Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) sutszi válasza vargalex (#4898) üzenetére


sutszi
veterán

Cégnél vagyok. Itt van egy router, ha ez számít...de csak nem...otthon pedig a wdr3600-as. Közvetlenül erre jön be a net...
A jelszó bekérésig sem jut el.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4902) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Most vettem egy WDR3600-at az eddig 1043ND kiváltására.
Első lépésként felraktam rá a vargalex 1.1.7 factory verziót. Fel is ment, el is indul a router, de gyakorlatilag használhatatlan.
Belépni is alig lehet a Luciba. Pörög a homokóra a böngészőben, formázatlan, szöveges oldalak jelennek meg. Ha be is jön egy-egy oldal, csak várakozás van.
A jelszó módosításig sem jutok el.

Miért van ez??? Mi a megoldás?

(#4903) nyikszi válasza Celtis (#4902) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Újraindítás? Factory reset?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#4904) Intruder2k5 válasza Celtis (#4902) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Másik böngésző? Másik kliensről?

[ Szerkesztve ]

(#4905) Celtis válasza nyikszi (#4903) üzenetére


Celtis
veterán

Többször újraindítottam. Nincs mit reszetelni rajta, teljesen friss telepítés.
A Luci oldalak kb. egy perc várakozás után jönnek be teljesen. Ekkor enged klikkelni. Próbáltam a Luci-n konfig visszaállítást csinálni, de semmi változás.
Azt nem tudom, hogy openwrt-n, a hátsó reszet gombot hogyan kell használni.

A böngésző Chrome. Nehogy már az legyen a baj. A 1043ND-vel megy.

(#4906) nyikszi válasza Celtis (#4905) üzenetére


nyikszi
őstag

Tehát egyáltalán nem tudsz belépni a luciba?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#4907) Celtis válasza nyikszi (#4906) üzenetére


Celtis
veterán

Be tudok lépni, és kezelni is tudom 1 oldal/ perces sebességgel. Kipróbáltam másik gépről is, meg wifin keresztül is.
Reszet gombbal történt factory reset után ugyanez a helyzet. A tököm tele van vele.

(#4908) Celtis válasza Celtis (#4907) üzenetére


Celtis
veterán

Csodálatos....

Ha nincs WAN port, akkor kb. behal a Luci. Kapott WAN csatlakozást és azonnal megjavult. Hát ez így elég bénán van megoldva. Ha ezután letiltom/leszakad a WAN-t, akkor nem lassul vissza.
Viszont újraindítás után újra behal, és használhatatlan a router, ha épp nincs WAN.

Uraim, ez komolyan nem tűnt fel még senkinek?

(#4909) Rick4 válasza Celtis (#4908) üzenetére


Rick4
félisten

Én két napja jártam hasonló módon, nem tudom, az összezuhanás összefüggött-e azzal, hogy nem sikerült lekérni a telepíthető szoftverek listáját szerver/ net hiba miatt, de ezután nekem is megakadt, úgy kellett visszahozni a tetszhalott állapotból.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4910) suste válasza Rick4 (#4909) üzenetére


suste
veterán

vicc on
ez már csak ilyen...kell neki a net.....olyan mint az android, ha nem kapja meg, akkor hisztis kisgyerek lesz belőle :)
vicc off

szerintem azért nem tünt fel senkinek, mert netmegosztásra vettük
volt már nálam is rövid netkimaradás, de nem volt lassú a luci
azért érdekes a dolog
A load is felmegy, vagy csak a luci akad ilyenkor?

(#4911) Intruder2k5 válasza Celtis (#4908) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egészen véletlenül nem ESET Smart Security-t használsz? Azzal tapasztaltam ilyet valahol, hogy amikor nem volt net, rohadtul belassította a rendszert! Ez talán 5-ös verzió volt ha jól rémlik, és később a 6-os megoldotta ezt, de ha Neked is ez van fent, egy próbát megérne a letiltása!

(#4912) Celtis válasza suste (#4910) üzenetére


Celtis
veterán

Csak a Luci lesz k..a lassú, de ez a WAN elmélet inogni látszik. Néha magára talál a router, de általában lassú. Egyszer a WAN rádugás segített, egyszer a sysupgrade rátöltés utáni első ujraindulás után volt jó. Egyébként agyhalott.

Nem hiszem, hogy ez normális. De most hogy vigyem vissza? Nem működik rajta a nem gyári FW?

(#4913) Rick4 válasza Intruder2k5 (#4911) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem eset 5 van fent.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4914) Celtis válasza Intruder2k5 (#4911) üzenetére


Celtis
veterán

Nem. Szó sincs ilyesmiről. Nincs eset, és egyértelműen a Luci lassú.
Ráadásul a gépen van net elérés (notebook wifi). A LAN-ra van kötve az új router konfigurálásból kifolyólag.

Most úgy tűnt, hogy a WAN trükk megint segített. Pontosabban WAN csatlakoztatás és valamilyen forgalom (egy darab ping) ráküldése. De akárhogy is nézem, ez így megbízhatatlan.

(#4915) doberman válasza Celtis (#4914) üzenetére


doberman
senior tag

hmmm puttyolj be ssh-n. top mit ad vissza? mekkora a load?
ping válaszidők mekkorák?
pingelj vissza a gépedre. mekkora a válaszidő?
van néhány lehetőség a hibakeresésre mielőtt pálcát törsz felette.

8lnu

(#4916) bigrock válasza Celtis (#4914) üzenetére


bigrock
addikt

Nekem kb. egy hete megy a 3600 WAN nélkül, tökéletesen (egyelőre gyakorlok rajta...). Nem tapasztaltam semmi ilyen hibát.

(#4917) Celtis válasza doberman (#4915) üzenetére


Celtis
veterán

Néztem top-ot, 99% idle, Ping <10 ezred mp. végig.
Közben a Luci nem megy.

Vissza pinget nem csináltam, mert a win7 blokkol, de nincs is értelme. A linux fut, semmi dolga, de a Lucit valami blokkolja. Érzésre a hálózati konfiggal van baja.

További megfigyelés, hogy a hibás állapotban a Hálózat/Interfészek lapon semmilyen interfész információ nem jelenik meg sem a LAN, sem a WAN sorban. "Adatok gyűjtése" vagy ilyesmi a kiírás.

Ilyenkor az ifconfig parancs az eth0.1 és eth0.2 interfészekre nem ad IP címet. Ha rádugom a WAN-t, akkor az eth0.2 kap IP-t.

Létezik valami alternatíva openwrt+luci-ra? Nekem nem kell szinte semmilyen beépített szolgáltatás, csak egy megbízhatóan működő alap.

(#4918) Rick4 válasza Celtis (#4917) üzenetére


Rick4
félisten

Másold már be ide a fájlnevet, amit rátoltál..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4919) Celtis válasza bigrock (#4916) üzenetére


Celtis
veterán

Vargalex van rajta? Próbáltad újraindítani?

(#4920) Celtis válasza Rick4 (#4918) üzenetére


Celtis
veterán

Először ezt raktam fel a gyárira:
openwrt-tl-wdr3600-v1-squashfs-factory_vargalex_1.1.7.bin

Utána ezt rátoltam:
openwrt-tl-wdr3600-v1-squashfs-sysupgrade_vargalex_1.1.7.bin

(#4921) Rick4 válasza Celtis (#4920) üzenetére


Rick4
félisten

A második minek kellett? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4922) Celtis válasza Rick4 (#4921) üzenetére


Celtis
veterán

Tudomisén. Hátha segít. Hátha sérült volt az első.
Érdekes módon a második felrakása után jól indult el a router, de a következő restart után már megint belassult.

(#4923) Rick4 válasza Celtis (#4922) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem vissza kellene rakni az eredetit, megnézni, nem-e valami más gebasz van vele.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4924) Intruder2k5 válasza Celtis (#4922) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gargoyle az alternatíva!

(#4925) vargalex válasza Celtis (#4914) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Biztos, hogy nincs semmi ilyen probléma. Volt már nálam 3600-as és 4300-as is (a sok 1043ND, néhány 741ND/841ND/3500, stb mellett), amit élesztettem és van egy saját 4300-asom is, hogy csak a TP-Link gyártónál maradjak. A soros élesztés során soha nincs rajta WAN, és utána mindig kipróbálom, hogy működik-e rendesen (természetesen WAN nélkül). Soha semmi lassulást nem tapasztaltam.

Abból, hogy írod, hogy a gépen WiFi-n van net, arra tippelnék, hogy a kliensed nem tudja, hogy melyik gateway felé induljon (azaz melyik hálókártyán)! A WiFi-d véletlenül nem ugyan úgy 192.168.1.x tartományban van? Ha igen, akkor a 3600-on állítsd át a LAN IP-t pl. 192.168.2.1-re (persze az átállítás idejére tiltsd le a wifi-t a notebook-on).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4926) Celtis válasza vargalex (#4925) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi, de biztosan nem hálózati probléma. A wifi más IP címtartományban van. A jelenség ugyanúgy jön egy másik gépen, ahol csak kábeles kapcsolat van a router felé, illetve akkor is fennáll ha wifin csatlakozom fel az új routerre. Úgy tűnik, hogy a hiba csak a luci-t érinti, minden más működik.

Megpróbálom visszarakni a gyári fw-t, és keresni rajta valami hasonló hibát. Ha ott viszont minden jó, akkor nem sokat tudok csinálni. Mielőtt felraktam a vargalex-et, egyet-kettőt kattintgattam rajta, de minden rendben volt.

(#4927) vargalex válasza Celtis (#4926) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Esetleg próbálj meg egy resetet, mert én is minden élesztett routeren kipróbálom a LuCI-t, de soha nem tapasztaltam hasonlót. Hétvégén megnézem azért még egyszer a saját 4300-asomon is.

Alex

(#4928) suste válasza Celtis (#4926) üzenetére


suste
veterán

Tegnap este Trunk-ot raktam egy 710-es tp-linkre, és csak a LAN-ba volt dugva kábel.
Beállítottam a WAN PPPOE nevet, jelszót (hogy a helyén már csak be kelljen dugni), és utána jól belassult a luci, mert folyamatosan próbált kapcsolódni a semmihez, mivel kábel se volt benne.
Nem ez volt neked is?

(#4929) vargalex válasza suste (#4928) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mondjuk én DHCP-n hagytam mindig a WAN-t. Illetve, ha élesben használnám, akkor is azon hagynám. :)

Alex

(#4930) Celtis válasza vargalex (#4927) üzenetére


Celtis
veterán

Kb, 5-ször reszeteltem, ami után visszaállt az alap konfiguráció, tehát jelszó sem volt.

(#4931) Celtis válasza suste (#4928) üzenetére


Celtis
veterán

Nem állítottam át a WAN típust. Ahogy írtam, az image felrakása után az első bejelentkezésnél már fennáll a probléma. A router ilyenkor egy LAN kábellel kapcsolódik a klienshez. Semmi más nincs a routerhez csatlakoztatva, és értelemszerűen a konfiguráció is alap. A hiba független a LAN port sebességétől 100/1000 módban is ugyanaz a viselkedés.

Próbálkoztam később a WAN konfigját módosítani "nem használt"ra, de a router újraindítása után ugyanúgy belassult a luci.

(#4932) vargalex válasza Celtis (#4931) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pedig ez pont az az állapot, ahogy én is ki szoktam próbálni a routereket. :)

Alex

(#4933) Celtis


Celtis
veterán

Hogyan megyek vissza a gyárira?
Leszedtem a TP-Link oldalárol egy zip fájlt, amibe egy bin van belecsomagolva. Próbáltam a Lucival megetetni, de sem a zip sem a bin fájl formátuma nem felel meg neki.

(#4934) Celtis válasza Celtis (#4933) üzenetére


Celtis
veterán

Sikerült. Visszaolvasva kiderült, hogy a "boot" -ot tartalmazó fájlnevűt nem szabad felrakni Luciból. Mondjuk nekem nem is engedte, pedig talán jobb lett volna téglát csinálni ebből a sz.rból.

Most rajta a gyári. Folyamatosan újraindítgatom. Általában 30-40 másodperc alatt feláll, de két esetben kb. 10 perc kellett neki. Addig sem a GUI nem jött be, sem pingre nem válaszolt. Na most ilyen problémával milyen eséllyel tudom kicseréltetni?

(#4935) Rick4 válasza Celtis (#4934) üzenetére


Rick4
félisten

A visszaolvasás lehetett volna még az egész előtt, nem? ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4936) Intruder2k5 válasza Celtis (#4934) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha egy verzióval régebbi lett volna az a vargalex build, akkor már nem kellene szenvedned a gyári fw-vel...

(#4937) nyikszi válasza Celtis (#4934) üzenetére


nyikszi
őstag

Mikor és hol vetted? Ha online akkor van rá 8 napod visszavinni.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#4938) wwenigma válasza Celtis (#4934) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

WPS gombot nyomva tartod, nem ugrik failsafe módba a router? (SYS led gyors villogás)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4939) doberman válasza Celtis (#4934) üzenetére


doberman
senior tag

...hát ha a gyári és az vargalex firm is problémásan működik akkor gariztatni kellene.
- hibás hw-n a legjobb szoftver is csak hibásan müxik, ne szenvedj vele - gari.

8lnu

(#4940) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Ha minden igaz veszek ma egy ilyen routert, de mielőtt fejest ugrok a lecsóba, szeretném rendesen körüljárni a témát.

Ahogy visszaolvastam sok pozitív visszajelzést kaptam a routerről. Tudtok esetleg olyan hibáról,bugról, amire érdemes odafigyelni, esetleg sokaknál előjött már?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#4941) sutszi válasza McSzaby (#4940) üzenetére


sutszi
veterán

Amennyire a topikot követtem eddig egyik hiba ami meg volt említve, hogy vásárlás pillanatától fogva dobálta el az eszközöket...ha jól emlékszem az cserélve is lett gariba.

Az én tapasztalatom az, hogy 1 gyári frissítésig használtam a gyári szoftvert, de sajnos néhány naponta az én gépem megfejthetetlen okból kifolyólag kidobott a hálózatról, miközben a párom gépét soha. Tök ugyanaz a két wifi adapter...Ráadásul ilyenkor újra kellett indítani a routert.
Ami a hardvert illeti mert az tényleg jó ilyen áron, viszont a gyári fw nem a legstabilabb...Vegyesek a tapasztalatok. Van akinek nagyon megy, van akinek nem.
Kicsit nehezen szántam rá magam az ismeretlen terület miatt, de végül feltettem vargalex fórumtárs munkáját. Azóta egyszer sem dobott le gépet és 64+ nap folyamatos működés során rendben volt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4942) Lacics25


Lacics25
aktív tag

Sziasztok!
Eddig már sok mindent sikerült megoldani a segítségetekkel, remélem most is sikerülni fog. Fejembe vettem, hogy szerverként szeretném üzemeltetni a szerkezetet. Semmi komoly, csak a családi fotók megosztására gondoltam, honlap formájában. FTP-n már elérhető kivülről is, de mintegy 14 000 db képről van szó. Szívesen mondanám, hogy már mindent elolvastam ezzel kapcsolatban, de ez nem igaz, mert egyenlőre nem tudom működésre bírni.

Abban segítsetek, hogy hol találok olyan leirást, ami alapján a magamfajta "kontár" is elboldogul.

(#4943) McSzaby válasza sutszi (#4941) üzenetére


McSzaby
őstag

Itt van egy egész friss szoftver rá (szept. 9), ezzel próbáltad már, hogy dobálja-e? Vargalex munkája nagyon jó, de most gyári szoftvert akarok egy darabig használni.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#4944) sutszi válasza McSzaby (#4943) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt még nem próbáltam. A 130320 volt az utolsó amit próbáltam. Az előtte lévő volt nekem rajta mikor vettem.

De a dobálás inkább csak vedd zárójelbe mert nálam két gép közül csak az egyikkel csinálta...és véletlenszerű időközönként. Volt, hogy egy hétig sem fordult elő, és volt 2-3 nap is.

Nem igényel több figyelmet mint a gyári...Egyszer belőttem és csak ha most nyúltam hozzá nemrég amikor rádugtam egy HDD-t...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4945) McSzaby válasza sutszi (#4944) üzenetére


McSzaby
őstag

Tudom, használtam már vargalex féle fw-t, de egy darabig gyárit akarok használni. Személyes ügy. ;]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#4946) nyikszi válasza Lacics25 (#4942) üzenetére


nyikszi
őstag

Honlapot szeretnél csinálni? Tehát egy apache szervert akarsz?

Ez esetleg?

Openwrt apache szerver

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#4947) Celtis válasza wwenigma (#4938) üzenetére


Celtis
veterán

Nem tudom, nem próbáltam. Miért fontos ez, lehet belőle következtetni valamire?

Pontosan mit kellene csinálnom, és melyik fw-en, gyári vagy vargalex?

(#4948) Lacics25 válasza nyikszi (#4946) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Igen, ez a tervem, köszönöm! Valójában ezt is olvastam és még értem is, hogy mit miért és hogyan. Ami aggaszt, az a NTFS-re formázás. Sok próbálkozás után sikerült beállítanom 2 db hdd-t és most úgy tűnik kezdem előlről az egészet.
A "külső meghajtóra telepítés és cserehely beállítása" ha jól értelmezem extrootos particiót jelent? Ha igen, az megvan, működik is. Csakhogy annyira még nem értem mit csinálok, hogy a leírt elérési utakat és parancsokat helyesen irjam át.

Tehát: amennyiben mindent elkezdek szűz rendszerre telepíteni, akkor használhatom ezeket az elérési utakat?
Remélem érthető valamennyire mit is akartam kérdezni!

[ Szerkesztve ]

(#4949) Lacics25 válasza nyikszi (#4946) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Illetve ami még eszembe jutott:
Van egy 8 gigás pen-em. Azt csatlakoztatom, megnézem hogyan látja a gép, és a formázásnál ill csatolásnál azt adom meg neki ntfs-3g -o rw,noatime /dev/sda1 /mnt/hdd ahol sda1 helyett sdXX-et adok meg?
Ez esetben nem kell átírnom az összes további parancskódnál az elérési utat.

Kérlek, erősíts meg!!!

[ Szerkesztve ]

(#4950) McSzaby válasza Lacics25 (#4948) üzenetére


McSzaby
őstag

Ha nem érted mit csinálsz, akkor inkább próbáld meg először virtuális gépben. :)

Ahogy itt le van írva, működni fog, de én magam nem értem miért kell ntfs-re formázni a partíciót.

Mielőtt nekilátsz a CLI buherálásnak, nézz alapvető parancsokat itt

Érdemes kicsit beleásnod az alapokba mielőtt elkezded. :)

Ha egy partíciót csinálsz az ntfs merevlemezedre, akkor csinálhatod így. fdisk -ls parancsot használd mielőtt nekilátsz bárminek. Nézd meg, hogy miként jelenik meg a rendszeredben a vinyód.

(#4949) Lacics25:

Igen, az elérési utat mindenhol módosítanod kell. Ezért használd az fdisk -ls parancsot.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.