Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5851) T.Peter


T.Peter
őstag

Akit érdekel, annak elmondom, hogy az optikai meghajtó Pioneer, a winchester pedig Western Digital.

(#5852) .Benett válasza T.Peter (#5851) üzenetére


.Benett
tag

Köszönöm ! :R :R :R
Úgynézki én is veszek eggyet ! Szintén első notebook-nak :)

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#5853) T.Peter válasza .Benett (#5852) üzenetére


T.Peter
őstag

Nincs mit. Csak hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#5854) Rocko007


Rocko007
aktív tag

nagyon kelendő az új satellite... nekem még nem jutott, pedig már egy hete lerendelve:(

Akinek már megvan a gépe (A500-314) esetleg készítene egy tesztet 3d mark és játékok alatt?

[ Szerkesztve ]

(#5855) Thief626


Thief626
csendes tag

hali rocko én szedtem le 3dMark05 meg másikat is de nem sikerült elindíatonom (lehet azért mert 64 bit es op rendszer alatt nem indul) 64 bites 3dMarkot meg nem találtam
de ha tudnál dobni egy linket privát üzibe akkor onnét leszedném mert én is kíváncsi vok rá,hogy mit tud muzsikálni az A500-as

(#5856) Rocko007 válasza Thief626 (#5855) üzenetére


Rocko007
aktív tag

ment PÜ

(#5857) G@ß! válasza Burki (#5833) üzenetére


G@ß!
őstag

Nem kell félni tőle, nem fog elromlani!
De amúgy garanciába javítanák...

[ Szerkesztve ]

(#5858) tzoli73


tzoli73
csendes tag

Sziasztok !
Ajánljatok egy megbízható boltot,ahol be tudok szerezni egy toshiba laptopot.
Kösz

(#5859) Thief626


Thief626
csendes tag

megbízható bolttal én még nem találkoztam...:( :)

(#5860) tzoli73 válasza Thief626 (#5859) üzenetére


tzoli73
csendes tag

Egy toshiba A500-ast néztem ki magamnak,Usanotebook,notebookzone.notebook.hu-webboltokban nézegettem ,de sajnos egyik boltról sincs tapasztalatom.

(#5861) T.Peter


T.Peter
őstag

Kipróbáltam a Call Of Juarez Bound In Blood Demo-ját, szóval most már több infóval is tudok szolgálni.
A felbontás 1366x768 volt. Mindent felhúztam maxra, vagyis minden high (kivéve a post process quality-t, mert azt csak normal-ig lehetett), vagy on, élsimítás nélkül. Fraps-szel mértem, a játék közepéig, és onnan a végéig. Az első mérés átlag fps-re 28-at, minimumra pedig 11-et hozott ki, a második pedig átlagra 31-et, minimumra 8-at (ez akkor volt, amikor a demo végén összeomlik a ház, és nagy porfelhő lesz). A gép ventilátora játék alatt folyamatosan pörgött (a játékból való kilépés után még egy darabig pörgött, aztán lecsendesedett), a hőfokokat pedig játék után kilépéskor épp el tudtam kapni (everest ikonokról). A gpu 76 fokos volt, a winchester 39, a cpu 1. magja pedig 50. Ha ki alt+tab-olok a játékból, akkor rögtön visszaugrik a gpu hőfokja 70-ről 50-re, szóval szerintem az 50 valamennyi a valós. A gpu kihasználtsága 99%-os, a cpu-é pedig kb 60-50%-os.

[ Szerkesztve ]

(#5862) Thief626


Thief626
csendes tag

tzoli73 ! a notebookzone-nál csak két A500-as volt és én hoztam el az utolsót

(#5863) tzoli73 válasza Thief626 (#5862) üzenetére


tzoli73
csendes tag

De biztos lesz még nekik.

(#5864) Kbali válasza tzoli73 (#5863) üzenetére


Kbali
nagyúr

usanotebook sem rossz, de ha nagyon biztos boltból szeretnéd a Toshibádat, akkor Technotrade.

(#5865) tzoli73 válasza Thief626 (#5862) üzenetére


tzoli73
csendes tag

Szia egyébként az A500-on a hosszú "I" betüt hogy lehet elérni ,rendesen ott van a helye ahol egy asztali billentyűzeten ,vagy pedig bill.kombinációt kell használni?

(#5866) tzoli73 válasza Kbali (#5864) üzenetére


tzoli73
csendes tag

Szia a Technotradél nincs az A500 -as

(#5867) Csabee. válasza tzoli73 (#5866) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Usanotebook nagyon korrekt cég! nem 1x vásároltam már náluk!

Üdv: Csabee.

(#5868) tzoli73 válasza Csabee. (#5867) üzenetére


tzoli73
csendes tag

Kösz!

(#5869) Thief626


Thief626
csendes tag

tzoli73 ! igen van rajta hosszú í mivel magyar billentyűzet van rajta
és én olyat hallottam,hogy magyaro-ra csak 25 db A500-ast hoztak be egy hete és csak októberben hoznak be további gépeket

(#5870) geckowize válasza Rocko007 (#5854) üzenetére


geckowize
őstag

Én First Computertől rendeltem 255k-ért, 3. napon már hozta a futár. Javaslom argep.hu-t. 3dmark06 eredménnyel még nem tudok szolgálni (folyamatban van), de pl cod4 élsimítás nélkül és v-sync nélkül 50 fps körül megy, tehát bőven játszható, élsimítás hiánya meg annyira nem zavaró 1366*768-on. A többiről majd még írok.

[ Szerkesztve ]

(#5871) tzoli73 válasza Thief626 (#5869) üzenetére


tzoli73
csendes tag

Igazából még nem döntöttem el hogy A-500 vagy P300-225 lesz ,valamelyiket csak lehet majd kapni.Asztali gépet akarom kiváltani,bár A P300 egy kicsit drága,de 17"-os.Még nem tudom melyiket válasszam.

(#5872) geckowize válasza Rocko007 (#5854) üzenetére


geckowize
őstag

Na 3dmark06-ban 6572 pontot sikerült elérni! Nem volt nagy szaggatás a cpu tesztet kivéve, úgyhogy szerintem elég korrekt.

(#5873) Svenike


Svenike
tag

Szép éjjelt Mindenkinek!

Még mindig a lakkozott toshibámat kajkurászom :( Sajnos, a 150e Ft-os árkategóriában nem találni ilyen gépeket :((
ezért most ezt találtam: TOSHIBA Satellite A300-20N
Van erről vmi tapasztalatotok? Milyen ez a gép?

Köszönöm a segítségeteket előre is! :R :R

egy érdeklödő Malkavita

(#5874) csaby89 válasza Svenike (#5873) üzenetére


csaby89
csendes tag

Üdv.Én is nemrégen vettem egy ehhez hasonló gépet,konkrétan egy A300 1NO-t.Ha jól látom akkor ez a 20N erősebb gép.Én konkrétan meg vagyok vele elégedve teljes mértékben,még annak ellenére is hogy néha a optikai meghajtó tálcáját nem adja ki gomgnyomásra,ilyenkor egy ujjrainditás megoldja a problémát.Itt olvastam hogy más is tapasztalta már ezt és nem tudtak rá megoldást(még!).Engem pl. nem zavar nagyon.Jelenleg egy Win7 és egy Ubuntu van a gépen,tökéletesen megy mind a két OS.A "lakkozott" borítás elég sokat dob a kinézeten,annyi a baj vele hogy -mint már sokan is irták- látszik nagyon rajta az ujjlenyomat és a por,tehát érdemes hozzá valamilyen "tisztitószert" venni.A "belsőt" tekintve szerintem korrekt gép.A driverek terén sincs panasz.A toshiba oldalán szépen össze vannak gyüjtve.A Vistás driverek jók a Win7-hez is.Azonban érdemes a gyártók oldalárol frisseb drivereket leszedni(pl. chipsethez,hangkártyához stb.)Én nem bántam meg hogy toshibát választottam!

[ Szerkesztve ]

(#5875) Svenike válasza csaby89 (#5874) üzenetére


Svenike
tag

Nagyon köszönöm Csaby!
Mondd csak, hol tudnék és mennyiért ilyen gépet venni? nekem is jó lenne az olcsóbb, csak nem találtam olyat, ami ezta szép, design-os borítást és a hangfalakat kapta.. :(( ezért "fanyalodnék rá" a 20N-re, de nagyon nem akaródzik annyi pénzt rááldozni! :)

egy érdeklödő Malkavita

(#5876) alfa147 válasza csaby89 (#5874) üzenetére


alfa147
tag

"Én konkrétan meg vagyok vele elégedve teljes mértékben,még annak ellenére is hogy néha a optikai meghajtó tálcáját nem adja ki gomgnyomásra,ilyenkor egy ujjrainditás megoldja a problémát.Itt olvastam hogy más is tapasztalta már ezt és nem tudtak rá megoldást(még!)"

Üdv!
Nálam ez a probléma megszűnt a win7 7600 16385 változat telepítésével, előtte vista volt.

(#5877) csaby89


csaby89
csendes tag

Én az ASBIS kft től vettem (www.asbis.hu).Ugyan már nincs az árlistájukban az 1NO(már akkor sem volt amikor én vettem) de érdemes megkérdezni őket.
Azt hol tudnám kideríteni hogy milyen verzióju a win7-em. Az tuti hogy 7600-as de azon belül nemtudom pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#5878) alfa147 válasza csaby89 (#5877) üzenetére


alfa147
tag

Star menü - > "Futtatás" menüpont - > beírni: slmgr.vbs -dlv

(#5879) csaby89 válasza alfa147 (#5878) üzenetére


csaby89
csendes tag

Nekem is ez a verzió van és nem tünt el a probléma :F
Amugy ez OS probléma lehet vagy esetleg géphiba...talán valami firmware hiba?
De az is érdekes hogy nem minden 1NO nál van ez a probléma :F

(#5880) david11


david11
csendes tag

Csináltam pár tesztet az A500-134-es notin 3DMarkban.
3dmark 05, 1024x768 res : 12660pont. /cpu:12120pont/
3dmark 06, 1280x768 res : 6620pont

(#5881) Thief626


Thief626
csendes tag

heloo!
nekem is A500-asom van és volna egykis problémám, amit msn-en könnyebben eltok mondani
szal vegyél fel msn-re ha kérhetném: steve_626@hotmail.com

(#5882) mouse1


mouse1
csendes tag

Sziasztok! Én is vettem nemrégiben egy A500-ast. Nektek is állandóan megy a ventillátor? Alig van olyan időszak, amikor hajlandó kikapcsolni, még akkor is, ha nem is csinálok rajta semmit. És ez a Toshiba állapotfigyelőjén egy olyan 73%-os ventillátorsebességet jelent (amit meg kell mondjak nem túl halk...). Pedig a processzorhőmérséklet 33%-on van csak. (Mindjárt felteszem a Motherboard Monitort, és akkor tudok pontos értékeket is mondani.)

(#5883) VANESSZA1 válasza mouse1 (#5882) üzenetére


VANESSZA1
őstag

A vista és a Win7 pörgeti..., ha Xp-re váltasz az nem... :R :R :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5884) mouse1 válasza mouse1 (#5882) üzenetére


mouse1
csendes tag

(Végül az Everest lett.)
1. mag: 38fok
2. mag: 34fok
GPU: 44fok

A másik idegesítő dolog meg a kis sípolás, tán a hangszórókból (de nem biztos). Ez is van másnál is, vagy csak én fogtam ki egyet, ahol nem sikerült rendesen leárnyékolni egy vezetéket?

(És akkor már említek mindezek mellett egy harmadik dolgot is: a Mute (érintő)gomb nem elnémítja a rendszert, hanem kikapcsolja a ledeket. :) Persze ez csak valami szoftver bug, főleg hogy Linux alatt normálisan megy a dolog. Majd gondolom ezt kijavítják.)

Mindezek mellett egy jó kis gép, csak azért vannak idegesítő dolgai. (És azért azt még hozzá kell tennem, hogy (sajnos) én igencsak maximalista tudok lenni, nem szeretem ha valami nem tökéletes...)

(#5885) mouse1 válasza VANESSZA1 (#5883) üzenetére


mouse1
csendes tag

Na basszus... Valahogy éreztem. Viszont az XP-hez meg nincsenek meg a Toshiba programok...

(#5886) VANESSZA1 válasza mouse1 (#5885) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Van minden ami szükséges, az eu.toshiba honlapon vagy itt

:)) :)) :))

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5887) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Toshiba Satellite A500-134 -est hol kapok a legkedvezőbb árban?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5888) icezozo válasza VANESSZA1 (#5887) üzenetére


icezozo
addikt

árukereső és árgép :K ott nézz körül

http://qwankido.hu/

(#5889) tzoli73 válasza Thief626 (#5881) üzenetére


tzoli73
csendes tag

Szia!
Már probléma van az A500-al?

(#5890) BobMaster


BobMaster
senior tag

A Tecra A9-147 elérkezett az utolsó felvonáshoz, 20 db alá csökkent az országos készlet.

Emlékezzünk meg méltó módon róla

Ui: Ha valaki esetleg rendelne, feltétlenül írja be a megjegyzéshez, hogy PH! ;)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5891) Csabee. válasza VANESSZA1 (#5886) üzenetére


Csabee.
nagyúr

az xp mért ne pörgetné?
vistánál leveszed az aero felületet akkor ugyan úgy kevésbé veszi igénybe a vga-t!

ez a baj az erős vga-kkal, hogy hangos a hűtőjük a notikba.

Üdv: Csabee.

(#5892) mouse1


mouse1
csendes tag

Itt igazából nem a videokártya hűtése megy mint az őrült. Mikor visszakapcsolom ECO módba, akkor kikapcsolja a rendszerhűtést, ekkor hallhatóan megy még egy ventillátor, de ez teljesen tolerálható. Aztán kis idő múlva újra rázendít egy venti a bal oldalról, pont a levegő kijáratnál. Valószínűsítem ez lenne a rendszerhűtő. És a szép benne, hogy pl. ECO módba a Toshiba állapotfigyelő programja ki se jelzi, hogy milyen fordulattal megy a ventillátor, csak ha normál módba rakom. És igazából nem is fut semmi, csak az opera, és még az se birizgálom. Úgy történik mindez.

(#5893) Csabee. válasza mouse1 (#5892) üzenetére


Csabee.
nagyúr

sajnos ez ilyen . a VGA hűtők szoktak nagyon hangosak lenni sok esetben, nekem nincs A500am, lehet ott a proci hűtő is hangos, (bár sztem nem), és amikor eco módban van akkor a proci hűtőjét hallod, amikor meg zúg akkor a vga hűtője lesz a ludas.

Üdv: Csabee.

(#5894) VANESSZA1 válasza Csabee. (#5891) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Akkor használd a Vista-t, vagy a Win 7-et. :C :C

Sok sikert hozzá :R :R

Én maradok a Win Xp-nél. Eddig fent volt a Win 7 is, de nagyobb a füstje mint a lángja...
:W :W :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5895) Csabee. válasza VANESSZA1 (#5894) üzenetére


Csabee.
nagyúr

okés én meg már 9hónapja win7ezem és semmi baj nincs vele.. :) te mi alapján értékeled és 'fikázod" az új oprenszereket? az érdekelne :)

Üdv: Csabee.

(#5896) VANESSZA1 válasza Csabee. (#5895) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Tapasztalat.
Az igaz hogy gyorsabb mint a Vista, de ugyanaz az alapja a Win7 nek és a Vista-nak is.
A másik, hiába annyira jó, én nagyjából 4 hónapig nyúztam, de nem egyszer találkoztam olyannal, hogy bizonyos szoftverek támogatottsága gyengébb, vagy egyáltalán nem létezik a Win7-nél.
Folyamatos memória "zabálás" használat a Win7 nél !!
És ahogy páran jelezték , én is tapasztaltam Satellite notebooknál egyfolytában pörög a venti.
Jó mondjátok sokan erre hogy Aero kikapcs és ez a gond kilőve.
Akkor ilyen alapon megvehetsz egy mákos patkót a boltban , 100Ft ért , és szólj az eladónak, hogy kaparja ki a mákot, mert nem bírja a gyomrod. De a számla továbbra is 100Ft !!
Akkor jó üzletet csináltál? Ugyanez a helyzet a Win7-el is. Lehet hogy fut a gépeden, de zabálja a rendszered, az energiád,és az életed.
Ez a rendszer akkor lesz jó ha kiforrta a gyerekbetegségeit, és túl lesz az SP2-ön.
Az XP stabil, és megbízható.
A Win7 nem egyszer Firefox böngészés közben elfehéredik, ne mondja senki hogy még nem történt vele ilyen, mert az elmúlt időszakban mindenhonnan ezt, és bizonyos szoftverek kompatibilitási problémáit tapasztalhatod, hallhatod. CAD; VISIO; EXCEL..stb, hogy csak pár alapot említsek...
Lehet, hogy a Win7 néha kicsit netezni, látványos, de munkára napi 16 órás használat mellet nehezen elviselhető most még.

Az Aero miért ilyen memória zabáló , nem tudom, de tegyél fel egy Ubuntu-t és mellé egy Compiz Fusion-t állítsd be a CUBE forgatást, és nézd meg azt hogy használja a gép. :C :C Ime

Ennyit az Aero-ról. :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5897) Csabee. válasza VANESSZA1 (#5896) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen az ubuntu a compiz fusionnal tényleg jó! de tényleg hp pavilionnon használom a win7et és semmi gond! a firefox kifehéredésről nem beszélve!

a memória zabálásról meg csak annyit hogy ha van 4gb memóriád, akkor mért ne zabáljon belőle az aero?azért van.:) Visio és Exel teljesen jól működik a cad-et nem próbáltam, de tudod, a win7be is van virtuális xp, ami beleintegráldik a win7be, tehát ha te felraksz egy xp-s programot win7re akkor pl xp alatt emuálva lehet rajta dolgozni! direkt azért van ez hogy ha esetleg a szoftverrel nem lehet átállni win7re akkor ez kiküszöbölje a problémát :)

Üdv: Csabee.

(#5898) VANESSZA1 válasza Csabee. (#5897) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ez igy igaz, de te is tudod, ha dolgozol a gépen nem akarsz szórakozni a virtuális xp-vel, hanem bármire is kattintasz az működjön.
A 4GB-a Vista, Win7 nek épp elég az igazi 1000 MHz fölötti Ram-ból minimum 6GB és akkor nagyon jól muzsikálna...
De minek? Mindezt kevesebből megoldja az XP, mellette az Ubuntu, és minden megvan...
Így választhatsz melyikkel akarsz dolgozni, hisz 2 Op.rendszer van fent,és még helyet is megtakarítasz. :C :C

Mondjuk az igaz hogy az Aeros felületen nem úszkál a halacska..:-))
:W :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5899) mouse1


mouse1
csendes tag

Na! Nem akartam flamet kiváltani. :) Viszont a gondom megoldódott! Visszavittem a gépet, kicserélték, és most már nem csak két állapota van a ventillátornak, és nem zúg rögtön, ahogy elindítom a gépet.
Ellenben a cicergő hang a hangszórók felől még mindig megvan. :( Ez ilyen sajnos.

(#5900) Csabee. válasza VANESSZA1 (#5898) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen igazad van, de egy szőke titkárnőnek bekapcsolhatod az ubuntut, nem fog vele tudni mit kezdeni kb.. :DD

mouse1: mit csináltak a ventilátorral?

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.