Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5551) BobMaster válasza Yoshitoshi (#5548) üzenetére


BobMaster
senior tag

Egyértelműen Toshiba, de milyen kategóriáról beszélünk? Lehet, hogy a Toshibának nincs olyan árú modellje...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5552) mate0217 válasza BobMaster (#5551) üzenetére


mate0217
aktív tag

Mondjuk a ketegória az télleg számít

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#5553) CHIPman


CHIPman
nagyúr

A Toshiba NB100-10X-ről mi a véleményetek? Látom, hogy az EEE 701 után ez a legolcsóbb netbook, viszont a teljesítménye jóval több.
XP-t lehet rátenni?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5554) waces válasza Yoshitoshi (#5548) üzenetére


waces
aktív tag

notiban toshit, netbookban msit

Every living creature on earth dies alone.

(#5555) BobMaster válasza CHIPman (#5553) üzenetére


BobMaster
senior tag

Szerintem az NB100 használhatatlanul pici, és a gomboktól meg finoman szólva sem estem hanyat.

A Toshiba NB200 viszont egy álom, ajánlom figyelmedbe a pdaplus cikkét.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5556) firewolf


firewolf
tag

Sziasztok

Két napja a laptopom(A300 1NO) elég fura dolgokat csinált amikor bekapcsoltam. Sípolt(még windows töltés előtt), kikapcsoltam, aztán megint bekapcsoltam, de csak úgy indul, ha még a BIOS betöltése előtt nyomok egy ESC-et. Addig nem is csinál semmit, csak fekete képernyő. Utána kurzor villog baloldalt fönt(ez mindig szokott) és itt is ESC-et kell nyomnom, mert nem megy tovább. Nem működik a ctrl+v, a ctrl+c másol, de beilleszteni csak jobbegeres módszerrel lehet és nem tudok felkiáltó jelet sem írni, ezért nincs pl a sziasztok után. (Amikor elsőre elindult a gép több billentyű nem működött) Eset nem talált vírust. Nem tudom, hogy szoftveres, vagy hardveres lehet a hiba. Gondoltam arra, hogy a billentyűzet kábele lecsúszhatott az alaplapról, de nem tudtam szétszedni, mert nincs itthon finom csavarhúzóm. Elég sokat írtam így egyszerre, ha valakinek van valami ötlete, akkor megköszönném, ha írna.

Köszi

(#5557) BobMaster válasza BobMaster (#5545) üzenetére


BobMaster
senior tag

Akkor a Toshiba rajongók mostantól nyugodtabbak lehetnek: Tecra és Portégé notebookok 5 napos, teljeskörű pixelhiba garanciával

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5558) bandus


bandus
veterán

nekem is akadt egy problémám. az akksim ideje, így majd két év után visszaesett kb egy órára, de inkább 50 percre, még energiatakarékos üzemmódban is. (toshiba l-40). mit lehet ilyenkor tenni? ez a probléma garanciális?

köszi a választ :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5559) miskuge


miskuge
csendes tag

sziasztok! lenne egy kérdésem:
nemtom miért, egyik napról a másikra, történt meg velem ez a helyzet:
ha megnyomom az ENTER-t akkor olyan mintha megnyomtam volna az ALT-ot is, és folyamatosan ugrál a pl. a böngészőben a Fájl menügomb...és ha megnyomom az ALT-ot, akkor minden okés...ez igy azért elég idegesítő, minden ENTER után egy ALT. de most hogy írom ezt a kis hozzászólást észreveszem, hogy még az Ő- és az Ö gombokra is ezt cselekszi...MIÉRT VAN EZ???
Toshiba L30-M010 gépről van szó...eddig mondjam azt hogy megvoltam elégedve vele, de ez most nagyon nem tetszik.
Megoldásaitokat várom...billentyűzetig szét tudom szedni a gépet, szóval ha úgy van, akkor azt még bevállalom!!!
Üdv:
Misku

Misku(Ge). - www.msoftware.hu

(#5560) BobMaster válasza bandus (#5558) üzenetére


BobMaster
senior tag

Akkumulátorra jellemzően 1 év a garancia minden gyártónál.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5561) Khelben válasza miskuge (#5559) üzenetére


Khelben
nagyúr

nekem az asztali gép billentyűzete egy fél pohár kávé után csinált ilyeneket.

(#5562) Nfol válasza waces (#5541) üzenetére


Nfol
csendes tag

Sajnos a Realtek wi-fit képtelen voltam életre kelteni a 64 bites rendszeren. A drivere felment, de hiába állítottam be a hálózati kapcsolatot, nem tudott csatlakozni.

32 bitessel viszont hibátlanul működik minden.

(#5563) waces válasza Nfol (#5562) üzenetére


waces
aktív tag

milyen l40-es? mert pl az l40-psl43e-ben atheros kartya van. en is szoptam vele egy csomot, hogy felment a realtek vezerlo ra egy nyamvadt hibauzenet nelkul es nem volt semmi wifi. utana probakent ratoltam egy atheros vezerlot es lass csodat mukodott. esetleg egy probat nalad is meger.

Every living creature on earth dies alone.

(#5564) littlemiss


littlemiss
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő: van egy l300-as notim, szép is, jó is. DE nem tudok rájönni, hogy hogyan lehet beállítani rajta, hogy egy program segítségével (Sony soundforge 8.0) rögzíteni tudjam a hankártya line-in-jét. Fontos megemlíteni, hogy Vista fut a gépen, ami még tovább bonyolítja a dolgokat (legalábbis számomra :B ).
Az előfordulhat, hogy olyan típusú kártya van benne, amivel nem lehet rögzíteni csak a külső mikrofon segítségével?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.: Littlemiss

(#5565) littlemiss


littlemiss
csendes tag

Bocs, bocs!!! nem line-in-t kell rögzíteni, hanem line-out-ot!! :B Lényeg a lényeg, hogy ami megszólal a gépen az rögzíthető legyen valamilyen formátumban.

Remélem érthető voltam... :DDD

(#5566) Nfol válasza waces (#5563) üzenetére


Nfol
csendes tag

PSL4CE kódú a gép, biztos, hogy Realtek modul van benne, méghozzá RTL8187B.
Nem leltem hozzá direkt 64 bites drivert, a Win7 nem ismerte meg magától, a Realtektől letölthetővel meg nem működött rendesen. Viszont a 32 bites Win7 RC-n ugyanezzel a driverrel remekül működik.

(#5567) BobMaster


BobMaster
senior tag

Emberek, szeretnék véleményt kérni:

Ennek a gépenk szerintetek mi a korrekt ára? Jó sok van belőle, és csinálnék belőle valami pofás akciót, hogy mindenkienk jó legyen:

Toshiba Satellite A300-1T2 notebook
Intel® Dual Core T3400 ( 2,16 GHz/1MB/667MHz), 3GB 667MHz DDR2 SO-DIMM (2+1GB), 15.4" WXGA CSV HB, 320 GB SATA HDD , Win. Vista Premium, 8x DVD+/-RW Dual Layer meghajtó, ATI HD 3470 256 MB. , Lítium-ion akkumulátor, magyar billentyűzet, Intel 802 11 b/g/N WLAN, Bluetooth, 4x USB2.0 / ExpressCard slot/ e-SATA ,1x S-Video / 1 x Firewire / 5-1 kártyaolvasó, Integr. 1.3 Megapixels WebCamera + Microphone, 2_ÉV szerviz garancia

Mondjuk 139.900 Ft + ÁFA, bruttó 174.875-ért kapós lenne? :U

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5568) alfa147 válasza BobMaster (#5567) üzenetére


alfa147
tag

Hello, szerintem bruttó 160-165ezer ft-ért lenne "kapós"

(#5569) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Laptop vásárlás elött állok.Az egyik kiszemeltem a TOSHIBA SATELLITE PRO L300-20L.
Mi a véleményetek róla?Tapasztalatok?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#5570) ZoliM@ster


ZoliM@ster
aktív tag

Egyértelműen ajánlani tudom csak.2 hónapja vagyok boldog tulajdonosa a gépnek, eddig tökéletesen, hiba nélkül megy :DD Ebben az árkategóriában az egyik legjobb, Win7-tel pedig tényleg nagyon élvezetes is a használata.

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#5571) beci válasza ZoliM@ster (#5570) üzenetére


beci
őstag

Köszi.
Anyaghasználat,minőség?Hallom sok driver gond van vele.Igaz?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#5572) ZoliM@ster válasza beci (#5571) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Én az anyaghasználattal is meg vagyok elégedve tökéletesen.Jól összerakott kis gép.
Én nem tapasztaltam driver problémát.Win7 felmegy és leszed mindent magának, tehát én konkrétan egyetlen drivert nem kerestem hozzá, mindent megtalált automatikusan.Wifije nagyon jó, a gombok tapintása kellemes.Egyszerűen szerintem jó vétel :)

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#5573) BobMaster válasza alfa147 (#5568) üzenetére


BobMaster
senior tag

Köszönöm. Akkor inkább ott rohadjon meg :DDD

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5574) BobMaster válasza beci (#5569) üzenetére


BobMaster
senior tag

L300 ugyanaz, mint az A300, csak nincs bele

- erős processzor
- dedikált VGA
- bluetooth

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5575) Biggieboy


Biggieboy
csendes tag

Sziasztok! Én 64bites vista ultimatet használok, kíváncsi lennék a win7-re, aki ilyet használ az írjon róla legyen szíves egy kicsit hogy gyorsabb-e, kevésbé fogja-e a rendszert mint a vista. Köszönöm előre is. A300-1no-ra szeretném tenni.

Lenovo Ideapad G510

(#5576) PuMbA válasza Biggieboy (#5575) üzenetére


PuMbA
titán

Kicsit gyorsabb ,64 bitest felesleges felraknod,mivel nincs 4GB RAM-od.

[ Szerkesztve ]

(#5577) ZoliM@ster válasza Biggieboy (#5575) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Én egy L300-20L-en használok 64bites Win7-et.Vistát sohasem használtam, azzal nem tudom összehasonlítani, de XP-től már fényévekre.2GB ramomnak a felét eszi meg a rendszer(40-50%) a többi marad minden másra.

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#5578) waces válasza Biggieboy (#5575) üzenetére


waces
aktív tag

gyorsabb es stabilabb. (es nagyon szubjektiv velemenyem szerint szebb, de ez ugye izlesek es pofonok kategoriaja)

Every living creature on earth dies alone.

(#5579) Biggieboy válasza PuMbA (#5576) üzenetére


Biggieboy
csendes tag

Bocs azt nem írtam hogy 4Gbyte rammal vettem a gépet ezért raktam rá 64bites Vista Ultimatet. Köszönöm a válaszokat, keresek akkor vhol(torrent) egy win7-et. Októberig lehet használni ingyen, ha jól tudom? a Win7ből melyiket érdemes felrakni a 32 v. 64 bites verziót? a 32bites mennyi memóriát kezel?

[ Szerkesztve ]

Lenovo Ideapad G510

(#5580) waces válasza Biggieboy (#5579) üzenetére


waces
aktív tag

felesleges torrentezni. foleg, hogy a microsofttol hivatalosan es jogszeruen letoltheto az rc.

Every living creature on earth dies alone.

(#5581) beci


beci
őstag

Köszönöm a válaszokat.
Gondolom a napi 8-10óra folyamatos üzemelést nem nagyon értékelik ugye?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#5582) lalaja


lalaja
csendes tag

30 EUR lesz a tosi vista frissítés WIN 7 re.
http://ce.computers.toshiba-europe.com/innovation/hu/generic/windows7-upgrade/banner_id/RIGHT_HOME_WIN_7/

(#5583) PuMbA válasza ZoliM@ster (#5577) üzenetére


PuMbA
titán

És mi van akkor ha annyit eszik? XP szar ,mert ki se haszálja a RAM-ot.Ha elindítasz egy programot átad a lefoglalt memóriából. 2GB RAM-hoz nagyon felesleges a 64bit,többet foglal a vinyón ,de jobban nem jársz vele.

beci: 3 éves Toshiba notimnál azt írják,hogy 24 óránként kapcsoljuk ki valamennyi időre,nekem sokat megy egy nap a gép,de semmi baja

[ Szerkesztve ]

(#5584) waces válasza beci (#5581) üzenetére


waces
aktív tag

de. miert ne ertekelnek?

Every living creature on earth dies alone.

(#5585) Biggieboy


Biggieboy
csendes tag

Sziasztok! Aki Win7-et használ az írja meg legyen szíves hogy mennyi hely kell neki? Szeretném majd partícionálni a HDD-t! Köszönöm a segítséget!

Lenovo Ideapad G510

(#5586) waces válasza Biggieboy (#5585) üzenetére


waces
aktív tag

20 gb a hivatalosan javasolt minimum. ennel azert joval tobb kell. a gepnel aminel most ulok 55.6 gb a w7 (igaz viszonylag sok alkalmazassal), otthon a notin 34 gb (w7 es kb 8-10 kisebb alkalmazas).
mekkora hdd-t akarsz particionalni?

Every living creature on earth dies alone.

(#5587) Biggieboy válasza waces (#5586) üzenetére


Biggieboy
csendes tag

Kössz az infót kicsit durva, hogy ilyen sokat elfoglal. 250Gbyte-os a HDD!! Swap fájl mennyi kell majd neki 4GByte ram mellett ha felrakom?

Lenovo Ideapad G510

(#5588) ökörke


ökörke
csendes tag

sziasztok!
Nemrég "örököltem" egy egy toshiba satellite pro u2oo laptopot. Paraméterei: proci Intel dual core 2, 1,86, 2,5 GB RAM, integrált videokártya, 12 inch, minden szükséges port. Mindig tartózkodtam a notiktól, sérülékenynek és csükkent teljesítményűnek hittem. Kellemesen csalódtam. Három hónap után jelentem, hogy egyetlen hibát sem csinált. Amúgy XP SP 2 fut rajta, eredetileg Vista volt, de azXP is legális, ami Romániában szinte nevetségesnek számít. A gép sokat szenvedett korábban. Amikor az enyém lett, kipucoltam sűrített levegővel, porszívóval. Szétszedni nem mertem (a gép keményváza még mindig jól szolgál, noha, mondom, szenvedett eleget), szeget is nehezen ütök be... Beállítottam, és ment. Immár főszereplő piciny életemben. Merem jelezni, hogy semmi hibája nincs, dacára annak, hogy korábbi gazdija cigivel is kínozta. Egyetlen gond, hogy a képernyőre rákerült, bekerült??? valami piszokszerű dolog, van rajta öt pici pont, szemből szinte fekete, felülnézetből fehér. Amúgy nem zavar használat közben, de zavar a tény, hogy nem tudom, mi az. Úgy gondolom, hogy megnyomódhatott a kijelző. Kerülhet por a képernyő mögé? :F :F
Kissé csúnyácska a kicsike, darabosabb, mint az új laptopok, de hűséges. Merem ajánlani az U szériát átlagos felhasználónak. Igaz, nem játszom, de pl PhotoShopban sem melegszik, csendes és fürge. A Vipre Antivírus is diszkrét, szóval egy szerencsés konfiguráció.
Nem nyújtom, valójában azért jelentkeztem be, mert végigböngésztem a topikot, sokat tanultam belőle. Örülök, hogy - véletlenül - rábukkantam. üdv: ba

ba

(#5589) cyberdog


cyberdog
tag

Üdv mindenkinek
Segítségeteket szeretném kérni, egy ismerősöm toshiba notebookja be adta a kulcsot, látszólag minden rendben van vele csak épp nem akar elindulni a Windows rajta. Szépen bekapcsol ki írja hogy, milyen prockó van benne menyi giga RAM majd elér egy bizonyos pontig és ott meghal lefagy, Checking NVRAM.... a jobb alsó sarokban pedig 00A1 kód.
Szétszedtem a cuccot próbáltam más RAM-al HDD-vel,semi változás csak ennél a fura kódnál áll meg.
Szét néztem a netten és nem nagyon kaptam semmi infót hogy mi a fene lenne ez a kód. :W

(#5590) ökörke


ökörke
csendes tag

elfelejtettem: a gép immár két éves, az eredeti akkujának elhasználódási fokát 31 százalékra értékelte az everest, vettem egy újat. a régi 2 óra 4o percet bírja internet és word alatt, az új 3 óra 3o percet gépelés és zene közben (zene hardról) és néha net - kipróbálva (vszínűleg még bírta volna, de lemerítettem - aligha lehet kockáztatni komoly munkával a végén. Röviden: az új laptop is Toshiba lesz :DD :DD . A wifi is megy - most ár annyit dicsértem, hogy kezdek gyanússá válni. DE, legyetek megértéssel: egy két éves gépnél ez csoda, és úgy éreztem, ezt meg kell osztanom sorstársaimmal. :C
Aztán jön a csalódás, win 3.1 el kezdtem, sok kékhalál mögöttem, win 95, win 98, Me, jaj.
ba

ba

(#5591) ökörke válasza cyberdog (#5589) üzenetére


ökörke
csendes tag

alaplapi hibának tűnik
jártam ,így desktopnál, állították, hogy vírus, de végül alaplap volt. desktopnál ez nem olyan súlyos...

ba

(#5592) PuMbA válasza waces (#5586) üzenetére


PuMbA
titán

Nem semmi programokat használhatsz... Nekem a Win 7 egy 13GB-os particióra ment fel és még 3GB szabad helyem is volt az alap programjaimmal.

(#5593) waces válasza Biggieboy (#5587) üzenetére


waces
aktív tag

nalam itthon egy 250-es hdd van 50:200 aranyban osztva es minden alkalmazassal egyutt van meg olyan 6-8 gb szabad hely a rendszerparticion.
4 gb ram es 4 gb swapfile.

Every living creature on earth dies alone.

(#5594) waces válasza PuMbA (#5592) üzenetére


waces
aktív tag

igen, azert irtam, hogy nem feltetlenul mervado, mert szerintem fut par olyan program a gyarban ami nem feltetlenul szukseges egy otthon hasznalt gepre :) (de mondjuk ha azt nezzuk, hogy office majd 1gb, halo 1.5 gb, sql+vs az is)
de most az itthonin nezve a windows konyvtar 13gb. ugy, hogy semmi nincs kikonnyitve belole, tehat ami a telepiteskor felkerult az ott is van :)
de hetfon megnezem, hogy egy teljesen szuz install mit kostal .)

Every living creature on earth dies alone.

(#5595) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Most rendeltem meg egy Toshiba Tecra S10-11a típusú notebookot.
Kerestem valami tesztet róla, de sehol nem találtam.
Milyen véleménnyel vagytok róla?

Üdv.
Gabi

(#5596) icezozo válasza ökörke (#5590) üzenetére


icezozo
addikt

Nekem is egy 2 éves Toshiba U200-182 notim van, munkára!
sajnos az akksiját már csutkára tettem de eddig egyedül ezt mondhatom egyedüli ( elfelejtettem kicseréltetni mikor vissza hívás volt, sony gyártotta :) a visszahívásos akksikat,most egy sanyo akksit szereztem hozzá, ez nagyon bírja :C ) "hibának"

http://qwankido.hu/

(#5597) flugi válasza vanez (#5491) üzenetére


flugi
tag

én is vettem ubuntus nb100-as netbookot. Nekem is van rajta XP, de ablakban megy virtualboxban.

Azt hittem, az Atom nem fogja bírni, de a quakeGL simán játszható sebességgel megy a virtuális XP-n. ;]

És ez a félgigás rammal is ment, hát még most, hogy ócsóér tettem bele kétgigásat.

(#5598) flugi válasza BobMaster (#5555) üzenetére


flugi
tag

az á meg é gombok nem a legjobbak rajta, de amúgy aránylag használható. Néhány órás melóval már egész tűrhető gépelési sebességet értem el vele, korábban mindig nagy billentyűn dolgoztam.

(#5599) digitalson


digitalson
csendes tag

Pá rnapja vettem Toshiba A300-21C laptopot. Eléggé fel van szerelve mindennel,és ezért esett rá a döntésem. De hogy a picsába lehet felrakni erre a xp-t? Vista könnyen ráment,de én jobban szeretném a xp-t. :-) Hátha tovább bírja az aksit. :-)

(#5600) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

Hali.

Az lenne a kérdésem hogy toshiba a300-144-nél a felső gyorsgombokat hogyan lehet átállítani, hogy pl winamp jöjjön be és ne mp. Előre is köszi

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.