Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5051) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok! Egy másik topikban már feltettem a nagy kérdést, de mivel ez a Toshiba topik ezért itt is megkérdem:

Amit kinéztem magamnak az egy L300-1B9-es noteszgép, egész jó 130-135k-s árban osztogatják bizonyos helyeken. A kérdésem az volna hogy kinek milyen tapasztalata van a géppel? Mennyire bírja ha napi rendszerességgel hozom-viszem tömegközlekedéssel? XP-s driverek vannak hozzá azt látom, de minden gond nélkül lehet telepíteni/használni? Meg hasonlók.

Ha esetleg egy problémás típus akkor 150-ig tudtok ajánlani egy másikat hasonló tulajdonságokkal (2 mag, 2 giga, HD-re alkalmas VGA, 15"+)?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#5052) icezozo válasza Romvr (#5051) üzenetére


icezozo
addikt

Szerintem is jó az ára ennyiért!
az Xp-s driverekkel probléma van legalább is írták egy pár helyen.
biztos javítják majd a Toshiba honlapján.
itt is írnak erről a típusról:
[link]

http://qwankido.hu/

(#5053) icezozo válasza atesss (#5050) üzenetére


icezozo
addikt

Az a gond, hogy Toshibáról nekem semmi információm nincsen minőséget tekintve, de elég olcsón elég jó VGA-val szerelt notiról van szó, ezért (is) egy kicsit gyanakvó vagyok.

Minőség, tartósság, a billentyüzet / touchpad ergonómiája, kijelző milyensége, a hütés hangereje, stb. mind érdekelne.

A Toshiba mint noti gyártó az elsők között szerepelt!
én közel 10 éve csak Toshiba notit használok.
szinte mindegyik egy minőségi összerakás, igaz az akksikkal szokott gond lenni.
egyedül ezt nem szeretem benne mert 2 év és gajra megy az akksi,pedig hiába vigyázok rá!
( szinte az összes típusnál csak ez volt a gondom )
én maximálisan elégedett vagyok mert még szervizt nem látott egyik gépem se !

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#5054) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék: exem megkért, hogy tegyem rendbe a notiját, egy Toshiba Equium A60-155-öt. Adatmentés megvolt, az már nem gond, viszont került rá egy új bios, de azóta passwordot kér a biosba belépéshez. A Win XP, ami eredetileg is rajta volt, elindul rendesen, de tennék rá egy frisset. Kérdéseim: 1, van esély rá, hogy a bios frissítés HDD passwordot is rakott rá, ezért érhet meglepetés a Win telepítés során? 2, hogyan lehet megszabadulni ettől a bios passwordtől? A belső alaplapi elemhez nyúlás és a nyomtatóportra dugható kütyü kivételével szinte mindennel próbálkoztam már, még más Toshibákra kitalált megoldásokkal is, de sajnos nagyon ragaszkodó fajta ez a jelszó, nem akar eltűnni. Várom az ötleteiteket... :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5055) atesss válasza icezozo (#5053) üzenetére


atesss
addikt

Hmm ez nem tűnik rossznak, de azért megvárnám mások véleményét is.

Meg főleg erre a konkrét gépre érdekelne (pl. hütés) !

(#5056) *Ropi* válasza *Ropi* (#5054) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sikerült is megoldani a dolgot némi forrasztgatás segítségével. :C

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5057) icezozo válasza *Ropi* (#5056) üzenetére


icezozo
addikt

azért elárulhatnád,hogy miként sikerült :U

http://qwankido.hu/

(#5058) *Ropi* válasza icezozo (#5057) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tépem a hajam... :O Tegnap ugye megcsináltam. Ma neki akartam állni wint telepíteni, de a dvd-rom nem volt hajlandó olvasni az rw lemezt, így gondoltam, megpróbálom külső usb-s odd-ről. összedugtam, próbálkoztam, ugyanúgy semmi, csak lila köd volt, hogy tud bootolni usb-ről...Utána be akarok lépni a biosba, és...password, hogy a fene esne bele. :Y Gondoltam, semmi gond, lekapom. De nem engedi, marad a jelszó. Szerintem, tutira valami alaplapi nyűge lehet ennek a sz@rnak, hogy lejelszavazza saját magát ötletszerűleg... :W

Egyébként egy német oldalon találtam egy dongle kapcsrajzot a régi Toshibákhoz, meg egy másik oldalon egy billentyűkombót az újakhoz, együtt működött a dolog elvileg. Bár már azon gondolkozom, lehet nem is a dongle szedte le a passwordot, csak éppen olyanja volt a gépnek és magától tüntette el... :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5059) waces válasza Romvr (#5051) üzenetére


waces
aktív tag

eleg sokfele toshi notit hasznalunk es az 1b9/1ba tipusokkal semmi gond nem volt xp alatt (en szemely szerint vistaval eleg sokat szivtam egy 1ba-nal. pontosabban a wifijevel, de ott valoszinuleg a problemas eszkozok is bejatszottak, tehat az valoszinuleg masnal nem jon elo :) )
napi szinten hurcolaszva, xp-vel mukodik szepen jol. (a gyari toshi driverekkel)

Every living creature on earth dies alone.

(#5060) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!
Szeretett A200-omat lecserélném egy másik Toshibára.
Mindössze annyi igényem lenne, hogy a grafikus kártya ne legyen szűk keresztmetszet, viszont fogalmam sincs, hogy melyik milyen teljesítményt nyújt.
Tudnátok ajánlani egy combosabb vga típust? Vagy akár egy komplett konfigot?
köszönöm!

(#5061) kaprit


kaprit
csendes tag

satellit pro L300-20L a bluteooth sehogysem akar indulni .Mi lehet a baj?

(#5062) icezozo válasza kaprit (#5061) üzenetére


icezozo
addikt

csak annyi,hogy nincs is benne !
[link]
így felesleges olyat keresni ami nincs beépítve gyárilag!

http://qwankido.hu/

(#5063) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Hali!
Lenne egy Toshiba satellite L20-205 notebook-om, es a hang drivert nem fogadja el a toshiba honplajarol, es a lan driverrel van gondom!
esetleg hol talalok meg nem virusos drivereket?!
:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#5064) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

A hang siker, viszont az egesz neten, csak egy LAN drivert talalok a gyartoi oldalon es mashol is es annal egy hibauzenet jon ki:

a"0x7c911669" címen található utasítás a "0x00156008" memóriacímre hivatkozott. a memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: read".

ez miért lehet?!

latja a hálózati vezérlőt az eszközkezelőből is, csak kérdőjeles, nem ismert...
es everestben is irja az adatait...

nem értem, valami ötlet?!

előre is köszi!

üdv :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#5065) N-vidi-A válasza N-vidi-A (#5064) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Megoldódott, jól elbeszélgetek magammal!
igazából nem kellett semmi, a vezérlőt pedig még mindig nem látja!
üdv :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#5066) DJK


DJK
csendes tag

Sziasztok!

A300-1NO-t vettem pár napja, minden driver fent van (vistát használok), de zene lejátszásnál a hang hullámzik (zenei ütem lejátszásnál lehalkul-visszahangosodik). A legújabb hangkártya driver van fent (realtek). Találkozott már valaki ilyesmivel? :F

(#5067) bdany89


bdany89
csendes tag

üdv!
Van egy közel egyhónapos satellite pro l300-20l típusú gépem. Szerencsére már túl vagyok a driver keresgélésen és integrálgatásokon. Minden mükszik úgy ahogy kéne. Egyedül egy bajom volt csak vele, méghozzá az, hogy habár integrált gma4500m grafikus gyorsító van benne, azért szerintem 1280x800-as felbontáson és közepes grafikai beállításokkal elkéne vinnie szaggatás nélkül egy Need for Speed Underground 1-et vagy egy Eastern Road GP( Skoda racer :D )-t. Az Overspeed nevű autókázós gagyi játékot is próbáltam, de az is tiszta szaggatás. Gondoltam biztos keveset eszik memóriából a vga, ezért letöltöttem a legújabb intel oldalon elérhető vga chipset drivert hozzá és fel is tettem(verziószáma: 6.14.10.5039) . Ezzel a driverrel már betudtam állítani a grafikus illesztőprogram memóriaigényét magas szintre. Eztuán is tiszta lagg minden játék. Ez normális szerintetek? Mégegyszer hangsúlyozom minden alapon van játékoknál(és ált 1280x800 v. 1024x768-as felbontáson tesztelem őket). Előre is köszi a hozzászóláskat.

ASRock P4i65G,P4 3GHz HT, 2x1Gb Samsung Brand RAM, Club3D ATI 9600XT(256Mb)

(#5068) N-vidi-A válasza bdany89 (#5067) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Játék alatt hány MHZ-n megy a procid!
volt egy-két noti, ami nem állította mindig alkalmazáshoz a procit, igy ment kemeny 800mhzval egy igényesebb progi is, látszott is rajta...
Tehát javaslom ezt nézd meg! :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#5069) bdany89 válasza N-vidi-A (#5068) üzenetére


bdany89
csendes tag

Hát cpu-z-vel már nézegettem párszor. És full power módban kiadja 2160Mhz-et sajnos :S Vagyis nem ezzel lesz a probléma. Videókártyánál a drivernél van a 3D-beállítások fül: ott az illesztőprogram memóriaigényén kívül érdemes mást is állítgatni?

ASRock P4i65G,P4 3GHz HT, 2x1Gb Samsung Brand RAM, Club3D ATI 9600XT(256Mb)

(#5070) N-vidi-A válasza bdany89 (#5069) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Igazabol a videokartya beallitasokat is automatikusan kene allitsa...
legalabb is szerintem!
:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#5071) kaprit


kaprit
csendes tag

Hogyan tudom megállapítani hogy van e benne bluteooth?A dobozán és a leírásában van. Akkor reklamáljam meg a boltban?

(#5072) icezozo válasza kaprit (#5071) üzenetére


icezozo
addikt

nem opcionális?
a Toshiba honlapján nem jelzik,hogy lenne benne!

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#5073) bdany89 válasza kaprit (#5071) üzenetére


bdany89
csendes tag

Nyugi enyémben sem volt, de nem is vártam. Hardverileg csak a lehetőség van meg. Maga a bloototh eszköz nincs benne.

ASRock P4i65G,P4 3GHz HT, 2x1Gb Samsung Brand RAM, Club3D ATI 9600XT(256Mb)

(#5074) sz0tyi


sz0tyi
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy egy l40-es nem a világ teteje, de azért ezt már nem tartom reálisnak. A hugom kapott egy l40-17r -t a nyáron. Az a baj a notival, hogy 2 magos a procija, és 1 giga memória van benne, ezenkívül a grafikus chipje is intel gm x3100. A gondom az, hogy bár azt olvastam, hogy kb 1400 körül kéne teljesítenie 3dmark alatt, ő kb kilencszázakármennyit csinál. Ez azért nem tetszik, mert 50% a különbség, és az én a9rp-m 768 rammal, és a gyengébb xpress 200m chippel is tud 1200 körül. Garoztatni akarom, de előbb meg akartam kérdezni, hátha valakinek van ötlete a dologgal kapcsolatban. Ez alapból driver nélküli verzió volt, mindent a netről szedtem hozzá össze, persze a gyártó(Toshiba, vagy Intel) oldaláról. Szóval azt hiszem ilyen szempontból fent van minden aminek kell. Az xp-hez meg egy nlite-tal sata drivert beilletsztett sp2-es verziót használtam.

(#5075) bdany89


bdany89
csendes tag

Üdv!
Azután érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata l300-20l-es gép vagy akár bármely l300-as alaplappal rendelkező notebook PCI-E videókártyával való bővítés terén? Milyen kártyákat érdemes bel próbálni. Megszűnik-e a garancia ha beleteszi az ember. Gondolom ez amúgy csak attól függ mennyire rafkós az ember, mert ugye ha vmi tönkremenne a kis gépben akkor nyilván kivenném a PCIE-videókártyát és visszatenném a jóöreg Intel GMA 4500M integrált cuccos driverét. Sztem nem lehet észrevenni, hogy volt benne más videókártya. Lényeg a lényeg, lehet-e bővíteni? Milyen modulokkal érdemes(nVidia vagy Radeon ???)? És a márka mindegy-e? Én Radeonokkal szemezgetek, azon belül is Sapphire, MSI és Gigabyte gyártók moduljaival(HD3450 illetve HD4350) minden esetben 512Mb memóriával és 575-600MHz-es típusokkal. Előre is köszi a véleményeket,tippeket.

ASRock P4i65G,P4 3GHz HT, 2x1Gb Samsung Brand RAM, Club3D ATI 9600XT(256Mb)

(#5076) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Hali!
egy 2000mhz-s centrino magos intel celeronM procinak kb milyen homersekleten kell lennie?!
az 50 fok atlag az realis?!
Toshiba Satellite L20-205 notirol lenne szo! :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#5077) BobMaster


BobMaster
senior tag

Erről mi a véleményetek? Katt :F

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5078) bdany89 válasza bdany89 (#5075) üzenetére


bdany89
csendes tag

Fuhh most nézegettem a dolgokat, lehet nagyon elvagyok tévedve..!? PCIExpress csatolós videókarit lehet egyáltalán notebookba rakni? Csak azért voltam így felbuzdúlva ezen, mert everest több pci slotot is mutat a notiban. De neten nézegetve meg nem találok infót arról, hogy notebookokhoz milyen videókari kell. Felvilágosíthatna valaki :D

ASRock P4i65G,P4 3GHz HT, 2x1Gb Samsung Brand RAM, Club3D ATI 9600XT(256Mb)

(#5079) Kbali válasza bdany89 (#5078) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztosan nem tudsz beletenni, hiszen a házban el sem férne, a hűtést hogyan oldnád meg? Az integrált helyett pedig pláne nem tudnál rakni nem integráltat.
A nem integrált kártyák asszem mmx csatolásúak, lehet is cserélni majdnem a gép áráért.
Egy notebook VGA sosem fog olyan teljesítményt adni, mint a hasonló desktop verzió.
Egyébként milyen alkalmazáshoz kellene nagyon nagy teljesítményű VGA? Játékhoz?

(#5080) Tvox


Tvox
csendes tag

Sziasztok!
Kezdő vagyok a notik terén. Egy hónapja vettem egy T. Satellite A300-18D (PSAHCE) gépet, de kezdek belefáradni. Most találtam ezt a fórumot, remélem tud valaki segíteni. AMD 64 X2 QL-62, 3 Gb RAM, Ati HD 3470, kb ezek vannak benne, előretelepített Vista, -cd, dvd semmi, recovery diszket kreáltam. Az egyik gondom az, hogy nem tudok semmi mást állítani a videokarin, csak amit a vista enged, ez meg nem sok. Fut a háttérben a Catalist Control Center, de nem tudom előhívni, hiába telepítettem újra. A képernyő felbontása 1280x800, és ha egy program átállítja a felbontást a megszokott 1024x768-ra, akkor torz a kép. Szeretném átállítani a képernyő kezelését, hogy mindig a kellő felbontást használja, torzítás nélkül. Aztán még a Power Saver is fut a háttérben, olvastam itt, hogy abban is vannak beállítások, de ahhoz sem enged valami hozzáférni. Miért? :((

Más: Vista mellé XP-t akarnék… Már nLite-vel is vagy 4 lemezt készítettem, de nem megy fel. Igazából azt sem tudom, milyen chipkészlet van a gépen, csak gyanítom, hogy nem
Intel…Tudja valaki? A kapott papírokon erről konkrétan semmi, ezt a gépet hatféle chipkészlettel szerelik, három Intel, három AMD. Találtam egy Sata drivert, nem vált be, aztán próbálkoztam az Intel Storage-al is, de semmi eredmény. Bios átállításal felment az xp, de inkább maradnék az AHCI beállításnál. Lehet, nem jó a Sata driver, de akkor hol találok jobbat?
Előre is köszi!

(#5081) ABE válasza sz0tyi (#5074) üzenetére


ABE
őstag

Úgy emlékszem, hogy másnak is volt már itt ilyen gondja, hogy kevesebb pontot adott a 3DMark, mint amit várt, de sajnos nem tudom már, hogy mi volt a megoldás, ha egyáltalán volt. De az szinte biztos, hogy ilyen miatt nem fogják garanciában fogadni a gépet... Mintha olyasmit is olvastam volna, hogy Vista alatt jobban szerepel az X3100? :F Melyik 3DMark-ot próbáltad egyébként?

N-vidi-A

Szerintem reális hőmérséklet, nálam az 1.86-os Pentium M az IBM T43-ban megy alapon 50 fok környékén.

Tvox

Ha AMD-s a gép, akkor tuti nem Intel chipset van benne, valami ATI-AMD típus lesz a nyerő. Próbáld ki a CPU-Z nevű programot, ez pontosan megmondja a chipset típusát. Tuti, hogy rossz SATA drivert integráltál a lemezbe.

Ha egy programnál meg van határozva, hogy mekkora felbontásban tud futni, azt nem tudod felülbírálni. Ha nem natív felbontásban fut a cucc, akkor lesz életlen a kép.

Nem lehet, hogy a programbeállításokhoz azért nem férsz hozzá, mert valami jogosultság hiányzik hozzá? Power Saver külön elérhető, meg a Control Center is elvileg... Minden driver rendesen fel van rakva?

[ Szerkesztve ]

(#5082) Tvox válasza ABE (#5081) üzenetére


Tvox
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, megnézem azt a cpu-z-t!

Elvileg admin szinten vagyok a gépen, de nem tudom, jelszóval kell-e bejelentkeznem ehhez..
A telepítéseket készen kaptam, nem én követtem el… megpróbáljam eltakarítani és újra feltenni a programokat?
Egy régebbi játék futott 1024x768-ban, és megnyúlt a kép, ezért szeretném rögzített képarányokkal a gépet, nem zavarna egy kis csík a kép oldalán.

(#5083) Nfol válasza sz0tyi (#5074) üzenetére


Nfol
csendes tag

Nekem L40-18W-m van, 2 GB memóriával, a többi hardverelem közel azonos. 3DMarkot soha nem futtattam a gépen, szóval nem tudok neked pontszámról beszámolni.

Amit meg kellene nézni szerintem, az az, hogy feltelepítetted-e az Intel Matrix Storage Managert is a merevlemez-vezérlőhöz. Úgy találtam annak idején, hogy ennek az elhagyása jelentősen visszafogja a lemezműveletek sebességét. Ezenkívül egy BIOS-frissítésen is el lehet gondolkodni.

(#5084) ABE válasza Tvox (#5082) üzenetére


ABE
őstag

Próbáld meg újratelepíteni a gondot okozó programokat. Rögzített képarányos dologról még nem hallottam, szerintem mindenképpen szét fogja húzni a képet. :F

(#5085) Tvox válasza ABE (#5084) üzenetére


Tvox
csendes tag

Korábbi gépemen Nvidia Go 7300-as volt, azon ha a képernyönél kisebb és más oldalarányú képet állított be egy játék pl, akkor az oldalán kis fekete csík volt, de a kép maradt az eredeti arányaiban. Ilyet keresnék most az Ati kártyán is... Eddig még semmire nem mentem... Ja, a chipset AMD 780 G - na ehhez kellene Sata drivert keresnem. Köszi a segítséget még1x!!

(#5086) bdany89 válasza Kbali (#5079) üzenetére


bdany89
csendes tag

Hali. Így van, játékhoz kéne. Mondjuk kicsit bosszant, hogy az ugyanilyen integrált kártyával és uennyi memóriával meg procival rendelkező haverjaim notebook-jain nem szaggatnak be az említett játékok. Sőt ami a legviccesebb, hogy egy ismerősömnek csontra ugyanez a gépe és neki sem szaggatnak. Ki érti ezt....na mindegy! :D

ASRock P4i65G,P4 3GHz HT, 2x1Gb Samsung Brand RAM, Club3D ATI 9600XT(256Mb)

(#5087) Tvox


Tvox
csendes tag

Valami érdekesség van Toshibáéknál – nem található sehol display driver AMD-s Satellite A300-hoz. Sem XP-hez, sem Vistához. Állítólag ebben van a Sata-driver. Pár napja még láttam is, de most nem talál semmit, mint ha leszedték volna. Így aztán biztosan nem lesz Sata driverem..

(#5088) Kbali válasza bdany89 (#5086) üzenetére


Kbali
nagyúr

Javítok mxm a csatoló típusa, de ez nem változtat a tényeken.
Az ugyanolyan ram nem biztos, hogy ugyanolyan típus, késleltetés, stb..,plusz eheti valami a géped teljesítményét/memóriáját is, ami miatt már kevés lehet. Nemigen van két ugyanolyan masina :(

(#5089) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Van nálam most egy toshiba a200, de nem tudok rájönni, hogy milyen video-driver kell hozzá, xp alá.
A gyár honlapján nincsen semmi xp alá, de support forumban, van egy link, hogy a kanadai oldalon vannak xp driverek, találtam is ott video drivert, de az valami intel 965-re való ebben pedig eléggé valoszinu, hogy valami nvidia van, mert van rajta egy nvidia matricás logó.
Everest nem ir ki semmit a megjelenítés fülnél.

Tud nekem valaki segíteni?

Üdv.:
Misi

(#5090) polonic válasza misirulez (#5089) üzenetére


polonic
félisten

Szia!
Ha ténlyeg nvidia van, akkor próbáld meg az nvidia oldalaról a notebook gpu drivereket letölteni. Az nvidia már csinál külön noti gpu-khoz is.

(#5091) pzs0315


pzs0315
csendes tag

Sziasztok!
Mostanában szeretnék notebook-ot venni, de már teljesen tanácstalan vagyok. Annyi gépet néztem, hogy totál belezavarodtam. Alapvetően az ár-érték arány számít, legyen megbízható,strapabíró, irodai alkalmazás, filmezés és játékra is használnám.(a mai játékok is fussanak rajta frankón-pl.:COD5,Crisys).A képernyő min 15,4". 200-300K-t szánnék rá. Milyen ilyen képességű Toshiba gépet tudtok ajánlani?
Előre is köszi a segítséget!

(#5092) booz válasza pzs0315 (#5091) üzenetére


booz
senior tag

ehez a game igényhez minimum a qosmio x300 szeria kellene

(#5093) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Az egyik ismerősöm a következő problémával fordult hozzám:
van egy Toshiba notebookja, amit szokás szerint kikapcsolt este. Éjjel arra ébredt, hogy a gépben lévő dvd meghajtó olyan hangokat ad, mintha valamit be akarna olvasni. Megnézte a gépet, de az nem volt bekapcsolva, viszont a DVD pörgött. Próbálta bekapcsolni, de nem ment neki. Akksit eltávolította, a dolog abbamaradt.

Találkozott már valaki ilyennel? Nem tudom, egyáltalán lehetséges-e ez, de gondoltam hátha...

Minden tippet, ötletet, hozzászólást előre is köszönök!

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#5094) pmatthew


pmatthew
tag

Üdv. Van egy toshiba a200- am és a képernyőn keletkezett egy ilyen: [kep] . Szerintem ez nem pixel hiba, úgy néz ki mintha valami piszok került volna oda, csak nem tudom elképzelni hogy. Látott már valaki ilyet?

(#5095) Tvox


Tvox
csendes tag

Recovery-vel újratelepítettem a vistát, de továbbra sem férek hozzá a Power Saverhez, és a Catalist c centerhez.. a telepítés közben semmit nem engedett állítani, előre beállítottak mindent, még a partíciókat is újra formázta a telepítő. Berágtam, leformáztam mindent újra, másik Vistát tettem fel, de erre meg nem tudom telepíteni a drivereket. A toshiba honlapjáról szedtem le, a chip-setet az ati- tól töltöttem le. Pl a videokártya-driver, + ccc feltelepül, de a vista továbbra sem látja őket… . audio-driver sem települt... Az gond lehet, hogy a PSHCE jelzésű laptopokhoz nem volt driver, de a gép típushoz (A 300D-18B) tartozó egyéb drivereket szedtem le? Ötlet??

(#5096) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Laptop vásárlást tervezek már egy ideje, kikötöttem végül HP6830s-nél, de amilyen konfigban szeretném, olyanban egyelőre sehol sincs. Kpatam most rá ajánlatot:

Toshiba Satellite P300-1E9
Intel® Core2 Duo T5800(2.0GHz/2MB/800MHz)
3GB 667MHz DDR2 SO-DIMM (2+1GB)
17.1" WXGA+ TruBrite® (1440x900) TFT
250GB SATA HDD
Win Vista Home Premium HUN
8x DVD+/-RW Dual Layer meghajtó
ATI HD 3470 256 MB
Lítium-ion akkumulátor
Magyar billentyűzet
Integrált 802.11a/b/g/n WLAN
Bluetooth
6x USB2.0 / ExpressCard slot/ 1x S-Video / HDMI kimenet /1 x Firewire / 5-1 kártyaolvasó,
Integrált 1.3 Megapixels Video Camera + Microphone)

3 év garival.

Minőségre, összeszerelésre milyen a Toshiba? Sajnos nem ismerem, ebben az ársávban 200k körül azért is maradtam a hp-nál, mert arról írták a legkevesebb rosszat.

Köszi!

(#5097) pbarna


pbarna
csendes tag

Sziasztok.
Nagy gondban vagyok!!
A tegnap szállították házhoz a Toshiba Satellite Pro L300-20L laptopot oprendszer nélkül.
XP Home-ot sp2-vel integrálva szerettem volna rátelepíteni.A biosban átállítottam a sata-t kompatibilis módra. A telepítő betöltődött,a merevlemezt megfelelő nagyságunak felismerte,amit három particióra osztottam. A c particióra történő telepítéskor, formázás után, a gép természetesen újraindult.Ezután jött a gond.A telepítés nem folytatódott hanem ezt ija ki: Hiányzó NTLDR Ujrainditás ctrl+alt+del (mintha nem lenne c partició "gondolom")
Próbáltam bootolni ismét lemezről de az be sem töltődik, csak tök üres képernyő, a gép megy de semmi nem történik.
A haveromtól kértem egy Vistás telepítőt, Az betöltődik, de aztán a telepítőlogójának futó kockáit nézhetem unalomig.A bios-ban a sata visszaállítva AHCI-re.
Többszöri próbálkozásra is semmi.
Teljesen tanácstalan vagyok. Ha valaki tudna segíteni abban hogy mi lehet a gond és hogyan lehetne helyreállítani, nagyon megköszönném. Ilyenkor a garanciás dolgokkal sem vagyok teljesen tisztában.

(#5098) Coolmat válasza pbarna (#5097) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Remélem még nem későn válaszolok. Ha AHCI módban szeretnél XP-t telepíteni, akkor szükséged lesz 2 dologra:
1. SATA AHCI driver
2. N-lite nevű program.

Az N-lite-al tudsz mindenféle okosságot integrálni az XP telepítő CD-dbe (jelen esetben a linkelt SATA drivert), ennek menete itt le van írva. Ajánlott beleintegrálni az SP3-at is, kevesebb gond szokott vele lenni laptopoknál, mint az SP2-vel.
Ami furcsa, hogy a Vista sem akar felmenni, pedig abban van alapból AHCI driver. Ha a fent leírt eljárás sem hoz sikert, akkor vidd vissza szerintem.

(#5099) davidoff01


davidoff01
csendes tag

Sziasztok!

Mennyire jók a toshiba laptopok??? Bár ahogy néztem a fórumot, sokan dicsérik.
Nekem főleg rajzok tervezésére kéne (2D és 3D-s progikra - pl. Solid Edge)

Toshiba Satellite A300-1NO

* Core 2 Duo T5800 2,0GHz
* 3GB RAM, 250GB HDD
* Radeon HD3470 VGA

Ez a gép megfelel ilyenre!? (igazából a videókártyáról nem tudom eldönteni, h jó e vagy sem)

????

(#5100) ABE válasza davidoff01 (#5099) üzenetére


ABE
őstag

A Solid Edge még egy sokkal gyengébb Intel GMA950-es kártyán is elfut egész normálisan egy jó procival, inkább akkor lehet probléma a VGA-val, ha nagyon sok alkatrészt kell megjeleníteni. De szerintem ennek a gépnek a teljesítménye simán elegendő. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.