejön ugyan a mappa viszont hamar el is tünik hogy nem tud kapcsolódni. Igazából nem nagyon állítgattam, hozzá vagyok szokva az edimaxhoz.
Nagyon stabil volt. Amit kiir a dhcp -ben mindt ip tartományt azon a "kereten" belül állítottam be a gépeken az ip-ket a tcp ip protokol 4-es verzioja menü-be. A hz-t kapcsoltam át 20-ra, 40-re, aztán autóra, de nem segitett csak ideig óráig. A csatornát is állítottam mert autón volt, szintén semmi. Amugy nem zavar be idegen wifi azt leellenőriztem. Mit csináltam rosszul? Esetleg hogy kell beállítani? Tud segíteni valaki?
Volt már amugy hogy egy órán át is volt net valamelyik wifis gépen, sőt másoltam is egyikről a másikra.....
Aztán egyszer csak nincs kapcsolat..
Kösz a segítséget előre is..

(#5082) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok! Szerintetek ha nem használjuk itthon az 5GHz-s frekvenciát érdemes átrakni a routert only 2.4GHz-re? Befolyásol ez valamit, vagy esetleg gyorsabb/jobb lesz tőle a wifi? Köszi!

(#5083) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ext4 vinyót leválasztottam routerről és rádugtam a pc-re, mert volt egy kis dolgom vele amihez nagyobb sebesség kellett, win7re a paragon extfs programmal csatlakoztattam, viszont elkezdett furcsán viselkedni, az átnevezett mappákat duplázta meg hasonló.
Most visszadugtam a routerre és kevesebb szabad hely van rajta, mint amennyit a pcn láttam, mc-ben pedig csomó filet pirossal írva látom (ezeket töröltem pc-n) és nem tudom törölni, mert azt írja, hogy input/error (5).
Mi lehet a baja?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5084) vargalex válasza Zirowe (#5083) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Elsőre annyi, hogy win-en nem írunk ext2/3/4 filerendszert. Egy e2fsck ellenőrzés nem ártana...

Alex

(#5085) Zirowe válasza vargalex (#5084) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi, ez helyrehozta.
Eddig az Ext2Fsd-t használtam, azzal nem volt gond, ma próbáltam ki a paragont, és rögtön gubancot okozott. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5086) Celtis


Celtis
veterán

X-aktás problémában kérek segítséget.

Az új WDR3600 mellé beraktam a régi 1043ND-t, hogy javítsam a wifi lefedettséget. (A 1043-as LAN porton csatlakozik, DHCP tiltva, IP-je statikus, default route beállítva kézzel LAN és WAN portra is, szóval csak egy AP.)
Ugyanaz az SSID és minden security beállítás is. Alapvetően működik is, majd egy napig, amíg el nem kezdődnek a gondok. pl. a 1043ND-n periodikusan elmegy a WIFI jel. Ledobál, nem lehet felcsatlakozni stb,
Most megint ez volt a helyzet. Az egyik routeren módosítottam az SSID-t és elkezdtek működni a dolgok.

Elképzelhető, hogy az azonos SSID miatt valami hiba lép fel (hurok?)

Ilyeneket láttam a logban:
Dec 18 18:00:36 OpenWrt daemon.notice hostapd: wlan0: STA 00:26:c7:0b:d2:92 IEEE 802.11: did not acknowledge authentication response
Dec 18 18:00:36 OpenWrt kern.info kernel: [176456.160000] device wlan0 left promiscuous mode
Dec 18 18:00:36 OpenWrt kern.info kernel: [176456.160000] br-lan: port 2(wlan0) entered disabled state
Dec 18 18:00:39 OpenWrt kern.info kernel: [176459.580000] device wlan0 entered promiscuous mode
Dec 18 18:00:40 OpenWrt kern.info kernel: [176459.890000] br-lan: port 2(wlan0) entered forwarding state
Dec 18 18:00:40 OpenWrt kern.info kernel: [176459.900000] br-lan: port 2(wlan0) entered forwarding state
Dec 18 18:00:42 OpenWrt kern.info kernel: [176461.900000] br-lan: port 2(wlan0) entered forwarding state
Dec 18 18:00:42 OpenWrt daemon.info dnsmasq[3286]: exiting on receipt of SIGTERM
Dec 18 18:00:43 OpenWrt user.notice dnsmasq: DNS rebinding protection is active, will discard upstream RFC1918 responses!
Dec 18 18:00:43 OpenWrt user.notice dnsmasq: Allowing 127.0.0.0/8 responses
Dec 18 18:00:44 OpenWrt daemon.info dnsmasq[29379]: started, version 2.62 cachesize 150
Dec 18 18:00:44 OpenWrt daemon.info dnsmasq[29379]: compile time options: IPv6 GNU-getopt no-DBus no-i18n no-IDN DHCP no-DHCPv6 no-Lua TFTP no-conntrack
Dec 18 18:00:44 OpenWrt daemon.info dnsmasq[29379]: using nameserver 192.168.10.1#53
Dec 18 18:00:44 OpenWrt daemon.info dnsmasq[29379]: using local addresses only for domain lan
Dec 18 18:00:44 OpenWrt daemon.warn dnsmasq[29379]: no servers found in /tmp/resolv.conf.auto, will retry
Dec 18 18:00:44 OpenWrt daemon.info dnsmasq[29379]: read /etc/hosts - 1 addresses
Dec 18 18:00:50 OpenWrt user.info firewall: adding lan (br-lan) to zone lan

[ Szerkesztve ]

(#5087) Intruder2k5 válasza Celtis (#5086) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem hinném! Azonos SSID ide vagy oda, a két AP-nek semmi köze egymáshoz! A1043-mas WiFi-je sajnos köztudottan elég gagyi, sok vele a probléma, DMA hiba és társai...

(#5088) suste válasza Celtis (#5086) üzenetére


suste
veterán

már más is panaszkodott az azonos SSID esetén történő elhalásra
ha már külön router, és AP nem pedig REPEATER módról beszélünk, akkor én mindenképpen más csatornára, más SSID-re állítanám őket
a kliensek átváltásánál így is úgy is lesz pillanatnyi szakadás, akkor meg kevésbé zavarják egymást más beállításokkal
a wifi jelszó persze maradhat ua

(#5089) Celtis válasza suste (#5088) üzenetére


Celtis
veterán

Tehát lefedettség javításra a REPEATER mód lenne a jó beállítás? Ha jól sejtem, ahhoz LAN kapcsolat sem kell, csak áram.

(#5090) sec0nd


sec0nd
tag

Van olyan dlna szerver Vargalex build alá, amin be lehet állítani a film nyelvét?

(#5091) bozsozso válasza bozsozso (#5077) üzenetére


bozsozso
őstag

Most olvasom rosszul írtam, tehát nem a VPN kapcsolatot szünteti meg hanem az adott IP-ről ledob és nem is tudok visszajelentkezni rá ultra vnc-vel. A VPN kapcsolat az megvan.

(#5092) suste válasza Celtis (#5089) üzenetére


suste
veterán

szerintem akkor jó a repeater, amikor nincsen kábelezési lehetőség, és a repeater a router hatótávjának még éppen stabilan működő peremére kerül
ha van kábel, és ráadásul közel van egymáshoz a 2 router, akkor jobb ha a 2. AP, mivel akkor lehet más csatornát választani

(#5093) Zirowe válasza sec0nd (#5090) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szerintem ez nem elsődlegesen a server problémája, hanem a tvjé.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5094) suste válasza Zirowe (#5093) üzenetére


suste
veterán

szerintem arra gondol, mint a DVD-nél a preferált nyelv beállítása
de ilyen nincsen a DLNA-ban
még hangsáv váltás sincsen, ha jól tudom.....régebben nem volt, az biztos:)

(#5095) sec0nd válasza Zirowe (#5093) üzenetére


sec0nd
tag

Pl. pc-re a Serviio-ban be tudom állítani az mkv audiósávját és a felirat nyelvét, mert a TV-n ezt nem tudtam.
Ha valahogy be tudnám állítani, vennék külső HDD-t.

(#5096) Zirowe válasza suste (#5094) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Dlna az alapertelmezettet játssza, a váltást nem mindegyik tv engedi, ezért is baj, hogy a tvk nem támogatják a sambat.

Én a tv dlnaját és egy mediaplayert használók vegyesen pont ezért.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5097) arty


arty
veterán

tapasztalat, hátha valakinek jól jön:

miután az openwrt (beleértve Vargalex fw-jét) nem vált be a 3600-ason (xbox 360 slim nem tud wpa2/AES védett wifire kapcsolódni), ma bepróbáltam egy tegnapi ddwrt buildet - BrainSlayer-V24-preSP2/2013/12-17-2013-r23138 -> [link]

sajnos ddwrt fronton sincs előrelépés, továbbra sem megy a fent említett wifi "típussal" az xbox :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5098) wwenigma válasza arty (#5097) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gargoyle? [link] vagy gyári oldalról régebbi.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5099) arty válasza wwenigma (#5098) üzenetére


arty
veterán

egy próbát tehetek.... ha nem válik be, gyárira van visszaút?
pendrive alapból kell hozzá?

netán a gargoyle webes felületébe besüthetem ugyan azt a fw-t, amivel a fent linkelt ddwrtről is visszaálltam a gyárira?

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5100) Intruder2k5 válasza arty (#5099) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen van visszaút, egy fw sem ég bele a flashbe véglegesen! Nem kell hozzá pendrive! DD-WRT-ről DD-WRT webrevert firmware-el állítod vissza a gyárit, Gargoyle-ról pedig boot nélküli gyárival!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.