Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) tamas.nick válasza Celtis (#5397) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Nexus 4 (4.4.2), ThinkPad T420 (Intel Advanced-N 6205), LG LM669s.
Eddig nem volt ilyen gondom, a vargalex fw nagyon stabil volt: uptime

(#5402) Zirowe válasza Celtis (#5400) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Úgy tudom most már zöld ledes a router.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5403) csixy válasza Celtis (#5400) üzenetére


csixy
addikt

A Tiéd ledjei milyen színűek?
Nekem is kékek a ledek és sosem volt probléma a Wifivel.

Érdekes analógia , hogy a fritzboxok wifijére is van néhány olyan androidos kütyü, amelyik , ha tótágast áll akkor sem tud ráakadni , csak kiírja hogy a kapcsolat mentve és nem történik semmi, de ott a wifi hálózat nem omlik össze.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#5404) TIT


TIT
veterán

Kék,újabbak a zöldek valószínű.
Nekem a one mini csak elöször csatizik,ha bontom a wifit és újra csatiznék out of range-t ír ki.
Úgy jó csak ha a router 2,4 és 5ghz-en is megy és a teló auto-ra van rakva.

[ Szerkesztve ]

(#5405) tzol válasza bigrock (#5378) üzenetére


tzol
tag

Hol van donate gomb? Már gondoltam rá én is, csak egy perc keresgélés alatt nem találtam semmit és lelankadt az érdeklődésem :)

(#5406) Intruder2k5 válasza tzol (#5405) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#5407) Celtis válasza csixy (#5403) üzenetére


Celtis
veterán

Zöld

(#5408) suste


suste
veterán

Kék ledes nálam is hibátlan....

(#5409) Intruder2k5 válasza suste (#5408) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor akinek szarakszik a wifije, az szerezzen kék ledeket a vasba! :)

De komolyra fordítva, lehet tényleg valami jóárasítás történt, és ezáltal bekerült valami nagyon gány minőségű alkatrész a cuccba!

[ Szerkesztve ]

(#5410) wwenigma válasza Intruder2k5 (#5409) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Zöld ledes hibátlan... :U Ver. 1.4

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5411) cimp válasza Intruder2k5 (#5409) üzenetére


cimp
senior tag

Beszéltük egyszer már a zöld ledes sorozat változásait mikor felmerült, hogy azt írják a 2.4 -es antenna belső antenna. Előtte pedig határozottan úgy tudta mindenki, hogy mindkét csatorna rajta van a rendes antennákon. Akkor is odajutottunk, hogy valszeg technikai tartalom változott, és a könnyebb felismerhetőség kedvéért a külsőn is változtattak (zöld ledek). Ezek szerint más is változhatott.

Még egy gondolat: Akiknek baja volt az eszközzel, és visszarakta a gyári fw-t többnyire azt állítják megjavult. Nem biztos, hogy "gány minőségű alkatrészt" pakoltak bele a kínai testvérek, csak az openwrt-s driverek nem kezelik rendesen a változást.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#5412) doberman


doberman
senior tag

nálam kék ledes, ver.: 1.1 - OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 hibátlan. :R
(2 laptop, 1 netbook, 1 androidos meg 1 symbianos telefon lóg rajta wifin + meg utp-n 2 pc, egy xbmc meg egy dlink nas...) most az uptime 122 nap... :))

8lnu

(#5413) trance89 válasza Intruder2k5 (#5409) üzenetére


trance89
őstag

nekem szeptember környékén vásárolt 1.3-as rev is kék ledes mégis szar a wifije

(#5414) cimp válasza trance89 (#5413) üzenetére


cimp
senior tag

De a szart két részre kell bontani. Gyenge WIFI (ez az enyémnél is megvan), vagy gyenge és folyamatosan eldobálja a klienseket (főleg openwrt alatt)?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#5415) trance89 válasza cimp (#5414) üzenetére


trance89
őstag

gyenge wifi mind gyári mind openwrt-vel, utóbbival pedig összevissza dobálózott is

(#5416) Celtis válasza cimp (#5411) üzenetére


Celtis
veterán

Zöld LED és Hardware Version: WDR3600 v1 00000000

Akkor hogy aránylik a LED színe a HW verzióhoz?

(#5417) cimp válasza Celtis (#5416) üzenetére


cimp
senior tag

Ki írta, hogy "aránylik a LED színe a HW verzióhoz"?
Csináltak rajta néhány módosítást (beszállító vagy akármi miatt) amit ők lekövettek az FW-ben. Ez ettől meg ugyanaz a HW verzió. Nem újratervezték az eszközt, csak apróbb változtatásokat eszközöltek. Legalábbis nekem ez a gyanúm. Volt nálam egy zöld ledes. azt is ugyanúgy vargalexeztem mint az enyémet. Ugyanaz a panasz van rá mint amit itt többen írnak. Eldobál mindent. Az enyém (kék) teljesen jó (leszámítva, h harmatgyenge).

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#5418) wwenigma válasza Celtis (#5416) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Alján milyen Ver. ? Modellszám mellett. [link] Enyém zöld ledes de 1.4-es, elméletileg 1.5-től zöld ledes ha lehet hinni wikinek.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5419) DzSimi


DzSimi
csendes tag

Sziasztok, buék!

minidlna rebulid-ben kérnék segítséget. Újraindítás után minden ok, de egy idő után a DLNA listát telerakja null könyvtárakkal, amit nyílván a törölt filmek/könyvtárak okoznak. Olyan is volt már, hogy az alkönyvtárokat rakta be a gyökérbe, mindegy egy idő után újra kell építeni minidlna adatbázisát. Odáig eljutottam, hogy minidlna -R, de hibát írt. Aztán neten vadászva az alábbi kódot találtam
#!/bin/bash
sudo minidlna -R
sudo service minidlna restart

Ezt a /etc/mdlnaRB.sh helyre mentettem, mondván pont ilyet akarnék, hogy weblapról rebuild-elhessem az adatbázist, vagy ha azt nem is, de ssh-ból elég legyen egy parancs. Na, hát nem ment. A parancsfájlt az istennek se bírtam elindítani, mindig azt írta not found. Feladtam, mondom, akkor menjünk rajta végig soronként, de úgysem ment, mert a minidlna mindig vmilyen port-ot, vagy config fájlt nem talált, és nem csinált semmit.

Jelen pillanatban az egyetlen, ami működött, az az ssh alól killall minidlna majd LuCi-ból a minidlna restart. Mivel ssh-ból akárhogy is próbáltam elindítani, mindig ugyanazokat a hibákat dobta fel. Van valakinek vmi egyszerűbb bejáratott megoldása, amivel egyszerúbben megoldható a rebuild?

WDR 3600 - Vargalex 1.1.7

(#5420) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Az enyém 1,1 az még az eredeti verzió ezek szerint nincs is gondom a legújabb frimware óta hál isten.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#5421) bigrock válasza cimp (#5411) üzenetére


bigrock
addikt

Nekem zöld ledes van, v1.4-es és tuti, hogy nem belső antennán szórja a 2.4 gigát, mert ahogy lecsavartam az antennákat, az inSSDer -49 dB jelszintről -87 dB-re váltott...
Amúgy nekem is harmatgyenge a wifi térereje sajnos, de legalább nem dobálja le az eszközöket (mostmár, hogy a PS3-at kábellel kötöttem rá, ezt sem... :) ) Vargalex firm-el.

(#5422) suste válasza DzSimi (#5419) üzenetére


suste
veterán

rebuild az szerintem rescan akar lenni
1: ha vargalexet használsz, és nem állítottad át a luci/szolgáltatások/minidlna/haladó -ban az adatbázis helyét, akkor minden router restartkor elveszik az adatbázis (/mnt/minidlna -t beírod és akkor lesz a HDD-n egy minidlna mappa benne azadatbázissal)
2: rescan-t én egy cron-ban időzített adatbázistörléssel+újra scan script-tel oldottam meg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5423) suste válasza cimp (#5417) üzenetére


suste
veterán

szerintem van köze hozzá
csak az első HW verziókban volt kék, és később váltottak zöldre, mit ahogy írták is a wiki-re utalva....
és a kékledesekkel nem sok baj van, legalábbis keveseb, mint a zöldledesekkel
de nem akarok ezzel színháborút indítani :)

(#5424) tzol válasza DzSimi (#5419) üzenetére


tzol
tag

Nincsen bash a fw-en, és emiatt nem találja a /bin/bash fájlt. (ash-t használ. Azt hiszen, hogy a Busybox részeként. A hozzáértők majd pontísatanak, ha szükséges.)
sudo sincsen openwrt alatt, hiszen eleve root-ként jelentkezel be. (Biztos lehet fodítani a buildbe, vagy letölteni, de én nem látom értelmét)

Ha a minidlna-t parancssorból szeretnéd állítgatni, akkor így próbáld meg root@OpenWrt:~# /etc/init.d/minidlna
Syntax: /etc/init.d/minidlna [command]

Available commands:
start Start the service
stop Stop the service
restart Restart the service
reload Reload configuration files (or restart if that fails)
enable Enable service autostart
disable Disable service autostart

[ Szerkesztve ]

(#5425) Celtis válasza wwenigma (#5418) üzenetére


Celtis
veterán

Az alján 1.4 van írva, de a GUI-ban a HW verzió v1, mint mindenkinek.
Így már stimmel a LED színe, hisz az 1.4 valóban újabb verzió. Én a GUI-ban látott v1-ből indultam ki.

Nehezen tudom elképzelni, hogy más drivert igénylő komponnesek kerülnek bele ugyanabba a HW revízióba. Az egyféle FW hogy tudná ezt lekezelni?
Inkább az az érzésem, ahogy a zöld LED is olcsóbb a kéknél, úgy találtak olcsósított wifi alkatrészeket is. A gyári FW valahogy hozzá van reszelve, de az Openwrt ezt nem tudja.

[moderálva]

[ Módosította: radi8tor ]

(#5426) cimp válasza suste (#5423) üzenetére


cimp
senior tag

Arra válaszoltam, hogy az nem volt kimondva (leírva), hogy a hw ver. és a ledek színe összefüggésben lenne. De ettől függetlenül én azt gyanítom, hogy van összefüggés!

Celtis: Az ha egy modul gyári fw-el megy, az eredetileg alkalmazott modulhoz írt openwrt-s driverrel meg bizonytalankodik, az nem a modul rossz minőségére utal (nem is zárja ki), hanem a különbségek átvezetésének hiányára. Nyilván nem egy merőben más eszközt szereltek bele, csak valami minimálisan másképp működőt amihez ugyanaz a driver kell csak más beállításokkal (feszültségszintek, meg mittudom én. amikor elindul lekéri a modul hw verzióját és annak megfelelően kalibrálja magát) kell futtatni őket. Ezeket a finomhangolásokat az ügyes mérnökök beletették a gyári fw-be. Aki meg nem azt akarja használni annak várni kell.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#5427) Zirowe válasza Celtis (#5425) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Desirenek is kétféle hw verziója volt, első fw-k külön külön voltak, de utána már egy volt mindre, szóval simán megoldható.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5428) Henrico


Henrico
tag

Haladok a beállításokkal, de szeretném még a segítségeteket kérni.
Van egy külső DHCP szerverem, WAN-on keresztül kötöttem a routert a hálózatba.. szeretném, ha a wifi és a LAN-ba dugott eszközök is a külső DHCP-től kapnák az IP címet..
Valakinek van így rá ötlete, hogy esetleg mit kell beállítanom? Köszönöm!

(#5429) vzozo válasza Henrico (#5428) üzenetére


vzozo
senior tag

DHCP relay proxy-nak hívják a feature-t, amit keresel, de nem tudom, hogy a 3rd party firmware-ek támogatnak-e ilyesmit. A gyári biztosan nem.:)

(#5430) suste válasza Henrico (#5428) üzenetére


suste
veterán

Gyári fw-n így nem fog menni, csak ha LAN-ba jön a kábel a DHCP-s géptől. Ilynekor kikapcsolod a LAN oldali DHCP-t a routerben és beállítoda router címét úgy hogy ne ütközzön a DHCP szervereddel, de ugyan abban a tartományban legyen (pl.: DHCP szervered=192.168.1.1 oszt: 192.168.1.100-199, akkor ez a router 192.168.1.10).
Openwrt-s fw-n megoldható, hogy a WAN is LAN legyen......

(#5431) Henrico válasza vzozo (#5429) üzenetére


Henrico
tag

Uraim, elnézést, természetesen a Vargalex féle utolsó verzió van fent... bocsánat, igen, ez valóban fontos info.. :)

Tehát a lényeg, hogy van már egy kütyüm ami ossza a netet.. szeretném, ha a tplink is onnan kapná az internetet (torrenthez) valamint a wifijére ha csatlakozom laptoppal, akkor is a már meglévő internet szerverről jöjjenek a cuccok...

Eddig úgy használtam, hogy nem a WAN-ba volt bedugva a háló kábel hanem egy LAN csatiba.. akkor gyönyörűen ment is a wifi-s dolog, de sajna, magán a TPLINK-en nem futott a torrentezés, mintha Ő maga nem jutott volna internethez.

[ Szerkesztve ]

(#5432) Henrico válasza suste (#5430) üzenetére


Henrico
tag

Úgy kellene mennie, hogy az eredeti netszerverem osszon csak IP-t, mert akkor tudom csak rendesen átlátni a forgalmat.. (Kerio Control futkoss...)

(#5433) suste válasza Henrico (#5431) üzenetére


suste
veterán

(#5434) Henrico válasza suste (#5433) üzenetére


Henrico
tag

Köszönöm!
Rávetettem magam! :R

(#5435) Henrico


Henrico
tag

Eddig tökéletes... Torrentezés is fut...
Még egy láma kérdés...
no-ip.com címet szeretnék frissíteni, de látszólag mély csendben van az egész... :(
Nem frissít, nem látom, hogy mi lehet az oka... valakinek fut ez a része? Ne adj isten szintén no-ip.com host-tal?

(#5436) Zirowe válasza Henrico (#5435) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem a dynamic-dns.net-et ajánlották, az azóta megy upc nettel, amióta belőttem még talán szeptemberben.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5437) suste válasza Henrico (#5435) üzenetére


suste
veterán

wan interfész újraindítása meg volt?

(#5438) Henrico válasza suste (#5437) üzenetére


Henrico
tag

őőőőő.... nem, az le lett tiltva, illetve abból is sima LAN lett.... nem?

(#5439) suste válasza Henrico (#5438) üzenetére


suste
veterán

jaaaa
miért nem a DHCP szerver jelent kifelé?
egyébként ha webes ellenőrzést állítottál be, akkor így is jó, de csak interfész up-ra indul a script....(vagy router restart:) )

(#5440) Henrico válasza suste (#5439) üzenetére


Henrico
tag

Az a vacak sajna csak annyit tud, hogy megnézi a csatoló IP cimét és azt küldi el... viszont a Modem automatikusan csatlakozik a netre és arra csatlakozik rá az internet szerverem.. és amit a modem kioszt neki, sajna azt küldi ki.. :(
Betárcsázósra beállítva pedig az internet kapcsolatot, sajna nem stabil a net.. :(
Invitel, elhanyagolt szegletében... egy lepkefing rézpáron.. :(

Tehát, ha újraindítom, akkor van esélyem, hogy el fog indulni?
Igen, elindult.. :R
Csak ezt nem próbáltam... Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#5441) kaciokos válasza cimp (#5426) üzenetére


kaciokos
őstag

Nálam 1.2-es HW verzió, kék LED, Vargalex 1.7, és nem dobálja le a klienseket.

(#5442) trance89


trance89
őstag

csak nálam nem jön be napok óta a gargoyle oldala?
http://www.gargoyle-router.com/

(#5443) hudyfiu válasza trance89 (#5442) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Igen, nekem jó

(#5444) trance89


trance89
őstag

akkor a szolgáltatómnál van valami szar mert telefonról sem jön be ugyanarról a hálózatról (telekom.sk), mobilnetről viszont igen
dns cserét, dns cache ürítést próbáltam és még a ccleaner-t is ráeresztettem a chrome-ra

(#5445) hudyfiu válasza trance89 (#5444) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Tegyem fel valahova az összes fájlt?

(#5446) Intruder2k5 válasza trance89 (#5444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

IP-vel sem jön be?

http://69.164.213.4

Pingelni tudod az IP címet?

(#5447) trance89 válasza hudyfiu (#5445) üzenetére


trance89
őstag

nem köszi, le van mentve mindegyik amelyik kell de azért itt-ott fel szoktam nézni az oldalukra
utóbbi időben viszont átszoktam Gargoyle PL-re, ugyanaz mint a hivatalos csak folyamatosan frissítgetik/oksítgatják

(#5448) trance89 válasza Intruder2k5 (#5446) üzenetére


trance89
őstag

így sem:
Oops! Google Chrome could not connect to www.gargoyle-router.com

Try reloading: www.­gargoyle-­router.­com

ugyanez IE-el, viszont pingelni meg tudom :F felettébb érdekes

[ Szerkesztve ]

(#5449) hudyfiu válasza trance89 (#5448) üzenetére


hudyfiu
senior tag

http://proxybrowsing.com/index.php

Ezen keresztül?

(#5450) Lacics25


Lacics25
aktív tag

Uraim! Ismételten segítséget szeretnék kérni. Egy óvatlan mozdulattal reseteltem a routeremet. Természetesen a biztonsági másolatom megfelelően régi, ezért némi önmarcangolás után újra beállítottam mindent.
A minidlna könyvtárait szeretném beállítani, de nem hagyja magát.
Első lépésként átírtam a /mnt -t /mnt/transmission -ra, hogy a többi, a HDD-n lévő anyagomat hagyja békén.
Mentés után lett egy /mnt és egy /mnt/transmission. Most már 6 azaz 6 sorban irja és ennek megfelelően 6 példányban jeleníti meg a tartalmat a televízión is.
Már a minidlna conf-ban is prróbáltam árírni, minden eredmény nélkül.

Köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.