Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6351) Sztill


Sztill
csendes tag

Melyek azok a hardverek,amikkel baj van Toshibáknál elsősorban Windows 7 használata mellett?Könnyen orvosolhatóak?

(#6352) Svenike


Svenike
tag

Hali! :)

egy kissé ostoba kérdéssel jönnék most :B
Tudom, hogy ez a laptop nem erre lett kitalálva, de hátha vmelyik kedves tulaj mégiscsak bepróbálkozott vele és tudna hasznos információval szolgálni.

Tehát: A300-20N, a maga 3470-es videókártyájával... mennyire lehetne rajta játszani az AION-nal? :D

Vkinek lenne ebben tapasztalata? :)

Köszönöm előre is! :R

egy érdeklödő Malkavita

(#6353) Törcsi válasza Törcsi (#6346) üzenetére


Törcsi
csendes tag

Bocsi, nem A500 29K hanem A300 :U

(#6354) ddavid82


ddavid82
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Első laptopom megvásárlására készülök, úgyhogy nem nagyon értek hozzá.Erről mi a véleményetek: TOSHIBA Satellite P300-225
Intel Core 2 Duo P8600 2.4Ghz
4Gb DDR2
17" 1440x900 (WXGA)
500 Gb HDD
ATi Mobil RadeOn HD4650
Milyen a konfig., és persze maga a márka megbízható? Szervíztapasztalatok?
Előre is köszönöm

(#6355) #85552128 válasza ddavid82 (#6354) üzenetére


#85552128
törölt tag

A500-am van kb ugyanez csak a proci p8700-as, teljeítménnyel nincs baj, de a többi...:
zúg a hangszóró, venti nem kapcsol ki magától, a space gomb egyik oldala nagasabban van mint a másik.
Szóval nekem ez volt az első és utolsó Toshibám is.
Ja és nem egyedi esetről van szó!

[ Szerkesztve ]

(#6356) mouse1 válasza #85552128 (#6355) üzenetére


mouse1
csendes tag

Sajnos egyet kell értenem... A space-en kívül nekem is ugyanezek a problémáim. + még illesztési probléma van a baloldali kéztámasz részen, recseg. Lehet hogy csak mi fogtunk ki rossz szériát / típust, de egy nagyhírű gyártó ilyet nem engedhetne meg magának. Én is felhagytam a Toshibával. Pedig nem lenne rossz a kütyü, de igazából ezek elnézhetetlen hibák. Következő gépem Dell lesz...

Szek.: Ja, nekem is A500-as van.

[ Szerkesztve ]

(#6357) ddavid82 válasza mouse1 (#6356) üzenetére


ddavid82
csendes tag

Köszi az infót.
Elég szomorúnak tartom hogy egy majd 300K-s lapnál ilyenek előfordulhatnak. Viszont azt sem akarom elhinni hogy csak a Dell gyárt normális gépeket. Így hogy válasszon az ember? Szívem szerint amúgy is maradnék az asztalinál csak a munkám miatt sokat utazom és nem költöztethetem mindig..

(#6358) #85552128 válasza ddavid82 (#6357) üzenetére


#85552128
törölt tag

Egyébként ha sokat utazol nem lenne jobb valami kisebb?
17-es kijelzővel elég nagy méretei lehetnek, nekem már a 16-os is "óriásnak" tűnik.
Egyébként körbejárva a netet ez a hangrecsegés elég gyakori és ASUS, Dell, Toshiba, Acer notebookokat egyaránt érint, persze nem minden típust.

Szerencsére nekem nem recseg, még csak az hiányozna akkor tuti vinném vissza, bár előbb utóbb így is meglátogatja majd a szervízt...
Amit még megfigyeltem, hogy 4-5 óra működés után a kijelző alja nagyon meleg kb. ott ahol a Toshiba logo van.

[ Szerkesztve ]

(#6359) ddavid82 válasza #85552128 (#6358) üzenetére


ddavid82
csendes tag

A kijelző minél nagyobb annál jobb, főként netezésre,filmnézésre, játékra használnám.Autóval utazom úgyhogy a súly is mindegy.Viszont nem egy fél évre akartam tervezni a tartósságát.Nem tudtok ajánlani vmi jó gépet max. 300K-ért? Lehetőleg HD4650-el.

(#6360) #85552128 válasza ddavid82 (#6359) üzenetére


#85552128
törölt tag

HP DV7-nek van valami alverziója, de abban asszem csak 2 GHz-es CPU van.
A P300 állítólag az ujjlenyomatokat is jobban szedi mint az A500 pedig ez is elég majszos.
Szerintem csak az A500 ilyen bugos, mert új széria és b*sznak javítani a hiányosságokon.
A ventit egy egyszerű BIOS frissítéssel orvosolni lehetne, de neeem a Support szerint ez így jól működik.
47 fokos GPU és 38 fokos processzorral 70-80%-on megy a rendszerhűtő, bár így elnyomja a hangszóró recsegését, úgyhogy lehet tényleg így tervezték :DD

[ Szerkesztve ]

(#6361) mouse1 válasza #85552128 (#6360) üzenetére


mouse1
csendes tag

:) Na ja! Én is örülök a vetillátor folyamatos zúgásának, a hangszórók servegése jobban idegesít.
Viszont nem biztos hogy egy BIOS frissítés segít. Sajnos ez lehet hardver tervezési hiba is, teszem azt egy status lábat elfelejtettek behuzalozni. (Mint én a közelmúltban :O Viszont az még csak prototípus, és nem került - és így nem is fog - forgalomba!) De még én is reménykedek.
Egyébként az enyém a PSAM3E típus. Az új sorozat a PSAR3E. Lehet ebben már kijavították a problémát. Már Magyarországon is csak ezt lehet (vagy lehet majd) kapni A500-1DN típusszám alatt. Szívesen megkuksolnám azért azt is, de a bizalmam elszállt, úgyhogy ha újat vennék, azt semmiképp. Pedig lehet az már egy jó gép lesz. Értem én, Time to Market, na de milyen áron! Pedig marha jó gép lett volna belőle... :(

Szerk.: És bocs, hogy szidom, és kitartok emellett, higyjétek el, nem érdekem, de már unom hogy mindig mindenhol csak a dícséret megy, hiszek nekik, megveszem, és sz*r. Na! Én nem dícsérem.

[ Szerkesztve ]

(#6362) #85552128 válasza mouse1 (#6361) üzenetére


#85552128
törölt tag

Dettó ugyanígy voltam, ASUS helyett tanácsolták, merthogy ez "megbízhatóbb" ... hát látom!

Egyébként volt már így a Toshiba az M400-al, ott új BIOS segített és már elég sok fórum indult a témában.

[ Szerkesztve ]

(#6363) ervin33


ervin33
tag

csao.toshiba satellit pro l300-1b9 gépem van nemrég óta. xp van rajt,intel gma 4500m vga. rfactor-on játszok jol fut vele,csak az a gond hogy,mikor betöltödik a pálya és bent vagyoka garázsban nem látni a menüket,csak a jobb also képet az autorol.ha a tab vagy pgup gombot meg nyomom akkor jelenik meg a garázs menü. ilyen nek nem szabadna lennije. valaki esteleg hogy mi lehet vele. játék közben jol fut nincs velegond.dx9 friss verzio van rajt. probáltam vga drivert leszedni az intelröl,de nem engedi telepitteni,a frissebb verziot.azt irja a telepitteni kivánt eiééesztö progi nincs bevizsgálva ehez a számitogéphez,szerezzen megfelelö illesztöprogramot a számitogép gyártojátol.

(#6364) SirKero válasza Törcsi (#6346) üzenetére


SirKero
őstag

Szia.
Itt nézegetted a boltokat. Nekem kb. két hónapja van meg az L500 14-Z és nagyon meg vagyok vele elégedve csak ajánlani tudom!

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#6365) kw3v865


kw3v865
senior tag

A300 1-NO-hoz vannak már Win 7-es driverek? A hivatalos honlapon még nem találtam:(

(#6366) alfa147 válasza kw3v865 (#6365) üzenetére


alfa147
tag

nézd meg a #6326 hozzászólást

[ Szerkesztve ]

(#6367) kw3v865 válasza alfa147 (#6366) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi!

(#6368) kw3v865


kw3v865
senior tag

Megpróbáltam feltelepíteni a Toshiba Software Installer for Windows 7 progit, de a következő hibaüzenet miatt nem sikerült: Line -1: Error: The requested action with this object has failed.
32 bites Windows 7 van a gépen. Szerintetek mi okozhatja? Ez a szoftver egyébként mit tud? Megkeresi a Windows 7 kompatibilis Toshiba szpftvereket és drivereket?

(#6369) #85552128 válasza kw3v865 (#6368) üzenetére


#85552128
törölt tag

Engedélyezd a rendszer-visszaállítást a windows meghajtóján.

(#6370) alfa147 válasza kw3v865 (#6368) üzenetére


alfa147
tag

Lehet hogy amit letöltöttél nem kompatibilis az a300 1no-val, nekem ez van fennt próbáld meg. Igen ez a progi megkeresi a win7 drivereket, nekem a bluetooth,cardreader és a value added package-t töltötte le és telepítette. Win7 32bit -et használok már egy ideje.

(#6371) kw3v865 válasza #85552128 (#6369) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi, így már működik.

(#6372) kw3v865 válasza alfa147 (#6370) üzenetére


kw3v865
senior tag

Sikerült futtatni a progit, le is szedett 3 programot az 1NO-hoz (BT,card reader meg még valami), kiírta, hogy indítsam újra, meg is tettem, de nem látok semmi változást. Most újra lefuttattam, és megint le akarja tölteni ezeket...

(#6373) SirKero válasza alfa147 (#6370) üzenetére


SirKero
őstag

Win7 64bit-hez is tudsz linket? /L500 14Z /

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#6374) tibigym


tibigym
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy [ilyen] Notit és lenne pár kérdésem amit googleval nem sikerült megtalálnom.
-A Vga-ra azt írják akár 256Mb memóriával, nekem 128-al megy most a vga ,de nem találom, hogy hol is lehetne állítani a Biosban.
-Mekkora procit tud fogadni? (ha cseréhető egyáltalán)
-A Hdd ha jól láttam Pata, Tud kezelni bármekkora méretűt???
Előre is köszönöm a segítséget

Samsung Galaxy S3

(#6375) alfa147 válasza kw3v865 (#6372) üzenetére


alfa147
tag

Nálam az FN gomb funkciók nem működtek ez előtt és az érintőgombokat se tudtam programozni nem találtam megfelelő value added package-t. A BT-nak 09.08.05 illesztőprogramja. A videókártyát a win7 frissítette a múlt héten.

(#6376) alfa147 válasza SirKero (#6373) üzenetére


alfa147
tag

Nem találtam a toshiba oldalán a "Toshiba Software Installer for Windows 7" progit, de a 6370-es hozzászólásban linkeltem.

(#6377) benjoe1 válasza kw3v865 (#6372) üzenetére


benjoe1
aktív tag

A program a C:\ToshibaUpdate\Packages mappába menti el a letöltött drivert/szoftvert. Innen tudod kézzel is telepíteni.
De meg is keresheted a linkelt oldalon külön.
Az FN gombokért a Toshiba Value Package (VAP) a felelős, ebből a legújabb Win7 32bit-hez az 1.2.28-as.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#6378) SirKero válasza alfa147 (#6376) üzenetére


SirKero
őstag

Nekem a 64 bites verzió kéne azt meg 32 bites-hez linkelted nem gond?

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#6379) kw3v865 válasza benjoe1 (#6377) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi a válaszokat, ezt a szoftvert inkább nem használom, nagyon bugos, még kilépni se lehet belőle normálisan. Inkább kézzel szedem le a szoftvereket a linkelt oldalról.

(#6380) alfa147 válasza SirKero (#6378) üzenetére


alfa147
tag

úgy emlékszem 32/64bit-hez jó a progi

(#6381) SirKero


SirKero
őstag

Szeretném a Vantage-t lefuttatni de azt írja ki,hogy Minimum required is not supported.
Mi kevés a neki a gépemből?
Intel Core 2 Duo T6500 2 GHz, 4 GB RAM, 320 GB HDD, Ati Radeon HD 4570 512 MB,

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#6382) SirKero válasza SirKero (#6381) üzenetére


SirKero
őstag

Végül csak sikerült. Ha valakit érdekel az L500 14-Z eredmény itt van. Bár a játékoknál nem tudom mennyit ér mert a Win7 64bit rendszeren nem indult el egy sem amit szerettem volna.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#6383) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

halihó
pénteken 2körül a toshiba oldalán(.hu) megvettem a win7et,frissitésként...30€ba kerülne(t):..
de nemkaptam semmi visszaigazolást se semmit,a kódom megvan, egyzerhuztak le 2€ot asszem,aztmegiskaptam smsbe...de azótasemmi...
most sztetek miértvanez?

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#6384) Baca válasza Barett 50cal (#6383) üzenetére


Baca
csendes tag

Szia!
Én szombaton rendeltem meg.Azt hiszem 34Eurót vont le adóval eggyütt.A regisztráció végén kaptál egy 10 jegyű azonosítót nem?Ezt egyébként emailben is elküldték, ezzel tudod ellenőrizni a megrendelésed állapotát a (Track your order) menüpont alatt.Nekem november 23-át irja a várható érkezésre,DHL-el.

(#6385) Barett 50cal válasza Baca (#6384) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

érdekes.
Igen megvan a számsor.
am azért irtam mert enmkaptam emailt.de msot emgnéztem a track your ordert vagy ID-t tök8...és nekem is In Process,nov 23.ára,Home Premium......
Köszi a segitséget.

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#6386) atti1848 válasza SirKero (#6382) üzenetére


atti1848
senior tag

Szia.
Most készülök venni laptopot és nemtudom milyet vegyek.Én is a Toshiba L500-14z-t nézegetem.
Írjál már rólla valamit:Az akku jol birja,meddig?játékban jol teljesít?Meg főleg a vastagsága,nem nagyon vastag? :D

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#6387) perro


perro
csendes tag

hello

hát ez az upgrade engem is érdekelne, nagyon szigorúan veszik a júniusi vásárlást?
én kb februárban vettem vistával, de nem vagyok valami nagyon kibékülve vele.

(#6388) perro


perro
csendes tag

ja és egy másik dolog

egy m200-as portege oprendszer telpítésében tud valaki segíteni? nincs ugye optikai meghajtó benne, és usb-ről meg nem enged bootolni. az egyedüli eszköz egy beépített sd kártyaolvasó.
várom a segítségeket, köszi

(#6389) kw3v865


kw3v865
senior tag

A300 1-NO-m van, de akármelyik Webcam (Chicony) drivert teszem fel (Windows 7), egyik sem működik. Hibát ír ki, mikor el akarom indítani a szoftvert. Valakinek sikerült már elindítania ezt a szoftvert?

(#6390) róbert gida


róbert gida
tag

Sziasztok !
Egy kis segítség kellene !A lányomnak kb. fél éve vettem egy A300 1G2-t ami eddig szépen működött.Most egy hete (3 alkalommal) elkezdte azt csinálni ,hogy bekapcsoláskor hol ad képet és semmi vagy képet se ad és semmi .Ilyenkor reset (bekapcsolót hosszan nyomom) aztán minden ok .Engem zavart és először vírusra gondoltam de negatív volt futtatás után (avast).Ezek után a spy boot-ot is lefuttattam de ott is minden ok. :( Említették a memória tesztet is amit még lefuttatok rajta .volt valakinek ilyen problémája vagy tud valaki ötletet adni ?Kicsit el vagyok kenődve nehogy hardver hiba legyen (még garos).Esetleg valami egyszerű dolog ?Amúgy Xp van rajta.Előre is köszönöm a válaszokat. :R

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#6391) alfa147 válasza kw3v865 (#6389) üzenetére


alfa147
tag

Igen nekem működik win7 alatt, infó: Chicony usb 2.0 camera, illesztőprogram dátum: 2009.15.12 verzió:6.3.251.512 camera assistant software UCV 1.7.260.0526L

(#6392) G@ß! válasza Baca (#6384) üzenetére


G@ß!
őstag

Hy!

Nekem is asszem csak eurót vont le össz-vissz...
Order Date: 2009-08-19
Win7 Professional 32-bit
Estimated Delivery Date: 2009-11-23 (ez már volt 11-07 és 12-05 is)
Remélem ez már a valós! :DDD

Majd szóljatok már, h ha megérkezik nektek!

Kössz
Üdv.

(#6393) kw3v865 válasza alfa147 (#6391) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi, megpróbálom ezt a verziót feltelepíteni.

(#6394) Kbali válasza róbert gida (#6390) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha mozgatod a kijelzőt, akkor sincs kép? Ha nélkülözhető a gép, akkor vidd/küldd szervizbe, pláne ha garos. Esetleg hívd fel őket előtte, hátha tudnak távgyógyítani :)

(#6395) Baca válasza G@ß! (#6392) üzenetére


Baca
csendes tag

Szia!
Megnéztem és tényleg csak kb.1,5Eurot vont le.Érdekes a kártyán regisztráció közben 29+adót ír.Köszi,hogy szóltál:-)

(#6396) G@ß! válasza Baca (#6395) üzenetére


G@ß!
őstag

Szívesen!

Majd írj, h ha megjött a csomag! :R

(#6397) gfefe


gfefe
őstag

üdv mindenkinek.

vettem egy TOSHIBA X200-208 notit. Nagyon príma trökéletesen meg vagyok vele elégedve, de sajna driver cd-t nem kaptam hozzá... nincs vkinek ilyen notija és nem tudna vki lekoppintani nekem egy gyári cd-t,,, (természetesen honorálom ha kell)

sajna az a baj, hogy újra raktam az előre telepített rendszert.. neten kerestem drivert, de sok funkciót nem tudok előrni azótta... pl amikor az "FN" gombot nyomom elő jöjjön egy gyorsmenü.... meg hasonló... a hang sem az igazi... nem beszélve a tapipadról... azótta nem tudom kéken villódzóvá tanni :D

magyarul nem jól mennek a dolgok.... segítsetek plees... ha nem gyári cd vel akkor vmi értelmes driverrel és segítséggel... -8de a gyári lemez lenne a legjobb)

kmöszönet előre is.
gfefe

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#6398) Thauglor


Thauglor
aktív tag

Szasztok!
Van nálam egy toshiba m100-165. nos minden szép minden jó kivéve a CPU venti!
hol felpörög hol leáll és idegesítő:( nincs erre valami szabályozó program?
win7-el üzemel amúgy.
olvasgattam ittis ottis eről hogy probléma, de progit nem találtam hozzá:(

(#6399) róbert gida válasza Kbali (#6394) üzenetére


róbert gida
tag

Sajnos most már menet közben is lefagyott nem csak bekapcsoláskor :O .Felhívtam a szervizt ahol azt mondták hogy vinyó hiba is lehet és jobb lenne ha bevinném de egy újratelepítést még előtte próbáljak meg.Most még azt megteszem aztán ha nem javul akkor szerviz. :U .Amúgy köszi .

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#6400) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok! Mi a véleményetek a Satellite L300-ról? a 2.1 Gigahertz-es processzoros változat érdekelne! Van-e vmi probléma vele, melegszik-e nagyon iesmi:) Köszi előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.