Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Kicsirics77 válasza jcsinku (#4800) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pedig hidd el az lesz a gond
melyik böngésző egyébként?
kap ip címet a hálókártya?
ha igen akkor mi az átjáró?

(vargalex előtt nem volt ilyen)
ha nem volt ilyen minek piszkáltad???

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4802) jcsinku válasza Kicsirics77 (#4801) üzenetére


jcsinku
csendes tag

firefox, cclenaerrel ürítve a gyorsítótár.
kap 192.168.0.valami
192.168.0.1 az átjáró.
sokan ajánlották illetve a stabilitást illetően piszkáltam.
vargalex már 1 hónapja fent van minimum eddig nem tapasztaltam ilyet.

(#4803) cimp válasza jcsinku (#4800) üzenetére


cimp
senior tag

Na egy biztos! Ha login incorrect-et ír akkor van mögötte szolgáltatás! És megpróbál rájelentkezni ami nem sikerül. Szarul ürítetted a böngészedet. Vargalextől nem szakadozik a net sem wifin, sem kábelen. Vagyunk páran akinek már feltűnt volna az elmúlt néhány év során!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4804) vargalex válasza jcsinku (#4802) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nincs fenn a gépeden NOD 32 ESET?

Alex

(#4805) Kicsirics77 válasza jcsinku (#4802) üzenetére


Kicsirics77
veterán

gyorsítótárat illik inkább böngészőben üríteni
de egyébként tuti van szolgáltatás a cím meg amin el lehet érni az meg 192.168.0.1 lesz

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4806) jcsinku válasza vargalex (#4804) üzenetére


jcsinku
csendes tag

De. a pillanat letiltom, ez lehet a gond?
Másik böngészővel is ez a probléma amivel tuti nem néztem még rá a routerre.

Semmi változás, ugyanaz a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#4807) cimp válasza vargalex (#4804) üzenetére


cimp
senior tag

Az ESET sok baromsággal szívatott engem is és ki is vágtam mint macskát sz@rni, de ha a login incorrect-ig eljut akkor hogy szopat utána?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4808) Kicsirics77 válasza cimp (#4807) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a tűzfala szerintem ami nem enged be

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4809) cimp válasza Kicsirics77 (#4808) üzenetére


cimp
senior tag

Igen, de akkor a login-ig se ér! Menet közben nem szokta meggondolni magát egy tűzfal. Akkor vagy felugrik a tűzfalnak valami popupja, hogy akkor mi legyen, vagy kiírja a böngésző egyszerűen, hogy a cím nem létezik...

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4810) Kicsirics77 válasza cimp (#4809) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nemtudom én erre gyanakszom de Vargalex tuti megmondja
mert az általa linkelt oldalon is hozzá kell adni az ip címet a kivételekhez,lehet a popup blokkoló sz@arakodik

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4811) vargalex válasza cimp (#4809) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A lényeg az, hogy a loginig nem jut el. Csak az invalid password jön. De a linkelt oldalon elolvashatod.

Alex

(#4812) cimp válasza vargalex (#4811) üzenetére


cimp
senior tag

Jó. Tehát már az invalid password is egy átb@szás! Mert nem a szervíztől jön vissza, hane a tűzfal hamis üzenetet ad vissza a kliensnek. Na még egy ok, hogy a szmart szekurittyet ne használjam!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4813) .:Secur:. válasza vargalex (#4811) üzenetére


.:Secur:.
tag

:DD
Puszi pajti :D
Sikerült, az volt a galiba (jcsinku az apum, az ő gépjénél konfigoltam a routert)
Az eset... a fene meg eszi.
Köszi még egyszer. :K

(#4814) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Honnan tudok letölteni Vargalex firm eket a routerre??
üdv

(#4815) suste válasza nagyfejü (#4814) üzenetére


suste
veterán

Neked ezt már tudnod kéne:)

(#4816) nagyfejü válasza suste (#4815) üzenetére


nagyfejü
őstag

Bocsi4 Igazad van! És a régebbieket?

üdv

(#4817) suste válasza nagyfejü (#4816) üzenetére


suste
veterán

3600-ra? Erre csak a 1.1.5 van az 1.1.7-en kívül (ami teljes).

(#4818) nagyfejü válasza suste (#4817) üzenetére


nagyfejü
őstag

És azt hol találnám? Vagy ami jó volt a 1043ND re az jó erre is??
üdv

[ Szerkesztve ]

(#4819) suste válasza nagyfejü (#4818) üzenetére


suste
veterán

1043-hoz elérhetőek a régiek a weben, de a 3600-ashoz szerintem nem (legalábbis én nem tudok róla).
Deha kell, akkor nekem meg van a csomagokkal együtt, torrenten leszedheted tőlem, ha akarod.

(#4820) suste


suste
veterán

Rendszereztem a vargalex fw-imet, és felpakoltam egy mappába a router HDD-re.
Lehetne csinálni egy torrentet és feldobni a Mag-ra, így könnyen elérhető lenne egy helyen.
De elötte nézze már meg aki idejár, hogy kinek milye van.
Nekem ezek vannak:
-1043_v1.02.1 (csak 1043-as fw + összes csomag)
-all_v1.02.1.Rebuilded (minden router + összes csomag)
-1043_v1.1 (csak 1043-as fw + összes csomag)
-3600_v1.1.5 (csak 3600-as fw + összes csomag)
-all_v1.1.7 ((minden router + összes csomag)

Persze a "minden router" az akkori támogatási listában szereplő routerekre igaz.
Szerintem 1.02.1 elötti fw-t nem kellene felrakni, és kihagyható az 1.1.2, 1.1.3, 1.1.4, 1.1.6 is, ezeket nem szokták keresni, és jó helyettük az újabb.
Kinek mi a véleménye? Kinek milye van?

(#4821) Kicsirics77 válasza suste (#4820) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem pl semmi nincs
szvsz. jó ötletnek tartom a dolgot

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4822) cimp válasza suste (#4820) üzenetére


cimp
senior tag

Csak majd nehogy találkozz valami buzgómócsinggal, hogy ingyenes cuccot tilos felrakni és jól megcsesznek. Vagy azóta ezen változtattak?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4823) Rick4 válasza suste (#4820) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem kár feltenni, akinek kell, úgyis idejön. Azért, hogy elcsesszék a routert, kár feltenni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4824) Kicsirics77 válasza Rick4 (#4823) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sajnos aki elcseszi az meg is érdemli ha arra sem veszi a fáradságot,hogy a logout-ot elolvassa
csak észnélkül firmware-zik

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4825) Rick4 válasza Kicsirics77 (#4824) üzenetére


Rick4
félisten

Nade aki a mag-ról szedi, az nem biztos, hogy eljut ide, ezért mondom, hogy kár a topic nélkül csak a fw-t tolni. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4826) Kicsirics77 válasza Rick4 (#4825) üzenetére


Kicsirics77
veterán

be lehet ám illeszteni az nfo fájlba a linket
vagy esetleg egy spoilert is fel lehet ám tenni hozzá :U

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4827) Rick4 válasza Kicsirics77 (#4826) üzenetére


Rick4
félisten

Egy spoiler, ami ide mutat, és egyheti hozzászóláshalmazt ír elő kötelező olvasmányként. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4828) Kicsirics77 válasza Rick4 (#4827) üzenetére


Kicsirics77
veterán

lehet ezen kötöszködni de nem véletlen van .nfo fájl is előírva a torrentekhez.
részemről off

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4829) body007 válasza SteveBeard (#4789) üzenetére


body007
addikt

Ez VMM letiltás se vezetett sikerre... :(

Így van beállítva (a 2,5 GHz-s rádió):

Csatorna 9
Adóteljesítmény 25 dBm
Mód AP
---
Titkosítás wpa2-psk
Titkosító: automatikus
---
Mód: g+n
HT mód: most 40 Mhz a második csatorna felette (ezt nem tudom micsoda...)
Országkód: HU

Mivel próbálkozzak?

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4830) Vbazsi2


Vbazsi2
tag

Sziasztok!

Tegnap tulaja lettem egy wdr3600-nak és szeretném, ha valaki segítene feltenni rá a vargaalex féle openwrt-t! Akár itt akár privátba. Nem szeretnék tapasztalat nélkül neki esni és téglát gyártani. Előre is köszönöm!!! :R

(#4831) Kicsirics77 válasza Vbazsi2 (#4830) üzenetére


Kicsirics77
veterán

olvasd el

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4832) SteveBeard válasza body007 (#4829) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

HT mód: most 40 Mhz a második csatorna felette

Ez nem jó!!!

"Második csatorna alatta" legyen!

Steve

(#4833) body007 válasza SteveBeard (#4832) üzenetére


body007
addikt

Oke, megpróbálom

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4834) ZooLee válasza suste (#4770) üzenetére


ZooLee
őstag

Sziasztok,

Köszönöm mindenkinek az ötletelést akár itt a topicban, akár privátban írt választ a kérdéseimre! Pár dolgot már kipróbáltam, gondolom leírom a tapasztalatokat hátha érdekes lehet:
- Először kipróbáltam a teljesítmény emelésre vonatkozó ötletet, de igazából nem hozott eredményt, hiába állítottam át a javasolt CA-ra az országot, nem tűnt úgy, hogy változna az adóteljesítmény, nem látszott erősebbnek a hálózat (itt még nem is kommunikációról beszélek, hanem csak két külön gépen futtatott stumbler progival próbáltam nézni a jelerősséget) Próbáltam azt is, hogy lejjebb vettem a teljesítményt, ott sem láttam számottevő változást. Mondjuk eddig egyik TP-Link routeremen sem volt érdemi hatása a TX Power állítgatásnak, valakinek segített ez esetleg?

Aztán előkotortam egy szintén OpenWRT-s MR3220-ast (nem mertem megszámolni hány router van otthon :) ) és beállítottam, hogy WDS-ben legyenek a 3600-assal. Működik is az összekapcsolódás, de valami mégsem stimmel, mert hiába van fent a második router, a jelerősség és a kapcsolat stabilitása nem lett jobb, olyan, mintha még mindig csak a 3600-as gyenge jelére csatlakozna a gép. Viszont mind a két router IP-jét látom, vagyis működik a WDS kapcsolat. Az alábbiak alapján állítottam be:
3600: Access point (WDS) mód, fix csatorna, DHCP bekapcsolva
3220: Client (WDS) mód, A csatorna, SSID, BSSID, a titkosítás+jelszó és az IP tartomány ugyanaz, mint a 3600-ason. DCHP kikapcsolva, gateway a 3600-as IP címe.

Ahogy írtam összejön a WDS kapcsolat, mert mind a két routert tudom pingelni, bejelentkezni a LuCI-ba. Sőt, ha a 3220-asra kábellel csatlakozom, akkor rendesen tudok netezni, vagyis a bridge is működik, csak pont a wifi maradt ugyanolyan gyenge, holott másfél méterre van tőlem a 3220-as. Mit ronthattam el?

Köszi, Z.

[ Szerkesztve ]

(#4835) ajani válasza body007 (#4833) üzenetére


ajani
aktív tag

Nekem csak úgy megy a wifi 40 mhz módban, ha 40mhz és felette módba állítom a 4-es csatornán.

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#4836) ajani válasza ajani (#4835) üzenetére


ajani
aktív tag

Tegyél a 3220-asra gargoyle-t. Azt nagyon egyszerű repeaterként beállítani.
[link]

[ Szerkesztve ]

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#4837) suste válasza ajani (#4835) üzenetére


suste
veterán

megy az máshogy is, csaka logikát kell megérteni
9+4=13, vagyis 9 és13 csatorna, ami nem szerencsés a 13 miatt
9-4=5, vagyis 9 és 5 csatorna, ami jó

de ugyan ez lesz ha 5+4=9 (5 és 40Mhz felette), 5 és 9-es csatorna

stbstbstb

(#4838) gyugyo79 válasza ZooLee (#4834) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szia, én 3 1043 nd-t akartam így beüzemelni openwrt alatt de ugyan azt tapasztaltam mint te. Tehát jól össze kapcsolódtak de a wifi jel az semmit nem nőtt.

(#4839) vargalex válasza ZooLee (#4834) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A kliensen létre kell hozni egy második ssid-t AP-ként, különben ő wifin csak venni fog. Ezért nem látsz különbséget. Legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4840) suste válasza vargalex (#4839) üzenetére


suste
veterán

Pont ezért nem értettem sosem a WDS-t a gyári FW-kben., mivel ott ugye nem lehet felvenni 2. wifit, vagyis csak vezetéken lesz a WDS kliensen net. Akkor meg mire jó az egész? Sima kliens mód aztán kész, és akkor a sebesség sem feleződik. Ha meg a wifit is tovább akarjuk szórni, akkor ott a repeater mód (ahol tudja ezt az FW).

ZooLee: inkább próbáld ki sima repeaterként beüzemelni, erre van video is a youtube-on, amit Alex készített. (Ha nem akarod, hogy routoljon, akkor a "relayd" csomaggal fog menni, de csak a wifin).

(#4841) gyugyo79 válasza vargalex (#4839) üzenetére


gyugyo79
addikt

WDS-nél nem kéne. Szerintem. Vagyis lehet luci alatt igen de akkor az nem lenne WDS. Más profibb eszközökkel utána össze hoztam és azóta is működik csak árban lett jelentős a diferencia. Amúgy gyári firmwarel is működik csak ott meg egyéb beállítások hiányoztak.

[ Szerkesztve ]

(#4842) vargalex válasza gyugyo79 (#4841) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az, hogy a felületen mit kell csinálnod, nem jelenti azt, hogy más eszköznél ilyen esetben nincs két kapcsolat leíró. Egy kliens és egy AP. Csak a felület elfedi előled.

De egyszerűen megnézheted pl. inssider-el, hogy milyen AP-ket látsz. Ha mindkét routerét, akkor ott bizony van egy kliens és egy AP is.

De itt jól le van írva a 2 működési mód.

Vagy innen idéznék: "Szaknyelven szólva a WiFi routerek egyszerre üzemelnek Access Point-ként infrastruktúra módban, és WDS partnerként is."

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4843) body007 válasza suste (#4837) üzenetére


body007
addikt

Igazából nem értem, h mi ebben a logika - inkább úgy mondom: azt nem tudom melyik csatorna nem szerencsés - de most 9es csatorna és 40 Mhz második csatorna alatta beállítással jónak tűnik :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4844) vargalex válasza body007 (#4843) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A lényeg: van jónéhány eszköz, ami annak ellenére, hogy az Európai piacra készült, Wifi szempontjából az Észak Amerikai szabványhoz alkalmazkodik. Ott pedig a 11-es a legmagasabb használható csatorna. Azaz 9+13 esetén nem fogja tudni a felső csatornát használni.

Alex

(#4845) suste válasza gyugyo79 (#4841) üzenetére


suste
veterán

A wifi chip a döntö szerintem.
Broadcom-mal van értelme a WDS-nek, atheros-sal viszont nem sok értelme van szerintem.

(#4846) vargalex válasza suste (#4845) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mondjuk azt, hogy Atheros esetén AP-to-Sta WDS-ről beszélhetünk. De ettől eltekintve természetesen ugyan úgy működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4847) body007 válasza vargalex (#4844) üzenetére


body007
addikt

Értem, köszi. Egyébként a kínai piacos cuccokkal mi a helyzet? Van itt 2 eszköz is ami odavalósi...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4848) gyugyo79 válasza vargalex (#4842) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akkor ugye semmi értelme nem lenne WDS-nek. Sőtt akkor minek rakták bele mint lehetőséget ha így kéne működnie. Mivel ennyi erővel akkor simán bármihez lehet csatlakozni az általad leírtak szerint (tehát akár egy olyan routerhez is amiben nem atheros chip van) és utána azt továbbítani ...

(#4849) Gabe81


Gabe81
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok. Adott egy 2in1 modem, a szolgáltatótól kaptam, azon jön be a net, erre van egy TP Link 3600 rádugva, mert annak erősebb a wifije, meg mert arra van egy külső vinyó rádugva.
Eddig jól működött a dolog, a TP linkre csatlakoztak az eszközeim, gond nélkül ment a Transmission is.

Viszont pár napja másik modemet kaptam a szolgáltatótól, ez már nem vDSL mint az elődje, csak sima 2in1 modem/router. Na ezzel nem tudom a hálózatomat összehozni olyanra amilyen volt. Nem tudom a TP linket rávenni, hogy a netet elérje, talán valamit nem jól állítok be.
A modem és a tp link router LAN-LAN csatlakozókban kötve, a tp linken letiltva a DHCP, és ha fix ip címet adtam neki vagy DHCP kliensnek állítottam be, akkor sem megy.

Sajnos a 2in1 modem menüje elég butított, nemsok mindent tudok benne állítani. Már az újraindításokra is gondoltam, hogy esetleg azokat nem akkor követem el amikor kell, vagy valami ilyesmi, szóval teljes a tanácstalanság.

Ha van ötletetek mit cseszhetek el, illteve mik a tipikus hibák amit a mezei user elkövethet ilyenkor, ne fogjátok vissza magatokat. :)

Köszi!
Üdv
G.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#4850) Zirowe válasza Gabe81 (#4849) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Havernak t-com kábel nete van cisco modem/routerrel, átvittem hozzá az én routeremet tesztelés végett, az enyémen ugye vargalex féle fw van és az itthoni chellora lőtte be magát automatikusan, modem lan portját a router wan portjára kapcsoltam és ment magától minden gond nélkül azonnal.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.