Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) suste válasza tomazin (#4690) üzenetére


suste
veterán

lehet jól gondolod, én nem mélyedtem bele, és ki sem próbáltam, csak egyből ez az elérés jutott eszembe
az biztos, hogy az ott lévő fájl tartalmazza az aktuális beállításomat, de hogy ha átírnám akkor azt figyelembe venné-e azt nem tudom
majd Alex megmondja a tutit:)

(#4702) suste válasza Rick4 (#4692) üzenetére


suste
veterán

Naná hogy van, sokan használják ezt.
Nekem IP kamerám van, ami szépen menti a képet/videót ftp-n a routerre kötött HDD-re, ha beütemezem figyelésre a kamerát.
USB-s webkamerával is megoldható, ha van linux támogatássa. Vargalex 1.1.7-hez már van lucis felület is a könnyebb beállításhoz (ilyenkor a router vezérli a kemarát is, míg IP kameránál csak a HDD/pendrive kezelésért felel, ésakamerának kell tudnia a mentést -pont most nemrég volt róla szó)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4703) Rick4 válasza suste (#4702) üzenetére


Rick4
félisten

Na, ez király, tehát akkor a routerből egy sima ftp szervert csinálok, és ip kamera? Melyik a tuti kamera? Annyi lenne a lényeg, hogy mozgás esetén képet és hangot is kellene vennie. Hány ilyen kamerát vihet el a router egyszerre?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4704) spider23


spider23
aktív tag

Csak szereztem már most egy ilyen routert. Transmissionnal kapcsolatban lenne olyan kérdésem hogy milyen beállításokat használtok? 120/10- es upc net van. Eddig a legnagyobb torrent letöltés sebességet 1.5MB -ot tudtam elérni az usb-be dugott külső tápos ext3-as merevlemezre. Volt seeder is rendesen.
Hogy lehetne többet kihozni belőle? Nem akarok közben filmet nézni meg ilyenek... Lényeg a minél gyorsabb letöltés ha már 120-as a net. Köszönöm.

(#4705) cimp válasza spider23 (#4704) üzenetére


cimp
senior tag

Vazze itt is kezded?
Olvass már vissza! Pár napja írtam le pont ezeket pont ilyen paraméterek mellett!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4706) suste válasza Rick4 (#4703) üzenetére


suste
veterán

nézted a linkelt hozzászólásban lévő linket?

(#4707) spider23 válasza cimp (#4705) üzenetére


spider23
aktív tag

Nem értem neked mi a problémád velem, de ha csak ez a hozzászólásod akkor felesleges volt beírni. Ha nem akarsz válaszolni ne válaszolj, akadj le rólam.
Ezt még 1x sem kérdeztem meg egyébként, szóval nem értem mit kezdek itt is?! :C

(#4708) Neoka válasza suste (#4688) üzenetére


Neoka
aktív tag

kicsit izgultam, hogy elrontok valamit. :)
de ez megoldotta.

Köszönöm :C :C :C :R :R

Átírtam, újra indítottam a routert, a LuCI-ban is már csak egy sor van és a lejátszó sem duplázza már a folder tartalmát.

köszönöm.

(#4709) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

van itt még valaki?

tárgytalan

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4710) cimp válasza spider23 (#4707) üzenetére


cimp
senior tag

Csak annyi a probléma veled, hogy soha nem olvasol! Csak írsz egyfolytában! Alap fórumos kultúrához hozzátartozik, hogy rákeresel amire kíváncsi vagy, ne kelljen minden oldalon háromszor leírni ugyanazt! Te még ezt is meg tudod fejelni azzal, hogy azt sem olvasod el amit neked válaszolnak! Most sem! Mert válaszoltam. Pár oldallal ezelőtt pont azt írtam le, hogy a TM-et, ezen az eszközön milyen beállításokkal használom.
Annyit tudok ajánlani:
képezd magad, olvass többet!
(Nagy Feró)
:C

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4711) suste válasza spider23 (#4707) üzenetére


suste
veterán

Már tényleg nagyon sokszor le lett írva, hogy ez nem egy IBM szerver.
Otthoni NAS-ok se nagyon szolgálnák ki torrent terén a 120-as netet,nem hogy egy 15000-es 5W-ot fogyasztó router.
Persze lehet kicsit még húzni rajta, de nem nagyságrendileg. Pl kikísérletezni mi a minimum kapcsolati szám, aminél még a leggyorsabb a letöltés (igen,jól írtam, a legkevesebb kapcsolat!). Mert ha sok a párhuzamos kapcsolat, akkor az lassítja nagyon a routert........de persze már ez is le lett párszor írva, keresgélj itt vagy a 1043-as fórumban.

[ Szerkesztve ]

(#4712) spider23 válasza cimp (#4710) üzenetére


spider23
aktív tag

Hát ha erre gondolsz:

" Szóval az alapbeállításokon kívül én a globális partnerkorlátot állítottam át 500-ra a torrentenkéntit 100-ra, az előre lefoglalás szerintem mindenképpen maradjon gyorson mert azzal se kell később foglalkozzon, hogy a fileméretet változtatgassa, meg könyvelje..., a letöltési sor nálam 1 mert így ami a legsürgősebb az jön amivel bír, a sebességeket meg úgy állítottam be, hogy mindkettőből maradjon 10%. Nekem ezzel elég jól jöttek is a dolgok és nézni is tudtam róla közvetlenül. Nekem egy DUNE-m van meg egy HTPC-m, egyikkel sem szokott akadni a HD. Ja! 2T -s vinyó van rajta."

Akkor áruld már el hogy ebből hol derül ki hogy neked is 120/10 -es neted van? Ráadásul én nézni sem akarok közben semmit amikor esetleg letöltök. Csak hiába állítottam bármilyen adatra a korlátot nekem 1.5MB -nél nem ment fentebb a sebesség. Ezért merészeltem rákérdezni a beállításokra. De úgy látom csak a kötekedés megy, alap fórumos kultúrával együtt. És képzeld végig olvastam ezt a fórumot, kb 1 hétbe tellett. Sok mindent össze is szedtem belőle mint pl a dyndns frissítés scriptet, vagy a háttérben futó másolást, vagy a minidlna adatbázis frissítés scriptet, de erre konkrétan nem találtam rá. Érdekes hogy mindenki más tudott normálisabban hozzám állni még ha valóban véletlen előfordult olyan hogy már megvolt a válasz, csak te kötöttél már akkor is és itt is belém. Kb 20 éve internetezek és fórumozok még betárcsázós modemes telefonról kezdtem 18 éves korom óta de még így nem oktatott ki senki. Nagy Ferót meg ismerem, azért kösz elég sokat olvastam már elhiheted.

(#4713) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Miért van az hogy egy digi 80/20-as nettel a router+kábellel maximális sebességet lát, wifivel meg már csak 1/3-ád? Alapbeállításokon van minden...

Valami ötlet?

(#4714) sutszi válasza B-L-A-C-K (#4713) üzenetére


sutszi
veterán

Melyik wifi, 2,4 vagy 5Ghz?
A környéken a csatornák terheltsége, hogy áll?
Mikor mérést végzel akkor nincs más net oldali terhelés? pl torrent..stb.

Igaz nekem 20/10 van...de az ténylegesen átmegy.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4715) B-L-A-C-K válasza sutszi (#4714) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mindkettőn ennyi...
Router nélkül (azaz csak utp-n keresztül) 88/27 lát, router + kábellel szintén 88/27, wifivel meg már 33/27.

Természetesen nem megy alatta semmi ilyenkor.

(#4716) sutszi válasza B-L-A-C-K (#4715) üzenetére


sutszi
veterán

A gépedben milyen wifi adapter van?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4717) suste válasza B-L-A-C-K (#4715) üzenetére


suste
veterán

Wifi kapcsolati sebesség mekkora?

(#4718) B-L-A-C-K válasza suste (#4717) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az ugrál, most 65.0, de előbb 72.0Mpbs amit nem is értek. Hol lehet ezt állítani?

sutszi: Dell Wireless 1504 802.11b/g/n, ez egy új fajta Dell gép, máshol nem volt gond, szóval nemhiszem ezzel lenne a baj...

(#4719) sutszi válasza B-L-A-C-K (#4718) üzenetére


sutszi
veterán

Én ezekre szoktam figyelni:
- adóteljesítmény
- csatorna száma,(lehetőleg kevésbé terhelt)
- csatorna szélessége 40Mhz( persze ha van értelme)

Ezen kívül hirtelen nem jut más eszembe...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4720) cimp válasza B-L-A-C-K (#4718) üzenetére


cimp
senior tag

Haladó beállításoknál a HT mód nincs visszavéve?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4721) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Nem akar összejönni, pedig tuti a routerbe kell valamit buherálni, mert 2 db eszközről is annyit lát a wifi, szóval nem a notival van a gond.

Amúgy ez van:

router + kábel = link
router + wifi = link

cimp: Ezt konkrétan hol találom?

(#4722) suste válasza B-L-A-C-K (#4718) üzenetére


suste
veterán

65-71-vel nem fog menni a 80Mbit az tuti
80-hoz hogy stabilan átmenjen, legalább 150-es kapcsolat kéne (ami persze ingadozni fog lefelé), amit kétféleképpen is elérhetsz:
1: N lite kliens, 2 csatorna (40Mhz)
2: N kliens, 1 csatorna (20Mhz) (40Mhz-cel 300Mbit lesz az se rossz:) )

Ha N lite-od van, és csak 1 csatornával vagy, akkor ugye a 74 lesz a max, amivel nem fog menni amit akarsz.

(#4723) cimp válasza B-L-A-C-K (#4721) üzenetére


cimp
senior tag

Hálózat -> wifi -> rádió 0 -> haladó beállítások fül.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4724) Rick4 válasza suste (#4706) üzenetére


Rick4
félisten

Néztem a linket, csak nem egyértelmű, hogy akkor, ha van benne mikrofon, tud-e hangot is továbbítani ftp-re, magyarán mondva bemozdulás esetén komplett videofelvételt készít-e képpel, hanggal.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4725) cimp válasza suste (#4722) üzenetére


cimp
senior tag

Nekem így ahogy néztem most jön 75-80 körül. De ennek mi köze a bejövő net sebességéhez? Már abban az értelemben, hogy azt írod mindenképpen kevesebb mint a bejövő. Én azt gondoltam, hogy ha már a bejövő sávszélesség átjut a routeren net oldalra akkor ott már a net sebessége és a wifi sebessége közül a kisebb elérhető! Azaz átkerül net oldalra 80M a wifi tud 75M-t akkor 75 lesz. Nyilván egy kliens esetén.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4726) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Úgy néz ki ez a sz@r wifi kártya nem bír többet. Pedig úgy rémlett használtam már vele ilyen nagy netet...

(#4727) suste válasza B-L-A-C-K (#4726) üzenetére


suste
veterán

Na igen, N lite 1 csatornás kártyával nem lesz több, erre utaltam az elöbb is....
Laptopba 1-2000ft-ért kapsz rendes N-es kártyát, annyit megér a dolog.....

(#4728) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok!

Van ötletetek arra, hogy néha miért nem látom WIn8 alatt a routerre kötött HDD-t?

Filekezelő / hálózatok / vagy TC-ben hálózatoknál keresem, de néha nem látom a listában, hiba frissítek.

(#4729) suste válasza Neoka (#4728) üzenetére


suste
veterán

csatold fel hálózati meghajtóként:
TC-ben, felső menü/hálózat/hálózatikapcsolat, elérés:
vargalex esetén="\\192.168.1.1\mnt",
gyári fw esetén="\\192.168.1.1\volume1", ha a roueter=192.168.1.1.

(#4730) B-L-A-C-K válasza suste (#4727) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hihetetlen hogy egy újabb szériás 200 ezer forint feletti gépbe miért raknak ilyen kártyát...

(#4731) trance89 válasza B-L-A-C-K (#4730) üzenetére


trance89
őstag

Intel Centrino Wireless-N 2230
egy 10 eurós wifi kártya ami a 150Mbit-et lazán kihajtja + még BT-t is tud, pár hete cseréltem a laptopomban az öreg realtekest erre mert azt mindig ledobálta a router, ezzel már tökéletes

(#4732) suste válasza Rick4 (#4724) üzenetére


suste
veterán

Belenéztem újra a kamera beállításaiba, és sajnos automatikus video felvételt nem találtam.
Mozgásérzékelés van, képet tud készíteni ftp-re 1 mp-enként (0,5-öt nem próbáltam megadni neki, de szerintem nem szeretné, 1-nél nagyobbat lehet, de az meg nem érdekel gondolom).
Ha élőben nézed, akkor tudod használni a 2 irányú hangot, lehet beszélgetni vele mint pl skype-pal, de a kamera intéz mindent (kép/hang). Én találtam hozzá egy jobb androidos programot, mint a gyárija, azzal próbáltam, és lehetett beszélgetni+nézni a kamerát és lehetett menteni a telefonra -persze ne skype minőségre számíts.
Olvastam valahol, hogy valakinek sikerült elkergetni egy betörőt úgy, hogy a kamera küldött mailt az illetőnek a mozgásról, aki ránézett telefonon, és beszólt a betörőnek, hogy hívta a zsarukat stbstb.....

(#4733) suste válasza B-L-A-C-K (#4730) üzenetére


suste
veterán

Na ez jó kérdés. Gondolom sok volt még készleten belőle...és sokan nem tudják, hogy mit nem tud, webezni ez is jó, és rá lehet írni hogy "g/n", ezzel meg el lehet adni (gondolom te is tudod hány ilyen dolog van még a számtechben).

trance89: én 1000ft-ért vettem itt a PH-n olyat ami 150-et tud 2,4Ghz-en, de tud 5Ghz-et is 300Mbit-tel
tele van az apró wifikártyákkal......

[ Szerkesztve ]

(#4734) spider23 válasza suste (#4733) üzenetére


spider23
aktív tag

Létezik olyan script vagy meg lehet csinálni ami egy beállított időre unmountolja az usb merevlemezt és az usb portot is kikapcsolja? Majd egy másik beállított időben visszakapcsolja az usb portot és újra mountolja az usb hdd-t. Tehát ugyan azt csinálná mint hátul a gomb megnyomása annyi plusszal hogy az usb portot is ki kellene kapcsolnia. Nekem az usb hdd unmount után az elöl lévő ledeket nem kapcsolja ki amíg be van dugva az usb-be és a 220V -ba.

(#4735) spider23 válasza spider23 (#4734) üzenetére


spider23
aktív tag

Közben már megtaláltam hogy ki lehet kapcsolni, működik is kipróbáltam. Már csak meg kellene írni rá a scriptet amit cron-ban lehetne időzíteni fel le kapcsolásra. Lekapcsolás előtt egy unmount is kellene bele hogy lekapcsolás előtt unmountolja a hdd-t. Valaki tud ebben segíteni?

USB1:

OFF echo 0 >/sys/class/gpio/gpio22/value
ON echo 1 >/sys/class/gpio/gpio22/value

USB2:

OFF echo 0 >/sys/class/gpio/gpio21/value
ON echo 1 >/sys/class/gpio/gpio21/value

(#4736) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

sziasztok
ujraformáztam a routerre dugott hdd extroot-osra
feltelepítettem a transmission 2.82 csomagokat ami a tárolóban van és sem luci felületen nem jelenik meg sem a web gui nem elérhető
wtf?
mit csesztem el
ez alapján csináltam mindent

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4737) cimp válasza Kicsirics77 (#4736) üzenetére


cimp
senior tag

Azt a soft-linket megcsináltad ami kell hozzá?

Ez:
ln -s /usr/lib/libminiupnpc.so.8 /usr/lib/libminiupnpc.so.9

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4738) Kicsirics77 válasza cimp (#4737) üzenetére


Kicsirics77
veterán

melyiket is?
mert most meg már a hdd-t sem tudom ujraformázni

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4739) Kicsirics77 válasza cimp (#4737) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ja és van egy ilyen sor a csatolási pontoknál emiatt nem engedi megcsinálni az ujraformázást
/dev/sda2/168.00 KB / 576.00 KB71% (408.00 KB)

megoldva

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4740) cimp válasza Kicsirics77 (#4739) üzenetére


cimp
senior tag

Le kell választani mielőtt formázod!
De ha úgyis elölről akarod csinálni az egész formázást akkor szerintem az is jó, ha újraindítod hdd nélkül, aztán rádugod és formázod.
A linket meg beírtam az előzőbe, de akkor megint:
ln -s /usr/lib/libminiupnpc.so.8 /usr/lib/libminiupnpc.so.9

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4741) Kicsirics77 válasza cimp (#4740) üzenetére


Kicsirics77
veterán

már megy
leformáztam extrottra telepítettem a 2.82
webes is megy
de most meg a/mnt/transmission/torrents mappába nem enged belépni hogy a lementett torrent fájlokat visszamásoljam

sírba tesz
megoldva

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4742) cimp válasza Kicsirics77 (#4741) üzenetére


cimp
senior tag

ssh-n mc -vel másold. root-ként biztos, hogy mennie kell. Ilyenkor azt szoktam, hogy a hdd-re felteszem valahova ahova engedi, és onnan teszem át mc-vel.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4743) Kicsirics77 válasza cimp (#4742) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pont ezt csináltam én is
mondjuk a bizti kedvéért még ment egy chmod 777

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4744) Neoka válasza suste (#4729) üzenetére


Neoka
aktív tag

Köszönöm szépen. :)

(#4745) spider23 válasza spider23 (#4735) üzenetére


spider23
aktív tag

Szóval ebbe beraktam a kikapcsolást: /etc/hotplug.d/button/10-qssbutton ( echo 0 >/sys/class/gpio/gpio22/value )
Mikor megnyomom a gombot unmountol és kikapcsolja az usb-t. Így is jó nekem, még jobb is ha nem időzítve van.
Már csak a visszakapcsolást kellene megoldani. Erre ha hosszabban nyomom a gombot meg lehetne oldani hogy kapcsolja be az usb-t? Valaki?
Utána úgyis egyből mountolja a hdd-t és indítja a programokat amit kell mert ez engedélyezve van : ( /etc/hotplug.d/block/50-startservices ) Szóval csak annyit kellene megoldani hogy hosszabb gombnyomásra visszakapcsolja az usb-t.

(#4746) .:Secur:.


.:Secur:.
tag

Sziasztok!
Adódott némi gond a routeremmel mert szakadozik a net. Időközben észrevettem, hogy a szomszéd wifije zavarhat be ezért is csak 65-72%-os a kiadott jel. A szomszéd wifijét szakember állította be és szélesebb csatornán dolgozik, hogyan érhetem el, hogy ne zavarjon be? (gyengébb, egyszerűbb az övéké) Illetve hogyan vehetem több csatornásra a jelet? Majd linkelek képet a problémámról. (inSSIDer progi)

(#4747) Kicsirics77 válasza .:Secur:. (#4746) üzenetére


Kicsirics77
veterán

állíts magadnak olyan fix csatornát amit senki sem használ.
ilyen egyszerű

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4748) Intruder2k5 válasza .:Secur:. (#4746) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A szomszéd wifijét szakember állította be és szélesebb csatornán dolgozik
Ez nem nagy dolog, a csatornaszélességet kell 40MHz-re tenni, és máris a Tied is szélesebb csatornán lesz! Ez persze nem mindig tesz jót, mert ha nincs elegendő hely a számára, akkor lehet ezzel csak tovább romlik a helyzet, mert nagyobb lesz az interferencia! Ha nagyon zsúfolt a környék, akkor általában szerencsésebb 20MHz-en használni, ott stabilabb, és sokszor még gyorsabb is lehet a kapcsolat!

hogyan érhetem el, hogy ne zavarjon be?
Olyan csatornára állítod a sajátodat, hogy sehol se legyen átfedés az egyéb hálózatokkal! Már amennyiben erre van lehetőség!

(gyengébb, egyszerűbb az övéké)
Ezt honnan veszed? Gondolom az övéké is Európai Uniós, illetőleg Magyar szabványoknak megfelelő eszköz, és ez esetben nagyon hasonló paraméterekkel kell rendelkeznie, mint a Tiednek!

(#4749) .:Secur:. válasza Kicsirics77 (#4747) üzenetére


.:Secur:.
tag

Ezt hogyan tehetem meg?

(#4750) .:Secur:. válasza Intruder2k5 (#4748) üzenetére


.:Secur:.
tag

Nincs lehetőség sajnos úgy beállítani, hogy ne legyen fedés.

http://kepfeltoltes.hu/131201/IMG_01122013_211730_www.kepfeltoltes.hu_.png

Régebbi típusú routerük van és gondolatom szerint egy wdr3600-tól gyengébb a kisebb, olcsóbb kategóriás tp-link.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.