Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6051) Duree


Duree
veterán

65 wattos töltöm van ha érdekel

duree54

(#6052) Barett 50cal válasza Barett 50cal (#6035) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

hali
nameglett az U500.nagyonjó gép,de van kéthiba amit nemértek:
az egyik hogy van háttérvilágytása a billentyűzetnek?
amásik hogy olyat csinál,hogy ha alvóüzzemmódba vagy KIKAPCSolom,akkor nemkapcsolkiteljesen...ugyanis aztcsinálja hogy a bekapcsológomb,és a jelzőfény(power),égve marad,éshiábanyomkodok bármit is nemcsinál semmit.ha hosszan nyomom a bekapcsológombot,akkor kapcsolcsakki teljesen...
miért vanez???
amugy win7 vanrajta...szóval eltűnt minden,én szedtem le dolgokat,meg az updater...
üdv

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#6053) TheV válasza Barett 50cal (#6052) üzenetére


TheV
csendes tag

Toshiba Satellite A500-134
CPU-Z & GPU-Z:
Kép

A memóriánál csak az egyik slot-ról van kép, a második slotban lévő ugyan olyan, mint az első, csak a sorozatszámuk tér el.
Bocsi, hogy "válasz" gombra nyomtam!

[ Szerkesztve ]

(#6054) #82903040


#82903040
törölt tag

Azt szeretném kérdezni A300 tulajoktól, hogy a billenytűzet is fénylik veszettül? Vagy csak a burkolat körülötte? Ugyanis képbe került egy A300-20N...

(#6055) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Sziasztok!

Ma hívtam fel a Cédrus KFT-t, nekik szeptember végére lesz A500-134-es gépük...

(#6056) alfa147 válasza #82903040 (#6054) üzenetére


alfa147
tag

igen a billentyűzet is fénylik :D

(#6057) kisssjozsef


kisssjozsef
csendes tag

Sziasztok!
Megkérhetnék egy A500-tulajdonost hogy készítsen és töltsön fel egy fényképet a billentyűzetről? Érdekelne hogy hogyan fértek rá a magyar karakterek a numpad miatt.

Előre is köszönöm!

(#6058) TheV válasza kisssjozsef (#6057) üzenetére


TheV
csendes tag

Tessék, a kép!

(#6059) #82903040 válasza alfa147 (#6056) üzenetére


#82903040
törölt tag

Köszi, de már tárgytalan. L500-14z lett a befutó. Nem tudom milyen lesz, de remélem nem döntöttem rosszul...

(#6060) Csabee. válasza #82903040 (#6059) üzenetére


Csabee.
nagyúr

jó fajta lesz :)

Üdv: Csabee.

(#6061) huini


huini
csendes tag

Sziasztok! Hol lesz legkorábban toshiba a500? Köszi

(#6062) cnckane válasza TheV (#6053) üzenetére


cnckane
tag

Köszi a képet!
Eddig ebben van a legjobb 4650 variáns!

(#6063) TheV válasza cnckane (#6062) üzenetére


TheV
csendes tag

You're welcome!

Egyébként nem sok tapasztalatom van notebook-ok terén, de ez a VGA szépen teljesít egy notihoz képest, meg vagyok vele elégedve :)
És hozzáteszem, x86os (32bites) rendszer van fent (megvan az oka, de lesz rajta 64bites), ami azt jelenti, hogy 1GB VRAM + 2GB RAM amit használ a rendszer gyakorlatilag, mégis nagyon jól megy :)

(#6064) nexus6 válasza Barett 50cal (#6052) üzenetére


nexus6
aktív tag

hali, írnál pár dolgot az u500-ról? milyen, mennyire mennek rajta a cuccok...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#6065) #82903040 válasza Csabee. (#6060) üzenetére


#82903040
törölt tag

Köszi! Megnyugtattál! :)

(#6066) #82903040 válasza TheV (#6063) üzenetére


#82903040
törölt tag

32 és 64 bit közül ezek szerint jobb felrakni a 64-et? Ha igen miért?

(#6067) huini


huini
csendes tag

Na itt vannak a tuti infok! Toshiba a500-134-es BIZTOS nem lesz már soha! Helyette az a500-13w fog bejönni (néhány helyen már lehet kapni pl: radium) ami ugyan annyiba kerül csak jóval gagyibb a processzora. p8700 helyett p7350. És még lesz a500-14w ami legalább 100 ezerrel drágább és ugyanolyan mint a 134-es csak nem 4gb hanem 8gb ram van benne. Szoval amit eddig is mondtam.

(#6068) TheV válasza #82903040 (#6066) üzenetére


TheV
csendes tag

32 bites rendszer 3.5 GigaByte memóriát kezel max, rendszer és video memóriát összevonva.
:)

(#6069) polonic válasza TheV (#6068) üzenetére


polonic
félisten

Pontosabban 4 gigát kezel mindennel együtt.

(#6070) adtewa válasza huini (#6067) üzenetére


adtewa
csendes tag

Hello!

------TOSHIBA Satellite A500-134--------
Ez 100%? 4-én reggel nekem ezt írták a 2 forgalmazó cégtől:

Media Planet:

A készülék rendelhető, még nincsen raktáron, várhatóan szeptember végén érkezik az országba legutóbbi információink szerint.

Imperium PC-Outlet: (Náluk 258000 az A500-134 + 3000 a szállítási k.)

köszönjük érdeklődését, előre láthatólag csak szeptember végén érkezik az országba, amint van pontosabb dátum weblapunkon jelezni fogjuk!

E között és egy másik gép között kellene döntenem. A másik gép egy DELL (DELL Studio 1555 _ 244000 HUF + 0 HUF szállítási) és azonnal meg tudnám vásárolni, és ha tényleg nem jön a Toshiba, meg is teszem. Ti "toshibások" mennyire ismeritek a DELL-eket? Összességében melyik gyártót hoznátok ki győztesen - elvonatkoztatva ettől a két géptől?

A válaszokat előre is köszönöm.

Ádám

(#6071) TheV válasza adtewa (#6070) üzenetére


TheV
csendes tag

Üdv!

Mint fentebb is írtam, kb. 2 hete van meg az a500-134-esem, és én is számításba vettem azt a Dell-t, és még néhányat ezen kettőn kívül. Nem véletlen, hogy erre esett a választásom. Nagyon erősen meggondolandó, hogy megéri-e most megvenni a Dell-t annyiért, mint várni 2-3 hetet a Toshibára. Én a Toshiba mellett döntöttem, és irtó nagy szerencsémnek és akaraterőmnek köszönhetően kb az utolsót vettem meg, ami az országban forgalomban volt. Végigtelefonáltam tucatnyi kereskedést.
Nem vagyok elfogult, hisz 2 hete van meg a vas, nem is lehetek. De ha a Toshiba jobban megfelel az elvárásaidnak, szerintem megéri azt a kicsit rááldozni pluszban, persze ha nem sürgős a notebook-vásárlás.

(#6072) adtewa válasza TheV (#6071) üzenetére


adtewa
csendes tag

Pár A500-134-es képen láttam egy kütyüt a laptop mellett színes karikák voltak rajta, mintha valamlyen távszabályzó lenne. Kaptál olyat hozzá? mi az?

Kösz.

(#6073) kisssjozsef válasza TheV (#6058) üzenetére


kisssjozsef
csendes tag

Szia!
Nagyon köszönöm a képet, sokat segítettél vele!

(#6074) tomiaJÓ válasza adtewa (#6072) üzenetére


tomiaJÓ
csendes tag

Szia!

Picit átverős, mert a 134-eshez nem adnak távirányítót, gondolom az majd egy-két drágább kiszerelésű modellhez fog csak járni.

TOSHIBA Satellite A500-134

(#6075) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Sokan tanácsolták már az L500-14Z notit, de igazából gyakorlati tapasztalatokat még senkitől sem hallottam. Milyen a hűtése? Anyaghasználat? Mennyire recseg?

Igazából ~200K lenne rá, és sokat írjátok még az "A" szériát is. Miben különbözik, mit tanácsoltok még ebben a kat.ban? Igazából csak az a lényeg, hogy minőségileg legyen összerakva :)

(#6076) TheV


TheV
csendes tag

Sajnos tény, hogy nem jár az A500-134-hez távirányító, de véleményem szerint ez nem olyan nagy baj, legalábbis én nem nagyon használnám. Kicsit viszont tényleg átverős, hogy képeken viszont fel van tűntetve.

@kisssjozsef: nagyon szívesen :)

@jorden06: Nekem az A500 az első Toshibám, anyaghasználata szerintem nagyon jó, nem recseg, nem zörög, nem melegszik nagyon. Nem tudom, hogy a többi Toshibát hogyan rakják/rakták össze, de az A500-ast szvsz nagyon jól.

[ Szerkesztve ]

(#6077) stufen2


stufen2
tag

nekem is a500 toshibám van kb másfél hónapja
1. nekem nem világít a billentyűm
2.nálam centrino2 matrica van és belül a gép core2-t észlel ? :F ez hogy lehet
jah és mondja már meg valaki honnan tudok drivert leszedni, pl ami az érintőképernyős gombokat életre kelti mert az a takarékos mód nem ártana (a toshiba support elmehet oda, hogy lehet úgy kiadni egy gépet hogy nincsenek hozzá a neten driverek)
amúgy a gép nem rossz előzőleg a fusi amilo pi 1556om volt nah akkora sz@rt még nem láttam (kiégett benne a videókártya(25 ropi) kb egy éve, most meg hogy lecserélném a kijelzője adta be a kulcsot amin 40-be fog fájni) Óvakodjon a fusitól mindenki pedig az akkor a legnagyobb teljesítményű volt és ráadásul 380 ezres áron), egy taliga apró majom térdeljen a fusisok előtt!!!

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#6078) TheV


TheV
csendes tag

Az A500 134-es típusában nincs háttérvilágítás a billentyűkhöz, egyébként nekem is centrino matrica van rajta... Az érintőgombokkal nincs problémám, sőt eddig semmivel nem volt. Én a pre-installed home premiumot toltam fel rá egyébként.

(#6079) tigran válasza stufen2 (#6077) üzenetére


tigran
csendes tag

Szia! Drivereket itt találsz. A Centrino és Core2 fogalmakkal pedig van egy kis képzavar. "a Centrino az alaplapi lapkakészlet (chipset), processzor és egy vezeték nélküli csatlakozó laptop központú különleges összeállítása." Ha egyszerűen akarnám mondani akkor ez egy magasabb minőségi követelmény a notebook-oknál, jobb teljesítmény, nagyobb akku üzemidő stb., de olvasgass utána.

(#6080) tigran válasza stufen2 (#6077) üzenetére


tigran
csendes tag

Ha a touch pad és a multimédiás gombok világítására gondolsz akkor azt a Toshiba Hardware Setup nevezetű segédprogival tudod ki és bekapcsolni.

(#6081) adtewa válasza stufen2 (#6077) üzenetére


adtewa
csendes tag

Hi!

ha jól tudom a centrino 2 az intel egyik processzor-technológiája, és ennek része az a Core 2 Duo P8700 proci is ami az A500-ban van. Se a matricád se a procid nem rossz.
Viszont a bill.világítás és a touchpad gombok miértjére nem tudok válaszolni.

TheV - stufen2:
Jászani szoktatok az A500-on? Ha igen mivel? Milyen beállításokkal megy folyamatosan?

Thx

(#6082) TheV válasza adtewa (#6081) üzenetére


TheV
csendes tag

Szoktam nagyritkán, első pár napját viszont úgy töltötte a gép, hogy folyamatosan ment rajta valami... crysis warhead: gamer beállítások, 1366x768 nem tudom hány fps, de nagyon ritka volt, hogy megállt gondolkodni. Wolfenstein is szépen, jól megy rajta, meg még 1-2 apróság, de a lényeg, hogy összességében jól bírja :)

(#6083) huini


huini
csendes tag

Sziasztok! A toshiba a500-hoz nincsen távirányító és billenytyűzetvilágítás sem?

(#6084) huini


huini
csendes tag

Ezen az oldalon azt írják: A háttérvilágítással rendelkező, lapos billentyűkből álló, mattfekete bevonatú billentyűzet varázsolja elegáns multimédiás erőművé a Satellite A500-at."
Akkor hazudnak? Nem hiszem hogy pont csak ebből a fajtábol szándéosan kivették? Semmi érteleme ne lenne! Ez elég nagy munka lenne és pesrze fölösleges!

(#6085) huini


huini
csendes tag

Lemaradt a cím: http://www.euroastra.info/node/29449

(#6086) TheV válasza huini (#6085) üzenetére


TheV
csendes tag

Bocsi, de sehol nem látom, hogy ez az A500 melyik típusa lenne. A mi esetünkben a 134-es. Gondolom ebből kihagyták az extrákat, viszont erősebb vas hajtja, mint a következőleg piacra szánt A500-asokat.
Egyébként meg ha valaki biztosra megy, toshibáéktól megrendeli, és úgy az lesz benne amit szeretne...
Mondjuk a billentyűzet színét nem nevezném igazán mattnak...

(#6087) stufen2


stufen2
tag

háj télleg a billentyű mattnak nem mondható inkább a selyem -matt és a fényes között van valahol, jah és nem világít meg nincs távirányító csak a helye van meg de egyébként nem is hiányzik, én eddig az assassins-t próbáltam közepes beállításokon meg a fuel-t a fuelnél volt akadás egy kevés :F , az assassinsnál nem volt ilyen gond inkábba sok videó idegesített fel amit nem lehetett skippelni, aztán átállítottam feljebb de beadta anyám egere a kulcsot és odaadtam az enyémet az enyémet meg nem rendelték meg szal nem volt alkalmam kipróbálni jah meg a fifa 09 röhögve met bár ott meg a mozgás sztem gagyi ennyi tapom van játékokkal szemben crysis meg majd tán a hétvégén mire lejön a 18 giga még csak 80% van

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#6088) stufen2


stufen2
tag

itt az adás vételben az a vicc hogy én 264ért vettem de mivel szar az euró meg jött a suli megint drágult de ha egy héttel előbb veszem akkor 250 lett volna csak

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#6089) stufen2 válasza tigran (#6080) üzenetére


stufen2
tag

oké ez az oldal kb annyit ér mint az ati-oldal, pontosabban sz@rt se! Mert ott még olyan régi kártyák vannak a legújabbnak feltüntetve ami az én régi fusi 3 évesemmel egy kategóriájú gépekbe raktak. Jah meg én egy másodpercet sem használtam a vistát(köszönöm 1,5 év elég volt a 7 meg asztalimon van hát nagyon vist a szagú nem vágom magam hanyatt tőle) nekem xp sp3am van. Ha valaki esetleg azt rakná fel akkor a videodrivert csak modderrel tudja felrakni és a neten találhatók közül sem mindegy melyikkel énnekem elment vele egy délutánom mire megtaláltam a jót bár lehet hogy egy hónap alatt dobtak ki normálisat de kétlem. Az xp-s driver használat viszont elég silány asszem 2db. De a többi drivert amit találtam vistához meg 7hez azt sem a toshiba.comnál mert ott nem ad ki semmit hanem egy német nyelvű toshiba lapon találtam

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#6090) stufen2


stufen2
tag

nah erre az oldalra gondoltam de itt is silány az xp driver széria.
http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/support/jsp/home.jsp
itt szinte fenn van az összes vistahoz meg 7 hez ellentétben a toshiba.commal
moddert xphez innen lehet leszedni ami jó http://www.driverheaven.net/modtool.php

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#6091) stufen2


stufen2
tag

csak fontos hogy a feltelepített mappából indítsd a progit másodszorra és ne a letöltött fájlból mert nem jön akkor össze a mutatvány(mert ezt nem írják)

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#6092) akaido válasza stufen2 (#6090) üzenetére


akaido
addikt

Ez utóbbi jó link, prószálom a NVIDIA Quadro zsugához. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#6093) stufen2


stufen2
tag

Nem tud valaki vmilyen progit hogy a takarékos billentyűt tudjam használni xp alatt? Mert jelenleg nem is világít?

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#6094) TheV válasza stufen2 (#6093) üzenetére


TheV
csendes tag

Az a gomb csak akkor világít, ha a takarékos mód be van kapcsolva. Alapból a toshibának vannak programjai erre, nem kell a gombot használni, elég ha a programban bekapcsolod: Toshiba Eco Utility
Nem tudom, hogy le lehet-e tölteni valahonnan, most nincs időm keresgélni, a google-t biztos ismered. ;)

(#6095) stufen2 válasza TheV (#6094) üzenetére


stufen2
tag

kösz a gomb működésével tisztában vagyok, de nem tudtam hogy melyik programmal lehet előcsalogatni képességeit, mert én vistával max jó ha 10 percet használtam és távozott az örök vadászmezőkre, de kösz a segítséget

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#6096) Balinov


Balinov
félisten

Sracok,

szedett szet mar valaki Satelite L350D-t? Lejart a gari 2 honapja, igy gaversztes nelkul szet szeretnem kapni, hogy kipucoljam az esetleges szoszoket a hutesbol.

Mire kell vigyazni a szetszedesnel?

koszi az infokat

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6097) Anti1976


Anti1976
csendes tag

Sziasztok

Erről a notiról mi a véleményetek? Toshiba Satellite A300-20N
Nekem ezidáig vagyis jelenleg is msi-m van , de sajna alaplap elhalálozott jelenleg másodszor van szervízben ... ezt szeetném le cserélni egy hasonló teljesitményű notira .

elöre is köszi a válaszokat !

(#6098) waces


waces
aktív tag

kicsit off.

ismerosnel elado sorba kerult egy toshiba p300-1e9-es noti (kicsivel fiatalabb, mint az enyem, tehat olyan 4-5 honapos lehet). hibatlan, karcmentes, miegysmas.
bovebb info, meg ar, meg ilyenek: toshiba.p300@gmail.com

[ Szerkesztve ]

Every living creature on earth dies alone.

(#6099) kozmi55


kozmi55
tag

Arról érdeklődnék, hogy a a500-136 -ban van-e TV tuner, mivel angol oldalakon olvastam pár tesztet, és irnak TV tunerrről, de ott nem nevezik meg a pontos tipust. Illetve, hogy van-e benne az a bizonyos távirányító, ami a 134-esben nincs.

(#6100) nexus6


nexus6
aktív tag

szerintem még nem volt, hátha érdekel valakit...
a500 német teszt

[link]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.