Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 12:00:40

LOGOUT.hu

Tőzsde és gazdaság:
Hasznos információk az összefoglalóban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) Vesa válasza concret_hp (#6850) üzenetére


Vesa
veterán

Valójában ez is csak rulett, mert az, hogy mi hülyeség és mi lesz bankrobbantás, mindig csak utólag derül ki. A befektetők pedig mindig csak abban reménykednek, hogy egyszer kikapják a tutit, ezért tolják be a pénzt...legtöbbször úgy, hogy nem is értenek a területhez, amit finanszíroznak, csak megnézik az ilyen-olyan jelentéseket, vagy piackutató cégek elemzéseit.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#6852) Wn2tl válasza PredatorZoli (#6849) üzenetére


Wn2tl
tag

"Én így utólag azt mondom, hogy unalmasabb év volt mint amilyen"

Hát azért ez a kettős adózásos idei mizéria, teljesen taccsra tette a portfólióm alapjait. Nekem ez elég izgalmas év lett. Gyakorlatilag újra kell építenem más szisztémával. Ezt a húzását soha, de soha nem fogom megbocsátani a fidesznek. Unalmasnak emiatt nem nevezném. :)

(#6853) PredatorZoli válasza Wn2tl (#6852) üzenetére


PredatorZoli
senior tag

Ez már nem idei sztori, 2022-ben is tudni lehetett már.
Aki ez miatt egyedi részvényekről átváltott ETF-ekre, azzal igazából jót tettek.

[ Szerkesztve ]

(#6854) Wn2tl válasza PredatorZoli (#6853) üzenetére


Wn2tl
tag

Oké nem idei dolog, de egy sok elemes portfoliót időbe került átsakkozni ETF-ekre. És szerintem sokkal szarabb is lesz a performanceom így a jövőben. Már látható méretű osztalékom volt és szépen épült a hógolyó effekt. Nagyon pipa vagyok.

Egy jól összeválogatott portfólió, nem sokkal kockázatosabb, mint az etf. Viszont a belépési pontokat te választhattad meg, hogy jó legyen az árhoz viszonyított osztalék mértéke. 4-5% átlag elérhető volt, ezt egy dividend etf nem tudja biztosítani.

[ Szerkesztve ]

(#6855) Oppenheimer válasza Wn2tl (#6854) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hány év alatt és milyen hozamod volt, van rá jó kimutatásod? Persze befizetésekkel súlyozva érdekelne.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6856) Wn2tl válasza Oppenheimer (#6855) üzenetére


Wn2tl
tag

Ezt meg fogom csinálni, össze akarom majd vetni az etfessel, de nem karácsony napján. :)

(#6857) Oppenheimer válasza Wn2tl (#6856) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Kár, jó ajándék lenne nekünk ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6858) PredatorZoli válasza Wn2tl (#6854) üzenetére


PredatorZoli
senior tag

Sokan kezdtek úgy osztalékportfolio építésbe hogy na ők aztán buciraverik a piacot. Az esetek döntő többségében pofáraesés volt, még akkor is ha gyakorlottnak vallott befektetőkről volt szó. Az osztalék nagyon nem minden és nagyon fals képet ad ha valaki azt kergeti, ugyanis a total retourn az ami számít a nap végén (és ezen tekintetben az osztalékportfoliosok igen csehül szoktak állni, ugyanis az osztalék mellé rendre sikerül kifogni a stagnáló és eső árfolyamokat ami nyakonvágja az egészet). Eleve a stockpicking az egy losing bet még akkor is ha eltekintünk az osztalékfókuszú hozzáállástól. Egyáltalán nem ajánlott egy kisbefektetőnek.
Majd utólag te is hálát fogsz adni hogy megmentetek saját magadtól.

(#6859) aAron_ válasza Wn2tl (#6856) üzenetére


aAron_
őstag

Portfolio Performance szerintem erre tök jó lenne. Egyből számol IRR-t, TWR-t (osztalék visszaforgatással), szórást.

Value ETF-el könnyen összevethető, valószínűleg az a legközelebbi benchmark.

What is your ikigai?

(#6860) Pfiucska válasza aAron_ (#6859) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Ez egy app vagy online felulet?
Apple storeon nem talalom es jo lenne valami telefonra mert minden ilyet telefonon intezek es az erstes george egy hulladek.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#6861) Oppenheimer válasza aAron_ (#6859) üzenetére


Oppenheimer
veterán

sztem MSCI High div yield ETF-el kell összevetni (ami amúgy gyengébb mint a sima world)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6862) Oppenheimer válasza Pfiucska (#6860) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Asszem desktop app

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6863) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#6861) üzenetére


PredatorZoli
senior tag

Miért kellene bármilyen tematika mentén összeállított részvényportfoliot egy a piactól eltérő benchmarkhoz mérni? Ha egy gyengébb szinthez viszonyít azzal már eleve be is ismeri hogy ez sose fogja a piacot hozni.

(#6864) aAron_ válasza Pfiucska (#6860) üzenetére


aAron_
őstag

Desktop program, telefonra nincs.

#6861Oppenheimer: Ja, az sem rossz. Value abból a szempontból relevánsabb, hogy olyat itt is tartunk páran, high div ETF-ek viszont nem népszerűek. De kíváncsi lennék mindkettőre.

#6863PredatorZoli: Ha az osztalék fókuszú rész csak egy al-portfólió, aminek az alternatívája az említett benchmarkok, akkor van értelme ezekkel összevetni. MCW-hez meg már a teljes portfóliót érdemes hasonlítani ebben az esetben.

#6866Oppenheimer: Lehet neki valóban nem jó, nekem igen. :DDD

Egyébként félreértés ne legyen, stock pickingnek én sem látom semmi értelmét.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#6865) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#6863) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Lehet azzal magyarázni hogy neki osztalék fókuszú a stratégiája, még akkor is ha ez gyengébb eredményre vezet. Lehet azt mondani, hogy neki kell legalább 3% osztalékhozam bármi áron, és akkor lehet egy ilyen ETF a benchmark.
Végeredmény érdekében persze a piaci hozammal is össze kell vetni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6866) Oppenheimer válasza aAron_ (#6864) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Attól hogy páran tartjátok itt, sztem még nem jó benchmark neki, max nektek érdekesség :D

Igazából mindegy, csak írja le a számokat és mi megnézzük azzal összevetve amivel akarjuk

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6867) j0k3r! válasza Wn2tl (#6852) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Én pont ennek az ellenkezőjét tettem. Abból indulok ki (abban reménykedek), hogy a befektetési időtávom (kb. 30 év van nyugdíjig) hosszabb, mint ameddig egyezmény nélkül maradunk. Tudom, hogy most ez nem optimális, de ez van. Amúgy meg, ha úgy alakul és esetleg külföldre költözne az ember és vinné magával a portfólióját, akkor megint csak megoldódna ez a probléma. Egyelőre nem hagytam, hogy a kormány beleszóljon a stratégiámba.

Ellenben egy olyat lehet, hogy elkezdek teszt jelleggel jövőre, vagy az után a portfólió bizonyos részével, amit stingy2 csinál. Ezzel a hozzászólással ültette el a gondolatot a fejemben: [link] . Jó dolog a buy & hold, alapvetően hiszek benne, de figyelni kell, hogy ne legyen belőle buy & forgot to sell (szerintem)

some men just wanna watch the world burn...

(#6868) Oppenheimer válasza j0k3r! (#6867) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Kivancsi leszek a piaci idoziteseidre, mert eddig amiket a forumban irtal (doomsaying), az alapjan inkabb az emelkedokrol maradnal le ezzel a strategiaval, mint sem a csokkenok elott kiszalltal volna. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6869) SzGee


SzGee
aktív tag

Osztalékcsászár : [link]

Az idei év utolsó blogbejegyzése nem szólhat másról mint a 2023-as eredmények bemutatásáról. A különböző válságok (gazdasági, inflációs hatások, háború, forint erősödése) következtében nem volt kérdés, hogy kevesebbet ér majd a portfólióm mint 2022-ben, viszont mivel 2023-ban már nem nyitottam új TBSZ számlát és új tőke befizetése sem történt kizárólag az osztalékbevételeim forgattam vissza és volt pár részvény eladás (realizálás... a továbbiakban sem szeretnék aktívan kereskedni!) Az éves osztalékbevételem 1998 $-ról 2267 $-ra növekedett (bruttó bevétel!!) Csak jelezném 2022-ben a növekedés 342 $ volt úgy, hogy közel 3000. $-t fizettem be az akkori TBSZ számlámra.
Jelen pillanatban 45 cég részvényeit tartom, ezek a cégek biztosítanak hónapról hónapra passzív jövedelmet számomra. A portfólióm januárban 45.225. $ -os értéket mutatott akkori forintban átszámolva 17.088.100. Ft, most a hírlevél írásakor 44.180. $ ez forintban átszámolva 15.469.370. Ft a mostani piaci környezetben folytatom az átlagolást a már meglévő és számomra megfelelő cégek részvényeiből. A forint ideiglenes erősödése és a jövőre 30%-os forrásadó levonása ellenére is folytatom a portfólióm bővítését!!!

Na ezért tényleg felesleges osztalékrészvényeket tartani, gyakorlatilag 0 volt az emelkedés még dollárban is, forintban meg egyenesen csökkent

Tényleg semmi értelme az osztalékot hajhászni, ha kell a pénz, kell eladni az asset-ből és kész... Pláne 30%-os adónál kidobott pénz az ablakon
Szinte biztos vagyok, hogy egy all-world indexkövető funddal sokkal jobban járna, de ő tudja...

If you leave me, can I come, too?

(#6870) Ixion77 válasza j0k3r! (#6867) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

A linkelt hsz. utolsó mondata sajnos nagyon igaz. Én egy csomó jó tradet elcsíptem kiválóan (Covidos buy the dip, tankerek) felülteljesítve a piaci átlagot. De hiába, mert sajnos el is vesztettem az egész nyereséget azzal, hogy néhány ígéretesnek indult rv. szinte nullázódott (pl. cannabis termelők). Vagy csak nem szálltam ki időben, (pl IQQH+ENPH). Ugyanakkor idén meg túl óvatosnak bizonyultam, így tetézve a kárt. Extra nehéz hosszú távon okosnak lenni.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6871) Ixion77


Ixion77
Topikgazda

Tudja valaki hogy SOL miért megy ennyire az elmúlt hetekben? Még a többi kriptóhoz képest is annyira kiemelkedik, hogy azt gondolnám hogy kell legyen valami fundamentális oka.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6872) SzGee válasza Oppenheimer (#6868) üzenetére


SzGee
aktív tag

Ha már évvége és a számvetések ideje, be kell vallani, hogy én rohadtul elszartam ezt az évet... :U
Félreálltam, amikor nem kellett volna, beszálltam, amikor nem kellett volna...

A portfólióm teljesítményére nem panaszkodom, majdnem hoztam az éves tervem (mondjuk még van pár kereskedési nap), de lehetett volna sokkal jobb, ha nem ugrabugrálok össze-vissza
Nagyjából 14%-ot hoztam forint alapon, a sima PMÁP valószínúleg jobban teljesített volna :D
Gyakoratilag a tőzsdei nyereségemet elvitte a USD/HUF kereszt

Sajnos nagy hiányzik belőlem a türelem, nincs türelmem a nagy nyerőt megvárni, pedig az egyik legfontosabb tőzsdei filozómiám, hogy aki a kicsit becsüli, a nagyot nem érdemli

Már-már pszichológiai eset vagyok, az unrealized nyereséget sokkal rosszabbul viselem, mint a veszteséget... :) Jövő évi fogadalmam, hogy az indexkövető részvény és kötvény alapomon kívül semmi másba nem fektetek, semmit nem bővítek ezen kívül és hiszek a piacban :)

Boldog Karácsonyt Mindenkinek :D

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#6873) concret_hp válasza Ixion77 (#6871) üzenetére


concret_hp
addikt

fundamentális ok a kriptónál :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6874) ngaba válasza SzGee (#6872) üzenetére


ngaba
aktív tag

Szerintem ez teljesen jó. Dollár alapon gondolom még jobb. Utólag könnyű okosnak lenni, simán el is szállhatott volna a forint. Ez úgy jött össze, hogy közben biztosítva voltál forintgyengülés ellen.

Boldog Karácsonyt!

(#6875) bandus


bandus
veterán

investing.com mutatja valahol a portfolio éves teljesítményét? nekem nem sikerült megtalálni, csak a havi bontásokat, de a teljes évest nem sajna.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6876) julius666


julius666
addikt

Ha már év végi statok, beszállok én is:
Teljes portfólióm 1 éves IRR-je különböző devizákban mérve:
- EUR: 7%
- USD: 11%
- HUF: 2%

Adatok forrása: Portfolio Performance (legalább most aktualizáltam, elég nagy elmaradásban voltam).

Ahhoz képest, hogy tőzsdei/crypto kitettségem alacsony, az idén leginkább preferált befektetéseim (USA hosszú kötvény) kb 0-n állnak, magánéleti költések terén (lakásfelújítás, illeték, infla) meg elég húzós volt az évem, annyira nem tragikus az eredmény. Magyar kötvény only portfólióval, vagy akár vegytiszta PMÁP-al azért jobban jártam volna. ;]

Boldog Karácsonyt!

(#6877) PredatorZoli válasza julius666 (#6876) üzenetére


PredatorZoli
senior tag

Nálam eddig (de majd év végén írok egy szokásost a másik topicba részletesebben kifejtve, gondolatokkal együtt)
- EUR: 14%
- USD: 18%
- HUF: 9%

Én teljesen meg vagyok elégedve pláne úgy, ha figyelembe veszem, hogy a 2022-es zuhé engem szinte teljesen elkerült, így ez gyakorlatilag teljesen plusz, nem korábbi zakó visszahozatala...

(#6878) aAron_


aAron_
őstag

Megírnátok majd lsz. a teljes beszámolóban a szórást, külön IRR-t és TWR-t is akinél ennek van relevanciája? Csak hogy tényleg teljes legyen a kép. Majd én is megcsinálom.

Elöljáróban: YTD EUR IRR ~12%

What is your ikigai?

(#6879) dobolan válasza Ixion77 (#6871) üzenetére


dobolan
senior tag

Azért megy ennyire, mert a láncon sok projekt indult + az október óta tartó emelkedés összeadódott.

(#6881) Drizzt válasza julius666 (#6876) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mivel Pmap all-in, ezert ~14% Huf.

I am having fun staying poor.

(#6882) forceberg válasza Ixion77 (#6871) üzenetére


forceberg
veterán

LOL-SOL

Pedig már letettem róla, hogy valaha is látok valamit a rátett ezre$-ből.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6883) concret_hp


concret_hp
addikt

no megnéztem én is, a részvény oldal 22%-ot ment ft alapon :Y
voltak minimál átrendezések (exsa -> vwce persze szigorúan amikor lett egy kis kereskedési díjkedvezményem ;] )

ami azért durva, mert a 70%-a gyakorlatilag msci world index (év elején inkább 80% volt), szóval a beletenyereltem a tutiba az konkrétan egy adag magyar részvény, amiben voltak olyan viccek, hogy az otp is ment 50%-ot, a telekom kis híján dupla: 339 -> 660 (30 ft osztalékkal együtt meg meg is van) , és az állami nyomda is ment 60%-ot. (és még ezekre jönnek az osztalékok) 5-6 éves távlaton nyilván nem teljesítenek felül :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6884) Uyuarasy válasza aAron_ (#6878) üzenetére

            HUF       EUR       USD
IRR         11.79%     13.20%     16.87%
TWR          9.36%     15.17%     19.75%
Volatility 6.94%     6.77%     11.17%

YTD, PP alapjan. Tervben volt iden egy koltozes, szoval eleg magas (~43%) az allampapirok aranya (PMAP-ok, DKJ), ~55% ETF (vilag, faktor, meg ami eppen szimpatikus volt (ezeket iden eleg lazan kezeltem...)) a maradek par szazalekbol pedig szerencsejatekozni szoktam (egyedi reszvenyekkel) :B

A raforditott ido aranyaban szerintem nem rossz. Munkaberbol elunk es fektetek be, nincs nagyobb varhato kiadasunk, jovore jo lenne csokkenteni a kotvenyek aranyat, meglatjuk.

(#6885) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]

Economy in China falls now under national security: “The ministry [of State Security] believes that excessively realistic explanations about the harsh economic situation – or, in its parlance, repeating the false theory put forward by foreign forces that China is in economic decline – threaten national security. As such, it is signaling that those who go negative in their economic analyses could be subject to punitive action.”

---
idei évben kezdem el a tbsz-es portfolióépítést, van benne emerging market és eu small caps is, szóval biztos lehetett volna jobb is, majd kiszámolom pontosan év végén.

jövőre házfelújítás 2. fejezete (bejárati ajtók cseréje, teljes homlokzati és lábazati hőszig), nem tudom mennyivel tudom a megtakarítást növelni, ha feléledne az építőipar, az segítene.

(#6886) WasabiTrsr válasza Uyuarasy (#6884) üzenetére


WasabiTrsr
csendes tag

Van valakinek otlete, ezeket az adatokat ki lehet varazsolni az Estebol?

Ahogy nezem, az idei (TBSZ2023) befektetesek pontosan 1%-ot hoztak forintban nekem :O :D .

[ Szerkesztve ]

(#6887) PredatorZoli válasza WasabiTrsr (#6886) üzenetére


PredatorZoli
senior tag

Szerintem nem lehet. Az erstében kb semmi kimutatáskészítési lehetőség nincs (ami van, az is rosszul számol, buggos).

(#6888) nort_on válasza WasabiTrsr (#6886) üzenetére


nort_on
senior tag

NetBroker-ben vannak riportok, azt le tudod tölteni, kiegészíteni manuálisan, és abból tudsz esetleg valamit összehozni. Bár az 1%-on nagyon nincs mit nézni... :( Ezt egyébként mivel hoztad össze? :F

[ Szerkesztve ]

(#6889) forceberg válasza Ringman (#6885) üzenetére


forceberg
veterán

20-at is fog fialni az a kínai koca, nemhogy 14-et! :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6890) pyxis válasza aAron_ (#6878) üzenetére


pyxis
csendes tag

Nálam ez jött ki 2023-ra, mostanra a portfólió kb 55%-a PMÁP, van 5.5% USA 20+ államkötvény, 10% ETF, pár részvény (BRK.B, OTP), illetve historikus okok miatt van pár magyar bef.alap (Hold részvény, Citadella, stb).

(#6891) Catman válasza pyxis (#6890) üzenetére


Catman
aktív tag

Ezeket az értékeket hogyan lehet kinyerni a PP-ból?

(#6892) pyxis válasza Catman (#6891) üzenetére


pyxis
csendes tag

A reports -- performance alatt vannak a számok, a currency-t pedig a File -- Currency menüben tudod átállítani.

(#6893) 3800+


3800+
őstag

A kripto a legjobb karacsonyi ajandek! Nem szamoltam szazalekot mert valoszinu innen kiatkoznazok, es kriptonal amugy sem erdemes, de remek evet zarunk. A napokban meg mire megeszek egy tanyer halaszlet +5% :C 2024-ben remelem bejon minden pozitiv joslat ami tovabb hajtja majd a piacokat. Boldog Karacsonyt mindenkinek! :)

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#6894) powerwade válasza Catman (#6891) üzenetére


powerwade
senior tag

Érik az a dedikált PP topik :D

(#6895) KMT válasza 3800+ (#6893) üzenetére


KMT
addikt

Nem realizáltál még? Én igen, mondjuk így utólag néha azt érzem, hogy túl korán. Ugyanakkor nem arra számítok, hogy ez most akkor csak felfelé megy sokáig...

Amúgy nekem PP nincs, extraetf szerint YTD: 13,79%. Vétel óta +0,08%. :DDD
Erre jön még OTP, állampapír és kriptó. Ezek inkább felfelé tolják.
De ez mind mindegy is, mert alig realizáltam.

[ Szerkesztve ]

(#6896) Stanlee válasza Ixion77 (#6871) üzenetére


Stanlee
őstag

Kollégám aki nem tudja, hogyan töltheti fel a kraken accountjat sepa utalással elkezdett egy hónapja kriptozni és nem tudta megmondani, hogy miért a sol"t veszi. Na az ilyenek miatt megy fel az ára.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#6897) j0k3r! válasza Oppenheimer (#6868) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Ott inkább technikai jellegű jelzésekre építenék, ami teljesen más, mint amikor itt fiskális, meg monetáris politikáról okoskodunk :) Abban is más, hogy ott lehet backtestelni egy ötletet, de ha nem is bonyolítom túl és a 2. linkben levő fapados mozgóátlagos egyetlen jelzést is iktatom be, már akkor is bőven megéri (példa alapján $140k vs. $240k). Ha ehhez az kell, hogy 25-30 év alatt majd kiüljek a partvonalra pár évig, akkor az lesz (és akkor azzal szerintem nem is számolt a fenti példa, hogy azidő alatt is lehet kamatot kapni a pénzre).

Egyébként a doomsaying jelzőt túlzásnak tartom, egyszerűen tele vagyunk recessziós jelzésekkel világszerte és az erre adott populista sebtapasz szerű megoldásokkal. This time is different? Lehet, majd kiderül. Jelenleg van kb. 50% részvény long-om, 40% kötvény long-om (10% long, 30% short duration), 5% cash és 5% opció (TLT long call), szóval egyátalán nem várok világvégét, zéró short pozícióm van. Valószínűleg borúsabbnak tűnnek a gondolataim, mint amennyire vagyok valójában. Adottság :DDD

some men just wanna watch the world burn...

(#6898) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

"Stocks extended their winning streak last week, with the S&P 500 rising for eight consecutive weeks. In the past 50 years, there have been only three longer streaks, with the last occurring 20 years ago. - Edward Jones"

Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak az én szubjektív megélésem alapján durva, ami november óta megy, hanem ténylegesen ritka esemény szemtanúi lehettünk. Talán még a mostani hét is zöld lesz és felkerülünk a dobogóra :)

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#6899) Catman válasza pyxis (#6892) üzenetére


Catman
aktív tag

Köszönöm!

(#6900) 3800+ válasza KMT (#6895) üzenetére


3800+
őstag

Iden csak buythedippeltem, es ha vege ennek a menetnek szamitok egy nagyobb korrekciora ahol meg vasarolok es majd a BTC felezest kovetoen kezdek el realizalni. Ez a terv, aztan meglatjuk. :) A legnagyobb kitettsegem VeChainben van, annak van meg lehetosege nyujtozkodni boven, persze nekem is folyton az jar a fejemben hogy egy 30%ot el kene adni hogy ha vege menetnek tudjam az atlagom javitani, de ezekkel a trukkozesekkel annyiszor megszivtam mar…

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.