Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Hali1975


Hali1975
tag

Hello ,
nekem is az volt a gondom ,mint "secur"-nak.
de most mar a router:9091re nem tudok bejelentkezni:-(

Pedig csak feltettem a transmission ujabb verziojat, mert azt olvastam,hgy azzal megy a seed az n alatt.
De most nem tudom mi a gondja
KOszonom a valaszt
Udv

(#4452) r859


r859
csendes tag

Sziasztok!
1,5 hónapja birtoklok egy ilyen routert. Az utóbbi egy-két hétben vettem észre, hogy a jelszint nagyon hektikus. 20 másodpercen belül képes 3-4 ,,pálcikát" változni, más tapasztalt ilyet? Mi lehet a megoldás? Gyári FW, 1 hete volt reboot.

(#4453) cimp válasza Hali1975 (#4451) üzenetére


cimp
senior tag

Keress vissza már leírtam itt valakinek. egy filera kell egy link más néven. Mindent frissítettél? van vagy 4 csomag.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4454) cimp válasza cimp (#4453) üzenetére


cimp
senior tag

Ezt

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4455) Hali1975 válasza cimp (#4453) üzenetére


Hali1975
tag

Szia ,

Igen mindent frissitettem:
transmission -cli,remote, web, daemon.

Luciban eltunt a webes eleres gombja es most sem tudok belepni a 9091-en.

Koszonom a valaszt
udv

(#4456) cimp válasza Hali1975 (#4455) üzenetére


cimp
senior tag

De azt még mindig nem írtad le, hogy EZT megcsináltad-e!
E nélkül nem működik!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4457) .:Secur:. válasza cimp (#4456) üzenetére


.:Secur:.
tag

Ezt hogyan kell megoldanom? :U
De azt még mindig nem írtad le, hogy EZT megcsináltad-e!
E nélkül nem működik!

Sajnos nem értek ehhez még.
Megformáztam a pendit az 1-es verzióval (nem tudom melyikkel kellett volna)
A Transmission nem jön be: probléma az oldal betöltése közben

[ Szerkesztve ]

(#4458) cimp válasza .:Secur:. (#4457) üzenetére


cimp
senior tag

Na most összezavartál! Mi van?
Azt nem neked írtam.

Egyáltalán elindítottad a transmissiont?
Ő frissítette a transmission-t és azután nem akar elindulni neki.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4459) .:Secur:. válasza cimp (#4458) üzenetére


.:Secur:.
tag

Értem, hogy nem nekem írtad meg látom is de nekem sem jön be a router:9091 és nem tudom mit kellene tennem. a pendrivet leformáztam, mi a következő lépés?

Engedélyezve van... de ha kattintok a webes felület megnyitására akkor nem jön be semmi (hibaoldal jön be)

Vágom, én nem piszkáltam hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4460) cimp válasza .:Secur:. (#4459) üzenetére


cimp
senior tag

Annak a pendrive-hoz sincs semmi köze. Anélkül is elindul a transmission és telefossa a flash-t. Telepítés után merre kolbászoltál? Miket állítottál. A rendszer/szoftver környékén nem nyomtál a transmission törlésére véletlenül?

A logban kellene valami error-t keresni

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4461) .:Secur:. válasza cimp (#4460) üzenetére


.:Secur:.
tag

A rendszernaplóban tegnapi cuccok vannak... újraindítottam de semmi változás.
Hol nézhetem még meg a logot?

Amúgy hiába veszem ki a transmission elöl a pipát (engedélyezéstől) és mentek alkalmazok semmit nem csinál, dolgozik de ugyanúgy bent marad a pipa meg nem csinál semmit.

Bármit állítok bárhol, nem menti le és alkalmazza... mintha nem csináltam volna semmit sem.

[ Szerkesztve ]

(#4462) cimp válasza .:Secur:. (#4461) üzenetére


cimp
senior tag

Szerintem állítsd vissza alapra mert valami nagyon nem fasza azzal a routerrel.
Már az egész routert állítsd vissza. A fw frissítésnél van egy visszaállítás.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4463) .:Secur:. válasza cimp (#4462) üzenetére


.:Secur:.
tag

Okés.
Egyébként itt van pár kép:


[ Szerkesztve ]

(#4464) cimp válasza .:Secur:. (#4463) üzenetére


cimp
senior tag

A swap-ot te tiltottad le?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4465) .:Secur:. válasza cimp (#4464) üzenetére


.:Secur:.
tag

Á-á!
Visszaállt alapra minden.
Akkor hogyan formázzam a pendit?
1. Creating 2 partitions (without extroot)
vagy
2. Creating 3 partitions (extroot - pivot overlay version)
vagy
3. Creating 3 partitions (extroot - pivot root version)
vagy
4. Manual partition creation

Köszi :DD

[ Szerkesztve ]

(#4466) cimp válasza .:Secur:. (#4465) üzenetére


cimp
senior tag

Ha akarsz esetleg később instalálni valamit akkor a 2. ha biztos, hogy soha nem telepítesz plusz cuccot, és frissíteni sem akarsz (pl.: pont a transmissiont) akkor az elsőt válaszd. Én a 2. at választanám.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4467) Neoka válasza cimp (#4466) üzenetére


Neoka
aktív tag

Ezt én is köszönöm. :)
pont ezt akartam kérdezni.

most szeretném felrakni vargalex féle cumót. :)

(#4468) .:Secur:. válasza cimp (#4466) üzenetére


.:Secur:.
tag

Szuper, működik szépen. A terhelés körülbelül mennyi lehet max. ha még melette normálisan akarok netezni?
Netem tényleges sebessége: letöltés 1700kb/s, feltöltés 260kb/s
Gyorsabb frissítési időt hogyan adhatok a Transmission Web Interface-nak? (hogy 1 másodpercenként legalább frissüljön, mert így zavaró)

Most fogom majd megnézni a pendrive elérését ftp-ről, remélem sikerül :)
Itt még egy kérdés: hol tudom az ftp-t beállítani?

Illetve még egy kérdés: Ha beállítom a hd-idle-t hogy kapcsoljon ki 10 perc múlva a pendrive akkor ha seedelni kell visszakapcsol magától?

[ Szerkesztve ]

(#4469) cimp válasza .:Secur:. (#4468) üzenetére


cimp
senior tag

Visszakapcsolna, ha lenne értelme pen esetén az idle-nek. Az lenne a lényege, hogy ne pörgesse a hdd-t. itt nem pörög semmi. A feltöltésnél is meg a letöltésnél is korlátozz annyit, hogy 10-20% maradjon a teljes sávszélből. ftp-t nem kell állítani, csak jelszót ugyanott ahol a formázást csináltad. A transmission-höz van kliens windows, android, linux... Transmission Remote Gui. Barátságos felület, jól használható, gyakorlatilag olyan mintha a pc-ről torrenteznél.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4470) .:Secur:. válasza .:Secur:. (#4468) üzenetére


.:Secur:.
tag

FTP megoldva, jelszó beállítás az alap ftp user-hez a router:8081-nél. ;)
A többi kérdésemre várom a válaszokat, köszönöm.
+ valahol már láttam a luci-ban de most nem találom: transmission ütemezése, hogy pl. este 22 órától oldja fel a korlátokat a letöltési és feltöltési sebességről és délután 13 óráig annyival jöjjön amennyi a csövön kifér. (hétfőtől péntekig, aztán hétvégén pedig 23 órától reggel 10-ig menjen korlátlan sebességgel.
Köszi cimp nagyon sokat segítettél.

(#4471) cimp válasza .:Secur:. (#4470) üzenetére


cimp
senior tag

Szolgáltatások/transm... Alternativ sebesség korlátozások

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4472) .:Secur:. válasza cimp (#4471) üzenetére


.:Secur:.
tag

Annyi a bajom, hogy nem tudok hétvégét külön hozzáadni, de nem probléma.
Köszi a sok segítséget :DD

[ Szerkesztve ]

(#4473) Hali1975 válasza cimp (#4456) üzenetére


Hali1975
tag

Hello.

Koszi a valaszt.
Nos: nem ezt csinaltam , mert nekem nem hianyolt semmit.
Este megcsinalom .

Mondjuk en a particionalasnal a 3ast valasztottam. az nem zavar be ebben, nem?
Koszonom a valaszt
Udv

(#4474) cimp válasza Hali1975 (#4473) üzenetére


cimp
senior tag

Nem zavar be.
Azt hogy nem hiányolt semmit honnan tudod?
Mert csak a logban látszik indítás után. Mást nem veszel észre belőle.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4475) Hali1975 válasza cimp (#4474) üzenetére


Hali1975
tag

Akkor jo.
azert mert a rendszernaplot mar atneztem tegnap este is , de nem volt benne.
Mint ahogy most is atneztem es nincs benne.

(#4476) Rick4


Rick4
félisten

Srácok. Hogy tudok a vargalex-es 3600-asomra nekem tetsző dolgokat telepíteni pl a gépem egyik mappájából?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4477) Intruder2k5 válasza Rick4 (#4476) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A géped mappájából nehezen, de ha felmásolod azokat a routerre, mondjuk a /tmp mappába, vagy a hdd-re valahova, akkor...

opkg update
opkg install csomagneve_az_eleresi_uttal

(#4478) cimp válasza Hali1975 (#4475) üzenetére


cimp
senior tag

Azt nehezen hiszem! Ha nem csináltad meg akkor hiányolnia kell! És a problémád is erre utal. Nem indul el!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4479) Hali1975 válasza cimp (#4478) üzenetére


Hali1975
tag

Hat pedig nincs benne.

Mondjuk az az erdekes,hogy nekem a frissites utan a luciban eltunik a webes eleres gomb is.

Este megcsinalom amit irtal.
Remelem az mar mukodni fog.

Koszonom a valaszokat

(#4480) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Helló mindenkinek

Segítség kéne 3600 ruterem van gyári szoftverrel heti rendszerességgel lefagy és csak a reset meg a beállítgatás segít rajta (t-home optika 50/25 van nálam de szerintem nincs köze hozzá).

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#4481) Hali1975 válasza cimp (#4478) üzenetére


Hali1975
tag

Szia,
koszonom, megcsinaltam.
be is jon a TM.
De egyelore ugy nez ,mintha seedelne, de 0 a toltes.

(#4482) cimp válasza Hali1975 (#4481) üzenetére


cimp
senior tag

Nézd meg a tracker infot.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4483) Hali1975 válasza cimp (#4482) üzenetére


Hali1975
tag

A tracker info a tm guiban : mukodik.
ezt dobalja
Tracker error: "Tracker gave HTTP response code 0 (No Response)" (torrent.c:582)
koszonom

(#4484) Kicsirics77 válasza Hali1975 (#4483) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Melyik tm verzió van fent?
Valószínűleg neked is a scriptes megoldás működne.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4485) Hali1975 válasza Kicsirics77 (#4484) üzenetére


Hali1975
tag

A 2.82es TM.
Azt lattam, de nem igzan tudom,hogy kene ,hova kene keszitenem, tennem.

(#4486) kaciokos válasza Kicsirics77 (#4484) üzenetére


kaciokos
őstag

A scriptes megoldás nekem is megy erre a hibára. Amúgy hogy lehet beállítani, hogy a script automatikusan induljon a router indulásakor? Sajnos elég gyakori az áramszünet nálunk, és a Transmission elkezd tölteni, de a scriptet mindig kézzel kell indítanom.

(#4487) Kicsirics77 válasza Hali1975 (#4485) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ahhoz nem kell script,tartalmazza a hibajavítást.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4488) Kicsirics77 válasza kaciokos (#4486) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Lusta voltam még magamnak is megírni :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4489) kaciokos válasza Kicsirics77 (#4488) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem értek a Linux-hoz, ezért bocs, ha hülyeséget kérdezek, de nem lehet valahogy a Luci felületen a System / Scheduled Tasks alá bedrótozni valahogyan?

(#4490) Kicsirics77 válasza kaciokos (#4489) üzenetére


Kicsirics77
veterán

biztosan be lehetne de mondom még csak utána sem néztem,hogyan is lehetne megcsinálni
majd lehet jövőhéten bent melóhelyen nekiülök és olvasok meg megírom,ha nem lesz zsúfolt hetem mint most.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4491) Hali1975 válasza Kicsirics77 (#4487) üzenetére


Hali1975
tag

Szia ,
koszi.
NA most ugy nez ki megyeget.
Csak persze ,amikor tesztelni akartam akkor meg az ncore oldala nem ment..

(#4492) Hali1975 válasza Hali1975 (#4491) üzenetére


Hali1975
tag

na azert nem minden OK:-(
ilyen hiba van a naploban

Nov 17 17:51:03 OpenWrt daemon.err transmission-daemon[22947]: UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 327680 (tr-udp.c:78)
Nov 17 17:51:03 OpenWrt daemon.err transmission-daemon[22947]: UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 327680 (tr-udp.c:89)

es meg neha neha a
Tracker error: "Tracker gave HTTP response code 0 (No Response)" (torrent.c:582)

pedig a 2,82es van fent es kulonben meg ugy nez ki,hogy seedel is ,de nem mindent.
Koszi
UDv

(#4493) Kicsirics77 válasza Hali1975 (#4492) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ha a 2.82 van fent akkor nem kell a script mert abban már javitva lett ez a hiba.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4494) Hali1975 válasza Kicsirics77 (#4493) üzenetére


Hali1975
tag

Igen az van fent, de meg neha dobja ezt a hibat.
Illetve ugy nez ki seedel, de van harom fajl ,amit nem de nem is irja ki hibasnak.

(#4495) cimp válasza Hali1975 (#4494) üzenetére


cimp
senior tag

Mert lehet nem kell senkinek.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#4496) Hali1975 válasza cimp (#4495) üzenetére


Hali1975
tag

Akkor OK.

Koszonom megegyszer a segitseget mindenkinek.

(#4497) woodworm válasza Hali1975 (#4492) üzenetére


woodworm
veterán

"ilyen hiba van a naploban"
Nov 17 17:51:03 OpenWrt daemon.err transmission-daemon[22947]: UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 327680 (tr-udp.c:78)

Nem tudom miért küldi ezt a hibaüzenetet, nálam tűzfalban tiltva van az udp forgalom, nem használok csak http trackereket.

"es meg neha neha a"
Tracker error: "Tracker gave HTTP response code 0 (No Response)" (torrent.c:582)

Ha ez a logban jelenik meg csak, akkor semmi gond. Ugyanúgy mint a script, 20 másodpercen belül küldi újra a kérést, a kapcsolat nem szakad meg. Lényegében ennyi a hibajavítás, szigorúbbra vették az újraküldés időközét.
Ha a kliensben, akkor nagy valószínűséggel le van terhelve a tracker és scripttel sem hoz jobb eredményt

(#4489) kaciokos
"de nem lehet valahogy a Luci felületen a System / Scheduled Tasks alá bedrótozni valahogyan?"
Vargalex már írt rá megoldást.
Ha menet közben is akarod leállítani, újraindítani, sőt lehet tiltani az indulását, akkor init scriptre van szükséged. Ehhez mindenképpen ssh-n kell belépned.

[ Szerkesztve ]

(#4498) sagem1 válasza Intruder2k5 (#4404) üzenetére


sagem1
csendes tag

szia ennek a verziónak a mikéntjét megosztanád ? kipróbálnám.
köszönettel:tomi

TOMI

(#4499) Intruder2k5 válasza sagem1 (#4498) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én egész biztosan nem, mert sosem használtam, nincs is min, mert nem ilyen routerem van! Inkább kérdezd wwenigma fórumtársat, Ő ezt használja tudtommal, sőt, Ő kezdte magyarítani is ha jól rémlik!

(#4500) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, ez a terhelés minek számít? Azt se tudom, a 0.96 az most 96%? Megy itt pár dolog, plusz 5MB/sec-kel letöltés is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.