Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) Rick4 válasza Rick4 (#4500) üzenetére


Rick4
félisten

Meg van hajtva rendesen:

Szóval elégedett vagyok. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4502) Rick4 válasza Rick4 (#4501) üzenetére


Rick4
félisten

Bakker, ez eddig nem ment így:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4503) kaciokos válasza Rick4 (#4502) üzenetére


kaciokos
őstag

A 0,96 az nem 96%, hanem a valamire várakozó processek átlagos száma.

Mit jelent az, hogy "eddig"? Mit csináltál?

(#4504) Rick4 válasza kaciokos (#4503) üzenetére


Rick4
félisten

A 8MB-os flash-be egy 4MB-os openwrt-t tettem, egy csomó dolog nincs benne, mondhatni lekönnyített firmware. :D

A 0.96 akkor jó érték, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4505) punkkid0092 válasza Sebiferi (#47) üzenetére


punkkid0092
csendes tag

Az lenne a kérdésem hogy mennyire strapabíró router ez?
80megás diginethez kellene 3gép kábelen wifin 6-8eszközt kellene kiszolgálnia, lehetőleg jó jellel.
Nekem most egy belkin n1 vision van de az napi 1-2szer lefagy gondolom nembírja ezt a sok kapcsolatot. OpenWrt-t nemszeretnék tenni rá nemvagyok biztos a témában.

(#4506) punkkid0092


punkkid0092
csendes tag

Lehet h személyesen irtam a hozzászólást előre is bocsánat ha így történt

(#4507) cimp válasza punkkid0092 (#4506) üzenetére


cimp
senior tag

Aha!
Én mondjuk tudom ha személyesen írom a hozzászólásokat.
Egyébként eddig mindet személyesen írtam, még sosem írattam mással.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4508) punkkid0092


punkkid0092
csendes tag

Az lenne a kérdésem hogy mennyire strapabíró router ez?
80megás diginethez kellene 3gép kábelen wifin 6-8eszközt kellene kiszolgálnia, lehetőleg jó jellel.
Nekem most egy belkin n1 vision van de az napi 1-2szer lefagy gondolom nembírja ezt a sok kapcsolatot. OpenWrt-t nemszeretnék tenni rá nemvagyok biztos a témában.

(#4509) Kicsirics77 válasza punkkid0092 (#4508) üzenetére


Kicsirics77
veterán

úgy látom write only üzemmódban vagy

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4510) Zirowe válasza Kicsirics77 (#4509) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De legalább személyesen írja. :U ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4511) tzol válasza kaciokos (#4486) üzenetére


tzol
tag

Talán /etc/rc.local-ba kell beleírni. Most nem tudok belépni a routerre, hogy leellenőrizzem.

(#4512) suste válasza Zirowe (#4510) üzenetére


suste
veterán

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

(#4513) kaciokos válasza tzol (#4511) üzenetére


kaciokos
őstag

Pedig ez nem lenne rossz... :)

(#4514) vargalex válasza kaciokos (#4513) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt nem olvastad?

Alex

(#4515) Kicsirics77 válasza vargalex (#4514) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szia
hogyan tegyem be az /etc/rc.localba--> és főleg mit?

mármint hogy az ncore.sh elinduljon akár egy áramszünet után akár egy manuális restart után...

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4516) vargalex válasza Kicsirics77 (#4515) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

LuCI-ban a Rendszer->Rendszerindítás oldalon a Helyi indítóscript-ben az

exit 0

sor elé tedd az indítást. Valami ilyesmit:

/root/ncore.sh &

Persze a helyes elérési úttal.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4517) Kicsirics77 válasza vargalex (#4516) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szia
na most éppen reboot van meglátom sikerült-e :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4518) kaciokos válasza vargalex (#4514) üzenetére


kaciokos
őstag

Bocs, efelett elsiklottam... :( De azért köszi. :)

(#4519) Kicsirics77 válasza vargalex (#4516) üzenetére


Kicsirics77
veterán

na úgy néz ki a dolog,hogy működik :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4520) punkkid0092


punkkid0092
csendes tag

legalább egykét embernek örömet okoztam, közben már kiderült h WDR4300 tulaj leszek :)

(#4521) suste válasza punkkid0092 (#4520) üzenetére


suste
veterán

Ha a wifit tényleg ki is fogod használni (kicsit kételkedem), akkor jó választás,egyébként ugyan ez a vas.

(#4522) Neoka válasza vargalex (#4516) üzenetére


Neoka
aktív tag

Már pár hete olvasgatom a fórumot.

már majdnem feltettem az általad írt fw-t, de most megint úgy érzem ez a linux programozás nagyon nagyon távol áll tőlem. :(

még olvasgatok tovább. :)

(#4523) cimp válasza Neoka (#4522) üzenetére


cimp
senior tag

Még szerencse, hogy aki használja annak nem kell programozni! Azt hiszem akkor elég kihalt lenne ez a topic!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4524) Neoka válasza cimp (#4523) üzenetére


Neoka
aktív tag

Elnézésedet kérem a pontatlan fogalmazásomért. :)

Arra gondoltam, hogy ezeket a simításokat el tudjam végezni... pl megfelelő torrent transmission fel tudjam rakni, vagy amit most javasol vargalex "kolléga" Kicsirics77 fórumtársnak,stb...

[ Szerkesztve ]

(#4525) suste válasza Neoka (#4524) üzenetére


suste
veterán

azért gondolod komoly dolognak, mert nem láttad még a luci-t
amit alex írt, az csak annyi, hogy egy webes felületen be kell illeszteni azt a sort (mint pl a gyári webes felületen), és elmenteni
ami az alap használathoz kell, ahhoz nem kell semmi linux tudás, elég annyi, hogy a tplink webes felületén be tudtad állítani amit kell (nem a telepítő cd-vel :) )

(#4526) cimp válasza Neoka (#4524) üzenetére


cimp
senior tag

Ha ezek (az egyszerű dolgok) elrettentő programozásnak tűnnek neked akkor ne is kezdj hozzá. Nem neked való. Csak bosszankodni fogsz.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4527) Intruder2k5 válasza cimp (#4526) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te olyan jól tudsz mindenkit biztatni...

(#4528) cimp válasza Intruder2k5 (#4527) üzenetére


cimp
senior tag

Nézd reálisan a dolgot. Ez olyan távol áll tőle, hogy nagyon. Ha azt mondod, h jelentkezzen be ssh-n és írjon bele az akármelyik fájlba először is infarktust kap, aztán három napig verejtékben fürödve fog ébredni, utána beleír de akkor már abban sem biztos, hogy abba akart írni és azt amit írt, szétesik az egész élete, rámehet a házassága....
Tovább már nem is írom mert gyengébb fórumtársak már most hánynak az együttérzéstől. ;]
Viccet félretéve, ha így indul neki az ember akkor többnyire nem is nagyon van sikerélmény, csak a csalódás.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4529) Neoka válasza cimp (#4526) üzenetére


Neoka
aktív tag

Lehet neked egyszerű dolog.
Nekem új, elnézésedet kérem ha bizonytalan vagyok.

Talán mielőtt elrontok valamit szeretném nagyból tudni, hogy mit is csinálok.. és ha nem tévedek egy fórum pont erre való.

de ígérem neked, ha újra születek, akkor az összes programnyelvet ismerni fogom és kenni vágni fogok mindent. :)

Suste: köszönöm. Lehet csak ez okozza a kezdeti gondjaimat. :)

[ Szerkesztve ]

(#4530) cimp válasza Neoka (#4529) üzenetére


cimp
senior tag

Na ez már igen! Csak kevés. Még ebben az életben lenne szükség rá!

Ironizáltam. Ha Belevágsz itt többnyire akad segítség. Nem is akármilyen. Szerintem nem nagyon van, hogy egy órát is várni kellene a válaszra. Abban nem lesz hiány. Szóval arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy kizárólag rajtad fog múlni a dolog. Ha lelkes vagy meg nem félsz csinálni akkor sikerül. Ha meg nem akkor az itteni segítség is kevés lesz hozzá.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4531) Neoka válasza cimp (#4530) üzenetére


Neoka
aktív tag

Ha megnézed elég rég itt vagyok ezen a fórumon. Nem véletlenül, itt mindig segítséget kaptam, használható segítséget. - nem véletlenül kedvelem a prohardvert.

Köszönöm a biztatást, még ha erősen iróniával is fűszerezted azt. :)

(#4532) .:Secur:. válasza vargalex (#4516) üzenetére


.:Secur:.
tag

Szia!
Pár napja csatlakoztam a te firmwarédet használók körébe, egyelőre nagyon meg vagyok vele elégedve remélem ez így is marad. Egy nekem fontos dolgot viszont nem tudok használni a routeremen, ez a következő: A wifi-t nem tudom fizikailag ki és bekapcsolni a router alján található kis kapcsolóval, nekem ez elég fontos mert csak akkor használom a wifit amikor szükség van rá. (pl. telófrissítés stb.) de mindig be kell mennem a luci-ba és engedélyezni illetve tiltani a wifit. Szeretném használni a kis kapcsolót ismét a wifi ki-be kapcsolásához de erre úgy láttam nincs lehetőség ebben a szoftverben. Esetleg van rá megoldás? Más vette már észre ezt az apró problémát? Köszönöm a választ, üdv Secur.

(#4533) suste válasza .:Secur:. (#4532) üzenetére


suste
veterán

A hardveres kapcsoló felejtős.
A ki/be kapcsolást a QSS/WPS gombbal lehet megoldani, volt is szó már róla.
SSH-n kell szerkeszteni egy fájlt a router memóriájában: etc/hotplug.d/button/10-qssbutton
Ebbe kell beletenni a wifi ki/be kapcsolását vezérlő scriptet, amit a 1043-as topic-ban megtalálsz (lehet, hogy itt is, de erre nem emlékszem pontosan). Keresgess!:)

(#4534) Rick4 válasza .:Secur:. (#4532) üzenetére


Rick4
félisten

Más vette már észre ezt az apró problémát? Sosem akartam kikapcsolni a wifi-t, figyelmetlen lennék? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4535) trance89 válasza Rick4 (#4534) üzenetére


trance89
őstag

és mire is jó ki-be kapcsolgatni a wifi-t?

(#4536) vargalex válasza Neoka (#4524) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ahogy már megkaptad a választ, nem kell semmit programozni. Egyszerűen a LuCI-ban a Rendszer->Rendszerindítás oldal alján beilleszted a Helyi indítóscriptbe:

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4537) Neoka válasza vargalex (#4536) üzenetére


Neoka
aktív tag

Köszönöm. :)

(#4538) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Próbálta már valaki megmérni, hogy kikapcsolt WIFI-vel 2-3 db GBit-es portot használva mennyit eszik ez a router üresjáratban és terhelve?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4539) Kicsirics77 válasza Bici (#4538) üzenetére


Kicsirics77
veterán

mármint fogyasztásra switch üzemmódban?
gondolom kevesebbet mint ami a tápjára van írva,de szerintem ilyet senki nem mért még.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4540) Bici válasza Kicsirics77 (#4539) üzenetére


Bici
félisten

A fogyasztása vezetékes router módban.

(#4541) Kicsirics77: Kár. Ha valaki ráér, akkor kipróbálhatná nekem. Még van pár napom eldönteni, hogy ilyet veszek, vagy marad a 25W fogyasztású P2-400-am. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4541) Kicsirics77 válasza Bici (#4540) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szerintem nem mért ilyet még senki sem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4542) suste válasza Bici (#4540) üzenetére


suste
veterán

25W-ot tuti nem eszik, de lehet hogy a felét sem....
12VDC / 1.5A, és ezt a teljes használatra tervezték, gondolom a 2db USB-vel is számoltak.

[ Szerkesztve ]

(#4543) Kicsirics77 válasza suste (#4542) üzenetére


Kicsirics77
veterán

olyan 10W tippelnék wifivel 12-15W

(#4540):annál szerintem mindenképpen kevesebbet fogyaszt

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4544) vargalex válasza Bici (#4540) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igaz, hogy ez wifis mérés, de tisztán kábelesen ennél csak kevesebb lehet. Nagyon messze van még így is a 25 W-tól.

Illetve itt a 4300-as és 3500-as típusokat találod meg.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4545) Rick4 válasza Bici (#4538) üzenetére


Rick4
félisten

Kihúztam a kedvedért, fogyasztásmérővel nézve 6W volt az eltérés, és a tápot ki se húztam, viszont az elvileg ilyenkor nem fogyaszt. Mondjuk lekapcsolgatni már nem volt kedvem mindent, ezért ez az érték minimális terheléssel, bekapcsolt wifivel értendő, de szerintem itt mérhető különbség nem igazán lesz terhelve/ nem terhelve. Mondjuk számolj 5-tel, meglepetés nem fog érni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4546) suste válasza Kicsirics77 (#4543) üzenetére


suste
veterán

szerintem 10-15 akkor lehet, ha már HDD is rá van dugva

(#4547) Kicsirics77 válasza suste (#4546) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem még az is külön tápról megy
nálam a modem a router meg a külső merevlemez olyan 30W körül eszik,mivel állandóan megy.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4548) suste válasza Kicsirics77 (#4547) üzenetére


suste
veterán

Ok, hogy nálad úgy megy, de azért a gyártónak számolnia kell azzal, hogy rádugnak egy HDD-t ami felveszi az 500mw-ot, amit USB-n lehet (nálam így van, és megy a wifi is) ........szép lenne, ha lehasalna ez miatt a router.
Így ebbe a 18W-ba mindennek bele kell férnie, vagyis vezetékes routerként USB használat nélkül tényleg az 5-6W a reális szerintem.

(#4549) Kicsirics77 válasza suste (#4548) üzenetére


Kicsirics77
veterán

persze értem Én,csak mondtam,hogy nálam hogyan van megoldva és kb. mennyit fogyaszt.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4550) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

Jó tippelgettek itt egymásnak, ahhoz képest, hogy konkrét mérést linkeltem...

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.