Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5451) pubos


pubos
tag

Sziasztok. Segítség kellene. Van egy Thosiba satellite 4090xcdt notim.Win 98 volt rajt.
Win 2000 vagy Xp akarok felrakni és nem engedi. Mikor elkezdené telepíteni kékhalál.
Miért?????Láttam ugyanilyen gépen hogy xp van. Nekem mért nem jó?
Segítsetek légyszi. :R

(#5452) guard válasza icezozo (#5450) üzenetére


guard
csendes tag

A megoldás a következő: hiányzott a system32 könyvtárból a batt.dll nevű fájl. Letöltöttem, bemásoltam, probléma megoldva :) :) Már nem keresi állandóan a Battery-t. :C

Satellite A300-1G2

(#5453) Satellite válasza pubos (#5444) üzenetére


Satellite
tag

Az Esc-billentyűt lenyomva kapcsold be a gépet.

(#5454) Welsing


Welsing
csendes tag

Üdv!
Az árakra való tekintettel úgy döntöttem, hogy külföldön veszem meg a notebookom.De, hogy pontosan milyet vegyek abban még bizonytalan vagyok. Munkához lenne rá szükségem, nem játszanék rajta, maximum filmnézés.Fontos, hogy gyorsan tudjak vele dolgozni, ne lassuljon be nekem.
Ezt a darabot néztem ki: Toshiba Satellite A300-1FP , 15,4", Intel Core 2 Duo T9400 2 x 2,53GHz, 4GB RAM, 640GB HDD, ATI Radeon HD3650

Nem találtam semmilyen leírást erről, ezért szeretnék elsősorban véleményt, másodsorban egyéb tippeket kérni.Nem ismerem a notebookok megbízhatóságát, de nem szeretném, hogy 1 éven belül megadja magát, ilyen téren milyen választás lenne ez?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#5455) Csabee. válasza Welsing (#5454) üzenetére


Csabee.
nagyúr

elég erős notinak tűnik, toshikkal nem szokott gond lenni, igazándiból ha nem zavar téged a nagyon csillogós lakkozott felület, amin az újjlenyomaton kegyetlenül meglátszanak, és a billentyűzet is picit csúszósabb meg nagyon fényes, ha mind ezek nem zavarnak , akkor egy jóválasztásnak tűnik a noti! minden tekintetben erős! Főleg a CPU HDD-re gondolok! :) de jó a memóriája is és a vga-ja is - Mielőtt megveszed, mindenképpen nézd meg élőben hogy hogyan tetszik a készülék, nehogy csalódnod kelljen, hisz volt már rá példa..

Üdv: Csabee.

(#5456) Welsing válasza Csabee. (#5455) üzenetére


Welsing
csendes tag

Köszi a gyors választ! Így fogok tenni mindenképp.

(#5457) Hán


Hán
csendes tag

Sziasztok, most vettem egy Toshiba NB200 netbookot, de valamiért nem bírom működésre bírni a Wlan-t. Fn+F8 kombinációnsk be kéne kapcsolnia az antennát, de nem csinál semmit :( , Valakinek esetleg volt már hasonló problémája? Lehet a Win7tel van a baj?

(#5458) ZoliM@ster


ZoliM@ster
aktív tag

Hát azért egy netbookra lehet kicsit erős a win7 :)
De esetleg valahol a win beállításai között próbáld megkeresni a Wifi beállításokat ill. ellenőrizd, hogy talált-e jó drivert a wifijéhez :)

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#5459) Csabee. válasza Hán (#5457) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a win7-el lehet hogy ba van, de csak azért mert nem telepítetted fel a wifi kártyád driverét szerintem! vistás driverét telepítsd fel win7-re és lesz wifid! :)

Üdv: Csabee.

(#5460) pubos válasza Satellite (#5453) üzenetére


pubos
tag

Addig már eljutottam meg van a bios belépés .A gond hogy nem tudom telepíteni se az xp se win 2000.Az xp már le sem formázza a meghajtót vagy ha sikerül akkor fájl másolás közben kék halál.A 2000 formáz de utána annak is kék halál.A win. lemez eredeti.
A másik nagy gondom a videó kari driveres sehol nem találom. Trident Cyber 9525 dvd
Amúgy kösz hogy szántál rám időt. :R
Ha tudnál segíteni, vagy valaki akkor légyszi.

(#5461) Hán válasza ZoliM@ster (#5458) üzenetére


Hán
csendes tag

Tökéletesn fut rajta, Aeroval, meg mindennel, csak éppen ez az egyetlen baj van. Vista Driver se segített, úgyhogy meg rá vissza az XP. Toshibákon nem tudjátok hogy kell Recoveryzni az eredeti Op.rendszert?

(#5462) Satellite válasza pubos (#5460) üzenetére


Satellite
tag

Íme, a videokártya meghajtóprogramja Xp-alá: Trident Display Driver 5.01.2527.0125.
A 4600-as gépekre gond nélkül fel szokott települni az Xp, ráadásul az összes Xp-s driver letölthető a TOSHIBA Magyarország honlapjáról.
Ha továbbra sem boldogulsz vele, akkor érdemes lenne külső HDD-Rack-be tenni a merevlemezt, és egy másik gépen futó Hard Disk Sentinel programmal leellenőrizni, nem sérült-e rajta valami...

(#5463) fgth


fgth
tag

sziasztok!
kellene nekem egy olyan segitseg,hogy a Toshiba notim nem irja ki az akksinal a fentmarado hasznalhato idot, hanem csak szazalekban adja meg.
van erre valamii segédprogi?
elore is koszonom :R

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#5464) gmmg


gmmg
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van valamilyen tapasztalata, vagy véleménye a Toshiba L300-254-es géppel kapcsolatban?

(#5465) tigran válasza fgth (#5463) üzenetére


tigran
csendes tag

Van egy Toshiba power saver nevű segédprogram, de csak Xp-hez van Vistahoz nincs, ezzel sok mást is be tudsz állítani hasznos profilokkal.

[ Szerkesztve ]

(#5466) Klevi75


Klevi75
csendes tag

Sziasztok!

A100-436 notim van, 2 éves, gyári akku 10 percet bír már csak ki. :((

Utángyártott akksikkal van tapasztalatotok? És a nagyobb teljesítményűekkel? Azok mennyit bírnának?

Köszi :B

Levente

(#5467) fgth válasza tigran (#5465) üzenetére


fgth
tag

a power saver a telep hatralevo elettartamat szazalekban adja meg illetve a telep ellettartama keszenleti allapotban es a hibernalt allopot elletatrtamat irja ki

es nekem nem szazalekban kellene hanem elerheto idoben :F

es xp home van a gepen

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#5468) Csabee. válasza Klevi75 (#5466) üzenetére


Csabee.
nagyúr

teljesen jók az utángyárottak is! nyugodtan vegyél szerintem. arra is vállalnak garanciát, bajod nem lehet belőle, max több pénz marad a zsebedbe mintha eredetit vennél hozzá.

Üdv: Csabee.

(#5469) tigran válasza fgth (#5467) üzenetére


tigran
csendes tag

Akkor erre nincsen ötletem mert nekem ez a progi mind két adatot kiírja ha rávezetem az egeret.

(#5470) pubos válasza Satellite (#5462) üzenetére


pubos
tag

Nagyon szépen köszönöm. :R :C

(#5471) spyduck válasza fgth (#5467) üzenetére


spyduck
nagyúr

Van 1-2 notebooktípus ami nem írja ki a hátralévő időtartalmat pl.: Lenovo N200. Teljesen mind1 milyen oprendszerrel vagy programmal próbálkozol.
Érdekes dolog viszont, h mikor felraktam az NHC-t kiírta az időt, de mikor újraidítottam a gépet eltűnt :F

(#5472) d.fero


d.fero
csendes tag

Sziasztok

Van egy Thosiba Satellite P100-386 (pspa3e) notim, amibe úgy tűnik meghalt a dvd író.
Fel se ismeri a windows, nem adja ki le mezt, se kép, se hang.
Hogy lehet kiszedni, mert kicserélném.
Próbáltam alulról kicsavarni, de nem sikerült.
Help!

Üdv.: Feri

"Egy ember halála tragédia. Egymillióé statisztika." Sztálin

(#5473) ABE válasza d.fero (#5472) üzenetére


ABE
őstag

Toshiba P100/105 szétszerelés

Ha jól értelmezem, el kell távolítani a csavarját, le kell szedni a billentyűzetet, és utána ki lehet tolni.

[ Szerkesztve ]

(#5474) d.fero válasza ABE (#5473) üzenetére


d.fero
csendes tag

Köszi a gyors segítséget!
Mindjárt nekiugrok. :)

"Egy ember halála tragédia. Egymillióé statisztika." Sztálin

(#5475) Klevi75 válasza Csabee. (#5468) üzenetére


Klevi75
csendes tag

Köszi, kipróbálom az utángyártottat. Végül is egy év garival nem hiszem, hogy olyan rossz lenne. :B

Levente

(#5476) icezozo válasza spyduck (#5471) üzenetére


icezozo
addikt

köszi a tippet felraktam egy NB200-ra a NHC-t és most már látom a fennmaradó időt is :K
és szerencse hogy, újra indítás után is látható :D

http://qwankido.hu/

(#5477) solika


solika
tag

sziasztok!

Erre a kérdésemre senki nem tud nekem választ adni? :O :O :O

köszi! üdv. mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#5478) pite4


pite4
tag

Hi All! Egy kis segítségre lenne szükségem. Behalt Anyám laptopja, nincs még fél éves. Ilyenkor mi a theendő? Nem találtam a Toshiba honlapon semmi infot. Vigyem vissza oda ahol vettem? Telefonos segítség nyújtás vagy valami? HELP! :F

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#5479) icezozo válasza pite4 (#5478) üzenetére


icezozo
addikt

van hozzá garancia?ha igen akkor garancia levelén rajta vannak a szervizek !
amúgy mit jelent az ,hogy konkrétan behalt a gép?

http://qwankido.hu/

(#5480) pite4 válasza icezozo (#5479) üzenetére


pite4
tag

Ez gyors volt! Garanciás, de gari papír nincs. Azt hiszem mikor vettük be kellet regisztálni, és akkortól él a gari, vagy valami ilyesmi. Nem csinnál semmit, megnyomom a bekapcsoló gombot, picit felbúg, A kis led-ek közzül(az egérpad alatt) világít a bekapcsolás jelző, az akksi jelző (zöld) és hogy be van dugva a konektorba. A kijelző nem történik semmi (be sem kapcsol)Annyit próbáltam hogy akksi le akksi fel, de semmi..

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#5481) icezozo válasza pite4 (#5480) üzenetére


icezozo
addikt

itt tudod ellenőrizni,hogy garanciális a készüléked!
[link]
amúgy milyen típusú ?

http://qwankido.hu/

(#5482) pite4 válasza icezozo (#5481) üzenetére


pite4
tag

Megnéztem, van rá gari 2011-ig. A típusa : L300-144. Eddig tökéletesen működött, tegnap ki lett kapcsolva, ma reggel meg már nem akart bekapcsolni :(
Köszönöm a segítséget :R Debrecenben vettem a készüléket, szted vigyem oda? Vagy érte jön a toshiba? Vagy futárral valahova :F

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#5483) ABE válasza pite4 (#5482) üzenetére


ABE
őstag

A leírtak alapján szerintem alaplap hiba lesz. Én úgy tudom, hogy lehet közvetlenül a Toshiba szervizbe is vinni, vagy pedig a viszonteladóhoz.

(#5484) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Tudja azt valaki esetleg, hogy Toshiba Satellite L-30-115 típusú notiba honnan lehetne alaplapot venni?

üdv.: smiti

(#5485) Flex Wheeler


Flex Wheeler
tag

Üdv. Toshiba Netbook NB100-10X (linuxos) vásárolnék majd, erre szeretnék XPt telepiteni külső optikai meghajtóval, minden további nélkül fel tudom rakni a linuxos gépre az XPt?

(#5486) Biggieboy


Biggieboy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Toshiba A300-1NO laptopot. Hol találok hozzá ICH 9M drivert ami működik? Szeretnék csinálni egy telepítőt amibe beleintegrálnám ezt is. Köszönöm a segítséget!

Lenovo Ideapad G510

(#5487) icezozo válasza Flex Wheeler (#5485) üzenetére


icezozo
addikt

igen !
csak beállítod a biosban, hogy külső cd/dvd meghajtóról indítson.
OS fel a gépre ,majd
a Toshiba honlapjáról leszeded a drivereket és ennyi!

http://qwankido.hu/

(#5488) Kbali válasza pite4 (#5482) üzenetére


Kbali
nagyúr

Itt van pár szerviz elérhetőség, telefonon hívod őket, tudnak segíteni (sajna Debrecen nincs, Nyíregyháza a legközelebbi hozzád).

(#5489) Kbali válasza Welsing (#5456) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha még aktuális - munkára Toshibából a Tecra sorozatból választanék, lehetőleg matt kijelzőset - eleve 3 év garancia, strapabíróbb ház, merevlemez védelem. Ma már az áruk sem olyan elszállt, persze látszólag gyengébbek lehetnek, mint a konzumer Satellite kategória.

(#5490) pite4


pite4
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Majd holnap elcsattogok vele Nyíregyre, remélem úgy hamarabb kész lesz. Majd tájékoztatlak benneteket a hibáról, és a szervíz hozzáállásáról!
Mégegyszer THX :R

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#5491) vanez


vanez
csendes tag

Sziasztok. Ittvan a kezemben egy Toshiba n100 as laptop linuxos rendszerrel. van külső dvd romom. Arról bootolom az eredeti xp-t és csak pörgeti és semmi. Letöröltem a linuxos particiot de így sem csinál semmit. Esetleg tipp? Köszönöm

(#5492) icezozo válasza vanez (#5491) üzenetére


icezozo
addikt

NB 100-ról lenne szó?
[link]
ha igen akkor
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#5493) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok.
Mi a véleményetek erről a Satellite P300-225-ről?
Az árat ne nézzétek, 302.400-ért is van argep.hu-n.

[ Szerkesztve ]

(#5494) waces válasza geckowize (#5493) üzenetére


waces
aktív tag

en egy p300-1e9-et hasznalok mar egy ideje (csak 2 ghz-es, 3 gb ram es default kisebb vinyo van benne) ami kb a kistestvere

ami jo: kijelzo, teljes meretu billentyuzet, kulon numerikus billentyuzet, 2. hdd lehetosege, aksi teljesitmenye, hdmi kimenet, esata kimenet.

ami nem: a csuszos feluletu "zongoralakk" billentyuzet az amit szokni kell, es raadasul a billentyuzet koruli kava is ilyen, ami kb elso kinyitas utan mar tele van ujlenyomattal. a touch pad kornyeke is erzekeny, tehat kicsit tanulni kell rajta a gepelest, hogy veletlenul ne ugrassza az ember odebb a kurzort.

osszessgeben egy nagyon jol osszerakott es kellemes darab (pedig volt mar sokfele notim, raadasul tobb toshi is, de ez idaig az egyik legjobb). a negativumok inkabb izles kerdese, mint merheto problemak.

a masodik vinyo es a hazai toshi forgalmazok egy kulon vicc. alapban a masodik hdd helyen olyan fedolemez van, amibol kiall 5 db muanyag tavtarto pocok. toshi.hu szerint nem letezik ehhez masfajta hatlap es nem is kezelne a 2. vinyot. termeszetesen kezeli, szoval nyugodtan lehet 2 hddvel is hasznalni.

Every living creature on earth dies alone.

(#5495) pite4 válasza pite4 (#5490) üzenetére


pite4
tag

Tegnap elvittem a drágaszágot Nyíregyre. Mára sikerült feltárniuk a hibát, valószínű alaplap. 2nap, vagy 2hét mire megjön az alkatrész Németből. Cserekészülék nuku. Amúgy korrektek voltak.

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#5496) geckowize válasza waces (#5494) üzenetére


geckowize
őstag

Kösz szépen az információt :R Most megerősítettél abban, hogy ez lesz a jó számomra.

(#5497) waces válasza geckowize (#5496) üzenetére


waces
aktív tag

szivesen. ha van meg kerdes csak szolj. :)

Every living creature on earth dies alone.

(#5498) EmThor válasza icezozo (#5492) üzenetére


EmThor
addikt

Szia,

kérdésem Toshiba NB 200-al kapcsolatban:

- ezt az sd flash videot

- illetve ezt a hd flash videot

viszi gond nélkül?

Köszi

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#5499) icezozo válasza EmThor (#5498) üzenetére


icezozo
addikt

az NB 200 az elsőnél kb a feléig simán lejátssza utána egy picit beleszaggat !
a másodiknál pedig már az elejétől szaggat!

http://qwankido.hu/

(#5500) Biggieboy


Biggieboy
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Toshiba a300-1no laptopot 4gbyte rammal ezért 64bites vista ultimate-et tettem rá. Az eszközkezelőben van egy ismeretlen eszköz meg két alapvető rendszereszköz ami nem okés, driver kellene nekik, de fogalmam sincs hogy ezek mik lehetnek. Aki ugyanezt a rendszert tette a300-as toshibára az segítsen legyen szíves. Amúgy megy a gép rendesen nincs vele gond, csak azért zavar egy kicsit. Köszönöm a segítséget előre is fontos lenne.

Lenovo Ideapad G510

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.