Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104) equilibrius1


equilibrius1
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nemrégiben vettem egy 3600as routert, és a következő problémával szembesültem: (Gyári firmware-t használok)

A routerre dugott Samsung külső vinyó sajátossága, hogy x idő elteltével, ha nincs aktivitás, lekapcsolja magát. Ilyenkor azokon a gépeken, ahol elvileg elérném a tartalmakat mediaszerver kapcsolódással, kiürül a megosztás, eltűnik a mediaszerverben megosztott összes mappa, mintha unmountoltam volna a hálózati eszközt. Megoldható, hogy a router "felélessze a vinyót" DLNA kapcsolódás esetén?
Továbbá bosszantó hiba, hogy futó média server esetén bár a Samsung LCD TV-m látja, hogy a TPlink nevű eszközön DLNA megosztás van, és a megosztott fájlok és mappák is tallózhatóak, a TV nem képes lejátszani a fájlokat, helyette " nem támogatott médiaformátum" hibával kidob minden fájltipus esetén. (Ugyanez a helyzet a wifin keresztül kapcsolódó allshare klienset használó tabletnél is) A fájlok terészetesen a vinyó direktbe tv-re kötése esetén ill. pc-ról allshare mediaszerverrel továbbítva vígan működnek.

Az lenne a kérdésem, hogy ezek a "problémák" sajátosságai-e a routernek/gyári firmware-nek, vagyis nem is fogja tudni a rákötött USB-s vinyóról DLNA-n TV-re kitolni a médiafájlokat, vagy csak elmulasztottam valamilyen beállítást?

A Vargalex féle build telepítésével megoldódnak-e ezek a problémák? Sajnos nem ismerem a minidlna-t és az egyéb klienseket, amelyeket az openwrt-re lehet rakni!

Mivel egyáltalán nem rendelkezem semmilyen linuxos alapismerettel, a forumban adott tippek a telepítéshez szintén nehezen értelmezhetők számomra, ezzel kapcsolatban a következőkben kérem a hozzáértők segítségét:

Jól értem, hogy a router gyári kezelőfelületén a firmware frissítés menüpontban lehet beolvasni a letöltött custom bin filet, és onnan egy kattintással felmegy a custom fw?

Az Open wrt elindulása után a "LuCi" kezelőfelületen vissza is lehet állítani a gyári firmware-t, tehát optimális esetben nem kell bűvészkedni parancssorban?

Vargalex oldalán olvastam, hogy ellenőrizzük a checksumot, azonban fogalmam sincs, hogy mit mivel kell összevetni (a letölthető md5sum filenak még kiterjesztése sincs)

A gyártói legfrissebb firmware esetében akkor most kell-e megvagdosni a bin filet factory reset előtt, vagy mehet luciból közvetlenül, módosítás nélkül?

Az NTFS fájlrendszerben formázott, és 98%ra teletöltött vinyót egy kattintással lehet mountolni, vagy formázni szükséges előtte extre? Szükséges egyénileg szkriptet írni az automountra?

Ha mindeközben valami félrecsúszik és brickelem a routert, akkor gyári gari ugrik?

Köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.