Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) sanzi89 válasza vargalex (#4400) üzenetére


sanzi89
addikt

4300-asra kellene, de jobban pörög ez a topik, ezért ide írtam. :B

Semmilyen lehetőség nincs arra, hogy a MAC filteres grafikus megvalósítás kicsit részletesebb legyen? Luci helyett más felület vagy valamilyen másik csomag?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4402) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#4401) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#4403) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#4402) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem tudom mit csináljak.

Lehet visszarakom a gyárit, megnézem mit tud. Ha stabil, lehet nem buherálom. Az OpenWRT-nek ez a Luci felülete eléggé átláthatatlan számomra. Ez a Gargoyle teljesen új, nem tudom mennyire stabil és kipróbált cucc. A DD-WRT-t kellene még megnézni.
Bánom nagyon a Tomato-t, de az ASUS-ban nagyot csalódtam (3 routerból 3 ment tönkre - 500gP V1, 500W, N16).

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4404) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#4403) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Gargoyle egyáltalán nem új, többen is használják, főleg a 1043 topikban! Sőt, többen állítják is, hogy akinek nem kell a sok csilivili a vargalex firmware-ből, amit Alex különböző kéréseknek engedve belezsúfolt, azok jobban is járnak a Gargoyle-al! Sőt, ha Tomato hiányod van, még skint is tehetsz rá, hogy legalább külsőleg pótolja kicsit azt! :)

De van másik, szintén jól kinéző téma is hozzá!

(#4405) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#4404) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, megnézem!

Egyébként nagyon Tomato hiányom van, de már csak Linksys WRT54GL antikvitáson élhetem ki ezen igényeimet.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4406) Kicsirics77 válasza vargalex (#4397) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szia
hiába állítom be ssh alatt az új jelszót akkor sem enged be adott felhasználónévvel és beállított jelszóval
bármit állítok be 530-as hibával eldobja a total commander

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4407) cimp válasza Kicsirics77 (#4406) üzenetére


cimp
senior tag

A vsftpd.users-ben benne van ez a felhasználó? Luciban a szolgáltatások vsftpd.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4408) Kicsirics77 válasza cimp (#4407) üzenetére


Kicsirics77
veterán

:W
bassza meg nem volt benne
de azt nem tudom,hogyan törlődött ki belőle,mivel nem matattam azon a környéken semmit,csak hipp-hopp eltünt egyszer csak
báháháháháhá ekkora láma is csak én lehetek,hogy nem ott kezdtem,hogy megnézem... :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4409) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Nektek nics problematok a wifi-vel? Az elsot gariztatattam mert 8 meterralatasnal mar csak 3 vonal volt. Ha 8 meteren belul nem volt direkt ralatas kozbe esett egy 10cm-es teglegal, csak 2vonal volt,vagy 1. Kicsereltek, de ez is olyan! Ez normalis?

(#4410) cimp válasza zsolt320i (#4409) üzenetére


cimp
senior tag

Nekem is ilyen szar. Nekem 6-7 m-re egy ajtón nem jön be elég jel rálátással!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4411) Kicsirics77 válasza cimp (#4410) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nemtudom mit keféltek el a wifivel de nekem olyan 50-60 méterre a lakástól már van jel és téglafalon keresztül is

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4412) cimp válasza Kicsirics77 (#4411) üzenetére


cimp
senior tag

Igen már beszéltük, hogy még a busz vagy villamosmegállóban is látszik!? Már ha az te voltál.
Viszont, hogy az 5GHz-st kikapcsoltam, mintha jobb lenne. Illetve jobb.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4413) zsolt320i válasza cimp (#4412) üzenetére


zsolt320i
senior tag

szerintetek vigyem vissza másodjára?
kérjek egy 3-ikat?
vagy kérjem vissza a zs-t és vegyek egy más típust?
ami fontos lenne: lehessen openwrt-t tenni rá, legyen usb-je és jó wifi-je legyen.

Zsolt

(#4414) Kicsirics77 válasza cimp (#4412) üzenetére


Kicsirics77
veterán

jaja én voltam

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4415) Zirowe válasza cimp (#4412) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ahogy neztem 5ghz-t csak 50mw-ig lehet feltolni, 2,4ghz-t viszont 501mw-ig canadai orszagvalasztas mellett.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4416) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#4402) üzenetére


sanzi89
addikt

Még egy kérdés, hogy melyik verziót kellene felrakni. A vargalex firmware-re sysupgrade kell? Tehát gyárira raktam a vargalex verziót, és erre kellene a Gargoyle.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4417) csixy válasza sanzi89 (#4416) üzenetére


csixy
addikt

Ha openwrt van most rajta, akkor a gargoyle-ból is a sysupgrade fájlt kell rátolni , mivel az is openwrt.
Az upgrade előtt a beállítások megtartása kockából a pipát vedd ki !!!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4418) sanzi89 válasza csixy (#4417) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, felraktam, de ez se tud leírást tenni a MAC filter mellé. Vagy ezt az OpenWRT nem tudja? Őszintén elég nagy baki szerintem... :U

u.i.: A DD-WRT se tudja... Komolyan, állam koppan. Szuper router, 2013, Linux alapú csoda szoftverek és egy ennyire alap dolog nem megoldott...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4419) doberman válasza sanzi89 (#4418) üzenetére


doberman
senior tag

..esetleg jelezd Alex felé mint óhaj-vágy, hogy ha készül új firm akkor nézze meg ennek a lehetőségét is... ( nem egy kívánságunk teljesült már :R )

8lnu

(#4420) suste válasza sanzi89 (#4418) üzenetére


suste
veterán

Miért ragaszkodsz ahhoz, hogy a wifi résznél vegyél fel a MAC filternél leírást?
Tedd meg ezt a luci/hálózat/dhcp és dns fülön, a statikus bérleteknél. Ott szépen beállítgatod milyen MAC milyen IP-t kapjon, és utána elmész a wifi MAC szűréshez, és ott új fülnél a lenyiló kiválasztó menüben ott lesznek a nevek is, és a már felvett MAC-ek mellett is megjelenik a megnevezés.
Csak a sorrendet kell megszokni, hogy új gép beállításánál először DHCP statikusbérlet és aztán a wifi MAC szűrés, és akkor adja magát az egész. Az így felvett címek mellett már ott van mindíg a leírás, tök jól működik a rendszer.

doberman: nincsen értelme megbonyolítani szerintem, hiszen a mostani felállásban pont az a jó, hogy logikus összefüggés van. Ha mondjuk a wifi MAC-nél is felvehetnék nevet, akkor mi lenne az alapbeálllítás, ha a DHCP-nél meg mást veszek fel? a DHCP-s vagy a wifis?

[ Szerkesztve ]

(#4421) sanzi89 válasza sanzi89 (#4418) üzenetére


sanzi89
addikt

A gyári firmware-ben lehet leírást rendelni a MAC filterhez, így szerintem kipróbálom élesben azt. Nagy kár az OpenWRT-ért. Admin felületen csak betallózom az új firmware-t és kész? Illetve stabilitás szempontjából mik a tapasztalatok a gyári szoftverrel?

@suste
Mert nem ez az eszköz a DHCP kiszolgáló.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4422) sanzi89 válasza sanzi89 (#4421) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezt találtam gyári firmware visszatevéssel kapcsolatban:

"A gyári firmware visszatehető webes felületen is, mivel jelenleg a 2 letölthető gyári firmware egyike sem bootloaderes."

Az, hogy bootloaderes vagy sem így derül ki:

"Gyári fw esetén letöltés után kicsomagolva a zip-ből, ha a nevében benne van a boot szó, akkor az nem jó!"

Tehát ezt nem lehet OpenWRT-re tenni webfelületről:

wdr4300v1_en_3_13_33_up_boot(130617).bin

De ezt lehet:

wdr4300v1_en_3_13_31_up(130319).bin

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4423) doberman válasza sanzi89 (#4422) üzenetére


doberman
senior tag

a nevében szerepelt a boot szócska...

8lnu

(#4424) cimp válasza sanzi89 (#4422) üzenetére


cimp
senior tag

Például hogy visszaolvasgatsz a fórumban. Előző oldalon én is leírtam valakinek.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4425) suste válasza sanzi89 (#4421) üzenetére


suste
veterán

Ok, akkor viszont nem várhatod el, hogy megkavarják a router rendszerét a switch beállítás miatt, hiszen opnewrt-ben pont az a jó,hogy mindent alap/egységes szinten kezel, ezért lehet vele mindent megoldani.
Max tényleg azt lehet kérni, hogy ALEX tegyen be egy sima szöveges részt a luci felületébe a MAC filterhez, ami nem kapcsolódik/kötődik sehova (kérdés ez mennyire oldható meg, sima webfelület fejlesztés?). Mint mondtam, a luciban pont az az alapfelállás, hogy minden mindennel összefügg, így nem szoktak ilyen "felesleges" részek lenni:).

(#4426) zsolt320i válasza Kicsirics77 (#4414) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Szia. Milyen beallitast hasznalsz? Nekem 8 m ditrekt ralatasnal mar egy vonal leesik a maximumbol. 8 m nincs direkt ralats akkor mar 2 vonal esik le. Szerintetek ez normalis?kinek mi a tapasztalata a wifi erosseggel?

(#4427) suste válasza zsolt320i (#4426) üzenetére


suste
veterán

Nem lenne jobb/pontosabb, ha kapcsolati sebességeket hasonlítgatnánk össze a vonalak száma helyett?:)

(#4428) sanzi89 válasza suste (#4425) üzenetére


sanzi89
addikt

Én nem várok el semmitől semmit. Nem értek nagyon hozzá, de nem hiszem, hogy megoldhatatlan feladat volna a MAC cím mellé letárolni egy pár karakteres stringet. De elfogadom, nem tudja, akkor nem tudja, csak meglepődtem. Eddig kb az összes gyári firmware tudta ezt, a pár ezres vackok is, Tomato ezer éve, gondoltam ez csak nem kihívás. Sajnos tévedtem.
Most dübörög a gyári firmware, kíváncsi leszek a stabilitására.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4429) zsolt320i válasza suste (#4427) üzenetére


zsolt320i
senior tag

nappalin belül van benne ráció :D
csak azt nem tudom hogy kellene mérni, a netem nem túl erős, sztem nappalin belül azt még minimális jelszint mellett is fogja hozni :(
ha kimegyek a házból az udvarra és már nem látja a telefon, az már idegesítő, és csak 1 tégla fal és 10-11 méter választ el a wifitől.
így már hiába próbálok sebességet mérni és összehasonlítani mert nem is tudok kapcsolódni.

áhhh grrrr.
a tesztben meg dicsérték .....ennyit a tesztekről...

amúgy kösz az tippet, ezt kipróbálom ma.

[ Szerkesztve ]

(#4430) suste válasza zsolt320i (#4429) üzenetére


suste
veterán

Nem kell mérni, csak a kliensben a wifi résznél megnézni a tulajdonságokat, és ott írja hogy mekkor a kapcsolati sebesség. Windowsban pl a jobb alsó ikonra csak rá kell állni és kiírja (XP-nél),de androidnál is látszik a beállítások/wifi/saját kapcsolódott hálózatra ráböksz és az újablakban "vonalsebesség"név alatt hozza az értéket.
Az azért fontos, hogy mi a MAX elérhető, pl 11/54/75/150/300Mbit a kliens hardver és a kliens és AP beállítások alapján.

Szerk: nem átviteli sebességet írtam, hanem kapcsolati sebességet!
Persze az átviteli sebesség mérése még pontosabb összehasonlítást adhat, csak kinek van kedve foglalkozni vele:).

[ Szerkesztve ]

(#4431) Hammy


Hammy
tag

Van egy VoIP-os eszköz a routerre kötve, és az a gondom, hogy nem mindig megy a kimenő hívás. Leginkább akkor megy, ha a DHCP újra kiosztja neki a lefixált IP-címet. A bejövő hívás az tökéletesen működik mindig.

Így van beállítva a Tűzfal - Port továbbítások:

(#4432) vargalex válasza sanzi89 (#4421) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nagy probléma lehet, ha a MAC filternél nem megadható leírás miatt kell lemondanod az OpenWrt-ről. :) Viszont itt is lehet mutatni jó néhány dolgot, amit a gyári firmware (vagy akár a Tomato sem) nem tud.

A megvalósításról: az UCI configban a MAC lista egy lista típusú objektum, ami egyszerűen szóközzel elválasztott MAC címeket tartalmaz. Itt, illetve itt egy kis olvasnivaló az UCI-ról.

Persze pl. wireless config esetén lehetne az, hogy valami elválasztóval belerakni a leírást és egyedileg feldolgozni mind LuCI, mind a wifi-t indító script oldalán. De ugye akkor ez szembe menne azzal az elvvel, hogy minden config file-t azonosan tudunk kezelni. Esetleg egy párhuzamos listát lehet vezetni a leírásokról. De ugye akkor, ha kézzel szerkeszted a config-ot, elcsúszhat egymástól (pl. más az elemek darabszáma, stb.). Azért lehet, hogy ez utóbbit megpróbálom, mert ugye ez a wifi scriptet nem, csak a LuCI-t érinti.

Alex

(#4433) suste válasza vargalex (#4432) üzenetére


suste
veterán

Ha már wifi úgyis szóba jött:
Ha van 2,4GHz/5Ghz -et tudó adaptere az embernek, mint nekem, akkor ha bekapcsolom a routeren az 5Ghz-et, és felcsatlakozom rá, akkor egyszerre fog élni mind a 2 kapcsolat, és a teljes sebesség 450Mbit lesz?
Vagy ezek a laptop minipci-os kártyák csak az egyiket tudják működtetni egyszerre, mint a 2543-as tplink (nekem ez tűnik valószínűnek)?
Ha viszont mondjuk veszek egy USB-s wifi kártyát, és külön lesz pl az USB-sen a 2,4Ghz + a minipci-on az 5Ghz, akkor meg lesz a 450Mbit kapcsolati sebesség, és ki is tudnám használni mondjuk LAN-LAN másolásnál?

(#4434) vargalex válasza suste (#4433) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A wifi kártyák általában nem szimultán dual band-osak (én még nem is láttam olyat). Ha két adaptert használsz, akkor az operációs rendszertől függ, hogy le tudja-e kezelni és tudja-e párhuzamosan használni a kettőt. Szerintem a Windows nem fogja, mert az egyiknek kisebb lesz a metrikája, mint a másiknak és azon fog menni minden. Valami MultiWAN-szerű kellene rá.

Alex

(#4435) suste válasza vargalex (#4434) üzenetére


suste
veterán

Én is úgy gondoltam, hogy ha tudnák ezt a kliensek, akkor tolnák az arcunkba a leírásoknál/reklámoknál.
De azért az is elég gusztustalan, ahogy előadják ezt a 450/600/750/stb Mbites dolgot a routereknél.
Kérdés, hogy kisérletezgetnek-e egyáltalán a szimultán használatot összehozni.Mert az lenne az igazán komoly (és valós előrelépés), ha szimultán dual-os kártyák kerülnének piacra (emberi áron:) ).
Mondjuk lassan megszokjuk,hogy egy komoly (HW/SW) fejlesztés után jön 3-4 parasztkábító ficsőr (amit be is kajál a nép sajnos), és ez minden elektronikus eszköznél így van.......

(#4436) sanzi89 válasza vargalex (#4432) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi a választ!

A gyári se az igazi. 8 MAC cím fér egy oldalra, baznyák nagy betűkkel kiírva kb fél monitor. Én meg nyomogathatom vadul a Next-et, hogy végignézzem az összes MAC címet a listában. A Tomato ezekhez képest sokkal felhasználóbarátabb. De rövidesen RADIUS szerver lesz ebből, már megrendelve a vas, csak addig tesztelem ezeket a TP-Link cuccokat, mert ilyenekkel lenne kiépítve a Wifi mindenhol.
Vállalati cuccra nincs pénz, marad a SOHO eszköz, gondoltam ha okosítható, akkor megteszi.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4437) Graf Spee


Graf Spee
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék nyitni egy külön portot a számítógépemen lévő torrent kliensemhez is.
A transmission portja a 21234 ezért gondoltam, a 21235-ös portot nyitom mega gépemen lévő utorrent kliensnek, de egyszerűen hiába állítok be mindent, lepingelem a portot és még mindig zártnak látja, pedig ráklikkelek a beállítások alkalmazása parancsra.

Nem tudom már mit nem csinálok jól. Gondolom a tűzfalnál kell ezt beállítani a port továbbításnál és a forgalmi szabályoknál.

(#4438) vargalex válasza Graf Spee (#4437) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Csak a port továbbításhoz kell új szabályt létrehozni.

Alex

(#4439) Intruder2k5 válasza Graf Spee (#4437) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A géped LAN IP címe fix?
A torrent kliensben is beállítottad ezt a portot?
Amikor teszteled, akkor el van indítva a kliens?

Ezzel nézd meg!
http://www.canyouseeme.org/

[ Szerkesztve ]

(#4440) Graf Spee válasza Intruder2k5 (#4439) üzenetére


Graf Spee
csendes tag

Megoldódott. Köszönöm!

(#4441) trance89 válasza zsolt320i (#4429) üzenetére


trance89
őstag

én pár hete vettem egy 3600-ast és én is megdöbbentően tapasztaltam hogy eddig messze ez a legszarabb wifi térerőt biztosító router (nem csak gyári fw-el), pedig már sokféle megfordult nálam
az 5ghz részét nem is próbáltam mert nem izgat, a 2,4 lett volna fontos, azal pedig 2 helyiséggel odébb már kiugrált a térerő
most arra vár a szekrényben hogy eladjam
aztán 2 hete pedig beszereztem egy ilyet: [link]
na ez router, 1 watt wifi teljesítmény, 2db 2,5 dbi beépített antennával dupla akkora térerő a családi házunk minden sarkában mint azelőtt bármilyen más routerrel
pl 1db 30-as falon és egy vasbeton emeleti padlón keresztül (légvonalban kb 10-12m) van 60-65 dbm, ez telefonon/tableten 4/3, ritkábban 4/2 csík)
a rajta futó routerboard fw pedig így néz ki: http://demo.mt.lv/
elsőre nagyon bonyolultnak tűnik az egész de minimális utánaolvassásal kap az ember egy hihetetlenül stabil és megbízható eszközt, egy wdr3600 openwrt-vel is kispista emellett holott azonos árkategória

[ Szerkesztve ]

(#4442) jcsinku


jcsinku
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy gondom, mert szerintem nem kicsit elrontottam így hétvégére a routert.
TP-LINK WDR 3600-at vettem mert rengetegen ajánlották a sok lehetősége miatt melyet szeretnék kihasználni. Felraktam a gyári firmware helyére a vargalex félét, de mivel nem tudtam beállítani a MAC-Adress-t amiről a netet kapjuk ezért nincs netem csak 1 gépen aminek a mac címe meg van adva a központban. Próbáltam megadni a DHCP és DNS menüpontnál a dolgot de nem jutok sajnos semmire, várom a válaszokat sürgősen.
Direkt leírtam még a vargalex firmware előtt a mac címet amire engedélyezve van a net: F8-1A-67-ED-B6-96 de most a 18-03-73-6B-43-1C fizikai című gépen vagyok és arról van net. Ilyen adataim vannak még:
DNS-utótag: hnancatv.nanaskabel.hu
IPv4-cím: 195.184.30.111
Sajnos nem tudom a gyári firmware-t felrakni mint ahogyan a vargalex féle firmware leírásában is szerepel:
- boot-os gyári firmware nem tehető fel LuCI-n, illetve a sysupgrade paranccsal
ezt szomorúan vettem észre.
Kérlek segítsetek mert net nélkül vagyok.
Köszönöm a segítséget.

(#4443) suste válasza jcsinku (#4442) üzenetére


suste
veterán

luci/hálózat/interfészek/wan/haladó beállítások fül, "MAC cím felülbírálása"
idekell beírni azt a MAC címet, amivel a szolgáltatód azonosít
aztán alul mentés alkalmazás, majd modem és router árfamtalanít
aztán modembe áram, megvár míg elindul teljesen, aztár routerbe áram

(#4444) Intruder2k5 válasza jcsinku (#4442) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A tp-link.com oldalról letölthető jelenlegi második fw nem boot-os, így az feltehető LuCI-ból is, ha nem sikerül megoldani az OpenWrt-t!

http://www.tp-link.com/resources/software/TL-WDR3600_V1_130129.zip

(#4445) jcsinku válasza suste (#4443) üzenetére


jcsinku
csendes tag

Köszönöm szépen, sikerült :))

(#4446) .:Secur:.


.:Secur:.
tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni Transmission-ban? :)
Vargalex féle bittorrent kliensről lenne szó, nem tudom beállítani normálisan. Pendrivet akarok használni mely alapértelmezett FAT32-be van formázva. A router felismerte csatolási pontként (és elvileg meg is formázta ext4-re) Engedélyeztem a csatolási pontot és a szolgáltatásoknál a transmissionban tiltottam a korlátozást a sebességről illetve engedélyeztem a fehér listát LAN-ra. Körülbelül ennyi, a web interface ezt az üzenetet adja:

Connection Failed
Could not connect to the server. You may need to reload the page to reconnect.

Dismiss vagy Details de bármelyikre kattintok nem csinál semmit.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#4447) .:Secur:. válasza zsolt320i (#4409) üzenetére


.:Secur:.
tag

Sajna én is ilyesmit látok... kevés a jel pedig ilyen antenna meg olyan antenna... kívülről elég vastagnak is tűnt az antenna de azt hittem elájulok, nos nem. :F

(#4448) suste válasza .:Secur:. (#4447) üzenetére


suste
veterán

Az antenna azért vastag mer dual (2,4Ghz/5Ghz).
Már beszéltük többször, hogy az "N"-es wifik gyengébbek a régi "G"-seknél, ez tény. Többen úgyoldottuk meg, hogy a régi routerünket fogtuk be hatótáv növelésre. Hozzáteszem, hogy ez a megoldás azért is jobb, mert nem olyan sok eszköz kapcsolódik közvetlen routerhez, így stabilabb is a wifi, kevesebbaz esély a DMA hibára.
Persze 1W-tal már jó lehet....

(#4449) cimp válasza .:Secur:. (#4446) üzenetére


cimp
senior tag

Ez nem igazán érthető!
Most akkor a 8081-es porton elérhető formázó felületen megformáztad? vagy a fat32 mitől lett ext4?! A hibaüzenet meg nem is erre utal. A router:9091-en be tudsz jelentkezni?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4450) .:Secur:. válasza cimp (#4449) üzenetére


.:Secur:.
tag

Nem formáztam, nem engedi felcsatolni mert még FAT32 nem tudtam, hogy formázni is kell :DD
Azt hittem megcsinálja. router:9091 néha bejön néha nem... akkor meglesem holnap a formázó felületet.
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.