Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5651) alfa147 válasza kw3v865 (#5650) üzenetére


alfa147
tag

Hello!
Hát ezt nem gondoltam volna hogy ennyire behal :O Bios-ig se jut el? Csak a toshiba öntesztig jutott, akkor szerintem szervíz. Mostanába vetted te is?

(#5652) kw3v865 válasza alfa147 (#5651) üzenetére


kw3v865
senior tag

Semmit nem ír, csak a nagy feketeség látható a monitoron. Május végén vettem, összesen max. 30 órát ment a gép...

[ Szerkesztve ]

(#5653) Wise


Wise
tag

Hali!
Most vettem egy p300as gépet, de sehogy sem boldogulok a wlannal, valahogy nem megy pedig próbálkoztam már eleget. A tanácsotokat szeretném kérni! A driverek érdekelnének, vagy a beállítások, mert nem tudom mit csinálok rosszul :F
Válaszokat előre is köszönöm!

(#5654) BobMaster válasza Wise (#5653) üzenetére


BobMaster
senior tag

Fn + F8, vagy a gép oldalán a hardveres WIFI kapcsoló?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5655) G@ß!


G@ß!
őstag

Megjött a Tecra S10-11a-m. Eszméletlen ez a gép! :C
Két rossz dolgot tudok eddig felsorolni.
Kicsit recseg a kijelző feletti burkolat, valamint alapból 8%-an el van használódva az akksija...

De amúgy betonstabil! :DDD

Apropó. egy kérdés: rendelt már valaki netről recovery cd-t?

[ Szerkesztve ]

(#5656) PuMbA válasza G@ß! (#5655) üzenetére


PuMbA
titán

Lol,adniuk kellett volna szerintem. A 2006-ban 140k-ért vásárolt Toshibámhoz adtak pedig ez egy kicsit többe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#5657) G@ß! válasza PuMbA (#5656) üzenetére


G@ß!
őstag

XP-hez adtak, Vistához nem, azt nekem kellett csinálnom... (vicces).
Viszont én majd arra nyomulok, hogy Windows 7 megjelenése után hogy tudnék vistáról frissíteni rá, avagy win 7 recovery discet lehet-e venni/szerezni?

Üdv.
Gabi

(#5658) PuMbA válasza G@ß! (#5657) üzenetére


PuMbA
titán

(#5659) G@ß! válasza PuMbA (#5658) üzenetére


G@ß!
őstag

Gyáaá!

Isten vagy!
Mivel mult hét szombaton vettem, ezért nem kérdéses, hogy rám érvényes-e. :DDD
Mondjuk még pár kérdés felmerült bennem, de először megpróbálok interneten utánanézni. :)

Üdv.
Gabi

(#5660) Wise válasza BobMaster (#5654) üzenetére


Wise
tag

azok be vannak kapcsolva, valami más lehet a gond, plz help

(#5661) waces válasza Wise (#5660) üzenetére


waces
aktív tag

milyen oprendszer alatt probalod?

Every living creature on earth dies alone.

(#5662) G@ß! válasza G@ß! (#5659) üzenetére


G@ß!
őstag

Fasza...30Euró, azaz ~8200HUF ...
Akkor meg minek hirdetik ennyire...

Mondjuk mégse 55.000HUF ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5663) SP0K


SP0K
csendes tag

Sziasztok! Van egy régebbi tipusú A200-1N7 notim! Most lett elővéve. Vista került rá, és a problémák a következők: Folyamatosan tölt a vinyó, msn lefagy, főleg ha kamera megy. 1x megfagyott minden és hirtelen kékhalál aztán újraindult, de akkor sem töltött be semmit. Sokadik próba után elindult, de nekem nagyon bizonytalan a gép! Esetleg valaki mondana rá valamit? Előre is köszönöm

(#5664) PuMbA válasza SP0K (#5663) üzenetére


PuMbA
titán

"Folyamatosan tölt a vinyó"

Ez nem hiba,had töltsön. A kékhalálokra azt mondom ,hogy szerezz be egy módosítatlan SP2-es Vistát és azt tedd fel.

[ Szerkesztve ]

(#5665) geckowize


geckowize
őstag

Hali.
A Toshiba Satellite A500-134-esről mi a véleményetek? Adatait nézve csak felbontásban marad alul a 17"-os Satellite P300-225-tel szemben (1366*768 vs 1440*900), sőt, a processzora erősebb is (P8700 vs P8400) mégis több mint 40 ezer forinttal olcsóbb. Ha nincs benne semmi bukató, ez elég jó vétel. :Y (már 266ezerért P8700 / 4 GB RAM / 500 GB HDD / Radeon HD 4650 és 2,7 kg!)

[ Szerkesztve ]

(#5666) Digitalis válasza geckowize (#5665) üzenetére


Digitalis
senior tag

Pont ezt néztem ki én is :) Elég klassz hordozható erőgépnek tűnik, asszem dobom a HP 2090eh projektet :K a HP-ben a (altec lasing + mélynyomó) hangrendszer viszont hihetetlen jó volt, laptophoz képest. Ennek vajon milyen lehet? Viszont tényleg jó lenne körbe járni, melegedés, minőség stb. terén. A P8700 / 4 GB RAM / 500 GB HDD / Radeon HD 4650 DDR3 és 2,7 kg több mint csábító :U

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#5667) G@ß! válasza Digitalis (#5666) üzenetére


G@ß!
őstag

Sztem nem melegedhet annyira mint a HP... :D
Am én is ezt venném a helyedben.

(#5668) Csabee. válasza geckowize (#5665) üzenetére


Csabee.
nagyúr

van ilyened? engem az érdekelne ha hozzáérek a géphez.. mennyire marad ott a maszat/zsírfolt? mert a régi A300asokon igen csak meglátszik! ez nekem is nagyon tetszik :) nekme egy hp pavilionom van! abba 9600gt van, az is tökéletes, de lehet télre cserélek, a hp tényleg melegszik, meg hangos is, de szerintem ez is ugyan úgy felmelegszik hiszen elég erős VGA van benne... meg proci, amiket kell hűteni

Üdv: Csabee.

(#5669) G@ß! válasza Csabee. (#5668) üzenetére


G@ß!
őstag

Még szerencse, hogy a Tecra nem melegszik! :)

(#5670) BobMaster válasza Csabee. (#5668) üzenetére


BobMaster
senior tag

Az A500 kevésbé érzékeny az ujjlenyomatokra, mint az A300

[ Szerkesztve ]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5671) Wise válasza waces (#5661) üzenetére


Wise
tag

vista 32bit
akármit csinálok azt írja, h ki van kapcsolva a cucc pedig már mindent kapcsolgattam
szer.: most telepítettem egy a300-ast és ugyanez a problémám :(

[ Szerkesztve ]

(#5672) geckowize válasza Csabee. (#5668) üzenetére


geckowize
őstag

Nem, nincs ilyenem, csak a Milyen notebookot vegyek? topicban valaki belinkelte és nem hittem a szememnek, hogy ilyen konfig és ennyibe kerül. Előtte a Satellite P300-225-öt néztem, az jónak tűnt, bár már kezdtem róla lemondani, mert 17"-os és 3 egész valamennyi kiló, úgyhogy a hordozgatása elég necces lehet. Ez az A500 viszont 2,7 kg és 16"-os, úgyhogy csak jobban járnék vele hordozgatás szempontjából (is), pláne, hogy olcsóbb is 40-45k-val.
Nővérem is most vett Pavilion dv5-1190eh-t, játék közben melegszik meg hangos, de nem játék közben szerintem annyira nem hangos. Én is már majdnem emellett a dv5 mellett döntöttem, viszont a ddr2 vrammal szerelt 9600m gt visszatartott, mert én nem fogom kibírni, hogy ne cod6ozzak. ;]

(#5673) Csabee. válasza geckowize (#5672) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen, ez nekem is nagyon elnyerte a tetszésemet.. lehet hamarosan beruházás következik, még élőben azért megkell bizonyosodnom arról hogy az ujjlenyomat miként hagy nyomot!

Üdv: Csabee.

(#5674) Digitalis


Digitalis
senior tag

[A500] nem néz ki rosszul az biztos. :) Itt-ott írják, hogy közel sem olyan ujjlenyomat kényes mint az elődjei. Szerintem ez nagyon jól árazott noti.Bestbuy gyanús.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#5675) geckowize


geckowize
őstag

Mit gondoltok, ez a Logitech Kinetic Backpack alkalmas a Toshiba Satellite A500-134 hordozására?
Ezt írja a leírás:
Használható a legtöbb 15,4coll-es hordozható számítógéppel és a 17coll-es Apple® MacBook Pro típussal
Most ha a 17"-os mekbúk belefér akkor valószínű, hogy a 16"-os A500 is, nem?

(#5676) Biggieboy válasza geckowize (#5675) üzenetére


Biggieboy
csendes tag

Szia!
Próbáld ki egy üzletben hogy belefér-e. Nekem ilyen táskám (Logitech Kinetic) van nagyon jó, csak ajánlani tudom.

Lenovo Ideapad G510

(#5677) Csabee. válasza Digitalis (#5674) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ez a videó nagyon jó, az eco mod ami nagyon bejön, illetve jó a cd beszippantós része is (mint a kocsikban :) ) eskü tetszik.. bár a pavilionom sajnálnám lecserélni még.. azt hiszem :)

Üdv: Csabee.

(#5678) Wise válasza Wise (#5671) üzenetére


Wise
tag

már rájöttem, azért köszi a válaszokat :)

(#5679) geckowize válasza Biggieboy (#5676) üzenetére


geckowize
őstag

Ha van ilyenened, meg tudnád légy oly' kedves mondani, hogy egy 38,4 cm széles, 25,9 cm hosszú és 4,1 cm vastagságú téglatest belefér-e?
Mert netről lesz rendelve az egész, együtt akarom a hátizsákot majd a notival rendelni és lakhelyemen nincs mód rá, hogy majd kipróbáljam.

(#5680) Digitalis válasza geckowize (#5675) üzenetére


Digitalis
senior tag

Jó ez a tatyó, csak önsúlya egy kicsit húzós. Üresen 2kg. Én ezt [kinetic briefcase] hordtáskát néztem ki az A500-hoz. Itt egész jó áron kapható. Nekem is hasonló fenntartásom van vele, vajon normál elfér-e benne a noti?

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#5681) waces válasza geckowize (#5679) üzenetére


waces
aktív tag

39.2 cm x 26.5 cm x 2.6 cm - ez a macbook pro 17" merete.
36.2 cm x 26.7 cm x 3.9 cm - ez egy 15.4-es toshi merete.

ezek elfernek benne, tehat az altalad megadott is el fog. a vastagsag az egyetlen kerdes, de mivel ezek nem borkent a notira rafeszulo taskak igy azzal a 2 mm elteressel se lehet gond.

Every living creature on earth dies alone.

(#5682) flurider


flurider
aktív tag

Hi !

Van egy Toshiba 15,4" WXGA Tecra A10-12L notebook ((P8400, 2×2GB 800MHz RAM))
Előretelepített vistával nem rossz, az ablakok elég gyorsan felugrálnak indításkor, viszont amíg eljut addig, hogy jelentkezz be, az kb 2,5 perc. (kérem várjon)
Ez valami toshiba gond lehet, vagy vista inkább?
Az igaz, hogy kb 20 toshiba alkalmazás telepedett rá automatikusan, de a vista betöltéséhez ezeknek nem sok köze lehet.

Van ötletetek?

Kösz előre is.

Csillagkörü Litér

(#5683) Gh057 válasza flurider (#5682) üzenetére


Gh057
csendes tag

Ezzel a lassú boot problémával én is szenvedtem az elején, de két nap után utánaolvastam, és sikerült megtalálnom a hiba okát.
ITT sikerült megtalálnom a megoldást ami a következő:
Click "Start" and type "MSCONFIG" in the search box. Press enter.
Click on the "Services" and untick "Notebook performance tuning service".

This is a part of the Toshiba TEMPRO software and seems to be the culprit. Once untick the "Please Wait" screen should only appear momentarily, if at all

Szerintem ez neked is segíteni fog.

(#5684) geckowize válasza waces (#5681) üzenetére


geckowize
őstag

Kösz szépen, erre nem is gondoltam :R

(#5685) flurider válasza Gh057 (#5683) üzenetére


flurider
aktív tag

Király, kipróbálom.
Kösz a tanácsot.

Csillagkörü Litér

(#5686) alfa147 válasza kw3v865 (#5650) üzenetére


alfa147
tag

kw3v865:
Sziasztok!
Azt hiszem, elhalálozott a Toshiba A300-1NO típusú notim
Eddig tökéletesen működött, de amikor legutóbb bekapcsoltam, csak egy fekete képernyő fogadott, a BIOS-ig se jutott el. Újraindítottam, de hiába.
Szerintetek lehet valamit csinálni neki, vagy egyenest vigyem a szervizbe?

Hello!
Mire jutott a szervíz a géppel? Mi volt a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#5687) lalaja válasza flurider (#5682) üzenetére


lalaja
csendes tag

http://ce.computers.toshiba-europe.com/innovation/hu/generic/TEMPRO_HELP/TYPE/INFORMATION/SOURCE/TEMPRO/COUNTRY/109/VERSION/V1.1/SERIAL/59227222Q/LOCALE/hu-HU/OSBUILD/6000/SUB_TYPE/TEMPRO_HELP/OSBITSIZE/32/PANUMBER/PSLB9E-02T02KHU/

(#5688) J.laci


J.laci
csendes tag

Hali
Május végén vettem egy toshiba satellite pro l300 1b9-es laptopot, és kb. az elmúlt 1 hétben ha töltőn van a gép akkor a CPU hőmérséklete felmegy 50 °C felé és 63°C felett megfagy a kép, de ha lehúzom a töltőt akkor visszamegy 50-40°C közé és rendesen működik. Most 43°C-on van és a töltő is rá van dugva de most tölti az akkut.
Pedig az aljánál tudna szívni levegőt mert a két hátsó "lába" alá raktam egy-egy kupakot :)
kompresszorral is kifújtam de semmi por nem jött ki belőle.
Mitől lehet ez?
Üdv: J.laci

(#5689) Digitalis


Digitalis
senior tag

A Toshiba Satellite A500-134 nincs esetleg valakinek? Érdekelne, hogy ez az A500 altípus is rendelkezik-e keyboard black light-al, illetve slot-in (beszipákolós) dvd-vel. Sajnos az üzletek sem tudják, mivel vadi új búgás az egész.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#5690) tomcsi80


tomcsi80
csendes tag

Sziasztok,

Légyszi segítsetek, h az [L300] a T-től pontosan melyik típus? És a link alapján ez a típus megéri-e (nem az árra gondolok!)?

Köszi előre is! :)

"When you 're playing a Championship, it's not a matter of life and death. It's much more than that!"

(#5691) tomcsi80 válasza tomcsi80 (#5690) üzenetére


tomcsi80
csendes tag

Na akkor kicsit módosítanék a kérdésemen, mert így utólag elolvasva átlaguser szerűen tettem fel a kérdést... :(
Szal, amire használnám:
- net, mailek...
- web szerkesztés
- és néha WOW

Mivel a T csodásan megcsinálta az oldalát, ezért nem vágom, h milyen videó kártya van benne, és azt se, hogy pontosan melyik típus... Abba kellene a segítség, h valaki tudja-e, h ez pontosan melyik, és a fentiekre tudom-e használni.

Köszi, és bocsi a "noob"-ságért!!! :R
még korán van, meg dolgozom is... :DDD

"When you 're playing a Championship, it's not a matter of life and death. It's much more than that!"

(#5692) catalano


catalano
tag

[link]

Ez közel hasonló, csak nagyobb vinyóval.

Engem is érdekelne, hogy milyen tapasztalatok vannak ezze kapcsolatban!

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#5693) G@ß! válasza J.laci (#5688) üzenetére


G@ß!
őstag

Hy

Szerintem szimplán a nyári melegtől.
És amiatt melegebb a procid mikor be van dugva töltőre, mert akkor valószínűleg nem veszi vissza úgy a procit, mint energiatakarékos (akksiról).
És ezek miatt túlmelegszik.
Milyen OPrendszered van?

(#5694) J.laci válasza G@ß! (#5693) üzenetére


J.laci
csendes tag

Win xp service pack 3

(#5695) konyv


konyv
csendes tag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem. Laptop-ot szeretnék venni, és nincs semmi tapasztalatom velük, netezésre és filmnézésre kellene.

Az egyik a Toshiba L300-254 lenne a másik a Lenovo 3000 G530, szinte ugyanolyan tudásúak. A kérdésem az lenne hogy melyik lehet a jobb választás ? XP driverek felmennek-e rendesen ? Akinek volt valamelyikkel tapasztalata legyen szíves írja le.

(#5696) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba A300-1NO notim.N-es routerem(netgear Wnr2000-es) van és a notiban is N-es van. A netem pedig a UPC fiber Power 60-as csomag. De viszont max csak 42Mb/s tudok mérni a speedtest.net-tel, és a toshiba radarnál ami felsorolja a hálózati csatlakozókat ott csak g-snek jelzi a routert. Ott meg ahol megjeleníti a környéken lévő wifi hálózatokat ott meg n-esnek.

Mi lehet a gond?

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#5697) G@ß! válasza J.laci (#5694) üzenetére


G@ß!
őstag

Kicsit visszább kéne venned a proci teljesítményéből, ezt a legkönnyebben sztem úgy teheted meg, hogy felteszed ezt a programot, és a procinál dinamikus teljesítményre állítod, vagy lejjebb...

Mellesleg Vistán egyszerűbb lett volna...
Ott csak az energiagazdálkodást kellett volna állítanod.

Még 1 megoldás ezek mellé: tegyél az alsó gumicsikok alá összesen 4db coca-colás kupakot, ezzel eléggé megemeled a notid, és talán annyira nem fog melegedni.

Szólj h mizu!

Üdv.
Gabi

(#5698) J.laci válasza G@ß! (#5697) üzenetére


J.laci
csendes tag

Hali
Kupak már van mindegyik gumicsík alatt. :)
A progit felraktam, az állítást ott kell hogy CPU Speed /CPU Speed settings /dinamic switching? és itt még a többi mit jelent?ezek vannak még hogy Max. Performance, Battery optimized, és Max. Battery.
És ettől lejebb még a Clock Modulation-ba lehet a 100%-ot levenni?
Üdv: J.Laci

(#5699) alfa147 válasza J.laci (#5698) üzenetére


alfa147
tag

Hello
Miért nem veszel egy notebook hűtőpadot, nekem is az hűti. Növeled a géped élettartamát. A régi notebookom egyik memóriafoglalata megolvadt a hőségtől.

[ Szerkesztve ]

(#5700) Don Karesz


Don Karesz
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy az A300-1NO-s notim, beolvassa-e az SDHC kártyát? Vagy csak az SD kártyákkal bírkózik meg. Toshiba honlapon nincs feltüntetve SDHC, de egyes boltokban azt állítják viszi.
Na most mi az igazság? :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.