Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 12:00:40

LOGOUT.hu

Tőzsde és gazdaság:
Hasznos információk az összefoglalóban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) bandus válasza j0k3r! (#6250) üzenetére


bandus
veterán

DTLA is szépet megy ma.

ahogy nézem a dollár is erősödik az eur-hoz képest, ez mondjuk annyira nem jó.

szerk: usa adatok alapján cöskkent a betöltetlen munkahelyek száma.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6252) j0k3r! válasza bandus (#6251) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Igen, megyeget :) Én azért várok benne némi korrekciót 1-2 hónapos távon. Ha összejön, akkor tervezek is még kicsit bővíteni a meglévő pozíción.

#notafinancialadvice

some men just wanna watch the world burn...

(#6253) Oppenheimer válasza j0k3r! (#6252) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Bitcoin is ugrott, ugyan az a mozgatórugó? Nem néztem most a híreket közelről

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6254) j0k3r! válasza Oppenheimer (#6253) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Nem tudom sajnos, napi mozgás mögé nem mindig lehet/érdemes okokat keresni.

some men just wanna watch the world burn...

(#6255) Ixion77 válasza Oppenheimer (#6253) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Szerintem függetlenek.
A kötvénypiac egyre rosszabb növekedési kilátásokat, egyre intenzívebb kamatcsökkentést áraz.
A részvénypiac meg van győződve hogy a jegybankok jófejségből fogják a kamatot vágni és a cégeknek az nagyon jó lesz.
A nyersanyagpiac egyre durvább recessziót áraz. (Ebből nem lesz mostanában infláció. 2025-ben viszont...)
A kriptók meg a januári BTC ETF indításnak örülnek, plusz a jövő évi felezéses várakozások hajtják őket. Ma inkább csak a BTC-t.

A piacnak meg az a dolga hogy mindenkit megszivasson, úgyhogy kíváncsi leszek mi lesz ebből a kripto rallyból, kitart-e akár csak a felezésig.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6256) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
European natural gas prices drop sharply (below €40 per MWh) as demand -- particularly industrial -- remains well below the 5-year average. Despite the recent sharp drop in gas inventories due to cold weather, stocks remain well above historical norms, easing market tensions.

(#6257) bandus válasza j0k3r! (#6252) üzenetére


bandus
veterán

lehet én is tolok még bele egy kicsit. bár nem teljesen tiszta nekem, hogy az eurós változta hogyan mozog az USDs DTLA-hoz képest.

VWCE is nagyon közel (104.46) azt ATH-hz (104.82? :F), minden rohan felfele, támad a fomo :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6258) bandus válasza Ixion77 (#6255) üzenetére


bandus
veterán

én nem látom sajns ilyen mélységében az összefüggéseket, mint ti, de az intenzív kamatcsökkenés nem éppen a növekedés, a beruházások mozgatórugója? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6259) dobolan válasza bandus (#6258) üzenetére


dobolan
senior tag

Pivot után általában előbb bezuhannak az indexek.

(#6260) Ixion77 válasza bandus (#6258) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Az intenzív kamatcsökkenés azt mutatja, hogy óriási a kereslet a kötvényekre. Akár alacsonyabb kamattal is hajlandó felszívni a piac, mert arra számít, hogy az a kamatszint még mindig magasabb lesz a várható gazdasági fejlődés üteménél.

A piaci kamat ráadásul nem azonos a jegybanki alapkamattal. De még az utóbbi is csak iránymutató a piaci kamatoknak, nem szükségszerűen határozza meg azokat. Az effektív kamatot a bankok viselkedése határozza meg. A jegybanki kamat csupán annyiból számít, hogy a bank mérlegel, hogy érdemesebb hitelt adnia valakinek a magasabb kamat reményében a piacon, vagy inkább berakja a pénzét a jegybankhoz. Tehát ha magas az alapkamat, akkor hajlamosabb lesz a bank inkább a jegybankba rakni a pénzét mint a piacra. De alacsonyabb alapkamat esetén is dönthet úgy hogy inkább azt választja, mert pl. túl kockázatosnak tartja a hitelért jelentkezőket.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6261) stingy2 válasza bandus (#6258) üzenetére


stingy2
senior tag

Nem. Federal Funds Effective Rate (FEDFUNDS) | FRED | St. Louis Fed (stlouisfed.org)
Megnézed, minden recesszió előtt - és közben is - durva kamatcsökkentés volt.
A tőzsdén sem a kamatemeléstől kell félni, hiszen pont azért emel kamatot a jegybank, mert (túl)pörög a gazdaság, és elszabadul az infláció. Kamatemeléssel csak kiszívja a többlet likviditást a rendszerből, stabilizálva a deviza árfolyamot, és a gazdaság fékezésével csökkenti az inflációt.
Kamatcsökkentésnél pedig likviditást pumpál a döglődő gazdaságba, hogy az ne dőljön össze. Ezért nem szeressük a kamatcsökkentést :) .

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#6262) pyxis válasza Ixion77 (#6255) üzenetére


pyxis
csendes tag

Láttam nagyon ment a sajtóban a BTC ETF indulás, és az árfelhajtó hatása, de miben lesz ez más, mint pl. a BTCE, ami szintén ETF, fizikai BTC van mögötte és 3 éve elérhető?

(#6263) Oppenheimer válasza pyxis (#6262) üzenetére


Oppenheimer
veterán

A világ legnagyobb tőkepiacán is elérhető lesz

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6264) Ixion77 válasza pyxis (#6262) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Nem nagyon foglalkozom a kripto témákkal, de ha jól emlékszem arra amit itt-ott hallottam, abban különbözik hogy ez az USA-ban lesz elérhető.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6265) Oppenheimer válasza Ixion77 (#6255) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem hiszem hogy a halfingnak bármi köze is lenne a mostani emelkedéshez. Hány százalékát teszi most ki a trading volumenak a bányászok block rewardja? Úgy tudom elenyésző. Ha a supply elenyésző része feleződik annak a hatása is elenyésző.

Egyszerűen nincsenek eladók, mindenki várja az amcsi ETF-et és a beáramló új tőkét.

Majd megjönnek az eladók ha elég magas lesz az ár.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6266) allampapir


allampapir
csendes újonc

Üdv mindenkinek!

Kaptam 10 kiosztható tesztelői helyet a december 14-én induló TBSZ-re, ha érdekel valakit, érdemes jelentkezni :) Szerezz FIX helyet a TBSZ bétatesztelői közé - tégy fel kérdéseket a Lightyearről

(#6267) attiati


attiati
veterán

Kb 1 hónapja volt egy külsős elemzés pf.hu-n, ami az USA vs EU inflációs pályáról szólt.
Azt taglalta, hogy már jóval a háború előtt hogyan indultak el az inflációs folyamatok.

Olvastátok? Rémlik a címe vagy bármi?
Nem találom és átfutnám még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#6268) Sub-S válasza attiati (#6267) üzenetére


Sub-S
senior tag

Erre gondolsz?

(#6269) attiati válasza Sub-S (#6268) üzenetére


attiati
veterán

igen, köszi :R

(#6271) bandus válasza stingy2 (#6261) üzenetére


bandus
veterán

+Ixion

köszi mindkettőtöknek a részletes választ :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6272) Mercutio_ válasza bandus (#6257) üzenetére


Mercutio_
félisten

ATH közelében vásárolni? :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6273) PredatorZoli válasza Mercutio_ (#6272) üzenetére


PredatorZoli
senior tag

Ez alapvetően nem egy ördögtől való dolog. A statok azt mutatják, hogy amikor az indexek ATH vannak, ott eléggé jó az esélye annak hogy továbbra is emelkedni fog.

(#6274) bandus válasza Mercutio_ (#6272) üzenetére


bandus
veterán

ahogy zoli is írja, szerintem nem feltétlenül rossz ez, kérdés tényleg átviszi-e. a másik kérdés meg, hogy ha lesz egy éven belül 50k eurónyi kiadásom, akkor jó lenne megállni és nem betolni ezt a pénzt etf-be :D bár ez remélhetőleg kevesebb lesz és azt is inkább hitelből fizetném, szóval mégis elgondolkodtató.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6275) PredatorZoli válasza bandus (#6274) üzenetére


PredatorZoli
senior tag

Én annyira nem szeretek óvatoskodni. Várhatóan én is fogok kb 1 év múlva venni egy lakást saját célra, amihez hitel mellett kelleni fog egy olyan 40-50k euro, de ugyanúgy ETF-ekben van. Legrosszabb esetben elhalasztom a vásárlást.

(#6276) bandus válasza PredatorZoli (#6275) üzenetére


bandus
veterán

nekem nincs ilyen rugalmasságom. ha minden jól megy ez a pénz mba-re fog elmenni, és egy rossz részvénypozi miatt nem akarom fél/egy évvel halasztani a dolgot.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6277) avl válasza PredatorZoli (#6275) üzenetére


avl
senior tag

ez nem uj fordulat ? en eddig ugy értettelek/interpretáltam, amiket irtal, hogy nem tervezel ingatlanvásárlást

(#6278) Drizzt válasza avl (#6277) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Gondolom befektetesi celrol volt szo korabban, ezt meg en ugy ertem, hogy ottlakas celjabol. Utobbira en is nezelodok mersekelten, befektetesre meg nem szeretnek ingatlant.

I am having fun staying poor.

(#6279) avl válasza allampapir (#6266) üzenetére


avl
senior tag

"aki még 2023-ban meg tudja nyitni a TBSZ-t, nyer egy évet."

-> nekem ez nagy tulzas, tulajdonkeppen nem igaz (persze nem Te írod elöször, sok helyen szerepel, hogy most kell még gyorsan TBSZ-t nyitni ...de ez "hülyeség", nem nyugodt, megfontolt befektetöi magatartás, nem jo gondolatmenetet tükröz)

2010 ota (amiot a van :-)) minden evben - többször több helyen is - nyitottam TBSZ-t, mindig az ev elejen es tettem ra akkortol a penzt es vettem az ertekpapirokat

mihez kepest 1 ev nyereseg ? amikor megvan a befektethetö penz, akkor befektetendö; ha ez december, akkor decemberben, ha csak januarban lesz meg a penz, azt csak januarban tudhatjuk befektetni
...es ha januarban megvan, akkor meg - statisztika szerint - nem erdemes decemberig varni vele

(#6280) avl válasza Drizzt (#6278) üzenetére


avl
senior tag

a valosagom nekem is az, hogy sok eve van sajat lakascelu

ugyanakkor "mai fiataloknak" (lanyomnak is) inkabb a berlest latom jobbnak: nincs röghözkötöttseg, rugalmasabb, nincs annyi gond ( ? fenntartasi, meghibasodasi macerak vs. berlesi macerak ..illetve ha külföldre menes több evre, akkor mi van vele), anyagilag sem egyertelmü szerintem, stb.

szerintem lakascelura is az volt PredatorZoli allaspontja, hogy nem, de majd kiderül :-)

(#6281) JoinR válasza bandus (#6276) üzenetére


JoinR
senior tag

Na mivan a hanyatló nyugaton Diákhitel2 sincs!? ;]

(#6282) PredatorZoli válasza avl (#6277) üzenetére


PredatorZoli
senior tag

Nem mondanám fordulatnak, saját célra kelleni fog egy kégli. És szerintem a legjobb, ha még a PMÁP-ból való pénzkiáramlások előtt, 2024 végén, 2025 elején ezt megtegyem.
A bérlést számolgattam, 4%-os szabály alapján a vásárlás jobbra jön ki. A röghözkötés nem annyira érdekes számomra, Budapesten veszek jó lokációban.

[ Szerkesztve ]

(#6284) Mercutio_ válasza avl (#6279) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem arra érti a "nyer egy évet", hogy előbb hozzáfér adómentesen az így nyitott tbsz-re tett pénzhez, mintha megvárná vele a januárt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6285) Drizzt válasza avl (#6280) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En a berlessel kapcsolatban most tele vagyok negativ tapasztalattal. Konkretan honapok alatt nem sikerult olyan alberletet talani, amit a megfelelo hozzaallassal es szerzodessel adnanak ki. Nyilvan az, hogy az utobbi nekem nagyon fontos, alkati dolog, nem szokasom idegenekben megbizni. De gyakran van olyan erzesem amikor elmegyek megnezni/targyalni alberletet, hogy erosen leneznek, legkevesbe sem tekintenek egyenrangu partnernek, minimalis kompromisszumra sem keszek. Az alberletek legalabb felet eleve olyan allapotban mutattak meg, hogy kb. ragadt a mocsoktol minden, pedig 4x-5x meretu 250K kornyeki berlemenyekrol beszelunk. De volt meg olyan, hogy pl. baj-e, ha csak a berleti dij felet irjuk be a szerzodesbe. Illetve: oke, tied, majd 2 oraval kesobb: "anyosomek azt mondtak, hogy inkabb az egyedulallo lanynak adjuk ki, bocsi". Olyat, ahol erdemi versenyt ereztem a berlok kozott, az 10-bol 2 helyen volt. A tobbi esetben nem volt az, hogy azonnal lett volna masik berlojelolt, akivel versenyezni kellene.
Most a remenysugaram az, hogy akitol 2019-ben bereltem, ujra keres alberlot is. De az meg azert is kutba eshet, mert eladasra is kinalja eppen. Januarban akarja eldonteni, hogy berbeadja-e tovabb, vagy inkabb el. Egyebkent 4 eve is hasonloan csinalta. Ami erdekes, hogy az ar amiert el akarta adni, ahhoz kepest +25%, a berbeadasi meg +33%. Megvenni meg nem akarok, mert az elosztasa hosszu tavra nekem nem jo. Albinak viszont tokeletes.
Meg meg az jar a fejemben, hogy valamelyik ingatlanmanagement cegtol kene berelni, ott talan jobban megbiznek abban, hogy a hibaelharitasokat idoben el fogjak vegezni. Ilyen cegekre tudtok adni sajat tapasztalati peldat? Bar mehetne az albis, vagy lakasos topicba is, mert nagyon off. Amikrol hallottam az Flatco, Nyolcas, Tower. Van meg?

I am having fun staying poor.

(#6286) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

PISA és gazdaság

MO marad összeszerelő üzem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6287) avl válasza Drizzt (#6285) üzenetére


avl
senior tag

igen, ez Mo.-on lehet a berles egyik nagy kihivasa (en csak külföldön bereltem, ott sima, szabalyozott, egyszerü, meglepetesmentes volt)

(#6288) Dare2Live válasza Drizzt (#6285) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sajnos MOon nincs német/osztrák féle bérleti piac.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6289) attiati válasza PredatorZoli (#6282) üzenetére


attiati
veterán

Mi volt ez a 4%os szabály?

(#6290) avl válasza PredatorZoli (#6282) üzenetére


avl
senior tag

köszi.
noha szerintem tul sok feltetelezessel lehet csak szamolni (hozam, berleti dij, lakasarvaltozas, amortiza,...), azert a szamolasod erdekelne

azt gondolom a szamolas bizonytalansagai miatt nem annyira az anyagi, hanem erzelmi dönt (ki mennyire akar venni, tulajdonolni) illetve a berlesi / veteli lehetösegek realitasa (melyikben kinek milyen jo ad hoc lehetöseg van)

(#6291) bandus válasza attiati (#6289) üzenetére


bandus
veterán

[link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6292) avl válasza Mercutio_ (#6284) üzenetére


avl
senior tag

persze, en is igy gondolom

...de erre irtam: ha van befektetnivalo, akkor be kell fektetni; akinek ma = dec.-ben még nincs 2023-ra TBSZ-e az szigoruan fogalmazva nem is befektetö Mo.-on ...de nem akarok ennyire szigoru lenni :) es persze megertem, ha valaki csak PMAP es valamire kell neki stb.
...de akinek nincs ma 2023-ra TBSZ-e, az nem is akart eddig, mert nem gondolt ra, vagy nem ugy gondolkodik, stb.
...nnna, mindegy

(#6293) avl válasza Dare2Live (#6286) üzenetére


avl
senior tag

- en az ábrát nem értem
- a PISA eredmenyröl hireket lattam, es persze nem jo nem elöl lenni
- nem egyertelmü nekem, hogy atlag kicsit feljebb vs. az atlagnal joval kevesebb / nehany igen jo az hogy alakithat egy orszagot (kellenek a robotok helyett, elött, mellett a "droidok" is)

(#6294) avl válasza bandus (#6291) üzenetére


avl
senior tag

na de most 4%, multkor 5% ?

az pl. 25%-os elteres a berleti dijban azonos vetelar mellett !! az nem kevés!

tehat pl. 50m-s vehetö mellett 2m vagy 2.5m eves berleti dij
100m-ért vehetö esetén éves 4m vagy 5m bérleti díj

fenntartom, hogy nem lehet ezt rendesen (elegendö valoszinüseggel) szamolni, mert sok a jövöbeni ismeretlen

nyilvan ez a 4-5%-os "szabály" is feltételez egy ingatlanár-alakulást (meg sok mást), amik nagyon nem állandóak

[ Szerkesztve ]

(#6295) aAron_ válasza avl (#6293) üzenetére


aAron_
őstag

Ábra lényege Mo. esetében: ha oktatási reform keretében 25 ponttal növeled a PISA eredményeket, 587 Mrd dollárnyi értéket teremtesz. Megfordítva: ha ennyivel romlik az eredmény, legalább ekkora értéket pusztítasz el.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#6297) avl válasza aAron_ (#6295) üzenetére


avl
senior tag

o.k., hogy ezt mutatja, azt nem ertem: mik alapjan szamolja ezt ki, miböl jön ez ki; szerintem nincs ilyen szoros korrelacio az atlagos PISA eredmeny es GDP között

...az ilyen központi felmereseknel egyes iskolak pl. kerik a gyengebb tanuloikat, hogy ne menjenek aznap suliba, es maris jobb a suli eredmenye ...ami vissza is üt neha: alacsonyabb eredmenyü suli kap tamogatast :))

fenntartassal erdemes fogadni az ilyen nagy global "eredmenyeket"

(#6298) Ringman válasza Dare2Live (#6286) üzenetére


Ringman
nagyúr

A külföldi befektetők összeszerelő üzemeire épített gazdaságban a GDP nőhet, de a bérek alig

Csupán öt olyan OECD-ország volt, ahol a magyarországinál is kisebb része maradt meg jövedelemként a GDP-ből. Mindez azt jelenti, hogy a magyarok által megtermelt hozzáadott érték 3,4 százaléka külföldön kerül felhasználásra. Fontos kiemelni, hogy ebben már az uniós támogatások is benne vannak.

Mindez rávilágít egy fontos összefüggésre: az FDI-ra alapozott GDP növekedés nem felétlenül jár együtt a jövedelmek növekedésével is. Tehát a GDP emelkedhet, miközben a lakosság jövedelme, különösen a bérek ettől messze elmaradhatnak. Ennek kirívó esete Írország: GDP-je alapján a világ egyik leggyorsabban növekvő és leggazdagabb országa már. Eközben a GNI alig változott az EU átlagához képest.

[ Szerkesztve ]

(#6299) buherton


buherton
őstag

[Nagy Márton deklaráltan is a magyar gazdaságpolitika első embere lett, Varga Mihály viszont vétózhat] Egy vérbeli populista ember egy személyben lenyomta a populista kormányt. Parádés!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6300) HussarF


HussarF
addikt


Nem jól vágták el a fizetős cikket, a lényeg pont látszik ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.